Reklama

.

.

sobota 8. října 2016

Putin pronesl zásadní prohlášení o tom, v čem se skrývá síla Ruska

8.10. 2016  AC24
Rusko nikdy nic nikomu nenutilo a nic se nikomu nutit nechystá, síla země se skrývá nejen ve schopnosti bránit se a přírodních bohatstvích, ale i v jednotě národa, prohlásil president Ruska Vladimir Putin během vystoupení na prvním zasedání nové Stání dumy.
"Vždy vycházíme z toho, že jakákoli země a jakýkoli národ mají přestě stejné právo na to být sílnými.To neznamená snažit se být velmocí. Nikdy jsme nikomu nic nenutili a nic se nikomu nutit nechystáme!

Síla Ruska je uvnitř nás samých, je uvnitř našeho národa, v našich lidech, v našich tradicích a naší kultuře, v naší ekonomice, v našem ohromném území a přírodních bohatstvích a ve schopnosti obrany, samozřejmě. Ze všeho nejdůležitější je ale, zcela jistě, jednota našeho národa," řekl Putin.

„Musíme si pamatovat, že síla, veškeré komponenty síly Ruska, o kterých jsem právě teď mluvil, to je to nejdůležitější, je to možná i klíčová podmínka pro zachování naší státnosti, nezávislosti," dodal prezident.

Ruský prezident Vladimir Putin dále prohlásil, že umění mocenských struktur pracovat zkoordinovaně a efektivně je jednou z hlavních podmínek úspěchu. Kromě toho ujistil, že Státní duma v novém složení se může spolehnout na jeho podporu a může počítat s těsnou součinností s vládou.

„V průběhu volební kampaně se projevila touha lidí po důkladných změnách v ekonomice a v sociální sféře. Jako zákonodárci máte před sebou napjatou, odpovědnou práci, kterou je třeba zahájit neprodleně. Přitom se vždycky můžete spolehnout na podporu prezidenta — na mou podporu, můžete počítat s tou nejtěsnější součinností s vládou Ruské federace. Umění mocenských struktur pracovat zkoordinovaně a efektivně je jednou z hlavních podmínek našeho společného úspěchu," prohlásil Putin na prvním zasedání Státní dumy sedmého volebního období ve středu.

Kromě toho zdůraznil, že počítá i s tím, že Státní duma bude předmětněji spolupracovat se všemi, kdo mají právo zákonodárné iniciativy, včetně regionálních parlamentů a kromě toho bude aktivně uplatňovat praxi nulových čtení, veřejných jednání, mimo jiné s účastí zástupců těch stran, které se nedostaly do parlamentu.

90 komentářů :

 1. A co my s tím tady?
  Mám dojem hraničící s jistotou, že ta slavná Dvořákova a Davidova "Nová republika" je vlastně Rusko.
  9 z 10 článků tady je zcela nekritická oslava Ruska a hanění západu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je ale rychlost, to budou odměny...

   Vymazat
  2. Vláďo,
   ptám se co my s tím tady? Nemáme ani velkou zem zem ani obrovské přírodní bohatství. Přesto jsme cca 2x bohatší než Rusové (po 16 letech vlády Putina).
   Máš něco konkrétního k věci, nebo umíš jen upouštět hovínka?

   Vymazat
  3. Jak pracuje globální prediktor-parazit
   http://leva-net.webnode.cz/products/jak-pracuje-globalni-prediktor-parazit/

   Dokument: Interview Putina agentuře Bloomberg: http://leva-net.webnode.cz/products/dokument-interview-putina-agenture-bloomberg/

   Vymazat
  4. Očekáváte, že na těchto stránkách se budou recyklovat Reuters, CNN nebo Fox News?
   Nezdá se Vám, že to by bylo nošení dříví do lesa?
   A netykejte mi.

   Vymazat
  5. Ptám se co my s tímto "zásadním prohlášením" tady? Zřejmě máš problém s pochopením otázky.
   A vykání v internetových diskusích vyžadují jen zoufalci kterým se nedostává úcty v normálním životě.

   Vymazat
  6. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  7. Ano jistě. Byl to ode mne jenom pokus z vrozené slušnosti, nepřekvapil jste.
   Kolik websitů takhle hlídáte?

   Vymazat
  8. Vláďo, použiji stejně debilní otázky jaké používáš ty. Kolik ti platí ruská ambasáda a kolik webů takhle hlídáš?

   Odpovědi na otázku se evidentně nedočkám, na její zpracování rusácký poskok jako ty zřejmě nemá kapacitu.

   Vymazat
  9. :-) to opravdu nemám, zrovna přepočítávám rubly :-D.
   Ale hlavně, já hlídám jenom ty weby, kde vím že se něco dozvím, ne abych trolil :-).

   Vymazat
  10. Ty hlídáš ty weby, kde víš, že se dozvíš přesně TO CO CHCEŠ SLYŠET. Cílené konzumování naprosto jednostranných informací je jako páření se mezi příbuznými. Za chvíli z tebe vyjde zdegenerovaný debil.
   Jó a rublíky už nejsou co bývaly. Musíte zvýšit aktivitu aby se vám ten jejich pád na polovinu aspoň trochu vyrovnal.

   Vymazat
  11. Přečetl jste si informaci o Putinovi a jeho zásadním projevu v nejvyšším ruském zákonodárném sboru. Český mediální mainstream se o tom ani nezmínil. Jen blbec to může považovat za.propagandu a jen psychopat z toho vyšiluje.

   Vymazat
  12. "Zásadní" v čem a zásadní pro koho? Zdá se že pro vás je každý Putinův prd zásadní a mainstream by o něm měl podrobně informovat.

   Vymazat
  13. no my s tím tady tak leda kulový... nikdy nebudeme už asi rozhodovat o svém národním směřování, protože jsme vazaly EU a jejím prostřednictvím USA. Zvolili nám toto cestu ti, kterým jsme v roce 1989 hópli na špek viz projev Havla .. "budu prezidentem jen jedno volební období..." a podobné lživé floskule. Je po volbách a opět jsme zvolili stejnou cestu do záhuby resp. do řiti těch bohatců co myslí jen na mmnožení vlastního majetku. Už z nás udělali takový národ "nerárod" jak to potřebují a my dál strkáme hlavu do ohlávky zcela dobrovolně zcela zapomínaje na pradávnou etnickou příslušnost. Slovanství z nás po mnoho generací vytlokali až se jim to podařilo. Jenže Slovanství na východě stále existuje a je silnější a silnější. Pro nás už bohužel daleko za obzorem. Já jim závidím tu perspektivu, která před nimi je.

   Vymazat
  14. 22:59 Ty si fandíš, trolíček. Ak považuješ zadĺžený národ, desaťtisíce bezdomovcov, hladujúce deti a ďalšie desaťtisíce ľudí v exekúcii, čiže jednou nohou na ulici za bohatší ako Rusko, tak prestaň fetovať, lebo si tu akurát tak na smiech.

   Vymazat
  15. Jana, ty hlupaňa, do USA odjelo os vás robit pol východného Slovenska. Do Ruska nik aj keď je to o mnoho bližšie. Fetovať prestaň ty.

   Vymazat
  16. 12,41
   Ano, ano, to je ta známka bohatství. Kolikrát že jsme to bohatší? 16 x? Asi jak kdo. Třeba Bakala, nebo Babiš asi upravují lehce průměr.

   Vymazat
  17. Omluva. Ne 16x, ale pouze dvakrát bohatší. Po šestnácti letech Putinovo vlády a západních spekulacích na pád rublu. Nebo si někdo ještě myslí, že cenu ropy, která jeden rok stála 120 dolarů za barel a rok na to 25 dolarů, určuje pouze trh?

   Vymazat
  18. Šmarjapano Hricáku, ty už nic nepiš. Jsi ještě hloupější než jsem si myslel. Žádný Babiš ani Bakala nemají s průměrnou mzdou nic společného.

   A aby ti to nebylo líto, tak zde máš sezmnam ruských dolarových miliardářů. Ať je nemusíš počítat, je jich cca 100

   http://www.forbes.com/billionaires/list/2/#version:realtime_country:Russia

   To je šok, co? Co na to říká tvoje srdíčko komunisty?

   Vymazat
  19. 13:04

   Samozřejmě že cenu ropy určuje trh. Poptávka a nabídka. Američani začali frakovat, Iránu byly ukončeny sankce a začal dodávat na trh, Saudi se snažili zvýšenou těžbou zničit americké frakery. K tomu slábnoucí poptávka z Číny a kdo ví jak s kartami zamíchají elektroauta. atd. Ale to už je pro tebe vyšší dívčí.
   Ale nikdo ti samozřejmě nebrání abys na pumpě platil dobrovolně 50 kč za litr.

   Vymazat
  20. 8:37 Jsi debil nebo ho ze sebe děláš.Přečetl jsem si zásadní amerického generála a nepovažuji to za propagandu,ale za fakt!Pochopil jsi,blbečku?

   Vymazat
  21. anonymni a co mi stim tady?
   nic protoze nam vladnou zidi a jsem maly narod na to aby jsme povstali .spolecne s ruskem mame sanci slovankse staty spojit .
   nasi 2x nasobne platy drzi na stejne cene uz 13 let zamerne britska narodni banka ..vse je drahe a lide vsech profesionalnich i manualnich profesi jsou nuceni delat mino domov v eu. zatimco zapadni korporace u nas maji firmy a zamestnavaji lidi za par korun a pri tom tooci zisky v miliardach a jeste ani statu neplati dane. toto je co nam zbylo z Havlovy zido vlady pri ktere vsechno vyspele vyvezl rockeffelerovi aa zapadakum zatim co u nas vse zamerne zdegenerovalo . zid zustava zidem ,stejne tak jak hitler hitlerem a merkel merklem . o saudech a jejich zlocinecke incestni arabsko-zidovske chatre ani nemluvim.
   kecate sracky a komplenejsi poled na vec nemate protoze kdyby jste se dopravdy vzdelaval v teto problematice,ci nabozensvi,politice ,energetickych silach pusobicich ve vesmiru a v nas samych tak by jste mluvil a ne kvakal nebo mecel jako 99% cikanu ...stale je 1% dobre ale spolecnost nezachrani

   Vymazat
  22. Anonymní8. října 2016 22:47

   Co je fakt, to je fakt. Čemu se dicíš.

   Vymazat
  23. Tolik nenávisti,to nepřijde každý den.Ale na toho trola také dojde.Chytrej ani rozumnej tedy není.....

   Vymazat
  24. Někdo musí kompenzovat mainstream, kde 100 procent reportáží a článků nekriticky oslavuje USA s EU a haní Rusko. Jenže Novarepublika to děla na základě svobodné volby, kdežto mainstream to dělá na základě diktátu seshora, bez ohledu na vlastní názor. Společnost, kde existuje jen jediný oficiální názor, a kde ostatní - alternativní jsou k mání jen na internetu, nemůže být svobodnou společností.

   Vymazat
 2. ma pravdu putin tady jednota neni prachaci musej poklonkovat merklovy onanovi zadnej zajem o suvereni cesko

  OdpovědětVymazat
 3. 1.) ad jednota národa:
  'Ze všeho nejdůležitější je ale, zcela jistě, jednota našeho národa(!!)' a 'zdůraznil, že počítá i s tím, že Státní duma ... bude aktivně uplatňovat praxi nulových čtení, veřejných jednání, mimo jiné s účastí zástupců těch stran, které se nedostaly do parlamentu.'
  Je vidět že Putin neponechává nic náhodě a snaží se přitáhnout a zaměřit na společný cíl všechny!

  2.) ad respekt k voličům:
  „V průběhu volební kampaně se projevila touha lidí po důkladných změnách v ekonomice a v sociální sféře. Jako zákonodárci máte před sebou napjatou, odpovědnou práci, kterou je třeba zahájit neprodleně.
  Jaký to protiklad k těm našim korytářům a kolaborantům, viz prohlášení našeho ministra Pelikána (ANO): „Lidé necítili potřebu přijít k volbám protestovat, mlčící nepřítomná většina dala najevo, že je spokojená a není důvod věci měnit.“

  Z té malé účasti v našich volbách je mi blujno!

  OdpovědětVymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Anonym 22:59
  Jsme 2x bohatší než Rusko? Jakou srovnávací metodiku používáte?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 1) Nominální HDP na obyvatele
   ČR....17260
   Rusko..9055
   https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_GDP_(nominal)_per_capita

   2) Průměrná nominální mzda.
   ČR.....27300
   Rusko..13200 (34100 rublů)
   http://www.tradingeconomics.com/russia/wages


   Vymazat
  2. Chtělo by o taky srovnat ceny v čr a rf umělče z 23:44, studente VŠE Praha. Potom zjistíš, že s tou bohatostí čr to zas není tak horký. Ale bohatství rusů je úpln v něčem jiném a penězi se to nedá vyjádřit. To ty ale nejsi schopen svým US mozečkem pochopit

   Vymazat
  3. 0:05

   Tak srovnávej umělče
   https://www.numbeo.com/cost-of-living/country_result.jsp?country=Russia&displayCurrency=CZK

   Na fanatické bláboly o "úžasném bohatství Rusů které se nedá vyjádřit" Ti sere Bílý tesák.

   Vymazat
  4. Klid, klid, 0:05, ohleduplně jsem tě předupozornil, že nejsi schopen pochopit. Ale klidně se Tesáku vyser, utři zadek a alou na kutě. Good night.

   Vymazat
  5. 0:34

   Reaguješ sám na sebe? To přesně odpovídá tvé inteligenci.
   Ceny jsi si srovnal a evidentně ti nevyšlo co jsi si přál, tak ti zůstalo jen tajuplné blábolení o jakémsi divotvorném hrnci.
   Sice se zoufale snažíš, ale nemáš na to. Doufám že tě vymění za někoho schopnějšího.

   Vymazat
  6. "A to HDP ještě budeme mít větší do konce roku!"
   Zrovna začínají asfaltovat a betonovat další cyklostezky a úseky dálnic, měnit svodidla. To Rusáci v zimě nedělají, tak jim to HDP neroste a neroste.

   Vymazat
  7. Anonymní8. října 2016 23:44
   Tak nevím kam na ta čísla chodíte? U nás na severu je průměrná mzda 15270 Kč. Tedy relevance vašich ohnutých zdrojů je diskutabilní. Např ženský v marketu dělají za cca 8000 - 10000. Ve zdeformovaném stavebnictví je průmérná mzda 13.920Kč (čistého) za normální hodiny. To jsou objektivní mzdy. O čem to tedy hovoříte fakt nechápu.

   Vymazat
  8. 23.44 to jsou krásná čísla, ale co si za ně koupím, tam je životní úroveň. Něco mimo: že exekutor Vám čeká za dveřmi, že vás vyžene z bytu, to v RF není.Že Rus je člověk apod. To je síla Putina

   Vymazat
  9. Strako, Kam na ta čísla chodím? Zdroj jsem uvedl. Je mezinárodní, nezávislý, počítaný stejnou metodikou.
   U vás na severu jsou mzdy o dost menší než náš průměr, v Rusku na severu jsou také o dost menší než jejich průměr.
   Tak se prober.

   9:53
   Takže v Rusku nejsou bezdomovci? V Rusku se dluhy nemusí splatit? Šmarjapano co sem chodí za fanatiky a pohádkáře...

   Vymazat
  10. Podle makroekonomických ukazatelů bylo prvorepublikové Československo bohatou a průmyslově vyspělou zemí s volně směnitelnou měnou. Přesto probíhaly hladové bouře a střelba do vyhladovělých demonstrantů. Tak že pro mne nejsou ani tak důležitá makroekonomická čísla, jako spokojenost většiny lidí. A demokracie je přece o zájmu většiny, nebo ne?

   Vymazat
  11. No, Hricáku, dnes je u nás asi 1000x vyšší životní úroveň než za Karla IV. Totální dostatek všeho, po hladomorech a epidemiích ani stopy, lidé se dožívají 2x vyššího věku, jsou vzdělaní, mají zdravotní péči zdarma, sociální výhody, modrní techniku atd atd.
   Takže z tvé logiky plyne, že za Karla IV by mělo být 100% lidí totálně nešťastných kdežto dnes by měli být všichni v nirváně. No není tomu tak. V jakkoli bohaté společnosti bude vždy jisté procento frustrovaných nespokojenců kteří se porovnávají s jinými a závidí jim kde co.

   Vymazat
  12. Anerický soudruhu,bavíš,pokud udáváš Wiki jako relevantní zdroj. Nemluvě už o tom, jak západ zkresluje ekonomické statistiky podle politické objednávky. Už se tady neutrapňuj, rusofobní fňukálku.

   Vymazat
 6. Jsem rád, že lidé nechodí k volbám a účast byla 34%. Člověk který nejde k volbám je debil. Když debila dotlačíte k volbám, tak bude volit ČSSD. Buďte rádi, že lidé nechodí k volbám, v tom je naše síla..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Možná jo, těžko odhadnout. Lidi nadávají, ale už ztratili víru v demokracii. A to ji definitivně může zničit. Bez zpětné vazby si politici dělají co chtějí, protože jim stačí sloužit mafiím.

   Vymazat
  2. Sabotko a Socani, pá, pá, vypadá to, že Sabotka, který po studiu na VŠ-titul Magistr, nikdy mimo sněmovnu nepracoval, bude muset vylézt ven a poznat na svých jemných ručičkách, jaké je to, mít své první mozoly!Bohušu, ke strojům!

   Vymazat
  3. a tady nějaká demokracie po roce 1938 byla? No o tom mi teda povídejte. To je dnes jen hra na demokracii po vzoru velkého bratra. demokracie je zcela vyprázdněný pojem bez seriozní definice. Přece to že mám "banány" a možnost "vyjet" není základem demokracie jak se nám pořád tluče do hlav. Volby jsou naprostá fraška pro bohatce a ty kteří jimi chtějí být, hodně lidí to začíná chápat a už asi nejdou. Vidí že dvě tři strany tzv. vládnoucí si to pořád jen přehazují mezi sebou a po volbách jsou zase štěstím bez sebe že jim to hloupí užiteční idioti , kteří to stále mají za vlasteneckou povinnost zase naházeli. Viz včera slavící oligarcha, kterému se otevřela cesta do čela vlády. Ale nebuďte malověrní , on to s námi myslí moc dobře. I koblížky zase dostaneme a gulážovou polívku na Staromáku k tomu.

   Vymazat
 7. Aha, ale porovnání těchto hodnot neznamená, že jsme 2x bohatší než Rusko. Je to o výši HDP a průměrném příjmu na hlavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jestli chceš do "bohatství" počítat zcela subjektivní a nijak objektivně neocenitelné záležitosti jako "jednota národa" nebo jakoukoli podobnou blbost tak aby ti to správně vyšlo, tak si klidně posluž. To ale nemá s ekonomií nic společného a nikdo se z toho nenažere.

   Vymazat
  2. A podle HDP to je objektivní? Víte např., že HDP závisí na kurzu měny a ten se mění mj. např. v závislosti na cinknutém ratingu podle západních agentur? A že např., pokud se krátkodobě až střednědobě změní kurz, má to sice přímý vliv na HDP (nominální), ale mnohem menší na reálné HDP, které je samozřejmě ještě subjektivnější, ale o to reálnější?

   Nemluvě o historii obou států. Jejich perspektiva se zlepšuje, naše zhoršuje, už jsme jenom kolonie.

   Ale zase, máte pravdu, nažerem se. Zatímco Rusové umírají hlady - jak se nám snažíte namluvit.

   Vymazat
  3. 0:40
   HDP je jediný objektivní ekonomický srovnávací nástroj. Kdyby jsi byl trochu inteligentní a aspoň trochu se vyznal tak použiješ ukazatel "HDP na obyvatele přepočtený v paritě kupní síly" který eliminuje rozdíly v cenách v ekonomice. Místo toho používáš neexistující pojmy jako "reálné HDP" a nevíš o čem mluvíš.
   Jo rubl padl a s "cinknutými ratingy" to nemá nic společného. Daleko spíše s pádem cen ropy.

   "Perspektiva Ruska se zlepšuje". Další blábol který neumíš čísly a daty nijak podložit a je to jen tvé přání.

   Že rusové umírají hlady nikdo netvrdí. To je od tebe další diskuterský faul. Že se ale mají výrazně hůř než my je ovšem lehce doložitelný fakt se kterým ty nic nenaděláš. Přesto že mají na rozdíl od nás surovinové bohatství, přesto že jim vládne už 16 let polobůh Putin.

   Vymazat
  4. Popsal jsem Vám co nejpřístupněji, proč nemůže být nominální HDP považováno za objektivní. Tak abyste to i vy pochopil. Jestli neznáte pojmy nominální a reálné HDP, to není až tak velký hendikep, to při troše snahy určitě ještě můžete dohnat.
   Bohužel, co už ale težko doženete je, že ani nedokážete pochopit souvislosti, kam aál Vámi zkopírované termíny vedou.
   Ale, jak duchaplně píšete, některých věcí se člověk nenažere...

   Vymazat
  5. Vláďo, jsi argumentační chudák. HDP neuznáváš, mzdy neuznáváš, neuznáváš nic a odmítáš všechno co by ohrozilo Rusko jako tvůj vysněný ráj. Alternativu jak objektivně hodnotit bohatství ale žádnou nenabízíš a místo toho šermuješ bláboly na jedno použití jako "perspektiva" které nedokážeš vůbec nijak podložit.
   A to jsem ani nezmínil, že polovinu HDP mají Rusové z toho, že zarazí trubku do země. Fakt výkon hodný obdivu, Vláďo.

   A co Vláďo tedy použít údaj "Hlasování nohama" který zahrnuje i tu tvou perpektivu?

   https://www.novinky.cz/domaci/402640-rusu-v-cesku-strme-pribyva.html

   Kolik Čechů odjelo do Ruska mimo hokejistů a toho jednoho zoufalce co tam požádal o azyl?

   O raketovém nárustu celkové emigrace z Ruska od roku 2012 jsem už psal
   https://www.stratfor.com/analysis/problem-russias-best-and-brightest
   Analýzami Stratforu se neustále oháněl Ransdorf tak doufám že to budeš brát vážně.

   Vymazat
  6. Shrnu Vaše kydy:
   1.) ad 'jsme 2x bohatší než Rusové' – toto porovnávat podle HDP na hlavu je fakt hodně hloupé;
   2.) ad hlídáš weby, kde víš, že se dozvíš přesně to co chceš slyšet' – chtít po někom aby cíleně konzumoval naprosto jednostranný mainstream je přesně to co jste popsal;
   3-) ad 'zdá se že pro vás je každý Putinův prd zásadní a mainstream by o něm měl podrobně informovat' – to jste svým způsobem trefil, západní mainstream opravdu Putina málokdy cituje a zároveň ho zkresleně interpretuje a komentuje, přesně tak to dělávalo Rudé právo;

   4.) ad '...Rusko tvůj vysněný ráj /hlasování nohama/' – zabrousil jste na něco podstatného a ani v tomto projevu to Putin nemohl nezmínit: "síla Ruska je uvnitř nás samých, je uvnitř našeho národa, v našich lidech, v našich tradicích a naší kultuře",
   k tomuto já jenom podotknu, že jsem žil půl roku v Anglii a ani tam to nebylo lehké, ani jejich kultura není naše kultura a nechtěl bych tám žít mnoho let, a Rusko je samozřejmě kulturně i z tradice ještě vzdálenější, a už vůbec nejsem takový masochista, abych chtěl zvládat to, co musejí zvládat Rusové, např. jenom aby, jak píšete, 'zarazili trubku do země', musejí zvládnout těžkosti o kterých se nám tady ani nezdá;

   Na závěr: varuji Vás kolaborante, Morava je moje země, kde chci aby se stále dobře žilo i mým vnoučatům, to vy nechcete a jste gauner, to říkám s plnou vážností.

   Vymazat
  7. a taky hlavně u výši zásob toho co máme pod zemí včetně pitné vody. Ta už nám bohužel taky nepatří. To je národní bohatství se kterým se musí kalkulovat i do budoucna. Ne nějaké debilní formulky o HDP růstech a poklesech a srovnáváním nesrovnatelného. To vymysleli židi a my se toho držíme jako by jiné vyjádření ekonomické síly státu nebylo. Proč by USA po staletí tak vehementně usilovaly o podmanění rusi. Jem pro to bohatsví pod zemí i nad zemí které jim ještě nepatří. I když za Jelzina ožraly už k tomu měli jen krůčel. Proto tak zuří a nasazulí na Putina který jim to zhatil a nasazovali i na Stalina který prokoukl zidozednéřský pokus podmanit Rus pomocí Velké říjnové. Všichni ti Leninové a Tročtí jedna palkáž. Stalin se jich ve 30. letech zbavil nekompromisně , velice zemi oslabil, ale bválku vyhrál . Rusové jsou velice morálně silný supernárod který už dlouho trpí ale nenechá se zlomit. To je národní hrdost kterou už my dávno nemáme.

   Vymazat
  8. Něco o ruské povaze:

   Prečo sa Rusi neboja jadrovej vojny?
   http://www.hlavnespravy.sk/preco-sa-rusi-neboja-jadrovej-vojny/842394

   Vymazat
  9. Vláďo,
   moje "kydy" jsou podložené fakty se kterými ty, i když se moc snažíš, nepohneš ani o prd.

   Vláďo,
   jak mohou být "kolaboranti" drtivá většina národa? Vezmi si výsledky včerejších voleb jak dopadli vaši komouši, Koller, Solis a podobní pošuci tvé krevní skupiny.

   Ne, naopak, kolaboranti jste vy. Těch 10 maximálně 20% frustrátů kteří nenávidí naši v roce 1989 vydobytou svobodu a demokracii, vzhlížíte se v diktaturách a totalitách, milujete Castry, KimČongy, Kadyrovy, Putiny... Pláčete po komunistické diktatuře a chtěli byste ji obnovit. Mnozí z vás dokonce nenávidíte Židy jak je vidět zde v diskusích.

   Já tě varovat nijak nebudu, ruský kolaborante. Jsi mi u zadku. Tvým vnoučatům se tu žít dobře bude. Ale navzdory tobě který by si z nás nejraději udělal ruský klon.

   Vymazat
  10. 11:21

   Tak to je nádherná vymývárna mozků jako za Hitlera. Nedivím se že ti to imponuje, Vláďo.

   Vymazat
  11. 12:02
   O jaký demokracii tady pořád mektáš ty potrate udavače,kolaboranta a opilce Veškrny?!!!Tady je po vzoru agresorů z Fuckingtownu jen debilokracie a evropský hovnory ala Janda a Putna!!!!

   Vymazat
  12. 9. října 2016 12:02
   to stim klonem je stary uz asi 50.000 let ale o tom se bezduchej clovek kterej ma hlavu plnou cisel ,konzumu a potrebe uspokojovani sveho ega a emoci nemuze ani dozvedet .. spise bych rekl ze je to vystrel do tmy.chtels vedet tak vnimej.
   adam - clovek a eva klon z jeho zebra. tito dva spolu zalozili incestnim snatkem cele pokoleni zidovskeho naroda .ne lidi.lide prisli na zemi po vzajmenem vitezstvi nad reptliany a jejich otroky ruznych zivotnich a eterickych forem. nikdo z nepratel lidi nemel povoleni na zemi zit a udrzovat zivot v harmonii protoze toho proste nebyli schopni.jsou to jen parazity .jezis prisel dat zidum ducha a svedomi ktere lide uz davno maji .co snim zidi udelaly? tedka se americti vedci placeni saudskoarabskymi otrkoky temnych sil snazi vytvorit zpetne neandrtalce a idioti z human rights uz spekuluji o tom ze by bylo nehummani aby tento klon nemel stejne prava na zivot...destrukce lidi se rozjela nezastavitelnym tempem.tupci smyslejici autoritativnim - anglosaskym - zidovskym zpusobme jsou nebezpecim pro svobodne ,moralne smyslejici lidi... klonovane bytosti se znovu neinkarnuji a s jejich materialnim koncem konci vse ...proto umi jen parazitovat a zivotni esencialni energii ziskavaji krve jinych bytosti, sexualnim zneuzivanim,tyranim a naslednim pojidanim deti... zabijeni zvirat pri muslimskych svatcich 100 milionu podrezanych zvirat za 3 dny obetovanych "bohum" - satanisticke praktiky nicici zivot a enrgii ... podrezavani lidi - to same . nadrazenost muze nad zenou a muze nad prirodou ...vse je produktem lidksych klonu .... rict to o vy muze jen velice tezce retardovany clovek protoze vytvaret lidske klony je zpusob klonum vlastni. lide jsou ale schopni se rozvijet duchovne ,energeticky a nemaji zapoterbi materialnich pomucek ktere z vas udelaji degenerata a uz vubec nebudou vytvaret klony bez ducha a svedomi ... blbec mysli ne lidskym zpusobem to jste vy .......... snad vam cas do konce vaseho zivota bude stacit na to aby jste dospel

   Vymazat
  13. 9. října 2016 12:02
   opravdu jste vymastenej idiot kterej jedna na urovni citu a ega a vlastniho sebeuspokojeni a ne znalosti.
   karel marx zalozil socialni nacismus ,komunismus a ne rusove. karel marx verejne prohlasoval ze je treba vyhladit slovany ,skoty ,basky a dalsi podobne tvrdohlavy rasovy odpad ktry brani prerozdeleni svetoveho bohatstvi do rukou - zido arabske bankerske elity .samotna myslenka byla zamerne vstepovana jako ideologie vsem tem nemoralnim lidem co neumeli sami nic vytorit ale jen cheteli rychle zbohatnout a parazitovat na jinych.toto je opravdovy komunismus - opravdovy komunismus mysleny - vse elitam a lidem lzi a ideologie ,otroctvi na "vlastnich" pozemich ,majetcich vlastnenych zlocinnymi komunisty..
   tyto fakta a idelogie prosazoval zidak trotskyj ktery postavil stainivy ale lid bojoval pro stalina.mnoho lidi zahynulo kvuli infiltrtaci zidu do vedeni armady kteri zamerne cinili rozhodntui ktera vedla k extremnim ztratam ruskych obcanu. a hitler a nacismus = to same jen o neco pozdeji a okopirovano .
   serete hovna ,zerte si je sam .....

   Vymazat
 8. To 0:57 - k objektivnosti "HDP": Např. v USA víc než 50pct HDP vzniká ve finančním sektoru, což jsou víceméně jen virtuální numera a ne reálné vytvořené hodnoty. Tak jaká "vypovídací schopnost"? Jo a už tam započítávají i odhady tzv. šedé ekonomiky a chtějí tam započítávat i odhady "výkonů" ekonomiky vyloženě z kriminální sféry (obchod s drogami, prostituce,...). A pak machrují se změnami HDP v řádu desetin pct, ačkoliv odhad má statistickou chybu minimálně o řád vyšší. A všiml jste si třeba toho, že s odstupem času (i několika let) dělají staťáky potichu tzv. korekce údajů z minulých období v řádu několika pct? A jako napotvoru vždycky tím nepříznivým směrem.

  OdpovědětVymazat
 9. Podle HDP je v Rusku desetkrát tolik lidí bez domova a na stravenkách. Za chvíli bude USA již žít v komunizmu, každý tam bude mít co chce a nebudou nikoho na světě potřebovat. Nebudou z celého světa přetahovat vědce a zruší všechny základny na světě, přestanou tisknout dolary, na co by jím byly.

  OdpovědětVymazat
 10. Tak hošani,nejlepší HDP je z výroby zbraní a ne z pěstování brambor.
  Jinak Rusko má šanci se rozvíjet,kdežto západ je za vrcholem a jde z kopce.

  OdpovědětVymazat
 11. Jak říkal pan Werich "Vůl zústane volem a pařez pařezem. Jak to bude s Ruskem a s Rusy si povíme už velice brzy, pokud namachrovanej Amík nevyvolá III. světovou. Ale doufám že takovej blázen není.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale to opakujete už od výstřelu z Aurory. Za chvíli tomu bude 100 let, zoufalci.
   A mezitím jsme viděli v Rusku totalitu, hladomory, gulagy, kolaps SSSR, bankrot Ruska...
   Ale fanatici furt dokola vyhrávají tu svou falešnou odrhovačku "už velice brzy" jako flašinet.

   Vymazat
  2. 8:32
   Jak se dovedou v cizích zemích chovat agresoři z ussa to víme od jejich vzniku doposud,Chujmere debiloviči!!!!

   Vymazat
 12. A proč bych se, milý trotle, neměl dozvědět, co řekl Putin? To není proruský postup, ale je to doplnění naší neseriózní novinařiny v mainstreamu. Já nechci aby mi někdo tloukl do hlyv klíny, jak jsou USA a NATO skvělí. A stejně tak nestojím o tom aby mi ně´kdo dával klíny do hlavy, že naše humanitární bombardování je skvělé a že zbraně Ruska zabíjejí nevinné civilisty. To mi jen připomíná noviny z dob protektorátu, kdy se psalo, že Německá armáda měla chirirgicky přesné bomby a ušetříla civilisty. To snad naši novináři opsali od protektorátního tisku. Uráží tím inteligenci čtenářů a konzumentů médií všeobecně. Proč nedávat zprávy ze všech stran bez komentáře jako to kdysi dělala BBC? Dnes už to nedělá. Čtenář není blbec. On si tu pravdu najde. A to hlavně dnes, v době internetu. Našel si pravdu i za dob soc-demo a to mezi řádky. Nedělám si iluze, že by Rusko bylo svaté. To není. Ani jiné státy. Ale my jsme už na té druhé straně. Podporujeme vrahy a zloděje. Kdy nás ti vrazi na zloději zabijí? Už nás okradli. A zabijí nás také, když se jim to hodí. A možná i jen pro zábavu nebo pro malý zisk...

  OdpovědětVymazat
 13. Vidim bratia Cesi , ze to mate take iste tazke ako u nas. Stale sa najde "hovno" co na tychto forach smrdi a obdivuje usateho cierneho poskoka z bielej chatrce....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čechov je cca 2X viac ako nás, takže takýchto smradov, čo za judášsky groš chodia onanovať na diskusie, je jav častejší ako u nás, a že je ich u nás požehnane.

   Vymazat
  2. Bohužel. Občas si myslím, že Jidáš byl české národnosti.

   Vymazat
 14. Ano. Zprávy jsou u nás pořád komentovány a lidé tím způsobem navádění jak mají přemýšlet. Dnes již to dělá i CNN... Ale třeba že 29.9. bylo výročí Mnichovské zrady, to nikdo nezveřejnil a neomílal dokola.... Dokonce jsem četl proč nám tehdejší spojenci nepomohli... Moc úsměvné.... A na to že Rusko bylo v roce 1994 úplně v krachu díky takové proamerické svoloči jako Jelczin se začalo docela i zvedat.... A že v USA všichni i bezdomovci se mají čuníci v žitě, to si nechte jen zdát. Všude tyto drsné kapitalistické režimy (ať už v USA, či v Rusku - pozor, změna není to už socialistický stát!) se poznávají tak, že jsou velké rozdíly mezi bohatými a chudými.... Jinak USA určitě jsou špička , nebo spíš to je minulostí. Dneska nejzadluženější stát světa, který ani rozpočet vlastně neřeší, který si jen půjčuje, tiskne peníze, které nikdy nevrátí... USA válčí všude na půjčky, proto musí menší státy vytunelovat a rozkrást... Ale je fakt, že to umí hezky, že to nakonec vypadá že jim pomáhá.... :-)
  Prostě svět je takový jaký je.
  Jinak humanitární bombardování je skvělé, ale bohužel ho může používat stát jako USA k vývozu demkracie, ostaní nesmějí ani šlápnout druhému na nohu...
  Mia

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USA a EU je zlo pro obyčejné lidi.Stačí poslechnout to, co mi přišlo.
   https://www.youtube.com/watch?v=40ya6Y0qelU
   Není to příjemné, ale pravdivé.

   Vymazat
  2. 13:41

   Jak moc musí být někdo frustrovaný, vymatlaný a zfanatizovaný aby hltal takové sračky?

   Vymazat
  3. 13:54 konečně sebekritika, jen tak dál....

   Vymazat
 15. Pro toho "diskutéra", co neví, co s tím máme dělat my. Zamysli se, zjevně to umíš (předpokládán to z příspěvků). Co my s tím? Přesně to, co říká Putin a co by měli říkat naši politici - srovnat si v hlavě hodnoty a uvědomit si, že mamon a majetek není žádný objektivní ukazatel toho, jací jsme, nebo jak se máme. Nová republika, proč ji čtu a proč ji nevnímám jako Rusko? Jednoduše, protože si uvědomuji, že existují jiné, důležitější, hodnoty, než je majetek. JE to například mír, humanita, soudržnost, člověčenství, spravedlivé právo (právo jako organizátor společnosti, ne jako nárok), prospěch obce (ne ve smyslu územně-správního celku), pravda (žádný dvojí metr). Naše společnost je atomizovaná, rozeštvávaná, vykrádaná. Jsme zastrašováni, obelháváni, na demokracii si jen hrajeme, jsme součástí válečného štváčství, rozséváme po světě jen války, smrt a zmar a vydáváme se za humanisty. Žijeme ve společenství, jehož se zmocnili lháři, podvodníci, vrazi a zloději. Na Nové republice a i na jiných vebech se dočtu i jiné pohledy na svět, lidskou společnost, člověka, jiná než maistreamová řešení. Rada pro tebe: Když se ti tu (to) nelíbí, tak sem prostě nechoď. Jdi si na Čt za Moravcem, za Čudlíkama, za Topkou, za ODS a Němcovou, k sudeťákům, na US velvyslanectví ... prostě si jdi kam chceš. Jsme domokrati a máš na to právo. Je to jen tvá volba. Jen připomenu Bibli: Po ovoci poznáte je!, Nepřidáš se k většině, když páchá zlo!. Naše západní ovoce je prohnilé a k mainstreamové většině se Nová republika a její zakladatelé prostě nepřidali. A to je dobře.

  OdpovědětVymazat
 16. Není nad to srovnávat bohatství národů hrubým domácím produktem. Vyrobit sta tisíce tun potravin, započítat do HDP a pak deseti tisíce tun potravin nasypat do moře. Vyrobit desítky milionů televizorů, započítat do HDP a posléze prodat pouze 60% z nich, ostatní sešrotovat. Tomu se říká bohatství národa měřené přes HDP. Navíc, bohatství národa, tak jako bohatství rodiny, v žádném případě nespočívá jen na hmotných statcích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale prosimtě... Sám dobře víš, že stačí aby HDP pokleslo o pouhé 2% a okamžitě to pocítíš i ty sám. A naopak.

   Hlavně že tu všichni jásáte nad rozvojem Číny které roste HDP o 7% ročně. To se vám HDP hodí.

   Vymazat
  2. Ad 12:24 Máte vy aspoň střední školu?
   Slušné chování nemáte; nechápete, že porovnávání dvou ekonomik mezi sebou je úplně něco jiného, než změna v čase v případě jediné ekonomiky; a ještě blouzníte o něčím jásání které se vám bůhví jak zjevilo; skoro bych o vás měl i starost, nebýt toho, že jste pilná svině pracující proti demokracii.

   Vymazat
  3. Vláďo, napíšu ti to natvrdo, bež do prdele. Hraješ si tady na vzdělaného vykajícího slušňáka ale přitom házíš okolo sebe sviněmi, kolaboranty, gaunery atd jakoby nic. Prostě jsi typický hulvát v obleku.
   A tobě leží demokracie na srdci asi tak jako Gottwaldovi, Stalinovi nebo Hitlerovi. Opět spousta ctnostných keců, ale jak jsi už mnohokrát ukázal tak chceš vládu jedné strany. Samozřejmě té tvojí oblíbené. Je ti vidět až do žaludku, ty "demokrate"

   Vymazat
  4. 18:35
   Chceš tím říct,že demokracie je kroucení rukama jak hlásají ty agresoři z Fuckingtownu....čokovopice a Hitlery?!!!!V tom.případě jsi větší blbec,než byl opilec a udavač Venca Havel!

   Vymazat
  5. Především žádné z Vašich tvrzení jste nedokázal argumentovat. A teď už zase bez důkazů nebo aspoň odkazů tvrdíte, že chci já nebo někdo jiný tady vládu jedné strany. Svými neustálými dalšími a dalšími lžemi jen provokujete a provokujete. A ani nejste schopen provokovat tak, aby to mělo hlavu a patu, ale to vám vůbec nevadí, protože namísto aspoň náznaku diskuze jen kydáte další a další lži.
   Na vyvrácení jedné lži vždy jenom kydnete další lež. To je pro troly typické.
   A právě jenom proto jste to co jste, svině. Ne proto, že já bych byl sprosťák, podobná slova běžně nepoužívám. Ale když vy prostě jste to, co jste. A mně je docela jedno proč. Byl bych raději, kdybyte exhiboval někde jinde, než tady.

   Vymazat
  6. Vláďo,
   všechno co jsem napsal jsem podložil tvrdými daty a ty jsi dokázal vyvrátit leda nedělní oběd.
   Sviněmi si častuj doma svoji fuchtli a parchanty, ty tragéde.
   Rád bych věděl kde se takoví tragédi v Brně vyskytují. Na Bratislavské? Na Cejlu? Na Mlýnské u Armády spásy?

   Vymazat
  7. 1.) Vaše "data" byla úplně mimo mísu, ale házel jsem perly svini;
   2.) jak jsem psal, s normálními lidmi, což je téměř se všemi lidmi, se dá domluvit slušně;
   3.) až příště přijedete do Brna tak se podívejte i na jiná místa, než tato, která zatím znáte, většinou to jinde bude hezčí.

   Vymazat
  8. Pane Hricáku, obdivuji vaši trpělivost s oním individuem. Moc jsem se smál, když za svůj zdroj uváděl Wikipedii. S kamarády jsme vyrobili pár zdrojů a pak na Wiki založili heslo - česky, anglicky, rusky, italsky - a blbíškové editoři wikipedie si "fakta" zkontrolovali z našich zdrojů a nechali to heslo tak, jak od nás vyšlo. Takhle se dělají fakta "pro lidi". A jen idiot s nimi operuje.

   Vymazat
 17. Stará pravda říká, že prachy se dělají kšeftem, ne prací. Kvůli tomu těžké doby nečekaně líp přečkávají ti chudší. Papírků se jen tak nikdo nenažere.

  OdpovědětVymazat
 18. 8.25 Chlapče,s tímhl jdi do....Novinky a nějaký stradfor mi neleží ani u pr....Já vidím jen to,co je reál.A zaražené trubky do země jsou úplně jinde.kapišto?Mám příbuzné v tém tvojem ráji a sú rádi,že jim tata z dúchodu vypomože.Tak nedristaj ptákoviny,O.K.?

  OdpovědětVymazat
 19. Miluji obyčejný lid americký, ale hlavně našeho vůdce V. Putina.

  OdpovědětVymazat
 20. 8. října 2016 22:47 – „Co my tady s tím?“

  Jak to, "co my tady s tím". Když tě to nezajímá, tak to přece nečti! Nejsi snad takový otrok, abys musel něco číst proti své vůli. Mě zajímá všechno, co řekne Putin, a jinde se to málokdy dovím.

  Ve svých dalších příspěvcích se nás - (nás „komouše“) snažíš přesvědčit na základě ekonomických ukazatelů, že Rusko nefunguje. Nekoukej se tak moc do těch čísel, jako nějaký účetní. Spíš se trochu zamysli.
  Rusko je kapitalistická země, která se otevřela USA a prošla rozkradením. Teď, po 16letech co nastoupil Putin, se vzepřeli, a už nežerou trávu. Pravda, vedle nemnoha lidí, kteří mají zlaté příbory, je tam mnoho lidí velmi chudých. Problém Ruska je v tom, že má málo obyvatel – 140 milionů včetně indiánů, eskymáků a kočovníků. Navíc má velmi drsné vnitrozemské klima.
  Americký prezident oznámil světu, že je Rusko mezinárodně izolované a má rozvrácenou ekonomiku.(Jeho zbožné přání.) Nezmínil se však, že zadluženost Ruska je směšně nízká, a má aktivní bilanci zahraničního obchodu, navzdory spekulativně snížené ceně plynu, ropy, hospodářským sankcím, zmanipulovaným ratingům, a stručně řečeno, navzdory hospodářské válce ze strany vyspělého Západu.

  My sice máme vyšší životní úroveň, než průměrný Rus, ale žijeme na dluh a nepatří nám tady nic, než ty dluhy. Průměrný Rus si přitom může dovolit armádu se špičkovou výzbrojí a špičkovou vědu, to něco asi stojí.
  Je obdivuhodné, že nepříliš velký národ dokáže vzdorovat hegemonii nepřátelského Západu. Mnohem lidnatější EU nedokáže vzdorovat hegemonii USA, což je trapné, ostudné.
  Taky na to bohužel dojedeme.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Opět střílíš zcela mimo terč a vydáváš fantasie za realitu.
   Rusko žije z 80% z prodeje surovin. V 90. letech se prodával barel ropy za cca 15 dolarů a v Rusku byla bída. Putin (podobně jako třeba Chavez) měl to obrovské štěstí, že se shodou okolností dostal k moci přesně v okamžiku, kdy cena ropy začala raketově růst, až v roce 2008 na 150 dolarů. A to je v kostce celý Putinův ekonomický zázrak. Žádné nové fabriky, žádné nové výrobky a technologie, nic takového. Je to podobný ekonomický génius a spasitel ekonomiky asi jako šejkové v SA.
   Od zmíněného roku 2008 ruské hospodářství stagnuje a minulý rok po pádu cen ropy na polovinu se dokonce hluboce propadlo.
   Rusko žádnou špičkovou vědu nemá. Na zbrojení vynakládá 4.5% HDP, na vědu pouhé 1% (v USA 3%). Výzkum jede v USA a Číně.
   Žijeme na dluh. No a? Za komoušů jsme nežili na dluh a co z toho? Krom toho, nezaměňuj pojem "dluh" s dluhem státu. Jsou tady také dluhy firem, dluhy domácností, dluhy regionů které v Rusku nejsou o nic menší než v Evropě.

   "Nic nám tady nepatří". A co chceš aby ti patřilo? Myslíš že Volkswagen investoval astronomické prostředky a know how do Škodovky a udělal z ní světovou firmu pro tvoje modré oči? Kup si akcie a bude patřit i tobě.

   Vymazat
  2. no a je to
   kup si akcie
   ty špatně vychovanej od špatně vychovanejch
   jsi parazit
   a to nevokecáš ani v situaci
   kdy životní prostředí tvoří parazit
   a jeden jedinej člověk vás živí
   bloude
   navíc jsi srandovní
   parazit se vyznačuje mincí a papírkem
   který cpe žoldákovi na žrádlo a kurvu
   protože sám v žádném ještě jednou v žádném
   boji neobstojí
   oni ti to chlapi hore napsali vše
   takže si to sežer ještě jednou a od ženy
   bobku

   Vymazat
  3. Putin je prezident a vrchní velitel. Dal do pořádku svůj razort - obranu a zbrojní průmysl. On zas tak špatný manažer není. Mimochodem, Rusko se za dnešní vlády vrací na pozici největšího exportéra pšenice na světě (zatím je druhé, ale asi to dlouho trvat nebude). Samozřejmě životní úroveň měřená našimi ukazateli je v Rusku podstatně horší. Ale obecně jim to nevadí, jsou hrdí na jiné věci. Nevím, co je na tom divného a vůbec nechápu, proč všeználek z podobných textů tak vyšiluje. Asi aby jen odvedl pozornost od podstaty uveřejněného textu. Za to bere žold.

   Vymazat