Reklama

.

.

pondělí 17. října 2016

Renova Group ruského oligarchy Vekselberga financuje Clintonovu nadaciBoris Vayner
17. 10. 2016   E-republika

V ruských médiích informovali, že během prohlídek, jež se uskutečnily v kancelářích Renovy v Moskvě, vyšetřovatelé objevili celou dokumentaci týkající se nelegálních sponzorských darů poskytnutých v letech 2015 a 2016 Clintonově nadaci off-shorovými společnostmi ovládanými Viktorem Vekselbergem.

Šokující, a přitom profesionálně zpracovaná investigativní zpráva, kterou o tunelovacím impériu Clintonových nedávno publikoval Jerome Corsi, rozpoutala veřejnou kampaň. Její důsledky znamenají, že je třeba udělat seriózní audit, případně likvidaci kontroverzní nadace Clinton Foundation (CF). Ta byla založena v roce 2001. Nadace měla formálně přidat charitativní šarm k jinak zcela banálnímu obohacování v té době stále ještě mocné značky bývalého presidenta USA Clintona. Podle Daily Wire pouze v letech 2009-2012 tato nadace oficiálně shromáždila více než 500 mil. USD, z nichž na „programové granty“ utratila jen 75 mil. USD, ale více než 400 mil. USD vydala na platy zaměstnanců a na „ostatní náklady“. Nadace byla pod tlakem občanských iniciativ přinucena odkrýt seznam svých sponzorů. Mnoho investigativců pak zveřejnilo velký počet případů jasného konfliktu zájmů během období, kdy Hillary Clintonová vykonávala funkci americké ministryně zahraničí.

Shrňme stručně skandály nadace Clintonových, byly již řádně proprány v nezávislých médiích po celém světě. Viz případy Marca Riche, světově nejproslulejšího neplatiče daní, který obdržel amnestii od Billa Clintona v posledních minutách výkonu jeho presidentské funkce z „humanitárních důvodů“, bývalého libanonského vicepremiéra a sympatizanta Hizballáhu Issama Farese, který Clintonově nadaci poskytl sedmimístné dary, Viktora Pinčuka, ukrajinského miliardáře a zetě bývalého prezidenta Kučmy, který byl jedním z hlavních sponzorů CF a opakovaně porušoval americké sankce proti Íránu.

 

Clintonová se paktuje s ruskými oligarchy


Příběhu lobbistické aféry Clintonové s ruským oligarchou Viktorem Vekselbergem se už také dostalo patřičné pozornosti v amerických médiích. Jejich pozornost však byla především zaměřena na průšvih s uniklými soukromými e-maily Clintonové z roku 2012. Nejpodrobnější zprávu From Russia With Money zabývající se kamarádíčkováním Clintonové s Rusy vypracoval letos v srpnu Peter Schweitzer, předseda Government Accountability Institute. Podle této zprávy obhajovala Hillary Clintonová v letech 2010-2012 mnohamiliardové americké investice do Vekselbergova technologického projektu Skolkovo (ruského Silicon Valley), jež se zabývaly např. vývojem nadzvukových motorů pro rakety s plochou drahou letu, radiolokátorů či vozidel pro výsadkové jednotky.

Další rozměr tomuto příběhu dodává fakt, že v září bylo v Rusku proti Renova Group Viktora Vekselberga zahájeno trestní řízení kvůli obvinění z mnohamilionového uplácení několika ruských regionálních představitelů. V ruských médiích informovali, že během prohlídek, jež se uskutečnily v kancelářích Renovy v Moskvě, vyšetřovatelé objevili celou dokumentaci týkající se sponzorských darů poskytnutých v letech 2015 a 2016 nadaci Clintonových off-shorovými společnostmi ovládanými Viktorem Vekselbergem v hodnotě daleko převyšující objemy oficiálně publikované na webových stránkách CF. A protože Clintonová má jako prezidentská kandidátka zakázáno přijímat dary ze zahraničí, byly peníze z Vekselbergem ovládané Metcombank posílány prostřednictvím řetězce soukromých amerických účtů v Deutsche Bank Trust Company.

Tento případ ukazuje, že Hillary Clintonová má trvale promiskuitní zálibu v přijímání darů od kohokoliv. Ironií též je, že přijímá peníze od ruských zločinců a současně veřejně označuje Rusko jako zkorumpovanou zemi. To je v rozporu s pozadím stále se stupňujícího skandálu kolem Clintonovy nadace, jež je americkým tiskem označována jako zločinné spolčení velkého rozsahu a stínový fond pro podvodníky. Nově odhalená fakta o „propojení na Renovu“ přijdou téměř jistě presidentskou kandidátku Clintonovou v posledních týdnech její kampaně hodně draho.

Zdroj: Oriental Review
Pro e-republika.cz přeložil Stan


Na foto: Vekselberg a Clintonová

Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

33 komentářů :

 1. Ten pán má neruské jméno a neruský obličej. Zase jeden z těch "ruských" oligarchů?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,to je příznačné,co ruský oligarcha stejně,jako člen ruské mafie v USA je vždy jewrej...

   Vymazat
  2. Ze by to snad byl uplnym omylem zid ,mezi temi oligarchy-zlocinci? To je snad jen nahoda .Vzdyt je jen 2500 bilionaru ted s vlastnictvim takovym ze by byli hned na tretim miste za Cinou a USA v hodnote majetku ,proste je to samej chudak ,nezapomente poslat jakozto drobni stradatele na volebni fondy ,at muzou vice lhat v TV

   Vymazat
  3. Dinsbír, Schwarzenberg(ten jeho ksicht není ani evropský), Langšádová... to nejsou česká jména, tak jak můžou být českými politiky? Bože to je zase blbost.

   Vymazat
  4. Však nechybí mezi nimi - http://narod-president.ru/NOVOSTI/oligarkhi.jpg

   Vymazat
  5. FOR 19:42
   že vy obřezaní si pořád pletete blbost a pravdu

   Vymazat
  6. Blbost,pravda,žid,nežid,v tom to asi není.Podstatná je skutečnost,že co hajzl,to žid.

   Vymazat
  7. 11.27 z toho by se melo stat prislovi neco jako "dobrej zid je 2 m pod zemi"

   Vymazat
 2. Ano, to není ruský oligarcha, ale oligarcha žijící v Rusku a to je diametrální rozdíl. Zvláštní je, že tyto případy nejsou označovány jako vměšování Ruska do voleb v USA:))) Soudruzi, zase se mně chce zvracet.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:03 No právě. Ta Killary má smůlu. Nejdřív označí Trumpa za prasáka, aby se ukázalo, že prasák je ona a její muž. Pak prohlásí, že volby v USA jsou ovlivňovány z Ruska a ono se ukáže, že mluví o sobě. A takový hňup chce vládnout světu.

   Vymazat
 3. Omyl a to velký. Půl milionů zabitých kvůli plynovodu a ropovodu, který chtěly firmy z USA vest přes území Sýrie do Evropy v očekávání obrovských zisků. Asád odmítl se stát kolonii USA jako například Panama. Když někdo odmítne blahodárné rozsévání demokracie ze strany USA následuje humanitární bombardování, humanitární zabíjení, sankce, vyhrožování mezinárodními soudy. V roce 1989 vtrhla mírumilovná armáda do Panamy a jenom první den okupace bylo americkou armádou pozabíjeno 3000 civilistů. Prostě ukázka demokracie a humanity. V Sýrii a konkrétně v Allepu se ocitli tisíce Amerických poradců v obklíčení společně s teroristy, kterým radili, vyzbrojovali je, bojovali s nimi proti Syrské armádě. Přesně jak to Američtí poradci prováděli v Gruzií, kde vyprovokovali útok na Rusko a pak nestačili utíkat a zanechali na místě terénní Hamry, které pak USA po Rusku chtělo vrátit a Rusko odpovědělo, že techniku vrátí pod podmínkou že USA přízná, že patřila Americkým poradcům. USA pak již nic vrátit nechtělo. Američtí poradci se ocitli v obklíčení take v Donbasu na Ukrajině, kde se situace opakovala a následovalo řvaní západních sdělovacích prostředků o humanitární katastrofě o nelidské obraně opolčenců kteří obklíčili Americké mírotvorce tisíce kilometrů od území USA. Stejná písnička se odehrává v Sýrii. USA a také Francií musí pořádně téct do bot a jejich jednotky v obklíčení v Allepu dostávají pořádně zabrat a nejspíš se s nimi nepárají ani jejich spojenci proti Rusku, tedy teroristické organizace, které celou dobu vyzbrojovali, cvičili a poskytovali jim rady jak zabíjet čím nejvíce civilních občanů. Jediná naděje je řvát o tom jak obklíčení teroristů a jejich Amerických přisluhovačů, kteří rádi řežou hlavy křesťanům je válečný zločin, protože když bomby shazují Američani je to humanita.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Už to nehul demente.

   Vymazat
  2. Odpověď jednoduchá jako průjem. Nelíbí se ti to - co? Napiš v čem se anonym 19.24 mýlí a co je jinak, jaké máš zdroje informací apod. Nadávat někomu dementů a podobně si diskuze hodně zjednodušuješ.Skutečnosti uvedené v tomto příspěvku si diskutující jistě nevymyslel, jsou velice pravděpodobné. Že se ti to nelíbí, a máš raději lži a intriky, to už je jiná věc.Zžejmě na tvou americkou ikonu nikdo sáhnout nesmí?

   Vymazat
  3. 20:45

   Hele debile, tvůj kolega, jakýsi nýmand z horní dolní si hraje na mudrce a přitom ví úplný hovno. Jenom papouškuje jako oslík vymyšlené, absolutně ničím nepodložené nesmysly z různých konspiračních stránek které nemají hlavu ani patu.

   Vymazat
  4. 20:52-už jen Váš slovník předurčuje, že mluvíte o sobě. Anonym z 19:24 dal jen "příběh" do souvislosti ze segmentů známých všem tajným službám.

   Vymazat
  5. 21:09

   Aáá, další nula, nýmand s holou prdelí, zkrachovalec který nic neumí a nikoho nezajímá, lojza z horní dolní, si má velkou potřebu dodat sebevědomí a tak si na internetu hraje na celosvětového dispečera tajných služeb.
   Kolik takových zoufalců se vás tu dnes ještě sleze?

   Vymazat
  6. 21:17-nebuďte tak sebemrzkačský. Závidíte Trumpovi a všem (ruským, čínským) miliardářům. Nejste Vy nakonec "komunistický žid"?

   Vymazat
  7. Komunistický žid je šéf NR....víte to?

   Vymazat
  8. J.F.-není ale sionista, národnost(ani barvu pleti) si nelze vybrat. Lze ale dělat čest(ostudu) svému národu. Ten na koho jsem reagoval je sionista, USAfil a zdejší Troll s komunistickými předky.

   Vymazat
  9. PS.Asi se orientujete, přesto doplním. Sionisté jsou židovští nacionalisté usilující o naplnění vize "světovlády". V tom si jsou blízcí s USA(neokony) a paradoxně s islamisty. Zkrátka-nesvatá trojice, naše nebezpečí.

   Vymazat
  10. 20:27 - k tomu aby někdo odcitoval několik výtahů z proruských překladů nemusí být kuřákem ty pračůráku zasranej! To jen uslintsaný hovado jako ty musí vočuzovat ten svůj slizkej mokvající puchejř co nosíš mezi ramínky míst hlavy, aby se z něho něco vyřinulo na slídu! Hovado jedno debilní! Když už tu cyntáš sajrajt, tak konkrétně! Netvrdim že ten v 19:24 má čirou pravdu pravdoucí ani že to nevopsal, ale že reakce musí bsahovat konkrétní zpochybnění konkrétních dat a případně je doložit linky či nějakými všeobecně známými a přijímanými fakty (nezpochybňovanými žádnou stranou). Kapiš, ty mamrde s kretenismem pojebanou lejolíhní? No proto ... tak příště!

   Vymazat
 4. VEKSELBERG? to zni jako vexlak neco jako menic valut za bony
  zarathustra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. okrem iného tento ruský oligarcha je majiteľom známych 11-veľkonočných vajec /zo zlata, emailu a drahokamov/ symbolov luxusu, ktoré boli vytvorené na cársku objednávku. Celkovo ich bolo 43. Uvádzam to len ako zaujímavosť.

   Vymazat
  2. Vejce od FABERGE !
   Ja ho mam take ( bohuzel jen jedno : (
   nick HOLONULU milovnik umeni

   Vymazat
  3. Honolulu kečáš, nejsi v seznamu.

   Vymazat
 5. Ten oligarcha asi bravurně zvládá nejen techniku vyvádění peněz do daňových rájů či přeposílání úplatků na (globálně) vlivné adresy přes řetěz nastrčených účtů, ale i unikátní metodu vícezdrojového financování zbrojního výzkumu, vývoje a výroby.
  V tomto směru musí být vskutku zručným vyjednavačem. Ještě jsem totiž neslyšel, že by výzkum nadzvukových motorů pro rakety s plochou drahou letu, radiolokátorů apod. finacovala domovská země ruku v ruce s úhlavními přáteli z USA (jak je s neúnavnou tvrdošíjností nazývá V. V. Putin).
  Výsledky pak asi náleží oběma ...
  Že on - ten Vekselberg - je chce oba uzbrojit?, když žádnému z nich takto nepřináší vojensko-technickou výhodu? Nebo mu teď, po té prohlídce, zatrhnou v Rusku tipec? Kéž by!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Malý překvápko komunisto. V chudém Rusku žije cca 100 dolarových miliardářů. U nás pouhých 5. To jsou věci, co?
   http://www.forbes.com/billionaires/list/#version:static_country:Russia

   Vymazat
  2. Re (20:56):
   A pak, že zdroje nejsou! Jsou. Rusko není chudá země, má chudý lid. Protože ten se také nechaával vodit za nudli u nosu tamní jelcinovsko-gajdarovskou či -čubajsovskou sebrankou.. Cosi jako boží dopuštění.
   Nemistruji je, ani my jsme se v tomto ohledu nevyznamenali, a naši "velikáni" jako Klaus a jeho klika či rozebírač Kožený, zas vedou do našich neslavných dějin.
   US huny však zajímá jen ta země. Její lid (stejně jako lid ostatních zemí světa) je jim ukradený ... Ač se vám to jistě bude zdát podivné, ale I vy!

   Vymazat
  3. 20:56-nebude to tím, že "vaši" tam privatizovali 20x větší a bohatější zemi na zdroje?

   Vymazat
 6. Však nechybí mezi nimi - http://narod-president.ru/NOVOSTI/oligarkhi.jpg

  OdpovědětVymazat
 7. kazdej narod ma svoje vlastizradce o co jde tomu blbovi o to aby mohl v rusku delat usa loutku jen at to o te jezibabe vyhlasej v usa pro volice s kym tanci

  OdpovědětVymazat
 8. Jaký ruský oligarcha ? Vždyť je Židák, jak když vyšije ! Patří k žido-anglo-saským Sionistům, kteří jsou nejrasističtější bandou na světě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. videl jsi snad mezi nimi nezida?Ja ne oni stacili odvezt z Ruska pod vedenim Berezovskeho pres trilon $ do Anglie a jinam .O Berezovskeho zadal Putin Britanii 12x.

   Vymazat