Reklama

středa 26. října 2016

Rozpletl Jindřich Forejt konstrukci Hermanových polopravd a lží? Jiří Brady je občanem i jiného státu a v takovém případě je z diplomatických důvodů nutné, aby Hrad udělení vyznamenání oznámil příslušné ambasádě. Forejt naznačil, že je vyloučeno, aby takové oznámení bylo na té ambasádě nalezeno.

26.10. 2016   První zprávy
Šéf protokolu Pražského hradu Jindřich Forejt čtvrté říjnové úterý vyloučil, že by někdo týden či čtrnáct dní před udílením státních vyznamenání neměl oficiální oznámení o udělení vyznamenání v písemné podobě.
Jindřich Forejt tak nepřímo vyloučil, že by bylo možné někomu oznámit udělení vyznamenání jen telefonem, což je verze, s níž v rámci své protizemanovské kampaně pracuje ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), který si k tomu přizval svého vzdáleného příbuzného Jiřího Bradyho. Právě jemu mělo být před týdenm údajně telefonicky sděleno udělení vyznamenání. Písemně v ruce nemá nic, přesto však stařík žijící v cizině tvrdí, že ho prezident Zeman »na poslední chvíli« ze seznamu vyškrtl, aby se tak pomstil jeho synovci Hermanovi za setkání s dalajlamou.Forejt vytáhl na setkání s novináři i další informaci. Jiří Brady je občanem i jiného státu a v takovém případě je z diplomatických důvodů nutné, aby Hrad udělení vyznamenání oznámil příslušné ambasádě. Forejt naznačil, že je vyloučeno, aby takové oznámení bylo na té ambasádě nalezeno.

48 komentářů :

 1. A kdo to vůbec je do teď o něm nebylo slyšet.Koho tento stařec zajímá ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je k smíchu postoj lidovců ke kauze Brady. K podivu všech se přiklání lidovečtí k Hermanovo variantě.Může to tak být a může to být i jinak.Ale,k vysvětlení - Herman je bývalým katolickým knězem a Zeman bývalým předsedou ČSSD.To je od lidovců ale překvapení,že? Jurečka to s oslavou výsledků voleb asi přehnal..

   Smazat
  2. Jisté je to, že pro zdejší antisemity a rudohnědé je vězeň koncentráku velmi nepohodlný.

   Smazat
  3. blbe 19:56

   Smazat
  4. Vy 19:56 jste prostě jen zlá svině, napadající lidi bez důkazů. Pan Brady ty manipulace, které s ním činí jeho manželka a hajzl Herman, asi ani nevnímá. Musím vás upozornit, že přežití koncentráku je štěstí, ne zásluha o republiku!!! A vy sem ani raději nechoďte, napadáte slušné lidi a hlavu máte jen na to, aby vám nepršelo do krku.

   Smazat
 2. Raději dejte posmrtné vyznamenání těm, kteří během tohoto režimu modrými soudruhy zavražděni a zahynuli na lavičkách a pod mosty v zimě mrazem a nepřízní počasí, to jsou postižení tímto nelidským režimem.

  OdpovědětSmazat
 3. Americký novinář Erik Best nazval ve svém posledním sloupku Final Word situaci jako "Operace Brady". Naznačuje,byť to jakoby vylučuje, že Herman mohl na ten nápad přijít na schůzce se svým přítelem velvyslancem SRN, bývalým zástupcem německé tajné služby a budoucím šéfem zpravodajské služby NATO.Rozhodně to vypadá jako jako připravená rozsáhlá kampaň proti prezidentovi i za cenu diskreditace oslav státního svátku a znehodnocení vyznamenání ostatním zasloužilým vyznamenaným.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně! Vše do sebe zapadá. Návštěva Dalajlámy, schůzka na ministerské (nikoliv soukromé!!) úrovni. Bylo jasné, že vedení státu bude muset zareagovat, aby nedošlo k roztržce s Čínou. Tak se stalo a bylo základem dehonestace vedení všech orgánů státu (vlády a obou sněmoven). Následoval kontinuálně útok na prezidenta. Jak v souvislosti s oním stanoviskem (nemohl ho ignorovat) tak se objevil nějaký Brady. Kdo to je, nikdo neví a nikdo ho neznal a nezná. Kde se vzal tu se vzal(jako ve filmu Fešák Hubert, kde Karel Heřmánek chodil čórovat na svatby). A média spustila kanonádu, jakoby tento pán spasil Československo, kde kdo ho znal tady i ve světě... A přesně v tom okamžiku se zapojili politici a poslanci s truc akcí. Tedy dehonestovat prezidenta. Kašlou na to, že urážejí vznamenané a jejich zásluhy. Že ponižují a vyprazdňují i nejdůležitější státní svátek. Jde jim pouze o jejich kariéru o jejich politické korýtko. A Kavárna a rádobyumělci jako obvykle tvrdí muziku. Vše ukazuje na to, že je to pečlivě naplánováno a řízeno z jednoho centra. Jako červené karty apod. Nyní se ukazuje, že jde o jasný podvod a lež.Ale to už média vycouvají a nikdo se po tom nepídí. Vydají se klíče, nějaký metál z pětikoruny se taky někde vyštrachá, dědek se pošle do Kanady a stopy budou zameteny. Jsem zvědav, jak Sobotka zareaguje. Herman by měl vyletět z vlády jako raketa i s kopance do konce zad. A Bělobrádek s ním. Zažil jsem normalizaci, ale proti tomu co předvádějí naše média s ČT v čele to byl čajíček. To je úroveň Protektorátu.

   Smazat
  2. ty prostitutky nic jiného neumí, přece se to naučili od USA. Tam to funguje díky IQ tamních obyvatel. U nás to mají podstatně náročnější i díky IQ našich manipulátorů.Protože kdo má trochu v hlavě tak s nimi nemá zájem spolupracovat. Buďme rádi,že máme pana prezidenta Zemana.

   Smazat
  3. Plechových hub je přehršel, jdnu nahradit jinou není problémem a mozky jen vše dělají složitějším pro šéfyaohorožují je.Podle toho vybírá ČT asi své pracovníky- to nevíte ?

   Smazat
  4. Jsem rád, že nejsem sám, koho podobná myšlenka napadla. Q.

   Smazat
  5. To co předvádějí naše média a někteří naší politici, to je globální ostuda před celým světem, v tom jsme na úrovni Ameriky. Tak jsme v 89 toužili dohnat úroveň západu, opravdu se to podařilo. Já se však za to opravdu stydím.

   Smazat
  6. Mala ostuda jim nevadi a na velkou jsou zvykli . Jejich 'majitele"jim to pripisou k "dobru" a jako zasluhy o zniceni dalsiho statu/naroda..Prihoriva k ceskymu Majdanu.

   Smazat
 4. Nejlepší na tom je jak má ten mladý flanďák-oráč a předseda několika starostů hned jasno a přitom jim ještě neoschlo mléko na frňáku.Myslím, že by jim někdo ze starších měl dát pár facek.Asi již začali prezidentskou flanďáckou kampaň za Halíčky a Minipiťhárty.Volíme Zemana ať se třeba pokálí!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On sám Kalousek tvrdil, že ten chlapec moc chytrosti nepobral, ale jako hlásná trouba, že je k nezaplacení.

   Smazat
 5. Jaképak divení se nad znevážením státního svátku. Vždyť už byl znevážena prezuidentská standarta a Pražská kavárna nad tím řičela blahem. Dovolují si stále víc. Jako koncem 20. let hnědé košile.

  OdpovědětSmazat
 6. Nic proti panu Bradlymu, vytrpěl toho v životě hodně!
  Ale: V pořadu události komentáře na ČT 24 bylo patrné, že snad už trpí "stařeckou demencí", když si nevzpomínal na některé věci, které potom doplňovala jebho manželka. Tím chci říci, že věrohodnost jeho některých vyjádření nutně musí vyvolat dojem, že se může plést! Nedovolil bych si říci, že lže. To v žádném případě, jistě nemá důvod. Pouze se prostě plete a to se lží u takového člověka nemá nic společného! Spíše bych v tom viděl "prsty" jeho okolí, jako je Herman, že mu vnuknul myšlenku, že to jeho vyznamenání je "tutovka"! Není nic pracného takto "postiženého", jako je pan Bradly, utvrzovat ve své "pravdě".

  Hradní úředník Forejt udélení vyznamenání objasnil jasně a dostatečně, přesto jej Presstituti nutili k PŘÍMÉ odpovědi! Tím, že jim přímo neodpověděl, jej obvinili z nečisté hry a kuli své pikle dále, jen aby hlavní špína padla na presidenta!

  Uvedu jeden příklad, kdy se těmto presstitutům přímé odpovědi nedostalo, ale přesto to brali jako PROKÁZANOU věc!
  Vzpomeňte si na Zemana u korunovačních klenot. Také na ČT byla dotázaná poslankyně NĚMCOVÁ, aby se k tomu vyjádřila. Reportér ji položil otázku: Stála jste vedle pana prasidenta, můžete potvrdit, že jste z něj cítila alkohol? Odpověď NĚMCOVÉ byla: SNAD JSTE TO VIDĚLI VŠICHNI! Toto je přímá odpověď??? Co jsme vlastně viděli? Zavrávorajícího presidenta. To je celé! Když někdo zavrávorá, neznamená nutně, že musí být opilý. Také se to ale vyloučit nedá. Zde jsou dvě možnosti: Buď jen zavrávoral a nebo zavrávoral z opilosti. Odpověď paní Němcové, která na otázku NEODPOVĚDĚLA,
  dává široké pole pro různé manipulace.
  Účel? Také dehonestace presidenta.

  Uvádím to proto, aby se člověk řídil vlastním rozumem a hlavně FAKTY a ne tím, že Jedna paní povídala.

  OdpovědětSmazat
 7. Kanadské velvyslanectví v úterý popřelo,že by mělo
  dostat nějaké vyrozumění o vyznamenání pana Bradyho,
  který je kanadským občanem.Celá akce je dlouhodobě
  připravována v zahraničí.Herman chce,aby ČR se sta-
  la spolkovým státem Německa.Chce to pro své přátele
  ze sudeťáckého landsmanšaftu.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když je ta "akce" dlouhodobě připravovaná ze zahraničí, proč teda kanadské velvyslanectví neřeklo, že vyrozumění obdrželo?
   A jak do toho zapadá spiknutí letových dispečerů?
   A jak Peroutka?

   Smazat
  2. 17:27
   Protože by to vyrozumění kanadské velvyslanectví také muselo předložit - originál a nezfalšované. Falsum by se rovnalo totální diskreditaci a oni přece potřebují sviňskou CETA.

   Smazat
 8. Jde o jeden z "dobře vystupňovaných antizemanovských půběžných tahů k volbě prezidenta". Bavili jsme se sázením, kdo se opět vyjádří k jezuitsky upravené pravdě páně Hermana, aby bylo možno v každých zprávách znovu a znovu všechny seznamovat, jak je pan prezident Zeman podlý a jak se od něho všichni odtahují. Nechápu, jak to někdo může brát vážně. Děsí mě reakce universitních profesorů a těch, co mají učit a vychovávat novou generaci, jak se mohou zapojovat do tak průhledné blamáži. bv

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to 17:51
   To, že je někdo rektor, v současné době nic nevypovídá o jeho osobním morálním a vědomostním kreditu.Podívejte se třeba na Fialu z ODS a musí vám to být jasné.

   Smazat
 9. Základním prvkem manipulace s Bradym je zamlčování faktu, že NAVRŽENÝ kandidát na vyznamenání není totéž, co VYBRANÝ na vyznamenání. Navržených je přes 400, vybraných max.30? Copak tohle neví nikdo z těch, co tvrdí, že byl Brady vyškrtnut z vybraných, když jen nebyl vybrán? Proč není stejná komedie kolem těch cca 350, kteří také nebyli vybráni? Jo aha, jejich synovec není Herman, který tím překrývá vlastní špinavost s dalajlámou (neřku-li vlastizradu).

  OdpovědětSmazat
 10. The Gabor Group Inc.

  Larra Brady

  OdpovědětSmazat
 11. Jsem upřímně zděšená ze situace, která se vyvinula kolem prezidenta Zemana. Je to vůbec možné, že jsme tak ubozí, že nepoužíváme svůj vlastní mozek, ale necháme si tam nasadit takové zhůvěřilosti. Podle mě bylo vše vysvětleno, kdyby pan Brady měl dostat vyznamenání, dostal by písemné vyrozuměn, to nedostal. Proč se nedá zjistit, kdo mu volal? Je to v dnešní době tak těžké? určitě ne, ale všichni ti kavárenští povaleči a lháři prostě a jednoduše nechtějí nic jiného slyšet, pro ně je to jasné. Na mě z toho jdou mrákoty. Opravdu stačí aby nám někdo něco našeptal a používání selského rozumu se nám vrazí do zadku. Je to stejné jako s těmi hodnými a přímo mírotvornými Američany, můžou vlézt do půlky světa, ale blbečci budou stále řvát, že agresor je Putin, nevím sice jak to stihne, že všechny ty špatnosti zvládá, ale zřejmě bude lepší než Bond. Nejde to napsat slušně a tak raději končím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuďte zděšena ze situace kdy přestáváme používat vlastní mozek. Včera jej jako už vícekrát přestal používat i pan Vlk, tedy majitel "Kosa nostra zostra". Velmi jsem tento web propagoval , ale od té doby, kdy pan Vlk odsoudil německou AfD bez zřejmého důkazu z fašizace, a posléze se přidal na stranu zabedněnců co nenávidí Zemana a ihned odsoudil i jím nejmenování Bradyho, mám zcela jasno o tom jak někdy pracuje mozek u malověrných a hlavně o své genialitě přesvědčených hlupáků. Takže nezoufejte , je to bohužel v naší kotlině normální úkaz, byť velice smutný.

   Smazat
  2. Máte pravdu, vlk se přidal k Vlkovi. Jsou to kolaboranti.

   Smazat
  3. Pan Vlk byl na pohovoru, podepsal, takže se nyní napravil. Ono metody kdysi a dnes jsou pořád stejné.

   Smazat
 12. Domnívám se, že výše uvedené mediální kampaně mají za cíl poškodit v očích veřejnosti většinově zvoleného prezidenta České Republiky, a já, jako občan s takovým jednáním nemohu souhlasit. Akce pravicových politiků (hlavně ministra Hermana) při návštěvě Dalajlámy, zaručovaly aktérům snadný zisk a pozornost médií, protože bylo jisté, že Dalajlámu prezident nepřijme. Že Dalajlámu oficiálně nepřijal ani Obama nebo britská královna nebo další západní státníci asi není důležité, takže o tom naše hlavní média takticky pomlčela. Politicky jistě správné vyjádření hlavních představitelů státu, že akce ministra Hermana není oficiální politikou ČR, média hanobila, že tím děláme ČR ostudu, ale já nevidím v čem ta ostuda spočívá, neboť ministr Herman nejednal v souladu s oficiálním postojem ČR a kritizované prohlášení bylo dle mého názoru jedinou možností, jak uvést situaci na pravou míru. Čína je důležitou zemí - proč se asi s Dalajlámou oficiálně nesetkávají ani představitelé takových mocností jako USA, VB a další - o těch se těžko dá napsat, že by se snad snažily být vazalem Číny, jako to média naznačují o nás? Hlavní aktéři si zřejmě nebyli jistí, zda to veřejnost proti prezidentovi přijme (byli tam i předseda vlády a obou komor parlamentu) a také proto, že proti Číně většina občanů nic nemá a Dalajláma je většině společnosti ukradený. Aby mediální kampaň neusnula, tak to pojistili panem Bradym. To je již silnější karta a veřejnosti trochu bližší, i když lidí s osudem pana Bradyho žije ještě dost a nemluví se o nich. Já se domnívám, že to byla ze strany ministra Hermana a spol. past a vše tomu napovídá. On sám požádal prezidenta o rozhovor, a to pro jistotu již dříve na Slovensku a mluvil s prezidentem tak, aby se poblíž nacházeli další dva ministři (ČSSD a ANO). Nevím, ale asi se počítalo s tím, že by jeden z nich mohl prezidenta potopit. Oni to ale neudělali a z opatrnosti pouze sdělili, že neposlouchali. Vznikl tím pouze stav tvrzení proti tvrzení, který však dobře motivovaným novinářům stačil k tomu, aby pomalu vědomí lidí posunovali k tomu, že pravdu má ministr Herman. Přítomen však byl i mluvčí Ovčáček, ale média jeho prohlášení, že se o Bradym nehovořilo, opatrně odsouvají do pozadí.
  Pan Forejt odpověděl věcně a předložil důkaz, to však našim prestitutům nestačí - přesněji jim to nezapadá do nařízeného scénáře.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přidávám souhlas a zároveň jsem zděšen scénářem malověrných v čele s ministrem kultury, kteří se neštítí veřejně pokálet historicky významný odkaz TGM. L.

   Smazat
  2. Pane 100 % souhlas.
   Je vidět, že jsou u nás i slušní lidé.
   Vážím si Vás.
   P.

   Smazat
 13. Černý havran vstoupil na scénu černého divadla v roli Jidáše. Měli bychom se ptát komu a čemu má posloužit předsváteční načasování útoků na pana prezidenta. Něco na celé kauze pořádně smrdí. Za neobvyklé je třeba brát i poněkud podezřelá a rozsáhlá prohlášení některých malověrných o neúčasti na slavnostním večeru. Při vytváření časovaných kauz neexistují náhody, jen s pečlivostí zaměřené zásahy. L.

  OdpovědětSmazat
 14. Zase se tu mlží, protože Brady má i české občanství, takže Kanadské velvyslanectví nemuselo být o udělení vyznamenání informováno.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Odkud to víte? Předložte důkaz, nebo mlžíte vy sám(a).
   A i kdyby to tak bylo, na seznamu navrhovaných brady nebyl, nemohl tudíž být ani na seznamu vybraných.
   A mimo jiné, z jiné diskuse:
   Dnes v čt24 asi kolem 17.30 , když obdržel klíče od Prahy od krnáčové,pan Brady pronesl úžasná slova: " Manželka se DIVILA, PROČ CHCI JET DO STARÉ VLASTI - a teď vidím, že o zábavu mám postaráno."CHACHá, proč se DIVILA, když najisto jechali pro metál? Za tohle herman " strýčka" vykráká za uši.

   Smazat
  2. 19:53-kdo, kdy a kým mu bylo uděleno! Jinak si pana Brady i jeho ženu vážím pro jinou "věc". Ne pro zmanipulování Hermannem pro politické cíle jemu vzdálené ale pro pěknou češtinu obou manželů. Po tolika letech je to obdivuhodné, až neuvěřitelné, téměř bez akcentu.

   Smazat
  3. PS.- co jim oběma udělit cenu za věrnost rodné řeči? Zemanem?

   Smazat
  4. Hermanovo rodině přísluší jiné vyznamenání. http://www.novarepublika.cz/2016/05/jeste-jednou-herman-jeste-jednou-ceska.html

   Smazat
 15. HERMAN? Nikoli - HERRMANN!!!

  OdpovědětSmazat
 16. Tak to pražské kafetérii zase nevyšlo. Tomu Bradymu klidně někdo mohl volat a sdělit mu to, co on říká. Otázka je, zda si ověřil kdo volá a odkud. To asi ne, protože ti, co telefonovali s tím počítali, když celý tenhle komplot s podrazákem Hermanem připravovali.
  Herma nemá na funkci ministra vlády co dělat. Naprosto amorální, prolhaný kolaborant, nemá co dělat ani na území tohoto státu. Ven s Ním, ať se o něj postarají jeho sudeťáci. Kromě toho by měl být ještě potrestán zde v ČR .

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Telefonní společnosti evidují každé volání z každého telefonního čísla kvůli platbám, takže nemůže být problém zjistit z jakého telef. čísla bylo p. Bradymu voláno a na jaké číslo volala zpětně pí. Bradyová.

   Smazat
  2. Státní vyznamenání není možné vynucovat vydíráním prezidenta republiky27. října 2016 6:41

   Volal mu vykutálení příbuzní - kanadský žertík, že je mezi navrženými, aby se dostavil na předávání Oskarů a falešný strýček už se viděl na pódiu s pravým Clintem Eastwoodem. Jinak, kdo pozdě chodí sám sobě škodí, tlačenka Brady neměl být opožděným Hermanem vůbec navrhován neboť uzávěrka nominací pro všechny ostatní byla v 31. 3. 2016. http://aeronet.cz/news/exkluzivne-v-cesku-byla-spustena-zpravodajska-hra-proti-prezidentu-republiky-kauza-brady-nabira-desivych-rozmeru-tercem-je-krome-zemana-uz-i-tv-prima/

   Smazat
 17. Praxe mohla být taková, že to zasílali ex-post, takže to nic nedokazuje.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dokazuje to, že Herman lže. Seznam vyznamenaných je sice do 28. října oficiálně tajný, ale musela by jej v dostatečném předstihu obdržet kanadská vláda, aby se někdo s jejím občanstvím vůbec mohl vypravit do Evropy. Není to holubník a na to organizátor útoku na českou státnost a samostatnou hospodářskou politiku zapomněl. Jinak to, že vám někdo slíbí, že se bude zabývat Vaší žádostí o práci či metál neznamená, že ji či jej dostanete.

   Smazat
 18. Otázka zní opačně :rozpletl už někdo hradní lži? Všechno to připomíná brutální hru STB.Pan Brady na seznamu nikdy nebyl,na to Zeman Hermana příliš nenávidí.Ale byl skvělou záminkou zabránit setkání ministra s Dalajlámou.To mu tedy jako návnadu předhodil Zeman a dostalo se mu odpovědi, že Herman o tom bude přemýšlet.To prospěchář z povolání považoval za souhlas a stroj se rozjel.Telefonát do Kanady,aby vše vypadalo věrohodně.Kdyby p.Herman byl stejná krysa jako jeho protihráč,s Dalajlámou by se nesešel a v okamžiku kdy tato ctihodná osoba opustila zemi by se Zeman ministrovi vysmál s tím, že o ničem neví a Tvrdík by byl spokojen.Do Kanady by letěla nějaká ta omluva z Ovčáčkových nekonečných zásob.Jestli to tak bylo, je Zeman zrůda.

  OdpovědětSmazat
 19. Je to obrovská protizemanovská kampaň.
  Je zajímavé, že ČT je obrovským zastáncem demokracie a politické plurality. Ale když začala migrační krize, tak její vysílání bylo tendenční a naměřeno jedním směrem. To bylo patrné i 20.října 2016, kde v pořadu máte slovo paní Jílková neumožnila vyjádření člověka v obecenstu "nalevo". Ten pán se hlásil, stoupnul si, už nevěděl jak se dostat ke slovu, ale s paní Jílkovou to ani nehnulo. Taková demokracie je nanic.
  Já fandím prezidentu Miloši Zemanovi. Je to dobrý člověk. Ale ta přesila ve formě sdělovacích prostředků je obrovská. Chtěl bych mu vzkázat, že si ho nesmírně vážím a že mu přeji, aby vydržel.
  O Bradym před tím skoro nikdo nevěděl.
  Je to nanic, když vláda ČR se snaží vytvořit dobré vztahy s Čínou a pak tu Kalousek běhá s tibetskou vlajkou a Herman přijímá Dalajlámu.
  Pánové, udělali jsme nesmyslné sankce proti Rusku, Čína vás nezajímá, ale co lidi, kteří k vůli tomu ztratí práci, protože nebudou zakázky ?
  Jo politici jako pan Kalousek jsou placeni z našich daní a obyčejným člověkem tito lidé pohrdají a nezajímají je!!!
  Mnoho českých podniků je vlastněno zahraničními firmami a ty jim dali status podniků,kteří se mají specializovat na východní trh? Ale jak to mají dělat, když to pořád někdo kazí ?
  Doufám, že už jednou ta pravda a láska zvítězí.Pane prezidente Zemane, máte u mě plnou podporu a nedejte se!
  Vážím si Vás !
  P.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.