Reklama

.

.

středa 12. října 2016

Rusko a Čína společně proti americkému protiraketovému systému

ea24
12. 10. 2016  Eurasia24

Rusko a Čína spojují své síly v zájmu eliminace amerického systému protiraketové obrany ve východní Asii.


Obranné resorty Ruska a Číny společně pracují na minimalizaci možného dopadu americké protiraketové obrany na své obranné kapacity v Asijsko-tichomořském regionu, uvedl první zástupce náčelníka hlavního operačního řízení Generálního štábu ruské armády generálporučík Viktor Poznichir.

V letošním roce jsme už uskutečnili první společné počítačové rusko-čínské velitelsko-štábní cvičení. V průběhu tohoto cvičení byly vypracovány reálné varianty společných činností při obraně před raketovými údery ze strany protivníka, který instaloval v blízkosti našich hranic skupinu prostředků protoraketové obrany,“ informoval Poznichir na brífinku v čínské metropoli Pekingu s tím, že podobné cvičení se uskuteční i v roce 2017.

Číňané začínají ve východní Asii čelit obdobnému tlaku jako Rusko po instalaci protiraketové obrany v Evropě. V Jižní Koreji má být rozvinut americký protiraketový systém THAAD – oficiálně proti případnému útoku ze strany KLDR, avšak s možností sledování a eliminace čínských, ale i ruských prostředků v zájmové oblasti.

Čína už v červenci upozornila Spojené státy, že „rozhodně podnikne nutné kroky k ochraně svých zájmů“.

12 komentářů :

 1. Ani se jim nedivím. Na jejich místě bych dělal totéž. Protiraketový systém má jen zaručit beztrestnost Spojených států v případě, že opět někoho napadnou a ten někdo má ke své obraně k dispozici balistické rakety. "Americký protiraketový deštník" není žádná obrana, ale součást plánované útočné operace!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A stejně to bylo - a je s Radarem v Čechách. Je jasným preventivním cíle hned na začátku budoucího konfliktu. Rozumějte - jaderného konfliktu! Kdo ten projekt podporuje, je sebevrah. Ať si tedy hodí mašli sám a netahá do toho nás ostatní.

   Vymazat
 2. jasne at jse rusko cina spoji proti zamorskym smejdum

  OdpovědětVymazat
 3. Jsou to šmejdi a opravdu není rozdíl mezi madam Clintn a Trumberou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je opět jenom divadlo stěma volbama. Karty opět rozdávají úplně jiní hajzlové. Zvolenci jenom přicmrndávají aby to vypadalo.

   Vymazat
 4. Amerika potrebuje vic zaangazovat Cesko do svich dabelskych planu,nebo CR,stoji jaksi opodal.Je potrebny nanocit do pruseru co nejvic statu,aby to melo punc celoevropsky,USA,potrebuji jen Cesku vlajecku,nic jinyho,nebo lidem neveri.

  OdpovědětVymazat
 5. Podle ruského politologa Andreje Piontkovského je situace velmi podobná posledním měsícům Stalinova života, zimě na přelomu let 1952 - 1953. Tehdy sovětský vůdce zcela vážně připravoval jadernou válku.

  Tak jako na přelomu let 1952 - 1953 většina vládcova okolí začíná být nespokojena. Rozchod se Západem podkopává hromadění jejich osobního bohatství i jejich plány do budoucna. Existují ovšem výjimky, jako náčelník generálního štábu Nikolaj Patrušev, který vyzývá k vyhrožování jadernými zbraněmi.

  Existují tedy objektivní důvody pro to, aby elity šly proti Putinovi, ale neexistuje institucionální mechanismus, který by umožnil krok potřebný pro přežití Ruska a možná celého světa.

  Na konci Stalinova života existovalo alespoň politbyro, které omezovalo osobní moc jednoho člověka. Po Stalinově smrti dokázalo dokonce odstranit Chruščova. Jednoduše řečeno, byl po ruce obranný mechanismus proti šílenému vládci.

  Je tragické, že v putinském Rusku už ani takový mechanismus neexistuje. Země začala připomínat Severní Koreu ve větším vydání ohrožující svět jadernými zbraněmi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to přesně naopak .Rusko se jen brání .Západ je vojensky čtyřicetkrát silnější než Rusko.Je to USA jež chce rozpoutat jadernou válku proti neposlušnému Rusku.A jestli zvolí Killary Clinton bude jaderná válka.To vidí každý prostý člověk ,který nemá v hlavě nasráno jako ten váš ruský politolog

   Vymazat
  2. oceňujem tento lektorát o Rusku tak na 100 dollars - Soros - alias Schwarz má z teba radosť, drž sa - možno budeš mať aj miesto v kryte !

   Vymazat
  3. Vy jste ale tupec 14.23,to nemuzete myslet vázně.

   Vymazat
 6. Je dobře, že Rusko spolupracuje s Čínou. Konečně si oba uvědomily, že nemohou jít proti sobě a bránit se agresi každý sám. Rovněž si uvědomily, že Rusko a Čína si nejsou navzájem nebezpeční, ale že skutečný agresor je USA. Co se týká té obrany, tak nevím co nacvičují, když Rusko má ve vesmíru satelity, které dokáží otočit vystřelené rakety s jadernou náloží a poslat do místa odkud byly vypuštěny. Jestli toto USA neví, tak ta jejich rozvědka včele s CIA stojí za ho.no a měli by je zrušit bez náhrady. USA jsou jako pes, který bude pořád jen štěkat, ale bojí se kousnout, aby ho někdo nenakopal do prd.le.

  OdpovědětVymazat