Reklama

čtvrtek 20. října 2016

Rusko nasměrovalo do oblasti Mosulu zařízení pro kosmický průzkum

20. 10. 2016     zdroj
Průběh operace, zaměřené na blokování teroristů ve městě, je nepřetržitě sledován.
Do oblasti iráckého města Mosul, které je pod kontrolou teroristů, poslala ruská armáda zařízení pro kosmický průzkum. Jak informoval TRK "Hvězda", oznámil to náčelník Generálního štábu Ozbrojených sil Ruska, armádní generál Valerij Gerasimov.
Podle Gerasimova je situace v oblasti Mosulu a průběh operace, zaměřené na blokování teroristů ve městě, nepřetržitě sledován. Upřesnil, že v současné době v této oblasti působí více než deset zařízení pro vzdušný průzkum, včetně bezpilotních prostředků.
Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

16 komentářů :

 1. Modul Schiaparelli družice Trace Gas Orbiter (TGO) vám asi spadl na Mars příliš rychle,že jo. To protože jde o společný projekt ESA a Roskosmosu. Myslím,že jsem vám všem sdělil naprosto jasně a opakovaně,že vesmírné civilizace sice podporují Evropu v jejím pronikání do vesmíru ale naprosto ne Rusko. Sdělil jsem vám to a vy jste toho nedbali. Už poučeni?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Americké rakety dodnes nemôžu lietať bez ruských motorov hovnousku ��

   Smazat
  2. Pokud vím,USA mají vlastní rakety a to komplet. Mimochodem,to Vaše "bez ruských motorov" zní dost prolhaně,protože jsou přece německé od nějakého Von Brauna.

   Smazat
  3. 20:48- jakoby ty americké byly vlastní včetně A bomb.

   Smazat
  4. Ubohé kvákání SS-trola 20:31 resp. 20:48 nestojí za vaše odpovědi.

   Smazat
  5. No vždyť jo,to není pro odpovědi ale pro pochopení.

   Smazat
  6. ..... 28.4.2015 v 09:00 SELČ z Bajkonuru odstartovala ruská nákladní loď Progress k ISS ale krátce po startu se vymkla kontrole a stala se neovladatelnou. Dostala se tak na nižší oběžnou dráhu než na které měla být a navíc se jí nerozevřely vysílací antény. Rusko postupně přes veškerou snahu ztratilo naději na její záchranu a měla shořet v atmosféře nekontrolovaným,tedy NEŘÍZENÝM pádem,což znamená doslova,že Rusko ani kdokoliv jiný neměl jakoukoliv možnost její sestup k Zemi jakkoliv ovlivnit. Bylo to ke vzteku,protože Rusko s Putinem v čele, mělo na její palubě veškeré "hrdé" chlouby k vítězství nad Hitlerovským Německem,tedy k oslavě vítězství Sovětského svazu ve druhé světové válce. Asi víte,že Německo bezpodmínečně kapitulovalo 8.5.1945 ve 23:01 SELČ,tedy 9.5.1945 Moskevského času. Ten ruský Progres se jmenoval M-27M a shořel v atmosféře přesně v ten den bezpodmínečné kapitulace Německa 8.5.2015. Po 10ti až 11ti dnech NEKONTROLOVATELNÉHO letu. Náhoda? Já myslím,že někdo dal Rusku hodně najevo,jak skončí a že ho "nepodporuje" v jeho vesmírné aktivitě.

   Smazat
  7. Mám jiný "problém". Třikrát po sobě mne nepustil "můj" bloger(logo) odpověď trollovi. Mám pocit, aniž jsem užil vulgarizmy, že jsem nelegálně blokován politicky a kvituji nikoliv NR. Že by již skutečná cenzura?

   Smazat
  8. ....... Popravdě, já osobně si myslím,že Rusko prostě udělalo tu chybu,že vypustilo ten Progress M-27M do vesmíru k ISS zrovna 28. Totiž: 28.4. má svátek VLASTIMIL, 28.9. je Den České státnosti, 28.10. je Den vzniku ČSR. Prostě chyba,vzhledem k existenci a plné platnosti smlouvy O válečné podpoře,uzavřené mezi vesmírnými civilizacemi a Československem v roce 1968 krátce po okupaci.

   Smazat
  9. PS. nejsem IT, možná neuměl reagovat na mezitím smazané vlákno.

   Smazat
  10. Zkus to znovu načíst,kámo,stává se mi to také. Takovou tou kulatou šipkou vlevo nahoře,pokud máš Google. Nebo si tu stránku načti úplně znova i s NR.

   Smazat
  11. Podívej se "ČENE".
   Radím Ti dobře. Vyhledej dobrého psychiatra, svěř se mu zen svými problémy. jinak se staneš nebezpečným nejen sobě, ale i okolním lidem. To se stane v případě, když Ti "mimozemšťani našeptají, aby jsi začal podřezávat svoji rodinu nebo lidi na ulici.
   Schizofrenie je svinstvo a bez léčení se neustále zhoršuje.
   Radím Ti dobře, běž se léčit.
   Trep.

   Smazat
 2. Hlupáci Rusko kontroluje dáta ako usa akože bojujeme isis a dáta budú použité proti USA ak bude treba

  OdpovědětSmazat
 3. Cosi se zadrhlo (i když radost z toho nemám).
  Ještě včera se US koalice "prsila", že Mosúl bude osvobozen v řádu dvou týdnů, dnes jejich enthusiasmus zřejmě opadl.
  A protože Assadovi (podporovanému jeho koalicí) tak rádi nasazují psí hlavu za každého (zbytečně) zsbitého civilistu v Aleppu, Rusové si - naoplátku - posvítí na způsob osvobozování jiné městské aglomerace, ve které jsou také dokonale promíšeny civilní osoby (a často i rukojmí z jejich řad) s fanatickým protivníkem.
  Osvobozování takových aglomerací je pro každého vojáka (ať již z východu či ze západu) vždycky noční můrou. A právem ...

  OdpovědětSmazat
 4. boj ve meste je nejhorsi chudaci civilisti

  OdpovědětSmazat
 5. Určitě Rusko má nad Sýrii své satelitní družice,jen to trochu více osadily přesnějšími kamerami.Jak poslední snímek jak isisáci střílejí do lidí,kteří chtějí opustit Allepo.Nebo také,jak dodají Belgii snímky o bombardování civilních cílů jejich letadly i když to popírají.Takže propaganda bude mít stíženou práci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.