Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Rusko se v Sýrii připravuje na americký raketový úder. Chystá Gladiatory

napsal/přeložil Geo
4.10. 2016 Eurasia 24
Rusko vážně počítá s masivním americkým raketovým úderem na podporu teroristů v Sýrii. Podle zpráv z 3. října dorazily do přístavu Tartús specializované protiraketové systémy S-300V4. Na rozdíl od „klasických“ S-300PMU jsou uvedené systémy určené k ničení balistických střel a především křižujících střel s plochou dráhou letu, jejichž použití Američany je v případě podpory teroristů z moře pravděpodobné.

Informaci o přítomnosti systémů řady S-300V/VM/V4 (označení NATO SA-23 Gladiator/Giant) v Sýrii přinesla Fox News s odkazem na tři oficiální představitele Spojených států. Rusko podle těchto informací vypravilo systémy do Sýrie námořní cestou, kdy komponenty byly vyloženy v ruském zařízení materiálně-technického zabezpečení v Tartúsu.

Samotný komplex sestávající z několika mobilních stanovišť (velitelských, radiolokačních, odpalovacích) podle dostupných informací zatím nebyl rozvinut, ovšem již v příštích dnech může být plně připraven k odražení amerického útoku.

Jak poznamenávají média, je to vůbec poprvé, kdy je ruský systém řady S-300V dislokován mimo území Ruské federace. Tato skutečnost dokládá vážnost situace, následující po zahájení přímé americké vojenské podpory teroristickým skupinám včetně Islámského státu, jak dokázal nedávný záměrný útok západních letadel na stanoviště syrské armády.

V časovém souladu s uvedenou zprávou Spojené státy informovaly, že se rozhodly „ukončit s Ruskem spolupráci v otázce syrského příměří“ a že zvažují pro Sýrii „plán B“ a „nové možnosti řešení“ včetně vojenského zásahu.

Systémy řady S-300V jsou schopny „vykrýt“ i masivní úder křídlatými raketami BGM-109 Tomahawk, které Spojené státy použily v úvodních fázích prakticky všech větších agresí počínaje válkou v Zálivu, přes zničení Jugoslávie po likvidaci Libye.

O tom, že Rusko s tímto typem úderu vážně počítá, informoval podrobněji článek Spolehlivý Kalibr. Rakety, které zničily objekty teroristů, plnily i jiné úkoly na našem webu Eurasia24.cz.

Geo, Eurasia24.cz

15 komentářů :

 1. Rusové nemohou jednat jinak. Pokud by proti snahám západu (bohužel ČR jako součást NATO patří k západu) pomáhat Islamistům RF nezasáhla, podporovala by tak svou nečinnosti neuvěřitelné zlo... A my svým setrváváním v NATO neuvěřitelné zlo rovněž podporujeme, za což budeme bezpochyby karmicky "odměněni"...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. naprosto souhlasim jen aby pristi rok spd vyhrala volby a odesly jse z nata a eu

   Vymazat
 2. Amerika potrebuje,aby ji RF vydala na pospas,jako za Jelcina,kdy rabovali krajinu,mimovladky slidili po krajine a srtategicti partneri radili,jak se ma ubirat prumysl/napr.jim poradili,prestat vyrabet dopr.letadla za stavu,kdy kazde 3 letadlo bylo Ruske/.Take,by chteli,aby se RF oddala svemu osudu,znicila zbrane a velebila Juesej za privezenou demokracii.Pak by prisel MMF,ktery by rekl,3/4 fabrik zavrit a lidi propustit...co v tomhle pripade RF ostava?Bud se podvolit a zit nedustojne s jarmem na krku,nebo zemrit!

  OdpovědětVymazat
 3. Co vlastně obnáší ten plán "B" našich zaoceánských leaderů? Snad ne útok na syrské vládní síly, tj. i ty ruské!
  No, doufejme, že ty ruské antirakety nebudou muset být použity. Protože to už by se svět ubíral po jiné trajektorii. Konfrontace v globálním měřítku.
  A ta ani pro nás (mírumilovné lidičky) nevěstí světlé zítřky. Možná už jen ty (radioaktivně) zářné ...

  OdpovědětVymazat
 4. Gladiátoři proti fašistům jakéhokoli vyznání.

  OdpovědětVymazat
 5. Situace eskaluje, ale nikoliv nepředvídatelně. Vývoj posledních měsíců tomu nasvědčoval: stupňování protiruské hysterie, "objevy" kolem sestřelení majského letadla, provokace proti syrské vládní armádě, operace pod falůešnou vlajkou (konvoj), "přerušení kontaktů" s Ruskem. Spíš se ovšem kontakt intenzivně hledá. Do první linie ale nepošlou US vojáky. Tam půjde kanonenfutr z EU - Poláci, Slováci, Češi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evropa nepůjde na Rusa. Evropa "pouze" poskytne území pro ruský odvetný úder.

   Vymazat
 6. USA by rádi nařídili bezletovou zónu nad Sýrii.
  Podle iniciativ spojenců poznáme další postup.Francie tam vyslala letadlovou loď,Anglie je důležitá jak se zachová,Německo určitě vypomůže také.Teprve teď by se odhalil Erdogan,jak to myslí s USA.Izraeli jde o život,pokud by se USA musely vzdát ovládnutí Sýrie.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asad je obrovské zlo, neustále ukazuje, že se dá žít mimo Americké područí a Rusi jej v tom podporují.

   Kolo dějin se pomalu láme, US hledá cestu jak IS bombardovat zásobami zbraní, Rusi hledají cestu jak tomu zabránit, což je otevřený střet.

   Vymazat
  2. Máš pravdu Péráku,dřív,nebo později k tomu přímému střetu muselo dojít,neboť ta pojebaná,Amerika,narvaná až po střechu satanovým pléměm,nedá pokoj,dokud nebude obrácena v puch a prach....

   Vymazat
 7. Uz vidim jak uSSacke behny vriskaji ze proc Rusove prisli s S300 kdyz teroriste nemaji letectvo. Flagrantne pritom ignorujic naprosty a dokazany fakt, ze teroriste letectvo MAJI, a to jsou ty same vzdusne sily ktere stali na strane teroristu v Jugoslavii, Lybii a proste uplne vsude - USAF a NATO. Tot vsjo tovarisci!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak jsme díky těm americkejm sviním zase o krok blíže W3.Americkej rozpínavej předluženej ksindl...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo je připraven,není překvapen...

   Vymazat
  2. Pravda a nic než pravda, americkej xindl kope až konečně dokope!!!

   Vymazat