Reklama

.

.

neděle 23. října 2016

Rusko vrací úder: A co válečné zločiny USA a Západu?

23.10. 2016   První zprávy
Mezinárodní koalice vedená Spojenými státy v pátek zaútočila na irácké město Daquq, kde podle ruského ministerstva obrany neexistují žádní teroristé Islámského státu.
Koalice udeřila na pohřební průvod, pozabíjela desítky civilistů, včetně žen a dětí,sdělil omluvčí ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov. Poznamenal, že činnost západní koalice má všechny znaky válečných zločinů.

„Pozorně sledujeme situaci v Iráku, kde od 17. října útočí irácké bezpečnostní síly, s podporou letadel mezinárodní koalice lna zablokování ozbrojenců IS v Mosulu. Během posledních dnů koalice provedla 22 vzletů taktických letadel a čtyř úderných bezpilotních letounů, které provedly 19 útoků na různé objekty na území Iráku,"uvedl.

Řekl, že 21. října byl ruským průzkumem zaznamenán letecký úder dvojice letounů na obec Daquq, která se nachází 30 kilometrů jižně od Kirkúku, kde se ale podle ruského ministerstva obrany, militanti z Islámského státu nenachází.

„Podle očitých svědků letadla koalice považovala pohřební průvod za uskupení teroristů. Zabily desítky iráckých civilistů, včetně žen a dětí. Opakovaně jsme poukázali na to, že taková smrtelné údery na civilní body, nesou všechny charakteristické znaky válečných zločinů, a že se staly pro mezinárodní koalici téměř denní rutinou," zdůraznil Konašenkov.

Mluvčí poznamenal, že pod údery koaličních letadel pod vedením USA se příliš často dostávají svatby, pohřby, nemocnice, policejní stanice a humanistické konvoje.

Oficiálně se ještě nikdo nepřihlásil k odpovědnost za útok na pohřebního obřad v Daququ, při němž bylo zabito nejméně 15 lidí a více než 50 zraněných. Místní obyvatelé kladou vinu za to, co se stalo, na západní koalici.

Kromě je dobré si také připoměnout, že například 17. září koalice bombardovala pozice syrské armády, která umožnila teroristům přejít do útoku. Washington tehdy tvrdil, že útok (82 mrtvých syrských vojáků) byl proveden omylem.

Hned další den Spojené státy napadly v Afghánistánu oblast, kde se nacházela místní policie. Podle Pentagonu zasáhly „v důsledku vzniklé hrozby".

Rusko: Belgická obrana lže světu o neúčasti na zabití civilistů v Sýrii!

V říjnu 2015 americké letectvo zaútočilo na nemocnici Lékařů bez hranic v afghánském Kunduzu. Zabilo přitom 42 lidí.Washington opět uvedl, že letecký úder na nemocnici není válečný zločin, a byl proveden omylem.

Arabská koalice vedená Saúdské Arábii tento měsíc také bombardovala smuteční obřad v Jemenu, kdy zabila více než 150 lidí. Podle Rijádu, nálet zasáhl kvůli „chybným údajům" dodaných armádou.

Přičemž nedávno Spojené státy vyzvaly k vyšetřování válečných zločinů Ruska v Sýrii.
Jiří Kouda, První zprávy

10 komentářů :

 1. Poslední hysterické kroky,
  současné, mocenské garnitury mi velice připomínají, totalitní goebbelsovské praktiky, nacistického Německa. Občané jsou povinni si myslet jen to, co se jim vylhanýmí, manstreimovými médii předloží. Jakýkoliv jiný názor bude tvrdě trestán a občané šikanováni. Sledování závadných textů a jejich šíření na internetu bude trestné. Jakékoliv demonstrace proti proamerické, kolaborantské klice, která se souhlasem pana zastupujícího, říšského protektora Schapira, této porobené a rozkradené zemi vládne, budou nekompromisně potlačovány a jejich aktéryčeká trestní stíhání. Inu, totalitní praktiky ve stylu rozvinuté, kapitalistické společnosti. Proamerické, kolaborantské pro-titutky, které ze souhlasem USA, ovládají Česko se bojí. Skutečné demokracie se bojí, jako čert kříže.

  OdpovědětVymazat
 2. Občanská válka, dvě strany, každá podporovaná jednou z velmocí... to nemůže mít jiný výsledek, než úplnou destrukci země. V Syrském sametu se usadilo již poněkud více betonového prachu, než je zdrávo.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Musíte přijmout tu pravdu,že Sýrie už neexistuje. Potom bude všem jasno a dohodnete se,jak situaci řešit. Takhle stojí na jedné straně sunnité a Západ,kteří podporují opozici a na druhé straně šíité a Rusko,kteří podporují šíity a Asada. Musíte uznat,že obě skupiny vlastní svou část bývalé Sýrie a navíc její obrovskou část i IS,který je bezesporu nepřítelem obou stran. Ale vy nechcete,protože Rusko prostě potřebuje tvrdit,že do Sýrie bylo oficiálně pozváno legální syrskou vládou. Zase to Rusko,sakra. Porušuje mezinárodní právo.

   Vymazat
  2. Rozumný prezident by nejprve předcházel škodám země a až poté škodám na své moci.

   Vymazat
  3. Prezident by především neměl válčit proti naprosté většině svého lidu.

   Vymazat
  4. Především? ... Ano, jistě.

   Vymazat
 3. Znovu je potřeba zdůraznit, že existuje dokument,který nezpochybnitelně potvrzuje, že USA více jak 200 let terorizují svět a jsou největším nebezpečím na naší planetě(ale zřejmě i ostatních kde žijí lidé) a to jen kvůli vlastnímu, tedy americkému prospěchu na úkor všech ostatních. Je nutno zničit jejich vražedný nástroj, jakým je NATO. Všechno zlo a zločiny pocházejí z USA. USA go home!!!

  OdpovědětVymazat
 4. Nebude míru na světě, pokud mírové síly nezatočí definitivně krkavčím hrdlem té USAcké váleční hyeně.
  Mírotvorce

  OdpovědětVymazat
 5. ZLOČINECKÉ USA
  USA jsou největší říše zla, zločinecký váleční štváč a mezinárodní terorista v dějinách lidstva. Jejich účast v syrské válce je nezákonná a v rozporu s mezinárodním právem. Vláda USA je nejzločinnější institucí, která kdy na Zemi byla. Zavřete dveře! Zima a mráz přicházejí z Bílé chatrče ve Washingtonu! USA po zásluze končí na smetišti dějin a ve věčném zatracení. Ani ten vzteklý pes po nich nezaštěkne!
  • 200 let terorismu USA:
  www.napalete.sk/sokujuce-fakty-o-usa-naozaj-su-pre-nas-vzorom
  www.olser.cz/9947/200-let
  • agresia USA:
  www.panobcan.sk/agresia-usa-zlociny-a-vyvrazdovanie-narodov-zoznam-z-ktoreho-vam-moze-byt-aj-spatne
  http://skrytapravda.cz/domaci/97-general-sedivy-asi-trpi-amnezii-tvrdi-ze-rusove-hraji-hru-ktera-zacina-byt-velmi-nebezpecna-nevi-ze-proti-dvema-zakladnam-ruska-v-zahranici-stoji-109-zakladen-usa-v-japonsku-dalsi-stovky-v-evrope-a-85-v-jizni-koreji
  • http://svobodnenoviny.eu/tajne-dokumenty-odhaluji-krvavou-historii-cia
  • http://narodnidemokracie.cz/a-dost-je-nejvyssi-cas-zastavit-rozpinavost-usa-a-nato-v-ceske-republice
  • dalajláma:
  www.instory.cz/2105-sokujici-odhaleni-na-vyplatnici-cia-byl-dlouha-leta-clovek-u-ktereho-byste-to-nikdy-necekali.html
  • IS popravuje - řeže hlavy (video):
  http://videos.videopress.com/2bvZPwin/syrian-soldiers-beheaded_hd.mp4
  • Merkelová - dcera Hitlera:
  www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7177-konspiracni-teorie-se-siri-internetem-nemecka-kanclerka-angela-merkelova-je-udajne-dcera-hitlera
  • seriál o 11. září:
  www.casopis-sifra.cz/clanky/serial-11-zari
  • stop imigraci (video):
  www.facebook.com/stopimigraci/videos/916121041810668
  • státní dluh USA je 65 biliónů dolarů:
  • http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/ohromujici-statni-dluh-usa-je-65-bilionu-dolaru-a-ne-18-bilionu
  • www.eurasia24.cz/nazory/781-dojmy-z-vyletu-do-usa-prilis-mnoho-spiny-a-rozkladu

  OdpovědětVymazat
 6. jen at jim da rusko sezrat vlastni politiku

  OdpovědětVymazat