Reklama

.

.

neděle 2. října 2016

Rusko zapojí do poplachu civilní obrany 40 milionů osob


2. 10. 2016     zdroj a zdroj
Ministerstvo pro mimořádné události Ruska uskuteční celoruské cvičení civilní obrany, jehož se zúčastní více než 40 milionů lidí. Oznámil to ředitel odboru civilní obrany Ministerstva pro mimořádné události RF Sergej Manujlo. "Cvičení se bude konat od 4. do 7. října. Zúčastní se ho více než 40 milionů lidí, více než 200 tisíc odborníků záchranných jednotek, 50 tisíc kusů techniky," řekl novinářům Sergej Manujlo.


Podle něj budou síly ministerstva pro mimořádné události zapojeny "v plném rozsahu." Jsou to vojenské záchranné a pohotovostní záchranné týmy, horské ozbrojené záchranné jednotky a útvary státní inspekce pro malé lodě, jednotky státní protipožární služby Ministerstva pro mimořádné události Ruska, letectvo.

Podle něj se propracování akcí civilní obrany zúčastní nekmenové pohotovostní záchranné formace. Bude také propracováno oznamování a soustředění vedoucích ministerstev a rezortů na všech úrovních místní správy.

Budou zapojeny i federální orgány výkonné moci, hlavy regionů, orgánů místní samosprávy, bude prověřena "reálnost sestavených plánů pro jednotlivá stadia a připravenost všech sil a prostředků k akci."

Budou propracovány akce, které souvisí s evakuací, s vydáváním osobních ochranných pomůcek, rozvinováním hygienických a očistných středisek. Budou zkontrolována i jednotlivá podřízená zdravotnická zařízení ohledně kvality poskytování péče.

"Kromě toho budou do pohotovosti uvedeny zabezpečovací objekty civilní obrany. Ve spolupráci s regionálními a komunálními orgány budou zkontrolovány systémy nouzového vyrozumění obyvatelstva o výskytu mimořádné události nebo jejího nebezpečí," sdělil Manujlov.

Zástupce ministerstva pro mimořádné události také zdůraznil, že akce budou zaměřeny na propracování všech záchranných operací v případě mimořádných událostí jakéhokoli rozsahu v době míru.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová 

13 komentářů :

 1. Jsem s vámi Slované

  OdpovědětVymazat
 2. Přihořívá...
  Nebo jen výstraha válečným štváčům?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je dobré být připravený. Kdysi jsme to měli i u nás a nikoho jsme neohrožovali, válku u nás nikdo nechtěl vyvolat. jak jsme na tom dnes ? Dnešní čerstvá zpráva z ČT 24: Naše vláda začne školit státní úředníky v rozpoznávání škodlivého zasahování cizích států, hlavně Ruska a Číny a aby se neřeklo, že je to jednostranně zaměřeno, tak i proti DAEŠ. Organizuje to nějaká Romancovová. Není tohle jméno až příliš spojeno s jedním nenávistným protiruským štváčem ? Rusové se připravují na naši agresi, která je velmi reálná a my vyhazujeme peníze za nesmyslné žvanění, které nic nevyřeší, hlavně že se zase napakuje z našich daní pár pražských kavárníků. Tomu říkám totální neschopnost vlády a důkaz, že je úplně mimo mísu a ve vleku žvanilů typu Romancov, Štětina, generál Pavel a spol. A my to zaplatíme.

   Vymazat
 3. To není dobrá zpráva,je vidět že se začnou dít věci....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je pravda, bohužel mám neblahý pocit, že agresorem budeme my ve vleku amerických válečných štváčů. Generál Pavel nám to denně dává najevo. Jenže Rusko disponuje největším a nejmodernějším arzenálem jaderných zbraní a nebudu se divit, když Rusko se 146 miliony obyvatel bude napadeno paktem se 700 miliony obyvatel, tak nenechá nic náhodě a pro jistotu nás vymaže z mapy světa.

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Doufám, že místní pablbové budou v rámci solidarity a sounáležitosti nacvičovat poplach CO doma taky.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mel by ses procvicovat take,osliku....! Tvi kamosi z USA ti chteji na hlavu shodit at.bomby.... Vis co mas v tom pripade delat ??? Ne ? tak se uz ty duta hlavo !!!!

   Vymazat
  2. 22.37 Děláš si z toho srandu?Ona tě přejde!!!Za socialismu jsme měli perfektní CO,ted máme kulový.Z bunkrů jsou kluby,kam si mám jít pro masku taky nevím?!?!Tak ty to určitě víš,co?

   Vymazat
  3. Včera večer jsem náhodně slyšela Sobotku jak říkal o vybudováni EU armády,ale ne na úkor NATO.Tato armáda bude zasahovat v zemích mimo EU!Může mi to někdo vysvětlit?Pak mlel něco Stropnický,ale tomu jsem už vůbec nerozuměla.Tak jsem úplně strnuls,jestli budeme mít Evropskou armádu agresorského typu,jako NATO.ZAREGISTROVAL to prosím,někdo?

   Vymazat
 6. Věřím,že všichni Ti kteří těží z války a přispívají k jejímu vzniku,by měli být zastřeleni hned první den občany své země... Ernest Hemingway

  OdpovědětVymazat


 7. Pepan3. října 2016 8:10

  To je pravda, bohužel mám neblahý pocit, že agresorem budeme my ve vleku amerických válečných štváčů. Generál Pavel nám to denně dává najevo. Jenže Rusko disponuje největším a nejmodernějším arzenálem jaderných zbraní a nebudu se divit, když Rusko se 146 miliony obyvatel bude napadeno paktem se 700 miliony obyvatel, tak nenechá nic náhodě a pro jistotu nás vymaže z mapy světa.
  *********
  Proč by měli ti Rusové plýtvat jadernou municí proti Evropě ???
  Na každou US základnu v Evropě stačí 3 - 4 velkorážové termobarické bomby.
  Velkorážová termobarická bomba má stejnou ničivou sílu jako taktická jaderná zbraň.
  A navíc, bez následné radiace.

  OdpovědětVymazat