Reklama

pondělí 24. října 2016

Ruský měnič pravidel hry ukázal tvář: toto je smrtonosný Sarmat

ea24
24.10. 2016
 
Na světlo světa se dostal první snímek nové ruské strategické balistické rakety RS-28 Sarmat. Tato nová superzbraň má potenciál stát se tím, co Američané nazývají „game changer“ – tedy změnit pravidla globální „hry“.

Podle expertů je to právě Sarmat, který má být má být onou několikrát zmiňovanou zbraní, která bude s to prorazit budované americké systémy protiraketové obrany (PRO). Ruská média si vyobrazení nové zbraně všimla v souvislosti s obnovou internetových stránek Státního Makejevova raketového střediska.

Konkrétní podoba Sarmatu byla dosud neznámá. Na uvedeném webu se objevila fotografie veřejnosti prozatím neznámé raketové zbraně, doplňující krátkou tiskovou zprávu o zkušebních a konstrukčních pracích na projektu „Sarmat“.

„Perspektivní raketový komplex strategického určení Sarmat vzniká s cílem garantovaného a efektivního plnění úkolů jaderného zadržování strategickými silami Ruska,“ cituje zpráva společné prohlášení generálního konstruktéra V. G. Děgtjara a hlavního konstruktéra J. A. Kaverina.
Strategická balistická raketa RS-28 Sarmat (v kódu NATO SS-X-30) je určena k náhradě raket řady R-36M2 Vojevoda.

Projekt balistické rakety 5. generace je z větší části utajovaný. Známo je to, že může nést užitečný náklad až 10 tun, tříštivé hlavice i falešné cíle určené ke zmatení systému PRO protivníka; celkové množství hlavic může překročit 10 jednotek (hovoří se až o 15). Očekává se, že užitečný náklad nové zbraně bude až 10 tun ve srovnání s 8,75 tunami jejích předchůdců. Do služby má nová raketa vstoupit koncem roku 2018.Jak uvádí vojenský expert Vladimir Jevsejev, USA se této rakety velmi bojí. „Neboť její bojové hlavice zasahují velkou plochu, za určitých podmínek může zasáhnout s pomocí oddělení hlavic přibližně polovinu jejich území. Jejich záchyt není jistý. Není to řešitelné až do výšky 50 km, odtud je potom jedna vteřina do pádu hlavice, může dojít i ke vzdušnému výbuchu,“ uvádí Jevsejev.

„V každém případě zbývají vteřiny a není jisté, že hlavice budou zachyceny. Je jich dostatečný počet a budou velmi rychlé. Jejich zneškodnění nikdo nezaručí ani v případě, že udeří jen jedna,“ dodává expert.


Systém protiraketové obrany je podle odborníků nejúčinnější, když jsou protirakety umístěny do tisíce kilometrů od místa startu. Tehdy budou moci raketu „sundat“ v „aktivním“ prostoru – ve chvíli zrychlování. Mohou to být rakety v Evropě, lodě se systémem Aegis, dostanou-li se do blízkosti břehu a jsou-li v patřičném postavení k šachtě rakety, anebo teoreticky protirakety ve vzduchu. K eliminaci takového nebezpečí musí být raketová sila záměrně umístěna hluboko ve vnitrozemí – na Sibiři. Tam také patrně umístěna budou.


Foto: Státní Makejevovo raketové středisko

20 komentářů :

 1. Tak a co teď amící?Jo,aha je to žvást,nechci se přesvědčit zda je to žvást.Okamžitě sednite ke stolu a hrejte narovinu.Že to nejde?Samozřejmě protože jste degeni a ty je potřeba zničit,římané to hazeli lvům.

  OdpovědětVymazat
 2. Amíci tlusté hloupé hovádka, porážka bude rychlá a brzká. Bývalé spojené státy, budou brzkou realitou:-)))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. USSA budou vbrzku rozděleny ve dví.Vše k tomu směřuje.

   Vymazat
 3. je treba zvolit trumpa a jednat ty rakaty jsou konecna

  OdpovědětVymazat
 4. Raketa RS-28 spojená s navigací a pomocnými moduly Rass je unikát.

  OdpovědětVymazat
 5. Ať žije velkolepé Rusko, náš spasitel a ochránce světového míru před váleční skapínající hydrou USA!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. rusům fandím, ale takové výkřiky svědčí o velice nízké inteligenci. Nikdy nic černobílé.
   J.

   Vymazat
  2. Nevykřikuj blbe

   Vymazat
  3. Opakovačka pro retardy a méně chápavé:
   Ať žije velkolepé Rusko, náš spasitel a ochránce světového míru před váleční skapínající hydrou USA!!!

   Vymazat
 6. Už je to tu zase. Militarizující se Rusko. Co bude dělat až dozbrojí s přebytky? Určitě je nevyhodí...

  OdpovědětVymazat
 7. A já jsem se už lekl, že dnes žádná reklama na militantní Rusko nebude !
  Opět jste mne soudruzi nezklamali - je potřeba udržovat napětí, paniku, dojem nějaké spravedlivé síly tam - na tom východě...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejde o žádnou reklamu, ale o skutečnost a realitu, s čímž se u reklamy nedá v žádném případě kalkulovat. A je smutné, že lidé musí čerpat naději z výroby vysoce účinných a kvalitních zbraní. Nevím, jestli "síla tam na tom východě" je zcela spravedlivá, ale v každém případě díky, díky, díky za takovou sílu. Jen díky této síle a všem dějinným okolnostem existujeme jako národ a stát, a jen díky této síle si vyčpělý západ již 71 netroufl znovu napadnout Rusko s cílem jeho zničení a přisvojení si jeho nerostného bohatství a prostoru. Jinými slovy, jen díky této síle žijeme v Evropě již 71 let v míru!!!

   Vymazat
  2. velice dobře

   Vymazat
 8. Imperalisti už mají stažené zadele.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se obávám,že ta praštěná Killery,tak,jako naše dobračka Langsádlice jsou natolik blbé,že ani taková věc,jako ta nová raketa,pro ně není argument,aby nevyvolaly válku....
   No,snad to vyhraje ten Trumpeta a mezitím to vsteky ti pomatenci z pentagonu,plného zdivočelých pološílených generálů,nespustí...

   Vymazat
 9. Samozřejmě, že proti těmto raketám jsou USA bezbranné. Autor přesně říká, že americký AEGIS je účinný, jen pokud je vzdálen do 1000 km od místa startu rakety, anebo, dodávám já, je hned u místa dopadu hlavic. Ze sil na Sibiři u Krasnojarsku je to k moři několik tisíc kilometrů, navíc ruské námořní síly nepustí ani jednu US loď k ruským břehům a hlavice doletí na území USA přes severní pól ve výškách mimo dosah PRO a poletí nad Kanadou, kde americká PRO moc šancí mít nebude. Zbývá ničit hlavice v koncové části letu a právě na tohle budou ruské hlavice mimořádně účinně vybaveny. ( vysoká manévrovatelnost, skokové změny dráhy letu, celá škála klamných cílů fyzických i elektronických, aktivní rušení navádění antiraket ) Takže obrana USA je ve skutečnosti bezbranná. Při masovém úderu několika set hlavic jsou USA naprosto bezbranné. Zničení několika desítek hlavic nemá vůbec žádný vojenský význam.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejvíc klamavá je ona čárka na hlavičce rakety! Druhé oklamaní je pohon na 3 tužkové baterky a také pootočením spodního prstence se raketa cela rozechvěje. Americké tajné služby si budou myslet, že paní Clinton si objednala v e-shopu nějakou pomůcku.

   Vymazat
 10. Já se jenom zeptám, někde jsem četl a v té Tajze žijí tygři, nemohlo by se stát, že nějaká ta americká svině by tam pustila nějakého amerického tygra (tygři mluví všichni stejně a ruská kontrarozvědka to potom nepozná, že se jedná o amerického špiona), a ten tygr by prokousl nějaký ten kabel a raketa by bouchla někde jinde, třebas v Číně nebo Sýrii? To by byl průser, kdyby ještě v Tibetu tak jo, tam jsou ti otrokáři, ale Čínu prosím ne, potom bych musel nosit botasky se čtyřmi pruhy od Vietnamců.

  OdpovědětVymazat
 11. A ještě jedna otázka, teď jsem viděl v televizi nějaké zbraně, není ta raketa také značky NERF? Když jo, tak budou brzy k dostání v POMPU! To by bylo super! Také bych si jednu koupil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Eugeniusz Hyrnik 24. října 2016 23:58

   ty jsi jako ten děda s babičkou co seděli na dvorku a nad nimi letěla raketa s plochou dráhou letu a děda povídá babce,ta stojí spoustu milionů dolarů a babka na to ,no a my takový štěstí nemáme aby nám spadla na dvorek

   jsi hlupák

   Vymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.