Reklama

.

.

pátek 7. října 2016

Sedmkrát k Havlovi


Jiří Jírovec
7. 10. 2016
I - Politická akce: 

Dávno, dávno tomu, co se na mě pousmálo štěstí: Byl jsem od NĚJ při jedné akci vzdálen nejvýše dva metry. Komu z vás se to podařilo, přátelé?
Co na tom, že šlo o zlomek sekundy, po který se Havlova suita sunula směrem ke katedře Velké geologické posluchárny na Albertově.
Pak zazněla sobotkovština, tedy fráze, přesívané, jak okolnosti požadují. Bohuslav v té době ještě nebyl na světě, takže můj autentický dojem z té akce byl, že si obě strany odškrtly bod v programu a studentská stávka mohla pokračovat.


II - Charta 77

Chartu jsem dostal skoro okamžitě hned ze tří různých míst. Nepodepsal jsem, protože jsem ani s Havlem ani s již podepsanými bývalými komunisty nepociťoval jakoukoli sounáležitost. Nakonec se stejně ukázalo, že šlo o uzavřenou společnost, která mezi sebe nechtěla nýmandy a neměla zájem o masovost.

Jeden čas jsem pracoval v laboratoři s nízkokastním chartistou. Od něj se mi nepodařilo získat ani jeden dokument. Možná je ta nejvrchnější kasta nechtěla rozdávat zadarmo a raději je šířili přes Hlas Ameriky.

Reakce na Chartu 77 byla cimrmanovská. Nápad (dobýt Severní pól) byl rovněž přijat s nadšením, ale nikdo se nechtěl zúčastnit. Vlasta Chramostová si kdysi stěžovala, že byla ze zasloužilých umělců jediná, kdo podepsal.

III - Dopis mamince

Když jsem se dozvěděl, že byl Havel zvolen presidentem, napsal jsem mamince, že je štěstí, že Československo má takového presidenta. Od dění mě tehdy oddělovaly hory i doly, mezi nimi Atlantik a pomalost pošty. Postupem času jsem svůj názor měnil, v pravý opak.

IV - Zájem světa o Československo

Je pravda, že se Havel dostal do severoamerických mediích. Troufám si ale říct, že normálním lidem jeho projevy nic neříkaly. Jágr, to je jiná liga, tedy doslova, ale ani on neumístil Československo na mapu světa. Zeměpis tady nikoho nezajímá.

Havel se v podstatě stal mediálním šaškem, který metá kozelce podle scénáře. I v cirkusu se lze dočkat ovací ve stoje. Lze s úspěchem pochybovat o tom, že by to bylo kvůli myšlenkám, které šířil.

Když bylo třeba, ustoupil od svého přesvědčení. Například pokud jde o zbrojení a účast Československa ve vojenských paktech. Nakonec se stal se humanistou, podporujícím války. Nechal se koupit za pár čestných doktorátů, aby se tak řeklo.

Po jeho oslavovaném projevu v Kongresu, napsal Chomsky, že byl "trapně hloupý a morálně odpudivý jako kázání z nedělní školy." (https://chomsky.info/19900301/)

V - Zásluha o vstup Československa do NATO
Havel rychle opustil původně dobrý nápad nevstupovat již do žádného vojenského paktu. Jeho loutkovodiči mu jistě vysvětlili, že by to nebylo dobré.

Kdyby byl Havel trval na svém, mohlo být Československo neutrální. To by byla bývala uznatelná zásluha. Jenže Havel se nikdy nenaučil skutečně odporovat těm mocným.

VI - Havel neznámý

Havlova skutečná podoba je málo známá. Je jako malba postupně překrytá kýčovitými barvami podle vkusu, té které doby. Bylo by třeba mnoha odvážných psychologů, abychom se dostali k podstatě jeho osobnosti.

Známe jen jeho mediální obraz: ostýchavý až vlastně nesmělý, po moci netoužící člověk, který je schopen oběti pro společnost a prosazení vlastních idejí.

Pochybnosti se ovšem vkrádají. Existují indicie, že na svém imagi docela pilně pracoval, že jeho filosofie byla převzatá od jiných (včetně lásky a pravdy) a že kšeftařil s právy na své hry.

O jeho osobním životě se lecos ví, protože v Česku se všechno vykecá. Nezdá se, že byl v pravdě. probíhal zrovna v pravdě.

Byl pečlivý manažér, ale prý se nezajímal o majetek. Vynaložil však značné úsilí, aby veřejnosti vysvětlil, že jeho polovinu Lucerny nesmí nikdy dostat jeho (údajně) nenáviděná švagrová.

Pak ale láska zvítězila. Nejspíš proto, že byla nalezena cesta, jak Lucernu zhodnotit prostřednictvím Chemapolu. Díky operaci, nápadně připomínající tunel, nenávist zmizela. Je jedno, kdo ji vymyslel. Havel ale nemohl přehlédnout, že mu na konto přistálo 200 miliónů a že švagrová kýženou polovinu koupila za cenu o několik desítek miliónů nižší než by musela vysázet Havlovi pří přímé koupi.

Havel prý nestál o moc, ale jednal podle seriálových rad Sira Humphreyho : "Musíte stát za svým sokem, abyste ho mohl bodnout do zad. Musíte zdůraznit, že vlastně o uvolněnou pozici nestojíte. Naznačíte jen, že jste ochoten, bude-li nejhůře, oběť podstoupit a funkci přijmout."

Havel zdůrazňoval, že chce psát, ale obětuje se pro společnost. Tedy na dobu nezbytně nutnou. Moc mu ale "zachutila" a presidentství se držel jako klíště.

Za Dubčeka se postavil, aby ho potom podfoukl. Nebylo to těžké, protože o návrat k roku 1968 nebyl mezi spojenci zájem.

VII - Havlův odkaz

Na jeho politickém přínosu pro českou společnost je těžké najít cokoli positivního. Z titulu své funkce možná mohl něco prosadit, ale taková stopa není neozbrojenému oku patrná.

Mezi největší Havlova selhání patří velmi selektivní přístup k lidským právům. Píše o tom, ve své velmi dobře zdokumentované studii, (http://blisty.cz/art/61808.html) Daniel Veselý:

"Citlivý pozorovatel dění v zahraničí Havel hlasitě mlčel, když prezident G.H. Bush uvalil na Irák ničivé ekonomické embargo, jehož největší břímě vzali na svá bedra Havlovi přátelé Bill Clinton a Madeleine Albrightová. Profesor Richard Garfield, který studoval dopad ekonomických sankcí v Nikaragui, Libérii, bývalé Jugoslávii, Haiti a na Kubě, ve velice pečlivě vypracované studii z roku 1999 dokládá, že od roku 1990 do roku 1998 kvůli dopadům sankcí zemřelo […] 345 000 až 530 000 iráckých dětí do pěti let, v důsledku sankcí a restrikcí vyplývajících ze zničení irácké infrastruktury americkým bombardováním. […]

Vysoký diplomat z OSN Denis Halliday a další pozorovatelé nazvali ekonomickou blokádu Iráku genocidou. […] A reakce exprezidenta Havla? V podstatě nulová.

Václav Havel při přijímání čestného doktorátu Chulalongkornovy univerzity v Bangkoku v roce 1994, tedy v době, kdy každý měsíc zbytečně umíraly tisíce bezbranných iráckých dětí kvůli dysfunkčnímu, sankcemi decimovanému zdravotnickému systému a nedostatku potravin a pitné vody, prohlásil:

"Lidstvo, to znamená každý člověk, by si měl stále zřetelněji uvědomovat, že mimo všech svých přirozených odpovědností, to znamená své odpovědnosti za svoji rodinu, obec, národní či kulturní společenství, za svůj podnik či stát, nese i odpovědnost za celý svět, na jejímž pozadí musí reflektovat všechny své ostatní, sobě přirozeně bližší, ale vždy jen nějak dílčí odpovědnosti." […] K čemu pak jsou taková slova, když padají na spálený úhor reality?"

Lze dodat, že vyprázdněná slova jsou k ničemu. Lze ještě dodat, že Albrightová veřejně prohlásila, že životy 500,000 dětí byla přijatelnou cenou za odstranění Husseina.

Havel se zdá být obětí předcházejícího režimu, v němž mnozí rádi mluvili o tom, co a jak by dělali, kdyby nevládli komunisti.

Disidenti se v podstatě nikdy nepokusili o víc než o happeningy a proto se ani nenaučili cokoli opravdu

prosadit. Disent nejlépe uspěl v obstarání politické i hmotné podpory ze Západu. Tedy alespoň pro své špičky.

Pohled na polistopadového Havla se měnil s dobou. Od takměř posvátného hájení, přes jistou kritičnost posledních let až po současnou adoraci několika stovkami lidí, kteří pro sebe, na vlně jeho zašlé slávy hledají pozornost a obživu. Z Havlova jména se stala výrobní značka a z předražených laviček kšeft.

Havel za sebou zanechal, kromě několika divadelních her, i nenávist ke Karlu Krylovi. Nejspíš kvůli verši z písně Demokracie: "Král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem, pod střechou velký partaje se u koryta sejdem".

Havel prý vymyslel prý i jednu anekdotu: "Jindřich Jindřich a Butrus Butrus Ghálí jeli do lázní Baden Baden a tam se ožrali, ožrali." Je pro pochopení náročná, protože posluchač musí vědět kdo je Jindřich a kdo Butrus Gháli. Na světového autora to je dost chabé, ale na Hrádečku se jistě dosyta nasmáli.

Dědictví po Havlovi je bohužel neúplné, protože jeho spis STB, nechal skartovat jistý Sacher. Nejspíš podle hesla "nejsme jako oni", abychom na sebe něco pořád schovávali.

75 komentářů :

 1. Zda se p. Jirovce,ze jste tentokrat na to kapnul ! Ten stary dobrej vul se dal osidit slavou kolem sebe a prodal nas americe.Proto jej dnes oslavuji ve vasingtonu.Takova je slava cloveka co predal stat a lidi krvavymu exklusivnimu zdruzeni s menem NATO.Je to osobni tragedie Vaclava Havla!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že to pan Jírovec popsal naprosto dokonale. Díky.

   Vymazat
  2. Jiřina Růžková8. října 2016 1:06

   Také se připojuji k poděkování Jiřímu Jírovcovi za tuto stať. Díky.

   Vymazat
  3. Havelstein byl ozraly dobytek coz temer vsichni vedi a nejlepsi by bylo toto prase homo ignorovat ne o nem psat a tim ho defacto dostavat do pozice neceho o co se musi bojovat s neverci jako jsme my . Serme na nej pane Jirovec byl to ubozak a vybran jakozto uzitecny idiot tlupou ktera momentalne bez skurpuli chysta napadenui Ruska .proto pozor
   https://www.youtube.com/watch?v=upu4sWYthMU

   Vymazat
  4. nevím zda je to to pravé chlubit se dvoumetrovou vzdáleností od Havla, já vedle něho seděl v Hospodě u Zpěváčků takže jsme byli od sebe pár centimetrů a tak vím své.

   Vymazat
 2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 3. To je ten, co má v Ruzyni letiště?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jestli mohu radit, ten odkaz na Blistech stojí taky za přečtení...

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Lepší nekrolog jsem ještě nečetl.

  Václavu Havlovi byl někdy v roce 1977 přisuzován bonmot
  "Aký národ, taký disident!"

  OdpovědětVymazat
 6. No, mě se tedy podařilo setkat se s ním ve Vlčicích na "hrádečku", kde jsem jej navštívil na pozvání v korespondenčním lístku. Kolegyně v práci mi sdělila, že od kamarádky, zdravotní sestry, se dozvěděla, že Václav Havel má být na několik dní kolem výročí, t.j. kolem 21. srpna 1988, hospitalizován v Trutnově, v nemocnici. Po oboustranně rozpačitém setkání Václav Havel sdělil, že musí odjet do Trutnova do nemocnice a protože manželka, tehdy Olga Havlová do Trutnova jela nakoupit,vzali mne autem sebou. Olga hovořila srozumitelnou řečí ale Václav jakoby hovořil v náznacích a hádankách, že? Měl jsem z té návštěvy smíšené pocity a nedokázal si na Václava Havla udělat nějaký názor. Snad jen tolik, že žádné fluidum a nic podobného, mimo jakési nejistoty s nesmělostí z něho nevyzařovalo. Že? Můj náhled na V. Havla byl poněkud vyostřen po té, když jsem nevěřícně slyšel úvahu o tom, že určitá bombardování mohou být jaksi považována za bombardování, tak nějak humanitární. Že?

  OdpovědětVymazat
 7. VÁCLAVOVA AMNESTIE
  Máte blbou náladu?
  Zdá se, že jde od Hradu!
  Bandu lumpů Václav kryje.
  Nová finta… amnestie.
  To nevypadá na plichtu,
  když nám se smějou do ksichtu.
  V tváři úsměv bezelstný,
  proč ne, když jsou beztrestní?!
  Slušný člověk facku dostal,
  to´s to Vašku pěkně posral!!!
  Nezbývá než jít se pást,
  či jak oni začít krást!!!
  HUMANITÁRNÍ BOMBARDÉR HAVEL
  Pravda a láska v Havlově podání -
  humanitární toť bombardování.
  Když bomba kol ucha zasviští
  je to vítězství nad lží a nenávistí.
  Pokud je na boku stíhaček hvězda, pruh
  všechno je OK - mír střeží amícky druh!
  Kdyby však azbukou na bombě textura
  protest song v OSN: „ruská diktatura“!
  Takto se tedy má ta Havla Václava
  lež ba i nenávist - bezbřehá záplava.
  Takto teď vypadá Václava Havla
  pravda i láska - křivá jak šabla.
  HAVEL NA LAFETĚ
  Za okny nám snížek taje, rádio nám hymnu hraje.
  Opustil nás prezident, dramatik a disident.
  Nechybělo vskutku moc a byli by jsme bez Vánoc.
  Dáša dorty napekla na tu cestu do pekla!
  Povídala teta tetě, že ho vezli na lafetě.
  Ukázala TV Nova za rakví jak kráčí vdova.
  Za vdovou šlo v pevném šiku celé stádo politiků.
  Vyznamenat šaška Vaška?
  To je fraška - a k ní flaška!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem starý komunistický debil
   bez nenávisti jako bych nebyl

   Jsem frustrovaný jedinec
   v hlavě mi zuří blázinec

   V životě ničeho jsem nedosáhl
   zkurvil jsem vše na co jsem sáhl

   Samá prohra a neúspěch
   kurva to mám ale pech.

   Já sám ale nemohu za nic
   ani za to že jsem panic

   Nevím co je zodpovědnost
   považuji to za svou přednost

   Vše na někoho jiného svést
   heuréka! Tudy by mohla cesta vést.

   Třeba Havel to je dobrý kandidát
   na jeho hlavu budem rudá hovna srát.

   Obviníme ho ze všech svých neúspěchů
   a můžem dál prdět ve svém pelechu

   A tak končím svou smutnou baladu
   na další verše nemám náladu.

   Vymazat
  2. 21:38, jsme rádi, že jsi popsal svůj smutný život, ale to je tvá havloidní volba zoufalce.

   Vymazat
  3. 21:38 Tvůj pokus předvést své básnické střevo se poněkud nepodařil. Předvedl jsi jen, že jsi střevo.

   Vymazat
 8. Havel je ostuda naší země...

  OdpovědětVymazat
 9. Krylův génius ho musel strašně ,šileně štvát!
  a nejen ten -jeho jasnovidectví!
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kryl by komunistickou krávu jako ty nakopal do prdele. Vůbec si ho vy komouši neberte do huby.

   Vymazat
  2. 21:39
   To byl muj kamarád ty hovado...
   j.

   Vymazat
  3. 21:39 - Tedy ty jsi musel prožít hrozný životní křivdy, když jsi tolik poznamenaný. Nenávist s blbstvím z tebe jen tryskají.

   Vymazat
  4. 21:39
   Vy jste tak blbej, tak nenávistnej primitiv, že se musíte jmenovat Ziegler, Jan Ziegler, který vylévá své jedovaté ledví na Parlamentních listech. Druhou možností by mohlo být, že se jmenujete Jan Rejžek.

   Vymazat
  5. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  6. 21:56
   ...ty jsi blázen!jdi se léčit..
   j.

   Vymazat
  7. Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.

   Vymazat
  8. 21:56 Ale ty jsi zdrhnout nemusel a raději jsi se ponižoval ve svazácké košili s rudým šátkem a s mávátkem na prvním máji. A dnes ti z toho hrabe.

   Vymazat
  9. Anonymní7. října 2016 21:56 nejsi agent zifčák? my zadne mucedniky nepotrebujeme u nas jsou1+1=2

   Vymazat
  10. 21:39 Brát si někoho do huby je zřejmě zvykem ve vašich kruzích. Pochybuji, že si někdo bral Kryla do huby. Ale o jiných disidentech je to dost známo.

   Vymazat
  11. Kryl v posledních svých textech ponávratu z emigrace vyjadřuje velkou rozmrzelost z toho, kam naše republika tehdy pod prezidentem Havlem a předsedou vlády Klausem směřovala. Viděl do budoucna a měl obavu a byl nasrán. Jeho vize se naneštěstí naplnila. Jak měl pravdu o normalizátorech a sovětských okupantech, tak měl pravdu i co se "nového" režimu týká. Jen primitiv, nebo kdo jeho písničky nikdy neslyšel, může blábolit a nadávat, jako ten vzteklý a již z diskuse vymazaný anonym.

   Vymazat
  12. Pikantní na tom je, že v posledních letech či desetiletí, kdy Karla Kryla z éteru není skoro slyšet, jej nejšastěji hrálo radio Futura (než bylo zrušeno), tj. odnož Haló novin... Přišlo se na to zhruba tehdy, když někdejší Krylova přítelkyně se ohradila, že komunisté hrají Kryla. A když se zjistilo (spočítalo kvůli autorským poplatkům z play listů), že jsou vlastně jediní, kdo ho hrají, tak toho dáma tak nějak tiše nechala...
   Jóó, to jsou paradoxy.
   KR

   Vymazat
  13. (Anonymní 8.října 2016 13:12)
   Kryl se "vytratil" podobně jako Voskovec a Werich. Taky se nehodí do krámu.

   Vymazat
  14. Krylovo jasnovidectví? Už v době převratu muselo být více přemýšlivým jasné, jak to dopadne; u K.Kryla je zajímavé, že žil v NSR, ale o té zemi nevěděl vůbec nic; protože jinak by neidealizoval kapitalismus na Hlasu Ameriky, ale reálně srovnával systémy, nebo šel raději něco pořádného dělat. Btw, nejsem příznivce socialismu, naopak. Ale vadí mi, když někdo nechápe podstatu života v systému a kritizuje jiný. Ono je totiž rozhodující, jestli jsme příznivci tzv. "spokojené vegetace bez stresu", nebo preferujeme něco jako vývoj, který je v tom prvním případě hodně pomalý a může jít i zpět. Takže Kryl byl normální, průměrný člověk, bez základního pochopení, a zřejmě mu prostě nikdo z polistopadové vlády nenabídnul žádnou důstojnou funkci.
   Co se V.Havla týká, tak nebyl ideální, byl alkoholik, a podobně jako M.Zeman i on byl po nástupu do funkce "dán dohromady", takže se zastavil viditelný rozpad osobnosti; měl prostě štěstí, že přišel převrat. V každém případě určitě nepatřil k nejhorším lidem v naší zemi, spíš k těm slušnějším /bohužel/. Protože to, jak se dnes na diskuzích prezentují převážně starší, je celkem nechutné, i když jde o přirozené projevy "lidskosti".

   Vymazat
 10. Pro Jituš na netu: pražský vrabčák Čimčaro
  DEMOKRACIE (Karel Kryl)
  Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou,
  ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,
  ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce,
  a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělali zrádce.
  Demokracie prospívá bez nás a pragmaticky,
  Brbláme spolu u piva, jak brblali jsme vždycky,
  Farář nám slíbil nebesa a čeká na majetky,
  my nakrmíme forbesa za dvě, či zatři pětky.
  Demokracie zavládla, zpívá nám Gott i Walda,
  zbaštíme sóju bez sádla u strejdy McDonalda,
  král Václav jedna parta je se šmelinářským šmejdem,
  pod střechou jedné partaje se u koryta sejdem.
  Demokracie panuje od Aše po Humenné,
  samet i něha v pánu je a zuby vylomené,
  dali nám nové postroje a ač nás chomout pálí,
  zaujímáme postoje, místo abychom stáli.
  Demokracie dozrává do žaludečních vředů,
  Bez poctivosti, bez práva a hlavně bez ohledů,
  a je to mýlka soukromá - snad z optického klamu,
  že místo srdce břicho má a místo duše tlamu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čimčaro dík ,je třeba si připomenout
   tato prorocká slova!
   j.

   Vymazat
 11. Jírovče, ty prolhané závistivé komunistické prase. Psí hlas do nebe nejde.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A vy jste obycejny tupy sprosty blb

   Vymazat
  2. 22:18 Ten tvůj psí hlas jde kam?

   Vymazat
  3. 22.18: Z kanálu jakéhos jedovatá slina,
   však Karla Kryla odkaz září v dál...

   Veliký slon se možná bojí myší,
   však fretky, kočky si je loví dál...

   Vymazat
 12. honolulu co na to povis?
  http://aeronet.cz/news/video-debata-viceprezidentskych-kandidatu-v-usa-odhalila-spiknuti-oba-mluvili-proti-rusku-putinovi-a-zastanci-trumpa-neverili-vlastnim-usim-cz-titulky/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Anonymní7. října 2016 22:18 nenadavej mu my po mamonu netouzime a tak nezavidime a pro pravdu se clovek zlobi ze

   Vymazat
 13. Ten spis STB neskartoval Sacher. Když se Sacher nechal slyšet, že spisy musí být prostudovány a případně zveřejněny, okamžitě mu OF přidělilo individuum (jeho jméno si nepamatuji), které Sachera odstranilo a za jehož panování se "ztratila" spousta spisů.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Spisy dostal na starost Ruml a činil se,ovšem z Milovic odjel jeden vlak který vezl zpět doRuska voj.techniku a také velký objem spis.materiálů.které brzy lidem v Čechách i na Slovensku otevřou oči a padne mnoho gloriol....

   Vymazat
 14. Havel jako prezident je znamením te nové doby doby, o které řikal poprve snad Bush starší a dle mého názoru je to nejhorší prezident, jakého jsme měli - myslím tím od T. G. Masaryka.

  OdpovědětVymazat
 15. Na téma Havel je důležitých jen pár faktů:
  1. Od začátku vědomě a úmyslně lhal (že je pro socialismus, že nebudou chudí a bohatí, že nebudou nezaměstnaní, ...).
  2. Zavlekl nás do zločinecké organizace NATO a krátce poté učinil spolupachateli jenkýského teroru proti Jugoslávii, který navíc veřejně podporoval.
  3. Zavlekl nás do otrokářské organizace EU.
  4. Během jeho vlády bylo rozkradeno a dokonce zlikvidováno Československo, aniž se by proti tomu jakkoli vyslovoval; dokonce naopak.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podepsal se a veřejně vystupoval pro válku v Iráku, za kterou je dnes lhář Tony Blair v Británii popotahován a možná půjde i k soudu. Havel byl jako zdatný alkoholik s ochablou duší voděn na provázku svými kamarády a kamarádkami z jůesej.

   Vymazat
 16. PANE JÍROVEC!!!!!!!Naprosto přesné hodnocení toho mrňavého skřeta a té zločinecké tlupy kolem něho.Byl jsem svědkem jeho návštěvy v Kanadě,málokdy jsem viděl takového ubožáčka,který neumí pořádně mluvit...s nízkým IQ,kašpárek,loutka kohosi,to bylo zcela zřejmé!Proto nyní ta komediální hysterie z té jeho tlupy i po jeho smrti,jde o koryta a privilegia,o která brzy přijdou....možná,že přijdou o mnohem více,a zaslouží si to nejhorší a nejtvrdší možné řešení,Vlastizrada nesmí zůstat nepotrestána!Oni se totiž BOJÍ,bojí se nevyhnutelného trestu českého národa!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsi se vysral, vyblil a teď už mazej na kutě ty nádore. Pardon, národe.

   Vymazat
  2. Bojí se tolik že dělají všechno pro to ,aby svůj konec maximálně oddálili. On však přijde a bude zúčtování.

   Vymazat
 17. 22:59... Teprve ted jsem to nasel.
  (Vas prispevek !)
  Nerikam na to nic. Videl jsem tu politickou arenu v orginale a ceske titulky nepotrebuji...
  Mam dojem, ze to byla krecovita snaha a taktika na uklidneni Neoconu....
  Rozhodne to nejde brat vazne, dokud se Trump neujme moci a nevycisti Washington od nynejsi administrace.

  O tom, ze jeho vety byly proti zajmu ceske republiky (Mike Pence) a ohrozovaly existenci ceske republiky neni nejmensi pochybnost. To existencni ohrozeni vase je pro benefit Berlina.
  Boj nastane po 20-tem lednu 2017.
  Zatim to nevidim cerne a myslim si, ze to pujde ovlivnit.

  Rozhodne si nepreji valku s Ruskem, ale priznavam, ze nektere zdejsi skupiny si ji preji...

  Indiana je stat plny farmaru. Mike Pence toho moc nevi o svete. Ale Kaine by byl daleko horsi.
  Pence bude zdisciplinovan !
  nick honolulu - hlidam to a zatim nepanikarim..Vse je zatim OK.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. diky za odpoved honolulu

   Vymazat
 18. Jirovce , Kanadane !
  Mas stesti, ze jsi se vratil do rad ceskych vlastencu !
  Uz jsem studoval mapu, kudy chodis po lese, abych tam nechal vylit smradlavou vodicku lahodnou pro medvedy.
  Nemusi ti rikat, jak by jsi dopadl.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 19. To je nelogicke chovani !
  Teprve je 19:00 hod. v Alberte a Vy misto, aby jste se zde svedomite hadal a vsem nadaval - jak ja to casto delam pro radost, tak poslouchtae Ottawu a polykate jejich indoktrinace.

  Potom se v nicem nevyznate a smitrite se dokonce i s cenzurou a predepsanym myslenim..

  Kanada musi patrit nam Americanum ! Musi byt ANNEXED, nebot nechat ji na pospas Ottawe, je stejne, jako nechat Havlisty vladnout v Praze do nekonecna !

  Ottawa zakazuje Trumpovi vstup do Toronta i kdyz to nejkrasnehjsi, co tam stoji, postavil on - Trump.

  Kdyby tam nebyla moje oblibena curkarna, tak tam uz ani nejedu.
  honolulu

  OdpovědětVymazat
 20. Budte radi komunisti, ze pan Havel rekl "nejsme jako oni" a zachranil vas v roce 89 pred lyncovanim.
  Na kolena a omluvit se, stalinisticke zrudy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vidíš ho, vlastizrádce, a to sám uznáváš. Spolupracoval s bolševiky před jeho sametovým podvodem a spolupracoval s nimi i po něm s tím, že jim umožnil chopit se opět moci (samozřejmě v jiném kabátě) a za to oni jemu umožnili neoprávněně, proti Benešovým dekretům, dostat zpět majetek, na který neměl nárok. Pěkný šmejd, co? Jak prosté, Watsone.

   Vymazat
  2. Já to vím také,kdyby nešlo instalovat Americkou demokracii u nás po dobrém,tak nás rozbombardovaly jak Jugoslávii.

   Vymazat
 21. Koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Beze sporu to platilo i pro toho Havla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. a proto veškrna nemohl kryla -kteremu nesahal ani pod podražky na sešlapanych krpalech -ani citit ono soudruch dramatik veškrna byl ve sve podstatě zhyrali netahlo či lepe zhovadile prase a velmi špatna parodie na dramatika pry světoveho viznamu proto z něj současni lžipolitici stejneho tzv kalibru tzv havloidi dělaji modlu a vtloukaji lidem už od narozeni do makovic jeho božzkou nadlidskost neni daleko doba kdy bude trest smrti za křive sluvko proti touto nevelikanovi českych dějin

   Vymazat
  2. 7:51

   Vy si neberte Kryla vůbec do vašich špinavých tlam, komouši zasraní. Kryl kvůli rudým hajzlům jako jste vy musel v roce 1969 z této země emigrovat.

   Vymazat
  3. 9:28 - komouši by asi fakt neměli, ale my bílí rastenci, musíme! Každičkou zbraň, která nám pomůže dostat do krematoria xindl z něhož tobě podobná rasozrádná špína vzlíná, jsme povinni využít beze zbytku!

   Vymazat
 22. Proč lidé jako je tento pán a jemu podobní pisatelé na weby s proruskou tématikou, emigrovali a spokojeně žijí v tom státě řízeném Fašingtónem a nadávají ne systém? Proč se neodstěhují, nebo neemigrují do jimi zaslíbeného Ruska????

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To ty, bohužel, protože jsi v pr.eli byl a ho.no tam viděl, nemůžeš nikdy pochopit. Stejně jako nemůžeš pochopit, že být kritický nemá co dělat s nějakou pohnutkou odstěhovat se do Ruska, vygume - tedy prozatím, než sem vtrhnou hordy vetřelců ze Sýrie a Etiopie.

   Vymazat
  2. 9:11

   Takže je Jírovec k Západu sice kritický, ale v podstatě ho miluje? Tak to mám chápat? Tak to potom jo.

   Vymazat
  3. Páč není možné ponechat naši zem vajsjuď áckýmu xindlu tvýho typu! Až budete zpopelěný hnojit naše pole, pak bude fuk, kde my budem trávit dovolenou ...

   Vymazat
 23. Tentokrát pan Jírovec výborně. Komentář Chomskiho na Václavův projev v Kapitolu je novinka, nebo aspoň zapomenutá. Díky za zveřejnění.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No to tady nikdo nikdy nezveřejnil. To je dost hustý.

   Vymazat
  2. Sledoval jsem Havluv rozhovor s novinari v australskem press klubu a musim prohlasit ze jsem se za nej stydel, placal desny nesrozumitelny debility az se mu vetsina novinaru vysmala. Dostali ho do debaty ze ktere nevedel jak ven, smesne si protirecil a pouzival dlouha slova ktera nedavala smysl, zkratka sasek na entou.

   Vymazat
  3. (Anonymní 8.října 2016 9:20)
   - https://chomsky.info/19900301/
   - http://a2larm.cz/2014/06/noam-chomsky-vaclav-havel-byl-statecny-muz/
   - http://blisty.cz/art/73510.html
   - http://e-republika.cz/article2876-Havel-nav%C5%BEdy

   Vymazat
  4. 8:53 Je neuvěřitelné, jak Chomský už 1.3.1990 prohlédl Havlovo pokrytectví a falešnost jeho řečí o humanismu. Správně také odhalil, že Havel tak nestoudně lže jen proto, aby byl přijat mezi "západní intelektuály".

   Vymazat
 24. K 4:44.
  No. to Havel opravdu řekl a jsou to asi jediná dvě pravdivá slova od něho...
  Jen zapomněl dodat, že "nejsme jako oni, ale jsme tisíckrát horší."
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jak to, že se nehoupeš na kandelábru i celou rodinou?

   Vymazat
 25. K 9:55.
  Někdo na ty zlodějské grázly dělat musí ne ?
  S takovými nemakačenky neziskovkáři z evropských hodnot, jako jste vy by jim to dlouho nevydrželo...
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No ty se fakt u toho počítače do kterého klepeš ty svoje kraviny 24/7 fakt nadřeš. Bez tvé dřiny, potu a mozolů by ti "grázlové" opravdu nepřežili.

   Vymazat
 26. Ubožáček troll se tu dnes zase činí až mu lítá pěna vod huby. Leze, sem pořád leze, i když o něj nikdo nestojí.
  „Tenhle troll je divnej tvor, křivá držka co šíří mor.
  V makovici místo mozku má jen asi z hoven kostku.
  Co tu plodí, samé sračky, bere za to asi kačky (dolary?).
  A hrdlem je prolije a tady se poblije.“ :-)

  OdpovědětVymazat
 27. Bravo, pane Jírovče!! Díky za vaše věcná a slušná slova. Jiní u nás i na Slovensku by Havla jistě zhodnotili i expresivněji, tj. méně noblesně, leč stejně pravdivě.

  OdpovědětVymazat