Reklama

pátek 21. října 2016

Sovětský svaz nikdy nenapadl a neokupoval žádnou část Polska!

Ladislav Kašuka
21.10.2016   posláno redakci NR
Začínám mít plné zuby lží, překrucování faktů a házení špíny na cokoli, co je ruské! Poslední takovou perličkou „hozenou sviním“ je přijetí rozhodnutí ukrajinské rady o tom, že druhá světová válka začala vinou SSSR a údajnou okupací Polska sovětskou armádou po uzavření paktu Ribbentrop-Molotov!
 Vše, co těmto událostem předcházelo, tedy polsko-německé spojenecké smlouvy z roku 1934 (které Hitler později porušil), nebo Mnichovská dohoda, tedy zrada Francie a Anglie – předání československého pohraničí nacistům (kterou Hitler také porušil), jako kdyby prostě neexistovalo! Fakt, že ta část „Polska“ vlastně Ukrajiny, kterou si vzal Sovětský svaz zpět, patřila než jí Polsko v roce 1919 napadlo a po dvou letech bojů obsadilo Sovětskému svazu (dříve carskému Rusku) pomatenci přijímající podobná rozhodnutí raději opomíjí sdělit veřejnosti!

Pravda je totiž taková, že Poláci od roku 1921 do roku 1939 okupovali půlku Ukrajiny a zřídili tam koncentrační tábory, ve kterých brutálně mučili zajaté ruské vojáky a takové Ukrajince, kteří nesouhlasili s polskou okupací, nebo příliš otevřeně hlásali pravoslaví (což se ortodoxně katolickým polským okupantům nelíbilo a proto také později ukrajinští Banderovci tolik nenáviděli Poláky). Polsko tehdy zkrátka snilo o polsko-litevské říši, která bude po boku nacistického Německa vládnout Evropě a Asii! Polsko v roce 1919 napadlo také Československo s cílem (pro začátek) zabrat celé Těšínsko, jenže Masaryk, který s něčím takovým počítal, zahnal naštěstí pomocí legionářů polskou armádu zpět. Sovětský svaz takové štěstí neměl, protože byl nucen válčit s 14 státy, které poslaly své armády po revoluci v roce 1917 na jeho území, čehož Polsko využilo k vlastním územním ziskům.

http://www.zvedavec.org/komentare20...

Takže z těchto prokazatelných a snadno dohledatelných faktů vyplývá, že Sovětský svaz nemohl napadnout a obsadit část Polska, jak nám tvrdí podvodníci, manipulátoři a lháři, nýbrž jen osvobodil Polskem okupovanou část Ukrajiny a zabránil tím (na dva roky) její okupaci nacistickým Německem (které zabralo opravdové Polsko). Doufám, že lidem, kteří tato fakta neznají, toto otevře oči a začnou si sami střípek po střípku zjišťovat historické reálie a fakta, dokud z nich nesestaví zrcadlo, ve kterém uvidí pravdu, která je úplně jiná, než nám tvrdí prozápadní média a naši zaprodaní vlastizrádní politici!

Na začátku článku zmiňovanou lživou rezoluci se prý chystá přijmout také Polsko a pobaltské státečky (inu americká řiť je velká a hodně se do ní vejde).

55 komentářů :

 1. Dnes je vse lez takze tato pravda je jako nic ve viru bordelu ktery nastolila pejzata juesej.Lez je pravdou a pravda je na obtiz

  OdpovědětSmazat
 2. Škoda mluvit,ti pšoni i lotyši,alespoň jejich vládci,jsou stejný hovada,jako ti,co nes velí Ukrajině....a o nás platí to samé....

  OdpovědětSmazat
 3. Navzdory současné "praxi" je ale důležité držet se historických skutečností a pravdy. Pokud si toto nezachováme, za chvíli budou naše děti zpochybňovat, kdo byli jejich rodiče. Opravdu se chceme k tomu dopracovat????

  OdpovědětSmazat
 4. Podle kyjevské logiky by se tak měli ukroši sami označit za zločince, neboť byli součástí SSSR:-D

  OdpovědětSmazat
 5. nebudou moc fakta zpochybnovat pokud budeme detem doma rikat pravdu hubu a mozek nam zavrit zcenzurovat nemuzou kdybych mel male deti tak ct art bych na tv rozsteloval

  OdpovědětSmazat
 6. Anglie a Francie a další podporovali Hitlera v domnění, že potáhne na SSSR. Proto zradili Československo, které na základě jejich diktátu muselo odstoupit čs. pohraničí. Naší tísně zneužilo Polsko a dalo nám ultimátum k odstoupení severu republiky Polsku s tím, že pokud jim ho neodstoupíme, vojensky nás napadnou. Teprve po tomto ultimatu dospěl prezident Beneš, že vojenská obrana pohraničí je nemožná. Potom nás Anglie a Francie, ti naši "spojenci" zradily podruhé, když Hitler v březnu 39 okupoval zbytek republiky. Polsko bylo Hitlerův souputník, ale protože to byli blbci, tak spolehli na "spolehlivé partnery" -Anglii a Francii a dostali od Hitlera přes hubu. Je to logické - jak by se jinak Hitler dostal na SSSR? Protože se Záapd choval naprosto hanebně a bylo zřejmé, že nestojí o porážku Hitlera, uzavřel SSSR s Hitlerem dohodu, tzv.pakt Molotov-Ribbentrop. SSSR v době, kdy o vojenské porážce Polska Německem již bylo rozhodnuto, obsadil území vymezené Curzonovo linií - tedy území, které Polsku nepatřilo, ale po 1. světové válce je obsadilo. Tato linie byla po II. sv. válce vpodstatě uznána jako hranice SSSR. Německo vybudovalo nejhorčí koncentrační tábory v Polsku, Litvě, Lotyšsku,Estonsku a na Ukrajině a dobře věděli proč. Nejhorší zvěrstva páchali Litevci, Lotyši a Ukrajinci a to taková, že jim v tom mnohdy museli bránit samotní esesáci. Tak s touhle sebrankou jsme v jedné partě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych jen potvrdil, že dlouho před uzavřením paktu Ribentrop - Molotov probíhala na podnět Stalina neplodná vyjednávání o uvaření smlouvy o vzájemné pomoci mezi SSSR, Anglií a Francii, o čemž se nikde nemluví Proč? Protože cílem západu bylo nasměrovat Německo do války s SSSR. Takže tato důležitá epizoda skončila paktem s Německem, což dnes historici stále omílají ale pravdu neřeknou. Demokraté!!!!

   Smazat
  2. Snad jen doplnění: Vůdcem polské války proti SSSR po r. 1919 byl ideologický předchůdce Hitlera, polský maršalek a nacista Josef Pilsudski. Za jeho asistence byly vyvražděny na Ukrajině a v Bělorusku celé vesnice a následně kolonizovány Poláky. Polsko nerespektovalo vytyčenou hranici proti SSSR v době podpisu Versailské smlouvy, známou jako Crousonova linie (podle anglického diplomata a okupovalo území až do r. 1939, kdy bylo přechodně osvobozeno po pádu Polska ve válce s Německem.

   Smazat
 7. A Evropští Gándhiové se odsud raději zdejchli, protože si spočítali, že by skončili v průvanu na kandelábru.

  OdpovědětSmazat
 8. Autor článku by z nás neměl dělat idioty a neměl by ani průkazně a evidentně lhát. Autor článku nám všem chce vsugerovat,že mezinárodní právo nemá nijaký význam pokud Sovětský svaz,potažmo Rusko,usoudí,že něco chce,respektive že chce anektovat nějaký jakýkoliv státní subjekt tohoto mezinárodního práva nebo alespoň jeho část. Tak to ale samozřejmě není. Pokud někdo uzná ,respektive přijme toto mezinárodní právo,je jím vázán a znamená to samozřejmě zároveň i TRVALÉ vzdání se jakýchkoliv aktivit a "práv" v rozporu s ním. Takže,nyní trocha historie k věci,o které lže autor článku a to drze lže: V roce 1919 vznikla Společnost národů (předchůdkyně OSN) a v roce 1920 vstoupil v platnost Pakt Společnosti národů,kterým se členské státy zavazovaly mimo jiné k plnému respektování mezinárodního práva. Polsko bylo ,stejně jako i například Československo,zakládajícím členem. Sovětský svaz se členem stal až v roce 1934 a jako jediný stát v celé její historii byl vyloučen a to v roce 1939 za jím zahájenou a provedenou absolutně neoprávněnou a plně v rozporu s platným mezinárodním právem anekční válku proti Finsku. Potom se vrhl proti Polsku. Sovětský svaz byl pro celý svět OFICIÁLNĚ mezinárodním zločincem a ve své zločinecké aktivitě stejně pokračoval. Šlo tedy ,logicky, o napadení a anexi části suverénního státu Polsko,které bylo uznáno ve svých hranicích i ve své suverénní existenci i Sovětským svazem jeho vstupem do Společnosti národů a jeho přijetím jejího Paktu Společnosti národů. Tečka,protože o této věci už není potřeba diskutovat z právního hlediska,respektive z hlediska mezinárodního práva. A nebuďte tak moc drzý,autore,některým z nás ta Vaše a i Ruska drzost už dost hodně vadí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ..... Sovětská invaze do Polska 17.9.1939 ,Zimní válka Sovětského svazu proti Finsku 30.11.1939 a Katyňský masakr sovětské NKVD v roce 1940,přičemž tehdy nejen v Katyni Sovětský svaz zmasakroval přibližně 22 tisíců polských důstojníků a příslušníků polské inteligence,popravdě veškeré nejvyšší elity Polska,respektive. To,co do té doby ještě nebylo průkazné jako válka Sovětského svazu proti Polsku,to od Katyně už průkazně nemělo pochyb.

   Smazat
  2. To nemyslíte vážně,vy jste určitě studoval v Usa že?

   Smazat
  3. ...... Finsko bylo členským státem Společnosti národů od roku 1920,tedy Sovětský svaz jako už člen této zastřešující mezinárodní organizace od roku 1934 v roce 1939 napadl válečně jiného člena stejné organizace jíž byl sám členem. Hnus.

   Smazat
  4. To říkají dějiny, já si to nevymyslel.

   Smazat
  5. Môžem vás požiadať o rozhodnutie Poľského súdu v ohľade tzv. Katyňského masakru. A prečo celá kauza išla akosi do stratena a prečo sa stratili dokumenty z Poľského súdu ? Vieme, že najlepší budovatelia koncentračných táborov sú Angličania. Po nich Poliaci a chudáci Nemci až 3 v poradí. Prečo boli najlepšími strážcami v nemeckých koncentrákoch Poliaci. Katyň je otvorená záležitosť a je v záujme západu umlčať pravdu. Všetky svedectvá o účasti ruska sú fejky a neexistuje svedectvo o účasti ruska v tomto smutnom dejinnom darebáctve. Aj keď sa rusko ústami Pána Putina ospravedlnilo, v podstate nemalo za čo. A keby aj náhodou, malo na to plné právo. Pripomeňme rok 1918 a následujúce roky keď Poľská armáda porazila Ruskú a tisíce ruských vojakov padlo do zajatia zradou židovských dôstojníkov červenej armády. Padlo do zajatia "ťahám to z rukávu ak má niekto relevantné dáta, nech doplní" 200 000 vojakov. Domov sa vrátila 1/10 ostatný pomreli v lágroch na hlad a choroby. Za túto genocídu ruských a nehovoriac o iných divných počinov Poľska v ohľade zaberania územia iných štátov a ich dohoda z Nemeckom o tom sa mlčí. Chudáci Poliaci odstrkovaný a utláčaný. Veď mali dohodu z Hitlerom o prerozdelený Ruska o tom sa mlčí a trepu sa sprostosti o Rusku ako agresorovi. Ludia študujte dejiny a nie tóru.
   AN

   Smazat
  6. Ohladne Finska si to musím doštudovať. Mám nejaké kusé info o pozadí ale je to dosť hmlisté. Bolo v tom zamotané Anglicko ale teraz ozaj nespomínam detajl, musím pozrieť poznámky, doplním neskôr.
   AN

   Smazat
  7. Buď se už budete chovat a jednat civilizovaně a tedy v mezích a v duchu platného mezinárodního práva a nebo budou,logicky,války. Vyberte si,.. přičemž Rusko ale v napadání jiných suverénních států a v anektování jejich částí území pokračuje a evidentně pokračovat chce. To znamená války. Tečka,v tom smyslu,že nemá smysl věc řešit pokud nebude dobrá vůle Ruska neválčit,respektive to platné mezinárodní právo respektovat. V tomto pojetí věci jsou veškeré historické skutečnosti a to i jakékoliv bezpředmětné.

   Smazat
  8. Pozrel som wiky a keď niekto berie tieto údaje ako relevantné, tak sa priznávam, som idiot.
   V súčasnej dobe ruskí vojenskí historici vyčísľujú straty Červenej armády na 131 486 mŕtvych či zmiznutých a 264 908 chorých alebo zranených. Ďalej pripúšťajú stratu 600 lietadiel (proti 70 fínskym) a zničenie alebo vyradenie asi 3 500 ruských tankov a ďalších obrnených vozidiel (Fíni ich stratili asi 16). Fíni odhadli celkové straty Červenej armády na niečo medzi 400 000 až 600 000 mužov.
   Niekto nám klame do tváre a dosť drzo. Je to taká blbosť ako že nám Ciril a Metod priniesli písmo.
   AN

   Smazat
  9. Ctěná Společnost národů se na nic efektivního nezmohla při zahraničních intervencích (za podpory členů SN) proti Sovětskému Rusku počátkem 20. let, při napadení Habeše Itálií, při napadení Číny a Mandžuska Japonskem, za španělské občanské války, kde se angažovalo Německo, při anšlusu Rakouska, během Mnichovské dohody, za mnoha koloniálních výčinů Velké Británie, Francie, Belgie, Nizozemska. Chlapácky jednala až při vyloučení SSSR.
   Hranice Polska se mnohokrát posouvaly a samo Polsko si okolní mocnosti, Prusko, Rusko a Rakousko, párkrát rozdělily. Ke kterým hranicím se odvolávat, je tudíž problematické a vynášet kvůli tomu rezolutní soudy je proto nemístné.
   SSSR se paktem Ribbentrop-Molotov vrátil jen na předchozí hranici, takže jeho nemravnost byla uchována v určitých mezích. Navíc měl kvůli obstrukcím Britů a Francouzů na vybranou jen dvě možnosti: Hitler zaútočí na Polsko a obsadí celé Polsko a nebo obsadí jen polovinu. Buď tedy bude wehrmacht blíže nebo dále od Moskvy a budoucí hitlerovské tažení bude kratší nebo delší. A o tom, že Hitlerovým cílem v boji proti "židobolševikům" je SSSR, nikdo od vydání Mein Kampfu nepochyboval.
   Podstatné při posuvech hranic je, jak se obyvatelům žije, zdali je nový stát demokratičtější, zdali se mohou občansky, národnostně, kulturně lépe realizovat, zda roste jejich životní úroveň a kvalita života. Dobyvatelé či noví páni ovšem se většinou chovají dobyvatelsky, panovačně, ale výjimky jsou - na Podkarpatské Rusi prý dodnes dobře vzpomínají na 1. ČSR.
   Stalin nabízel Finsku před válkou výměnu území (přičemž nabízel více, než chtěl), aby Leningrad nebyl rovnou na hranicích a mohl případně být lépe bráněn. Nedohodl se, neboť finská vláda byla proti SSSR naváděna západními partnery. To ho ale neoprávňovalo k napadení Finska.
   Ukrajinci a Poláky vytrhli zlomeček z dějin a chtějí na tom vystavět dezinterpretační konstrukci.
   Je smutné, kolik lidí není s to vnímat a chápat souvislosti a zaujímá rezolutní postoje na základě pár událostí vytržených z kontextu. Nelze se pak ani divit, že nejsou schopni promyšlet varianty, které se kdy před kým rýsovaly.
   KR

   Smazat
  10. 15:52 Hezky sepsané, vyváženě. Vy nejste členem žádného fanklubu, měříte všem stejně a tak to má být.

   Smazat
  11. O drzosti bych na vašem místě pomlčel. Nebyla to Anglie, Francie a Itálie co se domluvili s Hitlerem že musíme dát Německu část naše území ? Když ho potom schlamstli cele, nehnuli na západě brvou a to byli naši spojenci. Věřte, že kdyby nebylo SSSR nikdy by to naše území navráceno nebylo. To, že si Poláci chtěli uloupnout od nás také kus území snad víte.

   Smazat
  12. Pane 23:32, máte to trochu pomotané. Faktem je, že Sovětský svaz obsadil jen tu část území, která Rusku patřila od 18 století (postup se zastavil na tzv. Curzonově linií, vytýčené roku 1919). Obyvatelé tohoto území (Ukrajinci a Bělorusové), které bylo od roku 1921 fakticky okupováno Polskem, vítali sovětskou armádu jako osvoboditelku. Myslím, že to vaše mezinárodní právo užíváte jen tehdy, když se vám to hodí do vašeho rusofobního krámu. Mnichov, okupace Těšínska Polskem v říjnu 1938, Anglo-německá námořní dohoda z roku 1935 a finanční podpora Německa ze strany západních bank (především BIS)po celou dobu války, bylo také v souladu s tím vaším mezinárodním právem? A jen tak mimochodem, území Finska bylo před 1.sv. válkou rovněž ruským územím. Tento lokální konflikt však neměl s 2. sv. válkou žádnou přímou souvislost, podobně jako maďarská invaze do Podkarpatské Rusi v březnu 1939 nebo invaze Itálie do Albánie v dubnu téhož roku. Blábolíte tady o nějakých směšných mezinárodních institucích, které vždy, až do dnešních dnů, sloužily jen zájmům globalistů, proti nepoddajnému Rusku. Stačí vzpomenout na Calergiho plán a jeho snahu o likvidaci evropských národů, ke které se dnešní Brusel tak hrdě hlásí.

   Smazat
  13. Pro 23:32 je to naprostý blábol nějakého placeného TROLLA. Tvrdí, že autor článku lže, ale neuvede ani jeden fakt, ve kterém by lhal. Místo toho odvádí pozornost úplně někam jinam a mluví o mezinárodním právu ve světě, kde je běžným jevem genocida civilního obyvatelstva. Podle něj to vypadá skoro, že Německo jednalo podle mezinárodního práva, když vraždilo miliony židů v koncentračních táborech.

   Mimochodem Katyně (která je zmíněna v odpovědích) byla spíše práce fašistů, ale mám jenom nepřímé indicie (1. fašisté to začali nějak divně vyšetřovat až když začali prohrávat, dokonce tam byl jeden Slovák nebo Čech (a možná ještě žije) už si nepamatuji v nějaké sedmičlenné komisi a tam zkoumali pár nějakých hrobů. 2. další indicie, když se událost takového rozsahu nedá vyšetřit, tak je jasné, že je to práce zákulisního světového vedení). Ale rozhodně nejsou důkazy, že to dělali Rusové na rozkaz vedení (byli zfalšované dokumenty, ale ty se ukázali podvrhem, jejíž cílem bylo pouze rozšířit tuto pomluvu).

   Smazat
  14. Ten Slovák se jmenoval Husák a ten Čech byl jeden známý spisovatel - doplňte si křížovku sami.

   Smazat
 9. Banda rudohnědých sviní se zase pokouší přepisovat dějiny. Jen se neostýchejte soudruzi. Jen houšť a větší kapky. Ať národ vidí co jste za špíny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je tu ale větší nepřítel,respektive nebezpečí a tím je zrovna především islám. Každý Rus bude darem z nebes.

   Smazat
  2. Anonymní22. října 2016 0:21

   Buď se už budete chovat a jednat civilizovaně a tedy v mezích a v duchu platného mezinárodního práva a nebo budou,logicky,války.
   Pane s prepáčením, ste idiot od narodenia, alebo Vás platia.
   500 000 mrtvych v Juhoslávii, Nezrátané milióny v Líbii a ďalšie a dalšie milióny po celom svete bez mandátu OSN pod taktovkou SSA to Vás absolutne nehne. Ale ľudové referendum na Kryme Vás vytáča do nepríčetnosti?

   Smazat
 10. Nekrmte Trolly. Jak někteří vědí, jiní tuší a ostatní koukaj jak kyselý zelí před cukrovarem. Od jakživa byla válka výnosný byznys. O nic jiného nikdy nešlo. Zajímavé je zjištění, že neznám nikoho, kdo by znal někoho, kdo chce válku a stejně lidstvo se stále nechá rádo, do válek honit jak to stádo. Dobře o tom v posledním díle Otázky a odpovědi, hovoří V. V. Pjakin. Doporučuji abyste potom nekoukali jak to kyselý Trollí zelí...

  OdpovědětSmazat
 11. CCCP v podstate obsadili len tú časť územia ktorú mali práve dojednanú medzinárodne Curzonova línia, a Poľsko vierolomne túto dohodu nenaplnilo, takže poliaci sú dobrí, CCCP nie, keď Nemecko napadlo Poľsko, to vycúvalo z podpory Nemecka a priklonilo sa K Anglicku, v roku 1940 sa mal previesť útok na CCCP v oblasti Krymu - Poľsku pripadla úloha držať na svojich hraniciach časť armády CCCP a Nemecka, preto previedlo v auguste čiastočnú mobilizáciu, skutočnosťou ale bolo, že Nemecko po anektovaní ČSR sa dostalo k slušnej výzbroji, a aj zbrojárskym fy ktoré produkovali samopaly a muníciu, toto bol hlavný faktor presmerovania Nemecka na Poľsko, neboli už spojencami, pakt Ribentrop Molotov bol len z núdze cnosť keď CCCP boli odmietnutý všetkými, jednoducho vedeli o tom, že Poľsko sa ako štát neosvedčilo a Nemci ho zaberú, nemohli si predsa nechať za chrbtom pri pláne útoku na Francúzko mať diverzanta za chrbtom, to by bojovali na dvoch frontoch, taký je dejinný fakt, ostatné drísty o vierolomnosti CCCP a Stalina si nechajte, vierolomný boli a aj zostali Poľsko a Francúzko spolu s Anglickom, a zajatci CCCP - Poľsko patrilo pred rokom 1918 do Ruska - teda tá časť na ktorej sa potom zriadil Poľský štát, ten vznikol 11.11.1918 - po I. svetovej, hranice deklarovali tak ako chceli, teda čo si uchmatli - príkladom toho je Ľvov - 30 široký koridor - pritom podľa dohody mal patriť CCCP - po druhej svetovej ho vymenili za Breslau - po zázraku na Visle, keď zlyhal Tuchačevský - ostalo zajatých cca 220 000 červenoarmejcov, tých zabíjali spôsobom hnus hovoriť, nakoniec, Poľsko patrilo k trom fašistickým štátom Európy - Maďarsku a Taliansku, v Nemecku bol prosím nacizmus, rozdiel to je, lebo fašizmus je z dielne talianskeho židovského spolku, tí a Vatikán sponzorovali toto hnutie, takže po prinavrátení územia dočasne okupovaných Poľskom sa v radoch poľskýcj vojakov tej časti ktorá mala držať líniu na východe urobili "pohovory" as tí čo radostne a s veľkou pýchou predvádzali prednosť poľskej jazdy skončili v Katyni - a poprávom ....tak ako - mal pravdu Stalin? - mal...

  OdpovědětSmazat
 12. Velmi dobrý a pravdivý článek.
  Ten 23:32 z Evropských hodnot dal nám ochutnat kapku lží, které se na nás budou hrnout z "ministerstva pravdy".
  Mele neustále cosi o "mezinárodním právu", aniž by měl sebemenší pojem co to znamená. Ze by to byl sám osobně nedostudovaný "politolog" pan Janda? Úroveň by tomu odpovídala.
  SSSR nikdy neuznal okupaci části svého území Polskem, a jak správně připomíná autor článku, jen si ho logicky od Polska, které se netajilo svojí pronacistickou orientací, vzal zpět. Navíc v situaci, kdy ta území byla pro něho životně důležitá, protože bylo jasné, že Německo západem hnané do války s ním ho dříve či později napadne.
  Je vidět co za nevzdělané trouby v těch evropských hodnotách působí. A je to jen dobře.
  Hloupost, nevzdělanost a lež - velmi směšný kokteil, bez šance.
  Heriot.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 5:54 i vy mňamňo.SSSR nikdy neuznal okupaci a jen si ho logicky vzal od Polska zpět,píšete.Jaksi vám ale ušlo,že hranice Polska,vznik Československa,nezávislost Ukrajiny a Finska,
   pobalských republik byl výsledek jednání po první světové válce!Že SSSR neuznávalo,tak jak Německo mezinárodní smlouvy a to vedlo k té druhé válce.To nevokecá uznávaný novinář v RF Kašuka ani vy.

   Smazat
  2. 10:50-neměly by se "mírové smlouvy" jmenovat "diktát vítěze"? Po 1.světové diktovaly především USA, po 2.se dělily se SSSR. Někomu se poválečné uspořádání světa přestalo líbit a chce hegemonii jako Hitler. Vy si vážně myslíte, že to nejsou USA?

   Smazat
  3. 11:30 a vy si vážně myslíte,že to není Putina?Jenže na to být hegemonem potřebujete,jak známo,silnou armádu,penize a tzv.přitažlivost.Když něco chybí je po hegemonu,viz.USA.Putin a jeho klika jen
   ukazují svaly.jenže to je všechno,přitažlivost a penize postrádaj,proto tak jak amíci o horkou válku nestojí!Tudíž nebude,jak se říká "po Našem".Je jen otázka času,kdy místo bu bu bu si padnou do náruče.Doba je dál a když se podíváte na nebe i vám to dojde.Protože uvidíte néé dvě nebo tři slunce,ale jen jedno a z toho mají oba tj.Rusko i USA těžkou hlavu.

   Smazat
  4. 19:40-sám jste si odpověděl. Rusko po rozpadu a propadu ekonomickém nemá zájem o horkou válku. Věřím, že USA o horkou také ne. Víte pro jaké banality ale už vzniklo válek? Vážně si myslím, že Putin zatím diplomacií odvrací 3.ww. PS. A Vy to víte také!

   Smazat
 13. 23:32
  Ty ses dost poved, historiku, Zvlášť s tímto: "Potom se vrhl proti Polsku."
  To je skutečně závěr hodný experta, který dokáže popsat historii v celých souvislostech. Nejsi náhodou posluchačem, či dokonce "pedagogem" slavného CEVRO institutu? Tvoje rozumové úvahy tomu nasvědčují.

  OdpovědětSmazat
 14. Poláci uzavřeli v 1934 jako první evropská země s Hitlerem smlouvu o neútočení. Pakt Pilskucki- Hitler.To Rusko aspoň mělo smlouvu podepsanou jenom Molotovem. To by bylo řevu, kdyby to byl Pakt Stalin - Hitler. A po Mnichově nám urvali Poláci za pomocí Němců Těšínsko, tak co se škorpí s Rusákama.

  OdpovědětSmazat
 15. Přečetl jsem si hlavně názory naší "mládeže nové, mládeže Havlove". Otrava jedem rusofobie je u nich už dokonalá a zbývá už jediné, doznat se k lásce k fašismu, nacismu a snad i k Adolfovi.
  Minimálně už dvě generace žijí v poválečné době, nepoznali to co my staří, kteří pamatují angloamerické nálety na naše města, které na konci války už neměly vliv na její výsledek. Jen zničit co nejvíc to, co podle nich pomůže v budoucnu sovětskému svazu. Autor článku popsal v minimální zkratce to, co se skutečně událo. To se naším výrostkům, zfanatizovaných havlismem a jejich "pravdou a láskou", pochopitelně nelíbí. Nemohou přenést přes srdce že někdo zmiňuje tehdejší zradu našich západních přátel a dokonce napadá nové přátele nejbližší, germány. Mnohdy i lituji, že to ten Hitler nevyhrál. Nepsal bych už dávno ani já a dokonce ani ti novodobí přátelé anglosaské rasy. Dávno by jsme tady nebyli. Ale možná že nějaký zdejší potomek poněmčeného arijce přece jen.

  OdpovědětSmazat
 16. Doporučuji opatřit si polský měsíčník Historia č. 10 z roku 2010. Celý tento měsíčník je věnován polsko - ruským vztahům od nejstarších dob až po současnost. Jeden z článků je věnován bojům v roce 1919 - 21. Sami Poláci tam potvrzují, že se "ztratilo" sto tisíc zajatých rudoarmějců. je více než pravděpodobné, že jejich osud byl podobný jako osud polských důstojníků v Katyni. Stalin o této skutečnosti nemohl nevědět, neboť si vedl nepříliš dobře jako velitel u Lvova. Na jeho příkaz byl jednotky Tuchačevského oslabeny a tak vznikl onen zázrak na Visle. Mimochodem maršál Tuchčevskij pocházel z polské šlechtické rodiny, která měla své sídlo ve Smolensku. Morave

  OdpovědětSmazat
 17. Navic se nepíše o tom,jak Polsko zab ralo Slezko a jak byli lidé vyhazovani ze svých domů..kdy přeloženě říkali ať se pan vystěhuje do 24 hodin...na to se něják úplně zapomělo

  OdpovědětSmazat
 18. Jsem rád, že nám zde bylo vysvětleno, že podle tehdy platného mezinárodního práva to bylo nezpochybnitelné Polsko a Německo, kteří společnou a koordinovaná okupací Československa před-zahájili 2.světvou válku , ihned po zradě našich pseudospojenců v Mnichově.
  Polsko dostalo o co si dlohodobě koledovalo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:31- Polsko mohlo dopadnout hůře, být o třetinu menší.

   Smazat
 19. Nějak ty naše západně hodnotné demoGraty tlačí čas. Na přepisování dějin je přece jen trochu brzy. Ještě žijí pamětníci a jejich přímí potomci.
  Copak se to asi děje, čeho se tak bojí???

  Heřman Vidlák

  OdpovědětSmazat
 20. Debilní obdivovatel Stalina Kašuka se haraje na historika
  :-D

  A debilové v diskusi? Ti mají neustále plné huby slovanské vzájemnosti, jak si musíme pomáhat a držet při sobě ale přitom ti křiváci nenávidí
  Poláky a Ukrajince k smrti.

  OdpovědětSmazat
 21. Rád bych místní rudé debily také upozornil, že po rusáky nezačala 2. sv válka až v roce 1939, ale až 1941. Do té doby, dokud je Hitler nepodrazil, byli nejlepšími spojenci Hitlera

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je ti líp, cvičená proamerická opice, když jsi zde opět vyblila svoje propagandistické zvratky? :-)

   Smazat
  2. Rád bych místní diskutéry upozornil, že toto je rozumová úvaha známého Pepy IBM Vyskoče Oracle, který byl 10 roků v júesej, v benči tahá 25O a deadliftu 200 kg. Kromě toho se vozí na heráku, pardon na horáku, a plácá tady ty jeho rozumy a dští síru a nadávky. Prozatím je mírný, jeho vyšilování, žlučovitost a nadávky jsou přímo úměrné množství protiargumentů. Proto tedy ignorujte toho debila.

   Smazat
  3. vlast tě (12:30) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
 22. A proč se pořád nípeme v padesát let starých historkách? Co můžou odhalené a objasňované pravdy změnit, když dál se lže o sto šest? Budou se lidi za padesát let nípat v pádu dvojčat a ve zvrácené době, která nastala potom? Co takhle začít bádat nad souvislostmi, které vedly k bitvě Bělohorské?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, hnípou se v tom oni a mají několik cílů - smýt ze sebe hanbu, přeprogramovat myšlení lidí, odvrátit pozornost od svých vlastizrádných rejdů a své špinavé minulosti a připravit obyvatelstvo na příší jimi vyprovakovanou Drang nach ost. Germán jen přihlíží, protože je to pro něj naprosto výhodné. Mocní to podporují, protože to rezštvává občanstvo mezi sebou. Takže nejdou proti Třem prutům Svatoplukovým, ale proti každému z nich jednotlivě a jak radil mocným Machiavelli - Rozděl a panuj. Takže nic, co by tady ještě nebylo. Snad jen malá změna proti minulosti je ta, že lidé jsou chytřejší, kdežto mocní jsou blbější. Co si také myslet o absolventech Cevra a obdobných myšlenkoobludárií. I ten řitní vrták Janda je tam cíleně - jen proto, aby rozděloval lidi. Teď rozehrávají další kolo proti prezidentovi - tak se těším, jak s nima vyjebe. Probůh - dyť ti debilové si vybrali Hermana, toho, co podporoval církevní restituce, leze do zadku sudeťákům, .... už nic lepšího nemaj. S Bienertovo vnučkou a morálním kreditem Peroutkovým jim do nevyšlo, Zdivočelé undičky (Pussy Riot) - to jim prezident jednou větou smáznul a otevřel národu oči. No, těším se, jak si s nima pohraje teď. Eště, že ho máme.

   Smazat
 23. Víte, jestli chete pochopit místní trollí prdy, je třeba je zařadit a přečíst si knihu J. Hellera Hlava XXII. Zařazení: hlupáci, zpravidla potomci národzrádných předků, kteří vždy a ze zásady vyznávali názory mocných. Pravdu, tu oni nikdy nehledali. Jejich ideálem je mýlit se s mocnými. Mají obavu, že se jednou lidi naserou a zatnou tenhle genetický odpoad společnosti tak, aby nezamořoval čest národa do budoucna. Žádná špatnost jim není cizí, jen když z ní kape pohlazení od mocných. Jsou to zpravidla ti, kteří jsou po každé revoluci, změně, v čele "uličních vojů" a volají po násilí. K Hlavě XXII - neexistuje kniha, která by lépa popisovala, jak se bránit propagandě, dvojímu metru a manipulacím. Ta kniha je prostě geniální, dle mého dalece předčí Orwellovu 1984. Ostatně soudím, že vrcholem Orwellova díla je Farma zvířat. Pokud bych měl seřadit knihy podle jejich důležitosti pro zdravý rozum tak je to: Hlava XXII, Farma Zvířat, 1984 a Švejk. Vřele všem myslícím bytostem doporučuji. Z filmové tvorby pak samozřejmě Jistě pane ministře a Jistě pane premíére. O seriálu Červený trpaslík snad netřeba psát, ten je jasný. Bergerův Malý velký muž je jen takovým bonusem pro ty zvídavější.Jak já bych si přál, abych se jednou ráno probudil a zjistil, že to byl strašný převrácený sen. Že ve skutečném světě se Západ chová jako Rusko a v čele mu stojí politik takového formátu, jako je Putin. V takové hanbě jako nyní se náš národ v celé své historii ještě nenacházel. Brečel bych, protože jinak bych tu chátru musel řezat hlava nehlava.

  OdpovědětSmazat
 24. Tento web má úplnou pravdu. je jasné, že Sověti osvobodili celou východní i západní Evropu, Sověti se vylodili v Normandii, je jasné že Sověti porazili Německo v Africe, Asii, Evropě i v Antarktidě, a ještě osvobodili MĚSÍC A PŮLKU VESMÍRU K TOMU.

  A nesmíme zapomenout dodat, že :

  1. Povraždili zajaté Poláky v Katyni
  2. Zabili 7 milionů lidí na Ukraině
  3. Způsobili genocidu v Pobaltí
  4. Nejdříve osvobodili a poté zotročili Východní Evropu
  5. Stalin zavraždil miliony lidí

  6.
  Čeští komunisté zavraždili Miladu Horákovou a Heliodora Píku a spoustu dalších nebo je poslali do lágrů

  Nu a nakonec, ten komunismus u nás fungoval asi stejně účinně jako v KLDR, kde je vypasený jedině Kim Čong Bum a zbytek obyvatelstva vypadá jako živoucí kostry.
  Inu, komunismus asi nikdy nefungoval a ani nebude :))))

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem zice komunista, to vím určitě, ale také určitě vím, že jste naprostý blb.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.