Reklama

úterý 18. října 2016

Srbský prezident řekl, že jeho země „nikdy nevstoupí do NATO“

18.10.2016  Messin

Srbský prezident Tomislav Nikolič uvedl, že Srbsko nikdy nevstoupí do NATO, protože to nepotřebuje. Oznámila agentura Beta citujíc ruskou tiskovou agenturu TASS. 

 


Srbsko nikdy nevstoupí do NATO; to nezáleží na Evropské unii, to záleží na Srbsku. Rozhodnutí vstoupit do NATO je rozhodnutím připojit se k vojenské alianci, což není to, co potřebujeme,“ řekl Nikolič během své návštěvy Petrohradu.

Srbský prezident řekl, že Rusko nikdy nedělalo Srbsku problémy kvůli jeho spolupráci a vztahu s NATO, kvůli čemuž nevidí důvod, proč by si EU nebo NATO stěžovaly na spolupráci s Ruskem.

„Evropská unie a Rusko jsou oba přátelé Srbska. Přítel nemůže narušit přátelství s dalším. Pokud jste mým přítelem, nechte mě vybrat si mé přátele. Zdá se mi, že vztah mezi Východem a Západem se stává nestabilním a Srbsko je někde uprostřed. Musíme to využít a nebýt ani na Západě, ani na Východě,“ řekl Nikolič.

O regionálních vztazích Nikolič uvedl, že Srbsko bylo jediným faktorem stability, nabízející usmíření každému, poukazujíc na Chorvatsko, které Srbsko nikdy nezpomalovalo na jeho cestě do EU, i když tam mohlo učinit kvůli četným případům porušování lidských práv, práv menšin a ohrožení demokracie.

„Chorvatsko není dost velkým státem na to, aby zastavilo Srbsko. Ale nabízí šanci těm, kteří se škodolibou radostí oponují spolupráci. Upřednostňujeme spolupráci, a to především kvůli Srbům, kteří tam žijí a stávají se obětí obtěžování, když se vztahy stávají napjatými,“ vysvětlil Nikolič.

Nikolič rovněž uvedl, že Černá Hora udělala v posledních pár letech několik chyb, z nich vybral například rozhodnutí země připojit se k protiruským sankcím.

„Je to rovněž nezacházení se Srby v Černé Hoře odpovídajícím způsobem a neustálé obavy, že by srbský prvek mohl opět zvítězit, vzhledem k tomu, že povědomí o existenci černohorského jazyka a církve zatím nezapustilo kořeny,“ řekl.


Zdroj: http://www.b92.net/eng/news/politics.php?yyyy=2016&mm=10&dd=17&nav_id=99412

17 komentářů :

 1. Správný postoj. Vstup do NATO by znamenal totální ponížení hrdinných Srbů, po té, co NATO (bez souhlasu RB), pod vylhanými záminkami, napadlo a rozmlátilo Srbsko a USA si ukradlo kus území pro vybudování největší vojenské zákadny v Evropě v Kosovu a "zprivatizovalo" nerostné bohatství v Kosovu se nacházející (Bidden, apod.)

  OdpovědětVymazat
 2. Rozumný politik tak snad mu neselžou brzdy u služebního BMW jako jiným.

  OdpovědětVymazat
 3. Blahoželám Srbom k takému názoru. Majú k tomu aj nemálo iných dôvodov. Len aby ich "nepresvedčili" demokratické sily.

  OdpovědětVymazat
 4. dobre bratri srbove

  OdpovědětVymazat
 5. Doufám,že brzy z útočného teroristického banderovského NATO vystoupí i naše země !!!STOP NATO !!!!

  OdpovědětVymazat
 6. Srbové se rozhodli, že nebudou žít pod jednou střechou se svými katy. A jejich prezident je vyslyšel.
  Alespoň si tak - kromě Ruska - jeden další evropský národ drží hlavu vzpřímenou.
  A nenechává se zatahovat do bratrovražedného konfliktu proti ruskému lidu.
  A prezidentu Nikoličovi náleží jen dík. Za osobní statečnost, vnímavost a prozíravost.

  OdpovědětVymazat
 7. Tak kdy propukne Majdan v Srbsku?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud se to tamní US ambasádě i zadaří, tak doufám, že všechny místní nájemní majdanisty již v zárodku té provokace nahážou do řeky Sávy, jejíž mosty jsouce v r. 99 obsazeny stovkami protestujících mírumilovných občanů Bělehradu, byly těmi humanitárními "navštívenkami" po havlovsku bombardovány a zničeny. I s těmi lidmi ...

   Vymazat
 8. Srbové mají sakra důvod odmítnout NATO,je to národ,který má stále rovnou páteř,držme jim palce,tlak bude velký,tak aby ho ustály.Bratři Srbové držte se jsme s vámi.

  OdpovědětVymazat
 9. Jestli má v Srbsku prezident takové slovo jako u nás, tak ten výrok v podstatě nemá žádnou váhu.
  Ale co, pokud se rozhodnou nevstoupit do NATO, tak mají vlastní obranu vymyšlenou asi nějak jinak. Každopádně nám je do toho prd.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není mnám do toho prd. Srbsko se od začátku postavilo proti NATO, následně jím bylo přepadeno a jižní provincie odtržena a předána albánské narkomafii. Takhle NATO zachází s malými zeměmi, jako je Srbsko nebo my. TAkže nám do toho žádné prd není. Se Srby máme totiž velmi podobný osud!!!

   Vymazat
 10. Já bych taky nelezl do spolku šmejdů z největších, kteří jim tam vesele házeli bomby. To by je musela hanba fackovat.

  OdpovědětVymazat
 11. I my jsme most mezi východem a západem. Ti, co tak zuřivě deklarují svou příslušnost výhradně k západu, by se tím směrem měli rychle vydat. Jsem Slovan, hraji americkou country a vnímám keltské historické prvky vedle těch slovanských s jistým germánským vlivem. Proto bychom se jako Slované měli více propojit při zachování suverenity každé země.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Odvolávat se na slovanství Chorvatů, Poláků či bosenských muslimů je pěkná hloupost. Ti nikdy s ostatními Slovany držet nebudou, leda, že by na tom hodně vydělávali.

   Vymazat
  2. To záleží na informačním poli.

   Vymazat
 12. Nikdy nevstupujte do Nord Atlantic Terrorist Organization řízená USSA.Totéž platí o fašistické EU, řízená pomatenci z Brůselu!

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.