Reklama

úterý 25. října 2016

Stížnost na Chovance z vlastní strany

25. 10. 2016     ParlamentníListy 


Redakce serveru ParlamentníListy.cz má k dispozici dopis adresovaný ministru vnitra Milanu Chovancovi. Člen vlády je v něm svými spolustraníky ze sociální demokracie kritizován za to, že se údajně snaží Českou republiku navracet do časů komunistické nesvobody. Proč? Protože po vzoru komunistických soudruhů založil Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám při ministerstvu vnitra, které má dohlížet na to, co si mohou občané přečíst.

Mnozí sociální demokraté prý věřili, že už po roce 1989 nezažijí situaci, v níž budou monitorována média, a ministerstvo vnitra nám určí, jaké čtení je ještě v pořádku a jaké už je pro Čechy, Moravany a Slezany závadné.

„Mysleli jsme si, že doby, kdy ‚Velký bratr‘ určoval, o čem bude a nebude ‚plebs‘ informován, již minuly. Jak je vidět, tak jsme se ošklivě spletli. Jak jsme již uvedli, Váš nápad pročesávat informační prostor a odstraňovat to, co bude shledáno závadným, opravdu není nijak původní. Je ovšem v naprostém rozporu se závěrečnými dokumenty Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě konané v Helsinkách, které byly podepsány 1. srpna 1975 – dosud je nikdo nezrušil a Československo jako jeden ze signatářů, resp. jeho nástupnické státy, jsou jimi stále vázány. Svým jednáním závazky KBSE zcela nepochybně porušujete!!!!!!! Ale zdaleka nejen to,“ píší Chovancovi spolustraníci z ČSSD Dašice, ČSSD Pardubice, ČSSD Platěnice-Bořice, ale také někteří členové Českého svazu bojovníků za svobodu.

„Jsou tím porušována zaručená základní lidská práva. Podle čl. 17 odst. 1 Listiny základních práv a svobod je právo na informace zaručeno. Podle téhož článku odst. 2 má každý právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. Podle odst. 3 tohoto článku je cenzura nepřípustná!“ stojí dále v dopise.

Totéž se můžeme dočíst také v Listině základních práv Evropské unie, kde se praví, že má každý právo na svobodu projevu. Nabízí se prý otázka, jestli se tohle všechno ministr vnitra Milan Chovanec na právech v Plzni učil.

„Nakonec Vás ale, pane ministře, chápeme. Bylo by jistě hříchem nevyužít zkušeností takových odborníků, jako je např. Zdeněk Laube, od roku 1981 příslušník Sboru národní bezpečnosti (SNB), který od roku 1984 pracoval na IV. správě SNB, která měla za úkol tajné sledování občanů a zabývala se monitoringem zastupitelských úřadů,“ uzavírají pánové dopis.
Celý dopis pro pana ministra

"Vážený pane ministře,

vážený pane poslanče,

vážený příteli

chtěli bychom Vás přátelsky upozornit, že Centrum boje proti terorismu a hybridním hrozbám, které bylo založeno na ministerstvu vnitra na základě Vaší iniciativy a za Vaší velké podpory nejenže není originální. Ale je navíc i protiprávní.

Když jste byl ještě malý chlapec, tak byl v roce 1973 schválen návrh tajemníka ÚV KSČ Oldřicha Švestky na jehož základě bylo vytvořeno "Jednotné monitorovací středisko(dnes bychom mohli říci Centrum) zahraničního rozhlasového a televizního vysílání v Čs rozhlase, dále bylo sjednoceno monitorování zahraničního tisku v rámci ČTK a vytvořeno analytické pracoviště antikomunistické propagandy v západních sdělovacích prostředcích". Celou záležitost mělo na starosti oddělení propagandy a agitace ÚV KSČ. Ideologický tajemní soudruh Fojtík pak určoval, které relace
a kdy rušit.

Mysleli jsme si, že doby, kdy "velký bratr" určoval, o čem bude a nebude "plebs" informován, již minuly. Jak je vidět, tak jsme se ošklivě spletli.

Jak jsme již uvedli Váš nápad pročesávat informační prostor a odstraňovat to, co bude shledáno závadným opravdu není nijak původní Je ovšem v naprostém rozporu se závěrečnými dokumenty Konference o bezpečnosti a spolupráci v Evropě konané v Helsinkách, které byly podepsány 1. srpna 1975 - dosud je nikdo nezrušil a Československo jako jeden ze signatářů, resp. jeho nástupnické státy jsou jimi stále vázány. Svým jednáním závazky KBSE zcela nepochybně porušujete!!!!!!! Ale zdaleka nejen to.

Jsou tím porušována zaručená základní lidská práva. Podle čl. 17 odst.1 Listiny základních práv a svobod je právo na informace zaručeno. Podle téhož článku odst.2 má každý právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu. Podle odst.3 tohoto článku je cenzura nepřípustná!

Dále poukazujeme na čl.11 bod.1 Listiny základních práv Evropské unie, kde se uvádí, že každý má právo na svobodu projevu. Toto právo zahrnuje svobodu zastávat a názory a přijímat a rozšiřovat informace nebo myšlenky bez zasahování veřejné moci a bez ohledu na hranice. A aby toho nebylo málo, tak Evropská úmluva o ochraně lidských práv a základních svobod obsahuje obdobné
ustanovení v čl.10. To jste v Plzni na právech nebrali? Pane ministře, můžeme Vás ujistit, že se rozhodně podobným omezením nepodřídíme a budeme bojovat za to, aby uvedené "Centrum" bylo zrušeno. To je totiž taky boj za svobodu, k němuž jsme se jako členové Českého svazu bojovníků za svobodu zavázali.

Miroslav Verner, předsedo MO ČSSD Dašice, místopředseda OVV ČSSD Pardubice, místopředseda Základní organizace ČSBS Pardubice 4, člen Československé obce legionářské,

JUDr. Petr Šáda, místopředseda MO ČSSD Platěnice - Bořice, předseda ZO ČSBS Pardubice 4,

Mgr. Petr Dobrý, člen MO ČSSD Pardubice 3, člen výboru ZO ČSBS Pardubice 4

P.S.

Nakonec Vás ale pane ministře chápeme. Bylo by jistě hříchem nevyužít zkušeností takových odborníků jako je např. Zdeněk Laube, od roku 1981 příslušník Sboru národní bezpečnosti (SNB), který od roku 1984 pracoval na IV. správě SNB, která měla za úkol tajné sledování občanů a zabývala se monitoringem zastupitelských úřadů. "


17 komentářů :

 1. maj naprostou pravdu jestli opravdu budou cenzorovat tak si koupim radio budu poslouchat jako za protektoratu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby tito novodobí fašisté nepřikázali na to vaše rádio, povinně umístit cedulku ve znění:"Poslech mimoevropského, protiamerického a proruského rozhlasu, se trestá smrtí"

   Smazat
  2. No a? Jaký smysl by měl život otroka?

   Smazat
 2. Cenzura, to je ZLOCIN , proti prvnimu clanku americke konstituce.
  At vas nikoho ani ve snu nenapadne, se proti svobode slova propujcit... Lide maji pravo si myslet cokoliv a rikat cokoliv !

  Vezmete-li nekomu pravo se vyjadrit, tak on ma pravo, vam zarazit dychani.

  V dobe computeru si lide budou vse pamatovat a jednou vam predlozi ucet !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. Nejde "jen" o cenzuru. Hlavním úkolem Centra je umělé konstruování "důkazů" pro trestní stíhání odpůrců Říše (ať už Říší rozumíme EU, USA nebo NATO; to všechno je jedna a tatáž psychopatická verbež).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pamětník
   Pamatuju Protektorát Böhmend und Mähren a nařízený papírový kroužek pod knoflíkem ladění radia s nápisem „Poslouchání zahraničního rozhlasu je zakázáno a trestá se káznicí nebo i smrtí“. To radio nesmělo mít rozsah krátkých vln, byl úředně vybrakován. I tak jsme „Volá Londýn“, mezi hlukem rušiček, poslouchali. Strkala se tam cívečka, řečené „Čerčilka“ (od tehdejšího prime ministra GB).
   Pamatuju i režim po „Vítězném únoru 1948“. Rozsah krátkých vln radiopřijímače zakázán nebyl, kroužek pod ladícím knoflíkem nařízen také ne. Rušičky čím dál lépe pracovaly, naproti tomu i přijímače byly odolnější. „Štvavé“ vysílače pokryly 364,12,7,24 běžícího času. Svobodná Evropa, Hlas Ameriky, Deutche Welle, Radio Vatikán, Radio Tirana, BBC ... I ty rušičky rokem 1975 utichly. Poslech trestný nebyl, šíření informací z těchto zdrojů ano. Sám jsem měl možnost nerušeného poslechu na kvalitním zařízení zaměstnavatele. V běžném okruhu spolupracovníků, zcela bez konspirace jsme, pokud se to zdálo zajímavé, o slyšeném diskutovali. Stávalo se, že zejména Svobodná Evropa byla shledána mimo žitou realitu. Nikdo nás, za ta desetiletí, neprásknul a pokud, pak asi nikomu nestálo za námahu s tím cokoli udělat.
   Teď denně poslechnu (doslova) zprávy ČT 24, abych nebyl mimo českou realitu. Zprávy mi přijdou zkreslené, proporce tendenční, nehodící se je vynechané. Krom toho, trapně mizerná čeština s formulacemi ukazujícími na mnohou neznalost. Např. co to je, Čečenec ruského původu? Co to je, agent Veřejné bezpečnosti (za totáče)? V jediném večeru. A tak brouzdám po internetu. Přijde mi, že za totáče, co se nehodilo, tam se mlčelo, co naopak, dokola dokola až trapně zveličeno. Dnes, ne dost na tom. Dnes, hádám, naprosto nestydatě, lže se! Fakt je, že zatím, říkat, snad beztrestně to můžeme. Je mi to málo a, bohužel, mnohým je to fuk.

   Smazat
  2. Vláda ČR zasílání výzbroje a výstroje ukro-americkým nacistům a banderovským vrahům českého národa, ale i islámským klerofašistům a umírněným uřezávačům hlav26. října 2016 3:07

   Situace je skutečně vážná, 85% plnoletých občanů odmítlo legitimizovat zločiny polistopadového režimu kleptokracie svou neúčastí u voleb a na druhé straně havloidní fašisté /pochodující po boku sudetských Němců, Wehrmachtu a pobaltských Einsatzgruppen Drang nach Osten každý den blíže k vysněné totální (jaderné) válce/ nemohou sehnat ani 50 tisíc podpisů na kandidaturu veksláka Horáčka, natolik je polistopadová vládnoucí garnitura vč. obecních kulichů a krajských pijavic provařená a bezradná. Obávám se, aby ve své osamocenosti připomínající kůl v plotě nesáhla ke zvacímu dopisu pro americká vojska.

   Smazat
  3. Všimněme si – Slováci si za prezidenta zvolili jistého Kisku. Stačilo soustavně a všemožně hanět protikandidáta. Kdo vlastně je ten pan Kiska? Nevadilo, že zbohatnul na sázkách atd., což v principu, vlastně je nemorální. V ČR ZAS, s plným nasazením, je špiněn současný prezident Zeman. Zdá se, že po slovenském vzoru, má být nasazen občan Horáček. Zbohatnul bůhví na čem, jisté je, že taky na sázkách atd., což ze své podstaty vlastně je nemorální. Tak daleko už to došlo. Můj podpis ke kandidatuře by žádný z organizátorů sázek nikdy nezískal. Kdo takovým dává hlas je buď ovce, nebo stejně nemorální.

   Smazat
 4. https://postimg.org/image/gr1gwmqz1/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že úroveň jednání ministra Chovance odpovídá jeho vzdělání. Studoval na plzeňské právnické fakultě semestr. A končil promocí. Navíc práci odevzdal někdy v bžeznu , ale v červnu téhož roku ji dostal teprve zadanou. A vy se divíte jeho jednání?

   Smazat
 5. Tento čin Chovance potlačit svobodu projevu je protiústavní a z pohledu práva trestným činem zneužití pravomoci veřejného činitele. Doufám, že orgány činné v trestním řízení na jeho osobu okamžitě podají trestní oznámení, protože to je jejich povinnost.V případě, že takto neučinní, tak zde žádná demokracie neni a nastupuje fašismus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Na vyznamenání není právní nárok(a přesto je úspěšně vymáháno), na trest za vlastizradu ano, ale zůstane nepotrestáno, protože právo a spravedlnost u nás není totéž. Bohužel.

   Smazat
  2. Pro 9:08,pravo,spravedlnost a demokracie u nás už dávno chcíply na úbytě,tot vše.

   Smazat
  3. Pro 9:08,pravo,spravedlnost a demokracie u nás už dávno chcíply na úbytě,tot vše.

   Smazat
 6. Dosud jsem volila sociální demokracii, teď - díky Chovancovi a Sobotkovi - se soc.dem. končím.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já bych ještě připojil další jména, která tu stranu zdiskreditovala: Dienstsbier, Zaorálek, Prouza, Špidla, Valachová, a další a další. S původně slušnou stanou pracujících a zaměstnaných lidí je konec.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.