Reklama

.

.

čtvrtek 6. října 2016

Svítí červená kontrolka. Nejenom pro Deutsche Bank

Květa Lauterbachová
6.10.2016 E-republika

Prohlášení politiků a šéfů Deutsche Bank zní takto: "Deutsche Bank nebude novou Lehman Brothers v Evropě". Lze jim věřit, když se podíváme na čísla jako zkušení účetní, kteří umí číst z rozvahy? A to nemáme pohled na různé podrozvahové účty a kostlivce ve skříni.

V pátek 30. září 2016 vše ukazovalo na možné vyvolání bankovní tsunami, která by mohla být spuštěna nikoliv prostřednictvím italského bankovního sektoru, nýbrž možná právě díky Deutsche Bank (DeBa). O její situaci, a zejména náloži zbraní hromadného ničení ve formě derivátů, jsme psali mnohokrát, naposled v tomto článku.

 

Jak zhasnout banku


Víkend je pryč, v sobotu si někteří klienti stěžovali, že si nemohli v bankomatu vybrat peníze a měli i zablokované karty. Deutsche Bank to komentuje jako IT poruchu. I když se cena akcie v pátek v 17 hodin díky dnes již prokazatelně záměrně vypuštěné mediální kachně o snížení pokuty z USA malinko zvýšila a přesáhla hranici 11 euro za akcii, cena na burze DAX od 17 hodin opět spadla. Mlčení a mlžení a využití státního svátku v Německu nevěstí nic dobrého. Solidní informace nejsou - a my politici, my nic...

S velkou kritikou se do Deutsche Bank (DeBa) pustil německý ministr hospodářství Sigmar Gabriel, když po cestě v letadle do Teheránu v podstatě dementoval informace, že by se Deutsche Bank stala obětí spekulace, protože je to právě DeBa, která má postavený svůj obchodní model na spekulování. Naštval tím ovšem šéfy koncernů, viz reakce generálního ředitele BASF Jürgena Hambrechta, který reagoval na ministra slovy, že velké podniky potřebují banku jako je Deutsche Bank, která „je doprovází na cestě do světa“. Na podporu Deutsche Bank, která by měla uklidnit investory i veřejnost, vystoupily všechny velké podniky kótované na německé Dax burze.

Samozřejmě není žádným tajemstvím, že velké koncerny mohutně spekulují na finančních trzích a vlastní výroba je při nasycené poptávce a obrovské konkurenci stále méně rentabilní. Takže automobilky i farmaceutické koncerny mají výrobu a prodej svého zboží něco jako malou přidruženou výrobu k aktivitám na finančních trzích. Není proto divu, že korporace potřebují spojence v Deutsche Bank. Kritika by ovšem měla směřovat i na Sigmara Gabriela, jako ministra hospodářství. Co udělal tento pán pro to, aby se omezily spekulace a oddělilo investiční a klasické bankovnictví? Proč se znovu nezavedl Steagallův akt, který Bill Clinton zrušil v roce 1999 na nátlak finančních lobbyistů? A tak bychom mohli pokračovat. Martin Armstrong komentuje aktuální stav takto:

Deset velkých hedgových fondů se stahuje z Deutsche Bank. Co je potřeba vědět je, že Deutsche Bank (Němci v ní vlastní pořád ještě 26 %, pozn. KPL), je hlavním zúčtovacím centrem pro obchody v Evropě. Problémem hedgových fondů je aktuálně, kam se mají hnout se svými penězi. Krátkodobě by je mohly převést do New Yorku nebo do Londýna. S více jak 60 biliony derivátů u Deutsche Bank není vláda schopna vůbec pochopit, o co jde, natož aby dokázala tuto krizi řešit. Stojíme před masívní krizí důvěry.


Tolik Armstrong. Prohlášení politiků a šéfů Deutsche Bank zní takto: "Deutsche Bank nebude novou Lehman Brothers v Evropě". Lze jim věřit, když se podíváme na čísla jako zkušení účetní, kteří umí číst z rozvahy? A to nemáme pohled na různé podrozvahové účty a kostlivce ve skříni.

 

Poker ohledně záchrany


Angela Merkelová se vyjádřila jasně, že o záchraně této velkobanky německá vláda neuvažuje. To nakonec potvrzuje i ministr Gabriel. Nedávno však vyzvala německé obyvatelstvo, aby si lidé vytvořili zásoby na 10 dnů pro případ krize. V Rakousku byl tento týden vytvořen zvláštní štáb při vládě pro operativní řešení případu krize. A v sobotu se opakovalo několikrát houkání sirén a cvičení poplachu. Co si o tom má soudný občan myslet?

Tento víkend byl v Německu prodloužený na tři dny. Němci slaví v pondělí 3. října 2016 svátek sjednocení Německa. Drážďany jsou v obležení tanků, jako kdyby se očekával úder nepřítele. Známý je výrok Wolfganga Schäubleho, dnešního šéfa „záchranného fondu“ ESM, který se týká vkladů obyvatel. S „bail-in“ se musí obezřetně a když jsou zavřeny banky, tedy o víkendu. A DeBa je na tom velmi špatně. Nejde jenom o pokutu ve výši 14 miliard eur, která by mohla být snížena po vzájemném vyjednávání s americkou vládou snížena až na 5,4 miliard. Zatím to ovšem není plně potvrzeno, údajně se podle Wall Street Journal nakonec nedohodli.

Dnes byla v Milánu vznesena obžaloba proti 13 bývalým a současným špičkovým manažerům Deutsche Bank, Monte dei Paschi di Siena a Nomura za kriminální jednání na finančních trzích. Jakmile se hedgové fondy obrátí k DB zády, ocitne se banka v neřešitelných obtížích. Spustí se lavina a stádo bude následovat a jednotlivé banky budou redukovat svoji pozici u DB. Podle Handesblattu se Armstrongova předpověď naplňuje. Celkem 10 velkých hedgových fondů omezilo své obchodování a stahuje kapitál, jmenovány jsou hlavně Millenium Partners, Roks Capital Management a Capula.

Egon von Gryerz ze Švýcarska hlásí: Deutsche Bank je příliš velká nejenom pro Německo, ale pro celý svět. Tuto větu vyslovil tento zkušený švýcarský podnikatel již 18. září 2016 a varoval, že to může být právě ona, na kterou je namířena střelba ostrými náboji. Po útocích na automobilový průmysl, sankcích proti obchodování s Ruskem, přičemž uprázdněná místa obsadily americké firmy, organizovanému stěhování národů s očividným záměrem změnit etnickou a religiózní strukturu původního německého obyvatelstva - následuje útok na nejslabší článek německé ekonomiky, tedy Deutsche Bank.

 

DB je prázdná nádoba, jako všechny velkobanky


Uvědomme si, že Deutsche Bank je jednou z největších bank světa. Při bilanční sumě 1,6 bilionu eur má však vlastní kapitál pouze 4 %, tedy 68 miliard eur. Tržní cena banky je 16 miliard při jednom procentu bilanční sumy. Jenže k tomu je potřeba přičíst oněch 60 bilionu eur v derivátech. Což odpovídá dvacetinásobku německého HDP. Proto výše uvedená slova Egona von Gryerze. Banka, která ztratí 90% své hodnoty, nepřežije. Vývoj ceny akcií od roku 2007 mluví sám za sebe. Ztráta 92,7 % hodnoty!

Realita je taková, jaká je. Panika byla již spuštěna. Se zajímavou informací přišel tento zdroj, článek zde a také zde. První zdroj uvádí informaci, že o víkendu mělo proběhnout uzavření přístupu klientů k penězům u Deutsche Bank, druhý zdroj tvrdí, že akcie DB začaly skupovat americký Fed, Japonská centrální banka a ECB. Něco se děje, poněvadž jenom ECB a BoJ tisknou nekrytou měnu ve výši 180 miliard eur měsíčně. A Fed nepřistoupil k avízovanému zvýšení úrokových sazeb.

 

Skvělá nálada v Evropě


Monte dei Paschi zachránila ECB. Centrální banky si za natisknuté fiat money klidně koupí celou zeměkouli i vesmír. Ve světle čísel se tato věta nejeví být přehnaná. ECB zachránila v poslední sekundě zkrachovalou banku Monte dei Paschi di Siena, viz naše články o této bance. Deutsche Bank je však banka většího kalibru. Ne na Italy, ale na Němce bude tak možné ukázat prstem znovu jako na viníka všeho zla v Evropě.

Vrátila jsem se z Toskánska, kde jsem sbírala informace, týkající se banky Monte dei Paschi di Siena.To je historie zralá na román. Z mnoha rozhovorů s lidmi (pokud mluvíte dobře italsky, tak se vám otevřou a leccos prozradí) bylo cítit napětí a nenávist vůči Němcům. Noviny jsou plné titulků jako „Matteo Renzi: Berlín nás zničí. Jediný náš spolehlivý partner jsou USA“. Obyčejní lidé si stěžují: "Do Itálie jezdí tolik německých turistů – každým rokem víc, je tedy vidět, že jsou jediní, kterým se v Evropě daří dobře. A my tu máme penze 500 euro, obrovskou nezaměstnanost mladých, kteří nezakládají rodiny, ruší nám i pošty na odlehlých vesnicích, všechno upadá." Těžko těmto lidem vysvětlovat, že jde o ekonomickou válku proti celé Evropě, o velkou geopolitickou hru s Evropou. Německo má sehrát roli viníka. Tu roli, kterou už ve 20. století sehrálo. A podle nálady v Itálii se zdá, že se to zase jednou povedlo. Rozděl a panuj...


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

28 komentářů :

 1. Italové nenávidí Mattea Renziho!
  mají ho za zrádce a za nevolenou a dosazenou ropuchu!To vím ,byla jsem tam před pàr měsíci právě o komunálních
  volbách dost dlouho na to ,a bych mluvila s lidmi a něco se dozvěděla ...
  Paní Lauterbachová má naprostou pravdu,
  je to tak,ale myslím si ,že Italové zrovna tak vědí moc dobře o
  co jde!!!!(a kdo zničil a ničí Itálii !!!!
  j.

  OdpovědětVymazat
 2. Carský ruský diplomat řekl kdysi, že existuje něco horšího, než válka s Anglosasy, a tím je přátelství s nimi.

  Teď to zažívá Německo.
  Kdyby německý kancléř nebyl americkou loutkou, měl by zrušit sankce proti Rusku, a rozjet spojenectví a spolupráci s Ruskem a s Čínou. Vystoupit z NATO a vyzvat je, aby si ty základny odvezli pryč.
  Sice by to bylo s rizikem ztráty života, ale je to jeho povinnost, nechce-li být v dějinách vystaven opovržení.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Německý kancléř je hlavou okupované země. A ještě 29 let bude, pokud USA, Francie a Velká Britanie neukončí svou část okupační smlouvy z roku 1945. Musí tedy poslouchat svého okupanta. Gorbačov souhlasem se sjednocením Německa sovětskou část smlouvy zrušil Takže tak.
   Ivana

   Vymazat
  2. Anonymní6. října 2016 12:28
   Německý kancléř na svém kladném hodnocení historií pracuje. Bude to „matka nové islámské Evropy“. P.K.

   Vymazat
  3. V dohledné době ussácký xindl nedovolí zrušit EU sankce proti Rusku.Naopak, obrovský zájem tohoto xndlu je urychlené schválení TTIP a následné převzetí EU jako svou kolonii, nastavením ussáckých zákonů, včetně legislativy a postupné odbourávání té stávající evropské.

   Vymazat
 3. Současný finanční systém vyvolává jednu „krizi“ za druhou. Velkou fantazii vyžaduje, už jenom vymýšlet těm „krizím“ nějaké označení. Napsal jsem je do uvozovek, neboť to jsou krize pro státy a občany, ale žně pro majitele největších bank.
  Tento systém nemůže dále přetrvávat. Ne proto, že by se občané vzepjali a nedovolili to, ale proto, že si již není co přisvojovat. Úzká skupina majitelů všeho, si již přisvojila veškerá aktiva, která mají nějakou hodnotu a ještě zadlužila státy světa, na mnoho generací dopředu. To se musí řešit, aby se systém nezhroutil.
  Nejspíš se to bude řešit tak, že úzká skupina mocných, se bude dále zužovat a tím se budou přeskupovat ohromné majetky. Současně bude vyvíjen další tlak, na omezování práv občanů a jejich finanční odírání. Možné je cokoliv, vždyť v „demokratickém“ Švédsku si např. uzákonili, že do roku 2020 se nebudou konat volby. Do té doby tam přijmou podstatný počet migrantů, kteří získají volební právo a ty budoucí volby, budou-li ještě nějaké, již budou v jejich režii. Nebo v „demokratické“ Francii mají již řadu měsíců vyhlášené stanné právo, se všemi fajnovostmi, včetně práva policie, vstupovat do bytů.
  Je nutná změna finančního systému. Avšak nemůže probíhat v režii bank, finančnictví se opět musí vrátit pod kontrolu států. Z této kontroly se vymanilo tím, že korumpováním politiků vytvořilo tzv. „politickou třídu“, která již nepracuje pro voliče, ale pro ty, kteří je korumpují. Viz uváděný jeden z příkladů: „… Steagallův akt, který Bill Clinton zrušil …“
  Tomu lze čelit pouze občanskou kontrolou politiků. Bude-li zde tato kontrola, bude to také konec „politické třídy“ a politika se opět stane službou státu, tedy občanům.
  Tato občanská kontrola je realizovatelná zákonem o referendu a o odvolatelnosti a trestní odpovědnosti politiků. Nemůžu vynechat, že brzy zde máme volby a tento přístup zastává SPD-Tomio Okamura. P.K.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Privatizace zisků, socializace ztrát. Nádherně nám to předvedli v USA. Po bankovní a hypoteční krizi napumpovala americká administrativa do SOUKROMÝCH bank cca půl bilionu dolarů z peněz daňových poplatníků. Logika mi napovídá, že by se tyto "zachráněné" banky měly stát, přiměřeným dílem, majetkem oněch daňových poplatníků.Nic z toho se nestalo. A život plyne dál...

   Vymazat
  2. vladimír hricák6. října 2016 14:21
   Vaše řešení, se zdá být logické i pro mě. V reálu, by však bylo možné pouze v případě, když by vlády, nebyly ovládány majiteli bank. Anebo, kdyby těmto vládním politikům hrozilo něco významného i ze strany občanů. Např. odvolatelnost, s následným soudním stíháním. P.K.

   Vymazat
 4. Tak to je parádička. Takže USA vyřeší svůj průšvih a zadlužení dotiskem dolárků a vytunelováním a Krachem Německé kolonie po které bude jako domino padat jedna evropská banka za druhou. No ne nadarmo to otestovali na Řecku a Kypru a v roce 2008. Tak jestli tenhle průšvih v Německu nějak nevyberou, tak bude Merkelové a Holandovo lízání americké prdele zbytečné a krach EU 100% završen. No a naši papaláši co si tak pěkně nakradli budou zase chudí jako ostatní lid. No není to paradox. Papírky zvané peníze se zase budou házet z oken jako smetí jako po měně, kterou tak vyčítali komunistům. Jó fakt jsou lepší než komunisti. Těm to trvalo 41 let a odešli bez dluhů a zbyl po nich majetek v hodnotě 3 biliónů korun. Tihle pravda a láska po 27 letech totálně, ale totálně zbankrotují. Teď se jasně rýsuje proč musí být válka s Ruskem a Čínou. Hegemon je švorc a má už na prdeli jen červené trencle a ještě připosrané.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi před pěti lety se ptali finančního analytika, kdy padne dolar a jak poznáme, že se blíží tato událost. Odpověděl něco v tom smyslu, že těsně před dolarem padne japonský jen a euro. Deusche Bank je jenom epizodka, taková menší předehra k pádu eura. FED čeká za bukem, až bude banka na konečné, pak si ji za babku koupí (za čerstvě natisknuté toaletní papíry) a bude mít v kapse obrovský kus evropské ekonomiky. Další zadlužení evropské kolonie v kapse, další otroci k dispozici. Dolaru to ale dlouho stejně nepomůže.

   Vymazat
  2. kdoví, komu ta Detsche Bank patří. Německo prý drží asi jenom 26% akcií této banky, proto ji nechce zachraňovat

   Vymazat
 5. A já myslel, že je tu jedna anglosaská nadnárodní bankovní megakorporace kterou vlastní Ročíld a vládne jí celému světu.

  A najednou se dozvídám že si chce zničit vlastní banku DB.

  Soudruzi konspirátoři, měli byste si někdy spolu sednout a nad láhví samohonky se domluvit tak aby ty vaše debilní konspirace dávaly aspoň trochu smysl a jedna nevylučovala druhou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Problém asi bude v tom, čemu říkáš "já myslel"

   Vymazat
  2. 13.46 Ty nemáš co myslet,ty máš makat!!!!Za tebe myslí jiní-chytřejší,poctivější,neúplatní-zkrátka demokrati!!!!

   Vymazat
  3. 13,46
   Je to logicky prosté. Dokud to jde, sdírají se ti dole. Když se nechtějí nechat, nebo spíš, už je není o co obrat, začnou požírat bankéři sebe navzájem. "Ročíld", pokud vše ustojí a stane se tím nejsilnějším, nám tu zbyde až nakonec.

   Vymazat
  4. 13:46
   Ty nechlamstáš jen když jsi na záchytce vid,ty havloidní blábole?!!!!

   Vymazat
  5. 13:46-co zase nechápete? Německu se daří, je třeba aby daňoví poplatníci zaplatili "výpalné" prostřednictvím sanací speciálně vybraných bank. U nás to byla IPB, u nich DB. Lépe "klikáte", zjistěte vlastníky DB a komu budou donuceni daňoví poplatníci "pomáhat". Vláda SRN se "šprajcuje" jen naoko, vyjednává "cenu" s neokony v USA.

   Vymazat
  6. tady jde o to, kdo vyhraje, Rotshildové nebo Rockefelerové ?

   Vymazat
  7. 13:46 blbost, majoritní vlastník banky není vůbec znám. Podle vás by to měl být asi nejraději Putin (stejně může i za upadající německé hospodářství, protože si Němci musejí kupovat ruský plyn), to by se to znárodňovalo (jako na Kypru), že?

   Vymazat
  8. pád megabanky se plánuje a připravuje, stejně jako v případě Lehman Brothers se pojede podle plánu i v případě DeBe, elity si v zákulisí dohodnou, koho tentokrát odrbou a koho ne

   Vymazat
  9. 15:29-ty už se rozhodly, pokud pravdivá informace o portfoliu DB.

   Vymazat
  10. Německo neposlouchá. A proto je trestáno.

   I když, ono se málo píše o skutečných příčinách v DB, jakož i v tomto článku.
   Podvody, neschopnosti, manipulace v DB.
   A vše vždy někdo monituruje...

   Nejsou svatí, totálně nám rozebrali naši ekonomiku, soběstačnost, zlikvidovali zemědelství, řídili formou nařízených škrtů až k totální chudobě. Rozhodovali za celou Evropu.

   Naší závislosti na Německu z toho stává nebezpečná situace, z které se nemusíme vzpamatovat. Samozřejmě teď budou všichni ukazovat směr - USA. Další světec v pořadovníku. A poslední.

   anglosasové si asi řekli, nač mít prostředníka k řízení Evropy, když ho můžeme řídit přímo. Sehnat pandrláky na tribuny např. u nás, nebude těžké.

   Vymazat
 6. Pán Bůh s námi a zlé pryč. Jestli padne DeBa, složí se i ta opěvovaná německá ekonomika. A spolu s ní začnou padat všechny, které jsou na ní navázané.A protože my jsme, měřeno procentuálním zastoupením zahraničního obchodu, v podstatě další spolkovou zemí, žuchneme tam také hned v první vlně.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. svatá pravda: https://www.patria.cz/zpravodajstvi/3329582/varovani-pro-investory-zdrava-nemecka-ekonomika-je-uz-jen-mytem.html

   Vymazat
 7. Vážení.
  Co prohlásil Putin,nechceme aby padlo EURO,máme v EURech 40% státních aktiv.Takže bude obětována DeBa a jak je i napsáno,další banky by ji následovaly a jen proto,dostat Rusko na kolena.Jistě,USA to nepostihne,když tiskem dolarů,tomu jenom pomůžou.

  OdpovědětVymazat
 8. "Na podporu Deutsche Bank, která by měla uklidnit investory i veřejnost, vystoupily všechny velké podniky kótované na německé Dax burze."

  Pouze verbálně, samozřejmě. Finance jsou na vládě formou sanace. A bail-in vymyslelo samo Německo.

  Proč DB nezachraňují přímo firmy, které jsou na nich existenčně závislé?
  My také verbálně podpoříme vládu, když bude stát v ohrožení. Pomůže jí to? Ne, nepomůže to nikomu.

  OdpovědětVymazat
 9. Vídeň:
  Zrádce Christian Kern -takto rakouský kancléř
  schválil CETA ( to samé co TTIP jenom jde z
  Kanady se zast.americkými tělesy)
  a potvrdil jeho event. přijetí!
  je to všechno fraška -jen se ta smlouva jinak jmenuje...
  mele sice bláboly o tom ,jak si na CETA dáme všichni pozor ,současně ale mlží dokonce i o právních následcích ,které nás čekají,když budem zlobit a odmítat WARE...
  lidi jsou tu zklamaní,všichni vědí o co jde a je to trapas...
  upřímně řečeno -dalo se to od tohoto podivného úplně neznámého mouřenína- dosazence čekat .Vědělo se to.
  Lid to věděl hned,co to je za kreaturu.
  Všude dělají z lidí úplný idioty..
  Uvažuje se dokonce,že bude nadbytečné volit..
  Mně z toho snad jebne.
  jituš

  OdpovědětVymazat
 10. Tahle dáma asi nejlépe, tedy nejsrozumitelněji a nejpřitažlivěji píše o velmi závažných ekonomických problémech. A já jí tímto děkuji.

  OdpovědětVymazat