Reklama

neděle 30. října 2016

Umělci pro život - tip kulturního referenta

30. 10. 2016, Petr Ďoubalík


Písnička a projekt "Žít", video, překlad


Písnička je úplně nová, na youtube se objevila 28. 10. 2016, tedy v den, kdy naši "umělci" trénovali svrhávání prezidenta. Moc bych si přál mít u nás raději umělce, kteří ve svátek republiky vytvoří něco krásného. Nebo umělce, kteří když zjistí, že o jejich umění nikdo nestojí, že nic krásného neumějí, odejdou raději dělat něco jiného, kloudného, třeba i k lopatě, případně zmizí v tichosti zdechnout do houští. Skládat se na jejich platy se mi nezdá býti dobrým nápadem.


U písničky "Žít" je na youtube připsáno:
Písnička o naději a víře, která dává sílu. V projektu vystupuje 27 umělců, projekt vyzývá k pomoci všem, kteří se octli ve složité situaci, aby nikdo nebyl se svým problémem a trápením sám. Mělo by to být víc než píseň a klip. Byl vytvořen web (ЖИТЬ.РФ), na kterém může každý člověk napsat o své zkušenosti s překonáváním těžkostí, i o tom, jak našel znova smysl života.

hudba: I. Matvijenko, slova: V. Seleznjov, I. Matvijenko, A. Šaganov, D. Pollyjeva, Timati


Překlad:
Jak je možné vzít život, jak je možné zhasnout, jak je možné vzít matku dítěti, kterému je 5 let? Ne, ne, ne. Ne, ne, ne.
Člověk nemůže vědět, jak dlouho bude žít, ale může vybírat, jak ten čas bude žít, žít, žít...
...jak naučit se ve světě spokojeně žít, umět milovat, umět odpouštět a až do konce se celý oddat, do konce se oddat.
Žít, žít, žít! Jak naučit se normálně žít, s lidmi blízkými na zemi, společně snít, společně milovat a každého okamžiku si vážit.
Jak je možno odpustit nepříteli, jak nepřekročit mez, jak udržet slzy v hrudi, vidět úsvit před sebou? Doufat a věřit. Včerejší den nejde vrátit, to je budoucího života základ. Předat, uchránit, odpustit. Naše děti tady ještě mají žít, žít, žít, žít...žít s tebou.
A léta po nebi krouží, a v záři se zvedne země. Žít, žít, žít... s tebou.
Jak se naučit na světě žít? V objetí ranní záře, jen milovat, jen snít, srdcem svým tento svět zahřívat.
Rap:
Pamatuji se na mých 17, hudba se rychle měnila, tehdy v můj úspěch nikdo nevěřil, ale navzdory tomu jsem se uměl zdvihnout. Pamatuji, jak všichni křičeli "jsi mimo", učení, práce, to je k ničemu, jen diplom GRU (rozvědka) to je jediný stimul...
U mě bylo vše jinak. Vyhodili mě ze školy, doma s tím nesouhlasili, tehdy mi řekl jeden známý, že nejbohatší v zemi je z dětského domova.
Já měl diagnózu, byl v nemocnici, díval se jim do očí, přímo do tváře, schopností nula, ale přání žít, ne pár let, minimum 30... Minimum 30, minimum 100, žádná "jestli", žádná "ne", mne kotva táhne ke dnu, čas vše měnit, vše rozhodnuto...
Já udělal sebe, v čem ty jsi horší? Ty můžeš také, nejsi horší, svýma rukama, měnit život, spolu s námi... žít, žít, žít... nám s tebou...
Žít, žít, žít... nám s tebou, jak naučit se prostě žít... nebojovat, nezabíjet, lidí si vážit, normálně žít.
překlad: Ďouba a NV

Pro případné zájemce jsou zde další informace o projektu:

26 komentářů :

 1. Tak si vzpomeňte na ty trapníky u Krause a nyní tuto píseň s obsahem, který je poselstvím pro celý svět.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
 2. čeští umělci se semkli kolem pochcanýho kchárla a plní jeho přání škodit prezidentovi a v tomhle zatemnění mysli zapomínají na ztráty které utrpí občané tohle chování pečlivě sledují a vyhodnotí !!!!!!!!!!!!!

  OdpovědětSmazat
 3. Mohl by drzý ďoubalík napsat konkrétně kteří umělci podle jeho úžasného vkusu "nic neumějí", kteří by měli zdechnout a na platy kterých se on skládá?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 21:04
   Hele ty lejnolahvárenský genitální výtvore,pust si ty srágoroviny na čt 1 a čt 24,vezmi lupu a třeba v tom hejnu neumětelů poznáš i příznivce lejnolahvárenský žumpy a milovníky Poserplíny,Kraďouska,Diensvlíra,Štětinatýho banderovce a jinejch milovníků ussackejch zločinců a eurohovnot

   Smazat
  2. 21:04 jsi patrně ten potrefený. Jste jenom žumpa, bez morálky, která je schopná na významný státní svátek vytvořit lejno a na něj posadit vlastní hlavu, kterou nesete posvátnými místy Prahy. Jste vřed planety.

   Smazat
  3. 21:43
   A ke komu vlastně ty ubohý debílku vykřikuješ ta svoje hovna? Ke všem českým umělcům? Nebo jen k nějakým konkrétním?

   Smazat
  4. 21:43
   Ten potrefený nejsem,to ty jsi blbostí prolezlej bezmozek podělaného udavače Havla a kreténa Poserplíny!!!

   Smazat
  5. 21:52
   Ke všem tvým oblíbeným. Vyjmenovávat je nemusím, na to přijdeš snadno sám. Poznávací cejch: mají přesně stejnou kulturu, jako ty. Tedy sprostota(viz. tvůj komentář) a nenávist v duchu hate free, kterým se honosíte.

   Smazat
  6. 21:56 ???
   Proč 21:43

   Smazat
  7. 21:04A ty jsi kdo,že urážíš?Já ti odpovím.Jsi verbrež,kterou živíme!Jsi troll,který je placen za to,že tvůj mozek nemyslí,jelikož myslí za něj úplně někdo jiný!Odpovím ti otázkou:jaké ty znáš herce,vynikající herce,to je rozdíl od těch chudáků ,co chtějí rozpoutat majdan!Tak trolle odpověz!

   Smazat
  8. Tak hlavně ty nosatý! Se koukni na ten zkurvenej xindl co podemílaj tento národ už několik století - minimálně od roku 1848, jak udává Jan Neruda! Mrkni se jim na profil! Těm Krausům, Holubovým, Macháčkům, Bartoškům, Johnům, Hrzánovým, Fišerům, Gedeonům, Šiklovým, Lasicům, Vieweghům, Kubišovým, Lauferům, Steigerwaldům, Bobošíkovým, Klímům, Suchým, Charmostovým atd. atd. atd.

   Smazat
 4. Je to krásné a v dnešní tupé době velmi povznášející. Závidím jim jejich umělce, kteří mají co říct.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Naprostý souhlas.

   Smazat
  2. Jak jsme k tomu prisli , ze najednou mame "umelce" ,ale v NENAVISTI ,ZLOBE , ZASTIPLNYCH hnusu...A jak porad pobihaji a zoufale a hystericky krici na nas ty svoje ubohosti a vsude kolem na nas pedlujou ty svoje propagandisticke zrudnosti..fanaticky a za kazdou cenu.

   Bez vynucenych zoldu by chcipli na smrdute hromade odpadku kam se porad cpou a hrnou/// Amaterska , nizka SMIRA osklivosti, zrady , podlosti a podlezavosti....
   Vim o cem mluvim...Znal jsem Mensika, Kostelku, Stekla,Holzmana, Stercla , nar. umelce Hogera, zpevaky Matusku, atd.. a rady dalsich ,a verte mi, ti na nic takoveho ani v soukromi nepomysleli a nic takoveho neznali...Je pravda , ze ale ...UMELI.!!!

   Smazat
 5. Kdo mi může vyjmenovat české umělce?Nějak si nemohu
  na žádného vzpomenout,pouze na haldu komediantů.Ti
  neuřídí svůj život a stále chtějí radit druhým.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No to co jsi vyplodil nesvědčí o ničem jiném než o tvém "úžasném" kulturním rozhledu.

   Jen tak pro zajímavost mi bez rychlého googlování jen tak od pasu vypiš 5 úžasných současných ruských umělců. Ať víme jak na tom s tím rozhledem jsi.

   Smazat
  2. 21:41 Současné české umělce taky nějak neumím vyjmenovat. Opravdoví umělci, po nichž zbyly krásné filmy a hudba, ke kterým se neustále vrací ČT a ostatní mainstream, a přitom dobu jejich vzniku proklíná, zesměšňuje a zavrhuje, nějak vymřeli. Naznačuješ, že máš rozhled, tak nás pouč, i o těch Ruských a bez googlu, ano?

   Smazat
  3. Anonymní30. října 2016 21:41 proc by mel jmenovat nejake ruske umelce my tu nechcem ZADNOU cizi mocnost ale cesti komedianti ano

   Smazat
  4. 21:41- A co Vy, dokážete nám Váš úžasný kulturní přehled? Pět na stole českých(současných) by nebylo?

   Smazat
 6. 22;22
  Je vidět,že český jazyk tě učil lejnolahvárenskej Poserplína a to ještě ve zvláštní škole,havloidní blábole!!!!

  OdpovědětSmazat
 7. Pohled na umění a kulturu je intimní vztah jednotlivců k nabídce. Stává-li se tento vztah nabídkou "angažovanosti v politice", hledejme tok peněz. Tak jako zaměstnanec nepůjde proti názoru majitele, nepůjdou umělci proti "mecenášům" ať ředitelům či poskytovatelům grantů od státu. A Hermann páky na ně má. Kdo má ale páky na Hermanna? Dozvíme se to někdy? Organizovaná angažovanost umělců byla vždy trapná, za všech režimů!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta poslední věta mi mluví z duše!

   Smazat
 8. Přidám jeden pohled na "staré" umělce, kteří by chtěli dělat nějakou "novou revoluci".
  Za komunistů KAŽDÝ z nich držel pysk, jenom aby mohl hrabat!A že těch peněz neměli málo, to se dá lehce dohledat. Někteří z nich měli za rok více vyděláno jak ředitelé NHKG a VŽKG dohromady!!! Srali na lidská práva a na tu jejich "nesvobodu", hlavně jak mměli peníze!!!!! Málokoho napadne, že ty peníze jim umožnili získat komunisti! To oni věděli, tak proto ty dnes proklamované zásady o svobodě slova a demokracii, pro ně neplatily. Již předem podotýkám, že Havla do nich nepočítám, ten byl odjakživa "kavárenský povaleč"! Kavárenský povaleč je v uvozovkách proto, že to je vyjádření jeho vlastní matky.

  Dnes by ti "rádoby" umělci chtěli i politicky rozhosdovat a vést naší zemi. Když by takoví lidé u nás měli vládnout, pak by bylo lepší požádat USA aby nás přijaly jako 51. stát. Protože během několika let vlády umělců, by to stejně tak dopadlo.

  OdpovědětSmazat
 9. Nevím o jaké umělce jde,znám jen šašky počmáraný,jak se pěje.Ale šašek Žito to byl koumák ,tam naši šašci ani nedohlédnou,že,Bartoško a holobrádku Dyko,jděte za Jakubem Jandou a on vám to jeho kýjem objasní,potom si nasaďte ty trenýrky (umělecké???)a jděte toto své umění propagovat tučňákům .Vždyť se na vás na té obrazovce nedá dívat.Takže:zajděte do ordinace v růžové zahradě,která je v ulici,cestou domů se stavte v přístavu,tam vás proklepne rozmraženej polda,pozor na střepin,nastane-li problém ,volejte soudkyni Barbaru,posudek dejte od doktora martina,a potom jděte přímo ale přímo do PRDELE!!!!!!!!!nedá se na vás ani dívat,proto mám na televizi pavučiny ,ELITO KULTURNÍ?????????

  OdpovědětSmazat
 10. Dnes mám narozeniny,děkuji za krásny dárek :)

  OdpovědětSmazat
 11. Pane Doubaliku, znovu vam moc dekuji. VJ.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.