Reklama

čtvrtek 27. října 2016

V bitvě o Mosul trhají islámští teroristé americké tanky na kusy (VIDEO)


27.10.2016  První zprávy
Na záběrech je vidět jak se protitanková střela dostane k nádrži tanku Abrams a dojde k výbuchu. Teroristé tvrdí, že tank byl zničen jižně od Mosulu na rozcestí Kayyara - Shore v pondělí, 24. října.
Protitanková střela zasáhla nádrž a odpálila munici, je vidět velký sloup kouře a jak je tank trhán na kusy.
17.října začala dlouho připravovaná operace proti iráckému městu Mosul, které je jedním z hlavních měst Islámského státu. Na město útočí irácké vládní síly spolu s kurdskými Pešmergy. Náletů na Mosul se účastní americké a irácké letectvo.

Spolehlivé informace o bitvě o Mosul nebudou zveřejněny, je na ně uvaleno informační embargo..

Podle uniklých informací se dá konstatovat, že koaliční síly utrpěly velké ztráty. Teroristická agentura Al-Mak denně ukazuje strašlivé záběry útoků na Kurdy a irácké vojenské pozice včetně videí z ničení vojenské techniky protitankovými střelami.


Na druhé straně, protiteroristické síly ostřelovaly okolí Mosulu z velkorážných dělostřeleckých systémů a raketometů a letecké údery na Mosul vedou vzdušné síly koalice vedené USA a irácké letectvo.

Irácká média uvedla, že iráčtí vojáci navzdory velké početní převaze nedosáhli mnoho úspěchů. Velení ozbrojených sil v Iráku to zdůvodňuje skutečností, že teroristy vydatně podporuje místní komunita, protože tato oblast je obydlena převážně sunnitskými muslimy a v zemi vládnou šíiti.

Útok obrněnců, dodaných Američany, se zastavil kvůli velkému množství protitankových systémů, které mají teroristi.

24 komentářů :

 1. Hurááááá, jsem první!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jseš druhý,protože jsi nic nenapsal. Každý tank by dopadl stejně,kdyby dostal zásah do zadní, méně obrněné části.

   Smazat
  2. Američané to mají úžasně vymyšlené, skoro bych jim záviděl. Dodají jedné straně tanky, druhé protitankové střely a po každé ráně jsou obě zbraně zničené, takže je nutné koupit nové. Tomu říkám byznis. TnT

   Smazat
 2. To je srandovní článek. "Spolehlivé informace nebudou zvěřejněny - podle uniklých informací se dá konstatovat" ... a uvnitř vloženo pochybné video neznámého původu.
  To mluví samo za sebe. Petr

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Asi jde jen o nějakou zkoušku hoření nebo ničení tanku,protože normálně vojáci ve válce stojí čelem k sobě.

   Smazat
  2. 14:55 Tos vokouk v nějakém filmu? nebo pohádce? Asi S čerty nejsou žerty, nebo si absolvent nějaké prominentí NATo vojenské školy? Podle odbornosti argumentu tipuji tu NATO školu, nejspíš nástěnkář, propagandista nebo něco k podobným odb/p/ornostem?

   Smazat
  3. Zbraní (i protitankových a ty jsou nejvíce potřeba v městské zástavbě) mají IS dost, od USA, od jejich prostředníků, psalo se o Bulharsku, Ukrajině, možná i od nás.
   Volič-Vilč

   Smazat
  4. ...a už mne s těmi dopravními značkami a obytnými domky na ověření ne.erte!
   Volič-Vilč

   Smazat
  5. Já už jsem z toho asi robot.

   Smazat
  6. 15:20 - A zase jsme u informací "jedna paní povídala". Možná z USA, možná z Bulharska nebo Ukrajiny a možná i od nás. Petr

   Smazat
 3. Jenže my už jsme ideově účelově medii, která byla angažována ke špíně, zpracováváni už téměř 27 let. Národ je dezorientován a rozeštván do mrtě. Generace, které je dnes 30 let z toho nemá pojem a vůbec neví, která bije. Neví, že ti, kteří se nenarodili se zlatou lžičkou v zadku, nebo s glejtem politické protekce, nemají vůbec šanci.Dvacetiletí to ještě netuší. Pětačtyřicetiletí mají už zhruba pojem, ale polovina jich je zkažená a demoralizovaná kariérizmem a penězi. Padesátníci v tom tápou, a hlavně se bojí o pozice a o žvanec, jenom popadesátníci, šedesátníci a starší, kteří s plnou parádou odsrali nástup hulvátského blbství, kterému se přezdívá svoboda a demokracie, a zpotvořilo a překroutilo jim život v době, kdy byli na vrcholu svých sil, a museli se dívat, jak ti, kteří kradli po léta, kradou několikanásobně, a vyhodili je z práce. Dnes platí ale za starce, seniory, to jest dementy, a odkecanou generaci, která nemá do ničeho žvanit. Češi jakožto národ nemáme sílu se spojit - kde je taková síla? Nastaly by okolnosti, kdy by synové zabíjeli svoje otce i bratry - říká se tomu válka občanská a bratrovražedný boj, nejhorší ze všech válek a bojů už tradičně, a platí to odjakživa. Proto přesně tohle americké mega kurvy vyvolávají po celém světě. Aby se lid v napadených národech vyvraždil sám,a oni se pak přidají, a zasáhnou ve fázi předtím, než rozesraný národ zahyne. Dělají to tak pořád a všude. Není síla proti všivárně, realizované defektními, impotentními, starými, plesnivými miliardáři.Musí se nějak perverzně potěšit, než zdechnou. Kdo tomuhle dokáže napomáhat, je kreatura, nehodná označení "člověk".

  OdpovědětSmazat
 4. Je to operacia ludsky stit. Kde su Americke (posrane)specialne jednotky???? Asi sa zakopali do piesku ked bol utok!!! Iracania bojuju vo vlastnej zemi po zasiatej Americkej demokracie.Po obeseni Husajna sa tam len bojuje. Preco?????

  OdpovědětSmazat
 5. Tohle je clanek bulvarniho charakteru....a souhlasim, ye vojaci ve valce stoji proti sobe... :)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. uprav si klávesnici - zaškrtni na okýnku dole na liště vpravo u symbolu klávesnice možnost "QWERTY"!

   Smazat
  2. To také platí i při obklíčení?

   Smazat
 6. Zřejmě to není první zničený tank americké výroby na Středním
  "Húthiové zničili tank M1 Abrams Saudské Arábie. Někteří soudí, že viníkem je íranská protitanková řízená střela Tosan (kopie ruské 9M113 Konkurs). Írán ale vyrábí také kopie amerických protitankových zbraní BGM-71 TOW pod názvem Toophan. / YouTube"
  http://www.armadninoviny.cz/draze-zaplacena-invaze-do-jemenu.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Húthiové zničili mnoho tanků Abrams z výzbroje Saúdské Arábie, k tomu pár F-16 nebo vrtulníků Apache. Akorát se o tom u nás nepíše.
   Videa jsou ale k dostání i s patřičným voláním "Alláhu Akbar!" na youtube:-D

   Smazat
 7. Na každou zbraň se vymyslela protizbraň. Když přišli Američané s neviditelnými letouny, také si mysleli, že mají vyhráno. Netvrdím, že technologický náskok neskýtá výhodu. Ta se ale nesmí přeceňovat a hlavně se musí umět využít. Těžká technika skýtá výhodu v otevřeném terénu. V zastavěných částech, nebo v členitém terénu se výhoda vytrácí. Mnohem důležitější je vůle bojovat a umírat. A ta je logicky u žoldáků menší, než u náboženských fanatiků.
  Docela by mne zajímalo, jakou střelou ten tank odstřelili. Opravdu tragikomické by bylo, kdyby to byla TOW americké výroby. A nebylo by to poprvé, kdy americká technika likvidovala americkou techniku a zabíjela americké vojáky. U nás se říká, že zbraně nepatří do rukou bláznům a malým dětem. Američané mají asi jiné zákony.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Měla to být protitanková střela ruské výroby dle níže uvedeného zdroje který vychází od ISIL. Jsou tam uvedny i ztráty na lidech a technice. Zajímavé že ti kdo nemají ztráty jsou američané, asi před volbami by to nebylo ono?!
   Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/americanmi-vedeny-utok-na-mosul-sa-utopil-v-krvi-820-vojakov-zahynulo-a-97-vozidiel-bojovej-techniky-bolo-znicenych/850770

   Smazat
 8. Tak je to správné a tak to má být. Američané napřed vyzbrojili tzv.umírněnou opozici, ale ta se po čase radikalizovala. Takže zbraně, které USA a NATO dodaly jsou použity proti nim, tedy USA a NATO. Tak je to správné a tak to má být. "Kdo s čím zachází, tím taky schází" - staré lidové pořekadlo, ale jak je vidět pořád platí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. dzihadistum jde o chalifat a svatou valku umirnena opozice neexistuje

   Smazat
 9. Je uz tradici ,ze US zbrane zabiji americke vojaky a nekdy i predevsim. Nedavno se chteli britsti vojaci vzit korporaci k soudu, protoze v Iraku , kde byli s prestavkami 3x ,nedostali specialni poustni boty. Vojak vzdycky doplaci na setreni vladnich generalu. Soucasny problem USA ,EU as NATO znamena ,ze jsou TOP HEAVY. Prebujela byrokracie ,giganticke vlady a urady jsou pak strnule a velmi spatne fungujici a Pentagon, NATO pro valky mohutne PREGENERALOVANE. V r. 1914 byl jeden z hlavnich generalu sir French presvedcen ze valku rozhodnou dragouni se savlema &%ˆ%##@ˆ&*( ? Nekecam. Lord Kitchener , znamy masakry a koncetraky pro 120tisic zen a deti v burskych valkach 80% neprezilo /protoze se tam v J.A. naslo zlato a diamanty/1900,, pak "zajistil"nedostatek naboju v I.sv.valce. Vojaci na zapadni fronte nemeli cim strilet !! A byly vzpoury. Byl poslan do Ruska, ale lod s nim se "nejak "potopila na ceste...
  Na Krymu v 1853 zase vojaci masove umirali na horecky, choleru,zlutou zimnici , ubytovali je v mocalech a v nemocnicich nebyli ani obvazy!! Nemeli v zime nic je jednu mokrou deku na spani!!
  Velici general sidlil na prepychove jachte na mori. Muzeme si predstavit ty frasky ,kdyz posel padloval s dulezitymi rozkazy po mori a vlny nebo vitr ho zahnaly pryc, nebo jachtu potme nenasel vubec... A zmenilo se neco. V 1915 utok na Gallipoli, zase velici general na jachte !! Rozkaz k utoku na Suvla Bay pak prisel pozde a turci stacili prisunout posily a utok odrazili...
  Hyeni stekot pak nebe nedosahne.
  Takze je hodne moc valecniku , ale zadnej, kterej by sel bojovat...A kdyz uz tak projedou na sahnou...

  OdpovědětSmazat
 10. Vcera zavrazdili Rusaci 6 ucitelu a 22 deti. Vina pada i na dobytky, kteri vydavaji tenhle lziwebzin.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, ne? Bůhví co ty spratky ti hajzlici sioteroušský učili! Prevence je lepší než pak někde honit dospělý a dokonce jůeses sionistama i vyzbrojený a vycvičený bandity!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.