Reklama

.

.

neděle 23. října 2016

V ČR "Útvar pro boj s pravdou" a v Japonsku rekordní prodeje kalendářů s Putinem

23. 10. 2016, Petr Ďoubalík


Zdroj: kalendar japonskokolaze budaev


Nejčastěji slyšené a tištěné jméno posledních let: Vladimír Putin. Snaha udělat z něho největšího netvora planety a každodenní obviňování ze všech hříchů světa přináší své plody: popularita Vladimíra Putina neustále roste. Je to legrační, vždyť právě u nás efekt "zakazovaného ovoce" tak dobře známe! Teď ještě "skvělý" nápad jednoho českého (?) politického chovance - vytvořit úderku (placenou z našich kapes) pro boj s ruskou propagandou - a je vymalováno! Si myslí oni. Pravda, co mohou vymyslet jiného?Mlčet, blokovat, zatajovat, cenzurovat
Mlčet o Putinovi nelze - vytváření obrazu nepřítele je životně důležité. Zatajovat nevhodné informace se sice daří, ale tím mrcha internetem stejně prosakují.

Očerňovat, překrucovat, lhát
Každodenní, však důkazů prosté očerňování Putina a RF je už směšné a zvyšuje zájem o ně. Lidé mají nos jak citlivý radar, díky kterému mohou rozpoznávat a následně milovat ošklivá káčátka, která jim vytvářejí masmédia.

Chválit, vynášet do nebe
Chcete-li někoho v kolektivu zprotivit, 3x za sebou ho za něco před všemi pochvalte. V praxi ověřená metoda. Jako rada pro bojovníky s kremlovskou propagandou ale sotva použitelná. Vždyť jim by zčernaly a upadly prsty na klávesnici, kdyby měly něco pěkného o Putinovi naťukat. A co víc: představte si ten chaos, vždyť jak potom rozpoznat, kdo to myslí vážně a kdo je prokremlovský agent, že?

Pro placené bojovníky s pravdou je to zoufalá situace. Pravda jako tráva prorůstá nezadržitelně asfaltem, úplně zadarmo.

Zbývá čtvrtá možnost: mluvit a psát pravdu, dělat poctivou novinařinu. Hmm, to jsem přehnal...

Zpráva ze Sputniku: 
V Japonsku roste zájem k Vladimiru Putinovi a jeho osobnímu životu, píše Japan Times. Podle japonského listu v souvislosti se zprávami o jeho brzké návštěvě země mezi Japonci roste popularita kalendáře na rok 2017 se snímky ruského prezidenta.

„Kult osobnosti" ruského prezidenta dosahuje nových rozměrů a čím dál tím víc Japonců se začíná zajímat o podrobnosti jeho osobního života, píše Japan Times. Nový kalendář na rok 2017, který je zcela věnován „proslavenému svou koňskou jízdou bez košile" Vladimiru Putinovi, jde v zemi vycházejícího slunce na dračku. Kalendáře vyšly z tisku petrohradského obchodního domu Měděný jezdec, obsahují nápisy v osmi jazycích, včetně angličtiny a japonštiny, a jsou k mání ve dvou rozměrech. V celkových tržbách centrály obchodní sítě Loft v Tokiu kalendáře zaujímají třetí až čtvrtou příčku mezi 3,5 tisíci druhů výrobků. Podle slov představitelky společnosti Koyumi Yokokawaové se zákazníci dověděli o prodeji „putinovského kalendáře" díky aktivní mediální diskusi o jeho možné návštěvě Japonska. „Zájem ze strany našich zákazníků jsme samozřejmě očekávali, ale nemohli jsme tušit, že se (kalendář — pozn. redaktora) stane natolik populárním," říká Yokokawaová. Na titulní straně kalendáře je umístěn obrázek Vladimira Putina, jak si nasazuje černé brýle a jeho iniciály. Uvnitř kalendáře jsou snímky, které z různých stran znázorňují člověka, jenž je v Japonsku vnímán jako „odvážný vůdce." Na stránkách kalendáře Putin rybaří, trénuje judo a mazlí se s psem plemene Akita Inu, kterého dostal od obyvatel regionu Tóhoku jako vděk za pomoc, kterou Rusko poskytlo po zemětřesení v roce 2011. Yokokawaová se domnívá, že právě tyto nevšední snímky lákají japonské zákazníky. „Někdy lze zaslechnout, jak někteří zákazníci, obzvláště ženy, říkají, že Putin vypadá dobře a stylově," dodává. Podle ní, s ohledem na zájem zákazníků, jejich společnost může pokračovat s prodejem kalendáře s ruským prezidentem i v příštím roce.
konec zprávy ze Sputniku

Kalendářů "s Putinem a spol." je ale víc, jen o nich nevíme. Jedním z neúnavných autorů, který kalendáře produkuje už delší čas, je Andrej Budaev. Pro potěchu ok přidávám několik ukázek z nejnovějších:

kalendář 2017 Bílé slunce Palmíry


kalendář 2017 Mise splněna

kalendář pro Ukrajinu 2017 Roshen - Sladká chuť krve (Roshen - továrna na cukrovinky ukrajinského prezidenta Porošenka, která mu i v zemi "agresora" pěkně vydělává)Zájemci najdou další desítky fotokoláží, které často nutí zamyslet se, co tím vlastně autor myslel, na stránkách a v galerii Budaeva zde budaev a zde budaev galerie28 komentářů :

 1. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/it/3/3f/Gothmog.jpg

  OdpovědětVymazat
 2. Kalendář s Putinem bych si koupil hned - kde jsou k mání?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobré,udělal bych to také a poslal ten kalendář Sobotkovi.Sobotko,do roka a do dne,už o tobě nebudeme slyšet.

   Vymazat
  2. Kalendář s Putinem poslat Sobotkovi? Nikdy! Putin je boží. Na toho nemá zatím nikdo. Možná by ho vyvážil Trump, ale musel by se hodně snažit. Putin je jednička, a každý, kdo mele něco jiného, je normální pokrytec. Všichni přece vidí a slyší - ne?

   Vymazat
  3. Dokonce si ještě troufnu tvrdit, že kdyby kalendář s Putinem dorazil i do ČR, byla by to od začátku podpultovka, kterou by si obšancovali jen významní snobi. Asi by byl dost drahý, a i tak by na něj stály určitě fronty obdivovatelů. Skoro bych si na to i vsadil.

   Vymazat
  4. Aj ja chcem ten Kalendar!!!! Kde sa ta da kupit!!!

   Vymazat
 3. Je mi na blití. Čtvrt století po sametu a už zase bojujeme s nějakou propagandou. Navíc za situace, kdy vládnoucí suita ovládá veškerá masmédia. Není to absurdní?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty s ničím nebojuješ. Můžeš si svobodně kdákat co tě napadne a taky to děláš. Můžeš nosit klidně tričko s Putinem a na zeď si můžeš pověsit tento dementní kalendář. Lidé se ti sice budou smát, ale to už nějak překousneš.

   Vymazat
  2. Ovšem nesmíš to dělat před zaměstnavatelem !!

   Vymazat
  3. 13,52
   A proč s ním chceš bojovat ty? Naše média přece mluví pravdu. Politici vládnou ku prospěchu národa a země. Jakékoliv omezování svobody slova je přece výsadou totalitních režimů. A my jsme přece svobodná země. Nebo ne?

   Vymazat
  4. Nevím nač to rozebíráš, stálý diskuzní demente 13.52. Tričko s Putinem není k mání, a kdyby bylo, asi by ses divil, co lidí by ho začalo nosit -hlavně mladí - s cílem prostě servilní idioty a politiky nějak nasrat. Asi bys čuměl. Stejně jako spousta lidí nosila tričko s Che- Guevarou, mnozí ani nevěděli, kdo to byl, ale protože to proamerické servilní ptáky, kteří už každého serou, štvalo. Teď je Che zakázanej, stejně jako hákenkrajc. Proamerická servilní smečka už zapracovala. A ten kalendář, o němž je řeč, rovněž není k mání - kdyby byl, stály by na něj lidi fronty, stejně jako byl přes všechny účelový a zastrašující žvásty vyprodán Mein Kampf v knihkupectvích, kde se odvážili ho prodávat. Ty by sis kalendář s Putinem obstaral taky, to je víc než jistý - takový žvástalové, jako jsi ty, jsou vždycky největší pokrytci, a navíc - kdyby něco, mohl bys kalendář vytasit s tím, že jsi vždy stál po boku hrdinného Ruska a držel Putinovi palce, ale musel jsi být v ilegalitě. Už známe své Pappenheimské, nejzuřivější komouši se stali nejzuřivějšími antikomouši - to už je ta nenapodobitelná česká prasečí klasika. Ale teď už spadla klec - už by se to nikomu nepodařilo. Už to máme zmapovaný, už víme, kudy a kam vedou cestičky českého zaprodaného sajrajtu.

   Vymazat
 4. 13:52
  Když už máš v palici jen senkrovnu tak to nedávej tak n odiv,Chujmere debiloviči!!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je to senkrovna?

   Vymazat
  2. 14:16
   Od kdy havloidní genitál něco neví???

   Vymazat
  3. Ty nevíš a používáš to. Já tipuju továrnu na nářadí.

   Vymazat
  4. 14:34-jáma, nádoba na odpadky.

   Vymazat
  5. Díky,kámo.

   Vymazat
  6. senkrovna se spíše používá pro žumpu

   Vymazat
  7. 17:44- také, někdy se píše krajově s "ů". Slovo je již více méně archaické a užívá se jako synonymum pro vše pocitově nechutné. K hlavě s "mozkovým blivajzem" 13:52 se mi zdála být vhodná ta "nádoba".

   Vymazat
 5. 13,52
  Něco ti napíšu. Až jednou skončí tvá role užitečného idiota a ona okovaná bota šlápne na krk i tobě, třeba si vzpomeneš na časy, kdy jsi si mohl alespoň svobodně zanadávat. Protože bojem proti ruské propagandě to začíná. A kriminálem pro urážku pomazaných hlav končí. Historie nabízí bezpočet příkladů. Až jednou režim definitivně odloží masku, nebudou užiteční idioti zapotřebí. "Nepřátelské" weby budou smazány a zakládání nových bude trestné. A trollové budou muset jít dělat něco užitečnějšího.

  OdpovědětVymazat
 6. Nedá mi to, abych neocitovala pár vět z nesmrtelné, nadčasové Waltariho knihy Egypťan Sinuhet: "Lid nakonec ví všechno, i když se mu nic nepovídá. A ví to všechno nejprve matně jako ve snu, ale jednou se mu to vše osvětlí jako bleskem - a pak se bojuje na rozích ulic a mnohé věci se mění."
  Kdo ještě nečetl tuto knihu knih, navíc v dokonalém českém překladu Marty Hellmuthové, tomu ji vřele doporučuji. Najdete tam všechno. Zdravím Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Mike Waltari jsem četl všechno - nejen Sinouheta.Ale je to náročné. Pochybuji, že by takové dílo dnes našlo své čtenáře. Stačí jim publikační břečky,i cyklicky opakované, i když nějaký ten odstavec se vypustí a jiný naopak přidá, a nikdo si toho nevšimne, no a pak někdy jdou spát. Celá intelektuální činnost dnešních osvícenců. Kdepak Sinouhet.

   Vymazat
 7. Soudruzi, slyntáte ?
  trapný článek je ještě slabé slovo. Připomíná mi to Rudé právo v nesilnějším období stalinismu. Najděte si v archivech ..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Abys už brzy nedoslyntal ty ubožáku 16.40. A proč jsi tehdy četl Rudé právo? Kdo to tehdy četl? A četl jsi to, proto píšeš "připomíná mi to".. a máme tě na lopatě mizero! Proč se z tebe soudruhu stal takovej pokryteckej hajzl? Nebo jsi jím byl vždy? Nazvat něco takového jen hajzlem, je také slabé slovo.Článek je článek, jako řada jiných, nač by ti byl silný článek? Co bys slintal k silnému článku? Zas to samé - nebo bys zahodil svoji zbabělost, podlézavost, pokrytectví a servilitu? Vždycky jsi byl leštič klik a panskej slouha? A vynáší to?

   Vymazat
  2. pro16:40 jenom připomínka "slyntáte?". A víc slov pro vás nemám!!!!! Ach, ta čeština.......Dagmar

   Vymazat
  3. Palmer,zvláštní školu jsi patrně udělal z protekce,ale jak jsi zde nedávno zmínil,že tvůj tatik sypal DDT na brambory,nepřidával ti to taky do žrádla,aby napravil svůj omyl s tvým početím?

   Vymazat
 8. 16:40
  Ty havloidní blábole ,ty nám tady připomínáš placený lejnolahvárenský hovado bez mozku v režii a žoldu ussackech agresorů !!!

  OdpovědětVymazat
 9. panove to neni sranda ta chovancova sracka tim to zacina cetl jsem clanek ze za psani proti migraci 12 let pokud neodejdem z eu tak budem zit v tezkem fasismu

  OdpovědětVymazat