Reklama

.

.

pondělí 3. října 2016

Válka v Saúdské Arábii pokračuje, dobývá se město Najran

Václav Umlauf
3.10.2016   E-republika

Saúdové mají kromě podpory mezinárodního terorismu a žalob z USA i další starost navíc. Odtajnění pozadí útoku 11. září trvalo USA celkem 15 let. Takže není jisté, kdy se dozvíme i pravdu o Sýrii a Jemenu.


Naposledy jsem psal o Jemenu v polovině srpna, viz článek Jemen se stal pro Saúdy druhým Vietnamem. Korporátní média teď dotačně-povinně pláčí nad bombardovaným Aleppem. Ale doporučil bych jim také plakat i na vlastním hrobě. Západ v Jemenu provádí se Saúdy typ bombardování, který primárně směřuje na civilní cíle - na města, školy, nemocnice a mešity. Tím se postupně připravuje v další zemi devastační scénář rozbití země na způsob Sýrie a Libye.

 

Co je nového na frontě


Začněme miliónovou demonstrací v hlavním městě na podporu současné vlády Húthíů, která bojuje proti loutkovému režimu dosazenému Saúdskou Arábií. O této demonstraci konané 20. 8. 2016 naše média mlčela.


Zato Saúdové hned na konci demonstrace začali letecky bombardovat okrajové civilní čtvrti Sáná, kde se demonstrace konala. Video ukazuje mapu rozděleného Jemenu, ale bohužel neukazuje postup fronty na území Saúdské Arábie. Húthíové systematicky zabíjejí velitele Al-Kájdy, která s pomocí Saúdů a Západu kontroluje velké části území. Proti tak cennému spojenci se pochopitelně nebojuje. Západní boj s terorismem nyní zahrnuje Američany podporovanou Al-Núsru v Sýrii a také odnož Al-Kájdy v Jemenu. Přívrženci svrženého prezidenta Ansaruláha nejprve zabili emisara Al-Bagdádího ze Saúdy podporovaného ISIL, pak dobyli na Saúdech vojenskou základnu Al-Chorfa. Saúdové si mezitím připravili vojenskou sílu asi pěti tisíc teroristů a žoldnéřů všeho druhu. Velitelé těchto demokratů se pomalu rekrutují ze Sýrie, kde začal vítězit koaliční boj Asada, Rusů, Hizballáhu a Íránců proti terorismu. Rok a půl války se pro Saúdy vyvíjí nepříznivě, i když jim přímo pomáhá Izrael, USA a západní země skrze NATO.

 

Balistické střely na ropná pole Aramco


Začátkem září přišel zvrat, který Saúdy dosti vyplašil. Scud s prodlouženou dráhou letu zasáhl rafinerii v oblasti Taíz, což je cca 700 km od místa bojů. To znamená, že modernizované rakety Scud a íránské Zalzaly mohou zasáhnout hlavní město Rijád, a tím i hlavní ropné pole Ghawar. Mimochodem, kolem něj už staletí žije minorita šíitů, které Saúdové v Jemenu vraždí. Podívejte se na mapu tzv. "šíitského trojúhelníku" (zelená pole) a výskyt hlavních ropných polí (černé tečky).


Je to jistě správná strategie, zabíjet šíity v Jemenu a v Sýrii a přitom věřit, že vlastní šíitští občané, proti nimž jsou vedeny teroristické útoky přímo v saúdských mešitách, zůstanou věrní poddaní sunnitské dynastie Saúdů. Útok balistických raket změnil strategii války a připomíná prohru Izraele s Hizballáhem v roce 2006. Za každé krvavé bombardování civilů (což byl dělostřelecký a raketový útok Izraele na jižní Libanon, včetně prohrané tankové invaze) přistane na saúdské základně jedna či více balistických raket (což byly rakety vypálené Hizballáhem na izraelská města). Zatím je to tak, že Húthíové útočí převážně na vojenské základny a s oblibou si vybírají ty, kde je masa placených zahraničních žoldnéřů. Vojáci svrženého prezidenta Sáleha nyní útočí na saúdské základny převážně raketami Burkan-1. Délka 12 m, průměr 88 cm, nosnost asi půl tuny trhavin, váha 8 tun, dolet neznámý, ale dostatečný. Útok Burkanu na citované ropné pole státní saúdské firmy Aramco ukazuje toto video.

Američtí žoldnéři se už z bojů stáhli, protože jsou pro tento druh ztrát příliš cenní, a navíc budou potřeba v jiných částech světa, případně i doma při rasových nepokojích v amerických městech. Tak je na dobývaných základnách v Saúdské Arábii (provincie Taíz a Najran) nahradili žoldnéři z Afriky, údajně i nedospělí. A jižní Jemen okupují s al-Kájdou zmínění teroristé sebraní z celého světa, které Saúdové v rámci schváleného NATO a US-džihádu přímo podporují. Za rok a půl války Saúdové bombardovali více než 3000 civilních objektů. Mohou si to dovolit, sedí v komisi OSN pro lidská práva. Mají dobré americké učitele v kobercovém bombardování Koreje, Vietnamu a Kambodže, letecké navaděče z NATO a z Izraele. Poslední raketový útok zabil na saúdské základně asi 40 vojáků a byl přímou odvetou za bombardování jemenského tržiště v provincii Hudája, kde zahynuly na místě desítky civilistů. Hlavní postup povstalců a územní zisky jsou v provincii Najran, viz tato mapa.Bojuje se na výšinách. které přímo obklopují saúdské město Najran, viz žlutá část mapy. Povstalci s oblibou pouštějí na svých médiích videa, která ukazují, jak se vojáci dívají z vrcholů na město, které se pod nimi rozkládá v údolí. Zdá se, že Saúdové mají kromě podpory mezinárodního terorismu a žalob z USA za úspěšně zamaskovaný útok 11. září i další starost navíc. Odtajnění pozadí útoku 11. září 2001 trvalo USA celkem 15 let. Takže není jisté, kdy se dozvíme i pravdu o Sýrii a Jemenu.Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč
Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

9 komentářů :

 1. JSEM "ČIČMUNDA"
  kdyby ten soudruh, co napsal tuto zprávu měl všech pět po hromadě, jistě by se omluvil za embargo na informace ze "zbytku světa", které na tomto důležitém a informacemi jinak nabitém serveru někdo zadržuje. A pak by vám sdělil tu sladkou novinu, že v Saudské Arábii je v pozici vazalů, slouhů a otroků (s platem třikráte větším než je váš),
  MILION JEMENCŮ!!!!!!!!!!!!!!!!!
  jak dlouho bude trvat "revoluce", která pověsí pár desítek tisíc Saudů na kandelábry.
  (Pro negramoty, stromy tam nemají! Na rozdíl od nás v dostatečném množství!!! Ale Juta Dvůr Králové jim pořad dodává konopná lana a provazy. Nekvalitnější na světě!!!!!!!!)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. P. Václav Umlauf SJ (* 21. února 1960, Luhačovice) je český filosof, teolog a publicista, katolický kněz, člen jezuitského řádu.

   Vymazat
  2. Jak to je ted s klerikalama , kdyz se ukazalo ze papez je ANTIKATOLIK..jak se pise po celym svete , proto me nekamenujte za to...A jeden pohled na fotku papeze staci/na jeho oci/, neni normalni....Amen... A kdo dneska z vrchnosti je ?

   Vymazat
 2. Zpráva z ČT 24: "Nejméně ve 30 městech Evropy tisíce lidí demonstrovalo proti Syrskému a ruskému bombardování Aleppa". Kde byli protestující, když se bombardovala Američany Jugoslavie, Libye, Irák, Afganistán? Kolik zbraní USA dodalo umírněným - teroristům, že jsou schopni odolávat pravidelné armádě Sirie?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Co je ti po ostatních? Kde jsi byl TY???

   Vymazat
  2. To já tenhle problém nemám! Já byl pro bombardování ani Jugosávie, ani Grozného, natož pak Afghanistánu a Iráku - to jsem podporoval! A osobně jsem prosazoval ideu nákupu strategických bombardérů naší armádou za účelem bombardování Havany! To když tam zatkli Pilipa a Bubeníka (tehdy jsem netušil že jde o CIA agenty a placené grázly, páč jsem ještě neměl internet a noviny Republika přestaly už vycházet). A tak ani dns neprotestuju proti srovnání Alepa se zemí:)

   Jediný co mi vadilo bylo bombardování legální lybijské armády a stoupecnů legální vlády v Syrtě. Proto fandím IS v tomto městě a přeju jim dobrou mušku , což se vyplnilo, když jeden hrdinný snajper z bývalé libyjské armády a toho časy IS (kam jich většina přestoupila mstíce spravedlivě Káďu) složil tu nizozemskou presstitutku před pár dny! A taky bombardování Jemenu, protože ho nosatci utajujou!

   Vymazat
  3. oprava: já nebyl proti

   Vymazat
  4. Anon. (0:24):
   S odsudkem souhlasím, ale pouhé moralizovaní nepomůže. Koneckonců, mnoho jich taky není a nebylo.
   Ti lidé, kterým bylo masově lhostejné porušování mezinárodního práva, a stejně tak i lhostejný osud Srbů, Afgánců, Iráčanů, Lýbijců, Syřanů atd., když vojska NATO (vlastně USA) zahajovala své zločinné agrese, jen ukazují, že jsou "správně" manipulováni.
   Čímž jednak ukazují na svou poddajnost, jednak na účinnost té pokrytecké (lži)propagandy.
   A to je ta skutečná hrozba.

   Vymazat
 3. pravidelné armádě Sirie? Syrie - oprava - a ako predznamenal môj známy, Ost nemci sa dívajú na West ako na idiotov - vieme prečo ...

  OdpovědětVymazat