Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Viktor Orbán vyhrál. Bruselská média lžou. Referendum platné je, ač výsledek pro vládu není nezávazný. Slouží Gábor Vona Bruselu?Radek Velička
4. 10. 2016 CFP
Jen 168 tisíc Maďarů ze skoro desetimilionové maďarské populace nesouhlasí s protimigrační politikou Viktora Orbána. A to je důvod k oslavě, který nezkazí ani probrusleské lži mediální sračkometařů a orwellovská propaganda, že lež je pravdou, a pravda lží.Účast Maďarů ve včerejším referendu o kvótách na vnucení migrantů dosáhne asi 42 procent, přičemž proti rozdělování přistěhovalců se vyjádřilo 95 procent voličů. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění institutu Nézöpont, jehož výsledky zveřejnili včera půl hodinu před uzavřením volebních místností. Tolik informace, které přinesl TASR na svém zpravodajském serveru Teraz.sk.

Většina médií hlavního proudu, ale o výsledku referenda lže, jelikož maďarské referendum označují za neplatné. A to je ta lež. Aby bylo podle maďarské legislativy referendum právně závazné, pro tamní vládu, musí jeho účast překročit 50 %, to je zase pravda. A tady ocas vrtí psem.

Kdo nechal referendum vypsat? Vláda premiéra Viktora Orbána, proto může maďarský premiér slavit. Výsledky plebiscitu nemusí akceptovat, ale proč by tak dělal, když 95 % zúčastněných mu dalo za pravdu a ti co nepřišli, hlasovali tak, že se současnou politikou souhlasí.

Nepatrný zlomek Maďarů chce migranty


Nesouhlas vyjádřil opravdu jen zanedbatelný zlomek. „Pro kvóty se vyjádřilo pouze pět procent respondentů. Tento výsledek by znamenal, že proti kvótám se vyslovilo 3,2 milionu a pro 168 tisíc maďarských voličů,“ píše TASR, zbytek souhlasí s Orbánem, jelikož k urnám ani nepřišel. Tudíž jen 168 tisíc Maďarů ze skoro desetimilionové maďarské populace nesouhlasí s protimigrační politikou Viktora Orbána.

„Viktor Orbán je znám jako nekompromisní odpůrce přijímání migrantů. Sám rád o svých maďarských spoluobčanech a voličích mluví jako o posledních strážcích Evropy. Stráží prý srdce starého kontinentu před migranty,“ takto například komentují výsledky referenda ParlamentniListy.cz.

 

Jobbik se střelil do nohy, když ukázal Orbánovi zádaV Maďarsku je jedinou znatelnou opoziční stranou ultranacionalistický Jobbik, který vyzval své příznivce, aby referendum ignorovali, tím se strana Gábora Vony střelila do nohy, jelikož výsledky referenda ukázaly, že Viktor Orbán má obrovskou celonárodní podporu ohledně protimigrační politiky. Tam kde systémová strana funguje pro občany nemají extremisté prostor.

Gábor Vona využívá bruselské propagandy. Jaký to paradox. „Neplatné referendum neznamená porážku pro vládnoucí stranu Fidesz, ale pro celé Maďarsko,“ reagoval předseda ultrapravicové opoziční strany Jobbik Gábor Vona na výsledky včerejšího referenda, kterého cituje a nálepkuje maďarská zpravodajská agentura MTI. – "Referendum bylo platné, jen bruselští sluhové jej označili v tisku za neplatné. Je Gábor Vona bruselský tlampač, nebo hazardér, který využije čehokoliv?"

„Brusel to nemilosrdně využije proti Maďarsku,“ zdůraznil Vona s poznámkou, že Orbán musí podat demisi, jelikož v této situaci nedokáže na evropském politickém poli důstojně hájit zájmy Maďarska. Ovšem opak je pravdou. Více jak 90 % Maďarů dalo podporu politickému kurzu maďarského premiéra. Vona tak promarnil příležitost a pomohl bruselským diktátorům v rámci šíření lží a propagandy.

zdroj

38 komentářů :

 1. Orbán je jeden z mála politiků na svém místě.U nás si vážím prezidenta Miloše Zemana a Fica na Slovensku, jinak jsouto Bruselští mafiáni.

  OdpovědětVymazat
 2. referendum by melo vyhrat poctem hlasu ne nejakejch 50% kazdy mel moznost k nemu jit fandim orbanovi

  OdpovědětVymazat
 3. Je naprosto choré, scestné, demagogické, vydávat neúčast za souhlas. Přes polovinu voličů nepřišlo hlasovat, jejich pohnutky jsou kdoví jaké, nelze proto hovořit o souhlasu.
  Pokud někdo vykročí na cestu manipulativní dezinterpretace voleb a referend, kráčí do pekla. Jednak nalhává sobě a ostatním a z nesprávných údajů nemůže dojít ke správným rozhodnutím. Jednak je to gauner, který teď nepokrytě lže a pokud nebude zastaven, tak zítra bude krást, pozítří loupit a za týden zabíjet.
  Sama řada občanů ČR upozorňuje, že jednotlivé strany ve skutečnosti nemají podporu 20 či 30 % voličů, jak činily součty odevzdaných platných hlasů, ale třeba jen 8 či 18 %, protože k volbám přišly jen 2/5, polovina či 3/5 oprávněných voličů. Na základě toho pak tito občané upozorňují, že vláda nemá takový mandát, jakým se prsí, a neměla by některé kroky dělat. Stačí si vzpomenout na Julínkovy, Kalouskovy, Hegerovy a Drábkovy reformy. A teď, protože se to kvůli migrantům někomu hodí do krámu, na to zapomene? Ano, použije-li někdo dvojí metr, stane se dvoumetrovým - nikoli ale chlapem, nýbrž gaunerem.
  KR

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Maďarští voliči se těší na imigranty. Není nad to krmit ty snědé sympatické hochy a vstávat každý den s radostnou představou, že svou prací zase někomu pomohu.

   Vymazat
  2. předpokládám, že mluvíš o politicích EU a ČR, kteří prohlašují, že Orbán prohrál.

   Vymazat
  3. Anon. (11:45):
   O těch, kteří se tamního referenda nezúčastnili, si opravdu můžeme myslet cokoliv. Jisté je to, že se vyjádřit nechtěli či neuměli, nezajímá je to ....
   I z toho důvodu bych byl raději, kdyby bylo kvórum zrušeno. Pokud se totiž lidi tímto nechtějí na rozhodování o věcech veřejných podílet, nechť se nepodílejí. Ale pak ať nekritizují jasnou volbu těch, kteří svou odpovědnost dávají svou účastí na veřejných hlasováních najevo.
   Orbán vyhrál!, a s ním i těch 95 % lidí, kteří k volbě přišli.

   Vymazat
  4. Přesně tak, výstižně napsáno, pane Opluštile.

   Vymazat
  5. Přesně tak, ti co nepřijdou dávají mandát těm co přijdou. Je to jeden z principů skutewčné demokracie

   Vymazat
  6. Ano dobre napísané, treba pocitat tych co prisli a vyjadrili svoj nazor a nie nejake kvórum.

   Vymazat
  7. Ano dobre napísané, treba pocitat tych co prisli a vyjadrili svoj nazor a nie nejake kvórum.

   Vymazat
  8. Z výsledků maďarského referenda vůbec nevyplývá kolik lidí migranty vítá či nevítá.
   1. Migranty vůbec nemusíte vítat, ale jako humanista se o ně - pokud prchají z míst společenské či přírodní katastrofy - postaráte. Pomůžete jim přežít, pomůžete jim při obnově jejich vlasti, případně přestanete posilovat příčiny katastrofy.
   2. Nesouhlas s kvótami nemusí plynout z nenávisti k migrantů, ale kvůli jejich debilitě v otevřeném schengenském prostoru, která problém migrace a tragický osud migrantů neřeší.
   3. Akceptace kvót nemusí znamenat vítání migrantů, neboť kvůli tomuto debilnímu nápadu v otevřeném schengenském prostoru víte, že oni stejně utečou jinam, tak proč si z boje o nefunkční debilitu dělat problémy a proč se bát někoho, kdo tudy jen projde.
   Postojů k migraci, migrantům, jejich motivaci k migraci, ke kvótám, k jiným opatřením vůči nim na cestě, k opatřením v jejich vlastech, k zodpovědnosti Severu za problémy Jihu je mnoho a je velmi ošidné z nějakých voleb, referend, průzkumů veřejného mínění vyvozovat rezolutní soudy.
   Kdyby Sralbotka se Zadolárkem místo keců o kvótách informovali české občany o problémech v uprchlických táborech v Jordánsku, Turecku a jinde a o potřebě a možnosti tam lidem pomoci s elektrifikací, dodávkami vody, stroji a zařízeními pro živnostníky, učebnicemi pro děti atd., tak by jim naši lidé pomohli, dali peníze, stroje, svůj čas. Jenže gro významných českých politiků a novinářů jsou nehumanistická a (nejde-li o jejich osobní prospěch) netvořivá, nenápaditá hovada, takže místo odstraňování příčin, následků a tragédií migrace a migrantů se věnují nevýznamným zbytečnostem, symbolickým nicotnostem a jen zvyšují neštěstí v zemích Jihu a šíří neštěstí a nenávist mezi obyvateli Severu.
   Rozhodně větší tragédií a nebezpečím pro Evropu než migranti jsou evropští politici. Mezi migranty je rozhodně nižší procento islamistů, než podíl debilů a hajzlů mezi politiky EU a evropských států.
   KR

   Vymazat
  9. Pro 12.53 : Vezměte si jich pár domů !!

   Vymazat
  10. Anon. (12:53):
   Ano, ale jako humanista se nejen postaráte, ale především(!!) uděláte vše pro to, aby se ti dnešní postižení se do společensko-politických nesnází vůbec nedostávali. Protože to, co dnes vidíme jsou důsledky zločinného porušování mezinárodního práva!
   Západem pokrytecky zabaleného do lidsko-právní agendy.
   Jo ta lidská práva! Kolik jen zmařených životů, kolik rozvalených zemí a jejich zničených ekonomik, kolik běženců, kolik etnického náboženského aj. násilí atd. atd.., již ta falešná koncepce tomu regionu přinesla? ...

   Vymazat
  11. Jiří Benhák4. října 2016 13:30

   Problém , podle mě, je v tom, že zatím nikdo nedefinoval, co vlastně ta pomoc migrantům je. Nevíme, jak si ji představují oni a v pohledu na to, co jsme jim ochotni poskytnout my. My jim vůbec nejsme schopni říci předem, za jakých podmínek je přijmeme, jaké budou mít práva a povinnosti. A nejsme jim to schopni říci, protože to sami nevíme. Do té doby se vůbec nemá cenu bavit, o tom, kolik jich přijmeme, neznáme, co nás to bude stát a jak se vlastně k nim máme chovat a co chceme od nich.. a to jak z hlediska nákladů, tak kultury, náboženství, práva atd.
   Když se přidalo důchodcům 40 Kč, tak se hned oznámilo, ja kto zatížilo rozpočet.. a do jaké míry jsme vlastně ochotni pomoci imigrantům? Co všechno jsme pro ně ochotni obětovat? a stojí vůbec oni o to , co my jsme ochotni a schopni jim poskytnout?

   Vymazat
  12. Hlavní problém imbecilních humanitářů spočívá ve skutečnosti, že jistá parta opakovaně, znovu a znovu navozuje stav humanitárních krizí, například HUMANITÁRNÍM BOMBARDOVÁNÍM a následně, opakovaně, znovu a znovu vynucuje od ostatních humanitární výpomoci, za cenu devastací životního prostředí a zbídačování těch, od kterých jsou humanitární výpomoci vynucovány. L.P.

   Vymazat
  13. Pro (13:10)
   Vaše reakce je demagogická. ČR má k dispozici řadu zařízení a prostředků, kde případné uprchlíky ubytovat, další může zřídit, takže na otázku ubytování v soukromí je dost času.

   Pro Františka Opluštila
   Naprostý souhlas k migrace. Řešení migračního problému není ve kvótách, je to celý balík opatření, přičemž těmi klíčovými je odstranění příčin. Přestat strkat politický nos a zbraně do rozjitřených regionů a narovnat ekonomické vztahy mezi Severem a Jihem. Doprovodit to turistikou, kulturní, studijní a vědeckou spoluprací a výměnou a dalšími způsoby vzájemného poznávání.
   V Sýrii se bojuje pět let. Co za tu dobu udělali Nečas, Kalousek, Šláfenberg, Sralbotka, Zadolárek pro likvidaci bojů, pro zmírnění utrpení uprchlíků? Dali Amíkům starší střelivo, aby ho tam někde vyklopili. Kde, komu?
   Děti z uprchlických táborů tu už mohli strávit x prázdninových turnusů, mohli dostat tuny učebnic, hraček, míčů, panenek, mohlo tam být už y elektrocentrál, pump, vodáren, pekáren, šicích strojů, obuvnických strojů, zahrad, mohlo tam už jezdit z tatrovek, avií, liazek (kdyby se toho fabrika dočkala), zetorů a jiných strojů a zařízení, které mohla česká vláda zaplatit, pomoci lidem tam a našim firmám zde. Desítky let zde žije menší syrská komunita, takže pokud by byl zájem, mohli zdejší vytipovat své příbuzné a přátele v Sýrii a nabídnout jim po prověření našimi orgány azyl zde a pomoci jim se sžitím v ČR. Místo toho není tato banda s to pomoci ani krajanům na Ukrajině a přijali by sem náhodně vybrané migranty došlé kdoví odkud a proč do Řecka nebo Itálie jen na základě jejich pohovoru s úředníky EU. Čeští vládní politici mají ruce od (blízkovýchodní, ukrajinské, africké) krve a hlavy od sraček (amerických a unijních zadků).

   Pro Štepána Forgáče. Jsem rovněž zastáncem referenda bez účastnického kvóra, resp. pro stejné kvórum, jaké platí pro volby. Kdo chce rozhodnout, ať příjde, komu je to jedno, nechť nechodí. Jakmile je však určeno nějaké kvórum, tak politici neřeší problém, ale účast, neinformují o věci, neargumentují k ní, ale řeší, jak lidi odradit, jak určit "správný" termín, jak omezit hlasovací dobu, přemístit hlasovací místnosti jinam, než obvykle, jak nepropagovat hlasování v médiích ap., spekulují pak nad interpretací výsledků, nad závazností rozhodnutí atd.
   KR

   Vymazat
  14. pane KR,
   opravdu mě zajímá kde konkrétně má ČR "řadu zařízení" a odkud bude čerpat "řadu prostředků", k "případnému ubytování" imigrantů, a kde "může další zřídit". Prosím, buďte konkrétní, neboť pro občany jsou tyto informace velmi důležité jak z hlediska lokace, tak i zdrojů peněz.
   rrr

   Vymazat
  15. Pane KR, ale kdo to bude platit? Začneme rychla sbírat pl.víčka? Václav J.Horák

   Vymazat
  16. Pro (rrr)
   Je nejen několik detenčních zařízení s kapacitou stovek míst. Když jde do tuhého, otevřou se školy, kasarny atd.
   Pokud necháte lidi, které příjdou v zemětřesení, za tsunami (to tu zrovna nehrozí), za války o střechu nad hlavou, na ulici, tak to je ta nejlepší výpověď o Vás. Blízký východ rozstříleli a pomáhají rozstřílet naši partneři z NATO a EU bez vážnější kritiky našich představitelů, takže naše spoluzodpovědnost je nezpochybnitelná. Naštěstí je v tomto státě dost lidí, kteří neztratili srdce a pomohou. Pomohli, když zaplavila tsunami břehy Indického oceánu, pomáhají po světě při zemětřeseních, haváriích, pomohou i těm, kteří utíkají před válkou, která se vede i Vaším a, žel, i mým jménem. Je Vaší věcí, zda hledíte na uprchlíky před válkou stejně jako na ekonomické migranty, ale slušný člověk rozlišuje v jaké je kdo bryndě a komu třeba a jak pomoci. Myslíte, že zaválku mohou děti, mámy od sporáků, tátové z fabrik a obchůdků? Těm, kteří tahají za nitky a mastí si kapsy na Vaší práci, na jejich práci (pokud ji mají) a jejich neštěstí, se podařilo oběti svých her postavit proti sobě. Dvě skupiny chudáků (hmotných i duchovních) se perou a boháči se smějí.

   Pro pana V. J. Horáka
   Peněz je v tomto státě na mraky. A také lidí lačnících po nich nikoli z důvodu nutné potřeby, bídy, nýbrž nenasytnosti, chamtivosti, ziskuchtivosti. Z tohoto státu nyní odplyne ročně okolo půl bilionu na dividendách, deformovaných vnitrokorporátních cenách apod. do kapes třídy, která má války na triku. Tak nechť Sralbotka, Zadolárek, Šláfenberg, Kalousek, Zeman, Bělobrádek a další prokáží své křesťanské přesvědčení, kořeny a jiné eurohodnoty a kapku z toho odtékajícího bohatství přesměřují na utečence, do jejich táborů, na jejich školy, na zaměstnání pro ně, na obnovu jejich země. Co myslíte, jak se naši představitelé rozhodnou, když budou na vážkách miliardy (není třeba hned stovky miliard) pro buržoazii a nebo miliardy (stačily by stovky miliónů) pro válečné utečence?

   Internetové diskuse - anonymní - jsou dobrý lék proti případnému opojení z velikosti českého národa. Vrátí člověka na zem a rozmetají iluze, že by zdejší občané mohli spáchat nějakou změnu režimu ve prospěch humanity, solidarity, přátelství, pomoci bližnímu, respektování a tolerance jiných, důstojnosti, spravedlnosti, stejného metru, zodpovědnosti. Anonymita, tolik vhodná u voleb, zde ukazuje svůj rub. Škoda, že (někteří) zdejší diskutéři nemají své diskusní příspěvky na čele, když stopují u rozbitého auta o pomoc, když bezradně čučí někde do mapy, když volají na Ztráty nálezy, zda někdo neodevzdal jejich zapomenutou tašku. nemluvě už o situaci, když by je vyplavila voda, vyhnal požár ap.
   KR

   Vymazat
 4. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Kvórum 50% je jako by jste ve skoku vysokém stanovili pro účast ve finále přeskočit 250 cm.

  OdpovědětVymazat
 7. Palec vzhůru za Orbána jako jediný stojí za svým lidem jako první začal stavět ploty proti slimákům a z tohoto Maďara má Brusel plné kalhoty !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A my máme zase Sobotku a z toho má Brusel radost.

   Vymazat
 8. Pan Orbán je velký syn svého národa.Bojovník na svém místě.Skláním se před Vámi.

  OdpovědětVymazat
 9. Jako jediný vypsal na něco takového referendum. Nabízí nějakou cestu, ale ne bez reflexe od občanů. Ostatní hlavouni z okolních států by se měli stydět, vůbec je nezajímá, co si lidé přejí, potřebují je jen před volbami. Takže... NASRAT a ne hlas! (Omluva za vulgaritu, ale se mi ulevilo!)

  OdpovědětVymazat
 10. Vážím si toho, že se nebál jít proti EU a dal slovo lidem, aby se vyjádřili, co si přejí.

  OdpovědětVymazat
 11. Všimněte si, jak se zachoval Jobik, tzv. ultrapravice, která referendum bojkotovala. Cílem akcí jako jsou imigranti, chudoba, bezdomovci, dluhy atd. je, rozezlit lid v celé Evropě a na povel jej nahnat do ulic a tam dělat nepořádek, což bude důvodem k nastolení totality jako na Ukrajině a tyto tzv. ultrapravicové strany, k tomu slouží. Nechoďte na žádná shromáždění, to je jediná možnost, jak nastolit ve státech EU totalitu. Potom už budete podepisovat "volební lístky".

  OdpovědětVymazat
 12. http://www.miscopy.com/wp-content/uploads/2016/09/slaughterhouse-style-mass-killing-islamic-state.mp4?id=0. Takto to vypadá v reálu,doporučuji všem co vítají muslimy

  OdpovědětVymazat
 13. Dvojí metr Bruselu:
  Když Maďaři na základě referenda vstupovali do EU, stačilo 42% účast a NIKDO Z EU neřekl ani "B", že je referendum neplatné! Dnes, když byla účast cca 48%, tak se ozývá hlavně z Bruselu a taky náš "tisk" to tvrdí, že referendum neplatí!.

  A ještě jedno teoretické srovnání:
  V době, kdy Hitler začal řešit "židovskou otázku", mnoho židů se rozhodlo emigrovat. Teď si představte, kdyby ti lidé, kteří utíkali před Hitlerem si začali klást podmínky, za jakých by chtěli žít v hostitelské zemi! Srovnejte si to s dnešním chováním "uprchlíků" a sami si odpověte!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máte pravdu.
   A u nás na referendum ČR o vstupu do EU jsme byli nemocným mocným dost dobří, ale na referendum o výstupu z EU jsme pro ty chytrolíny příliš hloupí.

   Vymazat
 14. Kazdy kdo zde keca o humanismu a zabyva se humanismem u Machometanu je IDIOT !
  Podivejte se na video od 14:17 (Jiri Brotstein).
  T.j. jejich kultura !
  Na co si hrajete vy dedci opili sebedulezitosti ?
  Na matku Terezu ?
  Jednou budou rezat krky i vasim detem, kvuli vasi TUPOSTI.
  At zije Orban & Zeman !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 15. Pravdou je, že mediální vláda nemá odpovědnost na našem území, stejně jako v Maďarsku. Nítě vedou do USA, tam se vedou naše loutky. Pak je jakákoliv snaha tyto nítě přestřihnout legální.
  Neustále je omílána například legitimnost, což není legálnost dle blbečků jako Greenpeace. Jednou bude legitimní i rozdávat facky.

  OdpovědětVymazat
 16. Ba jo, je to bída.
  Někteří (nad)lidi už neumějí, nebo spíš nechtějí, rozlišit význam slov platné - závazné.
  A mnozí další posluchači a diváci jim na to pak naletí.
  Díky pane Veličko. Děda.

  OdpovědětVymazat
 17. Při vstupu Maďarska do EU a NATO bylo vypsáno v Maďarsku národní referendum, které dopadlo hůře, než referendum nynější, přesto referendum o vstupu Maďarska do EU a NATO bylo pro EU závazné a Maďarsko bylo bez jakýchkoliv obstrukcí ze strany EU přijato. Proč má najednou EU na stejnou zemi jiný metr?

  OdpovědětVymazat