Reklama

neděle 16. října 2016

Vítězství Ruska a Iránu: bezletová zóna nad Sýrií nebude

Anton Jevstratov
15. 10. 2016    Eurasia24

"V důsledku toho Rusko, které působí v Sýrii zcela v souladu se zákonem na základě pozvání prezidenta Bašára Asada, zbaví USA a jejich spojence možnosti operovat na syrské obloze a zabere ji pro vlastní vzdušné síly a letadla Syrské arabské armády."


9. října ráno Rusko v Radě bezpečnosti OSN vetovalo francouzský návrh rezoluce na vytvoření bezletové zóny nad Sýrií a vystavující vládu Bašára Asada obvinění za humanitární krizi v Syrské arabské republice (SAR). Návrh přitom ignoroval nelidské činy rebelů, zabíjení, mučení, odepření přístupu humanitárního konvoje do Aleppa a mnoho dalších zločinů islamistů. Je pozoruhodné, že nebýt ruského veta, rezoluce by byla zaručeně přijata, neboť pro hlasovalo 11 členů Rady proti dvěma zamítavým, a dva členové se zdrželi hlasování.

Rusko se v současné době považuje za hlavního obránce legitimní vlády Sýrie, přičemž ne toliko před islamisty, ale před jejich západními spojenci, kteří nijak zvlášť neskrývají své záměry. Suďme spravedlivě – to jejich poslední aktivita umožnila úspěchy Islámského státu (IS) a dalších salafistických skupin. Tatáž francouzská rezoluce by v případě jejího přijetí umožnila salafistům z Džabhát an-Nusra a jejich spojencům, aby unikli před ruskými a syrskými nálety, což by mělo vážný dopad na výsledek vojenských akcí v Aleppu osvobozovaného doslova dům od domu vojáky Bašára Asada.

Kromě toho Rusko již ohlásilo možnost, že vytvoří bezletovou zónu nad Sýrií podle svých vlastních pravidel. Technicky je to snadné provést. V SAR se nacházejí ruské komplexy S-400 Triumf, S-300 Antej-2500, Buk-M2, Buk-M1, Osa, Pancir-S1 a další. Zpočátku tam byly dodány za účelem krytí ruských lodí v přístavu Tartus, základny v Hmeimim a vojenských poradců před útokem ze vzduchu, ale později i letadel útočících na pozice salafistů.

Se systémy protivzdušné obrany bylo počítáno nikoliv na bojovníky z IS, nebo z Džabhát an-Nusra, protože ti nikdy neměli letadla nebo rakety, ale jmenovitě na vnější hrozbu. Jak uvedl člen Rady federace Igor Morozov:

„Od dnešního dne nebude dovoleno USA zopakovat iráckou zkušenost. Syrská protivzdušná obrana je připravena odrazit jakýkoli útok letadel. Kromě toho Američané svými nálety mohou zranit ruské poradce a instruktory, což povede k přiměřené reakci ze strany Moskvy, mimo jiné i k možnému vytvoření bezletové zóny nad územím Sýrie.“

V následku toho Rusko, které působí v Sýrii zcela v souladu se zákonem na základě pozvání prezidenta SAR Bašára Asada, zbaví USA a jejich spojence možnosti operovat na syrské obloze a zabere ji pro vlastní vzdušné síly a letadla Syrské arabské armády. Nicméně prozatím je ruská bezletová zóna v rovině příprav, což vcelku uspokojuje Damašek i Moskvu, neboť jejich útok na Aleppo a opatření v jiných oblastech vypadají docela úspěšně. Pokud nechceme stavět svoji jistotu na osvobozených čtvrtích tohoto „ekonomického hlavního města“ Sýrie, můžeme například vzpomenout nedávnou masovou kapitulaci bojovníků blízko Damašku.

Máme zde ale ještě jednoho hráče, který zásadně nesouhlasí s vyhlídkou zákazu letů ruských vzdušných sil nad Arabskou republikou. Tento hráč je Irán, islámská republika, stojící na straně sekulární Sýrie a její zákonné vlády. Dokonce i během 71. zasedání Valného shromáždění OSN íránský prezident Hasan Rúhání tvrdě kritizoval návrh na zřízení bezletové zóny nad Sýrií v projevu, který pronesl krátce před americkým ministrem zahraničí Johnem Kerrym.
„Vytvoření bezletové zóny přinese prospěch teroristům, kteří mají všechno, kromě leteckých prostředků. Mají minomety, tanky, rakety a obrněné transportéry. Mají pušky a dělostřelecké baterie, ale žádné bojové letouny. Vytvoření bezletové zóny není správným krokem. Je to bezohledný návrh,“ řekl Rúhání.

Význam jeho slov zcela a plně odpovídá komentáři ruského ministerstva zahraničních věcí uvedenému v souvislosti s použitím práva veta proti francouzské rezoluci. To zřetelně dokazuje jednotu nejen odpůrců syrského prezidenta, jeho vlády a sekulárního rozvoje země, ale i jeho spojenců.

Ruské vzdušné síly – důležitý faktor úspěchu syrské armády. Jejich akce nejenže pomohly získat Palmyru, ale očistily od islamistů provincii Latakia, dobývají Aleppo a také zachránily životy tisíců syrských vojáků, ruských a íránských vojenských poradců.

Nelze zapomenout ani na syrská letadla, jeden z mála druhů vojsk Syrské arabské armády, který si zachoval bojeschopnost a úspěšně plnil a plní své bojové mise – navzdory problémům s nedostatkem paliva, s opravami letadel a s nedostatkem munice. V tomto ohledu je zájem Rúháního a Íránu na vyhlídky bezletové zóny zřejmý.

Jestliže Rusko poskytuje leteckou podporu pro akce armády Sýrie, Írán jí pomáhá na zemi – vojenskými poradci, vojáky z hnutí Hizballáh, přípravou místní i mezinárodní šíitské milice, zbraněmi a mnohým dalším. Veškeré íránské aktivity v Sýrii koordinuje jeden z nejvíce kvalifikovaných vojenských specialistů současnosti, velitel brigády Al-Quds, generálmajor Kásim Soleimani.

Al-Quds je divize ve struktuře gardového sboru Islámské revoluce (IRGC), speciálně určená pro operace za íránskými hranicemi. Dříve generál Soleimani zastavil útok islamistů z IS pod iráckým Tikrítem, pomohl zajistit ruskou vojenskou intervenci v Sýrii. V Arabské republice je generálovi Soleimanimu zavázáno Rusko záchranou navigátora ruského Su-24 Konstantina Murachtina sestřeleného Turky. V této operaci byl zapojen oddíl syrských speciálních sil zformovaný velitelem brigády Al-Quds, který osobně velel akci „zachránců“.

Celkový počet íránských vojenských poradců v Sýrii je stěží možné přesně spočítat, ale je jich tam několik tisíc. Pokud by přestaly údery ruských Vzdušných a kosmických sil (VKS) na pozice teroristů, znásobil by se tok mrtvých těl směřujících do Iránu. Je zřejmé, že takový scénář nevyhovuje ani nejvyššímu vůdci Iránu Ajatolláhu Chameneímu, ani přímému veliteli íránských sil v Sýrii Kásimu Soleimanimu, ani prezidentu Hasanu Rúhánímu.

Poslední jmenovaný je v této věci kromě humanitárních hledisek zastáncem čistého pragmatismu – prezidentské volby v roce 2017. Rouhání by nechtěl přijít o své křeslo a rakve bojovníků IRGC (jmenovitě k tomuto orgánu přísluší divize Al-Quds) operujících v Arabské republice by se staly v tomto kontextu jednoznačně negativním faktorem. Tím spíše, že protivníky v nadcházejících volbách budou tomuto prezidentu-reformátorovi soupeři z konzervativního tábora, kteří jsou zaručeně spojeni s IRGC.

Není pochyb o tom, že boj o Sýrii potrvá i nadále, a možná i hlavní bitva má teprve přijít. Zdá se však, že nebude vedena na syrské půdě, ale v zasedacích sálech, v kuloárech mezinárodních summitů a konferencí, stejně jako v průběhu tajných jednání. Avšak v daném okamžiku bylo dosaženo blokováním anti-syrské rezoluce obhájci mírové, sekulární a bezpečné Sýrie drtivého vítězství, které je opravdu dobrým výsledek série vojenských úspěchů armády SAR na bojišti. Znamená to, že bude i nadále pokračovat boj za osvobození země od salafistů a jejich pomahačů – obtížný, krvavý, dlouhý, ale jediný správný jako cesta a volba civilizovaného lidstva.

Anton Jevstratov

Překlad: ralh
Zdroj: EADaily


125 komentářů :

 1. A bude se bombovat, až se paneláky budou sypat.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přiznejme si to. Už teď je to katastrofa. Vlády celé Evropy jsou přisluhovači USA. USA má za cíl zlikvidovat Evropu. První krok USA: Zpřetrhat ekonomické a obchodní vazby s Ruskem. USA má splněno. Druhý krok: Dostat do Evropy několik desítek až stovek milionů arabů, afričanů, s cílem rozvrátit sociální a důchodový systém Evropy. USA = částečně splněno, je nutné přidat. Třetí krok: Vyvolat válečný konflikt mezi Evropou a Ruskem a donutit Evropské státy tam posílat na východní válečné jatka miliony mužů z Evropy. USA = plní se. Čtvrtý krok: Padlé evropské muže nahradí u osamělých Evropanek, vdov po padlých hrdinech, lůza z Afriky a Asie a imigrantské inženýrství bude dokonáno. Termín splnění do 30 let bude po křesťanské Evropě a USA již s Evropou nebude mít žádný problém. Evropa bude na úrovní Kosova. A důvod proč to USA provádí. USA je ekonomicky v rozkladu a než se rozloží je nutné zařídit, aby Evropa na tom byla hůře než USA v opačném případě vyspělá a prosperující Evropa při krachující Severní Americe urychlila její pád a tomu je nutno zabránit a to tím, že nepřítele rozložíme a tím my USA budeme vypadat lépe.

   Smazat
  2. Sýrie je katastrofa, to máte pravdu.

   Smazat
  3. Že Rusko nejsme s to přimět, aby bezostyšně nelhalo, až se mu od huby práší je také katastrofa, stejně tak, že nejsme s to přimět režim Bašára Asada, aby nezabíjel hromadně Syrské obyvatelstvo, které prchá kam může, protože se nechce nechat zabít ani nechce bojovat za slabomyslného diktátora, který přivedl zemi zpět do středověku.

   Smazat
  4. 11:51 To ti někdo napsal nebo jsi fakt takovej vypatlanec? :o)))

   Smazat
  5. Cenzor to nesmazal, tak to tu zůstalo.

   Smazat
  6. 10:29-máte úplně pravdu,ale to pro našeho televizí s HollýÚdskou pakulturou zdebilněného a meníčkem od Mc Káčera otráveného,gambrinusujícího, konzumistického,pologramotného maloměšťáčka a jeho tlustou,potetovanou starou není důležité...Důležité je,že Borhyová má nového mrdáče a že úspěšně bráníme práva menšin a kamarádíme s Izraelem a máme Havla a v USA nás chválí....Tohle stádo lidského dobytka si nic,než štěstíčko v NWO pod vedením us-elit,NEZASLOUŽÍ !!!

   Smazat
  7. Slobomyslnej seš akorát Ty z 11:51 a Tvoje stejně zhovadilá vláda se svými spojenci z EU...stačí se podívat,co tu tropí Hollande,Merklice a celá ta plejáda dementů z Bruselu....
   na Assada se vyser,Ty teď zrovna dostáváš příležitost zabojoivat za práva buzíků a ždovských finančních šíbrů proti zlýmu Rusovi a taky za vlastní budoucnost proti pro Evropu vražedné imigraci.Tak už se na ten Tvůj boj těším !!! Doufám,že mě,ani zbytek národa a nezklameš a své rodině neuděláš ostudu a půjde Ti to aspoň tak,jak těm hubenejm holkám v Kurdistánu,když jde na ně menzes...

   Smazat
  8. Anoným z 11:51
   A to vám někdo říkal, nebo jste to někde četl?
   Podle mne to jsou vaše bláboly, které vám přivedla slina na jazyk. Proč by Asad bombardoval vlastní lid? Jaký by měl z toho profit?

   Smazat
  9. Vrabci to cvrdlikali.

   Smazat
 2. Jak už bylo někde napsáno,něco domluvil v Moskvě Francouský ministr zahraničí,ale v radě OSN předložil něco jiného.Kdyby Rusko vyhlásilo bezletovou zónu nad Sýrii,tak bych to chápal,jako snahu o brzké vyřešení porážky IS,jiná možnost jen prodlouží válčení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  3. 8:07 Vaší úvaze nerozumím. Zřejmě nevíte, co je to bezletová zóna. Bezletová zóna podle mezinárodního práva znamená, že nad určitým územím nesmí operovat nic, co létá, včetně raket. Nad Sýrií i bez bezletové zóny nesmí podle mezinárodního práva létat nic, s čím nesouhlasí syrská vláda. Pokud tam zatím létají letadla západní koalice tak jen proto, že to Sýrie mlčky toleruje, nebo se tomu nemůže bránit. Ale z pohledu mezinárodního práva může sundat všechno, co se bez jejího souhlasu objeví v jejím vzdušném prostoru. Nepotřebuje nic vyhlašovat.

   Smazat
 3. Základem je vykopat ze Sýrie ty americký, britský a další šmejdy. Pak se to poddá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bezletová zóna by pomohla džihádistům, takže její prosazování je podporou džihádistů. Je s podivem, jak se do toho v předvolební křeči montuje Francie.

   Smazat
 4. Syrská generalita ukazuje prstíčkem na mapě a Voloďa bombarduje, až má zpocený tričko.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:11
   Co to zas meleš ty zdegenerovaný havloidní blábole bez mozku?!!!!

   Smazat
  2. 7:42 a 8:11 vy dva čuráci, zase chodíte za školu? Potom nerozeznáte kozu od berana.

   Smazat
 5. Počkejte ty oslavné průvody, až se dobojuje a znovu zavládne mír. Všude mávátka, obrazy Asada a Putina. Křivdy zapomenuty, atmosféra budovatelského nadšení, že by se dala krájet.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:26
   Zas chlastáš ty chujmerovskej mamrde?!

   Smazat
  2. Za to v tvém případě není co slavit demente. To je pohroma narazit na takového blba.

   Smazat
  3. Ano bude se slavit a tebe ty demente trefí šlak až tě přestanou platit, to bude fajn.

   Smazat
  4. No, pokud se dívám na oslavy v podobném duchu v USA ale i dalších vazalských státech, tak mi také srdéčko zaplesá a první máje mi to připomene. 8-)))

   Smazat
 6. Kdo žije v Sýrii a zůstal mu zdravý rozum, ... je někdo takový?

  OdpovědětSmazat
 7. Jsou dva způsoby jak skončit válku, buďto ji vyhrát, nebo zastavit. Těžší je samozřejmě válku zastavit. Když se to nepodaří, nezbývá, než aby ji někdo vyhrál.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ve stejném smyslu jsou i dva druhy lidí, jedni válku vyhrávají, druzí ji zastavují.

   Smazat
 8. Ale jakže v té Sýrii bezletová zóna nebude? Vždyť ona na západě té země již je! Vyhlásil ji Konašenkov, když proamerické koalici oznámil, že (a) druhý Deir az-Zaur už nebude, (b) nechť vezme na vědomí existenci ruských systémů PVO, a (c), že ať si pečlivě rozmyslí, zda-li bude nad Sýrii nalétávat bez responderů.
  Od té doby si němečtí technici svá Tornada v Turecku raději už jen leští ...
  Do ca. 10 dnů bude pobřeží Sýrie posíleno přítomností ruské letadlové, a to je pro US huny další přesvědčovací argument, kterému sakra dobře rozumí (i kdyby byl tlumočen v tom posledním dialektu dnešního světového pralesa).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ona je bezletová zóna obecná,která spočívá ve faktu,že na nebi nejsou žádná navzájem znepřátelená letadla a pak je bezletová zóna ruská,která spočívá v tom,že jen Rusko a jeho spojenci mohou bombardovat.

   Smazat
  2. ...a na to jste 9:37 přišel jak ??!!
   Inspiroval jste se zřejmě na té "obecné bezletové zóně v Líbyi",kde agresor z NATO všechno letecky napřed rozflákal a pak tam pustil vrahy z SAS,SAELS,Cizinecké legie a kozomrdy k začištění,nebo někde jinde ???

   Smazat
  3. Bombardování Kaddáfího byl mezinárodní zločin,podle mého názoru a už jsem to i sděloval,mimochodem.

   Smazat
  4. ..... protestoval jsem proti tomu veřejně tehdy ještě před údery a i při nich a i potom,pokud si vzpomínám. Výslovně jsem tehdy před bombardováním Kaddáfího varoval s tím,že je to špatně. Navrhoval jsem řešení Libyjské situace,které bylo ze strany USA odmítnuto,protože Obama je zase jen a jen imbecilní slaboch,kterého proto nesnáším. Sdělil jsem jednoznačně,že pokud bude Obama zvolen,nebudou možné jakékoliv kontakty USA s námi a to jsem sdělil ještě před jeho prvním zvolením do funkce prezidenta USA.

   Smazat
  5. 11:05 a kterejpak ty seš,že tě ten sráč Obama vůbec neposlouchá a dělá si co chce ??

   Smazat
  6. Já přece neřekl,že mne vůbec neposlouchá a tenkrát prostě udělal chybu.

   Smazat
  7. "A kterejpak ty seš",ptám se znova.
   Ta jeho stará,co má většího frajtra,než on ptáka,nebo kdo ??!

   Smazat
  8. 10.3.2011 jednal summit NATO o Libyi,zda vyslat bojové letouny aby vytvořily bezletovou zónu nad ní. Tento summit NATO NESOUHLASIL. O tomtéž jednal následující den 11.3.2011 mimořádný summit států EU a ,jak jinak,samozřejmě, NESOUHLASIL. Sorry,ale vše má své meze a vadilo mi to. Proto jsme poté stejný den 11.3.2011 udeřili na japonskou jadernou elektrárnu Fukušima u města SENDAI,což anglicky mělo znamenat SEND a DAY,tedy POSLAT ta bojová letadla,o kterých se ten DEN jednalo v EU,do Libye. Byla to nejhorší katastrofa v dějinách Japonska a zemřely při ní desetitisíce Japonců. Výsledkem bylo,že dne 17.3.2011 byla přijata rezoluce RB OSN č. 1973 která "vyžaduje okamžité příměří a mezinárodnímu společenství povoluje použít všechny prostředky ke zřízení bezletové zóny a krátké zahraniční intervenci za účelem ochrany civilního obyvatelstva.". Náš úder zemětřesením proti japonskému Sendai a i ten počet obětí tohoto našeho úderu byl natolik "výmluvný",že s touto rezolucí byl RB OSN vysloven souhlas,přičemž Rusko,Čína,Německo,Indie,Brazílie se zdržely hlasování,tedy nebyly proti! 19.3.2011 začala operace Odysseův úsvit (Odyssey Dawn) leteckými údery Francie. Po několika hodinách se připojily Británie,USA,Kanada,Itálie,Španělsko,Belgie a některé arabské země a vynutily bezletovou zónu. Tak, ten někdo jsem.

   Smazat
  9. ...... Rád bych,abyste si všichni uvědomili,že Kaddáfí byl absolutně protizápadní a usiloval a plně úspěšně, stát se vládcem sjednocené Afriky,respektive Africké unie. Vytvořit podmínky férového boje tohoto diktátora s jeho opozicí tím,že mu bude znemožněn boj vzdušnými zbraněmi,které jeho lid nemá,byl samozřejmostí a skutečně mne nezajímají nějaké subjektivní důvody například a především USA a Ruska,přičemž Čína byla zrovna přítulnější,směji se. Bylo to jasné varování vesmírných civilizací a ten počet obětí,ty materiální škody a vážnost poškození jaderné elektrárny Fukušima u Sendai,jakož i důkazy o jejich zbraních vyvolávajících 9° zemětřesení,byly tehdy potřebné.

   Smazat
  10. Mnoho lidí to asi vůbec nepochopí.

   Smazat
  11. No, ale snad lze snadno pochopit,že pokud by ve vzájemném střetu vnitřní-občanské války zvítězil Kaddáfí,má mezinárodní společenství právo válečně zasáhnout proti němu a vyválčit si tak i jeho území,respektive ponechat si alespoň nějakou část Libye. Bohužel Dement Obama zase mlel tu svou slaboduchou filosofii,která postrádá koule a inteligenci a navíc porušil a to tak že PLNĚ, platné mezinárodní právo.

   Smazat
  12. ........ Chápu,chápeme,že vy potřebujete především ropu a plyn a ty jsou v Libyi. Nechápu,nechápeme,pokud by někdo z vás byl srozuměn se závislostí v těchto surovinách na Rusku. Zároveň nepodporuji,nepodporujeme, diktátory a pokud se zmocní celého státu soubojem s vlastním lidem v občanské válce,pak válkou proti němu vám vzniká právo na jeho stát. Tečka. Většina území světa a v pravdě absolutní většina,je vyválčena a tyto války o něj jsou základem vašeho práva na něj. Tak tomu bylo vždy a i bude. Právo silnějšího vládne celému vesmíru. "Vždy rozhoduje síla a nebo dobrá vůle ji nepoužít.". To, co provádí Obama,který nemá vývojově právo vládnout,protože prostě na vládu nestačí, to je paskvil a ničení nejen USA ale i celého světa. Je slaboch obrovských až nedozírných rozměrů.

   Smazat
  13. .... Necpi se tam,kam nemáš,Obamo, volili Tě protože jsi barevný a už to je nefér a činí to volby neregulérními. Navíc,Ty dobře víš,jak je to s místem Tvého narození a kdo ve skutečnosti jsi, takže Tvá funkce prezidenta USA je při tvém plném vědomí té skutečnosti už odpočátku protiústavní. Jsi zločinec připraven na dráhu,respektive funkci zločince vládnoucímu elitami,tzv. NWO. To jsou informace od vesmírných civilizací a ty Ti to samozřejmě ani neprominou. Jsi hajzl.

   Smazat
  14. Obama je pouhá loutka.

   Smazat
  15. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  16. K jaké degradaci? Kolik existuje smíšených manželství mezi národy ,když už jsme u ras, mezi národy bílé rasy?

   Smazat
 9. Představte si,že jeden jediný člověk zvolí ve volbách někoho a ten tím získá mandát vládnout všem. Představte si,že někoho zvolí jen patnáct procent. No,a představte si,že proti Asadovi válčí naprostá většina obyvatel Sýrie a on je legitimním vládcem Sýrie. No,to snad může respektovat jen Česko a Rusko,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlupče, s mozkem vymazaným ČT a MfD (na nic jiného očividně nemáš), kdy jsi byl naposledy v té Sýrii?

   Smazat
  2. Co to má společného s mým pobytem v Sýrii,dihlupče?

   Smazat
  3. My se smějeme tobě.

   Smazat
  4. To mi připomíná ty poslední ruské parlamentní volby,kterých se zúčastnila jen menšina všech oprávněných voličů Ruska,myslím že tak asi 48%,takže "Putin" nemá mandát svého lidu,protože demokracií je vláda-vůle většiny a především je to tak logické,že by měla rozhodovat většina.

   Smazat
  5. .... to je tedy také "totálně" legitimní vláda.

   Smazat
  6. 9:34
   Na kterým místě ti to ty havloidní blábole nakukali?V lejnolahvárenský žumpě nebo na velvysranectví agresorů z Fuckingtownu?!!!

   Smazat
  7. Já to beru z pohledu a !!!!!!!!!!!!!! z pozice vesmírných civilizací. Ony nedokáží pochopit,že máte demokratické Ústavy ale vládnete menšinami. Sorry,ale pokud vím,nemohou vás tedy respektovat. Jako byste neexistovali jako státní útvary,respektive. Jste prý kategorií neobydleného území. A "děláte si to sami" vaší flagrantní a plně vědomou ignorací.

   Smazat
  8. Tupohlave z 9:55,co myslíš,mají naši vládci legitimitu nám vládnout při tak ubohé volební účasti,jak bylo předvedeno v sotva zkončených volbách???
   A čí je to vina,že tech idiotů k volbám chodí tak málo a pak mají rypáky nakřivo ??!!!

   Smazat
  9. Podle demokratické ústavy musí vládnout většina,respektive lid vůlí své většiny a tedy volby s menšinovou účastí jsou logicky z Ústavy neplatné a to už odpočátku. Taková je právní logika,která je základem interpretace,respektive výkladu práva. Zároveň nikoho nelze nutit volit toho,koho volit nechce,tedy nevolit je právem občana v demokratické společnosti. Občané svou neúčastí ve volbách uplatňují toto své právo a sdělují tak zjevně,že nemají koho volit podle vlastního svobodného výběru. Toto právo nevolit je jedinou obranou voličů před diktaturou schovávající se za "demokracií".

   Smazat
  10. 10:47-to jsou kecy,ale úplně k hovnu,víš to???

   Smazat
  11. Pravda vítězí.

   Smazat
  12. 9:34 Představte si, že Asad byl zvolen demokratickým způsobem, tj. ve volbách. A opozice se ho snaží "vyměnit" tím druhým způsobem, o kterém mluvil Zeman. To jest Kalašnikovem. No to snad můžou respektovat jen takoví bojovníci za "demokracii a lidská práva", jako jste vy a Západ.

   Smazat
  13. Revoluce respektuje celá lidská historie a jsou vlastně vykonáním demokracie proti vůli diktátora.

   Smazat
  14. 17:36 Jenže "diktátor" Asad byl demokraticky zvolen většinou lidí v demokratických volbách. To nikdo nezpochybnil. Nedostal se k moci žádným násilným převratem. Takže revoluce proti němu je revolucí proti vůli většiny, to jest proti principům demokracie.

   Smazat
 10. Škoda, bezletová zóna pro agresory ze Severoatlantické teroristické organizace by tam měla, podle mezinárodního práva, být jaksi automaticky.
  Přece jen je to Syrský vzdušný prostor a Sýrie má vládu která má zastoupení v OSN, takže je nyní legitimním zástupcem syrských zájmů ona a ne my, západ.
  Už nám dávno měli pár letadel sestřelit a pár Tureckých tanků vypálit.

  OdpovědětSmazat
 11. Škoda, bezletová zóna pro agresory ze Severoatlantické teroristické organizace by tam měla, podle mezinárodního práva, být jaksi automaticky.
  Přece jen je to Syrský vzdušný prostor a Sýrie má vládu která má zastoupení v OSN, takže je nyní legitimním zástupcem syrských zájmů ona a ne my, západ.
  Už nám dávno měli pár letadel sestřelit a pár Tureckých tanků vypálit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zřejmě jsi ruský užitečný idiote trochu zaspal a nepostřehl jsi, že Turecko je opět velkým spojencem Rusáků v boji proti USA.
   Přízeň a nepřízeň rudohnědých idiotů je prostě vrtkavá.

   Smazat
  2. Islám je zjevně nepřátelskou ideologií proti křesťanům a všem nevěřícím v islám a spojí se jedině s dalším jejich nepřítelem.

   Smazat
  3. ..a tebe,ty volečku z 9:43 to evidentně sere že,ale nevěš hlavu,za tvé milované USA & Spol. a kozomrdy můžeš jít zabojovat ty a Rusákům to už konečně nandat....

   Smazat
 12. Dříve Rusko prosazovalo ideologii proletariátu s tím,že se měli proletáři všech zemí dokonce spojit a to proti vládám suverénních států a dnes to samé Rusko tvrdí,že ti proletáři jsou teroristy. Jak se ten svět mění,.. to jedině Rusko je stále stejné,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Blázni se smějí,blázni se radujou,doufám že se ti nepodaří přelézt plot cvoku,patrně by si ubližoval malým holčičkám!

   Smazat
  2. To bylo mimo mísu,močte přesně.

   Smazat
  3. Ano,všichni pomatenci spojte se!
   a co takhle,jíst vám chutná !?!?
   "To chce jen vypumpovat žaludek a klystýr a dvojitej a budeš mašírovat na pozice,až se za tebou bude prášit..."
   To by tak vypadalo,aby z tebe doktor Gruenstein neudělal zase vojáka....

   Smazat
  4. Zase vedle,snažte se víc.

   Smazat
  5. 9:46 To zase dneska máte trotlovské závody, kdo napíše větší hloupost? Přece není možné, aby takovou pitomost někdo napsal jen tak.

   Smazat
  6. Ale jo a nedalo mi to moc práce. Víte, já u toho myslím a snažím se myslet na ty další lidi,kteří čekají trpělivě na můj zázrak. A pak jsem tak šťastný,že jdu klátit ženy. No prostě energie z úspěchu u čtenářů.

   Smazat
 13. Tak že, emaily odhalující nacistickou ideologii a zvěrstva Clintnové -- Bushovců a celého Washingtonského systému korporátního fašistického systému - jsou vypouštěny do ethéru americkou skupinou WHITE HATS ...http://tdarkcabal.blogspot.cz/

  OdpovědětSmazat
 14. je zajímavá pozice Francie, že by frantíci natolik zdegenerovali, že dnes drží pozici slouhů a jsou v řadě svých nápadů "papeštější než papež". Když amici začínají přemýšlet, frantíci už dopředu to žádájí. Je možné, že to míchání rasy u nich jim to už všem pomíchalo v hlavě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Francouzské a německé politické špičky mají po, minimálně dekadě špiclování, Amíci kompletně v hrsti :(
   Stejně jako u nás.
   Celoevropsky nám pomohou pouze nová vlastenecká hnutí, strany a tváře (kromě oligarchů ;) )AFD, Le Penová, Hofer a u nás jednoznačně SPD Tomio Okamury, přímá demokracie, referenda a odvolatelnost politiků, to je jediný směr k šanci na záchranu.

   Smazat
 15. USA-Říše zla!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Rusko-Říše dobra!!! Žertuji.

   Smazat
  2. 10:13
   Havloid s mozkem=vtip týdne!!!

   Smazat
 16. Muslim pro víru zabije, křesťan se pro víru nechá zabít.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Lepší je ubránit se a nezemřít, proto nemohu být nikdy křesťan.

   Smazat
  2. Neplést si křesťanství s katolicismemem a slepou poslušností k papeži ;)

   Smazat
  3. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  4. Křesťanství je socialistická a antropologická utopie, na to nepotřebujete vysokou teologickou.

   Smazat
 17. at zvitezi putin+assad

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hlavně ať spolu nespěj,to už by bylo příliš perverzní. Tedy,"omlouvám se",ačkoliv z mého názoru na homosexuály neustoupím,protože "Až bude každý homosexuál,tak lidstvo vymře.",respektive nelze homosexualitu považovat za normální a s tím,že vzhledem k účelu lidské existence jde zjevně a naprosto prokazatelně o nemoc a to logikou,která je nezpochybnitelná,protože Bůh stvořil lidi ne k jejich zániku. Veškerá snaha lidí o dobro by tak totiž byla špatná-nesprávná,pokud by byl cílem Boha jejich zánik.

   Smazat
  2. 19:41
   Nech si ty pindy ke zpovědi,flanďák pedofil z tebe bude mít radost!

   Smazat
  3. Pardon,to mělo být 10:41

   Smazat
  4. Pořád vedle,co? A nyní už i dvojnásobně. Vy se ale horšíte.

   Smazat
 18. TO: "..Směji se." Tomu jedinému je z Vašich příspěvků nutno přiznat pravdivost, nebo jedním z projevů těžkého stádia oligofrenie je nechápavý úsměv.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chápu ,že je dnes neděle a Vy tak pracujete,směji se, to nechápu.

   Smazat
  2. ..... muselo Vám to dát strašně zabrat,to vymyslet.

   Smazat
  3. ...... vymyslet takový nesmysl,to asi vůbec není jen tak a nebo jste už profík.

   Smazat
 19. Frantíci chtěli bezletovou zónu a účast OSN při vyvádění džihádistů z Alepa jen proto aby zabránili mezinárodní ostudě. V alepu se nachází 2. parašutistický pluk se skládá z řízení a štábu pluku, a také sedmi rot, z nichž 4 jsou bojové se svou individuální specializací, a tři technické-pomocné. První rota toho pluku se specializuje na boj v městských podmínkách, proto se nachází v Aleppo. Pokud je moje verze správná, pak je jasné proč Francie vnesla rezoluci do RB OSN o zastavení bojů v Aleppo a odchodu teroristů ISIL. Prezident Francie se pokouší předejít velkému mezinárodnímu skandálu...
  Tento pluk fr. cizinecké legie šturmoval 23.8.2011 Tripolis, hlavní město Libye.


  Více zde: http://leva-net.webnode.cz/news/skutecny-duvod-hysterie-zapadu-ohledne-bombardovani-aleppo/

  Vsadím se že Putin to zase šikovně využije ve svůj prospěch, frantíky nenabonzuje ti si ušetří mezinárodní ostudu a vztah mezi Ruskem a Francií se pohne do kladných teritorií.

  OdpovědětSmazat
 20. A válka a bomby budou za každou cenu !

  Civilní oběti ?? Nezajímavé ... Že jich je už mnohonásobně více, jak např. v Lybii, Iráku ? Nezajímavé... Bombardování bude i kdyby na chleba nebylo....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nelži tu,hlupáku...Rusové vytvořili koridory k odchodu civilů z obklíčení a vyzvali kozomrdy,aby je pustili a sami odešli do Idlebu...co následovalo:řev čuráků ze Západu hlavně ten měkkoprdelatej hňup Hollande (má tam uvízlé 2 roty MAMRDŮ Z CIZINECKÉ LEGIE),prototože nechtějí vyklidit Aleppo a kozomrdi zaminovali koridory + postříleli pro výstrahu civily včetně žen i dětí,co se rozhodli odejít....
   Západ chce mermomocí udržet Aleppo a civilové mají posloužit jako rukojmí,tak se mají věci okolo "humanitární krize",když bylo jihozápadní Aleppo ovládané SAA 4 roky v obklíčení kozomrdů,nikdo z nich ani necek a ani tebe tu nebylo slyšet....Tak jdi pěkně štěkat na ten správný strom,spravedlivče!

   Smazat
  2. 1232
   přepni na nějaký srozumitelný jazyk, není Ti rozumnět

   Smazat
  3. Ano,chápu,argumentům nerozumíš,pouze příkazům svého přihřátého zaměstnavatele,že "RothSchildíku".

   Smazat
 21. Bezletová zóna made in USA = USA získají monopol na humanitární bombardování škol a nemocnic - lidé ze Sarajeva to ještě nezapoměli... Bezletová zóna na Lybií = USA a jejich spojenci rozbombardovali kompletně státní infrastrukturu (elektrická vedení, vodovody, vodárny, elektrárny, komunikace atd.)...

  OdpovědětSmazat
 22. Ta cenzorská Dvořákova píča tady maže víc a víc. Zřejmě si ten rusácký užitečný idiot mačkáním tlačítka DELETE zvyšuje sebevědomí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Můžeme být rádi,že tu někdo jako on pracuje a dává nám potřebné informace články,na které navíc můžeme i reagovat. Já tomu říkám demokracie.

   Smazat
 23. 12:37
  Drž hubu ty potrate opičí kurvy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebo co, Putinův řiťomrde?

   Smazat
  2. 12:54
   Nebo tě nakopu yo prdele,ty kuřbuřte čokovopice z Fuckingtownu!!!

   Smazat
  3. Asi těžko, demente. Ale zatím to kopání můžeš trénovat na své pizdě doma a parchantech. Nebo kopou oni tebe?

   Smazat
  4. 13:50
   A ty kopeš do koho ty geronte věcně zlitej jako udavač Havel?!!!!Takovejch chujmerovskej mamedů mám každej den na pitevně deset denně!!!

   Smazat
 24. A mierumiloví havloidní zmrdi sa tu činia. Jak pravil Svatej Havel Bombardak laska a pravda vo svete zvítazí cez USA i NATO humanitárne bombardovánie,zabijaníe,vraždeníe ako sme svedkovia v Srbsku, Iraku, Lybii, Syrii a inde vo svete, kde v poslednych 13 rokov bolo zabitych vyše 4 500 000 civilov. Havel by mal radost ako pravda a laska vitazí cez tieto obete vo svete. Tak havloidní zmrdi čo čumíte a sedite u PC,bežte na Blízky východ a Sever. Afriku a zabíjajte spolu s umiernenými zabijakmi made in USA i NATO. USA Vám za hrdinstvo poklepu po lebeni a povedia aky ste super a Vy od toho budete chcípat blahom . Ale ináč si o Vas budu mysliet svoje a to že ste spodina a že ste vyhrali vojnu za USA do posledneho havloidnéh zmrda.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tentokrát je na humanitárních bombách azbuka.......víme?

   Smazat
  2. A čomu ty kokot z Horných Uher trepeš svoje chujoviny na čehůňských stránkách? Nemáte v Horných Uhrách vlastné?

   Smazat
  3. 13:44
   Na tu hicadinu si přišel sám ty havloidní zblblo bez mozku??!

   Smazat
  4. https://www.google.cz/search?q=syria+russian+cluster+bombs&biw=1325&bih=757&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiYjoqQod_PAhXCtRQKHSWSDb0Q_AUIBigB#q=syria%20russian%20cluster%20bombs&tbm=isch&tbs=rimg%3ACVv4tOKswGTaIji7a8NjE7XulLGP84HbhkgAzKNTHyFSi1S6l52G4Z6Kch1zxx_1eE4KKsUGuYOncywHT2ZhKhMtSjSoSCbtrw2MTte6UESJXpnMpFuvFKhIJsY_1zgduGSAARDmv9gEPJQNIqEgnMo1MfIVKLVBERlntU-S5R_1CoSCbqXnYbhnopyESE8Vb3D4q9SKhIJHXPHH94TgooRrkHD32ZgA2wqEgmxQa5g6dzLARGOhpUl3Z_1XayoSCdPZmEqEy1KNEdY3D1miPs9T

   Smazat
 25. Putler a jeho loutkova syrska vlada vyvrazduji celou zemi a komunisti radostne tleskaji rucickama.
  Kdyby vylezl z hrobu Hitler, sli by za nimi Dvorak, David a Doubalik jako ovce.

  OdpovědětSmazat
 26. Poslední zhasíná.

  OdpovědětSmazat
 27. 1438
  A kdyby ten tvůj udavač,kolaborant,vlastizrádce Venca Havel zase seděl v Lucerně K.H.Frankovi a jinejm nacistům na klíně tak ty a ostatní chujmerovský zmrdi by jste blahem uchcávali a plácalii ušima!!!!!

  OdpovědětSmazat
 28. Dekuji Rusku,ze spozdila o 25 let nas vtup do vrazedniho exklusivniho klubu Jmenem NATO !Dnes vidime,ze je to holej ud !!Havlokavarna si muze tady rikat,co chce maji na to pravo...ale jen pravo,nic vic !!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pro 15:07 asi jsi si nevšiml,že NATO nehraje v Syrii absolutně žádnou roli.
   Naopak Rusko tam "humanitárně" bombarduje a počet obětí tohoto humanitárního bombardování mnohonásobně převýšil počet obětí v Lybii a nebo dokonce Iráku. A je asi tak 30x vyšší, jak neustále kritizované zásahy NATO v bývalé Jugoslávii !

   Smazat
  2. 16,22
   To jste si asi popletl s akcí amerického letectva. Ti jsou specialisté na bombardování nemocnic Lékařů bez hranic, svateb a pohřbů. A nejenom v Sýrii. Oživte si trochu vědomosti. Jejich akce jsou doslova pověstné od Pákistánu, přes Irák, Sýrii, Jemen,...
   Netvrdím, že Rusové občas nezabijí civila. Ale Američané jsou těmito "akcemi" vyhlášení už řadu let. Až to zavání programovým účelem.

   Smazat
  3. Kdybys nekecal,vole.
   Vy us-řuťomilové máte fantasticky selektivní paměť...není to moc dlouho,co se přihlásil IS k mordu toho faráře ve Francii a na to konto ten měkkoprdelatej žabožrout Hollande nechal těma svejma trotlpilotama v rafalech vybombardovat Manbidž a okolní vesnice sev.Sýrii,kde západem podporovaný IS držel místní civilisty a o život tenkrát přišlo na 450 nevinných lidí a téměř žádnej isilák....
   Vy jste všichni Havlovi hemoroidi stejní lháři a pokrytci,že je z vás nablití čím dál tím víc...

   Smazat
  4. 16:22 Můžete prosím vysvětlit, proč počet uprchlíkú ze Sýrie byl před zapojením Ruska mnohem vyšší, než při jeho účasti? To je totiž fakt, který popírá pravdivost vašeho tvrzení.

   Smazat
  5. ...a jeste sem zapomnel,ze je to 30krát víc mrtvol nez v Hirosime a Nagasaki a Vitnamu a Koreji a Iraku dohromady a to rikam ja pepek vyskoč a ceska televize a idnes ....

   Smazat
  6. 1957
   to není pravda. počet uprchlíků naopak ještě stoupá - jenom možná nejdou do Evropy, ale jsou umisťováni v okolních zemích.

   Smazat
  7. 22:30 Podle zprávy OSN z července 2015 (před zapojením Ruska - v září 2015) bylo mimo domovy 7,6 miliónu lidí a zemi opustily 4 milióny. To je polovina obyvatel. Kolik jich uprchlo za rok Ruské účastí? Jestli víc, tak by už v Sýrii nikdo nebyl. Tady vidíte, jak absurdní lež je připisovat vinu za Syrské uprchlíky Rusku.

   Smazat
 29. Líbí se mi ti proameričtí demagogové. Stále vyplkávají něco o genocidě syrské opozice, nebo vzbouřenců. Ale ti, podle samotných Američanů, od srpna 2015 v Sýrii přeci neexistují. Tak jak mohou Rusové, nebo Asad zabíjet někoho, kdo není? Neměli by si ti líbači amerických prdelí nejdříve zopakovat rok staré události?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1637
   Američané to nikdy netvrdili. Pokud máš jiné poznatky, tak sem hoď nějaký zdroj.

   Smazat
 30. 16:22
  Jsi fakt takovej zdegenerovanej blbštajn z lejnolahvárenský žumpy nebo si na to jen hraješ?!Ussacký hovna Sýrii rozesralo,ostatně jako spoustu státu předtím,jimy podporovaná DAEŠa ISIL dostává na prdel,takže teď mají plnou držku míru....šmejdi agresorský!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1637 Na sprostá slova neodpovídám. Pokud se neumíš ovládat, tak taději mi nepiš.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.