Reklama

.

.

neděle 16. října 2016

Volební fraška: Lid si uchoval zdravý rozum – a odešel na ubikace. Lidovci – umírající vítězové. Andrej Babiš má pravdu. Kapři v rybníku našich peněz. Není kam se vracet, není kam jít dopředu

Petr Hájek
16. 10. 2016 ProtiPropud

Petr Hájek na rozdíl od komentátorů mainstreamu tvrdí, že volby dopadly skvěle, protože v nich lid skutečně promluvil – jen mu to bude asi houby platné

Volební fraška, která balancuje na hraně tragédie. Lze nějak jinak charakterizovat právě skončené volby do krajů – a zvláště pak do Senátu? Po dva týdny (a mnohé týdny před nimi) pronásledovaly politiky a média. Byly hlavním tématem úvah, spekulací a odhadů – a již týden (po těch krajských) téměř shakespearovským přehledem zrad, překvapení, nadějí a zklamání.

Ale téměř výlučně jen pro tyhle dvě parazitické skupiny, které představují zhruba setinu veřejnosti: Politiky a média. Společné mají to, že ovládají devadesát devět celých, devět desetin procenta lidí v naší zemi. Takže žádné nářky: Byly to velezajímavé volby, které o naší realitě hodně vypověděly. Veřejnost se vyslovila zcela jasně. Co chtít od tak drahého podniku více?

Lid odešel na ubikace


Pokud přijde k rozhodujícímu kolu voleb do Senátu vůbec nejméně lidí v jeho nedlouhé historii (15,6 %), neříká to vůbec nic špatného o občanech s voličským právem. Ale téměř všechno o (formálně) nejvyšší instituci našeho slavného „demokratického zřízení“. Vzkaz zní jasně: „Neotravujte nás s tím!“
Stát se u nás senátorem vyžaduje jediné: Mít buď dosti rozsáhlou rodinu a řadu loajálních známých, kteří přitáhnou ještě pár dalších známých. Nebo dostatečnou síť místních stranických buněk, které fungují jako tato rodina. To úplně stačí.

Právě proto jsou lidovci (respektive kandidáti pod touto značkou) „vítězem“ – a vytvoří v Senátu druhý nejsilnější klub. Strana, která se i podle (pro ni) cinknutých průzkumů dlouhodobě pohybuje na hranici vypadnutí z poslanecké sněmovny, při takové volební účasti může vyhrát. A strana (hnutí), která je pravděpodobným vítězem příštích sněmovních voleb – prohraje.

Nic komičtějšího o našich zákonodárných sborech – a všeho, co z nich vychází – už ani není třeba dodávat. Vše nad to je zbytečné, mystifikační a zlovolné: Žádná demokracie u nás není. Možná už ani mediokracie. Obojí totiž potřebuje lid. Jenže lid – odešel na ubikace (protože je navzdory všemu ještě při smyslech).

Mafie je rodina


Ví totiž – vědomě či instinktivně – že politická moc je uchvácena totalitní mafií. Tuší, že účastí ve volbách ji jenom legitimuje. Neúčastí ji naopak delegitimuje – jak se právě stalo. Možná, že si to takhle vznešeně neřekne – ale právě takto vznešeně koná.

Navzdory všem mediálním žvástům v České televizi a spol. nepochybuje, že politici již dlouho nereprezentují jeho zájmy, ale právě jen zájmy této mafie – od roku 2004 navíc napojené na mafii mezinárodní, se sídlem v Bruselu. Je to pěkná rodinka, která se nikdy nenechá na holičkách. O občana již dávno nejde ani v nejmenším.

V praxi to znamená, že „tradiční politici“ sice něco slibují, ale v rozhodujících věcech udělají přesně to, co si žádá mafie, nikoli lid: Sobotkovi socialisté slibují svému potenciálnímu elektorátu dárky (a bohatě je také z veřejných peněz rozhazují). Předseda vlády však současně funguje jako proimigrantská spojka Angely Merkelové nejen u nás, ale i v celém seskupení Visegrádské čtyřky, která se bruselskému diktátu „povinných kvót“ postavila na zadní. A volič řekl: „Já o tom vím, sbohem soudruhu Sobotko“.

A proč totéž neřekl také lidovcům, kteří v té vlastizrádné politice se Sobotkovci družně kooperují (ani Merkelová by si nedovolila v ČT říkat to, co lidovecký „europoslanec“ Svoboda)? Protože mají lépe zorganizovanou „rodinu“ (viz výše). Zatímco ta socialistická je rozštěpená, takže mnozí už nejdou volit ani ty „své“ – neboť by to znamenalo legitimizovat současného šéfa strany.

Pro lidovce je úspěch (a tedy peníze od státu) otázkou života a smrti. Pro zhýčkané bohaté socialisty (se stamiliónovým nezaplaceným dluhem, který klidně ignorují) jen „drobnou nehodou“. Významný člen rodiny-mafie (evropská Socialistická internacionála) je nikdy zcela padnout nenechá.

Moc znamená málo, málo znamená moc


Je to půvabně vidět na dvojím metru: Patnáct procent voličů v Čechách a na Moravě pošle do zákonodárného sboru dvacet sedm senátorů – a všechno je v pořádku, platí to. V praxi tedy zhruba sedm procent lidí rozhodne o tom, kdo bude tvořit zákony v naší zemi – a je to OK.

Když přijde v referendu méně něž padesát procent oprávněných voličů – je neplatné. Od nejmenší obce po stát. Maďaři nedávno hlasovali v referendu o nepřípustnosti bruselského diktátu „povinně přijímaných migrantů“ na jejich území. Dostavilo se zhruba pětačtyřicet procent oprávněných voličů – a Brusel jásal, že je neplatné. Že prý voliči dali jasně najevo...

Když k volbám do Evropského parlamentu – skrze tuto obludnou instituci se legalizuje většina zrůdností v EU – přijde v průměru pětadvacet procent lidí, nikomu to „neplatné“ nepřijde. Nebo naopak: při lidovém hlasování o odchodu Británie z EU (dostavilo se kolem sedmdesáti procent) se o milión lidí vysloví pro úprk z okovů více, než těch co chtěli setrvat – a okamžitě jsme slyšeli, že to není nutno respektovat, nebo že by se mělo referendum opakovat.

Všichni tupci proti Babišovi


Andrej Babiš navrhuje zrušit Senát. To sice navrhovat může, ale kapři si rybník nevypustí. Stejně tak navrhuje změnit volební zákon, aby bylo jasné, kdo vyhrál – a ten by pak nesl plnou odpovědnost. I v tomto případě má nepochybně pravdu – ale nemá šanci. Ústavní většinu v příštím roce nezíská (i když jednobarevnou vládu možná sestaví) – a zbývající kapři vypouštění rybníka státních peněz, moci a vlivu nedovolí.

Ať je šéf ANO jakkoli nesympatická postava – pokud by alespoň tyto dvě věci myslel vážně, mělo by smysl mu dát „ústavní“ moc – podobně jako ji v Maďarsku měl Viktor Orbán. Řeči o tom, že představuje nebezpečí pro demokracii jsou totiž směšné: Nemůže být v nebezpečí něco, co není.

Kdysi takové nebezpečí skutečně představovali Havlové, Kalouskové, Schwarzenbergové a Dientsbierové – a povedlo se jim zakroutit demokracii krkem podle bruselského vzoru. Tehdy to v podstatě nikomu nevadilo, protože nešlo o život. Dnes o něj jde: Válce s Ruskem a imigrační invazí dávají všichni jmenovaní plus premiér Sobotka (a jeho křídlo v ČSSD) zelenou.

  Jen blázen by se vracel


Andrej Babiš, stejně jako prezident Miloš Zeman, si to zjevně nepřejí. Nebylo by proto vůbec špatné obnovit usychající kořínky demokracie velkým Zemanovým a Babišovým vítězstvím – a změnit shnilou ústavu: Prezidentský systém či většinový parlamentní (vítěz bere vše) by snad ještě někoho probral k zájmu o veřejné věci. Pokračování v dosavadním je lkaní v pohřebním průvodu.
Pak by opět mělo smysl jít k volbám – tak jako dostalo smysl jít volit v Americe (alespoň pro voliče Donalda Trumpa). Připravme se ale spíše na onu frašku v podobě truchlohry: Nekonečné úvahy moudrých politologů a komentátorů, „jak to udělat“, aby se volič vrátil.

Kam by se vracel? Do pustiny, v níž jeho hlas nic neznamená?

51 komentářů :

 1. nejlepsi by bylo odejit z eu ale pochybuju ze na to ano kyvne

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 22:06 Nekývne ani náhodou!Zkuste se podívat na Babiše z globálního hlediska a zjistíte,že jeho myšlení a činy nejsou tak růžové!Zmínil se někdy neg.o NATO,TTIP,Ukrajině a její fašistické vládě,o Rusku verzus Ukrajina,o Sýrii a DAEŠ,názor na Merkel,Hollanda,Trumpa,Clinton,OSN,MMF,...atd.atd.Pokud jsem něco propásla,prosím,odpovězte mi.Zrušení Senátu a reforma Ústavy je nutná,ale to ví i normálně myslící člověk.Ať nás pan Babiš,mimochodem jediný pracující na 100%ve vládě, přesvědčí o svých postojích,proč nechce spolupracovat se stranou SPD * SPO,upisuje se s ďáblem,jenom aby sestavil koalici.A jestli si vzal ponaučení z těchto voleb,ač vítěz,tak je opražený.Je mnoho otázek,na které by pan Babiš měl odpovědět,pokud chce vyhrát volby a musí vědět s kým!

   Vymazat
 2. A proto podporuji SPD Tomio Okamura.

  Referenda bez povinného kvóra, kdo přijde ROZHODNE!!!

  Přímá volba a ODVOLATELNOST politika.

  Hmotná a trestněprávní zodpovědnost politika, za jeho rozhodnutí.

  Já mám jasno, SPD má můj hlas ;)

  Babiš je pořád pouze oligarcha a chce vládnout firmu Česká Republika, to SPD a Tomio Okamura chtějí Českou Republiku řídit podle pokynů jejich skutečných majitelů a to jsme my OBČANÉ ČR;)

  Lidé BDĚME a NEBLBNĚME ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. v zásadě souhlasím, ale referendum bez jakéhokoliv kvóra je nesmysl. A to že stát se má řídit jako soukromé vlastnictví ano , ale s tím že ztráty budou hrazeny odpovědným vlastníkem.

   Vymazat
  2. A volby do senatu, bez jakehokoliv kvora, jsou v poradku, Ze? Debile!!!

   Vymazat
  3. Okamura by musel získat v parlamentních volbách 51 procent a i tak by v této zemi neměl vítězství jisté,ostatní strany jsou všechny stejné,stačí se podívat na krajské koalice,tak-že volit nebo nevolit?

   Vymazat
  4. Samozřejmě, že VOLIT;)
   Bez pokusu něčí změnit nemá cenu ani sem či na kterékoliv jiné fórum cokoliv vypisovat ;)
   Nebojte se , jisté je pouze to, že bude hůř, snad lidé pochopí, než bude nejhůř a alespoň se pokusí něco udělat, něco víceméně, něž ťukat do klávesnice:)

   Vymazat
  5. Volit Okamuru má smysl, i když nedosáhne většinu. Vše co navrhuje, je pro dobro věci a lidé uvidí, kdo odmítá jím navrhované, dobré, zákony. Lidé to i tak začínají chápat, vždyť pán Okamura byl vlastně vítězem. V tv nebyl vidět, agentury ho dávaly pod čáru a přesto podělal Kalouska, který byl v ČT dvanáct ktát denně (v každých správách) a koupené agentury mu dávaly pomalu 15%. Lidé nejsou blbí.

   Vymazat
 3. Babiš je stejný natistický kolaborant jako všichni v článku výše jmenovaní. To, co říká, nic neznamená - jako každý těžký psychopat lže, jako když se práší, lže tak, že tím dokáže oblbnout spoustu lidí (právě to psychopati umějí!).
  Záleží jedině na tom, co Babiš DĚLÁ, nikoli na tom, co říká! Z toho, co dělá, stačí uvést jedinou věc, která sama o sobě by v civilizované zemi pro něj znamenala doživotí, ne-li rovnou špagát: Jako ministr financí nese (spolu s generálem ČNB) plnou trestní odpovědnost za vlastizrádnou činnost ČNB, která vede k umělému oslabování koruny, aby se udržely euro a dolar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nevím, jestli je pravda,co jsi napsal, ale určitě vím, že ANO musí vyhrát příští volby a to s ústavní většinou. Nebude to ideální, ale nejlepší pro tu dobu. Okamura, jasně, hezky se to čte, ale každý musí vědět, že jeho čas ještě nepřišel.
   Kdo dá hlas těm "klasickým" stranám, tak to je po 26 letech už na psychiatra. Co by nám ještě měli předvést, aby všichni pochopili?!?

   Vymazat
  2. Babiš je každopádně člověk do této doby,dnes není čas na ideály,jakej je jako zaměstnavatel to vědí ti co v jeho fabrikách makaj.Jací jsou Sobotkovci,Kalouskovci,Filipové a další to vědí všichni,ti už se náležitě odkopali,nejtvrdší je strana flanďáků a církevní restituce mají podporu deset procent.Babiš je přijatelná realita,snad nám to u příštích voleb dopadne lépe.

   Vymazat
  3. A co konkretně dělá Babiš špatně- že zaměstnává třicet tisíc lidí? Asi by ti zakroutili krkem, kdyby měli přijít o práci! Že docílil zlepšení výběru daní? Že neváhá pojmenovat přesně zlodějny, lumpárny a všivárny, které 24 let rozkrádaly majetek českého státu, a že pojmenoval přesně i konkretní lotry, kteří to zprostředkovali a umožnili? Že poprvé za šestadvacet let nebude státní rozpočet deficitní? To tedy Babiš DĚLÁ! A jestli dokáže nahnat všechny šmejdy a zlodějskou verbež za katr a sebrat jim nakradený majetek, bude to člověk číslo jedna.Bez ohledu na srajdy a bláboly lidí na diskuzích včetně vašich 23.19 - taky jste kolaborant zlodějů, vší a parazitů?

   Vymazat
  4. Babiš je dlouholetý člen komunistické strany, agent STB, který se podílel na divoké privatizaci naší země, při které stát přišel o nemalé prostředky z našich daní. On vydělával, a my všichni jsme dopláceli na jeho zisky. A věřte tomu, že ve většině podniků, které postupně přivedl ke krachu, pracovalo mnohem více lidí nežli před jeho příchodem. A kdyby nešlapal na paty pouze českým živnostníkům, ale i velkým nadnárodním korporacím, sotva by obdržel stejné ocenění, jaké dostal již bývalý ministr financí M. Kalousek....

   Vymazat
 4. Lid promluvil jazykem, kterému polofašistická média a polofašistická moc nepotřebují rozumět.
  Daří se jim manipulovat dostatek lidí k nečinnosti a to je dvojsečné. Stále se prohlubující despekt lidí k aktuální podobě kvazidemokracie demotivuje lidi se o politiku vůbec zajímat.

  !! Ale to, že se to stále víc ukazuje ve volbách ničemu nepomůže. Tohle ty mocné polofašistické kvazidemokraty nijak neohrožuje !!

  OdpovědětVymazat
 5. SENÁT!!!!!Všichni si připomeňme jednu zásadní skutečnost :PROČ vznikl SENÁT!? SENÁT vznikl trestnou činností poslanců Federálního shromáždění ČSFR v roce 1992,kdy vydíráním a korupcí,že
  neodsouhlasí rozdělení ČSFR na Českou a Slovenskou republiku pokud pokud nedostanou všichni plná poslanecká koryta ! A tak vymysleli Senát,kam by se vešli darebáci,kteří by se nevešli do početního stavu nově ustavené Sněmovny vzniklé ČR k 1.1.1993.A tak vznikl Senát ČR,gauneři ho nazývají pojistkou,asi tím myslí pojistku své rozežranosti u koryt!ANO,Senát je úplně na hovno a vznikl tak,jak je výše popsáno!Gauneři-zločinci!

  zločas

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ještě jak si udělali zákon o senátu, to je opravdu k pláči. Za prvé, se zrušením zbytečného senátu musí souhlasit ústavní většina parlamentu a za druhé, musí s tím souhlasit senát. Tak to je pojistka!!! Když to převedeme třeba na horníky....Mohli by chodit do díry hrát karty a stát by je musel platit jako horníky. To je neřešitelné, senát nedokáže zrušit ani ústavní soud. Je jen jediná možnost - referendum. Proto by lidé měli masově volit SPD. Referendům je demokratický prvek, kterého se bojí všichni demokrati, jako Bohouš, Kalousek, Bělobrádek, ale i Babiš.

   Vymazat
 6. Každý,kdo jde do politiky a chvíli se tam pohybuje
  se stává lhářem.Bez ohledu na to,co říkal dříve,se
  začne zajímat hlavně o sebe.Podporuji SPD,protože
  jsem pro odvolatelnost poslanců.Když socani byli v
  opozici,na můj mail ohledně odvolatelnosti poslanců
  odvětili,že jsou v opozici a nemohou nic dělat.Nyní
  na stejný mail mi Hamáček odpověděl,že žádný zákon
  o neodvolatelnosti poslance neexistuje,ačkoliv ho
  Klaus jako předseda vlády prosadil.Teď se to těm
  socanům hodí,aby si udrželi koryta.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pane Majevský, každý politik se stává lhářem, tedy i politik zvolený za SPD, rozumím tomu tak správně? Petr

   Vymazat
  2. Petře, rozumíte správně, lhali všichni Havlem počínaje. SPD to jistí "odvolatelností", tedy i sebe. Rozumíte tomu správně?

   Vymazat
 7. Lid nešel k volbám a garantuji Vám, že rodina Marečka Bendy k volbám šla! Lid je dement a demokracie je vláda šmejdů nad dementy! Ať žije demokracie, dementi si nic jiného nezaslouží.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano,přesně tak se věci mají...

   Vymazat
  2. A to je z toho důvodu, že každý občan je právně odpovědný za škody které svým chováním nebo rozhodnutím způsobí pokud to není poslanec senátor nebo jiný chráněný druh . Jejich špatná rozhodnutí (pro občany) zaplatí občané této republiky.

   Vymazat
  3. Naprosty souhlas! Hajek vzdycky pinda nesmysly o nechozeni k volbam, jakoby nevedel, ze volby jsou platne, i kdyby volil jen jeden pravoplatny volic (viz. napr. rodina Marka Berndy).

   Zajimavy precedens by vznikl, pokud by se opravdu k volban nedostavil *NIKDO*. jenze nemame precedentni pravo, tak by se to jiste "vysvetlilo", ze volici souhlasi s predchozim stavem a proto budou zvoleni ti, kteri byli zvoleni v predchozich volbach.

   Hajek je ubozak a debil!

   Vymazat
  4. Pro 4:36 a ty jsi učiněná hvězda politiky, jenom máš smůlu ty cype počítačový hrdino. Hájkovi nešaháš ani na vrch jeho podrážky.

   Vymazat
  5. A co jsi potom ty, když čumíš do počítače a pliveš urážky ve 4.36 ráno? Schizofrenik trpící nespavostí? Debil jsi ty - a za ty zkurvený intriky, který kdysi smečka disidentů dostala do zákona, a tím si zajistili že budou u koryt trvale a navždy i bez toho totalitního jednomyslně a jednoznačně, bez ohledu na volební šaškárnu, kterou pořádají pro lid za těžký prachy, nikdo nemůže. I kdyby k volbám nepřišel NIKDO - budou ty kurvy na svých pozicích stále. Za to může -kdo? Nenormální, hnusné, nemravné divadlo.

   Vymazat
 8. Lid se stahl do predem pripravenych posic . Nevolebnich. Prihoriva ??
  Kapri se zmatorili a mnoho z nich uz zada rybnik okamzite vypustit i s tema nemocnejma zrudama...a se spinavym slizkym bahnem senatnich, parlamentnich ,vladnich a EU Mafii....

  OdpovědětVymazat
 9. Volby jasně ukázaly, že obyvatelstvo ignoruje tenhle režim, protože nemůže nic změnit. Vznikli takzvaní pseudovítězové, kteří nepochopili situaci a jejich maníci přišli opět k volbám. To jsou roboti s vylízaným mozkem. Demokracie nemůže být založena na principu, že deset procent věřících, pomatených, nebo zmanipulovaných, vládne státu. Odhaduji, že v jakékoliv jiné diktatuře je vedení bude mít větší podporu.

  OdpovědětVymazat
 10. volby ukazaly že i ten topolanek měl alespon koule na rozdil od kokty koblihy nemluvě opindajicim eunuchovi sralbotkovi no a černoprdelnici museli vatikan jim hrozil že jak nepujdou tak pujdou do pekla a jak znamo toho se každy černoprdelnik boji vic jak smrti

  OdpovědětVymazat
 11. Demokracie a kapitalismus jsou neslučitelné. Podstatou kapitalismu je, totiž individualismus na rozdíl od demokracie jejíž podstatou je kolektivismus.
  No a u nás a nejen áu nás je kapitalismus, tedy demokracie absentuje.

  OdpovědětVymazat
 12. Vnímám výsledky voleb jako oligarchizaci politiky.

  OdpovědětVymazat
 13. Politici se chovají přirozeně, podle zákona pregnance. Lid se chová nepřirozeně - je za to politicky vinný a kolektivně i individuálně trestán. Kým trestán a jak trestán? Na to si snad už dokážete odpovědět sami.

  OdpovědětVymazat
 14. Lid svojí neúčastí ve volbách velmi pozitivně promluvil k těm, kteří nám vládnou. Jsme jako ta kráva uvázaná u žlabu, které stačí jen co jí dají nažrat.Opravdu mě opět pobavila ČT že chce Babiš zrušit senát proto, že tam neuspěl. Podle mne ale za ním bude určitě stát těch 85% voličů, kteří(senát) volit nešli( a to by se možná přidali i ti, kteří volili). Toto chápu především alespoň jako vzdor proti zcela profláklé a nepotřebné instituci, která je pro náš malý stát naprosto nepotřebná.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je všechno hezký, ale výsledek občanského "vzdoru" (nebo jenom lenosti a lhostejnosti?) je takový, jaký přesně vyhovuje těm, proti kterým národ "vzdoruje".
   Oni nepotřebují, abychom je milovali, oni potřebují vládnout a to se jim daří. Je to jejich vítězství a naše další prohra. Výsledek je stejný, jako kdyby lid neudělal zhola nic. Teda vlastně, on zhola nic neudělal. Tohle povolební bilancování kdekoho je povinný kolorit, který si musíme odbýt podobně jako předvolební kampaně. A výsledek je jedno velké nic, jako vždy. Ale je s podivem, jak se o tom nic dá mudrovat na libovolný počet způsobů.
   Ke komentářům shora: Pokud si někdo opravdu myslí, že na zásadní změny typu Okamura ještě nenazrál čas a je nutno přestupné období typu Babiš, tak je spoluzodpovědný za tenhle humáč, který druhým dechem kritizuje. Naprostá Švejkovina, mírný pokrok v mezích zákona. Vy se asi změny k lepšímu bojíte víc než dnešní špatné reality, co?

   Vymazat
 15. Volové jako živočišný druh nemají právo volit,tak mi někdo vysvětlete, kde se mezi politiky jich tolik bere.

  OdpovědětVymazat
 16. jestli nepujdou lide k volbam pristi rok tak je vse ztraceno
  volme vsichni SPD

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni je volit určitě nebudeme, já teda určitě ne.

   Vymazat
  2. Anonyme 10:21
   Při vědomí toho, že za rok může být ještě všechno jinak,
   zkuste prosím nastínit proč 'určitě' nebudete volit jedinou neparlamentní stranu, docela věrohodnou, která jediná, jak to zatím vypadá, má šanci se do parlamentu dostat?

   Vymazat
  3. Anonyme 11:30
   Proč? Z mnoha důvodů. Třeba proto, že tak vehementně prosazuje referendum ne kdeco. Takovým šikovně napsaným referendem se dá získat tolik, že až nechci domýšlet.
   Např. ža bychom se ze dne na den ocitli mimo EU. Důsledky pro nás všechny? Katastrofální ...
   No, naštěstí nám něco podobnýho nehrozí...

   Vymazat
  4. Anonymní17. října 2016 21:04 jen se drz eu navozi ti tu nove spoluobcany a pak budou katastrofalni dusledky co prozivaj ve francii svedsku atd casem muslimskej stat hollande uz to priznal francie bude muslimska

   Vymazat
  5. Rozumím. Jste elitář. Naši Švejci jsou podle vás hloupější než Švýcaři. K tomuto vašemu předpokladu se vrátím za chvíli.

   Nejprv k vaší obavě, že referendem by mohlo odhlasovat nějakou ještě větší zhovadilost, než jaké vymýšlejí naši dnešní zákonodárci. Vyřídíme to rychle snad rychle: vždyť už jenom tahle obava Vás diskvalifikuje, když se totiž trochu zamyslíte (aspoň projednou), jakým procesem by ta zhovadilost při referendu musela úspěšně projít, jistě rychle sám rád tenhle náznak argumentace opustíte.

   Teˇk tomu vašemu elitářství. Různých pokusů a studií na téma úspěšnosti rozhodování se mas bylo hodně. Ale mně se nejvíc líbí zkušenost jistého Galtona, byl to elitář vašeho ražení, žijící někdy před více než sto lety. Obyčejnými lidmi samozřejmě pohrdal, jak jinak, je to dokladováno jeho dodnes zachovanými citáty na téma hlouposti lidí a o tom, že moc a kontrola patří do rukou vybraných geneticky výjimečných osobností.
   Jednou si Galton chtěl tuto svoji víru ověřit při návštěve venkovského trhu, kde si všiml atrakce, kdy návštěvníci měli hádat váhu vystaveného býka. Galton sesbíral asi 800 losů, tvrdil, že si chtěl potvrdit svoje očekávání. Ale sám se zmýlil. Skutečná váha býka byla 1.198 liber a „hloupá různorodá masa prosťáčků“ tipovala průměrně 1.197 liber.

   Závěrečné shrnutí: masa není vždycky moudřejší, ale obvykle ano. A dobrý zákon o referendu může vytvořit ty správné pojistky.
   Ale možná nikdy nebudete schopen pochopit, že lidi nejsou ovce, a že mocní u kormidla příliš často inklinují k rozhodování se v prospěch vlastních zájmů, obvykle bez ohledu na zájmy svých voličů.

   Vymazat
 17. Volby jsou nutnost ale druhé kolo blbost. Vítěz má brát vše pak se od voleb dají očekávat i změny. Právě ty dohody jsou zastírací manévr, my za to nemůžem , nejde to dohodnout v koalici. Referenda, zodpovědnost a odvolatelnost politiků by měla být samozřejmostí-

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vítěz musí brát všechno,jinak nemají volby smysl.Vítěz taky musí mít odpovědnost.Současný neprůhledný systém koalic je na nic!

   Vymazat
 18. Dle mého názoru voliči nejdou k senátním volbám protože senát nechtějí. No a když se to šikovně spojí s krajskými , tak nejdou ani ke krajským. Podívejte se k čemu ty volby jsou - opozice ,neopozice si to stejně upečou jak ony chtějí. Prostě bídák nebo hrdina vždyť jsou jedna rodina.
  Senát zrušit a posílit prezidentské pravomoce. Jestliže musí prezident podepsat něčí jmenování (třeba profesorů) pokud s tím nesouhlasí je stejné svinstvo jako nutit občany volit, pak pod trestem smrti budu vhazovat prázdné obálky a bude cesta k manipulaci voleb otevřená.

  OdpovědětVymazat
 19. Demokracie je ohrožená!
  Je omezovaná, okrajovaná, oklešťovaná.
  Lidé nechodí k volbám, protože nevěří, že mohou něco změnit, už v demokracii nevěří.

  Senátu není příliš mnoho, naopak je ho příliš málo!
  Mocipáni vodící parlamentní strany si díky příliš silné a přitom stranickými kšefty naprosto podvázané sněmovně, a díky ovládaným médiím, přisvojili téměř veškerou moc.

  Prezidentský úřad nedokáže převzít role senátu ani v jeho dnešní téměř neúčinné podobě, natož kdybychom po něm chtěli víc funkčnosti, to není možné!!
  Je naopak třeba víc kontroly sněmovny, vlády, stran. Politické, demokratické, funkční kontroly.

  Posílení fukční role senátu je nutné!

  OdpovědětVymazat
 20. Není mi jasné, proč (mně) nelze "komentovat komentáře" ale nešť. Petr Hájek má ve všem pravdu, tečka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 14:21 Také se mi to stalo. Zkuste článek zavřít a znovu otevřít. Pak by to mělo jít.

   Vymazat
  2. 14:52-díky, už jsem to podobně vyřešil.

   Vymazat
 21. Co bychom si povídali,Sobotka svoji úlohu plní,jen mu nedochází,že do hrobu,jak ČSSD tak i své renomé.Nastupuje nový kůň,vycvičený v USA a sté nejhorší stáje,kde dělal trenéra Kalousek a Gazdík podkoního.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni přede mnou mají pravdu. Pokud ale příště nebudeme volit 50% Okamuru, tak tyto debaty budou nanic, protože naše potomky vytlačí z naší rodné země arabské dělohy. V Německu je ve věkové skupině 1-5 let v tuto chvíli 40% neněmecké národnosti. Tak dámy a pánové, rozum do hrsti.

   Vymazat
 22. ... a s hubou rozmlácenou dnes zůstali jsme němí. Ne, nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi.... (K.Kryl) Doslova a do písmene.

  OdpovědětVymazat
 23. Zbývá tedy otázka, kdo u nás zastupuje zájmy 80% obyvatel České republiky, kteří odmítají dělat polistopadovému režimu a zločincům křoví u voleb?

  OdpovědětVymazat