Reklama

neděle 30. října 2016

Výzva k občanské bdělosti! (Podobnost čistě náhodná?)

Jaroslav Čejka
30.10.2016   blog autora

Tak nám pánové Bartoška a Dyk zabili státní svátek! Vyhlásili Týden občanského neklidu. Nevím, jak komu, ale mě to připadá jako další krok k pokusu o státní převrat. A tak využívám své občanské právo a vyzývám k občanské bdělosti!

Ale teď vážně. Můj problém je v tom, že jsem malého Vojtu Dyka vozil kdysi dávno v Tatrách na sáňkách a že Jiří Bartoška koncem 80. let recitoval na Pražském hradě básně z mé Kapesní sbírky zákonů, vět a definic. Bylo to při přijetí delegace Československého svazu žen soudružkou Kabrhelovou, Gustávem Husákem a dalšími představiteli strany a vlády mužského pohlaví. Zlí jazykové této elitě své doby přezdívali Alibaba a čtyřicet loupežníků.

Ani nevím proč, ale vzpomínka na onu blasfémii se mi vybavila včera při pohledu na politické apoštoly střídající se na tribuně vybudované panem Gazdíkem na Staroměstském náměstí. Neviděl jsem je všechny, ale tu paní, která nemůže strávit, že jí svého času Zemanovou vinou o fous uniklo premiérské křeslo, jsem viděl dobře. I toho pána, který v roce 2003 pro změnu neuspěl v prezidentské volbě. Ten kdysi začínal svou životní dráhu jako synek prominenta a mladý komunista, ale později se stal chartistou, ofčákem, členem Občanského hnutí a nakonec i lidovcem - prostě politickým turistou.

Ale zpět k Bartoškovi a Dykovi. Jsou to herci - a dobří herci. Ale herci většinou hrají jen přidělené role a nepíšou. A když už píšou, tak nerežírují. I když výjimky potvrzují pravidlo. Včera v divadle La Fabrica však o žádné autorské divadlo nešlo. Včera jen přečetli - a ne moc dobře - to, co jim napsal pan Karel Steigerwald, který kdysi proslul svými Dobovými tanci. Stejně zručně zvládl i ten svůj včerejší dobový taneček. Kdo ví, jestli by také nechtěl kandidovat na Hrad jako pan Michal Horáček. Ten tam byl, jestli se nemýlím, také. Michala Horáčka znám rovněž. V roce 1989 jsem pomáhal jemu a Michalu Kocábovi k publikování jejich výzvy Most v týdeníku Tvorba. Ale nakonec svou výzvu stáhli. Před mostem dali přednost politickému buldozeru, který všechno srovnal se zemí. Tedy v politickém slova smyslu.

Jenže já znám i Karla Steigerwalda. Kdysi mi na záchodě během přehlídky Divadelní mládí v Českých Budějovicích řekl, že lidé, jako jsem já, by se měli věšet. A to jen a jen kvůli mé básni Kulisáci, kterou jsem den předtím otiskl ve festivalovém časopise a která končí verši:

Na začátku vždycky byla tma
Divadlo je jako zrnko obilí
Místo slupky ve tmě praskne opona
A zázrak stokrát obehraný znovu tiše vzklíčí
Aby zajizvil i naše omyly

Od té doby Karlu Steigerwaldovi nevěřím ani pozdravení. Utvrdil mě v tom, když po roce 1989 napsal o Jiřině Švorcové, ke které se - dokud mu mohla být užitečná - choval jako glycerínový čípek, článek "Jiřina Švorcová lže i mluví pravdu".

Od jisté doby se už nespoléhám na to, že dobré divadlo zajizví i naše omyly. A mám se velice na pozoru před dobrými dramatiky, kteří bývají špatnými politiky. A ke stejné bdělosti se teď dovoluji vyzvat své spoluobčany, pokud to ovšem cítí podobně jako já!

Nikoho k tomu však nenutím. ("Malé věci řešte ruky mávnutím!" radí můj oblíbený klasik, jenže já si myslím, že o malé věci už nejde.) Stejně tak nebudu odsuzovat nikoho, kdo mě slušně pošle do háje. Právo na vlastní názor a jeho vyslovení nám přece zaručuje Ústava ČR.

Ale na sprosté diskusní příspěvky a podpásovky reagovat nebudu, to ať se na mě nikdo nezlobí! Anebo třeba i zlobí. Nějak se s tím už vyrovnám :-)

92 komentářů :

 1. A tak to je . Vše je zaplaceno a režizér je za vodou.Bojme se takových Bartošků , Kocábů, Štětinů, Pithartů,Žantovských.Je jich málo a málo pracují a ničí to poslední co máme.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Je jich sice málo, ale přesto se jim povedlo udělat docela slušnej humbuk.

   Smazat
  2. Anonymní30. října 2016 8:05 to je tim ze tenhle smejd vlastni media
   Anonymní30. října 2016 8:01 naprosty souhlas

   Smazat
  3. Který medium máš konkrétně na mysli?

   Smazat
  4. Anonymní30. října 2016 11:25 poslechni si ct primu precti si hovinky

   Smazat
  5. A "který šmejd" vlastní tyhle media?

   Smazat
  6. 13:27 - http://germanhistorydocs.ghi-dc.org/images/Plak%20003-020-030_web.jpg

   Smazat
 2. Děkuji Vám pane Čejko za velmi dobrý článek. Jsem obyčejný český občan, ale mám stejné zkušenosti s podobnými lidmi jako vy. Ten článek je vskutku výstižný a jsem rád, že Vás poznávám.
  Václav

  OdpovědětSmazat
 3. Štajgrvald - další z "vyvolenejch", Havlérka - samí chazaři

  OdpovědětSmazat
 4. Pane Čejko chci Vám podat ruku.Děkuji za článek

  OdpovědětSmazat
 5. Víte co? Co kdyby jsme toto všechno naprosto ignorovali! Ať se sejdou na náměstích. To si opravdu myslí, že tam přijdou lidé, kteří před dvaceti sedmi lety cinkali klíči? Ti, kteří jako stateční čékáďáci, co napochodovali na Václavák a pak za dva roky jim zbourali fabriku v Libni? Ti lidé, kterým sebrali nejen jejich práci ale i iluze? Ti lidé, kteří dnes otročí v zahraničních fabrikách jako levná pracovní síla? Ty všechny chtějí ti, co toto všechno zavinili, co vykradli stát, vzali mnohým občanům čest a důstojnost, ti chtějí někoho k něčemu vyzývat? Mě to uráží!!!Nechme je vycukat. Ať se sejdou uvidíme, kolik jich bude. IGNORUJME JE! Jen prosím, lidé bděte!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Přesně tak.
   Ti imbecilové z pražské kavárny jsou příliš tupí a sebestřední na to, aby pochopili, že jim národ na stejný lep neskočí i podruhé.
   Stačil bohatě plyšákový podvod.

   Smazat
  2. Na Nečasově aféře bylo dokonale vidět jak systematicky nafukovaná mediální bublina dokáže otáčet kormidlem vývoje. Proto bych tenhle pokus osobně nebral na lehkou váhu, protože je používán stejný koncept. Mediální bublina je zapotřebí pro vytvoření zdání zákonnosti pro dav. Kdyby to bylo z hlav účinkujících komediantů lze nad tím mávnout rukou. Ale v zákulisí jsou jiné síly a ty chtějí tentokrát uspět. Permanentní dehonestace prezidenta není samoúčelná a tupých nenávistných ovcí vydávajících, mediálně propagovaná lživá klišé na jeho adresu, za své vlastní názory je plná republika. A to je materiál o který se 5.kolona bude chtít opřít i za cenu nesmyřitelného vyhrocení nálad ve společnosti. V sázce je totiž příliš mnoho. Suverenita nebo protektorát.

   Smazat
  3. Tady to je dosti zřetelně naznačené oč jde,je to "nekonečný příběh,hraný vyvolenými o vládu nad světem":

   https://www.youtube.com/watch?v=XFjgmq6NJec#t=446   Smazat
  4. My je ignorovat nesmíme. Tuto chybu udělali lidé na Ukrajině. Na náměstí v kyjevě řádil Majdan a v okolních ulicích chodili Kyjevané nakoupit a říkali: Ať si tam ti blázni trdlují.

   Jenže pak se ti blázni v Kyjevě násilně chopili moci a obsadili ministerstva a represívní složky.A Kyjevané měli utrum.

   My musíme ukázat, že většina lidí s tímto pučem nesouhlasí, jinak skončíme jako lidé na Ukrajině.

   Smazat
  5. no já myslím, že větší utrum měli v okamžiku, kdy jim někdo ukradl Krym a vojensky rozjebal východní část země.

   Smazat
  6. 12:14
   Ty duševní mrzáku,ty už si zase zmatlanej jak Venca udavač Havel nebo ti do sekeovny na krku někdo nalil ty lejnolahvárenský hovna?!!!

   Smazat
  7. 12:34 - taky ti přeju krásnej den...

   Smazat
  8. 12:14 je normální duševní mrzák, který neumí pracovat s fakty, právo a humanita jsou pro něj prázdné nepotřebné pojmy. Jinak by nemohl napsat takové fašistické hovadiny, jakými nás tady zahnojil. Kdo obhajuje ukrjainský fašismus, je pro naši společnost nebezpečný a takové hajli bychom měli hned na potkání mlátit po hubě!!!

   Smazat
  9. 12:48
   Ty si taky užívej dokud to jde,banderovskej bezmozku!

   Smazat
  10. nicméně holým faktem zůstává, že Ukrajinci o Krym přišli a mají utrum...

   Smazat
  11. Vážený, když napíšete a napište i b. Co předcházelo tomu, že Rusové byli nuceni v zájmu strategické obrany své vlasti zvolit tento postup. To všichni víme. A kdo to tam rozjel a proč víme také. Pokud vám to uniklo, dohledejte si. Zdrojů je víc než dost - i těch seriózních.

   Smazat
  12. a nepředcházela tomu nějaká dohoda podepsaná tuším v roce 94 v Budapešti ?

   Smazat
  13. Pro: Anonymní 30. října 2016 8:07 - malý problém je v tom, že z Prahy 1 + 2 + 6 jich tam přijde 50%, což dá dohromady plus-mínus 20.000 lidí jen to fíkne. To vše jsou voliči TOP, ODS a ANO.

   Smazat
  14. Pro: Anonymní 30. října 2016 14:47 - a nepředcházela tomu nějaká dohoda mezi Reaganem a Gorbačovem, že po rozpuštění Varšavské smlouvy, zůstane NATO v hranicích platných před rozpuštěním VS?

   Smazat
  15. Ignorace není dobré řešení, je třeba se jim po boku pana Okamury, či někoho jiného postavit a dát jim jasně najevo, že po druhé se oblafnout nedáme.

   Smazat
 6. Vlastenka


  Je příznačné, že za největší "demokraty", osobující si právo mluvit za národ, se dnes vydávají ti, jejichž jména jsou zcela zprofanovaná službou bolševikovi nebo kriminální činností v post plyšákové době.

  Rudá fena Šiklová, Pitthart, tunelář Kocáb a další bolševici nebo podepisovači Anticharty.
  A tyhle lidské špíny mají drzost urážet slušné lidi, kteří si s režimem nikdy nezadali, nebo aspoň rozhodně nikoliv do té míry jako tihle kašpaři z komunistických seriálů nebo agenti STB udávající vlastní kolegy z divadla.
  Dobře vědí, že nemají žádnou pol.legitimitu a šanci vyhrát legálním způsobem volby, proto usilují o další majdan.
  Nemají ani tolik sebereflexe a zodpovědnosti, aby si uvědomili, co jejich guru Kocáb s Kárlem způsobili za krveprolití na Ukrajině.
  Bohudík ale silně přeceňují vlastní význam a rovněž význam Prahy.
  Mimo ni pohlížíme na tyhle prodejné kurvy (omlouvám se za hrubý výraz) zcela střízlivým způsobem a opovrhujeme jimi, jako se opovrhuje kolaboranty a národními zrádci.

  Uzavřela bych to jedním pravdivým příslovím - na každou svini se voda vaří.
  Věřme, že boží mlýny melou...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:15Souhlasím s Vámi.Ale je tu problém.Mladí vůbec neví o co kráčí a jdou lehce zmanipulovat,jak víme a charakterem našeho národa je zapomínání.A to jsme viděli na Staromáku.Ani jeden,co stál na tribuně,nemá "rovnou "páteř,jak o sobě tvrdil Herman.Ano,boží mlýny melou ,ale někdy těžce,podle toho,jaké zasviněné charaktery mele!Jsou urputní a bez špetky charakteru!

   Smazat
  2. Vlastenka


   Mladí svazáčci sice mají své ptačí mozečky promyté dočista dočista, ale dokážou psát leda tak velkohubá prohlášení na fejsbůk.
   K volbám nakonec nedojdou, protože je pro ně životně důležitější jít se někam "zhulit" nebo si "zapařit", vyfotit se při tom a svůj přitroublý ksicht pověsit na všechny soc.sítě.
   Vždyť i Kalouska z jejich věrolomnosti málem kleplo.

   A mimo Prahu je mládež neomarxismem a multikulturalismem téměř nedotčená (viz průzkumy ukazující její vztah k cikánům a imigrantům).
   Pražská kavárna škodí národu ve všech ohledech. Jen by si měla udělat jasno v tom, když už tak zběsile útočí na Zemana kvůli Rusku a Číně, zda z nás hodlá udělat protektorát Brusele, Německa, USA nebo nás touží zničit islamizací.

   Smazat
  3. Vlastenko bartoskova slova patrime na zapad mluvi za vse islamizovanej protektorat kdo je pujde podporit tak podporuje migraci diktat bruselu a konec ceska

   Smazat
  4. Já bych na boží mlýny nespoléhal. Situace se vyvíjí tak, že jim bude třeba pomoci, aby semlely co je třeba. Tu komediantskou pakáž je třeba odstavit a kontrolovat stejně jako politickou šmíru typu herman, gazdík, politická mrtvola pithart, zdechlina němcová, nýmand horáček atd. atd.

   Smazat
  5. 15:58, jsem pro kdy a kde.

   Smazat
 7. Mohu s jistotou potvrdit, že jakekoliv prohlášení našich (proamerických) umělců ve mně vyvolá naprosto opačný efekt. Takže doufám, že bude pan Zeman opět kandidovat. Můj hlas má jistý na 100 %.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 8:16 Ano,musí být zdráv I s opačnou alternativou je nutné počítat a pan prezident by měl mít pro nás osobnost,o které je přesvědčen,že bude chránit lid proti chátře,která námi pohrdá a je vedena západními mocnostmi k naší národní likvidaci.

   Smazat
  2. S tímto příspěvkem plně souhlasím a podepisuji se pod to. Bude-li pan Zeman znova kandidovat má můj hlas také jistý na 100%

   Smazat
  3. Pro 8:44 - mezi čerstvě vyznamenanými je jedna osobnost, která se nepotřísnila českou politickou žumpou a zachovala si rovnou páteř a chladnou analytickou hlavu. Řídí se heslem padni komu padni, umí jazyky a v zahraničí má respekt. Když čtete jeho články, většinou souhlasíte se vším. V diskusi by většina našich politiků s ním shořela jako papír. Teď jde jen o to, jestli by tu kandidaturu vzal.

   Smazat
  4. Pro 12:56 - mezi čerstvě vyznamenanými je i jeden, co tu medaily stihnul ztratit ještě než vyšel z Hradu ...

   Smazat
 8. U nikoho z těch jmenovaných mě to, že jsou to křiváci, nepřekvapuje, od pohledu jsou to podrazáci. Lituju akorát toho, že skoro nikdo z těch pamětníků z druhé strany, třeba Švorcová, nenapsal paměti. Zrovna od ní bych se rád dozvěděl, jak to viděla.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Miroslav Graclík, Václav Nekvapil: Jiřina Švorcová osobně (vyšlo v roce 2010)

   Smazat
 9. "Umělci" i pomýlení všeumělci se odkopali. V dalších volbách už víme koho nevolit!! On p.Gazdík ze sucholazského hnízda si to pro další roky pěkně zavařil. Že je z vesnice nám nevadí, ale, že se z něj stal "vyčuranej" pražák, to nám vadí. Snad procitne po příštích volbách. Ani pražáci jej nebudou volit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ještě je potřeba zařídit , aby Morava nevolila KDU a ČSSD.

   Smazat
  2. Pošlete nám toho vlastizrádce zpět na Moravu. Chlapi v hospodě už se na něj těší.

   Smazat
 10. Pokud ještě vůbec dojde k volbám příští rok, tak jediná rozumná volba je SPD Okamura. Konzistentní, národní, lidová strana. Přijďte je podpořit 17.11. na Václavák. Bude to třeba, protože to, co jsme teď viděli byl jenom nácvik havlérky na to, co se bude dít 17. listopadu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Aby bylo možné uskutečnit Majdan, je třeba na náměstích hodně idiotů, co nechodí k volbám.

   Smazat
 11. http://energieupramene.blogspot.cz/2016/10/mam-uz-toho-dost.html

  OdpovědětSmazat
 12. To by napsala jak pomáhala Jiráskové a ta ji za to pomlouvala.

  OdpovědětSmazat
 13. Silné posolstvo Donalda Trumpa: Postavme sa spoločne proti svetovým elitám

  http://www.hlavnespravy.sk/silne-posolstvo-donalda-trumpa-postavme-sa-spolocne-proti-svetovym-elitam/852359

  Výborné je video z projevu Trumpa na konci článku (slovenský dabing)

  OdpovědětSmazat
 14. Můj příspěvek nebude nenávistný, jen strašně smutný.Lidé jako vy šíří ten jed, který dusí tuto zemi.Výzva lidem by nevznikla, kdyby se Zeman choval jako civilizovaný člověk.Jeho patologická nenávist a pomstychtivost už otrávila i jeho přátele,např.p.Rychetského a to je tedy co říct.Pochopí to, nebo je jeho mozek již natolik zdevastován,že půjde dál vstříc historické ostudě?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Proto je potřeba zvolit za prezidenta bookmakera a veksláka. Na infernetu se lze dočíst, že po ulicích se demokraticky válí již 100 000 bezdomovců a tomu já říkám opravdová ostuda, vlastně ne, tomu se říká tragedie a je to stav, kdy pravda a láska zvítězila nad lží a nenávistí.

   Smazat
  2. Máte na mysli tu ikonu morálky, pana Rychetského, který se čirou náhodou setkal s papežem pár dní před trapným "hlasováním" o církevních restitucích? Nebo další ikonu morálky, prolhaného, protinárodního, bezcharakterního Hermana?

   Smazat
  3. Ten strašný smutek ti evidentně zatemnil mozek tak, že nejsi schopný rozpoznat příčinné souvislosti ...a zřejmě ani jiné:-( Problémem přece není tvá hypotetická OSTUDA, ale to, že nás a naši zemi rozkrádají ...ale to ty ve svém zatemnění zjevně nejsi schopen vnímat a pochopit. Bůh s tebou...

   Smazat
  4. to 9:46
   Bookmaker se už projevil jako mystifikátor a lhář, když prohlašoval, že na tom jejich staromáku nebyli žádní kavárníci, ale traktoristi, dělníci a byčejní lidé z celé republiky. až mu to jednou spočte ta "dělnická třída z celé republiky co se o ni opírá" nebude se stačit divit. A pak volte ho jako prezidenta, to už lepší ten je Karel, který dlouho nevydrží.

   Smazat
  5. 9:36, váš příspěvek není ani tak smutný, jako spíš blbý. Věnujte se raději procházkám na čerstvém vzduchu.

   Smazat
  6. Týdny neklidu a občanské neposlušnosti. Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod.30. října 2016 11:13

   Agent provokatér Bartoška hodil první koktejl na policisty a občany bránící demokraticky zvoleného prezidenta republiky. Miloslav Wehrwolf Vlk vykuřuje panelové byty a příbytky chudiny ve snaze vymýtit odpůrce tunelování a církevní zlodějiny. Jen co vůdce havloidních fašistů Daniel Skopčák Herman hovořil ke svým krajanům na sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu o ČR jako německé spolkové zemi, Jan Pučista Kraus mobilizuje kulturní frontu nacistického převoje majdanského Karla Schwarzenberga - teplých hvězd a rudohnědých pruhů slouhy, sluníčkáře a (ne)ziskové vítače, devianty obhajující uprchlívácké útoky na ženy a šíření nemocí západních homosexuálů, a stoupence tibetského otrokářského režimu kamarilu pravicových politiků a kněží podporujících zasílání výzbroje a výstroje ukro-americkým nacistům/banderovským vrahů nejen českého národa/ a islámským klerofašistům /nepravidelné americké armádě IS a umírněných uřezávačů hlav/. Pochodují spolu s Wehrmachtem a pobaltskými jednotkami SS každý den blíže k vysněné totální (jaderné) válce s Ruskem a Čínou, zatímco Íránu naoko sejmuli psí hlavu a uložili ji vedle Havlovy busty v Kapitolu.

   Smazat
  7. Pane, vy podporujete puč na demokraticky zvoleného prezidenta, který vyvolal vůdce jedné ze složek Sudetoněmeckého Landsmannschaftu Herman.
   Herman předsedá české katolické pobočce Sudetoněmeckého Landsmannschaftu - Ackermann Gemeinde:
   http://www.ackermann-gemeinde.cz/predsednictvo/

   Důkaz, že Ackermann Gemeinde je složkou Sudetoněmeckého Landsmannschaftu je zde:
   https://www.historisches-lexikon-bayerns.de/Lexikon/Sudetendeutsche_Landsmannschaft

   Když se Herman omlouval sudeťákům za odsun sudetských Němců, omlouval se vůdce Sudetoněmeckého Landsmannschaftu Sudetoněmeckému Landsmannschaftu a nazýval to česko-německým smířením.

   Zeman nás chrání před masovou imigrací - a to Německu nevyhovuje. Německo a jeho čeští kolaboranti z nás chtějí další německý stát a nacpat nám sem migranty.

   Uvědomte si, že jste manipulován v cizím zájmu.

   Smazat
  8. 9:36 má odpověď bude také nenávistná a strašně smutná z toho, že lidé jako vy nás vtahují do slepé uličky zdegenerovaného západu a z našich dětí chtějí udělat tupé stádo otroků bez vlastního názoru. V minulosti jsem nemusel "se sovětským svazem na věčné časy a nikdy jinak" ale to co děje po roce 89 je stokrát horší. Media systematicky a cíleně překrucují skutečnost, ve školách vymývají našim dětem mozky a překrucují historii, kultura se omezila na stále se opakující stupidní americké seriály a filmy a komedianti, namísto toho aby dělali to, za co čerpají dotace z našich daní, se pletou do politiky a chtěli by kázat morálku. Proboha proberte se.

   Smazat
 15. Tak se na ty svině podívejte. Za chvíli nás budou asi střílet:
  https://www.youtube.com/watch?v=sNDJk8esRhM

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No tak to je hustý, toto je pravá tvář havloidní demokracie. Začíná to smrdět. Bojím se, co havlérka provede 17.11.

   Smazat
 16. A čo tak výzvu k národnej ostražitosti a bdělosti proti globálnej islamizáciji?To bi som radšej bral.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Chcete být přítomni činem? Vstupujte do Národní Domobrany plk. Obrtela. Jsou nás už tisíce.

   Slávek

   Smazat
  2. Napiš kde a jak.

   Smazat
  3. A15:07 - Stěma tisícema jsi to trošku přepísknul, ne?

   Smazat
 17. Anonymní 9:36
  Můžete laskavě specifikovat, čím se projevila Zemanova patologická nenávist a pomstychtivost??!! Snad tím, že vůbec nereagoval na, jak se už jasně dokázalo, naprosto lživé obvinění Hermana nebo tím, že na svých setkáních s občany dává jako prvním slovo svým odpůrcům??!! Těm, co se předvedli jako bytostní demokraté házením vejci a vyvěšováním rudých trenclí na Hradě!!?? Předem děkuji za vaši odpověď!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pane 9:51 to, že Zeman nereagoval na nenávistnou kampaň je to co z něj dělá dobrého prezidenta, politika. Představte si, že by vyskakoval a vyhrožoval jako Porošenko kvůli každému prdu !

   Smazat
 18. ...na"štaigrvalda" mám taky vzpomínku...před "sametovkou", v rámci"perestrojky", s básníkem K.Sýsem diskutovali v knihkuoectví Čs. spisovatele na N.třídě...běda, když někdo z pléna položil otázku, kterou zhodnotil" jako příltš antikomunistickou"..po revoluci byl ale
  "revolucionář na plný úvazek".."jenom zapomněl"
  na svého tchána Salcmana hl. postavu tzv. bankovního socialismu-podvodu, kterej založil naše státního zadlužení a pomohl k majetku "polistopadovejm šmejdum"

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. BTW Salzman je jeden ze dvou důchodců v ČR, jejichž důchod je vyšší než 70 000,-Kč ...

   Smazat
  2. 9:57 a? .. Kde je problém?

   Smazat
  3. ..odpověď 10.04..proto, že místo důchodu
   by měl zplácet dluhy, které státu a nám
   všem nadělal,... že půjčoval naše peníze lidem, kteří je nikdy nesplatili...

   Smazat
  4. Jaký dluhy máš přesně na mysli? On ti dluží nějaký peníze? Mně teda ne.

   Smazat
  5. Á, zase nás navštívilo parazitické individuum, které nechce slyšet, že půjčování cizích peněz je zločin, stejný jako jejich nevracení!!! Bývalý bankovní ředitel Salzmann (Komerční banka, člen ODS) půjčoval peníze banky - tehdy ještě státní - svým stranickým soukmenovcům na chabé "podnikatelské projekty" a tahle nenažraná zlodějská banda (ODS) peníze do naší banky nikdy nevrátila! Richard Salzmann navíc našimi penězi dotoval činohru Národního divadla, kde byla a dodnes je členkou souboru né příliš dobrá herečka Salzmannová, manželka Steigerwalda(!) Salzamn podle všech kritérií je obyčejný defraudant, zločinec páchající svou kriminální činnost v organizované skupině. Ale protože naše společnost je nastavena nezdravě, chybně, tak zločinec Salzman bere v klidu nejvyšší důchod. To jsou ty parrradoxy!

   Smazat
  6. Aha, no já byl dodnes přesvědčenej, že půjčování peněz je jednou ze základních funkcí banky.
   A defraudant je proč? Že banka sponzoruje ND?

   Smazat
  7. Pro 11:49 Salzman jako GŘ Komerční banky způsobil např., že firma BCL vytunelovala díky jeho neschopnosti a nekompetentnosti z této banky 8,5 miliardy korun. Další kauza Chvalovský 2,5 miliardy korun atd. atd. Vše jsme zaplatili z našich daní, když se sanovaly tyto dluhy !!!

   Smazat
  8. O zmíněných velkých úvěrech nerozhoduje generální ředitel, byť třeba spojený s funkcí předsedy představenstva (což byl případ Richarda Salzmanna), ale celé představenstvo. Vždy k tomu musejí být náležité podklady, které vypracovávají podřízení. Jede v tom hodně lidí a každý může na levárnu upozornit. Jestli hned nebo později, jak a s jakými důkazy - to záleží na jeho zvážení a morálce. Šéfové bank pracovali dle zadání akcionářů - tím hlavním byl tehdy stát (reprezentovaný lidmi jako V. Havel, V. Klaus, I. Kočárník, K. Dyba ....). Nesnímá to vinu z R. Salzmanna, jen rozkládá. A např. na zasedání představenstva, kde odmávali miliardy pro BCL, nebyl. Neznamená to ale, žs by to on vetoval, protože sotva by představenstvo schválilo zapůjčit takový balík bez jeho vědomí či proti jeho názoru.
   Nestačí sejmout tvář nějaké instituce, když se za ní schovávají mnozí další vykutálenci, je třeba se podívat na všechny a také na systém rozhodování, aby se zjistilo, zda jde o náhodnou či systémovou vadu, o zlý úmysl či běžnou chybu.
   KR

   Smazat
 19. Národy strednej Europi bi sa mali zomknuť a držať spolu lebo nás ani pán Boh nezachráni.Závidím Maďarom ich národnú hrdosť a že sa nepoddajú.Zoberme si od nich príklad.

  OdpovědětSmazat
 20. Právě v této složité době máme možnost vidět kdo je kdo, převlekači kábátů, dvojití signatáři Anticharty, pohrobci bývalých papalášů, kariéristi a lháři.'Rekl bych, že jich máme tak 15% z celkového počtu obyvatel, tj. 85 % lidí je spíše normálních a slušných, bohužel mezi nimi jsou ale i takoví, kteří nejsou zvyklí používat svůj mozek a papouškují všechno co kde slyší a tím vytvářejí dojem masy, která podporuje těch 15%.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ty a že by v té skupině normálních a slušných mohl být třeba někdo, kdo má jiný názor, to tě nenapadlo?
   Nebo ten, kdo má jiný názor už není buď slušný nebo normální?

   Smazat
  2. Týdny neklidu a občanské neposlušnosti. Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod.30. října 2016 11:32

   Svrhněte lidem jejich prezidenta a bude tady bugr jaký tahle země nazažila od husitských válek. Nastane reformace.

   Smazat
 21. Rozhovor s Jaroslavem Čejkou v Reflexu rozhodně stojí za (pozorné) přečtení:
  http://www.reflex.cz/clanek/rozhovory/74566/kontroverzni-spisovatel-jaroslav-cejka-jak-jsem-se-nesesel-s-havlem.html

  OdpovědětSmazat
 22. Pane Čejka,moc Vás zdravím,kdyby to šlo,tak bych Vás rád osobně pozdravil a podal ruku.Vše co píšete a říkáte je svatá pravda,bohužel ty kreatury jsou rozlezlý všude kolem nás.Je to bezpáteřní,zlej,zákeřnej lidskej povl!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Souhlas.
   A taky děkuji J.Čejkovi. Je nutné vědět, kdo je kdo.

   Smazat
 23. Týdny neklidu a občanské neposlušnosti. Poslední bitva vzplála, dejme se na pochod.30. října 2016 11:17

  Agent provokatér Bartoška hodil první koktejl na policisty a občany bránící demokraticky zvoleného prezidenta republiky. Miloslav Wehrwolf Vlk vykuřuje panelové byty a příbytky chudiny ve snaze vymýtit odpůrce tunelování a církevní zlodějiny. Jen co vůdce havloidních fašistů Daniel Skopčák Herman hovořil ke svým krajanům na sjezdu sudetoněmeckého landsmanšaftu o ČR jako německé spolkové zemi, Jan Pučista Kraus mobilizuje kulturní frontu nacistického převoje majdanského Karla Schwarzenberga - teplých hvězd a rudohnědých pruhů slouhy, sluníčkáře a (ne)ziskové vítače, devianty obhajující uprchlívácké útoky na ženy a šíření nemocí západních homosexuálů, stoupence tibetského otrokářského režimu a kamarilu pravicových politiků a kněží podporujících zasílání výzbroje a výstroje ukro-americkým nacistům /banderovským vrahům nejen českého národa/ a islámským klerofašistům /nepravidelné americké armádě IS a umírněných uřezávačů hlav/.

  Pochodují spolu s Wehrmachtem a pobaltskými jednotkami SS Einsatzgruppen každý den blíže ke své vysněné totální (jaderné) válce s Ruskem a Čínou, zatímco Íránu naoko sejmuli psí hlavu a uložili ji vedle Havlovy busty v Kapitolu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:17 - wow, co to hulíš za matroš? .. pochlub se...

   Smazat
  2. 11:27
   Umění číst a rozumět psanému slovu v českém jazyce nebude zrovna tvoje nejsilnější stránka viď,Chujmere debiloviči?!

   Smazat
  3. 11:45 - já myslím, že až se z toho autor toho komentáře vyspí, tak sám uvidí, co to sepsal za kokotinu...

   Smazat
  4. 12:51
   Ty myslíš???:-D
   Ale jako vtip dobrý!

   Smazat
  5. 1251 tady začínal jako Palmer,dávno již od tohoto jména odstoupil,nyní je pojmenováván jako debil,Pepek-Vyskoč,chujmer,choroba,každopádně náruživého čtenáře I-Dnesu s omezenou slovní výbavou,lze vždy hravě rozpoznat.

   Smazat
 24. I zde je třeba připomenout slova Karla Čapka. Kdo je slušný, byl slušný vždycky. Z toho lze snadno odvodit, že kdo někdy slušný nebyl...
  Můj velmi dobrý přítel často opakoval: "SPROSTÉ NENÍ, KDYŽ ČLOVĚK ŘEKNE HOVNO. SPROSTÉ JE, KDYŽ VÁM NĚKDO PODRAZÍ NOHU". Zlatá slova, Martínku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Já zase na všech diskuzích,kterých se zůčastním,vždy zdůraznuji,že rozlišuji dva druhy lidí.A to,hodný a zlý,ten zlej"vepřová samice",vám (nám),bude škodit at je rudej nebo modrej!!Hodnej člověk vám pomůže a nepodrazí.
   P.S.Bohužel se všude vecpali....vžyt víte,né?!!
   Pavel K

   Smazat
 25. Ať byl Fučík jakýkoliv, v současné době platí jeho "lidé bděte" na 100%. Bděte, protože ta umělecká chamraď chce nastolit jiný pořádek než máme. To je jejich demokracie. A 17. listopadu se to bude opakovat a může to být horší. Bděte!!
  Souhlasím s obsahem článku.

  OdpovědětSmazat
 26. Svobodne rádio, Aeronet : na 17.11. se mají svazet Ukrajinci , kteří dělali " práci " při obcanske válce na Ukrajině !! Prý ....... !! ??

  OdpovědětSmazat
 27. To se fakt musí člověk smát :D Hele vy tupci. Napřed si zjistěte co znamená zkratka "PO". Budete překvapeni. A překvapeni budete ještě více když zjistíte, že se v archivech s touto zkratkou nachází jak Miloš Zeman tak i Václav Klaus. Bum... a teď vám z toho praskne hlava... :D Neuvěřitelná sebranka blbců opravdu. :D

  OdpovědětSmazat
 28. Pro hlupáka každý hloupý. Opravdu.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.