Reklama

úterý 11. října 2016

Z Čech mi píšou, abych kandidovala na prezidentku...


Jiří Baťa
11. 10. 2016
….nechává se slyšet (mezi ženami) největší hvězda slovenské politické scény Magda Vašáryová zde. V této souvislosti mne napadá otázka, kolik že lidí z Čech ji napsalo, aby ona, notabene jako Slovenka, kandidovala na českou prezidentku? Byl to Fero Čobodaj s manželkou Eržikou, dcérou Ájou a jejím vnukom Orlandem? 


Pro upřesnění, on t.č. ve výkonu trestu, ona na protialkoholním léčení, dcera závislá na (nejen pervitinových) mateřských a sociálních dávkách a příspěvcích na bydlení? Nebo několik kavárenským ozérem otupělých, opilých, přízemně uvažujicích, rozumu postrádajích sluníčkářů, havloidů a jiných bohémů? Chce nám snad paní Vašáryová naznačit, že je tak silnou osobností, že imponuje Čechům jako symbol toho státnicky pravého, čestného, důvěryhodného člověka, který by mohl plnohodnotně nahradit současného prezidenta Miloše Zemana který, jak sama připouští, by si ji nejspíše „namazal na chleba“ (pokud by o takovou pomazánku vůbec stál)?

Velmi odvážné je také její konstatování, že dokonce i vrcholní politici (rozumí se čeští) jí údajně píší, že by měla kandidovat. Tuto zajímavou (avšak velmi nepravděpodobnou) informaci by měla paní Magda blíže specifikovat, protože by bylo skutečně dobré znát „vrcholné“ politiky s tak ubohým, mrzkým názorem. Pokud by však na tom bylo alespoň ono pověstné „zrnko“ pravdy, musel takové přání vyslovit „vrcholný“ politik totálně opilý (a není jich málo), nebo si v lepším případě udělal z paní Vašáryové dobrý den a zřejmě se dobře bavil. V tom případě si sama pěkně naběhla na vidle.

Paní Vašáryová je však velmi, opravdu velmi ambociózní člověk, což dokazuje i její pozoruhodná minulost. Díky Havlovi bývalá velvyslankyně ČSFR ve Vídni, ale ještě o několik let dříve velmi atraktivní hééérečka, dokonce „poctěná“ titulem zasloužilá umělkyně, ale také „antichartistka“ z r. 1977. Je dostatečně sebevědomá, naivní či spíše domýšlivá. Myslí si, že je stále tou hvězdou, kterou byla za éry V. Havla, resp. krátce po ní a že ještě může mluvit do české politiky a jejich problémů. Ovšem její charakter pro (byť zcela nereálný) výkon funkce českého prezidenta není zrovna příkladný. Jen pro připomenutí: ještě rok před „revolucí“, tedy v roce 1988 , bez uzardění přijala z rukou komunistických představitelů titul „zasloužilé umělkyně“, v r. 1977 byla dokonce signatářkou Anticharty 77. Dnes ovšem, jako správně (podle známého: Kam vítr, tam plášť) orientovaná hééérečka, přítelkyně (jedna z mnoha) V. Havla, jedna z předních kritiček bývalého režimu, obdivovatelka V. Havla a západní politiky, ale také velká kritička současného českého prezidenta M. Zemana. Její trvalé politické ambice dokonce způsobily rozkol jejího manželství s Milanem Lasicou.

Zdá se, že jakkoli jsou úvahy paní Vašáryové hloupé a naivní, lascivní a falešné projevy sympatií ze strany českých pravdoláskařů a sluníčkářů jsou pro ni velice příjemné a lichotivé. Že se nechala slyšet s naprosto něčím tak hloupým, naivním a nereálným na základě když ne lživých, pak falešných sympatií, že jí „ z Čech píšou...“ se lze domnívat, že na tomto velmi pochybném projevu sympatií a falešných výzev ke kandidatuře na českého prezidenta, si u české veřejnosti svou reputaci příliš nevylepšila, spíše naopak. Sama totiž jako kandidátka na post slovenského prezidenta neuspěla a tady šíří takové bludy. Jenže, to neznáte paní Vašáryovou. Patří totiž k těm lidem (i v Česku), kteří si myslí, že když řeknou svůj názor nebo hodnocení v množném čísle mají za to, že tím vyjadřují názor či hlas většiny občanů. Nějak jí však nedochází, nebo si to nepřipouští, že se to týká jen malé skupiny občanů, kteří mají tisíce důvodů nadále projevovat loajalitu, sdílet a obhajovat ideály Václava Havla, jeho falešné téze, blafy, lži, názory a pochybné pravdoláskařské hodnoty. Nebo jiné hodnoty, které se dají snadno utvrzovat v dolarech nebo eurech.

Budiž jim to dopřáno, pes který štěká nekouše, říká jedno staré české přísloví. Jen to jejich vrčení a štěkání zbytečně kazí náladu slušným a dělným lidem, kteří realitu prožívají jinými skutečnostmi. Přesto by se eenergická paní hééérečka však měla raději více starat o nemalé problémy u nich doma, než se zabývat českými problémy, nebo se opájet výpady proti našemu prezidentu Zemanovi. Nevím sice, jaké sympatie sdílí paní Magda Vašáryová vůči svému prezidentovi Kiskovi, ale jakkoliv s ním česká veřejnost a jistá část politiků v mnohém nesouhlasí, netaktní a urážlivé výpady vůči jeho osobě se nekonají.

Na půdě České republiky je (zřejmě ještě z dob V. Havla) naprosto jiné klima tzv. rádoby demokracie, které umožňuje beztrestné urážky a pomluvy demokraticky zvolené hlavy státu, čehož drze využívají i mnozí Havlovi zahraniční sympatizanti a pravdoláskaři. Obávám se však, či jsem o tom přesvědčen, že s největší možnou pravděpodobností se nenaplní ani zbožná vize paní Vašáryové o V. Havlovi, že : „Začneme o něm pozitivně, velmi pozitivně hovořit, a dokonce ho vynášet do nebes, až po jedné generaci.“ Má štěstí, že se tohoto zklamání nejspíše nedožije a jestli ano, přítel Alzheimer ji v tom zklamání bude jistě vydatnou oporou.

52 komentářů :

 1. Pani Vasariova oni vam lzou ! Ze jsou to Cesi, kteri Vam pisi, aby jste byla jejich presidentkou !

  To pisi opice z povodi Okavanga v Botswane !
  Vede je ale pra-vnuk FICKA z Cactic..

  Takze, kdyz Vas opravdovi Cesi odmitnou, tak jeste vzdy uspejete v Cachticich.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Slovensko Česku odkazuje : "nakopte tú štetku Vašáryovú do prdele, - ale zpredu"

   Vymazat
  2. Kňažko a Vašáryová pomáhali rozbít Československo a pak jásali, zatímco ódéesáci tančili na Vítkově mezi hroby československých prezidentů.

   Vymazat
  3. Co som dokoncil skolku v 15 rokof svojho veku terazky som na leceni a stat plati i mojej rodine dobre zlatky na mojoch 14 deti,viem pocitat 3+3 =6 a vasarova je nadejna nase presidentura a lety se musi zmenit na skolu a ne prasecnuik smrat tam je a holokosttam bol na cigany co to bolo to bolo tu fero conka

   Vymazat
 2. Pán Bůh s náma a zlé pryč. Kavárenskejm došli vlastní kandidáti a testujou, co my na zahraničního? Co třeba Krvavá Madla? Ta by jim slušela víc.

  OdpovědětVymazat
 3. chudaci slovaci kiska a ted tadle blbka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tá je zrelá pre psychiatra

   Vymazat
  2. Máte veľkú pravdu. Je to hlupaňa, ktorá si myslí že je svetová politička pretože bola v blízkosti "českého poloboha" Havla.

   Vymazat
  3. Dolouho mi trvalo, než jsem si zvykl na její křivý úsměv. Nemůže za to, říkal jsem si. A VONA TEĎ TU SVOU KŘIVOU HUBU VODEUŘE!

   Vymazat
 4. Prokristapána!!!!
  co to mele ?
  vždyť je to jedna z největších p.č?!?!
  musím to bohužel takhle neušlechtile projevit!
  ...vlna hněvu mi to na jazyk přinesla!...
  j.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. vzhľadom na to, o koho ide, je to vyjadrenie až príliš diplomatické a kultivované :-)

   Vymazat
  2. Nelzete , pisou vam aby jste uz konecne sla do prdele...protoze tam muzete lezt komukoliv , jste tam , konecne v konecniku uplne jako doma, nebo vic nez doma a budete uz konecne taky jednou uzitecne zamestnana a nam nebudete skodit...Ja vim ,ze mate v planu ritolezectvi presidentske , ale my se bez toho velmi dobre obejdeme, tak hezky o dum dal, prdeli se nebizi hodne, coz tak na velvyslanectvi jiste velke mocnosti, ktera je posledni dobou v prdeli taky a bude jeste dlouho...a dostanente jeste odmenu jako drive za komunistu...Dotaz , jaky to bylo lezt komousum do pr... omlouvam se za hrube vyrazy...

   Vymazat
 5. No, já nevím, co jí píšou z Čech, ale my z Moravy rozhodně o takovou omezenou svini nestojíme.
  Ani kolo bych si o ni neopřel. Ať se naučí brousit nože, to taky není k zahození.

  OdpovědětVymazat
 6. Jeden Slovák co dokurvil letiště Ruzyní stačí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A další Slovena - Krnda - co nám dokurvuje Prahu (po tom olomouckým podvodníkovi a po gangsterovi Bémovi se přece ještě něco dokurvit dá, i když její předchůdci se velmi činili).

   Vymazat
  2. Letište Ruzyň ste si dokurvili sami svojou servilnosťou. Nemáte počúvať blbé názory slovenských našepkávačov preferovaných americkou ambasádou. A čo námestia, ulice, knihovny, lavičky ? To boli tiež nápady jedného Slováka ? Už sa z tej vašej servilnosti smeje celé Slovensko. Asi najbližšie si ČR premenujete na Havloidostan.

   Vymazat
  3. motáš tady halušky s knedlo vepřozelem

   Vymazat
  4. Dobry je mluvit o dokurveni ,kdyz si sami uz neprodlene poridili US zakladny...Nemluve o neslavne minulosti ,rovnez hodne naznacujici ...velkych dokurvenosti a sklonum k zradcovstvi , kdyz je moznost. Ve srovnani s tim je Ruzyne prkotina...

   Vymazat
 7. Jen abyste se komunisti samou nenavistí nepochcali!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Poučka pro blbce: Když ti chybí argument, dosaď tam komunisty.

   Vymazat
  2. 0:44 Jediný, komu tady každý den samou nenávistí povolují svěrače, jsi ty.

   Vymazat
  3. A když ti0:44 dojdou komunisti tak to sveď na Putina.

   Vymazat
 8. Náš prezident není nepřizpůsobivý, nikdy neodmítl placenou funkci.

  OdpovědětVymazat
 9. Tato ikona herectví, humanismu a diplomacie si bezesporu zaslouží - aby byla zobrazena na čokoládě Milka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Fialová Magda?

   Vymazat
  2. Měla by si nechat uříznout prsa, amputovaný mozek a piliny místo něj jako zdejší Pepek Vyskoč už má.

   Vymazat
 10. napřed jsem se hodně ale hodně zasmál,potom jsem si položil otázku - je to senilita nebo i debilita?Možná určitý druh sebeukájení a pózování.Každopádně :tak jsme se zasmáli a šupajdá do práce a tomu kdo to napsal dejte korunu od cesty,nebo práci v Blesku ,tam pro ty primáty si určitě vypiluje písmo.

  OdpovědětVymazat
 11. Stačí nám estébácký slovák Andrej.On i Magda dělají Slovensku jen ostudu

  OdpovědětVymazat
 12. Včera jsem v hospodě zase slyšel, že prý češi píší a oslovují Putina a prosí ho aby byl i presidentem v Česku, prý pak budeme jezdit na Krym na rekreaci zdarma. Tož já nevím co jsou to za češi co vymýšlejí tyto kokotiny, jednou Putin, podruhé Magda, potřetí......

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nečti Aha, nečti Blesk, nekoukej na NOVA TV - a budeš mít klid.

   Vymazat
  2. No Putin by to asi nebral, ten má větší ambice, ale my jsme spokojeni s tím co máme.

   Vymazat
 13. No v čem dělá ostudu Babiš nevím, asi tě sere, že dává lidem práci a že má peníze (nevolil jsem ho a nebudu). A co se týče té piksle, tak bez komentáře.

  OdpovědětVymazat
 14. doktor bože do čeho jsi duši dal.......

  OdpovědětVymazat
 15. Před časem šel fór : "Víš které zvíře má největší pi--ču?" ??? " Lasica!!" Q.

  OdpovědětVymazat
 16. Paní Vašáryová, jsem autorem nepsané jednoaktovky pro dva herce "Pastýř cizí krávy". Do hlavní role jsem obsadil sám sebe, louku zapůjčil kolega. Hrajeme jakožto ochotníci bez honorářů, co vybereme od faráře dáme na charitu. Nechcete se si zahrát raději druhou hlavní roli? Také vám píši z České republiky.

  OdpovědětVymazat
 17. ASI ZAHLA LASICOVI S ARABEM,KTERÝ JI VYMYL MOZEK

  OdpovědětVymazat
 18. Paní Magda Vašaryová na rozdíl od její sestry není oblíbená ani na Slovensku. A já, Moravan, si nepřeji, aby tato profláknutá proamerická osoba se cpala se svými neukojenými politickými ambicemi do druhého státu. Anebo, ať to Mme Vassary zkusí v Maďarsku se svými americkými kousky. V Česku máme dost svých US kolaborantů.
  Morave

  OdpovědětVymazat
 19. Možná je zvaní do prezidentské funkce někým od nás takové jako její tvrzení, že vlepila políček režiséru Jiřímu Krejčíkovi. Ten se proti tomu ohradil s tím, jaký je mezi nimi fyzický rozdíl a nakolik je to tedy pravděpodobné. Řekl, že to není pravda. Madam to asi řekla v domnění, že se to panu režisérovi nedonese.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Kdo znal zesnuleho rezisera vedel, ze ten ac vyjimecny filmar bohem obdareny byl take cholerik ....Jeden priklad z mnoha...Temer umlatil tchyni zehlickou, skoro bez provokace...jak uz to u choleriku byva...V jednani s nim byli vyskoleny specialni osoby odvazne a neohrozene a znacna odmena, byla jim slibena , za utrpeni zpusobena fyzickymi napadenimi ktere vzniklo nahle nahle a tak bez moznosti a varovani predem a tedy se snizenou moznosti obrany nebo uteku...

   Vymazat
 20. Nekritizujte, po litru borovičky konstatuji, že jsem pro.

  OdpovědětVymazat
 21. pani Magda je na Slovensku krajně neoblíbená, podobně jako jeji přítel Kňažko. Kandidovala za prezidentku a bylo to úbohé. Potpm se pokusila o primátorku a převlékla se za hospodyni v zástěře. Nic ji nepomohlo, ani Radičová- Sorošova chráněnkyně. Bylo to velké fiasko.Teď by chtěla zamířit do Čech? A je to tak, že by ji Češi chtěli?Neni to jen její fantazie a přání? Ona totiž si stále hraje na něco, čím není. Dzurindova parta se rozpadla, Mikloš s Dzurindou rejžují u Porošenka s požehnáním Sorose a ona se cítí odstrčená. Chce novou roli. Je jako Kňažko.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přál bych si z celého srdce, aby kandidovala. Byla by to skvělá legrace. Věřím, že by po součtu hlasů mohla závidět i Přemyslu Sobotkovi, jeho presidentský ůspěch. Ale nevěřím, že by se ji po tomto propadu v té hloupé bedně rozsvítilo.

   Vymazat
  2. Kňažka jsem zažila live jako jednoho z nejodpornějších agitátorů hřímající pro rozpad našeho státu!
   je to odporná fyziognomie!
   magda je to samý svinstvo!!!!!!!
   jituš

   Vymazat
 22. Pane Baťo, takových "vrcholných" politiků tu máme neurekom.

  OdpovědětVymazat
 23. Len si ju berte, jeblingtonku.

  OdpovědětVymazat
 24. Tak vidíte Kefalín, ako ide život. Furt ste vy Čehúní nás Slovákov podceňovali a vidíte. Terazky máte v Prahe slovenskú primátorku, za rok budete mať slovenského premiéra a ak dá pánboh, aj slovenskú prezidentku. Čo bolo, to bolo Kefalín. Terazky som iba majorom ale už sa vidím jako nový minister vojny, čo to tárám, národnej obrany v ČR.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Výborně. Lépe to ani nešlo vystihnout.

   Vymazat
 25. Chazarka Magda Waschar,ubohá bídná komedianta,která kdysi dávno ukázala svoje kozy ve filmu a vyčadila to skřetovi Hejvlovi si myslí,že se z ní všichni pro tyto její "přednosti"poserem!Je to ksind 1.kategorie-HVLOIDKA!

  zločas

  OdpovědětVymazat
 26. Zkúsiť sa musí všetko a preto, čo by nie, Vášarýová na hrad. No ako čo tam bude robiť. Bude variť kávu a s Havloidami vzpomínať na staré zlaté časy, ako pracovali v dizentu a podrývali tuto republiku. Vášaryová teda nie, ta až po revolucii, keď si uvědomila, že je na inom nástupišti, ihned prebehla tunelom na to správné nástupište a išla robiť velvyslankyňu do Rakúska pod heslom, herci su schopní robiť čokolvek, stačí im dať roľu a oni zahraju i velvyslanca. V tomto by možná zahrála i prezidentku.

  OdpovědětVymazat
 27. Já jsem pro!
  Národu je smutno, sázkové kanceláře budou mít terno, a já vím jak dopadne.

  OdpovědětVymazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.