Reklama

.

.

úterý 11. října 2016

Za co to politiky ČSSD voliči potrestali? Za zradu!


Lubomír Man
11. 1. 2016
A to za zradu nikoliv za jejich počínání v politice domácí, která, vnímaná jako člověku nejbližší, mu nejčastěji dělá či nedělá vrásky na čele. Tady totiž (i ve vládě koaliční), se ČSSD podařilo zachovat linii, a po parlamentních volbách 2014 se aspoň na tomto úseku politiky chovala stejně, jako před nimi. To znamená k občanům - včetně těch nejpotřebnějších - sociálně citlivě.


Takže zrada ČSSD se odehrála jinde, a to na poli zahraničním. Čili v oblasti pro život lidí zdánlivě málo významném. Před volbami zde jako ty nejpevnější balvany v proamerickém valu stály pravicové strany ODS, TOP 09 a lidovci – nu a ČSSD, která v tom valu také chtěla být, ale už tam pro ni nebylo místa, nezbylo, než ukročit od proamerického valu stranou, a v zájmu zisku hlasů těch, kterým se křik z proamerického valu jaksi nepozdával, začít hlásat cosi víceméně opačného. Jestliže tedy jak ODS, TOP 09 a lidovci si doslova trhali plíce souhlasným křikem se vším, co Západ, vedený Washingtonem, na planetě Země podnikal či podnikat chtěl (včetně plánované stavby americké radarové koule v Brdech), mluvila ČSSD z volebně taktických důvodů jinak. A tak došlo k omylu, kterému podlehli mnozí - a mezi nimi i já. Že totiž to protizápadní, co ČSSD hlásala, i to, a jak se vymezovala vůči otrocky prozápadním postojům našich pravičáků, bylo jejím upřímným a autentickým hlasem.

Z toho snu jsem se probudil po volbách, přesněji druhý den po ustavení nové vlády, jež z těch voleb vzešla. Svět se nalézal uprostřed ukrajinské krize a slovo si k ní neváhal vzít i nově ustavený ministr zahraničí, sociální demokrat Zaorálek. Mluvil, otvíral ústa, a lidé nevěřili tomu, co z těch úst vycházelo. Protože to bylo jako by to za sociálního demokrata Zaorálka, dřívějšího nejzavilejšího odpůrce amerického radaru u nás, náhle promlouval předchozí zahraniční ministr a zarytý nenávistník všeho ruského Karl Schwarzenberg. Rusko je agresor a nová ukrajinská vláda (Němcem Günterem Verheugenem nazvaná vládou čistokrevných fašistů z masa a kostí), byla v podání nového ministra sborem andělů, kterému je třeba – a to i bez vyzvání - pomáhat. A jedině jeho v revolučním boji zraněným příznivcům – tedy jen těm, kteří vodkou zdarma rozlévanou posilněni, rozbíjeli hlavy policistů, kteří se dlouhou řadu dnů nesměli bránit – nechť je umožněno v Praze se z ran léčit a zotavovat.

Pohotově se mu za rekordní obracení kabátu dostalo titulu oranžový Schwarzenberg, a dost možná, že pouhý tento tvořivý výtvor, z lidu vzniklý, měl stranu v jejím výhradně prozápadaním letu, varovat. Ale nestalo se. A tak se ve stejném kurzu letělo dál, až let uťal náraz z odpoledne 8. října t.r. , kdy se našich školách či úřadech scítaly volební hlasy. Dokazující, že falši a zradě ani u nás růže nekvetou. A to bohužel - ke škodě naší politiky sociální, ke které kdysi mocné a proto akceschopné ČSSD budou nyní potřebné síly v obcích a krajích chybět. 

18 komentářů :

 1. A za co potrestali voliči vás, komouše?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Za to, že tady musíme trpět takového debila jak jsi ty 21:34.

   Vymazat
 2. vypada to ze asi fakt neni treba volit stejne si to delaji podle sebe kurvy politicke darmozroutske chudaci ted jim daji na bufetove zradlo a chlast dan!!!

  OdpovědětVymazat
 3. Za zradu ne ale za zrady. Počínajíc Zemanem a končíc církevními restitucemi. Podporou ukrafašistů a imigrační vlny. Opět budou lovit neexistující středové voliče a tím budou ztrácet i ty zbytky co jim ještě zůstali. Můžou si notovat s Kalouskem, jak ti jejich voliči zůstávají doma. Ale jak a proč se vyloupli voliči Tomia Okamury, kteří doma nezůstali, to by bylo příliš složité přemýšlení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamura je bianco šek, který se mnoho voličů bálo podepsat. Někteří se báli míň, ale bude ještě dlouho trvat, než se ukáže, jestli udělali chybu.
   Jsem ale přesvědčen, že větší chybou je nejít k volbám a volit současné parlamentní strany. A takhle to bude ještě dlouho, obávám se.

   Vymazat
 4. Jiří Jírovec11. října 2016 21:59

  Ohledně výsledků TOP 09, ODS a ČSSD jsem napsal Kalouskovi (tykám mu, protože je mladší a k tomu taky chemik): "[Výsledky] odrážejí to, co se děje ve Sněmovně.

  

Nazíráno zvenku, Sobotka je politik bez šarmu a bez myšlenky. Možná je dobrý zákulisní manipulátor (cožpak to nebyl Chovanec, který navrhl utajení Lánské schůzky a dokázal, aby mu Hašek skočil na špek? Má ČT preventivně svoje štáby všude a nebo dostali odněkud echo?)

  Fiala je rozšafnělá nuda. ODS trochu drží Stanjura, ale to je málo.

  Zbýváš tedy Ty. Víš o čem mluvíš, máš potřebnou míru vtipu a dostatek ironie. Jenže ani jeden z vás nechápe, že se sice "pobíjíte" ve Sněmovně, ale že občan by chtěl vidět i něco positivního.

  Pamatuješ se na rozruch, který způsobila zpráva, že sis dal se Zavadilem pivo? Není žádný důvod, proč by neměli dva poslanci najít kousek vzájemného porozumění. Jenže občan v tom může vidět komedii: Dávaj si ve Sněmovně přes držku, pak spolu chlastaj, ale na nás serou.

  Ty i Sobotka se dopouštíte stejné, naprosto základní chyby, protože oba nesmyslně útočíte na Babiše, abyste získali politické body.

  Sobotka se mohl na pozadí Babiše pochválit, jak se mu úspěšně vládne - i proto, že má oporu v dobrém, kooperativním ministru financí. Místo toho na svém partajním kongresu nechá na svého koaličního partnera útočit.

  Ty jsi v opozici, takže máš kritiku Babiše jako součást své pracovní náplně. Jako bývalý ministr financí samozřejmě víš, že to nemá jednoduché."

  Ke komunistům bych pro 21:34 dodal, že se těžko prosazují v situaci, kdy se s nimi "nemluví" a těžko se dostávají do medií. Pořád jsou ale třetí nejsilnější stranou. Občané je "trestají" za to, že jsou neviditelní.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ČT dostala echo evidentně a to mohl Hašek při zřetelné dotěrnosti moderátorky poznat a mělo mu to sepnout. Mimochodem z venku není poznat, že Kalousek je hovado, u kterého to jeho hovadství suverénně veškerý jeho vtip a ironii přebíjí?

   Vymazat
 5. cssd se chova jak top09 tak to je

  OdpovědětVymazat
 6. Zaorálek nevěděl, kdy přestat Ukrajinu chválit. To Zeman sice něco špitnul o Porošenkovi jako o prezidentovi míru, ale prohlédl a rychle zmlknul, protože by mu to vadilo. Lidem většinově Ukrajinská vláda sympatická není.

  OdpovědětVymazat
 7. Přitom ČSSD stále ještě dostává spoustu hlasů lidí, kteří doufají, že se probere a začne hájit jejich zájmy, i když k takovému názoru je nutno být hodně naivní, protože je naprosto nepodložený. Bohužel jako levice zůstává dnes jen KSČM, ale ta se z neznámých důvodů staví do pozice panenky v koutě, která doufá, že když bude tichá a ukázněná, najdou ji tam. A tak je vlastně jedno, jestli dezorientovaní voliči levice volí ČSSD, ANO nebo KSČM - žádná z těchto stran jim nakonec nepomůže. Naopak - k vládnutí se spojují jednou s TOP 09 a jindy s ODS! Trapné. TnT

  OdpovědětVymazat
 8. KSČM se přestala chovat jako opoziční strana a jeden projev předsedy V. Filipa ve Sněmovně krátce před volbami to vytrhnout nemohl. Tato strana skutečně čeká disciplinovaně a v tichosti v koutě a čeká, zda ji tam někdo objeví. V době, kdy jí ostatní subjekty na politické scéně jakož i dění ve světě dávají dnes a denně tolik argumentů a výzev, kterých by se měla chopit. Jenže, až ji bude případně někdo potřebovat do koalice, bude již mít takovýmto chováním tak malý počet hlasů, že přestane být zajímavou. Již se to děje v praxi.Smysl pokračování této strany při takovém to fungování (kromě zaopatřovacího ústavu pro její představitele) mi uniká. Důvod, proč si ji ostatní politické strany udržují, je však zřejmý. Vyřadí tímto způsobem přes 10% na levici, které by jinak získaly další strany (dříve patrně socdem, nyní spíše ANO).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ad 11. října 2016 23:36
   nečeká v koutě.
   V koutech sněmovny naopak čekají její návrhy.
   Když jsem se na něco ptal vedoucích představitelů ČSSD na některé takřka shodné návrhy od KSČM,
   tak říkali, že to není možné, že jim dávají podporu, že ne´ví proč jsou odsouvány...

   Vymazat
  2. Nestačí jen nějaké návrhy ve sněmovně (parlamentní žvanírně). Tahle partaj má ze své podstaty vždy hájit práva utlačovaných a vykořisťovaných, kterých je tu většina. A musí ji být slyšet a vidět nejen v parlamentu. Proč je zorganizována, když není schopna se postavit do čela řešení stěžejních témat, která lidi nejvíce hnětou? Nechali je jiným subjektům. Přímá demokracie, radar, migranti, minimální mzda, církevní restituce, fašistická vláda na Ukrajině, a jistě mnoho dalších. Proč se nepostavili proti "zvýšení" důchodů o 40 Kč, a vždy hlasují za zvyšování svých platů? Mají sice výhodu, že jako jediná "stará" parlamentní strana nemá na svém kontě žádný skandál s korupcí. Ale jinak se bohužel proklamují jako bezzubá strana. Komunisté udělali dle mého názoru velkou chybu, že na svém posledním sjezdu opět volili do čela ty bývalé ( Josef Skála je jediná výjimka), kterým, jak se zdá, změkly páteře od sezení v parlamentních lavicích. T

   Vymazat
 9. Když známe námluvy Kalouska a Sobotky,tak je dobře,když obě strany dostaly kopanec.Nevidím schopného politika z ČSSD,který by tuto stranu očistil a vrátil ji renomé levicové strany.Pokud tam Sobotka zůstane nadále,přivede stranu ke 3% a nedostane se do parlamentu.

  OdpovědětVymazat
 10. A já jsem rád, že jsem se s touto stranou rozloučil, možná jsem to měl udělat dřív, ale byla v tom trocha nostalgie.
  K tomu co píše pan Man bych mohl přidat další příklady socdemácké "nekonzistentní" (eufemisticky řečeno) politiky, ale ještě nemám úplně nadhled.
  V každém případě vedení této strany se dobrovolně spolčilo se stejnými silami, se kterými některé jiné strany spolupracují nepokrytě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nejsi jediný. Vždyť i těm skalním voličům to chvíli trvalo, než jim to došlo. Až doje kariérním čekatelům, že zbývajících 5% nostalgických voličů je příliš málo k uspokojení kariérních vidin, to teprve bude sešup. V první fázi upřou naděje k Zimolovi a ten to taky nezachrání. Už jedou dolů po skluzavce a nabírají rychlost. Po brzdě sáhnou až bude pozdě, protože vždy byli a budou nevidomí a opoždění. Většina funkcionářů se třese před jakoukoli skutečnou změnou a upínají duté naděje k blábolům Sobotky, typu - já jsem změna, nový program, noví voliči a středoví voliči až se z některých anti-pučistů vyloupnou noví pučisti. Zrada, zrada a podraz jsou základní stavební kameny ČSSD.

   Vymazat
 11. doktor Socani byli,jsou a zůstanou křivákama - jsou z principu oportunisti - kam vítr,tam plášť a pro koryto udělají naprosto všechno (čímž se neliší od KSČM a dalších stran)

  OdpovědětVymazat
 12. BOHUŠ KUDRNÁČ,PŘI PODPISU KORUPČNÍ SMLOUVY NA PRODEJ OKD BAKALOVI, VĚNOVAL TOMU TUNELÁŘI,JISTĚ NEZIŠTNĚ, 2O MILIARD. BOHUŠ KUDRNÁČ BY MĚL ZA TU ZLODĚJNU,SEDĚT DÁVNO NA PANKRÁCI.

  OdpovědětVymazat