Reklama

čtvrtek 13. října 2016

Za zradu potrestali voliči politiky ČSSD

J.Skalský
13.10.2016  České národní listy
 
Ano. Pan L. Man má pravdu. Jenom pojem zrada chápeme o něco širším způsobem. Myslíme si totiž, že potrestaní pánové se dopustili zrady i svou politikou vůči tzv. sudetským Němcům a celkovým proněmeckým snažením.

Sobotka prohlásil tzv. sudetské Němce za naše spojence. S Bavorskem buduje blízké vztahy, které má i k Německu, do jehož samé blízkosti hodlá dojít Zatím se mluví o tom, že se stáváme německým protektorátem nebo že z nás bude 17. spolková země SRN.

Jak se k nám chovají naši němečtí spojenci? Někteří z nich mluví o nás jako o zločincích. Údajně jsme se měli dopustit vůči nim nejrůznějších zločinů, od těch válečných, těch proti lidskosti až po genocidní. MZV ČR neprotestuje, nezakročuje proti tomu nijak, nevidí důvod, jak nám písemně sdělilo.

B. Sobotka se rozplýval nad tím, jak sudeti jsou vůči nám vstřícní. Vzdali se, jak náš premiér tvrdí, odškodnění a práva na vlast. Mluvil o tom jako o hotové věci. Nic takového však není pravda! Žádné změny v uvedeném smyslu mnichovský soud neregistroval, takže stanovy "sudetoněmeckého landsmanšaftu (SL)" platí v původním znění.

Ale to je jen část pravdy. Pan B. Sobotka měl místo pochval na adresu SL říci, že sudeti na žádnou vlast, kromě té německé, příp. rakouské, právo nemají a nikdy neměli, že nikdy vůči nám neměli a nemají žádné právo na odškodnění či dokonce na restituce.

A aby pan premiér řekl celou pravdu, měl říci, že Německo jako nástupnický stát hitlerovské říše je nám povinno zaplatit reparace a ty činí cca 360 miliard předválečných korun.

Pan premiér je prvním českým ministerským předsedou, který zahájil přímá jednání se SL, pan premiér jako první poslal oficiálního zástupce vlády na sjezd SL. Co říkal pan Herman přítomným bylo ostudné. A je možné, že B. Sobotka jako první předseda české vlády má ve svém kabinetu i prvního "sudetského Němce", pana D. Hermana, který je předsedou česko-německého Sdružení Ackermann-Gemeinde, jež s mnichovským Ackermann-Gemenide má společné celoněmecké sjezdy a spolkové orgány, i když oba dva spolky jsou registrovány jako samostatné. O tom, že mnichovská Ackemann-Gemeinde je jednou ze základních složek SL, ví dnes již kdekdo.

A co dále činí naši spojenci? Posselt ve Vídni ubezpečoval své landsmany, že pokrok v restitucích bude, že budou i náhrady. Samozřejmě dodal, že prezidentské dekrety musí být zrušeny. Rakouský SL se nedávno nechal slyšet, že v ČR probíhají jednání o odškodnění tzv. Novorakušanů, tj. tzv. sudetských Němců, kteří se stali občany Rakouska až po 27. dubnu 1945. A pokud jde o vlast, tak na sjezdu v Norimberku se nechal představitel "sudetské" mládeže veřejně slyšet, že tato mládež má dvě vlasti, jednu původní a druhou současnou a že budou bojovat o to, aby obě její vlasti byly respektovány. Jaká jednání probíhají s Posseltem, o tom není naše veřejnost informována. Jsou utajovaná.

Jak může vláda ČR jednat se subjektem, se SL, který nemá mezinárodněprávní subjektivitu? Jedná snad vláda SRN s nějakým českým spolkem? Nejedná a ani nejednala. I pro jednání má mezinárodní právo svá pravidla. Německá vláda je zná a jedná podle nich. Naše vláda se jimi neřídí.

K jednáním naší vlády se SL dala podnět kancléřka A. Merklová. Řekla tehdejšímu premiérovi Nečasovi, při své několikahodinové návštěvy Prahy, jak sudeti touží po přímých rozhovorech s českou vládou. Za to jí B. Posselt veřejně poděkoval. Za několik měsíců poté P. Nečas v čele státní delegace dojel do Mnichova, kde před bavorským zemským sněmem promluvil tak podlézavě, až to bylo stydno. Byla to jeho labutí píseň. Brzy poté jeho vláda padla.

Za nedlouhý čas úřadování následné sobotkovské vlády se ozval B. Posselt, že nová česká vláda začala tam, kde ta stará, nečasovská, skončila. A to další, co následovalo, částečně víme.

Faktem je, že německá vláda, a někdy i bavorská, zasahují do našich vnitřních záležitostí, zejména ve prospěch SL. Tato praxe musí přestat. Diplomatickou cestou je třeba zjednat pořádek. Co však naše MZV? Když L. Zaorálek nastupoval do funkce ministra, veřejně prohlásil, že si bere sebou na ministerstvo pracovnici jedné německé nadace v Praze, aby mu zajišťovala kontakt na německou sociální demokracii. Pan ministr záhy po svém nástupu do Černína jmenoval členy české části Česko-německého diskusního fóra. Zjednodušeně řečeno, téměř samý sudetomil. Zda je výjimkou jmenování M. Prokeše (KSČM) do fóra, je diskusní otázkou.

A snad je třeba i připomenout, že na akcích SL jsou zpravidla přítomní i naši diplomaté. Slyší, co zní z tribuny, a mlčí, případně se vzmohou na přání zdaru akce. Pan ministr by je tam měl posílat jen tehdy, když budou moci na sjezdech a podobných akcí vystupovat a uvádět okamžitě věci na pravou míru. Jinak, když mlčí, platí pravidlo, kdo mlčí, ten souhlasí. A proto je nutné bezprostředně změnit uvedenou praxi naznačeným způsobem. Jinak tam naši diplomaté nemají co pohledávat. Nejsou přece jen obyčejnou kulisou sudeťáckých sešlostí. A na základě informací našich diplomatů by mělo MZV posílat protestní noty, např. proti obviňování nás z nejrůznějších zločinů, proti vměšování se do našich vnitřních záležitostí, kromě dalšího.

J. Skalský
 
 

19 komentářů :

 1. Platíme své dluhy,které nadělaly vlády po sametové revoluci.Zlato už není,tak to bude majetkem státu,cirkevní restituce jsou toho důkazem,přijde navrácení sudetského majetku a ten zbytek si rozdělí mafiáni,oligarchové.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A nakonec nás rozstřelí Rusové,
   protože premiér Babiš sem v roce 2018 nechá instalovat SS základnu.

   Smazat
  2. 9.08.ztotožňuji se, že Kobližkář bude po parlamentních volbách v r.2018 premiérem a Slávek-Bohuš ministrem financí, jen se ve funkcích otočí.ANO, bude líp, zajistí USSáckému xindlu lokalitu pro výstavbu USSáckého radaru.Úspěšnost SPD tipuji na 7 procent.

   Smazat
  3. 10:46 - mohu dostat odkaz, kde pan Babiš souhlasí s instalací humanitárního radaru americké armády?

   Smazat
  4. Nemůžete. Před volbama to říkat nebude, zatím se jenom nebude k tématu vyjadřovat.

   Je to jenom moje vágní tušení.
   A vzhledem k tomu, jak jsou naše parlamentní strany svorně nerozborné především v tom, že jsou hlavně "nepopulistické", což si vykládají tak, že zásadně nedělají, co by snad chtěli voliči, tak jsou jakékoliv obavy vždy oprávněné.

   Smazat
  5. Pro 12.06 Nemůžete.Stačí však sledovat to,
   co předvádí jeho oblíbenec Stropnický ve
   funkci ministra obrany.Na rozkaz USA léčí
   za naše peníze ukrajinské banderovce,každá
   americká žádost o pohyb USArmy je bleskově
   scválena a občanům vnucena.Pokud Vám tyto
   skutečnosti nestačí,nepomůže ani odkaz.
   Petr Majevský

   Smazat
 2. tak pojdme vsichni volit aby babis nebyl premier

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ať žije Slávek Sobotka, Zaorálálek, Dienstbier a Mládek. jedině ti nám zajistí dostatek dluhů, demokracie a imigrantů.

   Smazat
  2. ... a emerikánský "obranný" radar ...

   Smazat
 3. ..Babiš je pro mně synonymem zoufalé situace
  v hlavách voličů České republiky...
  to byla zase ukázka
  -34% obyvatel šlo k volbám !
  no víc není třeba mluvit...
  je to Pyrhovo vítězství a jako takové je slabé
  a nevydrží...(jenom možná násilím nebo nějakou nepěknou utužující akcí viz. "obranný radar " apod.)
  pro mně osobně je to nepěknej chlap,který to má v tváři.
  ...jeden z virů monsanta ,tímto přitakávač k jejich zločinům na lidech ,půdě ,
  do hola zruinovat pralesy ,lesní porosty- naši
  záchranu ,kde ještě zbývá ta trocha útočiště
  milé zvířeně a květeně...
  je neuvěřitelné jak a že vůbec takovýhle typus s koblihou
  určuje...
  j.

  OdpovědětSmazat
 4. Vlaštovko,klid,dokud se neztrapní Babiš i ANO,voliči ho budou volit.Jak to dlouho trvalo,než odepsaly ODS,jak dlouho to trvalo,než odepsaly ČSSD.S TOPkou to šlo rychle díky takovým exemplářům jako Kalousek a další.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 13.22 jenže času je málo a obohacovači tu můžou být co nevidět,kejvač Slávek pro to dělá co může.

   Smazat
 5. lidi voli Ano jelikoz to zatim nic neukradlo nevytunelovo nekorumpovalo!!!
  andrej neni rozeny orator ale je mu rozumet co rika a na to lidi slysi!!!
  ostatni radoby chytri politici tlachaji o nicem!!! viz sralbotka anebo kalous usaty!!!
  chef

  OdpovědětSmazat
 6. Pane Skalský, hlavním prosudetským exponentem v ČR není ČSSD a Sobotka, ale KDU-'CSL, v čele s Hermanem a Bělobrádkem a ze všeho nejvíc český katolický klérus. Přikládá si i Pithart, který dokonce zase zvažuje kandidaturu na prezidenta, a další.

  OdpovědětSmazat
 7. o tom že ve vladach po veškrnově revoluci sedi hajlujici černoprdelnici neni třeba psat každy kdo ma všech pět pohromadě to musi vědět že vatikan ač sebe řadi mezi služebniky boži něco jineho řika a něco jineho kona ale to už davno davinko věděl čech největši mistr jan hus

  OdpovědětSmazat
 8. U obou autorů(J.Skalský,L.Mann) postrádám ,jakou část voličů ČSSD mají na mysli,že ve volbách potrestali politiky ČSSD ?
  Problém celé ČSSD je ten,že jsou názorově,ideově a hodnotově příliš rozkročeni.
  Od národních socialistů,bývalých členů KSČ,oportunistů a prospěchářů, radikální a progresivní část socialistické levice konče.
  Autoři textu měli podle mého na mysli voliče,který má blízko k národním socialistům,nebo konzervativnímu nacionalismu.
  ČSSD stejnou měrou ve volbách trestá i ta část voličů,která má zase blízko k radikální a progresivně/idealistickou části.
  Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se nachází v kleštích.Jak z toho ven(...)?

  Václav Malý.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pan biskup? A k tomu politolog? No to jsou mně věci. Ale dobře, že se křesťan-katolík zastal svého pobratima, křesťana-katolíka. Sociální demokracie je strana jen podle názvu, jinak je to oportunní parta zištných lidí, kteří kašlou na nějaké programy, jen když jim kape. Zrazují jako za Horáka (špióna z USA), zrazují jako za psychopata Špidly, hlupáka Grose a nyní za slizského Bohuša. Není jim pomoci, čeká se na nový opravdu levicový subjekt, ne na svině a la Tomy Blair.

   Smazat
 9. 19:59
  Skutečně nejsem biskup ani politolog.
  Nedělá mi problém se hlásit k levici.
  Jsem dělník a běžný občan.
  Kdo jste Vy,že se nedokážete podepsat pod svůj komentář svým jménem ?
  Pro řadu voličů, je z různých důvodů ČSSD nevolitelná. To je fakt.
  Nebo jste jiného názoru ?
  Jinak doporučuji skvělý komentář Lukáše Ulrycha k posouvání ČSSD doprava.
  Zastavme blairizaci ČSSD!
  http://denikreferendum.cz/…/23908-nedejme-blairismu-zadnou-…

  Václav Malý.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.