Reklama

.

.

úterý 4. října 2016

Zapomeňte na vyšší platy. Kapitáni průmyslu se už třepou na Ukrajince

Geo
4. 10. 2016  Eurasia24

Není v České republice regionu, kde by cesty nelemovaly náborové inzeráty. „Nedostatek pracovní síly“ mají namísto zvýšení mezd vyřešit hordy Ukrajinců.


Takzvaný „nedostatek pracovní síly“ je údajně jedním z největších současných problémů průmyslu v ČR, kdy firmy – tuzemské i zahraniční – díky tomuto jevu „nejsou schopny plnit své závazky“. Jako důvody jsou často uváděny nemotivující sociální systém či nedostatečná provázanost vzdělávací a výrobní sféry.

Na investičních fórech ani v mainstreamových médiích, ovládaných Babiši a Bakaly, však téměř nikdy nezazní to hlavní: zajistit důstojný život rodině s jedním a více dětmi při 80 korunách na hodinu není jen nemotivující – je to prakticky nemožné. A šedá ekonomika bují.

I přes neustálé opakování „zoufalého nedostatku pracovní síly“ firmy nejsou ochotny zaplatit lidem víc, ačkoliv mají každoročně stamilionové čisté zisky – stačí se podívat do obchodního rejstříku na výroční zprávy naříkajících firem v okolí. Možná budete šokováni.

Hitem současnosti je proto agenturní zaměstnávání nuzáků z těch nejžalostnějších koutů Evropy, nejčastěji Bulharů a Rumunů. Co dokáže frustrovaný, sexuálně abstinující a ze „řetězu utržený“ zahraniční dělník, známe všichni (stačí ve vyhledávači zadat např. heslo „opilí Rumuni“).

A aby toho nebylo málo, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák v pondělí 3. října prohlašuje: „Je potřeba něco urychleně dělat, protože řada firem říká, že není schopná plnit své zakázky. A když ty zaměstnance nemůžeme sehnat doma, musíme je sehnat v zahraničí. Potřebujeme tisíce Ukrajinců, protože trh práce to neřeší.“

Směr průmyslové lobby je jasný: vytěžit z chaosu na Ukrajině, co se dá, abychom nemuseli zvyšovat cenu práce českých lidí. A dopadá na úrodnou půdu, protože pozitivně reaguje sám premiér Sobotka, když říká, že „musíme hledat možnosti, jak najít pracovníky v zahraničí“ a že hodlá se zaměstnavateli hledat „řešení pro přísun Ukrajinců a vydávání pracovních karet". Jaké překvapení.

Rozvrat Ukrajiny se vyplatil, zapomeňte na vyšší platy.

35 komentářů :

 1. A co jste čekali od nenasytných a chamtivých kapitalistů? Tento systém není pro pracující, nýbrž pro parazity všeho ražení. Lámat si hlavu můžeme tak akorát nad hloupostí většiny obyvatelstva, které tento zdegenerovaný systém podporují. T

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jednoduchý řešení, debile. Nech se zaměstnat u komunisty nebo dělej na sebe

   Vymazat
  2. Prosím vás,cílená likvidace naší země začala zvolením Havla!Uvědomíte si to konečně?Celý východní blok jsme kolonií !Co se udělalo jako první v 92.roce?Zrušilo se učňovské školství,nasekaly se střední školy na mizivé úrovni,tím se snižovalo IQ studentů.Ne všichni dosahují na maturitu,vždyť je to logické!Dobří řemeslníci zestárli a mladí nejsou!Toto už byl dávno plán NWO!A to se jim povedlo.Mladí nechtějí pracovat,ta dovezeme nevzdělané různých ras a národností a ti budou makat za minimální mzdu jako otroci,budou obohacením kulturním,sexuálním,ale i politickým.Ukrajinci se již dnes snaží přes neziskové organizace dělat Pražský Majdan.

   Vymazat
  3. Pro 11:11. Vystudovat vysokou školu má předpoklady pouze 13 procent populace. Dnes to dopadá tak, že vysokou školu dostudují všichni žáci. Je to ubohé a ještě se tím chválíme. Přečtěte si DP poslance Bendy v 17stránkách. Je to tak na 1. ročník SŠ.Kolik i poslanců je na tom stejně!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   Vymazat
  4. To je ale ubohost hraničící se slabomyslností ta reakce v 10:52. Způsob jak by "řešil" neřešitelné rozpory této společnosti je hodný nedostižného blba.

   Vymazat
  5. 10:52 no ty budeš hodně jednoduchej ...... chudák rodina :-/

   Vymazat
 2. A vo tom to je(!), říkal Pitkin.
  Každý kdo dnes mluví o solidaritě (stejně k NATO a náckům, jako k vybombardovaným chudákům), je naivní trouba, který na to sám doplatí a my s ním.

  Kromě těch perfidních herců a rétorů, kteří jsou přímo u lizu, kdekoliv v systému.
  (Skutečným hercům a rétorům se omlouvám, tihle mají hodně primitivně pojaté role).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Aby si na to aspoň pár lidí vzpomnělo u voleb

   Vymazat
 3. Kdybych byl "neznámým" majitelem solární elektrárny a nebo seděl v dozorčí radě státem dotované tzv. státní akciovky, také bych neměl pana Babiše rád a nedělalo by mně problém, stupidně ho srovnávat s Bakalou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 10:53 - Máte-li rád babiše, pak jste stejný, jako on. A to rozhodně není pro vás lichotivé:
   http://svobodneforum.cz/tajna-analyticka-zprava/

   Vymazat
  2. Ono jde především o souručenské spolčení ČSSD a ODS. Tito hoši sedá ve správních a dozorčích radách a přihrávají si kšeftíky.
   Je zajímavé, že odbory i komunisté ani nehlesli.
   Kdo nás tedy vlastně prodává???

   Vymazat
 4. Počet nezaměstnaných tady 4x překračuje počet volných pracovních míst.

  Takže kde jsou ty neobsazené pracovní místa ?

  Vím z vlastní praxe i od známých, že když inzerují ( i blbě placené ) dělnické nebo technické místo, tak jim do týdne příjde 30 životopisů od zájemců. U kancelářských míst je odpovědí i 70 a více.

  Takže kydy pana Hanáka a podobných "expertů" jsou bohapustou propagandou, které může věřit nanejvýš kontinuálně zaměstnaný pražák, čtoucí jen Reflex, Respekt, nebo iDnes, který vůbec netuší, co se v republice děje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty debile "volná pracovní místa" není to co visí na Pracáku. Tam dávají nabídky a poptávají jen největší zoufalci. Práce se dnes nabízí a hledá zcela jinak. A sehnat dnes někoho kdo něco umí a je spolehlivý je takřka nemožné.
   Zkus si dnes jen sehnat kvalitního řemeslníka s referencemi. Počkáš si nejmíň 2 měsíce.

   Vymazat
  2. 11:27 - Zvedá se mi z tebe žaludek. Co jsi ty zač, je patrné z tvého sprostého nadávání někomu, kdo ti nic neudělal(tomu 11:12). Jsi snad "podnikavec", který si brousí zuby na "kvalitní řemeslníky s referencemi" z Ukrajiny, kterým budeš moci zaplatit ještě nižší mzdu, než je zvykem na východ od Německa? Myslíš si, že je najdeš mezi Ukrajinci, myslíš si o nich, že jsou to kvalitnější pracovníci?

   Vymazat
  3. blbe 11:27, přečti jsi to ještě jednou co píše kolega nad tebou, zřejmě nerozumíš psanému textu, to co píše je pravda a mám podobné zkušenosti. Tobě budou dobří právě tito odborníci z Ukradiny. Jen si dávej pozor, pokud je jakkoliv nasereš, tak ti rozbijou tlamu nebo zrovna sejmou. Ty řemeslníku, lopato.

   Vymazat
  4. Debile, čím to asi je a kdo za to může.
   Asi komouši a Putin, co, zmrde.

   Vymazat
  5. 15:55
   Zmrd seš ty a tvůj fotr,kterej s tebou neprásknul o parník,ty nedouku lejnolahvárenskej!!!!

   Vymazat
 5. alebo ho daj žaškoliť, daj mu plácu hodnú jeho práce a problém zmizne, a nie ty "debile" čakať až sa niekto vráti z Nemecka

  OdpovědětVymazat
 6. vse proti ceskemu narodu je treba to pristi rok u voleb zmenit

  OdpovědětVymazat
 7. Už příští rok podle jednání tripartity by měla průměrná mzda stoupnout ke 30.000, průměrný důchod na 12.000. Ale komunističtí debilové budou furt vřískat, furt je jim málo. Raději 1000 pracovitých Ukrajinců než jednoho takového debila.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 13:18
   Raději hejno kobylek než jednoho Chujmera debiloviče a bandu banderovskejch kurev!

   Vymazat
  2. :-))) 13:18 - ty jsi asi z té strany "ano, bude líp", že?
   Máš rád data, tak sem napiš, kolik je průměrná mzda a průměrný důchod v Německu, ještě po 27letech od hadráku. Pokud jde o tebe, šapitó tě přeplácí, protože tvoje nešikovné žvásty nemají stejně žádný efekt.

   Vymazat
  3. 13:49

   Komunisto, kdybyste to tady 40 let nekurvili, tak by tvoje přihlouplé otázky byly zcela bezpředmětné.
   Jinak, dělej na sebe a můžeš si začít vyplácet třeba 100.000. Nebo do toho Německa klidně můžeš jet pracovat.
   Ale co to plácám. Jeď raději do země snů, do Ruska. Proč vlastně nesrovnáš naše mzdy a důchody s těmi ruskými?

   Vymazat
  4. Pussy 14:16, jediné kdo to tu zkurvil, tak to byli ti tvoji havloidi, obřezaný hňupe. Rozkradli vše, co ti komunisti nabudovali. A tví Němci ti dají akorát tak tu nejpodřadnější práci ty havlo-hamburgerová nezaměstnaná homo nulo.

   Vymazat
  5. Havloidní mrdko, komouši kdyby tady byli 1000 let, tak to nezkurví tak jako TY a TVOJE zahovněné kleptošlapky za 25 let budování fašokapitalizmu.

   Vymazat
  6. Parazite 14:16 dáváš jasně najevo, že jsi v životě nikdy nic nevytvořil a jen se snažíš vymazat význam těch, kteří to dokázali a navíc to nedělali jen pro sebe, ale pro celý národ. Tak vypláchni z diskuze.

   Vymazat
 8. 14:16
  Ty bys jinde chcípnul hlady,ty havloidní nemakačenko a věcně zlitý blábole!!

  OdpovědětVymazat
 9. A ty 13.49 si pospěš do US řiti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Proč bych to dělal? V ČR je krásně a dobře. To ty val do svého Rusácka když to tou tak nenávidíš, demente.

   Vymazat
  2. Nevávidí jen takový zachráněný vlastizrádný odpad, jako jsi ty bukvice 15:24.

   Vymazat
 10. vlast tě (14:16) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. už si to pomalu poupravte, místo Obamy dejte Clinton, vítězství Hillary bude 100%ní, už se na tom pracuje a nějaký směšný dozor OSN u voleb to už neovlivní :-) http://ceskoaktualne.cz/2016/10/zpravy-ze-sveta/media-mlci-nasly-se-hlasovaci-urny-100-hlasu-pro-clintonovou/

   Vymazat
 11. "BUDETE OTROCI VE VLASTNÍ ZEMI" prohlásil Miroslav Štěpán v listopadu 1989 k dělníkům v ČKD v Praze.

  Tehdy ho dělníci vypískali, protože uvěřili vlastizrádcům, lhářům a nastrčeným loutkám. Jeho slova se však naplnila.

  Kde je dnes ČKD a tisíce dalších fabrik co byly záměrně zlikvidovány?

  Jak skončili ti, co ho vypískali? Jako nezaměstnaní? Jako bezdomovci? Jako živořící důchodci?

  Ano, jsme otroci ve vlastní zemi, jen si to někteří nechtějí přiznat.

  Kde je dnes Československo, co nemělo žádné dluhy?

  Kde je dnes vyspělý průmysl, zemědělství, zdravotnictví, školství, bydlení, práce a důstojný život pro každého, .....?

  Máme rozkradenou, zdevastovanou, vytunelovanou a totálně zadluženou kolonii Česko.

  Dluhy nezaplatí ani 10 dalších generací.

  Máme milion exekucí ročně, 600 tisíc registrovaných nezaměstnaných, další statisíce neregistrovaných nezaměstnaných, 500 tisíc předčasných důchodců, 100 tisíc patologických hráčů na automatech, 4 miliony lidí žijících v chudobě, máme každý den 5 sebevražd ze zoufalství, neboť lidé už dávno pochopili, že dobře už bylo.

  Máme tak "kvalitní" život, že jsme první na světě ve spotřebě antidepresiv a prášků na spaní.

  Devastace společnosti pokračuje vysokým tempem.

  Teď už zbývá našim otrokářům a vlastizrádcům dílo zkázy dokončit tím, že sem pozvali imigranty. Ti mají za úkol zničit Českou republiku, český národ i celou Evropu, přesně podle plánu.

  Vlastizrádci, zloději a tuneláři potřebují zamést stopy po zvěrstvech, co tady za posledních 26 let napáchali, neboť ani za 100 let to nikdo nedá do pořádku. Proto pomocí imigrantů zlikvidují kolonii Česko i celý český národ.

  Podle nezávislých odborníků, byl rozkradením, devastací, tunelováním a nezákonným vyvedením majetku do zahraničí, každý občan ČR okraden o minimálně 5 milionů korun. Přece nebudou polistopadoví zloději vracet rozkradený státní majetek, to raději zlikvidují zdevastovanou kolonii Česko i český národ.

  Už víc jak 26 let posloucháme lži o demokracii a svobodě.

  Ani jednoho jsme se nedočkali.

  Jen se po volbách vymění loutky, ale zlodějská totalita pokračuje dál.

  V Ústavě České republiky jeden z klíčových zákonů říká: "Veškerá státní moc patří lidu této země".

  Toto nikdy neplatilo, není dodržováno, ale v této zlodějské totalitě se to nesmí říkat.

  Někdo si snad myslí, že "lid co má veškerou státní moc" by takovým způsobem likvidoval sám sebe a stát ve kterém žije?

  jedinou pozitivní věc proti období před estebáckým pučem v roce 1989 jsem po dlouhém hledání přeci jen našel.

  Už nestojíme fronty na" banány."

  OdpovědětVymazat
 12. Hanák: "Potřebujeme tisíce Ukrajinců, protože trh práce to neřeší."

  Nechápu. Trh přece řeší vše. Protože ale pan Hanák nechce "nedostatkové" kvalitní pracovníky koupit za v místě obvyklou cenu, hledá pracovníky na Ukrajině. Až nebudou Ukrajinci, bude chtít Turky, Peršany, Indy ...
  Pak přesune továrnu jinam (do Malaysie) a budeme tu mít NO GO zóny z "importovaných etnik".
  Ve zkratce: je to komplexní problém rozvratu učňovského školství a neochoty zaplatit férovou mzdu. Kdyby zaplatil, tak by si ten obor čeští kluci vybrali. Je to problém dlouhodobého plánování státu. "Kvalitní řízení" státu posledních 27 let nyní přináší své plody.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sledoval jsem vystoupeni toho vyžraného bezcharakterního hantaka na ct.
   Jak pochleboval sobotkovi v reci cisel o nezamestnanosti a nechapal jsem
   V podstate vyresil nezamestnanost v cz.
   Prirovnani jednoho s nemeckem o nejnišsi nezam. v eu k smichu
   Sobotka ji snizil z oficiálního imaginárního statistického cisla z pul milionu na 350 000 a Hantak mu emotivne kontroval ze v cz je vic jak 150 000 volnych pr. mist které nejdou obsadit takze tech min 150 000 z z 350000 jsou nefachcenka. Tech zbylých 200 000 jsou stari a nebo "jinak " nemocní. Takze zadna nezamestnanost zadny problém.
   Otrokar jak vysity. Co taky cekat on hnupa co zastava nadnarodni korporace.

   Vymazat