Reklama

pondělí 31. října 2016

Zemana mohou svrhnout o Vánocích, udeřil Zdeněk Zbořil. A doplnil pár věcí, o které prý skutečně jde

ROZJEZD ZDEŇKA ZBOŘILA
31. 10. 2016  ParlamentníListy
 
Křik kvůli společnému prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů spouštějí hlavně ti, co z paměti vymazali obraz hrbení Václava Havla hned před dvěma americkými prezidenty. Zdeněk Zbořil ve svém pravidelném hodnocení politického dění uplynulého týdne považuje za správné, že televize Prima nakonec odvysílala pokleslou Show Jana Krause, neboť kdo chtěl, mohl pochopit, že nejde o medaili a dalajlámu, ale zase jen a jen o Zemana, jak nazývají věční vyvolávači občanského neklidu prezidenta České republiky.

Ohlédnutí za událostmi, které se odehrály na pozadí Dne státnosti, nelze začít ničím jiným než setkáním ministra kultury Daniela Hermana s dalajlámou, které je odstartovalo. Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek v Partii televize Prima i ministr vnitra Milan Chovanec v OVM České televize shodně prohlásili, že jejich vládní kolega porušil dohodu v koalici, že všechny kontakty s dalajlámou budou na neoficiální bázi. Dva roky platila, všichni ji respektovali, až teď ji porušil Daniel Herman. Ministr kultury na jejich kritiku zareagoval na Twitteru. „Nikdy jsem nikomu neslíbil, že se nesetkám s dalajlámou. Naopak jsem řekl, že takový požadavek je v rozporu s mým svědomím a odmítám jej,“ uvedl. Jeho vyjádření nepřekvapilo v tom smyslu, že dle tradice politického kličkování nekomentoval jádro problému, tedy to, že v neoficiálním setkání mu nikdo nemínil bránit, ani to, že oficiální schůzkou podrazil celou vládu.

V té souvislosti je zajímavé, že předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek tuto dohodu Sobotkovy vlády respektoval a s dalajlámou se sešel mimo úřad. Tomu, že ministr kultury oficiální schůzkou zřejmě plnil něčí rozkazy, nasvědčují slova ministra Zaorálka, jimiž v televizi Prima popisoval svůj telefonát s Danielem Hermanem ještě před jeho schůzkou s dalajlámou: „Pan Herman mi řekl, že už je to hotová věc, že se situace vyvinula, že dalajláma přijde na ministerstvo. A pak mi řekl, že tam mám pana Koláře a další, tak abych zkusil přesvědčit je.“ „Kdyby to s ohledem na podobné události v minulosti u nás i v zahraničí nevypadalo jako zpravodajská hra, jejímž účelem je svržení vlády, prezidenta republiky a změna politických poměrů, a to za pomoci zahraniční moci a jejích agentů v České republice, mohlo by se nad tím mávnout rukou,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil své pravidelné hodnocení politického dění uplynulého týdne.
 
 Když odejde z vlády, může Herman s dalajlámou meditovat o Marxovi

Podle jeho názoru si Daniel Herman zřejmě neuvědomil, že není ani předsedou vlády, ale ani „nezávislým“ členem vlády koaliční. „A jednak ohrozil zájmy země v zahraničí, jednak nevychází z postoje už třetí vlády České republiky ve vztahu k Čínské lidové republice. Pak by měl být ale důsledný a usilovat o zrušení řady smluv, které byly v posledních dvou letech mezi ekonomickými a také kulturními subjekty uzavřeny a se svými kolegy ve vládě a v Senátu, kteří chtějí soudit předsedu vlády, ministra zahraničí, předsedu Senátu a Poslanecké sněmovny, třeba jen navrhnout přerušení diplomatických styků s ČLR, pohrozit jí u nás tak oblíbenou tibetskou vlajkou, a hlavně poradit jí, jak se čínská vláda má chovat. Případně ji k tomu donutit vyhlášením nějakých sankcí. Pokud by na to například Evropská unie, USA a Velká Británie nepřistoupily, mohli bychom to učinit jako Česká republika bez nich, třeba i s novou politickou reprezentací v čele s doposud jen ministrem kultury Hermanem,“ míní politolog.

Pro „hrdinu“ posledních dnů ale existují i další možnosti. „Anebo by naopak pan Herman mohl z vlády odejít, stát se třeba ředitelem České televize nebo založit další neziskovku, která by mohla vystupovat na ochranu lidských práv v ČLR aktivněji, než to dovoluje dosavadní postavení ministra koaliční vlády. Mohl by také počkat, až se pánové Horáček, Kolář, Pithart a další stanou prezidenty České republiky a potěšit nás, společně se svými aktivisty, nějakou novou ‚performancí‘. Samozřejmě nikdo nemůže bránit členům vlády, aby se scházeli s dalajlámou, ale ať potom odejdou z vlády. Budou moci v klidu s dalajlámou meditovat o tom, jak to vlastně bylo s tím Karlem Marxem. A i ti ostatní, když ta svá setkání považují za tak významná, nechť přesvědčí své kolegy nejen ve vládě, ale i v Parlamentu, že Česká republika musí změnit svou zahraniční politiku vůči ČLR a ukázat jí, že nám nejde jen o lidskoprávní aktivismus hrdel,“ podotýká Zdeněk Zbořil.
 
 Je divné, že prezidenty Havla a Klause nenapadlo Bradyho vyznamenat.

Podruhé sehrál Daniel Herman klíčovou roli kolem kauzy „strýčka“ – ve skutečnosti je to bratranec jeho matky – Jiřího Bradyho. Rozehrál hru o tom, že nedostal vyznamenání kvůli tomu, že on se sešel s dalajlámou a prezident Miloš Zeman se mu takto pomstil na přeživším holocaustu. Ale velvyslanectví Kanady, jejíž občanství má Jiří Brady, nedostalo žádnou informaci o tom, že by měl dostat české státní vyznamenání, což potvrdil mluvčí velvyslanectví Michael Vlček. Přitom velvyslanectví cizích států jsou pokaždé předem informována, pokud má jejich státní příslušník dostat české vyznamenání. V některých zemích jsou totiž pravidla, která říkají, že občan těchto zemí musí mít svolení své hlavy státu, aby vyznamenání cizí země přijal. Pár dní, které dělily dalajlámovu návštěvu od předávání státních vyznamenání, by sotva stačilo k potřebné proceduře s kanadskou stranou.

„Už minulý týden jsem pro ParlamentníListy.cz řekl, že to na mě dělá dojem až příliš jednoduché, dokonce se nebojím říci diletantské zpravodajské hry. A opět jako v minulosti, viz třeba televizní krize, se vloudila chybička. Prezidenty Havlem a Klausem nevyznamenaný pan Brady, sice cizí státní příslušník už někdy od roku 1949, ale řekněme, že alespoň do roku 2008 v ČR neznámý, sice přežil německý likvidační tábor, ale kolik takových lidí bylo, o kterých nevíme, možná jen proto, že nemají vzdáleného synovce v pozici ministra kultury České republiky. A hlavně, kolik bylo těch, kteří nepřežili? S bídou dokážeme vyznamenávat in memoriam aktivní bojovníky proti německému nacistickému režimu. Jen v Mauthausenu jich bylo umučeno a popraveno podle tamějšího dokumentačního střediska okolo devíti tisíc. Není v tom CV pana Bradyho něco, co nesmíme vědět?“ ptá se Zdeněk Zbořil.
 
 
O hrbení máme obrazové záběry ze setkání Havla s prezidenty USA

Vedle návštěvy dalajlámy a neudělení vyznamenání Jiřímu Bradymu v uplynulých dnech hýbalo médii prohlášení čtyř nejvyšších představitelů České republiky. Zvedla se kvůli němu vlna kritiky, že jsme jako republika servilní a že se hrbíme před velmocí. Šéf české diplomacie Lubomír Zaorálek to v pořadu Partie televize Prima zdůvodnil, že mělo jen uhasit požár, který založil ministr Herman, a další lidovečtí politici všechno přiživili tím, že na ministerstvo také dorazili. „Šlo o řešení situace, kdy Česká republika přestala držet slovo. Česká republika udělala to, co si nedovolil ani prezident Obama, co si nedovolil ani prezident Kiska. Pan Herman tady vystoupil z řady a stal se hrdinou. Ale pro nás jako pro Českou republiku musí být v zahraniční politice držení slova to hlavní,“ vysvětlil Lubomír Zaorálek, proč k prohlášení ústavních špiček došlo.

„Naši, i ti nejvyšší, političtí reprezentanti se mnohokrát ‚hrbili‘. A máme o tom i obrazovou dokumentaci ze setkání Václava Havla hned se dvěma americkými prezidenty. Prezident Clinton byl před svým zvolením v českém tisku pomlouván div ne jako sovětský agent, protože se jako mladík při svém návratu z Moskvy zastavil v roce 1968 v Praze a setkal s bývalými komunisty Švermovou a Kopoldem. Ale už za několik let dostal Řád bílého lva, který mu pan prezident Havel osobně dovezl do Washingtonu. Bylo to jen krátce po projevech Clintonovy nezřízené sexuální asertivity v Bílém domě a lhaní před porotou. Pokud jsou slova pana ministra Zaorálka pravdivá, pak by si měli dojít setkání s dalajlámou přítomní ministři KDI-ČSL ke zpovědi a přijmout alespoň rozhřešení z rukou zpovědním tajemstvím vázaného duchovního pastýře. Anebo odejít z vlády, nikoli kvůli setkání někoho s někým, ale proto, že se zdá, že nemluvili pravdu, anebo ji tajili. A pokud lžou všichni, tak ať řeknou, kdo se, a hlavně před kým, vlastně ‚hrbí‘,“ doporučuje Zdeněk Zbořil.

Publikum pokleslé Show Jana Krause tvořili i spacákoví hrdinové z ČT

V tažení proti hlavě státu byli viditelní zase staří známí. A to nejen umělci, ale v Show Jana Krause i bývalí politici jako Jan Ruml, tradiční petenti všeho, co jim dají podepsat, jako socioložka Jiřina Šiklová nebo havlomilové jako Michael Žantovský. Pořad se neodvysílal v původním čase, ale s jednodenním zpožděním. „Možná si na Primě uvědomili dříve než jiní, že jde o velmi podobnou ‚sandinistickou‘ scénu, jako bylo vystoupení ‚umělecké fronty‘ v České televizi na přelomu let 2000 a 2001. A že by mohli posloužit k vyvolání politické krize jako tehdejší Zpravodajství ČT. To, že projevili určitou obezřetnost, je pochopitelné. Soukromé televizi se nepromine to, co tzv. veřejnoprávní,“ myslí si politický analytik.

„To, že publikum té pokleslé Show Jana Krause tvořili aktéři bojů o Českou televizi, spacákoví hrdinové a ‚bojovníci za svobodu slova‘ z oné doby, je dost vážným varováním pro všechny, kteří se nechtějí dostat do hledáčku Chovancovy úderky ‚pro boj s vnitřním nepřítelem‘ nebo neméně nebezpečných Evropských hodnot. Ale koneckonců, bylo dobré, že to Prima nakonec odvysílala. Kdo chtěl, mohl pochopit, že nejde o ‚medaili‘ a dalajlámu, ale zase jen a jen o ‚Zemana‘, jak nazývají tito věční vyvolávači ‚občanského neklidu‘ prezidenta České republiky. O něm pak neúnavně prohlašují to, co všichni dávno vědí – ‚není jejich‘. Koneckonců ale přiznávají, že jde o zahájení volební kampaně pro ‚jejich kandidáta‘, o kterém se – zdá se – dosud nedohodli, kdo jím bude,“ říká pro ParlamentníListy.cz Zdeněk Zbořil.
 
Petice podepisují ti, co jsou odkázaní na peníze od Ministerstva kultury

Při příležitosti státního svátku se na veřejnost obrátila skupina umělců sdružená v Petičním výboru na obranu demokracie. V rámci akce Týdny občanského neklidu by podle nich lidé, kteří se k výzvě připojí, měli zasílat stanoviska představitelům státu, otevřít školy, divadla či galerie diskusím, případně i stávkovat. Video s výzvou natočili herec a zpěvák Vojtěch Dyk a herec Jiří Bartoška. „Je trochu zvláštní, když už je řeč o Jiřím Bartoškovi, známého komerčními aktivitami už od tzv. Lotynky, po níž stát přišel o desítky milionů a palác U Hybernů i vzácnou památku dům U Černé Matky Boží, a samozřejmě řediteli Karlovarského MFF, mimochodem financovaného také z peněz daňových poplatníků prostřednictvím Ministerstva kultury, že se podepisují i ti, kteří jsou na podobné financování od Ministerstva kultury často i existenčně odkázaní,“ upozorňuje politolog na to, čím také může být podpora Daniela Hermana ze strany umělců motivována.

V Den státnosti 28. října se vpodvečer na Staroměstském náměstí konalo shromáždění, které svolal místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda Starostů Petr Gazdík .................... (pokračování textu zde)

35 komentářů :

 1. Nedovedeme-li milovat nepřítele, buďme k němu aspoň spravedliví.
  Tomáš Garrigue Masaryk

  OdpovědětSmazat
 2. Nevěřím, že ten trapný, nejodpudivější póvl v řad rádoby "politiků" a nějakých komediantů, placených dolárky, by svrhnul našeho pana prezidenta, kterého podporuje 70% obyvatel!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak to máte malou představivost.
   Půjde jenom o to, kam až si troufnou zajít.
   Pokud by se vykašlali na zachování jakéhos takéhos obrazu demokracie, jejich možnosti jsou neomezené.

   A s těmi 70% to teda nevím. Například mezi mými kolegy nebo mezi spolužáky mého syna je to určitě mnohem míň, bohužel.

   Toto nelze odhadovat podle omezeného vzorku s kterým jsem zrovna já nebo Vy v kontaktu.

   Smazat
  2. Nesvrhnou, dostanou přes držku...

   Smazat
  3. Ovšem.V Brně platí hrbit se před sudeťáky a
   olizovat jim prach z bot.Na to jediné se v
   Brně zmohou!
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Petře Majevský, to myslíte na mě? Já jsem vlastenec! Vůbec nechápu, čím jsem si to od Vás zasloužil!

   Smazat
  5. Budouci president, kandidat a velkointeligent pronesl,ze ma knihovnu a v ni 20.000 knih. Z toho 19tisic a 999 jsou svazky del Lenina a Marxe. Posledni knizecka ma nazev.
   INSTRUKCE A PRIKAZY.
   Jak se pricpat na presidentske kreslo v CR.

   Smazat
 3. Děkuji za článek. "Umělci"? Známe je, manifestovali věrnost Říši a Vůdci, pak pro změnu socialismu a nyní oligarchokracii - mění svoji "víru" podle svých neukojitelných finančních potřeb - a jak říkal Čapek: Kdo mění víru, nemá žádnou. A s panem Hermanem je to stejné jako s jeho poskoky. Takže - Herman Germán, nácků vzor, Čechům vzdor.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nevím co si mám o vašem příspěvku myslet, poněvadž jsem se právě doslechl z TV Relax, že presidenta Zemana podporuje 15% obyvatel, kdežto Hermanna 37%. A já vím, že by naše televize nelhala ! Mohli ale také uvést, že průzkum probíhal v kanceláři pana Hermanna, to by potom vyznělo věrohodněji. P.V.

   Smazat
  2. A tak mně napadlo - proč všichni umělci -herci - z dob první republiky, kteří za protektorátu jen hráli ve filmech, byli po pětačtyřicátém považováni za kolaboranty, mnozí vězněni a odstaveni z kultury na dlouhou dobu. A to se nechovali jako dnešní, odporná, kolaborantská,proamerická havěť, imitace Američanů. Hrát to neumí, je to teatrální, řada soukromých producentů leze s tím a s těmi hovadinami, co jiní soukromí neumětelové píšou za předlohy, do televizního vysílání, a občané se na na to musejí za trest dívat. A ještě si tahle havěť dovolí sprostoty proti prezidentovi? Při změně režimu by za to měla být kulka - je to odporné!

   Smazat
  3. A proč si vůbec kdo dovoluje dělat podobné "průzkumy"?? Taková drzost! Taky půjdu od souseda k sousedovi a udělám průzkum, kdo podporuje tu křivou svini Hermana a další svině okolo něho. Kam mám poslat výsledek svého zkoumání?

   Smazat
  4. (Anonymní 31.října 2016 12:48)
   Možná by bylo nejlépe poslat to Chovancově nově zřizovanému "ministerstvu pravdy", které má "zamezit vlivu informační války ze strany Ruska i jiných mocností." - Kdoví, třeba mezi ty mocnosti bude patřit vedle USA i Vatikán nebo Tibet...
   Navíc se vyškolení úředníce dříve či později dovtípí, že Herman nechtěně posiluje "proruskou" propagandu.
   VIZ http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1796021-v-cesku-vznika-novy-tym-ktery-bude-proverovat-cizi-propagandu

   Smazat
 4. Ač zdánlivě ty dvě věci spolu nesouvisí, intenzitu dalšího pokračování v "akci Zeman" určí jméno vítěze budoucího presidenta v USA! Informovaní a lidé s přehledem jistě ví o čem je řeč.

  OdpovědětSmazat
 5. Okamžitě vyhodit a potrestat za pak proti republice.Herman kolaborant 1. stupně - žalář.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zkuste se připojit j těm 7 000 podpisů

   http://www.petice24.com/odvolat_hermanna

   Smazat
 6. Za rozvracení republiky doživotí.

  OdpovědětSmazat
 7. (v pokračování textu mj.:)
  "Za kulisami „sjednocovací“ demonstrace se na politické scéně odehrává sbližování Starostů a lidovců, což by nejspíš dostalo TOP 09 mimo hru a možná i mimo Sněmovnu. Naznačuje to i výrazně snížený výskyt Miroslava Kalouska na obrazovce ČT, zatímco Petr Gazdík tam byl skoro jako doma. „Ona se ta naše slavná ‚politická scéna‘ nikam neposouvá. Jen v zákulisí, mimo oči těch, kteří si politické strany platí, se odehrávají stále stejné tahanice o to, kdo s kým a proti komu."

  Jako kdysi Kalousek akceleroval svou kariéru útěkem od lidovců, usiluje Gazdík dnes o totéž útěkem od Kalouska a Schwarzenberga. Inu známe to, kdo potápějící se loď opouští jako první.....
  (Jenže Gazdík se může ve svém odhadu mýlit: nikde není psáno, že Bělobrádek s Hermanem potáhnou stejně jako Schwarzenberg! A Václav Moravec mu sám kariéru nepojistí.)

  OdpovědětSmazat
 8. Cesi vas ministr "kultury" ma svoji vlastni zahranicni politiku, bezohledu na zajmy vasi zeme.

  ZBAVTE SE HO ! Nedokaze myslet !
  Je neschopny, destruktivni a nebezpecny vasi existenci !
  Jeho intriky jsou pruhledne a hloupe.

  Stujte za presidentem Zemanem, ktery usiluje o zlepseni vasi ekonomie a bezpecnosti.
  Je uznavany a respektovany celym svetem, pro prosazovani zajmu kazdeho z vas.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 9. To , ze president Zeman a Donald Trump ma mnoho stejnych nazoru na bolesti dnesnich dnu zajistuje Zemanovi zesileni jeho pozice, kterou mu naleptavaji bridilove a ambiciozni NEMEHLA, nemajici co nabidnout !

  Trump ma volby vyhrane a i kdyby byla podvodne dosazena Hillary, tak Amerika ji NIKDY neuzna !
  Znamenalo by to take VALKU, proti Rusku, ktere se Hillary a Soros otevrene dozaduji !
  V tom pripade hlupaci z prazske kavarny za rozvraceni zeme pro svoje ambice dopadnou velmi spatne !
  Pro jejich mentalni tezkopadnost oni NEVI, jak na tom jsou.
  Je dulezite, aby nova Trumpova administrace vedela, o co se pokousi vase "kavarna".
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 10. ...A zas budem jen skákat, jak jiní nám pískají - hopsat tak dlouho, až zlámem si vaz!...

  ...Zlatá doba, co nastává, bude kamenná...

  ...Vždyť v týhletý době jde o krk i tobě...

  ....A s hubou rozmlácenou, dnes zůstali jsme němí. Ne - nejsme na kolenou - ryjeme držkou v zemi!...

  citováno - nesmrtelný K.Kryl

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...zlatá doba nenastává, bude kamenná.

   Smazat
 11. Pane Zbořil.
  Velice dobře napsané.
  Můžou cokoliv udělat,pokud jim to dovolíme.
  Snad i Vám je jasné,že tahle židovská verbež je schopna čehokoliv,natož když je to sudeťácký žid.Není tady sám s tímto klonem.Naprostá neúcta k České republice k Českým občanům a jak dodáváte,naprosté ignorace práci vlády a její rozhodnutí.Také píšete,že se mohl sejít s Dalajlámou soukromě a nic by se nestalo.Dovedete si představit tu melu,kdyby se kdokoliv z vlády soukromě sešel s Moskevským patriarchou?Bezpodmínečně požadují vyhodit Hermana z vlády a bez peněžních náležitostí.

  OdpovědětSmazat
 12. Myslím, že nemohou vyhrát. Jen sami sebe OZNAČÍ a pak na ně bude ukázáno prstem.

  OdpovědětSmazat
 13. A ještě jedna otázka se naskýtá - proč si nikdy nikdo podobné svinstvo nedovolil vůči Husákovi? Štrougalovi? Proč nikdy žádné svině nemávaly červenýma kartama, nevyvěšovaly trencle, a žádný z ministrů by si byl nedovolil pozvat si sem na státnickou návštěvu nějakého budhistického guru? Proč si media nikdy nedovolila poštvávat lidi proti Husákovi? V kuloárech se na vládu nadávalo, ale žádný zbabělec si nedovolil jít s tím někam vyskakovat.Jak to, že se najednou vyrojilo tolik hajzlů a nactiutrhačných sviní? Proč si dovolují takové odporné provokace? To nemá prezident, Hrad, vláda, policie, apod. vůbec žádnou vážnost a autoritu, a žádný represivní orgán nemůže zakročit? A když půjdu ještě dál, -dovolil si někdy někdo protestovat proti císaři? Proti říšskému kancléři Bachovi? Takže - tohle - tenhleten hnojník a shluk sviní - to je tudíž ten hlavní znak demokracie a svobody? No - to jsme to dopracovali. A co přijde ještě potom - může mi třeba někdo z podřízených proříznout krk s tím, že měl důvod být se mnou nespokojen? To nemá chybu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Anonymní31. října 2016 13:41 protoze ted je slavna demokracie kde se to muze

   Smazat
 14. Všimněme si, že se ODS staví (nejen proti Zemanovi, ale také) - proč asi? - proti Hermanovi:

  1) Václav Klaus ml.: "Ministru Hermanovi nevěřím ani pozdrav (maximálně ten na Sudetoněmeckých srazech)..."

  2) Alexandra Uženija: "...prosím všechny, aby si ověřili fakta, než se začnou řídit dojmy nebo mávat vlajkami."

  3a) Jan Zahradil na Facebooku:
  "...v tvrzení ‚Herman versus Zaorálek‘, jakkoliv jsem se stokrát s tím druhým zhádal, mu v téhle věci pořád věřím víc než rychlokvašené buddhistické reinkarnaci Havla.“

  3b)V televizi Prima 30.10. ovšem Zahradil řekl: "...tady se ptáte, komu věřím. To není, jako já nevím, komu mám věřit, protože ta situace je pro mě nepřehledná."

  1) http://echo24.cz/a/iMA4B/klaus-ml-o-hermanovi-uverim-mu-jedine-jeho-sudetonemecky-pozdrav
  2) http://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Udzenija-ODS-Prosim-vsechny-aby-si-overili-fakta-nez-se-zacnou-ridit-dojmy-nebo-mavat-vlajkami-460639
  3a) http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Pod-Hermanem-se-kyvala-zidle-navezli-ho-do-toho-frajeri-od-Havla-Pokracovani-vcerejsiho-politickeho-TV-krvaku-460682
  3b) http://www.ods.cz/clanek/12728-partie

  OdpovědětSmazat
 15. jednoducho - Herman mal ísť od válova a prestali by odtekať peniažky k "bojovníkom" a tak rýchlo, ide o život ...

  OdpovědětSmazat
 16. Hermana by se mělo vyhodit - z jednoduchého důvodu - v žádném zaměstnání i kdybych byl přesvědčen o opravnění vlastního názoru - si nemůžu dělat to, co se mě líbí, ale musím dělat to co chce šef. Pouze v případě, že jednání šéfa by vedlo k újmně na zdraví jiných osob byl bych oprávněn udělat něco jiného, než mě nařídil šef. Šlo zde o tento případ? Sotva. Čili v každém zaměstnání by Herr Herman skončil. A tak by to mělo být. V civilním životě to musí vypadat trochu jako v armádě. Rozkazy se musí plnit. Když to tak nebude, armáda to může zabalit. Dnes nastala, kdy se běžně autority nerespektují - třeba ve školství. Kdekdo z rodičů muže vynadat učiteli. Byl jsem kdysi na seminaři, kde bylo napsáno neuvěřitelné /ještě dnes, teď tomu nemůžu uvěřit/: práva jednotlivce jsou nadřazená pravům společnosti - prý to bylo z listiny lidských prav. Jak jsem si to teprve teď tam zjišťoval, v listině lidských prav tato věta není. Nicméně tato věta určitě tam byla takhle napsana a pokud se nepletu, bylo mě řečeno, že je to listiny lidských práv. Ať je tomu jakkoliv s uvedenou větou, s jejím zdrojem, faktem je, že tato věta dobře charakterizuje tuto pomatenou, novou dobu. Pokud bude taková věta platit, tak to s námi dopadne špatně, stejně tak, když v takovém zaměstnání jako minister, budeme mít takového ministra jako Herr Herman.
  Navrhoval bych petici za odvolání toho člověka z ministerského postu bez jakékoliv finanční náhrady, tak jak to navrhují komentatoři výše.

  OdpovědětSmazat
 17. doplnění k 14:44: v osmém řadku je věta, která má začínat slovy: "Dnes nastala doba, kdy..."

  OdpovědětSmazat
 18. Proc ma Bartoska najednou tolik reklam v CT?
  Cha cha cha, je to jednoduche...dostal reklamu=penizky (od nas koncesionaru potazmo od CT) a za to musi pro CT NECO udelat...to je vystoupit verejne s protestem tydnu neklidu.... a komu dela relamu, ktere bance?????

  OdpovědětSmazat
 19. Krátce před likvidací Československa v zájmu Říše zavraždili Kryla a Dubčeka, protože ti byli tvrdě proti a lidé by za nimi šli. Když se jim nepodaří zařídit, aby normální lidi místo Zemana volili nějakého natistu, co asi tak udělají?

  OdpovědětSmazat
 20. Oprava odkazu pro profil Klvani:
  https://global.umn.edu/honors/dlai/12_klvana.html

  OdpovědětSmazat
 21. (Nobody 31.října 2016 18:56)
  Myslím, že šance, že by presidenta parlament odvolal je prakticky nulová. To nepochybně ví i ten magor Ruml, který to u Krause navrhoval a myslí si možná, bůhvíjak dobrý vtip neřekl.
  A k tomu dalšímu - papír snese hodně, ale k tomu, aby bral vážně body 2) a 3) musí už mít člověk - promiňte - pořádně v hlavě nasráno.

  OdpovědětSmazat
 22. Na Zbořila velmi dobře navazuje Oskar KREJČÍ:

  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Nemit-CT-nejste-nic-Staromak-jste-prohrali-A-ten-Kalousek-Profesor-Krejci-ma-zasadni-zpravy-460784

  OdpovědětSmazat
 23. Divím se, že nikoho nenapadlo pátrat v rodišti p.Hermana. Na správných místech by se dozvěděl zajímavé věci.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.