Reklama

úterý 15. listopadu 2016

"Admirál Grigorovič" udeřil Kalibry na teroristy v Sýrii

15. 11. 2016   zdroj
Fregata "Admirál Grigorovič" uskutečnila v úterý 15. listopadu starty řízených střel Kalibrus na pozice teroristů v Sýrii. Oznámil to ministr obrany RF Sergej Šojgu. Cituje jej agentura Interfax .

"Do této operace je zapojen "Admirál Grigorovič". Dnes provedl starty řízených střel Kalibrus na předem definované a ověřené cíle", řekl ministr při jednání prezidenta Vladimíra Putina s nejvyšším velením Ozbrojených sil RF.

15. listopadu ruské ozbrojené síly zahájily rozsáhlou operaci údery proti teroristům v syrských provinciích Idlib a Homs. Podle Šojgu se bojů poprvé v historii námořnictva zúčastnila letadlová loď "Admirál Kuzněcov". Do operace jsou zapojeny i pobřežní raketové komplexy "Bastion".

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

15 komentářů :

 1. A co takhle i nějaké jiné info od Ivana: Ruský stíhací letoun MiG 29 se zřítil ve Středozemním moři při pokusu o přistání na palubě letadlové lodi Admirál Kuzněcov.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To psala všechna sdělovadla, takže to jsme četli asi 30x, tohle nepsala žádná, takže se uklidni, týden neklidu začne až zase zítra.

   Smazat
  2. Důležitější jistě je, že nás pravidelně informuješ o své neužitečné přítomnosti. Je prokázáno, že debilové se poznají snáze než lidé moudří. S tím se nedá nic dělat. Takže si to zas tak neber a klidně pokračuj.

   Smazat
 2. Jiz se to psalo vsude a info prinesli Ivani...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Objektivní informace jsou o úspěších i o chybách (lidské nebo technické). Nechci klapky na oči made in USA, EU, Rusia nebo China.

   Smazat
  2. Jenom na území ČR se jenom od roku 1993 zřítilo několik desítek vojenských letadel a to v nebojových podmínkách. Vojenská letadla jsou extrémní technologie pro extrémní podmínky a jejich občasné nehody jsou nevyhnutelné. Americké letectvo na tom není o nic lépe. Obvykle není žádný důvod se nehodou vojenského letadla zabývat nějak víc, než o tom informovat.
   To přesně se stalo.
   Chtít aby se o tom informovalo víc znamená chtít, aby se o tom informovalo víc, než se to dělá v případě vojenských letadel ostatních států. A je to samozřejmě hrubě manipulativní.

   Smazat
 3. Pokud jsem dobre cetl info o havarii MIGu, tak ten se zritil nekolik kilometru od letadlove lode kvuli technicke zavade...

  OdpovědětSmazat
 4. Vyborně, přeji přesnou mušku a co nejvíce zasažených teroristů z NATO.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. DRAHY OLIČI SPD

   aby porazila Okamůra ty teroristy nikdy ji nebude stačit ani celá armáda.Je to totiž ideologie a ta policejně ani vojensky porazit NIKDY NEPŮJDE.Zkus SPD poradit,aby začala propagovat ZMĚNU KORÁNU např sůry č.4-89.A ty bleskem studuj KORÁN,aby jsi dokázal poradit SPD,že sejí do ČR nahrnou muslimáci a nepomůže jen kvákat,že je tady nechceme.

   VIDÍTE VŠICHNI,ŽE I CIRKEV SVATÁ SE JICH BOJI A NEDOKÁŽE POCHOPIT,ŽE TU JEJICH VÍRU A RESTITUCE MUSI ZAČIT BRÁNIT NEŽ JIM IS VYKRADE I JEJICH KOSTEL.....

   Smazat
 5. Anonymní16. listopadu 2016 5:26
  Tímto jedním, zcela bezvýznamným "neúspěchem", nepřekryješ úspěchy, které Rusové spolu s pravidelnou Syrskou armádou v Sýrii dosáhly, mamánku. Kéž by se takto dařilo i spojencům v Iráku... Jejich osvobozování Mosulu, za kterým je nespočet mrtvých civilistů, zmrzačených dětí, bez jakéhokoli přísunu humanitární pomoci...( https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/420632-zabite-nebo-zmrzacene-ofenziva-proti-mosulu-si-vybira-stale-vice-detskych-obeti.html), má dle jejich prognóz trvat ještě několik týdnů, ne-li měsíců. Kéž by se jim tak dařilo..., mamánku.

  OdpovědětSmazat
 6. Mrkni na to, Ty havloide 5:26:
  http://www.1tv.ru/news/issue/2016-11-15/21:00
  a pozor ať ti neprdne cévka v hlavě.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jen ať mu prdne.

   Smazat
  2. Tomu v hlavé prdlo už dávno. Je to mešuge.

   Smazat
 7. Impozatní je plně systémové zajištění operace zahrnující poprvé i takovouto námořní skupinu. Nic se nepodceňuje, chyby nelze vyloučit, ale lze je minimalizovat a obrátit je ve výhodu poučení se z nich.

  OdpovědětSmazat
 8. Američani nepotřebují aby válku vyhráli a to jakoukoliv. Pro zbrojní průmysl je důležité aby válka probíhala kontinuálně a pořád spotřebovávala zbraně a lidi. Pak je to ideální stav pro zbrojaře a všechny kteří jsou na ně napojeni. Jinými slovy v Afganistánu proti běhajícím košiláčů se samopaly Kalašnikov za pár dolarů, Američani nasadili letadla a zbraňové systémy za miliardy dolarů. A Američaní tento stav udržují co nejdéle zbraně se vyrábějí a spotřebovávají, lidi se zabíjejí a to je ten ideální stav pro Americké zbrojaře. Nyní Trump řekl že všichni budou v NATO muset zbrojit 2% HDP to znamená budou všichni nuceni za 2% HDP kupovat Americké zbraně které jim budou k ničemu. Rusko se ze Střední Evropy stáhlo a nemíní se vracet zpět. Američani naopak ve Střední Evropě zůstali a naopak se dostali k hranicím Ruska a připravují operaci BARBAROSA II.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.