Reklama

středa 9. listopadu 2016

Alarmující poznání z voleb prezidenta USA


Luděk Prokop
9. 11. 2016
Vychutnávám si výjimečně kydy a úvahy v čt o tom, zda to vítězství Donalda je zásluhou marketinku, nebo kdo ví „čeho“ sakra? ALE že by to taky mohlo být vítězství predikovaného významného snížení napnelismu vztahů s Ruskem s podstatným snížením vysoké hrozby vzniku atomové války - o tom nikde ani slůvko. A vypadá to, že našim bojechtivým elitám a médiím, vyhlídka na rapidní snížení napětí, které se dosud při „výrobě“ jediného nepřítele Ruska, i jejich zásluhou dalo krájet také u nás, že jim taková vyhlídka převelice vadí.


Že jim bude scházet a bude se jim stýskat po zažitých, důkladně vstřebaných, náhle nepoužitelných šablonách, kdy nebylo potřebné myslet a stačilo se jen zavděčit militantní atmosféře s jediným nepřítelem - Ruskem.

Ti co vzývali atomovou válku s Ruskem za svobodu, nemají radost z vyhlídky na rapidní snížení napětí mezi USA a Ruskem. Libují si v přízni i v rochnění se ve všem, co je normálním lidem odporné. Ať již jsou to fašistické projevy na Ukrajině provázené pochodňovými průvody, nebo násilí, vraždění i upalování lidí, které dle jejich výroků - prostě zahrabete v příkopu a máte klid. A tohle všechno lze pak zrůdně vydávat jako boj za svobodu a za demokracii.

Ani z vyhlídky na omezení imigrantského šílenství EU, po vyjádření nově zvoleného prezidenta USA o tomto šílenství, nemohou mít přívrženci imigrace a chaosu, žádnou radost.

Ti, jejichž jednosměrné manipulace provázené lhaním zanášely naše média, opovrhovaní a nesnášení jak naším prezidentem, tak námi - jeho voliči, budou nuceni přepřahat a honem honem převlékat kabáty a otáčet po větru. Občas i zapřít nos mezi očima. My se můžeme těšit, jak se s tím vším popasují.

Začínají se nám v čt rojit moudra o tom, co by Donald Trump měl a jak by to měl. Prostě typické úvahy velikánů z čt všeho druhu.

Jedna perlička k výsledku voleb v USA za všechny ostatní, stojí za zmínku:

„ Je to revoluce proti politické korektnosti a sociálně-kulturnímu inženýrství. A je to také revoluce nižší střední třídy proti tzv. elitám,". Tuto perlu vyslovil bývalý velvyslanec České republiky v USA, skandály zatížený ministr obrany, pozdější místopředseda vlády pro evropské záležitosti, známý jako „výstavní“ tunelář - Alexandr Vondra.

Sociálně-kulturní inženýrství poznává v zemích EU spousta lidí na vlastní kůži. Rostoucí počet vznikajících no go zón bez zákonů a pravidel, s nezbytím podřídit dosavadní způsob života nově příchozím, k oboru sociálně-kulturního inženýrství Alexandra Vondry, neodmyslitelně přináleží.

Vydávat výsledek demokratických voleb za revoluci proti politické korektnosti, za revoluci nižší střední třídy proti elitám, to už je příliš silná káva. To může skutečně jen ryzí demokrat disidentského střihu, ze skupiny demokratů s velice originálním pojetím smyslu a pojmu demokracie.

Mezi další politiky zmítané obavami o naše blaho, patří Jiří Pospíšil, bývalý ministr spravedlnosti a jeden z diskutovaných potenciálních kandidátů na příštího prezidenta České republiky. Doufám, že bude pokračovat spolupráce Spojených států a Evropy. Trump je nepředvídatelný, jsem zvědavý, co přinese,“… Své obavy neskrývá ani předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, který doufá, že volební sliby, podobně jako u něho, nebudou mít žádnou váhu. ,,Nezbývá než doufat, že výroky, které pronášel Donald Trump v kampani, nebudou uvedeny v realitu,“ řekl Seznamu. Zároveň zdůraznil obavy o kolektivní bezpečnost a celkovou izolaci Spojených států. Domnívá se, že kdyby Trump uvedl do praxe řadu myšlenek, které pronesl v průběhu kampaně, „poškodilo by to celý svobodný svět".

Tedy, má-li podle Kalouska ono predikované významné uvolnění dosavadního silného napětí ve vztazích mezi USA a Ruskem, s podstatným snížením hrozby vzniku atomové války být cosi, co by mělo poškodit celý svobodný svět, pak to zní bez nadsázky jako z ústavu pro choromyslné.

A protože naše média, včetně čt, zatím stále ještě nepřehodila výhybku a jsou stále poplatná partám kolem Kalouska a kolem pražské kavárny, bez ohledu na věci příští, nezazněla v souvislosti s volbami prezidenta USA, ani jednou jedinkrát úvaha v té nepřeberné změti úvah, a sice - že američtí voliči ocenili vůli Donalda Trumpa, vůli po zmírnění napětí a narovnání vztahů s Ruskem. Že američtí voliči ocenili vidinu na zmírnění napětí hrozícího vypuknutím války.

Z reakcí našich médií a řady politiků kolem pražské kavárny a jmenovitě Kalouska (viz výše), lze oprávněně usuzovat, že jim bude chybět tolik pěstovaný jediný největší nepřítel, nepřítel v Rusku a v Putinovi.

A sice, v té jejich zoufalé zabedněnosti neberou ohled na naději o zachování míru. Na naději, která vzdor jejich nechuti k uvolnění napětí, nesporně volbou Donalda Trumpa markantně vrostla. Často slýcháme absurdity o rozdělování společnost prezidentem a o zahazování příkopů o sjednocování společnosti. Klid a mír by mohly být sjednocujícím pojidlem mezi lidmi. Před sjednocováním bude ale nezbytné vyeliminovat, vyčlenit ty činitele z médií a rozhodovacích procesů, kteří si klid a mír nepřejí. Takové, kteří k životu nutně potřebují nepřítele a napětí s hrozbami.

Z jejich reakcí na výsledek voleb v USA je poznáváme a poznáme.

48 komentářů :

 1. Američan který volil Trumpa na nějaké vztahy s Ruskem úplně sere. Volil ho proto, že mu uvěřil, že vyřeší jeho každodenní problémy. Nevydávej svoje fantasie za realitu, grafomanský blbečku

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Spousty umělohmotných rakví v řadě skladů. To se jen tak neutají. A nenadávej, ať nejsi za sprosté a hloupé hovado.

   Smazat
  2. Běž si pobrečet do České televize. Bééé. Tady nás natahováním moldánků po Obamovo černé fashingtonské díře neoslníš. Hovňousek a kdepak je tvůj Kalousek?

   Smazat
  3. 21:12 - Co to hulíš za matroš, že jsi takový mimoň?

   Smazat
  4. clanek je dobre napsan a kalousek to prohlasil chtel by dale stvat proti rusku

   Smazat
 2. Sorry,ale nemohly to být demokratické volby když zvítězil ten,koho volilo méně voličů než toho jím poraženého. Jak mohou být uvolněny napjaté vztahy USA a naprosto nejen jich vůči Rusku,když to ještě nevrátilo Krym,Abcházii,Jižní Osetii a Podněstří,které anektuje a nepřestalo se o totéž snažit na východě Ukrajiny. To přece nejde,ustupovat tomu,kdo porušuje mezinárodní právo. Pokud to trump udělá a já skoro nepochybuji,že ano,protože takového imbecila aby pohledal, tak to bude mít nedozírné následky v další budoucnosti,protože to mezinárodní právo pozbude platnosti a nebude platit nic než síla. Bude přinejlepším chaos bez války,což ale,zase,nevydrží věčně. Nezlepší se to bez platného mezinárodního práva a jeho plného respektování. Tak proč ho nevyžadovat už nyní,lidstvo by se vyhnulo mnoha problémům a utrpením a Rusko by nezbohatlo,směji se.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Prosím, moc prosím - vy z 20:59 - než začnete psát příspěvky do diskuze, tak si zjistěte nějaká fakta, jak to je ve skutečnosti, a nepiště nesmysly a bláboly o anexích a porušování práva načerpané z ČT24 a jiných skvělých medií. Děkuji moc.

   Smazat
  2. Neděkujte mi,nemáte zač,napsal jste nesmysl.

   Smazat
  3. K čemu bylo to mezinárodní právo, když humanitárně bombardovali Jugoslávii, Irák, Libyi, atp. ?

   Smazat
  4. Jugoslávie byla v souladu s mezinárodním právem,to jen Rusko ho porušilo a proto nebyl souhlas RB OSN, Irák byl nezbytnou nutností a v souladu s povinností bránit a chránit vlastní stát a v tomto případě i potažmo celou evroamerickou civilizaci, Libye byla zpočátku v pořádku ale špatně provedena,přičemž souhlas RB OSN byl vysloven.

   Smazat
  5. Hloupost havlisty 20:59 je nedozírná. Abcházie a Jižní Osetie jsou samostatné republiky, byť světem většinou neuznané, a nebýt Ruska, tak tam dodnes bojují s Gruzií, která tyto země v roce 1998 napadla. S Podněstřím je to stejné, Rusko tam v roce 1992 ukončilo válku a dodnes je tam mír. Havlista by si navíc přál navrácení Krymu, tedy historického území Ruska s ruským obyvatelstvem (navzdory přání lidu, vyjádřeném v referendu) do rukou Ukrajinských nacistů a vyvraždění jejich obyvatel. Mimoto, pokud vím, tak mezinárodní právo vždy porušovaly především USA. Např. souhlas Rady bezpečnosti OSN naposledy žádaly v roce 1990, kvůli operaci "Pouštní bouře". Od té doby se nikoho neptají a jen bombardují a vraždí civilisty. Nedivím se, že havlisté chtějí krev, vždycky takoví byli, nejvíc se v tom zabíjení vyžíval jejich guru Havel. Navíc teď zuří, když nevyhrála jejich bohyně Clintonová. V poslední době chodí od porážky k porážce. Asi si budou muset zvyknout na prohry i s tím svým novým guru Horáčkem.

   Smazat
  6. 21:59 - A navíc vše bylo humanitární, že? ZHN v Iráku hledali až je nenašli. A vznik nepřístupných zón je sice s porušováním zákonů v zemi ale v souladu s právem mezinárodním. Zastávat se zla, omlouvat neomluvitelné lze buď z podstaty zla usazeného v mozku, nebo z blbosti.

   Smazat
  7. Pokud Donald Trump splní co slíbil a bude mít pod kontrolou tajné služby, tak to má kyjevská banda, pražská lumpenkavárna a islámský stát za sebou.

   Smazat
  8. 22:30 Máte pravdu, bestie Ukrop = havloid = islamista co sem chodí trollit je krvelačná stvůra sloužící Vatikánu (Šelma 666) a USA/SAU (Mabus).

   Smazat
  9. to 20:59, 20:39
   Nikdo vás nenutí snášet to příkoří a,erických voleb, já si myslím, že když se vystěhujete na Ukrajinu, bude vše v pořádku.Dostanete tam flintu a můžete jít na východní frontu bránit "světový mír", jen pozor na to aby jste tam nebyli sami. Zdá se totiž, že zbytek světa přestává zajímat válečné běsnění.

   Smazat
  10. 20:59 Věru, vysoce inteligentní příspěvek uvedený oním typicky českým sorry. Takže demokracie v USA i s těmi zákonnými ustanoveními volebních pravidel je v prdeli. Není-liž pravda?

   Smazat
 3. no jó, křivoústý Vondra, aby se neztrapnil

  OdpovědětSmazat
 4. 20.39 Tak to se ogare náramně pletete.protože i přiblblý američan velice dobře chápe,že tu válku by s Ruskem nevyhráli.Aco nejhoršího,že by tam měli peklo,o kterém ví jen z hoolywoodských filmů!!!!

  OdpovědětSmazat
 5. 20.59 Ale no synku,tak Rusko pošlapává mezinárodní právo?Acopak ussa,ty nééééé???Trochu se proberte!!!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 20:59 Byl to velký trapas!Úplně jsem oněmněla!Pavel zelený mozek byl také správně cinknutý.Mrzí mně,že jsem neslyšela Schapira-protektora teplého.Prý vrkal,jen ho namazat na chleba,nebo kopnout do prdele.NEMOHOU,NEMOHOU,AČ SE SNAŽÍ,SKRÝT TEN VZTEK A HRŮZU Z TOHO,CO BUDE V ČT!

   Smazat
 6. Ti, co si po natistickém převratu v listopadu 1989 nakradli, teď mají hrůzu z toho, že Trump slíbil, že se bude starat o USA a na zahraničí že kašle. Dosud spoléhali na ochranná křídla teroristické organizace NATO; kdo je teď bude bránit proti naštvaným poctivým lidem? Co když budou muset vrátit, co ukradli? Co když ponesou trestní odpovědnost za všechno, co spáchali?

  OdpovědětSmazat
 7. Ten šmejd Junckers už měl připravený projev ke gratulaci Hitlery.Pryč s EU, dočkáme se a věřím tomu, že již brzy!!!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Eurohujerům tak dávám maximálně dva roky.

   Smazat
  2. Zvedněte zadky a 17.11.do Prahy!

   Smazat
 8. neveril jsem ze donald vyhraje, ale je to doma! hitlery ic do pice, vlastne uz sla!!! hhh

  OdpovědětSmazat
 9. Vykašlete se na dementního trola, žere ho vyhlídka, že přijde o chleba.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zato ty ho budeš mít ode dneška určitě zadarmo, ty debile :-D

   Smazat
  2. Běž si pobrečet do České televize. Bééé. Tady nás natahováním moldánků po Obamovo černé fashingtonské díře neoslníš. Hovňousek a kdepak je tvůj Kalousek?

   Smazat
 10. Toho trola je třeba zcela ignotovat. Je to sice opravdu debil a prodejné hovado, který si jinak chleba vydělat neumí, ale je neproduktivní mu tyto zřejmé pravdy sdělovat. Užijme si v pohodě poznání, že většina Američanů si zachovala schopnost myslet...

  OdpovědětSmazat
 11. Snad si nemyslíte, že Trump bude vládnout. Vládnou elity pomocí sdělovacích médií. Co se týče války a míru o tom rozhoduje úplně někdo jiný. Sdílím Vaši radost, nicméně Trump bude zřejmě prvním presidentem, který svoje volební období nedokončí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ruda-To posuzuješ podle toho jak to šlape u nás?Právě v tom je ten vtip,že on je za podpory myslící většiny porazil.A tady to bude také tak.Ochráníme prezidenta a zmrdi půjdou od válu.

   Smazat
  2. (9:52)
   Když vyhraje ten náš, je většina myslící. Když ten náš prohraje, je většina nemyslící.
   To je politická jasnozřivost na úrovni Honolulu a Pražské vlaštovky.

   Smazat
 12. Česká osvobozenecká armáda bojuje minimálně ve čtyřech zemích,
  chrlíme zbrojařským průmyslem smrtící zboží na zabíjení lidí...náš ekonomický pilíř !!!
  Ještě se toho musí hodně změnit než zavládne pravda a moudrost*

  OdpovědětSmazat
 13. Proč asi předvolební preference dopadají tak špatně.Když se to většinou dělá v teplé kanceláři,tak to jinak dopadnout nemůže.Jak víme,králové si raději ověřili jednání lidu osobně,tak podobně se chová Zeman,vyjížděním do krajů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. to 7:45
   Proč předvolební průzkumy dopadají tak bídně? Je to jednoduché, vyrábějí se podle přání toho kdo platí.

   Smazat
 14. Celý tzv. mainstrím a tzv. česká kulturní fronta, jinak havlisté a pražská lumpenkavárna prostě nemohou důsledky a hlavně důvody této pro ně pohromy v USA a před tím brexitu pochopit, protože jsou prostě zabednění a uzavření ve svém před 30 lety skončeném stavu světa nenávisti vůči všemu Ruskému, Čínskému a skutečně lidsky pragmatickému. Jsou to zaslepenci vlastní vyjímečnosti, hlouposti, nenažranosti a zaostalosti bez možnosti prozření. Vůbec nechápou, že stejně jako komunisti před svým pádem už prostě srali všechny tak dnes oni jsou na místě těch pohrdaných a nenáviděných. Co čekali? Že jim lidé budou stále žrát stejné lži a s jásotem se dívat na to jak kradou, podvádějí, ničí své země, tunelují po celém světě a hrají si na nadlidi? To čekali, že jako lidé budou stále obdivovat podvodníky, kteří nic nedodrží,nic neumí, naslibují hory doly a lidem pohrdají. Čeká Vás podobné nepříjemné prozření páni Bartoškové, Krauzové, Černí, šašci z ČT a NOVA ale i Kalouskové, Sobotkové, Diensbeerové, Fialové, Hermanové, Brčálové, Vondrové, Topolánkové, Julínkové, Zadolárkové, Belobrádkové a dámičky z knihoven Němcové, Buzkové, Jacquez a spol. s umělci ze 100hoven. Anální alpinismus, kterým jste se proslavili už Vám nepomůže. Teď uvidíte v přímém přenosu pád čarodejnice Merkel a pak slizouna Hallanda a italské dosazené loutky. Prostě Vaše sračky už nikoho, ale opravdu nikoho nedojímají a ani nezajímají. Jste OUT a to po celém světě.

  OdpovědětSmazat
 15. Nechte prosím Kalouska na pokoji. On jediný ví všechno nejlépe. Lépe než Platón, Sokrates, Pythagoras, Aristoteles, lépe než všichni filozové dohromady, lépe než všichni vědci, prezidenti i umělci (skuteční). A to z něj dělá největšího z idiotů.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:20,bať,bať,jenom ti bílí koníčci ,těch má víc než dost!Zkonfiskují mu je?

   Smazat
  2. Větší filosofové než on jsou jen Orgasmós, Fallós a Klitoridós.....

   Smazat
 16. Po tom co jsem si přečetl na hoře v článku - myslím tím výroky Kradouska a jemu podobných, potom co jsem včera zažil několik blbých ženských - představte si učitelek, které všechny byly mladší 45 let /teď mi to došlo/které se v duchu mainstreamu vyjadřovaly o Trumpovi a jedna z nich řekla, že škoda, že Obama nepokračuje ve vládnutí /čili to bude správně vychovaná mladá generace/, dnešní den vypadá stejně přinejmenším šedě jako ty minulé - navíc dneska slunce nesvítí. Navíc já ty Trumpovy budoucí počiny nevidím tak optimisticky jak někteří komentatoři zde. Miliardář, tedy sám elitař bude reformovat USA - elitářský stát. Elita se vzdává bez boje? To bylo naposledy snad v Egyptě za Echnatona, kterému se jednalo o silnou s nikym nedělenou /nedělenou s knězi/ moc. Anebo mi snad někdo vyjmenuje nějaký jiný příklad. Echnatonovi, jak známo, jeho pokus nevyšel.

  OdpovědětSmazat
 17. http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/sloupky/make-america-great-again/

  OdpovědětSmazat
 18. Petr Kolář:
  http://video.aktualne.cz/dvtv/kolar-zeman-treba-usporada-summit-trump-putin-v-praze-pro-km/r~605a5260a67211e6b635002590604f2e/

  OdpovědětSmazat
 19. A Vyvadil už radostně vyhlašuje zrození "nového Západu" - k popukání:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Jiri-Vyvadil-Zvitezil-Trump-Putin-nas-Zeman-i-americky-delnik-462015

  OdpovědětSmazat
 20. Jan KELLER:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Profesor-Keller-po-zvoleni-Trumpa-Ty-kdo-ted-zvani-o-potrebe-vyzbrojit-se-bych-poslal-do-prvni-linie-No-a-smlouva-TTIP-462075

  OdpovědětSmazat
 21. U.S. Sen. Bernie Sanders (I-Vt.) issued the following statement Wednesday after Donald Trump was elected president of the United States:

  “Donald Trump tapped into the anger of a declining middle class that is sick and tired of establishment economics, establishment politics and the establishment media. People are tired of working longer hours for lower wages, of seeing decent paying jobs go to China and other low-wage countries, of billionaires not paying any federal income taxes and of not being able to afford a college education for their kids - all while the very rich become much richer.

  “To the degree that Mr. Trump is serious about pursuing policies that improve the lives of working families in this country, I and other progressives are prepared to work with him. To the degree that he pursues racist, sexist, xenophobic and anti-environment policies, we will vigorously oppose him.”

  OdpovědětSmazat
 22. The New Yorker:
  http://www.newyorker.com/news/news-desk/an-american-tragedy-donald-trump

  OdpovědětSmazat
 23. Zlatý slavík se zotavuje po operaci páteře:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Karel-Gott-pro-PL-Donald-J-Trump-vraci-lidem-nadeji-Jako-se-to-povedlo-Reaganovi-462151

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.