Reklama

sobota 5. listopadu 2016

Amerikano-Srb Steven Seagal dostal ruské občanství

5.11. 2016   New World Order Opposition
Ruský prezident Vladimir Putin podepsal dekret o udělení občanství Ruské federace známému americkému herci, hudebníku a mistru východních bojových umění Stevenu Segalovi. „Udělit občanství Ruské federace Stevenu Frederikovi, narozenému 10. dubna 1952 ve Spojených státech amerických,“ – píše se v textu vyhlášky, která se objevila na portálu Kremlu.

A lze ji charakterizovat jako dlouho očekávané překvapení. Není žádným tajemstvím, že hvězda hollywoodských akčních filmů v posledních letech dost často pobývá v Rusku. Spolu s Putinem navštívili různé sportovní turnaje bojových umění a sám herec dokonce vedl mistrovské kurzy pro ruské děti. Přitom Steven nijak netajil své sympatie k Rusku. Což asi není až tak překvapivé, pokud vezmeme v úvahu ruský původ jeho předků z otcovy linie. Mimochodem v jeho škole v Los Angeles již mnoho let administrativní a tréninkové funkce plní jeho nejbližší spolupracovníci – Japonec Haruo Macuoka a Rus Alexander Smirnov.

Když Seagal během své poslední cesty do Ruska navštívil filmový festival „Kraj světa“, řekl, že se mu v Rusku líbí, vidí tu dobrý potenciál pro rozvoj podnikání na ostrově Sachalin a dodal, že má v úmyslu v blízké budoucnosti získat ruskou státní příslušnost. Je rozhodnut každoročně strávit minimálně několik měsíců spolu se svými přáteli v Rusku. Nicméně není vyloučeno, že jeho plány jsou mnohem širší.

Washingtonská administrativa Seagala nijak zvlášť neželí. Na jedné straně proto, že se dost často, a to nejen ve svých filmech, stavěl na ochranu původních obyvatel Ameriky, na druhou právě kvůli jeho neskrývaným sympatiím k Rusku. Navíc si lze představit, jaký odpor vyvolalo, když v červnu 2013 na summitu G8 prezident RF Vladimír Putin na osobním setkání s Barackem Obamou navrhl jmenovat Stevena Seagala čestným konzulem Ruska v Kalifornii a Arizoně. Americká strana k tomu samozřejmě souhlas nedala. Úspěchem nebyly korunovány ani následné pokusy ruského velvyslance v USA Sergeje Kisjaka, který několikrát bezvýsledně nanesl otázku jmenování Seagala na ministerstvo zahraničí USA.

To, že rozhodnutí o udělení státního občanství Seagalovi nebylo přijato hned, potvrdil novinářům mluvčí prezidenta RF:

- On (Seagal) dost vytrvale a po dlouhou dobu o ruské občanství žádal. Je velmi dobře znám svými vřelými vztahy k naší země. Nikdy to neskrýval, přitom je to dost známý herec, – řekl Dmitrij Pěskov.

Je třeba říci, že ruské občanství není na evroasijském kontinentu první, které Steven Seagal dostal. 11. ledna letošního roku získal státní občanství Republiky Srbsko. Zdá se, že taková sestava občanství (srbská + ruská) – je výzvou zahraniční politice Washingtonu a ne jen momentální chvilkovou touhou hvězdy.

Bude-li Seagal v Rusku otevírat své školy, nebo bude-li tu natáčet film či věnuje-li svůj čas pobytu v Rusku klanění v buddhistických svatyních (herec je buddhista), zatím není známo. Nicméně lze konstatovat, že je tu o dalšího známého Rusa víc. I když je to samozřejmě dost zvláštní koktejl – Američano-Srbo-Rus – a dokonce, jak sám říká, taky Mongol (po jedenom z prarodičů).

15 komentářů :

 1. Myslím, že slavný francouzský herec Gerard Depardieu rovněž získal ruské občanství.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pravda pravda, ruskej pas má, ale žije v Monaku.

   Smazat
 2. 23:12 Pani prazska vlastovko,
  NENAPSAL jsem prispevek 23:12 !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 3. Drahy pane kuku jsem tak rada ze tu AIDS nemam a ze vysledek byl negativni ,Budu ted opatrna v posunu Jitus kvitko taky

  OdpovědětSmazat
 4. 23:45 NEDOMRDKU ! Hyris perasecim humorem a skodis byznysu NR. Oni na Tebe jednou poslou autority a my se moc nasmejem.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. To jsem si nemyslela ze jste takovy prase vazeny pane kuku z Honolulu.Ja nabizim chatu pane kuku z Honolulu a vy na mne takhle pane kuku? Zdravi Jitus Vlastovka z Prahy a chaty s kulnou na drivi ale jiz ne pro vas s celou rozvetvenou rodinou buhvijakeho puvodu ,mozna i cernosi jst ena zvykly z te Afriky ,prase jedno

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ubohé. Běžte se trochu učesat a s tím mozkem už nic neuděláte !

   Smazat
 6. A amerického občanství se vzdal?

  OdpovědětSmazat
 7. 0:36 NEDOMRDKU pokracuj, az do ukonceni Tvoji smeny.
  Za nejakou dobu se budes bat chodit po ulici, a to urcite nebude kvuli me. Celkovy vyvoj se o Tebe postara.
  Do te doby se snaz byt trochu vtipneji a vynalezavejsi.
  Vzdyt je to porad na stejne brko.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Znáte film "Aljaška v plamenech", který Steven Seagal také sám režíroval? V jeho závěru je velmi silná kritika amerického bezohledného drancování, která mu šla evidentně od srdce. Proto se jeho náklonosti k Rusku ani nedivím.

  OdpovědětSmazat
 9. některe finesi ala džames bond umi nejlip na světě třeba jako skok z letici helikoptery ve stratosfeře na nahodně kolem letici charlej dajvidzon s trojitym obraten na zada

  OdpovědětSmazat
 10. Dost Seagalových filmů je poslabších, ale zdaleka ne všechny. Přesto jesm se na to vždycky díval spíš s nadhledem, protože v jeho případě je dobré si uvědomovat, že se nejedná jenom o načančané pozlátko. Hraní mu moc nejde, ale on je přesto osobnost.
  1. Vyznává nekašírovanou syrovost;
  2. je to skutečný bojovník, nejenom jako;
  3. jeho světonázor, především jeho zájem a podpora šikanovanému Srbsku.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.