Reklama

čtvrtek 17. listopadu 2016

Asad vyslovil podmínku pro spolupráci s Trumpem

17. 11. 2016   zdroj a zdroj
Prezident Asad nevyloučil Trumpa jako "přirozeného spojence" Sýrie. Nový generální tajemník OSN "nesmí změnit svou kancelář na část nebo pobočku ministerstva zahraničí USA". Syrský prezident Bašár Asad oznámil, že je připraven spolupracovat s budoucím americkým lídrem Donaldem Trumpem, pokud bude bojovat proti terorismu. Prezident Syrské arabské republiky to řekl v úterý 15. listopadu v rozhovoru pro RTP.

Prohlásil také, že mnoho od budoucí hlavy státu v této otázce neočekává, protože "americká administrativa se neomezuje pouze na prezidenta. A Trump bude ovlivňován lobbisty". "Jsme velmi opatrní ve svých úsudcích o tom, co Trump udělá na svém postu. Ale pokud má opravdu v úmyslu bojovat proti teroristům, pak se staneme přirozenými spojenci v této otázce - jako s Ruskem, Íránem a mnoha dalšími zeměmi", poznamenal Asad.

Prezident Syrské arabské republiky navrhuje počkat, až Trump nastoupí do funkce. "Vždy jsme vyzývali USA, aby respektovaly mezinárodní právo a nezasahovaly do záležitostí jiných států. A, Washington musí samozřejmě přestat podporovat teroristy v Sýrii", dodal Asad.

Nicméně, pokračoval Asad, když hovoříme o spolupráci v rámci boje proti extremismu, je třeba mít na mysli spolupráci s orgány státní moci v Sýrii, ne s nějakou frakcí v zemi.

"Jakákoli jiná spolupráce, která obchází syrskou vládu, není zákonná. A když je nezákonná, nemůžeme takovou spolupráci akceptovat, neuznáváme ji a nepřijímáme ji", dodal prezident.

Asad také doufá, že nový generální tajemník OSN Antonio Guterres bude s to sjednotit úsilí Ruska, USA, Turecka, Kataru, Íránu a Saúdské Arábie při urovnání syrského konfliktu.

"Jeho role jako generálního tajemníka OSN při sjednocení všech těchto států je klíčová", řekl Asad.

Podle Asada by Guterres měl být "objektivní při každém prohlášení, které učiní o jakémkoli konfliktu ve světě, včetně Sýrie". Syrský prezident dodal, že nový generální tajemník OSN také "nesmí změnit svou kancelář na část nebo pobočku ministerstva zahraničí USA".

"To je to, co dnes očekáváme. Samozřejmě, pokud bude objektivní, může to hrát důležitou roli při spolupráci s různými úředníky OSN, aby nasměroval politiku různých zemí, zejména Ruska a USA, k větší spolupráci a větší stabilitě ve vztahu k Sýrii", poznamenal Asad.

Podle něj Rusko bojuje proti terorismu v Sýrii "především zásluhou hodnot, které uznává. Protože těmito hodnotami, o nichž mluvím, je například hodnota mezinárodního práva…"

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

23 komentářů :

 1. Vivat čtyřlístku Zeman, Putin, Trump a Asad!!!
  Jejich nerozbornou jednotu nikdo nerozboří!!!
  Clintonová a Obama nejméně doživotně za katr pod zvýšeným stálým dohledem, až té babě od jedu praskne cívka v mozku!!!
  Šaman

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Trochu matlanice, ne?

   Smazat
  2. Nemyslím si to. Na jedné straně je to dobro, na druhé zlo. Soudnímu čtenáři je to jasné.
   Šaman

   Smazat
  3. Soudný člověk si v bance nepůjčuje, protože hrozí
   soudní obsílka.

   Smazat
 2. Asi je nezbytné,vysvětlit mu mezinárodní právo. Já se modlím,abychom byli už vyzbrojeni vesmírnými civilizacemi,protože svět respektuje jen sílu. Té drzosti některých,je už skutečně příliš.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Toto je matlanina.

   Smazat
  2. No - hlavně jsi drzej ty. A měl bys vysvětlit, co tím zvratkem myslíš, - co to žvaníš o vesmírných civilizacích, a mezinárodním právu, když prezident jednoho svrchovaného státu hodlá spolupracovat s prezidentem jiného svrchovaného státu na bázi spolupráce a míru - co je na tom divného? Syrie není autonomní republika USA a Asad je řádně zvolený prezident. USA se prostě musí naučit ostatní státy respektovat přesně tak, jak vyžadují respekt od ostatních oni. A to, co tady vřeští uesřitníci, a všichni ti červi a ponravy, které se hemží v americkém hovně,protože si myslí, že odtud pořád půjde blahobyt, kariéra, a já nevím co si vlastně představují, jsou fanatické a trapné.Kdo se živí čestně a poctivě tím, na co má vzdělání a praxi, nemusí lézt jako červ po žádném hovně. Za české uesřitníky se z hloubi duše stydím.

   Smazat
  3. Sýrie je natolik svrchovaným státem,kolego,že neovládá ani pouhou většinu syrského území,přičemž ani nelze už mluvit o syrském,protože například Islámský stát toto její tedy už BÝVALÉ území, trvale vlastní a zmocnil se ho vlastní regulérní vítěznou válkou. Syrský prezident byl většinou vlastního lidu svržen,tedy už není prezidentem ,respektive už ne na základě vámi deklarované volby jeho lidem. Sýrie už neexistuje,především ne ta Asada. / Vesmírné civilizace přece existují,máte jich na internetu obrovské množství fotografií a videí a ještě více příběhů a svědectví svědků. Vesmír je moc velký na to,aby v něm byla obydlena jen jedna planeta Země.

   Smazat
  4. 21:36 - vesmírné civilizace jsou jacísi láčkovci a měkkýši ukrytí za balvany na kamenitých planetách v oblastech mimo dosah času - tedy vzdálených více než miliardu světelných let. Jen světlo které k nám od nich dopadá ukazuje jejich stav z té doby kdy mezitím už přestali existovat. A světlo jiných hvězd z opačné strany sem doletí v době kdy už nebudem existovat my tu ... co bude tu je pouze a jen v našich rukou! Jeslti dokážem zlomit moc obřezaných holomků z Wallstreetu a osvobodit národy světa z jejich tyranie a zrušit jejich prohnilé neomarxánské subideologie a tím zachovat zbytky té jediné civilizace ve vesmíru. Civilizace Bílé rasy - http://www.white-media.info/chapadla_neomarxismu.html

   Smazat
  5. A jediné skutečné právo jaké existuje je to, které hlásají jeho jediní tvůrci! Tedy Árijci a jejich program! - http://www.white-media.info/reconquista.html

   Smazat
  6. A jediný kdo tomuto právu opravdu rozumí západně od Evropy je tento muž - volič pana Trumpa! - http://www.vzdelavaci-institut.info/?q=system/files/Moje_probuzeni-David_Duke.pdf

   Smazat
  7. V této knize mimo jiné píše o stavu tzv. USA toto:

   "Jak jsem probral v kapitole o židovské skupinové strategii, etnocentricky se navzájem podporují, dokud neovládnou většinu organizací,
   do kterých se dostali. To se týká i americké vlády. Od role poradců prezidenta Woodrowa Wilsona, v níž byli Bernard Baruch a Louis Brandeis, až po kompletní nadvládu v Radě národní bezpečnosti Billa Clintona židovská moc s blížícím se koncem století neustále roste.
   Mé probuzení ohledně židovské moci nastalo uprostřed 60. let, za vlád Johnsona a Nixona. Za Johnsonovy éry jsem si obzvláště uvědomoval činnost Wilbura Cohena, který jako ministr zdravotnictví, školství a sociálních věcí tlačil na rasovou integraci a sociální systém podporující porodnost menšin, v němž jsem pro Ameriku viděl nevyhnutelnou
   katastrofu. Také jsem věděl o sionistickém přívrženci Waltu Rostowovi, který byl jedním z Johnsonových hlavních poradců pro zahraniční otázky, a o stejném sionistovi na pozici vyslance u Organizace spojených národů, Arthuru Goldbergovi. I přes Nixonovy skryté antisemitské názory, které odhalily nahrávky v aféře Watergate, se obával jejich moci a stále je uklidňoval. Obklopil se židovskými poradci a byli členy jeho vlády. Henryho Kissingera udělal ministrem zahraničí a ministrem obrany jmenoval Jamese
   Schlesingera – ve vztahu k Izraeli to samozřejmě byly klíčové pozice.
   V oblasti ekonomiky jmenoval Arthura Burnse ředitelem Federální rezervy, Herberta Steina svým ekonomickým poradcem, Laurence Silbermana zástupcem generálního prokurátora a Leonarda Garmenta právním poradcem a šéfem oddělení pro občanská práva Bílého domu. Sionisti pokryli všechny své základny, jak to obvykle dělají, současným pokrytím klíčových pozic ve vnitřních kruzích druhé strany. Nejbližší poradce Huberta Humphreye, E. F. Berman, a 11 jeho největších
   přispěvatelů byli Židé.622 Vrcholný poradce George McGoverna byl Frank Mankiewicz.
   Po Nixonově rezignaci si Herald Ford ponechal Henryho Kissingera, na post generálního prokurátora přivedl starého stalinského sympatizanta Edwarda Leviho a svým hlavním ekonomickým poradcem jmenoval Alana Greenspana. Jimmy Carter v disproporčním židovském zastoupení pokračoval jmenováním Harolda Browna ministrem
   obrany a začleněním skupiny „vyvolených“ do národní bezpečnostní rady a na důležité ekonomické pozice. Reagan a Bush podpořili židovský
   nápor jmenováním spousty Židů na různé pozice ve vládní byrokracii, přičemž jim vždy rezervovali řadu klíčových pozic v zahraniční a ekonomické politice. Židovská moc od raných dní 20. století trvale rostla až do současné enormní moci, která svým rozsahem bere dech.
   Jak se jejich moc stávala stále více etablovanou, Židy ovládaná média považovala za méně nutné její vliv popírat. Ve skutečnosti přišla na to, že je do určité míry výhodné se jí v elitních kruzích chlubit, aby si tak zajistila, že se jim žádný gój neodváží postavit."

   Smazat
  8. Blbější sračky, než jsou příspěvky 21.36,21.59, a 22.02 jsem již dlouho nikde nečetl. Hodláte v tom pokračovat? Ono to má něco společného s tím, že syrský prezident chce konečně spolupracovat s americkým prezidentem za určitých podmínek - a vy k tomu brebtáte blbosti o láčkovcích? Sám jste nejspíš ustrnul na úrovni láčkovců, nebo jste blázen, a zapomněl jste pozřít prášek? Tak honem - napravte to, nebo za chvíli kolem sebe uvidíte samé láčkovce a vesmírné obludy - prášek vás zbaví tvůrčího utrpení a můžete jít s klidem spát. Tady na diskuzích je zvykem, že se diskutuje k obsahům článku, a tam o vesmírném světle a vašich chorobných vizích není vůbec nic. Je pragmatický a věcný - a o tom, co svět potřebuje, aby se ještě i nadále a dlouho obešel bez láčkovců a vesmírných fantasmagorií.

   Smazat
  9. Pokračování: "Velké izraelské noviny Maariv uveřejnily 2. září 1994 článek nazvaný „Židé, kteří ovládají Clintonův dvůr“, v němž se chlubily židovskou převahou mezi Clintonovými poradci a ministry. V článku byl citován prominentní washingtonský rabín, který řekl, že vláda Spojených států již není vláda Nežidů. Prohlásil:
   Amerika už nemá vládu gojim [Nežidů], ale administrativu,
   v níž jsou Židé plnými partnery v rozhodovacím procesu na všech úrovních. Možná, že by aspekty židovského náboženského zákona v souvislosti s výrazem „vláda gojim“ měly být přezkoumány, protože v USA to je zastaralý termín.623
   Článek se chlubí jejich úplnou kontrolou nad vládou a popisuje mnoho vrcholných úředníků kolem prezidenta jako „zapálené Židy“, na které se Izrael může vždy spolehnout.
   Izraelské noviny také jasně ukazují skutečnou židovskou kontrolu nad Demokraty i Republikány:
   Mimochodem, ačkoliv je židovská moc v současné Demokratické straně tak obrovská, existuje také mnoho zapálených Židů, mířících na nejvyšší pozice v Republikánské straně.
   Židovská moc ve Washingtonu samozřejmě primárně podporuje sionistické zájmy, jako je naše proizraelská politika. V této oblasti má Izrael pokryté všechny pozice. Prezidentovi vrcholní bezpečnostní poradci jako Sandy Berger a Leon Perth jsou oddaní sionisté, a mají Židy na klíčových pozicích ministra obrany, kde je William Cohen, a na ministerstvu zahraničí, kde je Madeleine Albrightová. Když Spojené státy zprostředkovávají mírové rozhovory mezi Palestinci a izraelským premiérem, hlavní rozhodčí je Dennis Ross – jejich slovy pěkně „zapálený“ Žid. Není se co divit, že Palestinci cítí, že nemají férové podmínky, když jsou takzvaní vyjednavači v konfliktu oddaní sionisté a oficiální zástupci Izraele. A pokrytectví pokračuje dál."

   Smazat
  10. Dále: "Po nedávném odhalení židovských kořenů
   Madeleine Albrightové čelí americká ministryně zahraničí nové hádance: všichni její vrcholní kandidáti na zisk vysokých funkcí na ministerstvu zahraničí jsou Židé – a muži.
   Mnozí experti na zahraniční politiku si toho s ironií rychle všimli.
   „Naznačuje to, že jsme v této zemi urazili dlouhou cestu ode dne, kdy byla zahraniční služba vyhrazena jenom pro bílé anglosaské Američany,“ řekl bývalý poradce Rady národní bezpečnosti pro Střední východ Richard Haass, který nyní vede studie zahraniční politiky na Brookings Institution. Když Albrightová cestovala na Balkán, útočila na nemorálnost Chorvatska, protože nedovolilo návrat uprchlíků. Ale vůči Izraeli, který už desetiletí brání návratu milionů palestinských uprchlíků, podobné morální požadavky nevznáší. Jak chápe každá skupina usilující o moc, ekonomická zdatnost je další důležitá složka kontroly po přímo vykonávané politické moci. Židovská kontrola v ekonomických procesech naší země je prakticky monolitická. Mnoho z těchto pozic se samozřejmě čas od času změní, ale jak je to vidět v posledním Clintonově volebním období, Židé zastávají všechny nejdůležitější ekonomické pozice. Nejdůležitější pozicí ze všech je ředitel výboru Federální rezervy a je důležité říct, že Alan Greenspan na ní zůstal během vlád Republikánů i Demokratů.
   • Ředitel výboru Federální rezervy – Alan Greenspan a zástupce
   ředitele Alan Blinder.
   • Ministr financí – Robert Rubin a zástupce ministra David Lipton.
   • Národní ekonomická rada – Laura Tysonová a její nový nástupce
   Gene Sperling.
   • Ředitel rady ekonomických poradců – Janet Yellenová, později
   Joseph Stiglitz.
   • Obchodní zástupce – Charlene Barshefsky
   Židé ovládají všechny tyto pozice a mnohé jiné, včetně ministerstva práce, kde je ministrem Robert Reich. Tato pozice má velký dopad na obchod. Dokonce i ministr zemědělství, Dan Glickman, je Žid bez jakékoliv předchozí zkušenosti v zemědělství. Můžete se vsadit, že člověk, který určuje zemědělskou politiku, má obrovský vliv na trhy se zemědělskými plodinami a zahraniční obchod s touto komoditou. Robert Kessler je ředitel Úřadu pro potraviny a léčiva, další pozice s obrovským dopadem na tisíce obchodů a podniků. Jsou Američané tak naivní, aby věřili, že tito nesmírně bohatí, soudržní a etnocentričtí lidé nesdílí informace a nespolupracují se svými souvěrci k vlastnímu prospěchu? V části o židovské ekonomické strategii v následující kapitole o kořenech antisemitismu vysvětluji, že v ekonomické sféře má brzká znalost vládní politiky nebo přístup k dalším, výhradně vládním informacím, cenu miliard dolarů. Když jsem zjišťoval tyto věci, ptal jsem se sám sebe: Mají tito židovští ekonomičtí
   carové možnost sledovat své vlastní společné zájmy? Neříká zdravý rozum, že prosazují své ekonomické zájmy stejně, jako je prosazují v americké proizraelské politice? "

   Smazat
  11. Dále: "Židovská moc ve vládě a médiích narostla do takových rozměrů, že se zdá být neochvějná. Po znovuzvolení Billa Clintona do úřadu popisovaly Jewish Week 24. ledna 1997 sešlost ve washingtonském Centru židovské komunity na „oslavu židovského vedení“. Článek
   objasňoval stav v předchozích letech:
   Židovští vůdci nebyli tak odvážní v oslavování židovské politické angažovanosti... Existovala obava, že přiznání židovských úspěchů by jen posílilo antisemity... Židé se se svým nahromaděným vlivem cítí dost bezpeční... Vyšli jsme z politického předpokoje... dostatečně povzbuzeni svými úspěchy na to, abychom je veřejně oslavovali...
   ... Židovská komunita se zapojila do politiky v tak kritickém množství, které garantuje, že výdobytky z Clintonových let zůstanou bez ohledu na to, kdo bude sedět v Bílém domě.
   Bez ohledu na to, kdo bude sedět v Bílém domě, chlubí se, jejich nesmírná moc zůstane stejná. Naznačují, že by se nikdo ani neměl pokoušet stát prezidentem bez podřízení se jejich moci? Kdyby takovou narážku udělali Nežidé, určitě by byla považovaná za antisemitskou.
   Pravděpodobně nejvýmluvnější barometr, nakolik se americká vláda stala tím, co někteří označují za Sionistickou okupační vládu neboli „ZOG“, je židovské zastoupení v diplomatických sborech. Pokud je vláda ve skutečnosti opravdu „židovská okupační vláda“, pak by se mělo rozumět samo sebou, že se tento fakt odrazí v obsazení jejích klíčových pozic v zámoří. Zde je ohromující seznam židovských velvyslanců (v roce 1997), který nezahrnuje obrovské množství židovských úředníků a zástupců, sloužících na nižších pozicích. Američtí velvyslanci u našich třech nejbližších sousedů, Kanady, Mexika a Kuby, jsou Židé. Jsou to velvyslanec Gordon Griffin v Kanadě, Jeffrey Davidow v Mexiku a americký „zájmový diplomat“
   na Kubě, Michael Kozak. Na Středním východě má Amerika židovského velvyslance jak v Izraeli, tak v Egyptě.
   Stejně impozantní je židovská diplomatická hegemonie v Evropě. Židovské velvyslance mají dvě její největší země, Francie a Německo: Felixe Rohatyna v Paříži a Johna C. Kornbluma v Berlíně. Tím to však nekončí, protože Židé jsou velvyslanci v Belgii, Dánsku, Norsku, Švédsku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku, Bělorusku a Švýcarsku. Švýcarsko bylo úspěšně vydírané Světovým židovským kongresem Edgara Bronfmana kvůli údajným bankovním účtům obětí holocaustu. Židovská velvyslankyně Madeleine Kuninová mu při tom pomáhala.
   New York Times 4. října 1997 napsaly, že „... zarputile tlačila na Švýcary v otázce zlata pro přeživší holocaust“. Stejně jako se stali klíčovými poradci a držiteli jmenovaných funkcí prezidenta Spojených států, Židé týmovou politikou dostali své lidi i na nižší mocenské pozice."
   Mmch. Shapiro k nim taky patří!

   Smazat
  12. 21.36.Debil.

   Smazat
  13. 22:17 - to jsou jen negři! Negři to jsou! On je totiž Čeněk buzerant a navíc negromil - zkrátka mu dělaj dobře hodně dlouhý čurky v tý jeho tlamoprdeli, víš? Voni ho choděj mrdat a on aby si tu hanb před sebou samým něak zdůvodnil a nemusel se zabít, tak si vytvořil takvou schizofrenickou představu že to jako nejsou negři se svými nadměrnými čůráky, nýbrž "mimozemské civilizace", které mu pomocí "speciálních portů" implantujou přímo do mozku mimozemskou inteligenci:)))

   Smazat
  14. 22:31 - má pravdu v tom že Sýrie tak jak ji kokot Picot nakreslil už zkrátka neexistuje a existovat nebude. Nahradí ji Neoosmánskej rajch v čele s panem budoucí chalífou Ergoganem chánem! tento zaujme pozice na místech osídlených sunnity. Pan Assad zůstane v čele Alavistánu, který se sjednotí po zániku a připojení k němu dalšího zmetka z Picotovy díly - Libanonu! A pak je na řadě Sykesův zmetek - Jordánsko a Balfourův xindl - Izrael....

   Smazat
  15. oprava: budoucím ... Erdoganem

   Smazat
  16. Pane ten rozbor jsem si se zajmem precetl a stahnu si to do slozky stejne jako originalni Analyzu 17 listopadu . Diky moc ale obavam se ,ze zde je to hazeni perel svinim jak jiste vidite z prispevku ruznych individui pod vasim rozborem Joe

   Smazat
 3. A co se týká Čeňka buzeranta - tak ta jeho tlamoprdel to je věc! Já to viděl na fotkách a nikomu bych to vidět nepřál, ani nejhorším nepřátelům! Pohled Medúzy proti tomu je sranda! Vlastně on je takový jako láčkovec ...resp. k tomu má velice blízko!

  OdpovědětSmazat
 4. Přestal jsem rozumět řeči vašeho kmene -nejste všichni ožralí? Asi tak od poloviny diskuzí vůbec nevím, o čem píšete.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.