Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Babiš vs. Kellner

Eric Best
1. 11. 2016    Final Word


Zdaleka nejvýznamnějším z třiceti lidí, kteří v pátek dostali vyznamenání od Miloše Zemana, byl Štěpán Popovič. Tento bývalý vysoce postavený komunista v raných časech sametového kapitalismu finančně podporoval Petra Kellnera.  
Ať jsou v současnosti kvůli prezidentově prchavé slabosti pro konkurenční skupinu českých podnikatelů s vazbou na Čínu vztahy mezi Zemanem a Kellnerem jakékoli, Zeman ví, koho chleba jí. Kellnerova PPF byla v Číně (a Rusku) dávno před tím, než Jaroslav Tvrdík nebo Martin Roman vůbec slyšeli o pravidlech OECD o výměně informací mezi bankami, která je donutila, aby si pro své čínské investice odněkud rychle vyštrachali CEFC jako svého bílého koně.

Jednou z motivací Andreje Babiše spojit síly s Danielem Hermanem je touha zablokovat prostředky na kampaň pro ČSSD, jež tyto kruhové investice umožňují. Pokud při tom zároveň poškodí Kellnerův byznys v Číně, tím líp. Přece jenom je tu místo pouze pro jedno č. 1.

33 komentářů :

 1. ano babis jede na sebe

  OdpovědětSmazat
 2. no a snad jsi nemyslel jako jiní ovčané co jej volí a jsou mu za užitečné idioty za dva koblížky a mísu šošovice před volbami , že to dělá pro baho nás všech? To je velice úsměvné. Je jako krysař co vavádí krysy z města a píská přitom na píšťalu. Nemáme bohužel nikoho formátu TGM Beneše, Kramáře...

  OdpovědětSmazat
 3. TO JE DOBA ? CO TO JSME SI NEMYSLELI CO SE STANE ZA 26 LET !!!!
  CO NÁS PROBŮH ČEKÁ ??
  GAUNĚŘI TYPU HALÍK HERMAN BARTOŠKA FIŠEROVÁ NÁS BUDOU POUČOVAT ???
  TAK TO NE !!!!
  MÁME TAKÉ ROZUM A ROZVRACENÍ DEMOKRACIE SE NEZŮČASTNÍME
  CO CHTĚJÍ VŮBEC ŚIKLOVÁ KOCÁB A DALŠÍ ŠMEJDI - NASÍRAT LIDI ?
  TISÍCE ŽIDŮ ZEMŘELI , V LEPŠÍM PŘÍPADĚ PŘEŽILI KOCENTRÁKY A JSOU HRDINOVÉ A VYZNAMENANÍ ??
  JEN TOHO DĚDULU ZNEUŽILY GRÁZLOVÉ , VŽDYŤ
  KANADSKÁ STRANA VŮBEC NEVĚDĚLA, ŽE NĚJAKÝ BRADY MÁ DOSTAT METÁL,
  OPĚT JE TO TU STARÉ KOMU PROSPÍVÁ TATO ŠAŠKÁRNA, ABY SE ZVIDITELNILI POCHYBNÍ A POLOZAPOMENUTÍ POLITICI A TAKZVANÍ "umělci" !!!
  PROBOHA, KDO MÁ ZDRAVÝ SELSKÝ ROZUM A ČTE MEZI ŘÁDKY TO POCHOPIL, ŽE TADY CHTĚJÍ MAJDAM A OBČANSKOU VÁLKU
  JEN SE PROSÍM NEDEJTE ZBLBNOUT TĚMI HERCI, MĚLI BY LIDEM SPÍŠE DÁVAT PŘÍJEMNOU ZÁBAVU A ´BAVIT JE V DOBRÉM SLOVA SMYSLU, MÍSTO TOHO ZA PENÍZE DAŇOVÝCH POPLATNÍKŮ ŠTVOU LIDI PROTI SOBĚ,
  PROTO POZOR NA NĚ !!!!!  OdpovědětSmazat
 4. Už jsem psal před volbami do krajů a senátu,záleží jak dopadne Babišovo ANO.Nejen Babiš dostal vysokou kartu,ale i Bělobrádkové.Teď budou hrát ze Sobotkou,pro něj předem prohranou hru.Babiš a Herman donutí Sobotku rezignovat,čemu napomůžou i některý zklamaný politici ČSSD,sice právem,ale jen uspíší Sobotkův odchod a možná i předčasné volby.
  Už to tvrdím od nástupu Babiše,Babiš je ze stejného hnízda jak Bakala.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Sobotka,kdyby se chtěl zachránit a nebyl zbabělec, tak za Hermanovu politickou zradu jej vyhodí z vlády.Zachoval by se jako chlap a předseda vlády suverenního státu.

   Smazat
  2. Tohle Sobotka neustojí, měl by si najít dobrou záminku jak tuhle vládu rozbít.
   Ale chtělo by to ještě něco dalšího, než jen zatlačit na odchod Hermana.

   Z těch tří blbounů (Babiš, Bělobrádek) je mi (o fous) nejmíň odporný Sobotka.

   Jestli by se parlamentní volby vydařily zase Babišovi a Bělobrádkovi, to by byla katastrofa.

   A Okamura, jak to v této chvíli vy padá, je jediná světlá naděje.

   Smazat
  3. ale ano,ustojí.Jako v té pohádce ani oblečený ani nahý a já bych přidal s ohebnou(rybí?)páteří a v případě problému chovat se jako pštros(případ Herman) a ještě něco,co mu nenapoví(jeho mudrcové s Špidlou v čele)to neřekne

   Smazat
  4. Anonyme 17:53
   No ano, do voleb to ustojí, ale o to hůř dopadne po volbách.
   Takže takhle do neustojí.

   Sobotku už od chvíle hned po volbách 2013 chytili za koule a nepustí ho.
   Jeho možnosti s rychle zmenšují a jestli nepřekvapí, tak jeho politická kariéra brzy na delší dobu skončí.

   Smazat
  5. Kdyby Sobotka či spíše socdem mysleli hlavou, tak by si uvědomili, že teď se jim naskytla výjimečná příležitost zachránit se. Znamenalo by to ovšem postavit se plně za M. Zemana. To, že nejen takového myšlení, nýbrž ani rozhodnutí Sobotka není schopen, je jasné. Bohužel se této příležitosti není schopen chopit ani nikdo jiný z této strany. Podle toho i dopadnou.

   Smazat
 5. S Cinou delaji byznys vsichni, tak proc by nemohl president Zeman a jeho lide take ?
  Amerika bude revidovat nektere smmluvy s Cinou, ktere jsou k prospechu pouze Cine a je zde velmi silna pravdepodobnost, ze president Zeman bude prostrednikem a poradcem. (V pripade vyhry Donalda Trumpa.)

  Duvod je v tom, ze president Zeman je v Cine obliben , a to ne pouze u vlivnych autorit , ale i u lidu.

  Pouze u neho doma v Praze, si kdejake neuspesne zakomplexovane nemehlo, chladi na Zemanovi jeho flustrace.

  Herman je jednou nohou v kriminale, nebo blazinci, za PODRAZ proti zajmum jeho zeme ! To, ze jako minister prijal Dalejlamu bylo plivnuti do oci Cine.

  Tomu se rika TACTLESSNESS - nejvyssiho stupne !
  Nevim , jak to dokaze president Zeman urovnat.

  Co se tyce medaile, tak t.j. KOMEDIE a zavody v kreciovite korektnosti.
  Svet se vam SMEJE Cesi !

  Uz Nikata Krushchev rikaval, ze potrehuje plechove spodni pradlo pri navsteve delegace z Prahy, aby mu nebylo vlezeno do zadele.

  A knize Metternich, rikaval, ze :"Co Cech to prdolizek, nebo zly pan !"

  (A honolulu rika, ze nejste pani, ale sebeduleziti kmani, kteri budi rozpaky a posmesky - za vasimi zady.)
  honolulu - keen observer.
  (Cele Toronto se vam smeje Cesi.)


  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To se směje i tobě honolulu.Je dobře,že doká-
   žeš zesměšnit sám sebe.
   Petr Majevský

   Smazat
  2. To je pane Majevský velmi z vaší strany slaboduchá reakce na celkem pravdivý zahraniční pohled na nás.

   Smazat
  3. Vážený anonyme!Honolulu je přesvědčen,že je
   něco víc,když odtud utekl.Nikde jsem nepsal,
   že se na nás tak nedívají.Je to proti tomu
   pánovi z toho důvodu,že ten posměch se údaj-
   ně jeho netýká.Přitom neví,jak o něm mluví
   po jeho odchodu.Tím ovšem netvrdím,že zaru-
   čeně špatně.Příště,když chcete na mne rea-
   govat,tak prosím se jménem.Jinak jste jen
   člověk,schovaný v davu.
   Petr Majevský

   Smazat
  4. Petře Majevský, já v této diskuzi nevystupuju, ale jedno si k Vám dovolím podotknout. Není asi problém, zapsat se pod jakýmkoli jménem. Pokud já vystupuju jako Anonym, je to prostě proto, že mám tvrdou zkušenost, co znamená nejít s proudem a dávat to zřetelně najevo. Problém není v tom unést to, probém je v tom, že týká se to i blízkých a tak je otázkou, jestli si „v zastoupení“ něco takového dovolit. Oni totiž někteří z těch blízkých možné důsledky takového jednání nemusí být schopní posoudit. Na takovou úvahu jste možná příliš mladý a postrádáte jistou zkušenost. Já vím své, doporučuju něco skromnosti, jakou slují skuteční hrdinové. Já, až půjde o mnoho, při zdi neposeru. Jasné, že jde do tuhého, to tedy ano.

   Smazat
 6. Když lidovec náhodou řekne pravdu, pak je to proto, že se spletl. Je to v prvé řadě tato strana, která tento národ pomalu, s "klidnou silou" přibližuje globalistickému otroctví.
  Už dávno před kauzou nastrčeného strýce upozorňuji na velmi specifickou roli ministra Hermana. A také Bělobrádka. To jsou naši hlavní kormidelníci globalizace.
  Ale pro zasmání doporučuji pětačtyřicátou minutu záznamu trucdemonstrace na Staromáku, tak jak je zaznamenána na DVTV na Youtube. Když Herman mluví o tom, že "Dalajláma vytvořil duchovní průduch a duch zavanul."

  OdpovědětSmazat
 7. Probůh, že by se Babiš spojil s Hermanem? Copak je sebevrah? Babiš je právě ve stadiu, kdy by mohl předvést, že je osvícený oligarcha, který má nejen pochopení pro rovnost v podnikatelském prostředí - aspoň pokud jde o placení daní. Myslím, že by mohl najít v sobě i dost odvahy pro utváření sociálně spravedlivějšího prostředí. Kooperace s náckofilem Hermanem i dalšímu luďáky ANO zahubí, stejně jako ji mohou zahubit nasazení politici do ANO, jako kukaččí vejce, protivníky - dnes asi v CZ běžná praxe. Babišův problém také bude po volbách s kým. Komu bude vyhovovat zklidnění v české společnosti - tedy kdo neparazituje na jejím rozvracení šmírou a jejími kolaboranty? A zde se zatím nerýsuje mnoho - leda, že by občané Česka vzali rozum do hrsti a podpořili Okamuru měrou, která umožní takovou koalici. ČSSD není ani sociální a ani demokratické, je to partaj čistě sluhovská a má i daleko do menševiků. Lidovci? Ti uzurpátoři národního majetku? Kdo kradl jednou, krade stále - a pak partaj, která věrně sloužila za všech režimů především sobě, to nemůže být partner. TOP 09, správněji Žumpa 09, ta zůstane partají parazitujících lumpenintelektuálů, chuligánů a raudies. Žumpa O9 i ODS se svými vajíčkovými argumentalisty? ODS ani Fialou nezavoněla, jsou to psí květy. Pokud by to Babiš nezvládl, tak musíme čekat už jen na smilování majdanu, humanitární bombardování a dobře vycvičené ostřelovače importované zpoza Velké louže.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Babiš je především podnikatelský žralok. Jinak by nebyl majitelem Agrofertu. A pokud jde o rovnost placení daní, doporučuji přečíst poslední dva odstavce §4 Zákona o dani z příjmu. Od 1/2015 je osvobozeno od daně 50% dividend. Dividenda je úrokem vkladu do firmy. Úroky jsou daněny 15%, dividendy od 2015 6,5% FO a 10,5% PO. V podstatě příjemci dividend mají degresivní daň. Tvrzení, že firma je zdaněna DzP PO a proto je plné zdanění dividend nespravedlivé je pouze oblíbeným omylem. Kontrolní hlášení je skutečně databáze k nezaplacení, protože mapuje všechny dodavatelské pohyby v ceně nad 10tis. systémem kdo komu. EET zmapuje maloobchodní pohyb. Babiš bude vždycky dělat to, co prospěje Andrejkovi a ostatní je mu celkem jedno.

   Smazat
  2. 18:27 Obávám se, že se poněkud mýlíte. Dividenda a úrok z vkladu jsou hodně rozdílné věci. Dividenda je valnou hromadou odsouhlasená část čistého zisku, který už jednou byl zdaněn daní ze zisku. Peníze, rozdělené na dividendy, jsou tak daněny 2x. Naproti tomu úrok je část hrubého zisku banky, který zdaněn nebyl. Nevím, kde v tom vidíte nespravedlnost nebo omyl.

   Smazat
  3. babis se spoji se vsemy eu poskokama proti lidem nechtej bejt bez panicku z bruselu kdo ho voli voli migraci diktat eu

   Smazat
  4. Pro 20:48 - není to s těmi daněmi okolo divided schválně zamotané. Dividenda je sice zdaněna, ale vy ji pletete s daní z příjmu fyzické osoby. A ta by měla být pro všechny stejná. Nebo ne?

   Smazat
  5. Diskuse o zdanění toho či onoho je do určité míry poněkud scholastická. Veřejná správa musí získat na provoz veřejných služeb určitý balík a teoreticky by mohla vybírat třeba i jen jednou jedinou daň na některém z velkých penězotoků, protože objemy dalších penězotoků by se časem podle toho upravily. Např. kdyby stát více zdanil práci a snížil DPH (aby to celkově bylo neutrální), takže by lidé domů nosili nižší čistou mzdu, jednáním nebo stávkami by si časem zaměstnanci vymohli zvýšení hrubých mezd, aby se v čistém, resp. v kupní síle vyrovnaly předchozí úrovni. Firmy by tak prostředky z prodeje zboží a služeb, pokud by nezměnily cenu pro konečného spotřebitele, získané snížením DPH musely převést do mezd. Dovolávat se spravedlnosti je potom trochu ošidné. procesy reakce na daňové změny jsou u některých subjektů bleskové, u jiných velmi pomalé. Petrolejáři zdraží benzín skoro už "preventivně", jen se o růstu cen ropy hovoří. Zlevněná ropa naopak asi obsahuje písek, protože počítadlům se nějak dolů nechce. V případě zmíněných hrubých a čistých mezd, resp. kupní síly je to na velmi dlouhé lokte, kdy by se majitelé pěkně napakovali, než by tomu "nejcennějšímu, co firma má" (jak se můžeme tak často dočíst) přidali, aby vyrovnali propad kupní síly.
   Z této teoretické úvahy nevyplývá, že různé daně nemají význam. Daně a jejich změny na různých penězotocích k investorům a spotřebitelům, k různým sociálním skupinám mají kromě úlohy naplnit státní kasu jako celek i další úlohy. Mohou odrážet náklady veřejné správy na pořízení infrastruktury a lidských zdrojů pro danou činnost, mohou regulovat spotřebu čehosi, investice do něčeho, odráždet tak preference ekonomické, sociální, zdravotní, ekologické atd.
   Je spravedlivé, že jako konečný spotřebitel za mzdy a platy zdaněné daní z příjmu kupujete zboží a služby a znova platíte daně (DPH, SD)? Naopak z dividend v případě investic pořídíte zařízení bez DPH... (Kolik firem užívá stejná zařízení ke stejným účelům jako občané, ale na rozdíl od nich není zatíženo DPH, protože ji přenesou na odběratele.)
   Diskuse o zdanění dividend by se proto neměla pohybovat v rovině spravedlnosti, ale efektů, které snížení/zvýšení dividend nese, kam/odkud se přelijí prostředky tekoucí přes dividendy, jak se to projeví na dalších penězotocích, jakou dynamiku budou mít tyto procesy, nejen co to způsobí v příštích měsících, ale jak se změní poměry, až lidé zrealizují důmyslnější reakce na růst/pokles konkrétních zdrojů.
   KR

   Smazat
 8. Ta tragikomedie s tím Bradym a Hermanem se dostala i do světa. V Kanadě Bradyho načapali s kufrem metálů...

  http://dfens-cz.com/z-kanadskeho-tisku/

  OdpovědětSmazat
 9. 19:27 Nepomlouvej me Majevsky, ze jsem povyseny !
  Jsem vzdy kamaradsky a povysenost nemam rad ! To bych musel chodit do jineho kostela, kdybych byl povyseny !

  (Ovsem na druhe strane si plne uvedomuji moji krasnou povahu, podtrzenou neodolatelnym zjevem a okorenenou charmem. Takze je pro me samozrejme, ze jsem na tom lepe nez druzi, ale to se zemepisem nema nic spolecneho.
  To zavinily sudicky. - HUUU, ha, ha, ha....)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Máš recht, jen se pořádně pochval. Nikdo jiný to za tebe tak dobře neudělá.

   Smazat
 10. Babiš si myslí, že obyvatelstvo v ČR jsou blbci. Pokud pojme stát jako jen jako donucovací prostředek, bude to ráj pro vyvolené, nicméně lágr pro ostatní. Ministr Ťok jde oním směrem. Plánovaný teror na silnicích, když stát není schopen zajistit svobodnou přepravu obyvatel, se nutně projeví na výsledku nadcházejících voleb.
  Jsou oblasti v tomto státě, kde obyvatel je rukojmí neschopných státních úředníků a ještě jim to platí z daní.

  OdpovědětSmazat
 11. Je potřeba napsat,Kellner je Klaus a Babiš se s Klausem nějak nepohodl.Bylo by zajímavé odhalit,kdo je držitelem 33% akcii ČEZu,když Kellnerova banka spravuje finance ČEZu.

  OdpovědětSmazat
 12. Vazeni pusťte si AeNews - video Brally medaile , když nic jiného , tak se budete smát tak , az Vam potecou slzy ! V tomhle marastu je to potřeba !

  Otevřela jsem Aeronet .cz a tam je odkaz , ale jde to asi i přímo na " AeNews. H

  OdpovědětSmazat
 13. Tak tohle je další Bestova stupidita v řadě! Čínské peníze pro ČSSD? Pro stranu, která je na pokraji klinické smrti?... To ti Číňani nejsou zrovna předvídaví.

  OdpovědětSmazat
 14. Andrej Babiš
  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-migrant-a-vila/

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.