Reklama

.

.

středa 30. listopadu 2016

Budoucnost NATO - Jaroslav Bašta, Miroslav Polreich, Roman Bidlo

30. 11. 2016  Ne základnám

Ve 2 hodinové diskuzi, která proběhla 20.11.2016 v rámci seminářů SPaS diskutovali nad budoucností NATO a našimi možnostmi: Jaroslav Bašta - bývalý politik a diplomat, Miroslav Polreich - bývalý diplomat a rozvědčík a Roman Bidlo - bývalý účastník misí v Bosně a Kosovu. Co s NATO? Opustit? Rozpustit? Změnit?

20 komentářů :

 1. Nassizm, Agression, Terror, Opression!

  OdpovědětVymazat
 2. Opustit.Na nic jiného se stejně nezmůžeme.Ale
  nebudeme utrácet peníze za zahraniční mise pro
  zájmy USA.Po návratu generála Pavla je třeba
  tohoto degradovat za činnost,nepřátelskou vůči
  státu a národu.Té se dopouští vyhlašováním něja-
  kého nepřítele.Na NATO se hodí slova z písně-
  cituji:zelené mozky v zelené lebce a od huby jim
  šlehaj plameny-konec citátu.
  Petr Majevský

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Utrácíme v NATO asi 7x míň v procentech z HDP, než před 1989, když jsme živili v ČSSR 200.000 vojáků. Takže kolektivní obrana je jediným spolehlivým a levným řešením, jak bránit naši republiku.

   Vymazat
  2. Re (20:23):
   Souhlasit se dá s názorem, že kolektivní obrana je spolehlivějším a levnějším řešením obranyschopnosti.
   To ovšem platí jen potud, pokud jsou i smluvní partneři spolehlivými(!), viz případ předválečné Velké dohody či Mnichovského diktátu...
   Problém vzniká s tím, že v paktu NATO již nejde jen o obranu, ale o zločinné agrese. Hrubě porušující mezinárodně-právní řád.
   A v tom je ten (vele)jemný rozdíl, který (jakoby) na našem členství nespatřujete ...
   ---
   Jen tak pod čarou: a proti komu vlastně bránit tu republiku? Ona je v ohrožení? On nás kdos ohrožuje? Nebo je to spíš tak, že my ohrožujeme jeho ...

   Vymazat
  3. Ty vado, a že jsme těch 200.000 vojáků uživili a ještě jsme nezadlužili stát jedním a půl bilionem Kč a neměli tu žebráky a bezdomovce a naše nemocné děti a jejich rodiče nežadonili o příspěvek na léčbu, já se divím, že ten socialismus byl schopen toto vše utáhnout společně se soběstačností v potravinách. Ale co darmo mluvit. Důvody pro existenci NATO se musí najít za každou cenu.

   Vymazat
 3. skutočne brániť? - a spoľahlivo ??? - pred kým ??? - sme vo vojne ??? - s kým ???

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Členství NATO nám právě pomáhá i v tom, že si na nás nikdo netroufne.¨
   Nejsme ve válce a nikdo nás neohrožuje právě proto, že jsme členové NATO.
   jenom jsi potvrdil známý fakt.

   Vymazat
 4. Když se EU rozsype, padne tím i NATO. Chci vidět, jak nás bude ta naše chrabrá armáda bránit. Papundeklové Pandury, půjčená, zastaralá (několik) letadla, ruční zbraně (samopaly) věnoval Sobotka grátis islamistům, tanky už asi taky nemáme, nebo jen pár kousků na ukázku. Žoldáci tam jsou jen aby si vydělali prachy na misích, nějakou obranu státu mají na háku. Až skončí EU tak nás Poláci ( a rádi) utlučou čepicemi. A k tomu ministr obrany komediant. Pán bůh s námi.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechte být, Sobotka má pod čepicí. Přece nenechá zbraně doma, kde je dost lidí, kteří s tou hračkou dovedou zacházet. Skákal radostí, když bouchly muničáky u Slavičína. Vše nasvědčuje tomu, že lidu hluboce nevěří. Kdyby se něco šustlo, tak zbraně mohou dostat je ti praví, aby chránili svůj poctivě nakradený majetek, který dříve patřil lidu a měly jej chránit milice. Rychle byli odzbrojeni a za službu vlasti jsou k smrti nenávidění. Omlouvám se za tuto úvahu, ale jaksi vše logicky zapadá do sebe. Zkuste to vyvrátit. Já za nic nemohu, na nic se mne neptali a nic jsem neodsouhlasil, ostatně byl jsem plně zaneprázdněn budováním rozvinuté kapitalistické společnosti, protože mi nic jiného nezbývalo, aby uživil rodinu.

   Vymazat
  2. Když jsme vstoupili do NATO, zaradoval jsem se. Doufal jsem v natovské granty na vědu a výzkum. Dostal jsem hov.o, všechno shrábli Pražáci.

   Vymazat
  3. Prosím zaměňte "nakradený majetek" za "zprivatizovaný majetek". Je to politicky korektnější. 22:38

   Vymazat
  4. Všimli jste si, jak Bašta mlží místo toho, aby se lidu omluvil. Že nevěděl, co se stane? Probíralo se to ve VUML před převratem. Nedostatek vzdělání se neomlouvá.

   Vymazat
 5. Z těch dvou diplomatických "matadorů" jsem na rozpacích. Myšlení jim patrně až tak zaplňují články Washingtonské smlouvy a jejich smysl či výklad, že nedokážou spatřit ani to, co vidí celý svět, a sice, že státy paktu NATO v posledních dekádách vlastně již nedělají nic jiného, než že jen hrubě a systémově porušují mezinárodní právo (vč. Charty OSN). To právo, které si po 2. světové sami napsali a k jehož dodržování se zavázali podpisem Charty.
  Ti dva nevidí (nechtějí vidět?), že v důsledku politiky států NATO jsou vedeny zločinné agrese proti zemím, na které kdosi zpoza oceánu jen tak ukáže jako na "darebácké" a jejich legitimní vlády jsou poté jako "nedemokratické" odstraňovány, aby byly účelové nahrazovány proamerickými loutkami. A to jen proto, aby tyto země mohly být ještě intenzivněji plundrovány nadnár. korporacemi a ovládnuty finančními oligarchiemi.
  Nevidí, že pokrytecká agenda šíření "lidských práv" a "civilizačních hodnot" byla účelově nadřazena nad mezinárodní právo, aby jakože oprávnila zločinné operace ve světě.
  Tito diplomaté nevidí (nebo to alespoň neprozradili), že tato politika a v jejím duchu vedené agrese vedly k ničivému rozvalu celých regionů, k masovým (milionovým) ztrátám na lidských životech, k nevídanému vzrůstu indukovaného násilí a masové migrace, která ohrožuje i kulturní základy evr. civilizace.
  A místo toho preludují cosi o hledání modu vivendi pod taktovkou té zločinné mašinerie ...
  Roman Bidlo, bývalý účastník voj misí, sice nikdy nebyl a nebude diplomatem, jedno však již dnes vidí jasně.
  NATO nelze reformovat (natožpak z pozice jedné nevýznamné vazalské země!), protože NATO je jen obrazem a mocenským nástrojem predátorské politiky USA.
  Proto je nutné z toho paktu vystoupit, a alespoň tak zmenšit naši spoluvinu a hanbu za doposud napáchané zločiny. Za něž by všichni odpovědní viníci museli být nezávislým soudem odsouzeni ke hrdelním trestům.
  To, k čemu nás zahazují naše morální principy, je nepodílet se na mezinárodně zločinném jednání. Vše ostatní konsekvence plynoucí z vystoupení z NATO jsou řešitelné.

  OdpovědětVymazat
 6. po přečtení článku pna Rybníkáře "NA CO je NATO?" (viz níže) jsem se zeptal dcery jestli ví na co je NATO? Odpověděla mi, že NA HOVNO. Jednou větou. Takže jsem už na žádný několikahodninový seminář chodit nemusel. A šel jsem do hospody...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak je dcerka stará? To ji učíte pěkné věci. Možná, že získala květnatou mluvu ve škole.

   Vymazat
 7. S velkou slávou jsme vstoupili do NATO, ale to jsme ještě (tedy naši naivní představitelé) netušili co je to za svoloč. Jediná možnost jak uchovat alespoň trochu slušný názor našich bývalých spojenců a spřátelených států, proti nimž dnes vedeme spolu s NATO neoficiální válku,je rychle z NATO vystoupit, přestat do NATO přispívat a vybudovat si vlastní armádu (když už ji miusíme mít) s úplně novým vedením a vyzbrojenou našimi zbraněmi. Všichni ti zelení lampasáci by měli být stíháni za poškozování dobrého jméma České republiky ve světě. Možná ne všichni, ale ti ve vrcholných funkcích, protože ti rozhodovali a ti veleli.

  OdpovědětVymazat
 8. Co ČT nevysílala:https://vimeo.com/193541337

  OdpovědětVymazat
 9. 20:23 havlisticka propaganda, jsi jeji obet, ovsem my taky

  OdpovědětVymazat
 10. žasnu kolik je tady jenaralisimu a odbormniku z nata včetně bašty když historicky jsme se pokažde vzdali nemaje nikoho kdo by nas ochranil a i to vzadani bylo pokažde dohodnuto předem ale bez nas jedni slovem otrocka kolonie a hlavně levna pracovni sila srovnatelna snad z činou ale i tam se otroci aspon někdy bouři což naši už od přirody nikdy neuměli

  OdpovědětVymazat
 11. Havel udelal z Ceska bezpravnou kolonii

  OdpovědětVymazat