Reklama

sobota 19. listopadu 2016

Byl 17.listopad 2016. Nebyl to lásky čas!


Zdeněk Hrabica
19. 11. 2016
Před dvaceti sedmi lety, 17. listopadu 1989 jsem šel s ostatními, zdaleka ne jenom se studenty, z Albertova přes Vyšehrad na Národní třídu; očitým svědkem mé přítomnosti byl tehdy kolega novinář Petr Hájek, později nablízku Václavu Klausovi. A snad jsme tam šli spolu s několika dalšími i s hercem Josefem Kemrem, oblečeném v džínovém tralaláčku a v džínovém obleku. Rozhořčeni, že se Pohotovostní pluk VB chystá zasáhnout. Větší stupidnost jsme si nedokázali ani představit.


U Národního divadla stáli další , skoro tehdy naši kolegové z Mladé fronty – Jaromír Štětina a Dana Mazalová. Měli ruce do „véčka“ a tabulku: „Nejsme jako oni!“ Den předtím nás v nedaleké klubovní místnosti, kde jsme slavili narozeniny naší kamarádky, ujistil Vasil Mohorita, že kdyby se na Národní třídě cokoliv semlelo, sám v čele našeho pochodu zvedne poslanecký průkaz, a zabrání skoro všemu. Byl jsem tam tehdy tedy skoro u všeho, Mikulandskou ulicí jsem se pak snažil odejít, ale tehdejší pluk se štíty mi pohrozil, abych rychle zmizel i s jinými, jinak prý příjdeme o mužství. Rychlým krokem jsme odešli do tehdejšího Vydavatelství Novinář, do domu v blízkosti Violy, znovu na Národní třídu. Odtud jsme pak všechno viděli od začátku do konce na vlastní oči.

Letošního 17.listopadu 2016 jsem naslouchal na mnoha místech slovům politiků a akademických funkcionářů a nestačil jsem se divit, konečně i stydět - před Hlávkovou kolejí a na jiných místech. Podle mého - pravdu o zasáhu v roce 1939 a v listopadu 1989 vypověděli pouze tři muži: předseda senátu Milan Štěch, předseda Nadání Josefa, Marie a Zdeňka Hlávkových prof. Václav Pavlíček a dosud jeden žijící z pěti studentů nacistického policejního zásahu v roce 1939, sachsenhausenský vězeň PhDr. Vojmír Srdečný (97) . Sdělili pravdu přítomným. Ostatní vypověděli pouze půl pravdy nebo zatvrzele a hlasitě lhali. Mezi nimi výjimečně bylo i několik českých novinářů, kterým se dostalo v den státního svátku slova. Na požadavky, jako když hrách na zeď se hází, aby 17. listopad byl znovu v kalendáři i jako světem stále uznávaný Mezinárodní den studenstva. Nikdo na tento požadavek, počínaje předsedou české vlády a konče prorektorem Univerzity Karlovy, nikdo neslyšel, ač je po dvě desetiletí požadovaný. Přestože mu dav opět spontánně tleskal.
Za pietními věnci a za kyticemi letos chyběl Daniel Hermann, nechyběl však k radosti všech americký ambasador s kyticí květů a se stuhou „Od lidu USA.“ .

Dozvěděl jsem se nyní, že 17.listopadu 1989 nás šly po Národní třídě statisíce a stejně jako v roce 1939 tekly Prahou potoky studentské krve. Dozvěděl jsem se, že přímým následovníkem jednoho ze zakladatelů samostatného československého státu prezidenta Tomáše Garigua Masaryka se před dvaceti sedmi lety stal Václav Havel.

Ještě že někdo hodně bohatý (nevím sice kdo) zaplatil v samém středu Prahy za své peníze – nákladnou instalaci tribun a umožnil hudebním skupinám, aby mohly použít stejně nákladnou aparaturu, kterou muzikanti a zpěváci zčásti přehlušili lhaní a hlasité zkreslování národní historie.
foto Zdeněk Hrabica

45 komentářů :

 1. Potoky studentské krve šly určitě z mrtvého studenta Šmída, později přejmenovaného na Růžičku a nakonec na Zifčáka. A kde má vlastně ten Šmíd hrob ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Šmíd byl takový Ježíš Kristus dvacátého století, též vstal z mrtvých.

   Smazat
  2. 18:29Už dávno jsem nebyla student a nevím,proč se stále mluví jenom o studentech!Byli tam lidé různých generací.V té vřavě jsem byla také a nikdy jsem se nezaprodala,jako mnozí z účastníků i neúčastníků!Poznala jsem syna spolupracovnice v řadě esenbáků,který se dostal na všechny titulní strany novin,a mezi sedícími lidmi a kordonem esenbé plandal opilý kamarád Pláteník,který přijel z USA zjistit,kdo udával Zlatou Prahu .A když zjistil,kdo se cpe k moci,tak se ze zoufalství opil.Byly tam i úsměvné chvilky,kdy jsme byli natlačeni do podloubí a nějaký pán ze Slovenska se ptal,jak se dostane na Hlavák.Ale čestně prohlašuji,že 17.té listopady a Palachovy týdny,byly daleko brutálnější.

   Smazat
  3. Šmíd má hrob u Letiště DRAHOMÍRY DRAŽSKÉ...

   Smazat
 2. Tak ty vole Hrabico,po Národní třídě nešlo 100tisíc lidí ale tak do tisíce.Jseš blbej jak necky tvojí matky a mám pocit,že kecáš,jelikož tou dobou jsi obsluhoval díru nějakého toho pana Jandy

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ironie, na to asi nemáte.

   Smazat
  2. Ale pan Hrabica píše, že se to "dozvěděl" 18.37 -proč je vůl? Protože se dozvěděl takové kokotiny, které šíří uesřitníci? A lásky čas v ČR? Ten zde není ani v listopadu, ani v máji - to už spadá do oblasti scicence fiction. Lásky čas zde byl asi naposled v době Karla Hynka Máchy.

   Smazat
  3. vůbec jste to nepochopil, on se to jako "dověděl" letos 17.listopadu od "Havlistů"

   Smazat
  4. A kdo je to hrdobec, už´s zjistil? Ten má (možná) díru pro takový intelektuální bedny s dlouhým vedením.

   Smazat
 3. ...už jsem starej dědek..taky jsem se "účastnil"
  z Albertova na Vyšehrad a na Národní třídu..
  potvrzuji Mikulandská byla uzavřená ale pak se mi s nějakými staroušky podařilo odejít..nedalo se nikam "prchnout"..ale byl nás tam celkem daleko míň..než byl původní průvod..dodnes to nechápu..no měli to "zorganizovaný"...kdyby se nepustila fáma o "mrtvém studentovi"..tak sametovka ještě chvíli počkala...dneska to ale vidím, jako "privatizační převrat komunistické oligarchie"...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ta komunistická oligarchie byla komunistická jen podle názvu. Všechno jen kariéristická pakáž vlastnící rudou knížku, která s komunismem neměla nikdy nic společného. Vetřeli se do partaje, svou činností a arogancí znechucovali lidi a orali půdu pro restituci kapitalismu. To, že se vyčítá nyní "komunistům", že připravovali, organizovali převrat a ještě se na něm napakovali, mají na svědomí právě tito bezpáteřní, bezcharakterní hovada..T

   Smazat
  2. ..."komunistická oligarchie"..karieristická
   pakáž..souhlas s 19.38..

   Smazat
  3. Naprostý souhlas 19:38. Kdyby zde nebyl socialismus, tak by ti samí byli zalezlí v jiných partajích. Halvně aby byli u lizu. 8-)

   Smazat
  4. Už komunistickou kariéristickou oligarchii nechte stranou. Ukrást fabriku nemohli a zpravidla byli profesionálové ve svém oboru. Měli také zkušenosti s vedením lidí v pracovních kolektivech. Zbavte se závisti, oni byli lepší, spolehlivější a poctivější než vy, kteří komunistům nadáváte.

   Soustřeďte svou nenávist na foristické a pak stranické kariéristy, kteří bez jakýchkoliv životních zkušeností byli ochotni vzít funkci ministra, i když o jeho práci věděli lidově řečeno hovno. Zkazili na co sáhli nebo dokonce sprostě kradli. Tato sebranka vám zemi zničila, je musíte vinit za svrab, který tady vládne. Na komunisty se pořádaly štvanice. Oprostit se od pronásledování vyžadovalo okatě obrátit kabát, na což 99% z nich nemělo žaludek. Milí spoluobčané, zničili jste si zemi sami.

   Smazat
  5. Komunisté byli různí: např. u nás v podniku - předseda dílenské organizace - po plyšáku zrestituoval v Praze tři domy s restauracemi, předseda podnikového výboru zrestituoval hotel ve Špindlu a předseda organizace na GŘ a velitel LM zprivatizoval ČKD (jeho brácha měl obchod s diamanty v Kalifornii). Ředitel podniku a člen celopražského stranického výboru pak víceméně řídil privatizaci strojírenských podniků z úrovně ministerstva. A podnik zprivatizoval syn papaláše z Barrandova. Prostě "předvoj" jak má být!

   Smazat
  6. odpověď 0.37..to je nepochopení situace...
   stačí si zjistit, co dnešní rodiny dřívějších komunistů ve vysokých fukcích
   "dělají"...v tzv.popřevratové době měli nejblíž k privatizaci fabrik, kterým vládli z pozice své stranické funkce..

   Smazat
  7. ...a taky existovala vzájemná podpora...
   kolik asi "rozdal" Salzman z našich peněz
   svým kamarádům jako ředitel Komerční banky
   a nebyly nikdy vráceny...,a takhle to fungovalo..

   Smazat
  8. Ano přátelé, také mezi komunisty byli restituenti. To potvrzuje skutečnost, že do strany se dostal každý kdo chtěla a byl to poctivý pracant. Já o takových komunistech, kteří restituovali, vím z televize. V podniku s více než 10 tisíci zaměstnanci a možná tisícovkou komunistů o takovém případu nevím. Povídalo se, že finanční ředitel přešel do banky. Z četnosti případů plyne, že to heslo o majetku-chtivých komunistech je nadnesené. Naproti tomu disident je s železnou pravidelností gauner. Tam to sedí. Dovolte, abych se zastal komunistů restituentů. Oni vás tady asi velmi dobře znali pro vaši celoživotní závist. Moji rodiče neměli žádné pole, pronajímali si kousek na brambory, řepu a obilí. Ochotně jsem pomáhal rodině manželky. Nedovodete si představit jak motivuje pomyšlení, že by ten hektar spadl do klína foristovi.

   Smazat
  9. ...Trocký..v knize Zrazená revoluce..má myšlenku touhách komunistcké oligarchie,
   zmocnit se fyzicky majetku, kterému vládnou
   jako dosazení funkcionáři...restituce byli
   v tomto případě marginální náhoda...chtivost získání majetku pak spojila všechny v jednu rodinu..komunista, nekomunista,disident,stbák...a obyčejný snaživec...

   Smazat
 4. Pan president Zeman to říkal a byl za to dehonestován.Nebylo to žádné krveprolití- snad pořádná nákládačka. To ostatní je pouhá politická pohádka.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. On odmítl slovo masakr. Masakr je něco, když na ulici leží lidské maso...

   Smazat
 5. Zd. Hrabica je PAN Novinář! Toho studenta Martina Šmída pochoval novinář a chartista Petr Uhl, který se spolehl na agenturu JPP (Jedna paní povídala), bohužel šlo o narkomanku. Neověřil a zprávu pustil doslova do celého světa. Uhl za to pak krátce seděl v CPZ, když to prasklo, šel dělat šéfa ČTK! Jeho žena dělá dnes ombudsmanku, obě děti jsou rovněž "aktivisty"! Inu, jablko nepadá daleko od stromu. Mimochodem, velitel tehdejšího zásahu VB JUDr. Michal Danišovič dnes na akcích ČSCHDZ vystavuje domácí zvířectvo. Takle to vypadalo před příchodem studentů a ostatních čumilů na Národní Třídu: https://www.youtube.com/watch?v=hA5GRaVgqV4
  Toto video vystavil na Youtube Vladimír Hanzel, který bydlel v jednom vchodě s Václavem Havlem a později u něj na Hradě pracoval. Pak také na dalších vládních úřadech. Včele průvodu se tehdy motal taky herec Vladimír Vetchý a další umělecká individua. Na tom záznamu je zásadní projev tehdejšího studentského aktivisty s jeho závěrem Kdo, když ne my, Kdy, když ne teď! Ten by měl být skutečně oslavován! Ne ti, co tu revoluci pak doslova ukradli! Mimochodem, většina tvrdého jádra Charty 77 měla židovské předky a mnozí jsou dodnes hodně nahlas slyšet. Je však třeba vědět, odkud vítr fouká. ČR by rozhodně měla mít své státní zaměstnance jak loajální, tak státně spolehlivé! Jinak se Praha bude brzy jmenovat Pragistan, finanční převody bude zajišťovat hawala a o mešity budeme zakopávat na každém kroku. Zatím to nevidím vůbec dobře! Masā' el chair. ﻣﺴﺎء اﻟﺨﻴﺮ

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale Uhl byl vyborny profesor na Prumyslovce za Narodnim divadlem .Ucil mechaniku a byl velice chytry .Ovsem jako zid ,proste vsadil na spatnou kartu. Nekdy se trefi nekdy netrefi .Proto jsou vsude roztazeni oni totiz bojuji i proti sobe ,maji to v krvi chteji MOC a potom penize . Vzpomente na Rudlu Salcmana a celou tu vladu a Ustredni vybor po osmactyricatem Samej zid samej zid. Potom bolsevik oficielne zavrel zidum ambasadu v Praze a byl pokoj a ticho . Samozrejme to neznamenalo ze prestali ve skrytu pracovat ale alespon si proti sobe nestvali kazdeho . Po vymysleni slova hOLOCAUST v sedesatych letech se situae zacala menit .(potrebovali litost a z toho triskat prasule)Ted se zase situace opet obratila a znovu jedou po staru. Nekdy je mi jich lito ,vzdy to nakonec odserou ale co se holt da delat

   Smazat
 6. Jména těch rodinných klanů jsou všeobecně známá a v současnosti se připravují na islám, budou to jejich vůdci v Evropě. Můj otec říkával kapitalismus, komunismus to je samej mus a hnus.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ...tak "strašný" to tady nebylo..ale chtěli
   jsme něco čemu se říká "třetí cesta" o restau
   raci kapitalismu obyčejní lidé neuvažovali..

   Smazat
 7. Jak česká média pozvolna přešla z Bradyády k Pithartiádě, na Vánoce se těším na Halíkiádu.
  Zdroj: http://lubomirkvapil.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=568098

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale to je buzerant a konvertak to neplati

   Smazat
 8. Z Albertova na Vyšehrad šlo 18 000 lidí. Většina se odtud rozešla pryč a neodcházela s průvodem směr Václavák. Na Národní třídě bylo uzavřeno policejními kordony pár tisíc lidí. Dokonce si myslím, že slovo pár není daleko od pravdy.
  KR

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 18000 znamená plus minus tisíc. Taková přesnost spočítání počtu účastníků průvodu není možná. Snad někde v uzavřeném prostoru se známou plochou a počtem stojících demonstrantů na jednom metru čtverečním.

   Smazat
  2. ..jako 40cátník jsem šel s průvodem /většinou mládeží/ a byl jsem někde uprostřed...náhle jsem stál na Národní třídě u Máje pár metrů od policajtů..to jenom poznámka

   Smazat
  3. Pro (0:41)
   Šlo to spočítat velmi lehko. Průvod se z Albertova - po kratším přetahování, zda jít na Vyšehrad, nebo zda rovnou do centra - vydal na Vyšehrad. Po asi 100 metrech musel podejít železniční trať malým podchodem. Procházel tudy 59 minut, v průměru prošlo za minutu 300 lidí...
   Metod, jak spočítat počet lidí na nějaké akci, je více. Vůbec nemusíte znát plochu atd., tím spíše, že dav většinou není rovnoměrně rozšířen po dané ploše.
   Většinou stačí velká násobilka, spočítat lidi jedním směrem a pak směrem kolmo, usnadnit si to můžete u symetrických davů rozdělením podle osy. Záleží na tvaru davu. U malých shromáždění stačí spočítat lidi v půlkruhu a násobit počtem řad, samozřejmě s korekcí na zvyšující se počet lidí ve vzdálenejších řadách o větším poloměru. Např. na Václavském náměstí pod koněm se mezi bloky domů vejde 85 až 100 lidí - podle toho, jak se tam natlačí, to spočítáte z Domu módy snadno. A pak už zbývá počítat hlavy od tribuny dolu. Někde uberete, jinde přidáte podle záhonů, prořídnutí či zhuštění davu. Jinou metodou, kterou používal Berhhard Grzimek při počítání afrických stád z letadla, je naučit se odhadovat nějaký počet, hlouček a ten pak X-krát přiložit na počítaný dav.
   Průvod můžete počítat metodou viz nahoře, nebo jako počet řad lidí napříč silnicí krát rychlost chůze (pokud je průvod poměrně jednolitý). Nejlepší je metody pro kontrolu zkombinovat.
   KR

   Smazat
 9. Gratulace pro PANA
  Hrabicu a ostatni , kteri nevahali jit a vpred. !!
  Jak doba zada.
  A je treba jit pospolu.

  OdpovědětSmazat
 10. Nebyl jsem nikde a vůbec mě to nevadí, že jsem se na té frašce nepodílel.Viděl jsem, že lžou všichni zůčasrnění, každý pochopitelně z jiných důvodů.Klíče od mého domu jsem si chránil a necinkal jimi, protože jsem si dům postavil a ne většina pražáků bydlela v socialistických bytech ted uvědoměle nazvaných komunistické, nějaké disidenty jsem měl na háku, protože z větší části to byli alkoholici se zmatenou myslí, na STb jsem nehleděl, protože jsme nadávali, jako teď na všechno a nic se nedělo, akorát od Havlovi Vikárky, kde Havlovi kamarádi chlastali za peníze ze západu, a nikomu to nevadilo. Jsme si my pivo museli zaplatit ze svého, přemýšleli jsme kam na dovolenou, prtože jsme věděli , že 12. dostaneme vždy výplatu.
  Takže vážení "bojovníci" za lepší zítřky co jste lítali po Národní třídě a jiných ulicích, někteří i za prachy si trhněte nohou.

  OdpovědětSmazat
 11. Lidově řečeno :17.11.1989 jsme jim skočili na lep!

  Chátře komediantské(stejné jako dnes),která i nyní na nás čumí z oblbovací čumbedny nazývané televize!jen si všimněte jak na Národní třídu chodí se poklonit hlavní rozbíječ Československa a její ekonomiky sám velký Ješita I.-Václav Klaus,asi z vděku za dlouholetá koryta nebo se chodí modlit za"ubitého studenta Šmída?!A tentokrát přicupital i řepkový monachrcha sám matlafuk Babiš,aby náhodou něco nezmeškal...potom se ještě půjde poklonit cikánům....Ách jó.to je ale ksindl,tohle volme!

  zločas

  OdpovědětSmazat
 12. Pan Hrabica podal výčet osobností s nimiž toho památného dne prošel Prahou.Chybí mi tam jediné Miloš Zeman.Ovčáček letos zase nezapomněl zmínit, že TAM byl.Ale smůla, nikdo ho neviděl, stejně jako ten Peroutkův článek vlevo dole.On tam prostě nebyl, jednou zalhal ( a to on umí)a potom už musel trvat na tom, že z Albertova na Národní se proplížil jako duch.Letos už radši zase zůstal v teple.

  OdpovědětSmazat
 13. Zajímavé.
  Jako agitka dobrý, ale dobrý je za tři.
  I já tam letos (stejně jako tenkrát) byl a neslyšel jsem nic o statisících lidí na Národní třídě, ale o tom, že události na Národní třídě vedly k tomu, že povstaly statisíce lidí v celé republice.
  Neslyšel jsem nic o potocích krve tekoucích po ulicích, ale o tom, že opět v ulicích tekla krev.
  Poprosil bych autora článku, aby jasně uvedl, kdy, kde a kdo veřejně promlouval o tom, co on tvrdí.
  Určitě pro něj není problém dohledat záznamy z těchto projevů. Mně se to nějak nedaří.
  Nebo že by změnil pár slovíček úmyslně?
  A jestli pan autor myslí tu tajemnou drahou tribunu na Albertově, tak tu nechal postavit pořadatel. Universita Karlova.
  A jestli tu na Václaváku, tu pak financovala Kroměřížská výzva a spřízněná iniciativa Vraťte nám stát.
  http://www.kromerizskavyzva.cz/koncert-pro-budoucnost/

  http://www.festivalsvobody.cz/o-festivalu/

  Transparentní účet zde:

  https://www.fio.cz/ib2/transparent?a=2000462351

  Takže žádný tajemný neznámý. Jen stačí hledat.

  OdpovědětSmazat
 14. Sám jsem se pod řádky podepsal, nic jsem si z prstu nevycucal, anonymovi se nemáme proč zodpovídat. Kdo letošního 17.11. 2016 byl v ulicích, přítomen na akcích a kdo sledoval živá vysílání České televize, viděl a slyšel. Za konkrétní odpověď na otázku, kdo stavěl tribuny, děkuji. Autor

  OdpovědětSmazat
 15. Nevěděl jsem, jak se příspěvky podepisují (je to zde můj první), proto jako anonym.
  Tak dobrá.
  Jmenuji se Matyáš Bern.

  Jsem z Prahy.
  Můj e-mail je matyas.bern@seznam.cz
  Teď mi, prosím, sdělte, kdo kdy a kde mluvil o potocích krve a statisících na Národní třídě, popř. poskytněte odkaz.
  Děkuji.

  OdpovědětSmazat
 16. O studentské krvi v roce 1989 a jejího srovnávání s krví studentů v roce 1939 letos mluvilo hodně řečníků, prorektor UK u Hlávkovy koleje,moderátor Jakub Železný o statisících...Nejsem dokumentarista...Na připomínky a protesty, včetně představitelů současných představitelů současného akademické rady studenstva, proč byl vymazán z českého kalendáře Mezinárodní den studenstva, kterému dali požehnání v roce 1941 i Roosevelt a Churchill, nikdo ani nehlesl. Všichni zachovali na nejrůznější výmysly a na kladené požadavky po pravdě kamennou tvář. O Šmídovi, Zifčákovi, roznesené blamáži Petrem Uhlem - nepadla ani zmínka. Ale toto není ani svatá zpověď, aní policejní výslech... Autor

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Při vzniku současné České republiky sehrály klíčovou roli falešný student Martin Šmíd a lež o jeho smrti. Pokud platí slova T. G. Masaryka, že státy se udržují idejemi, na nichž vznikly, tak s ohledem na dějinnou zkušenost je velká šance, že tady bude ČR navěky...
   KR

   Smazat
  2. Plus by mě zajímalo, jak byl vymazán z kalendáře Mezinárodní den studentstva,
   Já když kliknu v jqakémkoli plánovacím kalendáři či seznamu státních svátků na datum 17.listopad, tak na mě vyskočí:
   Den boje za svobodu a demokracii
   Další svátky v tento den:
   Mahulena
   Významné a mezinárodní dny pro tento den:
   Mezinárodní den studentstva
   Mezinárodní den předčasně narozených dětí

   To je jako, byvše Adamem či Evou, bulet, že všichni slaví štědrý den.

   Smazat
 17. Vy tvrdíte, že:
  "Dozvěděl jsem se nyní, že 17.listopadu 1989 (...) stejně jako v roce 1939 tekly Prahou potoky studentské krve."
  a že to řekl prorektor Univerzity Karlovy u Hlávkovy koleje?
  Neřekl, náhodou, pan prorektor to, co jsem psal já výše?
  Doslova řekl, cituji:
  "...o 50 let později se situace, v mnoha ohledech, opakovala. Totalitní moc opět tloukla české studenty, na pražských ulicích opět tekla studentská krev..."
  Takže přidáme potoky vynecháme "mnoha ohledy" a trochu to vytrhneme z kontextu a je to, co?
  Projev pana prorektora je zde (inkriminovaná pasáž od 30:45):

  https://www.seznam.cz/zpravy/clanek/vyroci-17-listopadu-ministri-prisli-na-narodni-tridu-premier-promluvi-u-hlavkovy-koleje-3945

  Prohledávat všechny vstupy p.Železného, abych vám prokázal manipulaci, jako v případě prorektora, se mi nechce, ale pamatuji si, že mluvil o statisících jako následku po Národní třídě a no jako o statisících na Národní třídě.
  Ale možná večer, až nebudu mít co dělat, tak vám to najdu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No sláva pane Berne,doufám, že nahradíte zdejší polointeligentní vulgární trolly, inteligentní kavárenskou demagogií. NR si to zaslouží. Hodně lidí zde Vám nebude umět konkurovat v obsluze PC a hledání argumentů ale já věřím, že nám, (ne jako naivním studentům-byť jsem jim sám byl), rád vysvětlíte polopaticky o co vám jde. Vždyť víte, vaši úroveň nemáme ale "bohužel" máme volební hlas a hlavně nerozumíme kterou "revoluci" máme podpořit-vaši proti Zemanovi nebo teď i proti Trumpovi a co USA a EU, kdo je ještě s námi a kdo proti nám? Uděláte nám jasno pane Berne?

   Smazat
 18. Líbí se mi některé komentáře, třeba 0:37. Jinak bych doporučoval někomu, kdo si pořad myslí, že jsme v roce 1989 měli revoluci, ať si přečte zdejší příspěvky.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.