Reklama

.

.

úterý 22. listopadu 2016

"Cena Gajdarových reforem je hrůzná, 2x horší, než byl vpád fašistů"


22. 11. 2016    zdroj
"Musíme pochopit, jak hluboko jsme padli a jak obrovskou cena jsme zaplatili za ty takzvané tržní reformy", říká Alexej Puškov. Za roky druhé světové války SSSR pozbyl 24% HDP a od roku 1991 do roku 1998 přišlo Rusko o 48% HDP, což znamená, že ekonomika klesla dvakrát víc, než tomu bylo v důsledku vpádu hitlerovského Německa, konstatoval 20. listopadu ve vysílání pořadu "Nedělní večer s Vladimírem Solovjovem" předseda komise Rady federace pro informační politiku Alexej Puškov.


"Z ekonomického hlediska to bylo dvakrát horší, než byl hitlerovský vpád. Musíme pochopit, jak hluboko jsme padli a jak obrovskou cenu jsme zaplatili za ty takzvané tržní reformy", řekl politik.

Dále se senátor vyjádřil v tom smyslu, že není nic překvapivého na tom, že liberálové slaví výročí zahájení Gajdarových reforem, protože to je to, co je přivedlo k moci. A nejen k moci, ale i k bohatství: právě v důsledku těchto reforem vznikla nová třída, třída ruských kapitalistů, která působila v podmínkách divokého, asociálního kapitalismu.

"Bylo to provedeno záměrně, dokonce existovala jasná filozofie: není důležité, co bude se zemí, s obyvatelstvem, [aťsi] vymře 30 milionů, nevadí - je to cena našeho vstupu na trh," zdůraznil Puškov.

Pro srovnání politik uvedl příklad z nedávné minulosti naší země, a sice - dnes tak nejednoznačně hodnocenou éru sovětského vůdce Josifa Stalina, pod jehož vedením SSSR, kromě mírových úspěchů, zvítězil ve Velké vlastenecké válce.

"Víte, často se říká: "Ano, Stalin provedl kolektivizaci, v důsledku kolektivizace industrializaci, on nás připravil na válku, ale příliš velká byla cena těchto Stalinových reforem, není možné zaplatit takovou lidskou cenu za výsledek, jehož bylo dosaženo".

Pokud budeme suše a nezaujatě porovnávat výsledky činnosti Stalina a reformátorů 90-tých let, pak "se našim reformátorům podařilo zaplatit ještě větší lidskou cenu za mnohem menší výsledek. Protože tam jsme alespoň vydrželi ve válce. Obávám se, že pokud by v letech 1996-1997 začala válka, nebylo by možné, abychom ji přežili. Natolik byla země oslabena. "

Proto, je přesvědčen Alexej Puškov, když nám teď načepýřený liberální tábor říká: "Ničemu nerozumíte, zachránili jsme vás před hladem, vytáhli jsme vás z jámy", je to obranná reakce proti 95% obyvatel, kteří výborně rozumí tomu, co se tehdy stalo. Není náhoda, že všechny liberální síly od začátku století prohrávají jedny volby za druhými.

"Dokonce ani na Západě nikdo nezpochybňuje skutečnost, že liberální křídlo nemůže získat hlasy, protože jej tak hodnotí obyvatelstvo, hodnotí jej tak naši občané", uzavřel senátor.

Vysílání daného pořadu bylo věnováno 25. výročí tržních reforem Jegora Gajdara, nazvaných "šokovou terapií". Během diskuse vyjádřili známí politici, režiséři a veřejní činitelé své názory na samotné reformy, i na dobu, která je zrodila.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová  

100 komentářů :

 1. Nepřeji to liberálům světa ale bude asi málo luceren, někteří se budou muset smířit s nižší pozicí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dokonalý důkaz o tom , kdo tady lže podvádí a brutálně manipuluje s lidmi a Rusko to opět zase jednou prokazatelně a jednoznačně NENÍ, milí SSsluníčkáři!!!!!!!

   Jste to zase jednou a OPĚT VY a Vaše PROPAGANDISTICKÁ RUSOFOBNÍ, XENOFOBNÍ A HATERSKÁ PROPAGANDA!!!!!

   White helmets : organizace placená USA a EU, operující na Teroristy držených částech Aleppa, kandidát na " Nobelovu cenu míru "

   Chyceni při činu, lži, propagandy a mnaipulace :)

   Táááák pěkně se nachystáme, čekáme VŠICHNI TŘI, zraněný (s moukou posypaným obličejem, smrtelně bledý, ale s krkem úplně čisťoučkým a bez "prachu") i OBA "záchranáři" ( v čisťounkých uniformách s obřím logem na zádech a se svými white helmets :) ), na klapku a šup, klapka je tady a tak honem VŠICHNI TŘI NAJEDNOU DO AKCE :)

   Ubohá "oběť" Ruské bestiality z fleku oživne a křičí a křičí a "trpí a trpí" :) oba hrdinní "záchranáři" zachraňují a zachraňují (tahají "zraněného, o kterém nemohou tušit, jestli nemá zranénou páteř, rychle a "šikovně, přímo z díry, do které tak krásně a přesně zapadl ;) ), jak se na Američany, Eurofašisty a Sorošem placené "hrdiny", kandidáty na Nobelovu cenu míru patří :)

   Kluci jedni záchranářští, čisťounští, naleštěné botky, uniformy, rukavičky, přilbičky, zrovna jako by vylezli z maskerny i s tím "zraněným" který má špinavý "od prachu" jenom obličej a na krček potvůrka maskér zapomněl :)

   White helmets byli natočeni s ISIS jak oslavují jejich úspěchy, účastní se poprav ISIS a popisují jak likvidovali těla vládních vojáků, svoloč, muslimští teroristé, jednou pro vždy usvědčení podvodníci a lháři, podvodníci a lháři které platí EU, USA :(

   Takže vlastně ideální kandidáti na Nobelovu cenu míru :( asi tak jako ten Keňan, co se konečně pakuje z bílého domů.

   Tak máme to v "kufru" a šup s tím na naše stránky a do Reuters a podobných "objektivních" agentur :)

   A jéje, po pár hodinách si toho někdo všimne????
   Honem vymažeme a tváříme se jako obvykle, to je ruská chyba, že ten chlap posypaný moukou vlastně ani nebyl zraněný, vlastně ani nebyl v Aleppu, vlastně ani nebyl :)

   No a samozřejmě že to osobně řídil Putin.

   SSsluníčkáři, Rusofobové a podobní xenofobní hateři, je mi Vás a Vaší slepoty, normálně lidsky líto :(

   https://www.rt.com/viral/367775-white-helmets-mannequin-challenge/

   Vymazat
  2. Liberálové, nebo spíše buržoazie!?

   Vymazat
 2. Likvidace socialismu, zničení SSSR, pokus o likvidaci Ruska to je cena za jednání zrádce a spícího agenta Gorbačova a jeho obřezaného politbyra ÚV KSSS ! Proto si jej dnes opatrují v USA jako jediného generálního tajemníka KSSS !!
  Skutečné komunisty americká vládnoucí oligarchie střílí !!!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Od Vaší pravdy se odvíjí "samety" v soc. dem.zemích. Celkem jednoduše to vyjádřil nick Ex-nemo-"připravovalo se to dlouho", doplním jej svým časovým údajem, od 48.roku nepovedeno Slánským, 1968. až vítězným 89. Uvidíme, je-li to "jejich" vítězná válka nebo jen bitva. "Někteří" bojují o vládu nad Zemí do "konečného" řešení, bohužel.

   Vymazat
  2. A vy jste Rusové nebo Češi?

   Vymazat
  3. To je fuk, ne? To je vod jednoho fotra - https://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Cech,_Lech_a_Rus

   Vymazat
  4. Resp. od jednoho Pána (z Panonie) - https://cs.wikipedia.org/wiki/Kn%C3%AD%C5%BEe_Rus

   Vymazat
 3. Podobné, jako u nás, jenom asi tak 140x zvětšeno.
  Výsledkem našich reformátorů je to, že u nás asi neexistuje samostatné odvětví. Stali jsme se pouze koloniálními dodavateli levné práce a surovin.
  Pokud by odešli zahraniční vlastníci továren, zastaví se výroba nejméně v 90% podniků. A nejcitelněji by nás to zasáhlo v zemědělství. Nejsme schopni okamžitě nahradit dovoz. Naše produkční schopnost klesla na cca 60% skutečných potravinových potřeb. Než by se znovu obnovila chovná stáda prasat a dojnic, zapoměla by polovina národa, jak chutná maso, nebo mléko. U obilí by to bylo asi ještě horší.
  Stejně, jako na to přišli Rusové, na to jednou můžeme přijít i my, pokud se přeruší z nějakého důvodu dovoz potravin, nebo na ně prostě, z důvodu hospodářské krize, nebudeme mít.
  Chápu, že musíme dovážet to, co nemáme, nebo neumíme vyrobit. Ale dovážet základní potraviny? To může dopustit pouze naprostý diletant, nebo škůdce v cizých službách. Ať si každý vybere.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:33-SPRÁVNĚ,v tom je zakopaný pes....jen Rothschildův gang od r.1987 zdvacetinásobil svůj majetek a nebyl sám a kde se to tak napakoval a kdo mu v tom pomohl ??!!

   Vymazat
 4. Naprostý souhlas..ještě bych přidal ukradenou vodu..

  OdpovědětVymazat
 5. Pamatuji se trochu o cem mluvil Gorbachev s Reagenem. Muj dojem byl , ze nedostal co mu slibili. Gorbachev si myslel, ze mu daji otevreny trh v Americe a po svete pro export stejne jako Cine, a ze to mu umozni snadny ekonomicky prechod.A propad ekonomiky v Rusku byl dusledek ze nedostal trh na export.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Gorbačov je neskutečně neschopný blbec. A u nás jemu podobných též neurékom - Dubček, Smrkovský, Adamec atd. Pro obdiv z ciziny obětovali dobro pro své země.

   Vymazat
  2. 14:40 vy jste jednoduché,né?Ono néni umění vyrobit,ale prodat.Ze zkušenosti,byla doba,kdy SSSR bralo vše a v ohromných počtech,pak přišlo RVHP a když měl Rus peníze nekupoval u nás,ale na západě.Jistě proč by kupoval nekonkurenční a předražené zboží od nás? Kvůli modrým očím? To jste zapoměl?Několik výrobů konkurenceschopných
   od nás nebo od Rusů nemohlo ekonomiky postavit
   na nohy a ty už na otevřeném trhu byly.Pravdou je,že u nás přes veškerou snahu,kouzleni s korunou atd. budem se rovnat se Západem tak za 20 let.V Rusku,když nic nepodniknou cca za 50 let.Nazdar.

   Vymazat
  3. Bylo to trchu jinak. Naše zboží bylo na západě ceněno, proto že bylo superkvality a hlavně laciné. Výrobky na 100% šlo na západní trh a co se povedlo méně šlo na východní trh a zbytek zůstal doma.

   Vymazat
 6. Ruský lid se probere ze zrady trockistů a doufejme, že se upamatuje na své slavné začátky boje proti kapitálu. Nevím jak dlouho to bude trvat u nás, než lidé prozřou a přesvědčí se o tom, že kapitalismus je v poslední křeči a že to nikdy nebude a ani nemůže být spravedlivá společnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. "Ruský lid se probere",ale bez toho aniž by odstavil a zcela zpacifikoval parazitickou jewrejskou oligarchistickou mafii,mu to nebude nic platný....stejně tak Ukrajině i zbytku světa....

   Vymazat
 7. Proč by nemohl být kompromis. Kapitalismus ve velkém nefunguje. Jak to mají např. ve Vietnamu. Socialismus a povolili malé a střední podnikání a není problém. O velké a základní veci, jako je školství, zdravotnictví ap. se má starat stát. U nás se všeho zbavil a má jen nataženou ruku.

  OdpovědětVymazat
 8. Zase kňučíte, komunističtí debilové? Gorbačov nespustil Perestrojku jen tak z dlouhé chvíle, protože se rusové v blahobytu nudili. Spustil ji jako poslední možnost záchrany krachujícího hospodářství SSSR.

  Jinak, za posledních 8 let se ruské HDP nezvedlo ani o prd a příští rok to nebude jiné.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ty jeden mameluku, než tady budeš dávat moudra, přečti si nejdřív, o čem ten článek vlastně je !!

   Vymazat
  2. Vy jste příkladem toho jak diletansky uvažuje naprostý idiot !! "Zachránil" hospodářství SSSR tím, že jej naprosto zlikvidoval !! Řádění této bandy společně s agenty CIA způsobilo naprostý sociální kolaps SSSR a převedlo obrovský majetek do USA !! Také díky tomuto puči se kapitalismus dostal na dvacet let z krize, naštěstí jen dočasně !!

   Vymazat
  3. Rusko vůbec nekrachovalo , jinak by nepřežilo ty Gajdarovy reformy , v Rusko krachovaly elity !!

   Vymazat
  4. Ahoj Pepíku, tak kolik dneska v benči, 255??? No ty jedeš jako dráha. Jo, a s tím Ruskem, přihoď nám zase nějaký odkaz nebo statistiku ať se ještě více zasmějem. Díky, Pepi.

   Vymazat
  5. 15:44-teď se starejte o USA, ať se vám "vlajková loď" nerozpadne, nedej bože nezplodí Ádu!

   Vymazat
  6. 25:44
   Co tady blekotáš ty zaostalej syfilitickej potrate ussacký lejnolahvárenský žumpy?!!!!Ty seš denně tak vylitej,že těm blábolům diktovanejm havloidům z Fuckingtownu věříš,bezmozku chujmerovskej!!!

   Vymazat
  7. Soudruzi, debilové, jediné země ze socialistického bloku které žádné reformy nedělaly byly KLDR a Kuba. Jak jsou na tom tyto země dnes "skvěle" ať se každý přesvědčí sám.

   A hlavně, jakým právem si vy bando rudých hajzlů dovolujete totalitně uzurpovat právo vládnout celému národu, když 85% obyvatel o ty vaše komunistická hovna ani zbla nestojí? Jakým právem si dovolujete držet národ v koncentráku?

   Dostali jste vy neschopní hajzlové šanci na dost dlouho a posrali jste co jste mohli. Další šance už nebude.

   Vymazat
  8. 16:07
   A co si dokázal ty,milovníku ussackej agresorů a havloidních udavačů a fašistů???Leda kulový ty zdegenerovanej malomocnej podržtaško Jandovo ouda...i tu fabriku na prcgumy si dotáhnul na dno!!!A co dokázala ta pakáž po roce 89 vidí 99%lidi v týhle republice,Chujmere debiloviči!!!!

   Vymazat
  9. 16:07-ve které straně jste debilní nesoudruhu, že se opíráte o většinu národa? Většina národa už nevěří nikomu z partajníků! Vládnete již jen technikou moci, jako komunisté! Taky tak dopadnete, brzy.

   Vymazat
  10. Jsem na straně národa který volí demokratické strany, soudruhu Povolný, tzn drtivé většiny.

   Spíše se zamyslete jak jste dopadl vy osobně. Neschopný blbec kterému zbylo už jen to řvaní do světa a obviňování všech dokola z vašich neúspěchů, proher, zbytečného a smutného života.

   Btw, už jsem se vás několikráte ptal co vašemu rudohnědému kvičení říká vašich 5 VŠ dětí. Baví se s váma ještě vůbec?

   Vymazat
  11. 17:06
   Povídej mám pohádku ty havloidní věcně na záchytce držený netáhlo co jsi dokázal ty?!!!!Leda HO..O!!!!A co říkají tvoji parchanti,jsou pyšný na fotra debila s progresivní paralýzou?!!!!

   Vymazat
  12. Takovým píčovinám už nevěří ani tvůj dementní fotr !

   Vymazat
  13. Ty tlučhubo z havlovy lahvárny, lidé živoří i mimo prahy ty cype nedomrllý.

   Vymazat
  14. 17:16- Vaše trollí řvaní mne nerozhází, víte sám dobře, co je "technologie moci". Až se vám "zadrhne" pro neschopnost, potom si povíme kdo kde stojí!

   Vymazat
  15. PS. platí samozřejmě pro 17:06 s opožděným podivením, čemu říkáte "drtivá většina", když polovina národa nevolí a ta druhá větší polovinou levici?

   Vymazat
 9. netáraj - na hovno mi je vysoké DPH, keď niet na chleba ty pako - tam sa pozri na Talianov, DPH do neba a štát v riti, Japonsko - dtto, Francúzko na hovno, len akosi Nemecko sa drží - na čí úkor hááá????

  OdpovědětVymazat
 10. Schyluje se k souboji civilizací. Nejedná se primárně o konfrontaci domnělého „křesťanského Západu“ s islámem. Jednak proto, že moderní „Západ“ dávno přestal být křesťanským a měl by tedy být vnímán jako post-křesťanský. Mimoto, muslimský svět není jednotný a postrádá zdroje potřebné k jakékoliv významné konfrontaci s anglosionostickým impériem. Dokud se Čína, Latinská Amerika nebo nějaká jiná civilizace doopravdy nevzchopí a nezvrátí poměr sil v současném světě, bude Rusko pořád jedinou zemí, která se nebojí otevřeně stavět na odpor západnímu politickému systému a jeho ideologii. Moderní Rusko je jak schopné, tak ochotné postavit se dominantní západní ideologii (od kapitalismu k přesvědčení, že homosexualita je normální a zdravá podoba lidské sexuality) prostě proto, že je v pozici dědice a pokračovatele křesťanské římské říše. Posledních přibližně 300 let platilo, že Rusku, obecně vzato, vládla západní elita, která ovšem vždy zůstala jakýmsi cizím elementem uvaleným na ruský národ a nikdy s ním plně neidentifikovala. V Putinovi Rusko konečně našlo vůdce, který nezastává zájmy této cizí elity, ale spíše zájmy velké většiny obyvatel - Putinova popularita je proto také obrovská. A to je další z věcí, který děsí Západ, přesněji řečeno západní elity, které se nyní cítí ohroženy nukleární velmocí, která se jim staví do cesty v jejich snahách o ovládnutí celé planety. Je nemožné předpovědět, co dalšího nastane. Ale působí to na mne dojmem, že tento prastarý konflikt mezi fundamentálně odlišnými spirituálními světy spěje, ať už dopadne jakkoliv, k nějakému rozuzlení v blízké budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, můj známý byl v Rusku, jezdil tam často služebně. Mluvil s mladou ženou a ptal se jí, proč má ráda Putina. Prej mu odpověděla: on nět jevrej. Jak jsem koupil tak prodávám.

   Vymazat
  2. Souhlasím, jen dávám větší akcent na souboj národů s nadnárodem(neokonů), proto popularita národních vůdců včetně(paradoxně) Trumpa v USA, kde je to více rasové než národní.

   Vymazat
  3. 15:57 Polejte se studenou vodou a neblafejte nesmysly. Je to jen o penězích.
   Rusko - Americké spojenectví, tvářící se jako antagonismus donutilo zbytek světa přistoupit na jejich hru. To umožnilo vznik petrodolaru a umožnilo to několika bankám se nehorázně napakovat. O státy nebo národy se vůbec nejedná. Současný rozpor je spojen s názorem na způsob získávání energie a samozřejmě způsobem, jak na tom vydělat. Tomu také odpovídá nové mezinárodní, nebo mezistátní uspořádání , to jak chcete. Rusko by u ropy ještě asi rádo zůstalo, kdežto ekoteroristé by raději kladli důraz na obnovitelné zdroje. Bloudům a naivům zdar !!!

   Vymazat
  4. 17:08-na studenou vodu jste možná Vy, byť v penězích máte pravdu. Pro koho tedy peníze? Putin jasně říká: Rusko má jen přírodní zdroje, já dodávám a atom, k "výživě(a obraně). Čína má k obraně totalitní zřízení a masu lidí, USA vojenskou moc a ten petrodolar. Teď ty peníze.Kdo jich má nadbytek a nemá je kde uplatnit? Rusko, USA? Možná Čína. Kdo ale určitě "nadnárodní banky", těm již chybí "životní prostor". Proto chtějí uvolnit hranice pro kapitál, ne pro lidi. Pro ně jen jako "pracovní sílu" ne pro volnost! A kdo jim v tom brání? Národní státy a jejich zájmy. Tak si dejte studenou sprchu.

   Vymazat
  5. Až si Povolný přešlápnete, zjistíte že současné státy tvoří jen kulisu pro pitomce.

   Vymazat
  6. 23:00-já přece nemluvím o státech ale o národech, které se nechtějí přeměnit v "světle hnědou rasu IQ tykve.

   Vymazat
 11. Gajdarovu cenu za "ekonomii" přijal ne tak dávno V.Klaus, mimo jiné obdivovatel Pinocheta. A myslíte, že je Klaus zalezlý? Kdepak, dává o sobě stále vědět, náš beztrestný mudrc. A lidé? Ti mají strašně krátkou paměť!Opět mu naslouchají a mudrují nad jeho slovy...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 16:17- máte pravdu v jedné věci. Hodně lidí z ješitnosti se nechává "dekorovat". Vojáci musí. Kdo nemusí, by si měl rozmyslet "hodnotu" ceny jakou bude mít i za 50 let. Nebo trvat na hodnotách, za které "metál" dostal. Není nic trapnějšího, než vracet po změně režimu metály. Ty se mají házet "pod nohy" těm, od kterých je dostali.

   Vymazat
  2. U Klause je ta cena toho tlustýho jewrejskýho čuráka,co zničil Rusko,v těch nejlepších rukách,on ho dostihuje a kopíruje skvěle,co se týče kvality,jen ze zcela pochopitelných důvodů,se mu nemůže vyrovnat co se týče kvantity škod....

   Vymazat
 12. Lidi prohlédnou přes své prázdné žaludky. Jestli chudneme v době ekonomického růstu, jak budeme asi bohatnout, až půjde ekonomika dolů? Dokud mají alespoň co jíst, revoluce nehrozí. Ale přibývá těch, kteří si už doopravdy musejí utahovat opasky a to mění situaci. Pak bude každá zmínka kavárny o svobodě a demokracii na lidi působit, jako červený hadr na rozzuřeného býka.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hricáku, všichni máte plný bachory, dřepíte ve vyhřátých bytech u PC s internetem, pálí vás dobré bydlo a vy už nevíte coby tak vymýšlíte hovadiny.

   Na jídlo na měsíc si průměrný jedinec vydělá za 2 dny. Tak o čem to tu blekotáte?

   Vymazat
  2. Asi jsi se nedíval v neděli na tu vaší hlásnou troubu? Na čt přiznali, že 46% lidí v této zemi žije v chudobě, nebo jen těsně nad touto hranicí. V praxi to znamená, že nemají žádnou finanční rezervu. Žijí od výplaty k výplatě. Maso si mohou dovolit maximálně obden a problém jim dělá i nákup učebních pomůcek a krytí veškerých výdajů spojených se vzděláváním jejich dětí. Řekli prostě na plnou hubu to, co já kolem sebe pozoruji již několik let. A jestli polovina lidí chudne v době konjunktury, jak asi bude bohatnout, až tato skončí?
   Plný pupek máš možná ty, protože tě za ty tvoje jedovaté slinty dobře platí z našich daní. Ale polovina lidí už toho začíná mít dost. A až nastane další zhoršení jejich situace, a to nastane s příchodem první krize, můžou jim také bouchnout saze. A revoluce, kterou vyvolají, už zdaleka sametová být nemusí.

   Vymazat
  3. 18:02
   Ty máš jen vygumovanou palici a věcné zlitej se valíš v zmatlanej jak carskej důstojník....nobo jako Saša Vondra na recepcích ve Fuckingtownu?;-)))

   Vymazat
  4. Pitomče 18:02,
   průměrná mzda v ČR je 26.898 Kč. Za dva dny si tedy průměrný jedinec vydělá cca 1793 Kč. To je cca 59,70 Kč na den! - a teď sestav jídelníček toho průměrného jedince, nejen pro toho, kdo jako ty dřepí ve vyhřátém bytě u PC s internetem, ale taky pro toho, kdo tvrdě maká někde ve fabrice rukama.
   (Odhlížím od skutečnosti, že ten průměrný plat je i po 27 letech třetinový oproti Německu, za stejnou práci).

   Vymazat
  5. A ješte Pitomče 18:02, vezmi v úvahu, že zhruba 2/3 zaměstnanců na ten průměrný plat nedosáhne. Např. v supermarketu si vydělávají cca 12500 Kč/měsíc hrubého. Tak ten jídelníček taky pro ně, ano?

   Vymazat
  6. 18:02

   Idiote, měsíc má 21 pracovních dní, ne 30. Chodil jsi někdy vůbec do práce, že žvaníš takové hlouposti? Máš hotovou aspoň ZŠ že neovládáš základní počty?
   Tj 2562 výdělek za 2 dny, tj 85 na den. Tím se nenakrmíš? Tak buď jsi 150 kg prase nebo debil.
   Před 27 lety byl plat třetinový oproti německu? Tak desetinový vole.

   Vymazat
  7. 18,53
   Průměrný plat, podle státem uváděných statistik, sice je cca 27 tisíc hrubého. Stejné statistiky ovšem také říkají, že na něj téměř 70 % lidí nedosáhne. Svaz zaměstnavatelů volá po další pracovní síle, druhým dechem se zuby nehty brání zvýšení minimální mzdy na necelých 40% mzdy průměrné. Znám spoustu lidí, kteří si vydělávají 25-30 tisíc měsíčně. Ovšem za 200-220 odpracovaných hodin. Přesčasy jsou samozřejmě bez příplatků a neodmítají se. Pokud odmítneš, můžeš jít. Traktoristům na místním statku (novodobého hraběte - přes 2 tis. ha) vloni přidali. Zvedli jim hodinový tarif ze 65 na 68 Kč na hodinu. Brutto. Půl roku bouchají od rozednění do soumraku sedm dnů v týdnu. Přes zimu opravují v dílnách za 12 hrubého. Prodavačky v Albertu mají 12,5 hrubého. Stavební dělníci makají od jara do podzimu za 15-20 hrubého. Přes zimu je zaměstnavatel pošle na pracák. A dalo by se dlouze pokračovat.
   Pražáci to ještě vidí jinak. Až bída donutí tisíce venkovanů jít do Prahy za prací, dorazí tam s nimi i ty minimální platy. To je totiž zákon nabídky a poptávky. Pak, až tam dorazí bída z venkova, se začnou měnit politické názory.

   Vymazat
  8. 19,06
   Tak počítej se mnou. Manželům, oba pracující, kdy žena pracuje, jako prodavačka v supermarketu za 12,5 brutto a muž jako stavební dělník za 20, se dvěma dětmi, zůstane čistého cca 29 tisíc. Po odečtení nákladů na bydlení ( nájem cca 6 tisíc, energie 4 tisíce, voda+ odpady+ inkaso+...) další litr. Zůstane jim 18 tisíc. To je cca 150 Kč na osobu a den. Na jídlo, ošacení, obuv, školní pomůcky pro děti, léky, dopravu do školy a práce a v neposlední řadě dobrovolně povinné poplatky poslední doby. Zkus za ty peníze žít sám, demagogu.
   Za bolševika sice brali lidé menší zlomek německých výplat. Ale životní náklady byly v té době směšné. Nájem+ energie+ popelnice+voda byl cca 15-20% MÉHO platu. Dnes na to samé zpravidla maká jeden z manželů. Z platu druhého rodina nežije, ale přežívá.

   Vymazat
  9. Pro příznivce tohoto zahnívajícího systému jedna dobrá zpráva - zastupitelé středočeského kraje vedeném hnutím ANO nebude líp, zrušilo v kraji žákovské jízdné. Jen tak dál paraziti, jste na dobré cestě do pryč.

   Vymazat
  10. Pamatuji, jak ve Středočeském kraji vyplňovali voliči ODS formuláře na vrácení 30Kč jako o život. Cosi to vypovídá o jejich povaze a pokryteckém chování v souvislosti s výběrem jimi propagované platby za pobyt v čekárně a přespultovného.

   Vymazat
  11. Hrcák prober se, za 6000 si můžeš pronajmout jeden pokoj, ne byt. za třípokojový byt dáš 14-15K + služby.

   Vymazat
  12. Lisko, uvedl jsem schválně nižší nájem. Okolo této částky vybírá obecní úřad u nás z obecních bytů. Je mi jasné, že ve městech jsou nájmy mnohem vyšší. Kdybych je uvedl, troll by mi můj rychlorozbor zpochybnil.
   Je mi jasné, že ve skutečnosti jsou příjmové částky často nižší a výdajové mnohem vyšší. Ale i ty mnou "učesané" působí na lidi neznalých poměrů na venkově a v provinčních městech už tak dost k neuvěření.
   Jak jsem poznamenal, jestli lidi chudnou v době ekonomického oživení, jak asi bude vypadat situace, až přijde krize? A ta jednou přijde.
   Dalším bodem k zamyšlení je, kdo nyní chudne. Dokud to byli lidé bez vzdělání, bylo by jich mnohem méně a bylo by to pochopitelné. Dnes ale chudnou i lidé vyučení. Řemeslníci.

   Vymazat
  13. to souhlasím, žádný růst neexistuje, inflace je jak prase a to v době kdy komodity padly na dno, maskuje se to jak na statistickém úřadu tak snižováním kvality výrobků, až to propukne naplno budou se mnozí divit. Chudne většina, dobré místa už dávno neexistují, jsou jen ty horší nebo žádné.

   Vymazat
 13. V době Gajdarovských "reforem" v Rusku lidi po mnoha letech umírali hlady. A to bude fungovat, jako odstrašení, zase nějaký ten pátek. Liberálové můžou děkovat bohu, že je dav nezlynčoval.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Umírali především na chlast. A děkovat za nezlinčování mohou komouši

   Vymazat
  2. 18:08
   Teď meleš stejný ho...a jako ten kurvitel českého jazyka Lahváč Veškrna!!!

   Vymazat
 14. Osobně vsázím na rok 2018, jako na rok počátku ekonomických i politických otřesů. Příští rok budou volby v Německu a ve Francii. Dobrotrusové tam mají sloveno na bahno a jejich nástupci se s velkou pravděpodobností budou chtít odstřihnout od Bruselu. To rozpoutá krizi, kterou naše generace nezažila. Co bude dál si netroufám odhadovat. O jednom jsem ale přesvědčený. Evropa už nebude taková, jakou jsme doposud znali.

  OdpovědětVymazat
 15. Ke Gorbačovi: To byl ješita nad ješity, jeho kroky pramenily z nadmutí nad svou velikostí, když mu Reagan poklepal na rameno. Jeho kroky řídila do detailu CIC a CIA. Stalin byl tyran pro statisíce, ale bůh záchrany pro miliony. Gorbačova byl funebrák milionů a zbožnění pro statisíce.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle toho, co sleduji kolem sebe, už ze spousty lidí vyprchala nenávist ke komunistům. Spíš vnímám jiný problém. Ti současní "komunisté" se spoustě lidem zdají příliš umírnění. Až dojde k dalšímu zhoršení ekonomické situace lidí, kteří už dnes začínají mít vysoko do žlabu, může zjevení radikálního vůdce vést k těžko předvídatelným krokům.
   Strašák komunismu už platí pouze na Prahu a velká města. Až tam dorazí bída z venkova, padnou zábrany i tam.

   Vymazat
  2. 18:33
   No já vidím neustále narvané hypermarkety, že není kde zaparkovat, lidi tlačící narvané nákupní vozíky k jejich oktávkám. Alza zvýšila loni tržby o 1/4 na 15 miliard. Vidím, že se všude staví nové domy a opravují se staré, na dobrého řemeslníka se čeká nejmíň 2 měsíce. Atd atd. Tak o jaké bídě to kurva melete?

   A co komouši maj za ekonomické recepty na dnešní problémy? nemají nic. Jejich intelektuální vrchol je znárodnění a zvyšování daní.

   Vymazat
  3. 19,13
   Ty jsi normální kretén. V roce 89 existovaly tisíce malých obchodů, sámošek a pojízdných prodejen. Ty skoro všechny zlikvidovaly obchodní řetězce. Navíc, v té době jsem nemusel hledat nějaké "akce". Máslo stálo 10, resp. 8 Kč stejně u nás ve vsi, jako v Praze na Václaváku. Dneska, kdy nás kapitalismus vyhnal na nákupy do nákupních center, kam mimochodem já mám 30 km, tak si nenakupuji na den, ale na čtrnáct dnů. A podobně se musí chovat většina. Do 5km vzdálené a suverénně nejdražší prodejny si jezdíme pouze pro chleba.
   Že se staví nové domy? A co těm mladým asi zbývá, když státem neregulované nájemné je často vyšší, než měsíční splátka hypotéky.
   A že čekáš na řemeslníka 2 měsíce? Tak se běž řemeslu vyučit a zkus si to. Zejména ve stavebnictví je to výhra v loterii. Osm měsíců budeš bouchat za dvacet bruto a přes zimu tě tvůj chlebodárce pošle na pracák. Opravdu skvělá vyhlídka.
   A co nabízejí současní "komunisté" nevím. Ale velice brzy se můžeme dozvědět, co nabídnou skuteční komunisté. Myslím, že to už jednou popsal Marx s Engelsem.

   Vymazat
  4. Výdobytky kapitalistického systému jsou natolik nezpochybnitelné, že se ten Chovancovo estébáček stydí pod své úspěchy podepsat.

   Vymazat
  5. Marx nabízí všem vykořisťovaným vědeckou analýzu kapitalismu, příčiny jeho vzniku a vývoje a současně i předpoklady řešení pro kapitalismus nepřekonatelných rozporů. Skuteční komunisté nevymřeli. Jen ti v parlamentu vyměkli. T

   Vymazat
  6. Chovancovo estébáček je pro své ekonomické úspěchy lidmi natolik oblíbený, že se k nim (vyjma laviček VH) veřejně nehlásí. Směji se.

   Vymazat
  7. Tenhle režim je v koncích, tupé ideologické žvásty dotyčného trolla už nebaví ani samotné straníky.

   Vymazat
  8. I když jsem z těch, co si sedí v teple, čerstvě a chutně najeden u počítače, obklopen civilizačními vymoženostmi, prakticky bez existenčních problémů, dovoluji si poděkovat Hricákovi. Nebýt jeho, psal bych o stejném. Jeho odpůrci nechápou, že ke svému, možná výsadnímu postavení, museli být obdařeni, nazvěme to třeba prozřetelností, příznivými okolnostmi. Ať už v dobrém nebo zlém. Společnost, která do čím dál většího diskomfortu přetlačuje svoji čím dál větší část méně obdařených, a z obdařených vytváří čím dál víc a lehčeji obšťastněné, je společností vadnou a bez budoucnosti. Rozumí se, že hlupáci a sobci to nechápou. Jako ateistovi je mi líto, že pro tuto sortu neexistuje očistec a pro vybrané, peklo.

   Vymazat
  9. 19:56 Čest práci Hričáku.Taky vzpomínám na ty malé kvelby a sámošky,vždy když stojím u kasy.Zlatí komunisti,to tenkrát nebylo.Člověk přišel do krámu,voptal se,paní řekla nemáme a člověk ušetřil.A dnes?Vlezeš do hypersuper,kde je vše,že kolikrát člověk neví k čemu že to je,ale nekup to,když je to v akci.No,vystoji se fronta u kasy,zanadává na poměry,ale když čekáš vic jak 15 minut máš za to 30 Kč.Potkáš důchodce s narvaným vozíkem,vždy ve čvrtek to jsou akce,a když pozdravíš či se voptáš jak si žije odpovi jak je zvykem,taky na hovno,taky na hovno.Česká nátura co naděláš.Proto by se mělo
   těm co furt přepočítávají a bědují ubrat,jak říkávala moje starká,protože je pálí dobré bidlo.Asi tak.

   Vymazat
  10. Dejžto pánbůh 8,25

   Nevím, kolik znáš důchodců a jaké mají penze. U těch, co znám já se penze pohybují nejčastěji 9-11 tisíc. Zkus si za ty peníze vyžít jeden měsíc.
   Já nevelebím komunisty. Jenom říkám, že čím více se dnes bude lidem utahovat u huby, tím se zvětšuje šance, že si ten komunismus zopakujeme. A právě proto, že se i mě tenkrát spousta věcí nelíbila, o to moc nestojím.
   Ty supermarkety jsem zmínil pouze proto, že jejich vysoká návštěvnost má svou logiku. Dokud existovaly tisíce obchodů a obchůdků, většina lidí chodila tam, kde to měla nejblíž. Dnes, když většina z nich zkrachovala, většině lidí nezbývá nic jiného, než si nakoupit v nákupních centrech. Proto se tam lidi koncentrují a budí to dojem nadbytku.
   Pokud už i čt připustila chudobu téměř poloviny populace, tak ten problém existuje. To není jenom moje fantazie. A já jsem tuhle informaci pouze doplnil o údaje, které znám ze svého okolí. Netvrdím, že v Praze a velkých městech jsou stejně nízké mzdy, jako na venkově. Ale tvrdím, že je jenom otázkou času, než tam dorazí. Až tam dorazí za vyššími platy lidi z venkova, utáhnou zaměstnavatelé u huby i pražákům. Proč by jim platili 25, když venkovan udělá to samé za 15. A potom si vás poslechnu.

   Vymazat
  11. 12,21 taky mám rád statatistiku a nejen tu na čt.O chudobě té téměř poloviny populace čtu,
   slyším a vidím ji téměř denně.To si vždy vzpomenu na líného kapitána Čsla který,když se vožral vykřikoval,sloužit v bundesweheru tak
   beru 10x větší plat.Blb nedošlo mu,že tam by jej gumu,a to né omylem,kopli do zadele. Tož s tou chudobou je tak,většina chudá duchem,bez paměti a pokory,co by nejraději,by jim lítali pečení holubi do huby.Ale na to netřeba statistiku,to se všeobecně ví,proto dík těm chudákům máme Bohouška ve Strakovce,kterému dnes nemůžou přijít na jméno a na Hradě dvakrát soudem uznanýho lháře.

   Vymazat
  12. 15,11
   Mít majetek, potažmo moc, není jenom výsadou, ale i odpovědností. A to za ty dole. Pokud budu hrabat a půjdu při tom přes mrtvoly, snadno se můžu dočkat toho, že přijdu o všechno. Zvolení Trumpa je první výstrahou, že lidé očekávají změnu. Pokud se jí nedočkají, resp. se jejich situace ještě zhorší, těžko odhadovat, co bude následovat.
   A hlavně mi neříkejte, že komunistům na věky odzvonilo. Pamatujte si, že kdo nic nemá, ten nemá co ztratit.

   Vymazat
  13. 15,11
   Ještě jsem zapomněl dodat. Když se mají blbě netáhla, je to jenom dobře. Pokud se ale stírá rozdíl životní úrovně mezi těmi, co se dlouhá léta úspěšně vyhýbají práci a těmi, kteří makají, byť v dělnických profesích, je něco špatně. A právě to se dnes děje.

   Vymazat
 16. U nás klesl po roce 1989 HDP na čtvrtinu - tedy dvakrát víc než v Rusku. Měli jsme sice lepší výchozí pozici ... ale propad na čtvrtinu je propad na čtvrtinu.

  OdpovědětVymazat
 17. Pamatujete? Před 27 léty vypadalo všechno nádherně. Staré fabriky se měly zavřít, pro nové se měli najít strategičtí partneři. U nás v podniku delegace partnerů chodila po podniku a určovala, kde bude plot, který oddělí to, co se jim líbí od toho, co nechtějí. Ředitel, aktivní forista, dal pokyn ukázat všechno, včetně výkresů nových výrobků. Partneři vytáhli kalkulačku a konstatovali, že pro stejný výkon je náš nový výrobek o 20% lehčí.

  OdpovědětVymazat
 18. Zboží v SSSR v období "perestrojky" bylo. Byl to paradox. Prázdné obchody, ale plné ledničky doma. Gorbačov "rozvinul" možnosti korupce do nevídaných možností. Ale navenek mohli autoři perestrojky hlásat, jak je hospodářství v rozkladu ...
  Vzpomněl jsem si na jednu událost, když moje máma pracovala jako zástupce vedoucího v samoobsluze. Z nějakého důvodu (nejspíš šeptanda) se během dvou dnů vyprodala celá zásoba čočky. Kolik to bylo si nepamatuju. Prakticky všichni lidé brali po několika baleních. Dokonce prý volali a chtěli si ji "neformálně zarezervovat", aby si ji vyzvedli při cestě domů. Samozřejmě za "všimné" pro vedoucího. Ten ostatně udělal obrovské manko a šel si sednout. naštěstí se mámě podařilo dokázat, že s tím neměla nic společného, protože "naštěstí" na půl roku onemocněla. Pan vedoucí měl krátce před máminým onemocněním kontrolu a zřejmě počítal, že až se máma vrátí, bude moci svalit třeba všechno na ni. Jenže měsíc před koncem nemoci mámy byla provedena namátková přepadová kontrola a zjistila manko přes třicet tisíc korun. Máma se z toho téměř zhroutila a šla nakonec dělat raději obyčejnou pokladní jinam. Po pár dnech čočku dovezli, asi dvě stě kilo - prostě objednávka a její vyřízení zabere nějaký čas - a lidi za celý další měsíc koupili dohromady celkem 5 (slovy pět) balení čočky ... A nebyl to jediný případ. Právě takoví vedoucí vydělávali takto peníze navíc, kromě "obvyklého" kradení zboží. To byl počátek představ některých lidí o "kráse" kapitalismu, že to budou moci dělat s klidem a beztrestně. A vlastně to dělají ..

  OdpovědětVymazat
 19. Pozorovatel: Zdá se, že troll, který jak je trollským zvykem /což není třeba zvyk panu Povolného a Hricáka/ používal hojně vulgarismu, byl převalcován. S čím tedy vyleze příště? Přece normálnímu soudnému člověku musí dojít, že život u nás není žádné vysluní, když statistický úřad uvede, jak zní argumentace apologetů tohoto režimu, docelá slušný průměrný plat. Přece ten troll hlásá bludy, které již dávno jsou denní realitou vyvráceny. Kde žije? S kým se stýká?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu, jste děsně inteligentní a převálcujete každého na počkání. Čím to tedy je, že zrovna mudrcové jako vy mají ty nejholejší prdele?

   Soudruhu, místo planého filosofování a čekání na příchod rudého spasitele zvedni tvoji tlustou prdel a začni se konečně starat.

   Vymazat
  2. Vy 0:48, nechte toho soudruhování a přejděte na věcnou, podloženou argumentaci. Jsem ten, který taky „planě filozofuje“, tlustou prdel nemá a bez dědictví, restitucí, zprivatizovaného, nakradeného, podvodů či účasti na politice, si užitečnou prací zajišťuje spolu s rodinou lepší, řekněme bundesněmecký komfort i existenční jistotu. Souhlasím téměř se vším, co tady napsali ti, kterým neuvěřitelně hloupě, hluboko pod průměrnou kulturní i vzdělanostní úrovni odporujete. Do korektní diskuze nepatříte.

   Vymazat
  3. A v tom to právě je, státem placená umělecká, stranická a církevní vyžírko, že se nemáš starat o sebe a svůj osobní prospěch, ale o lidi. Naše, žádné uprchlíváky!
   Dojit socialismus a kořistit z kleptokracie by ti šlo, ale my už ti zatrhneme fasovat dotace a sbírat křesla v představenstvech a dozorčích radách státem /obcí/ vlastněných firem. Obecní kulichy, krajské pijavice a církevní zlodějinu a vůbec celou polistopadovou vládnoucí garnituru budeme vyplácet veřejně na náměstích až do úplného vyplacení, je to tak transparentní?

   Vymazat
 20. Dobře trolle, eurodotace Babiš, kulturní fronta, veřejnoprávní presstitutky, politická a církevní sekta žije v socialismu a ostatní se na ně mohou skládat, nechat si nadávat a starat o sebe.

  OdpovědětVymazat
 21. Shapiro zde
  zato ale muzeme svobodne behat v podvlekackach a vystrkovat pindoury dle juesej vzoru .Slava buzerantum slava LGBT
  http://www.zombietime.com/up_your_alley_2008/part_1_full/index.php

  OdpovědětVymazat
 22. Zajímavější srovnání by bylo v reálných číslech. HDP za Stalina bylo trochu někde jinde než za Jelcina. I když za Stalina se jednalo o celý SSSR a za Jelcina pouze o Rusko.

  OdpovědětVymazat
 23. Lidi vydělávají a utrácejí jak šílení, měsíc od měsíce víc, ale tady ti rozežraní rudí pitomci které pálí dobré bydlo budou furt neustále žvanit něco o bídě a že lidi nemají co jíst.

  http://byznys.ihned.cz/c1-65466740-maloobchodni-trzby-vzrostly-mezirocne-o-osm-procent-rust-tahl-zejmena-internetovy-prodej

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jak kdo utrácí. Důležité je i jestli na dluh, nebo za hotové. Stačí si vyhledat míru zadlužení obyvatel a odečíst od této sumy tržby v maloobchodu. Rozdíl připadá na peníze, které si lidi vydělali, nebo našetřili. Znám spoustu lidí, kteří si půjčují na dárky na vánoce, na domácí spotřebiče, které jim vypověděly službu, na opravu auta, kterým musejí dojíždět za prací,...
   Všechno je relativní. Pokud budu žít v rezidenční čtvrti a stýkat se s bankéři, vysokými st. úředníky a pod., snadno mohu podlehnout dojmu, že ve stejném dadbytku je i zbytek populace. Zeptejte se někdy traktoristů, dřevorubců, svářečů, pokladních a dalších, kolik vydělávají. A potom si za ty peníze zkuste jeden měsíc žít a živit svojí rodinu.

   Vymazat
  2. 11:37
   Ty už zase nemáš co chlastat,že tady zas blábolíš lejnolahvárenská hlásná troubo?!!!

   Vymazat
  3. Ten je na tom tak dobře, roztleskávačka, že musí trollit na směny, zatímco jeho šéfové chodí hrát golf.

   Vymazat
  4. To, že tržby rostou nic nevypovídá o skutečné spotřebě. Je to pouze "pozitivní" dopad skryté inflace kterým se rádi chlubí mnozí ekonomové. Stejně tak se můžete dočíst, jak výtečně vzrostly investice do stavební výroby, někdo tu psal, že všichni bydlíme v nových domech..., ale už se nezabývá tím, že ještě větším tempem roste zadluženost domácností, nemluvě o vyšších cenách stavebních materiálů na těchto stavbách používaných. Kapitalističtí ekonomové si ze záplavy dat, která mají k dispozici vždy vyberou ta, která vypadají pozitivně.Kapitalismus je úžasná věc, ale bohužel jen dočasu. V USA to už jednou prasklo a doplatil na to celý zbytek světa. A jsem si naprosto jistý, že to praskne znova, a pak budeme ještě rádi vzpomínat za ty staré dobré sámošky a na ne příliš skvělý, ale zato zajištěný standart, který jsme tu měli za socana.

   Vymazat
 24. Ten troll si nedal pokoj a pořad drmolí totéž, že 2 a 2 je 5. To ti vzkazuje tlustoprdelník.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A teď internetovým Bretschneiderům, policejním donašečům, hate free podvodníkům, adrenalinovým a cholesterolovým vrahům napadajícím oponenty a rozbíjejícím diskuze bude místo amerického občana George Dienstbiera dělat šéfa Chovanec.

   Vymazat
 25. Trollům nedochází jediné. Ti, kteří se dnes začínají mít blbě a kterých s příchodem první krize výrazně přibude, mají stejnou váhu hlasu, jako ti za vodou. Zapomínají, že v roce 1947 se nedostali komunisté do parlamentu a vlády pučem, ale legitimními volbami. Gottwald také před svým zvolením nic neříkal o šibenicích, uranových dolech a kolektivizaci. Tak že zahrávat si s chudobou většiny, při našich historických zkušenostech, si může jenom naprostý a nevzdělaný idiot.
  Žij, ale nechej žít.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A co Hricáku jako chceš? Co od koho čekáš? Chceš aby tě někdo živil nebo co jako? Zdá se ti, že výdaje na důchody a dávky ve výši 600 miliard ročně je málo? Zdá se ti že 3 miliony důchodců s průměrem 12.000 Kč jsou málo?

   Vymazat
  2. Mne nikdo živit nemusí. A těm, o kterých tady vedeme řeč by bohatě stačilo, kdyby Babišové, Bakalové, Kelnerové,... vydělávali o nějakou tu miliardu méně a raději dopřáli svým zaměstnancům důstojné mzdy za poctivou práci. A jestli si myslíš, že 70 Kč na hodinu je důstojnou odměnou, nic ti nebrání nastoupit do "funkce" traktoristy.
   Nikdy jsem nebyl pro socialistické rovnostářství. Na druhou stranu i popelář, pokud dělá svojí práci poctivě, by měl dostat poctivou odměnu.

   Vymazat
  3. PS
   Kážeš bludy. Těch cca 600 miliard je celkový rozpočet min. práce a soc. věcí. Z nic tvoří cca 500 miliard starobní důchody. Pokud máš rodiče v důchodovém věku, nic ti nebrání se o ně do smrti starat za své.
   Na sociály a podpory v nezaměstnanosti bylo v roce 2014 tuším cca 70 miliard. Mimochodem, dnes máme cca 5% nezaměstnanost. Vyjádřeno v číslech by to mohlo být nějakých 300-350 práceschopných lidí. Při cca půlmilionové cikánské menšině a jejich známé "nechuti" pracovat se na současné nezaměstnanosti mohou podílet nějakými 25-30%. Také jeden námět k přemýšlení.

   Vymazat