Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Červená linie Evropy, hra o přežití

Yekta Uzunoglu
1. 11. 2016
Z úst předsedy Evropského parlamentu Martina Schulze, který se vydává za zákonodárný sbor Evropského kontinentu, jsme včera slyšeli, že Turecko už překročilo "červenou linii" evropských hodnot. Nic víc, nic méně než prázdný výkřik. Na to odpověděl bleskově předseda turecké vlády Binali Yildirim slovy: "někdo z Evropského parlamentu mluvil o překročení červené linie. My se na jeho červenou linii vykašleme, my nad jeho červenou linií vystřihneme svou vlastní a tučnější červenou linii. Turecko není země, která by se poklonila před někým, jako je tato osoba"

Smrtelné údery Turecka demokracii, byť existující jen na papíře, jsou namířeny nejen vůči Kurdům bojujícím proti IS-zrůdám, ale také vůči evropské civilizaci a pokračují v plném proudu. Turecko dobře ví, jakou ranou položit i tak už rozkládající se Evropu. Před čtyřmi dny totiž Turecko zrušilo z ničeho nic vízovou povinnost pro občany Iráku. Přišlo to nečekaně z čistého nebe? Nikoliv, Turecko se chtělo stát součástí koalice osvobozující jeden a půl milionové město Mosul. Přitom turecké vojenské jednotky jsou na území Iráku v rozporu s mezinárodním právem a Irák proti tomu protestuje. Všem bylo jasné, že Turecko chce následně v Mosulu zůstat. Erdogan se ani svým záměrem netajil, právě v těch kritických dnech prohlásil, že „dnešní turecké hranice jsou jen na papíře a že touhu Turecka po příštích hranicích neuhasí".

Erdoganova touha po rozšíření „jeho“ říše se nesetkala s „porozuměním“, jaké očekával, tak sáhl k dalšímu již v nedávné minulosti vyzkoušené zbrani. Zrušil vízovou povinnost pro Iráčany, aby se civilní obyvatelstvo, utíkající z války z o jeden a půl milionového Mosulu, dostalo snadno do Turecka a pak pochopitelně dál už ověřenou tureckou dálnicí do Evropy a tím ještě více destabilizoval již destabilizovanou Evropu.

Koalice, EU, USA ale ani NATO dle všeho nemají pro podobnou situaci žádné řešení. Nemají žádné opatření, po kterém Kurdové v Iráku volají již nejméně tři měsíce, ale marně, jelikož tato akce má posloužit určitým zájmům k volbám v USA. Přitom mělo jít o to, aby byly stavěny pro civilní obyvatelstvo přechodné uprchlické tábory. Přece nedají peníze do nějakých táborů ještě navíc, když mají sloužit jako filmový efekt pro výhru Hillary Clinton, že? Tak, jako tomu bylo v případě Sýrie, kde Kurdové, kteří osvobodili území, žádali, prosili a křičeli do světa, aby jim pomohli s rekonstrukcí zničených oblastí, aby se lidé mohli vracet domů, ale marně ... Celá EU postupuje tak, že pokud nehoří u nich doma či jim přímo u zadku, neučiní vůbec nic a tím, jak jen přehlíží rozklad celé civilizace, který snad už nelze zabrzdit, je celý osud evropské civilizace zanechán napospas Erdoganovi a těm, co ho financují, tak jako ve třicátých letech minulého století v případě Hitlera.

Koalice, která disponuje nejmodernější existující bojovou techniku a disponuje i "nejschopnějšími" vojenskými stratégy, je najednou "zaskočena" a zastavila útok na Mosul na dva dny a vyhlásila informační embargo. A Turecko? Posunuje obrovskou armádu na Irácké (Kurdské) hranice a Erdogan jako panovník celého světa sám zkrátil dobu na předávání nakoupených šesti kusů F-35 z USA! Žádá o předání dalších 24 kusů F-35 jakoby neexistovaly mezinárodní úmluvy o prodeji strategických zbraní a USA dle všeho se vším souhlasí!

Takže z jedné strany činí Turecko vše k rozkladu Evropy a z druhé strany dostává, a podle svého uvážení v rozporu se všemi mezinárodními úmluvami používá, nejúčinnější zbraně získané od koho jiného, než od nejsilnějšího člena nejen koalice proti ISIS!

Státní struktury těch států, které byly odpovědné za tragédii v Evropě za II. světové války, jsou nepoučitelné a páchají stejný, ba možná větší zločin než tenkrát! Navíc ještě dodávají Erdoganovi ty neúčinnější zbraně ale s tím rozdílem, že tentokrát to neodnese „jen“ řadový občan „jen“ některých zemi jako tehdy, ale celá civilizace a nemyslím, že by zbrojaři a ti „všehoschopní“ v Bruselu měli mít někde na nějaké jiné planetě už vybudovanou svou "rezervaci".

Komu není rady, tomu není pomoci!

5 komentářů :

 1. to je fakt hruza kazdy si dela co chce uvidime co se bude dit po usa volbach

  OdpovědětSmazat
 2. otazka je kdy si čina vynuti členstvi v eurosajuzu beztak se bez ni neobejde žadny soudruch podnikatel zapadniho střihu zisky z tohoto svazku jsou tak velike že si to opravdu neumime představit a byli by blazni kdyby se nezučastnili činskeho ekonomickeho mejdanu

  OdpovědětSmazat
 3. Erdogan má pravdu - "dnešní turecké hranice jsou jen na papíře a že touhu Turecka po příštích hranicích neuhasí".
  Zatím dělá vše pro to, aby dnešní Turecko se rozpadlo. Dříve nebo později ...

  OdpovědětSmazat
 4. Celou situaci s migranty nechápu. Stačí zavřít hranice. Tady se stále někdo odvolává na mezinárodní právo, že prý nemůžeme vrátit migranty do země, odkud přišli. Ale oni nějaké právo také nedodržují, ani země, odkud přicházejí. Takže vždy jednou za několik dní naložit do lodí a odvézt třeba na africké pobřeží. Abychom nevypadali jako nelidové, tak bych se jim postaral o nějaké dodávky potravin a to je vše. V podstatě je to systém, který funguje v Austrálii a jsou bez problémů, protože si každý rozmyslí, aby do Austrálie přišel nezákonně. Mimo to tam prý platí pravidlo, aby ten, kdo přichází bez povolení vlády, byl vyhoštěn a doživotně mu platí zákaz pobytu v Austrálii. S mírností a humanitou, která nás může ohrožovat, se musí skončit. Pokud bych při záchraně tonoucího měl umřít i já, nemá jeho záchrana smysl. Podobně se musí začít na situaci s migranty dívat i EU. TnT

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nepochopil jste,že je to léta řízená likvidace Evropy USA a jejich přicmrdavačů?Nedošlo vám,kdo k nim patří?Stačí si vzpomenout na oslavy 28.10.v Praze a tažení,přímo likvidační proti Zemanovi.Fašistická vláda,podporující Ukrajinský Majdan,Herman,příbuzný žida Bradyho,paktujícího se s Němci?Přijmutí TTIP,CETA atd?Sankce a propaganda proti Rusku,protože se nenechají jako my podmanit USA,válčení USA ve světě,obsazení okolo hranic Ruska,válčení NATO,přijímáni uprchlíků,zvláštní předpisy a sociální dávky pro ně,podlézání EU,POKLONKOVÁNÍ,patolízalství,provokace lidí proti Zemanovi,jelikož chrání alespoň to,co z demokracie zbylo a je rozhodně pro suverenitu národa a nepoklonkuje nikomu.Atd....USA a NATO jsou agresoři a mají nás ve svých spárech,ale nesmíme dovolit,aby nás stiskli.Proto 17.11.Všichni do Prahy.!

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.