Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Chersonská oblast byla změněna na "islamistický klastr". Ukrajinští pravicoví radikálové nemají nic proti tomuAlexej Verchojancev

1. 11. 2016      zdroj
V Chersonské oblasti na Ukrajině byl vytvořen "islamistický klastr". Na tiskové konferenci to v Moskvě konstatoval člen Rady pro mezinárodní vztahy při prezidentovi RF Bogdan Bezpalko. "Začaly se tam v arabštině objevovat nápisy na zdech "Zde bude chalífát". "Místní obyvatelé si stěžují orgánům činným v trestním řízení, že neznámí ozbrojení muži v maskáčích bez rozpoznávacího označení často pořádají cvičení a střelnice poblíž obcí. Kulky již dolétají k hospodářským budovám. Je prováděna trestná činnost jako rabování, násilí na ženách," řekl Bezpalko.


Zároveň sdělil, že ukrajinští nacionalisté otevřeně vyjadřují vůči džihádistům sympatie.

Krymskotatarské prapory, které v Chersonské oblasti otevřeně působí, jsou jen špičkou ledovce, vysvětluje Bogdan Bezpalko Svobodnoj presse. Nyní k sobě přitahují islamisty různého zaměření.

Samozřejmě, úkolem těchto teroristů je destabilizace situace na Krymu. Ale zatím se více "hrdinsky předvádějí" v Chersonské oblasti v blízkosti svých základen.

SP (Svobodnaja pressa): Co z toho všeho může být v budoucnu, může Ukrajina získat skutečnou enklávu DAEŠ na svém území?
Začněme tím, že Ukrajina nezakázala islamistickou organizaci Hizb ut-Tahrir. Během ukrajinského období v historii Krymu mnoho zastánců této organizace otevřeně navrhovalo řešit "ruskou otázku" na poloostrově zásadním způsobem. Byla nalezena skladiště zbraní, které patřily radikálním tatarským islamistům. Nyní tisíce těchto "aktivistů" odjely z Krymu na Ukrajinu. Podle některých odhadů dosahuje jejich počet 10 tisíc. A většina z nich je soustředěna na území, hraničícím s Krymem. Tito lidé jsou vynikajícím objevem pro všechny síly na světě, které hledají možnost nepřímé konfrontace s Ruskem. I USA mohou říkat, že ony jen podporují "postižené" krymské Tatary a že v žádném případě nejsou v rozporu s Ruskem. Ale ve skutečnosti jejich podpora povede k dalším odstřelům elektrického vedení, útokům na autobusy a nákladní automobily, které míří na Krym, a tak dále.

SP: Původní obyvatelé Chersonské oblasti opakovaně vystupovali proti rozmísťování islámských praporů na jejich území. Může jejich nespokojenost vyústit do ozbrojených střetů s islamisty? A zintenzivní se to, co je nazýváno odstředivými procesy na Ukrajině?

Zatím místní obyvatelé vystupují jako oběti. Nyní je na jihovýchodě, zejména v Chersonské oblasti, obrovské množství netrestaných zločinů. Kromě islamistů tam řádí "rejdaři", kteří zabírají úrodu, pozemky a podniky.

Lidé tam ze setrvačnosti nadále spoléhají na pomoc státu. Že právě on udělá pořádek. Zbraní se do poslední chvíle nechopí. Budeme-li předpokládat, že islamisté začnou provádět všechny ty zločiny, které vidíme v Sýrii, pak ano, lidé budou nuceni se bránit. Zatím jenom, jak se říká, vyjádřují nespokojenost v kuchyni.

SP: Na jaře roku 2014 Krymčané nečekali, až k nim dorazí nacističtí bojovníci, a sami začali organizovat oddíly sebeobrany. Proč se v Chersonské oblasti neděje něco podobného?

Za prvé, Krymčané celou dobu po rozpadu SSSR soudili, že se jen z nedorozumění stali ukrajinskými občany. Krym směřoval do Ruska a krize roku 2014 jimi byla chápána jako jakási hranice, za níž už nebylo možné mlčet a dále nic nedělat. Chersonská oblast byla začleněna do Ukrajiny mnohem dříve, takže počet lidí s proruskými náladami, kteří nečekají pomoc od Kyjeva, ale od Moskvy, tam je nižší.

Kromě toho Krymčané chápali, že vítězství Majdanu bude znamenat, že na ně budou ještě více poštvávat krymské Tatary. Problém samouchvacování pozemků byl na poloostrově velmi vyhrocen po celou domu "nezávislosti" a Krymčané pochopili, že na banderovské Ukrajině budou ještě více omezováni než dříve. V Chersonu nic takového nebylo. Ale teď, zdá se, se mnoho krymských problémů "přestěhuje" sem. Proto nevylučuji, že v této oblasti skutečně dojde k ozbrojeným konfliktům.

Příznivci islamistických radikálních skupin jsou již dlouho vidět nejen v Chersonské oblasti, ale i v jižní části DLR, v prostoru obce Širokino, říká politolog, představitel DLR v Rostovské oblasti, Eduard Popov. Moji známí z řad domobranců sdělovali, že na pozicích OSU (Ozbrojené síly Ukrajiny) je možno vidět vlajky s nápisy v ruštině "Zde bude DAEŠ".

Nepřekvapuje mě to - vazby mezi ukrajinskými nacisty a islamisty trvají již dlouho. Ukrajinští radikálové nejenže bojovali v Čečensku proti ruské armádě, ale také se snažili poštvávat tatarskou část obyvatelstva proti ruskému obyvatelstvu na Krymu.

Co se týká Chersonské oblasti, pokud je mi známo, je tam proruské cítění stále silné.

SP: Mohlo by posílení islamistického faktoru v Chersonské oblasti vést k tomu, že nespokojenost s Kyjevem tam může vést k masovým protestům a posílení odstředivých tendencí?


Nálady jsou i tak velmi "antikyjevské". Jiná věc je, že kyjevský režim se naučil rychle a tvrdě potlačovat jakoukoli nespokojenost svých občanů. Zejména když jde o obyvatele jihovýchodu. Jak to ukazují příklady lidových vystoupení v OSU okupované části Donbasu, dokonce vystoupení na obhajobu těch nejběžnějších lidských práv jsou potlačována mimořádně krutě. Dokud má Kyjev peníze na placení svých silových struktur, je téměř nemožné, aby obyvatelé jihovýchodu bez vnější podpory hájili svá práva.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

24 komentářů :

 1. Tak tohle je cílem vlastizrádců, kteří usilují o chalífát v celé EU?
  Je nepřijatelné, aby ČR pomáhala vnucovat, i silou, představy ssa demokracie do jakékoliv cizí země. Proto pryč z NATO!
  Demokracie na Ukrajině = banderismus + fašismus a následně chalífát? + vláda sestavena z cizinců + ekonomicky "svrab a neštovice".

  OdpovědětSmazat
 2. Nám se to vyhne, tak to nechme plavat. Budem mít kalifát za sousedy a kdo bude chtít, bude moct jít hned!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nám se nic nevyhne,naivko...,naopak do kvůli své zbabělosti,ignoranci a zrádcovství 5.kolony schytáme z obou stran a pod patronací EU.

   Smazat
  2. Však vystupme, ne? Protiturecký záseky se a jižní Moravě a v jižních Čechách obnoví jak to bylo za Velkýho Poldíka a budem v pohodě! Polsko nám ve vlastním zájmu helfne ...

   Smazat
 3. jo chalifat mel byt i v sirii proto tak usa kope spojenci proti rusku

  OdpovědětSmazat
 4. Evropa byla původem Islámská a že se islám vrací na původní místo tak nic nezměníte vi putinovské ruské svině.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Když lidovec náhodou řekne pravdu, pak je to proto, že se spletl. Je to v prvé řadě tato strana, která tento národ pomalu, s "klidnou silou" přibližuje globalistickému otroctví.
   Už dávno před kauzou nastrčeného strýce upozorňuji na velmi specifickou roli ministra Hermana. A také Bělobrádka. To jsou naši hlavní kormidelníci globalizace.
   Ale pro zasmání doporučuji pětačtyřicátou minutu záznamu trucdemonstrace na Staromáku, tak jak je zaznamenána na DVTV na Youtube. Když Herman mluví o tom, že "Dalajláma vytvořil duchovní průduch a duch zavanul."

   Smazat
 5. A hele, máme tu muslima.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jo, zdá se, že je to slušně vychovaný člověk.

   Smazat
  2. To je přece typické pro islám. Je to fašistická ideologie, která nepřipustí jakoukoliv odlišnost od života proroka Mohameda(pedofila a masového vraha podle jeho vlastního životopisu), podle jehož vzoru má nařízeno žít. Takže rétorika té zrůdy, která by ráda brala na nože, je pochopitelná.

   Smazat
  3. تحيا أبو بكر البغدادي!

   Smazat
  4. Zahynete, nevěřící psi! - https://www.youtube.com/watch?v=7pvGZlw8szk

   Smazat
  5. pořiď si hnuslime 18:34 českou klávesnici. Na ty tvoje klikyháky tady nejsme zvědaví. a ty 18:36 jdi taky do p r dele, na odkaz NIKDO nekliká!

   Smazat
  6. 800 tisíc shlédnutí? To na NIKOHO nevypadá:) Ten v 18:34 má pravdu!

   Smazat
  7. Divím se, že si dáváte tu práci s překladem klikyháků agresivních hnuslimů.

   Smazat
  8. 7:47 - toto ale není ten případ! Jde o podporu bývalých vojáků jejich excelencí Saddáma Hussajna a Muamarra Kaddáfího zavražděných agenty masonských sionistů ve snaze zachovat prohnilé sykes-picotské zřízení!

   Smazat
  9. 10:13 - Nevím, kdes tyhle přiblbliny vzal? Kaddáfího osobně zabilo francouzsko - arabské komando. Předtím ho mučili. Kde máš ty svoje zednáře a židy, idiote?

   Smazat
  10. 22:29 se nechal nachytat a kliknul :-)Jednoduše, jděte do prdele s hnuslámem, v ČR mu pšenka nepokvete, leda tak vepřové.

   Smazat
 6. Allah akbar přebíráme vaši zem bud se poddejte nebo odjeďte Aláh akbar.Allah akbar, um Ihr Land über entweder verlassen sich akbar auszutreiben oder Allah.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 15:22,ťahaj nazad tam od kiaľ si prišiel,do Nemeckého chalifátu ti kozomrd pedofilný.

   Smazat
  2. To měl být asi humor. Proto poznámku k humoristovi: říká se Alahu Akbar. To "u" je důležité, nevzdělanče!

   Smazat
  3. On to ví, ale asi se v tom svém blbém vtipu překlepnul.

   Smazat
 7. prasata hnuslimácká se zde rozjela. Dejte si vy kozomrdi bacha na to, co toho nevymáchaného rypáku vypouštíte! Vopice pedofilní patří na strom!

  OdpovědětSmazat
 8. Odlehčeně- na muslimy patří borgové. My jsme borgové, budete asimilováni.Odpor je marný.Přivítáme je vepřovým, máme tu neziskovku kola pro Afriku, tak dáme každému kolo a pošleme ho hezky zpátky.
  A vážně- jestli si EU myslí, že u nás by dostávali 900 EUR na hlavu, tak co si myslí, že udělají zaměstnanci- budou snášet buzeraci a chodit do práce za 500?

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.