Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

Clintonová vs. Trump: Byl to wrestling nebo začátek konce Nového světového řádu?


Martin Kunštek
10. 11. 2016
Wrestling je svérázná forma divadla. Dva herci v ringu předvádí imitaci zápasu. Výsledek je předem domluvený. Choreografii (průběh „boje“) mají oba „zápasníci“ pečlivě nacvičenou a sehranou.. Z této původně pouťové atrakce se v USA stal mnohamiliardový business. Miliony lidí po celém světě tento „sport“ rádi sledují v hledišti nebo prostřednictví televizních přenosů. Podobně jako čas od času politiku, která wrestling v poslední době hodně připomíná. Ve sněmovním „ringu“ verbální „bitka“, po které jsou aktéři společně na pivo. Výsledek je zasvěceným „loutkovodičům klíčových politiků“ znám předem.


Jestli byl souboj Clintonové s Trumpem o funkci 45. prezidenta USA wrestlingem, nelze v tuto chvíli říci. Takový závěr možná budeme umět udělat za 4 roky. Něco

možná z Trumpovy práce poznáme dříve. Již během výkonu jeho mandátu. Nebo se to dozvědí (možná jen částečně) až naši potomci s odstupem 50-ti let. Pokud Trup nedopadne jako 35. prezident USA John F. Kennedy, kterého v listopadu 1963 zastřelili v Dallasu. Dnes už se nejen mezi odborníky historiky má za to, že by zavražděn, protože začal tisknout americké dolary vydávané federální vládou se souhlasem Kongresu. Nikoliv FEDem, který je v rukou soukromých bank. A který existuje a funguje v rozporu s Ústavou USA. Ústavní dodatek, kterým byl zřízen, totiž nikdy nebyl řádně schválen. Schválila jej sice potřebná 3/5 většina obou komor Kongresu USA, jeho ratifikace kongresy jednotlivých států Unie, kterou předepisuje Ústava USA, se však v polovině „zasekla“. Několik státních kongresů dodatek zamítlo. Přesto FED vznikl a vydává peníze – Dolar. Kennedy začal se souhlasem Kongresu USA vydávat dolary, které se od těch tištěných FEDem lišily pouze větou „Vydalo federální ministerstvo financí na základě souhlasu Kongresu USA“ namísto „Vydala Federální rezervní banka“. Několik desítek tisíc kusů těchto bankovek je dodnes v oběhu. Většina je však v soukromých sbírkách jako ceněná rarita. Nicméně dodnes jimi lze v obchodě zaplatit.

Kennedy se chystal FED ovládaný soukromými bankami zlikvidovat. A znovu nastolit ústavní situaci. Nakonec to dopadlo tak, že v Dallasu odstřelovači zlikvidovali jeho. A později jeho bratra, když kandidoval na prezidenta USA. Ještě později ohlásil zájem kandidovat na prezidenta jeho synovec - senátor Edward Kennedy - a za záhadných okolností zahynul při havárii svého letadla. FED existuje dál. A tiskne americký dolar. Jako o závod. A peníze mizí v černých dírách bank a burz. Obyčejní Američané chudnou. A americké veřejná infrastruktura je v zoufalém stavu. Často na úrovni Afriky. Obojí Trump ve volební kampani napadal. Uvidíme, co s tím bude jako prezident dělat. A co mu bude dovoleno. Myslím, že posuzovat bychom jej měli až na základě jeho práce. Ne řečí v předvolební kampani. Nebo řečí, které o něm vedou jiní, aniž slyšeli co říká, že chce dělat.

Přes 22 let se zabývám politikou. Tou českou. V naší Sněmovně jsem viděl mnoho zběsilých „wrestlingových“ slovních soubojů. O blbosti - typu zákona o zákazu kouření v hospodách. Nebo i o desítky miliard. Jako byl zákon o církevních restitucích. Tehdejší opoziční poslanci spektakulárně nocovali ve Sněmovně ve spacácích proto, aby mohli imitovat parlamentní obstrukci formou dlouhého řečnění. Všichni poslanci – tehdejší vládní i tehdejší opoziční přitom dobře věděli, že jde pouze o divadlo. Již několik měsíců před tím totiž tehdejší šéf největší opoziční strany Bohuslav Sobotka (ČSSD) vydal svým poslancům rozkaz, že zákon musí projít, ale ne potichu. Musí kolem toho být hodně humbuku. Neumím dokázat, jestli tak učinil na základě vlastního přesvědčení – jde o praktikujícího katolíka. Nebo jestli to byl „obchod“, který učinil s kardinálem Dukou. Nebo jestli za něj rozhodli ( a věc zobchodovali) jeho loutkovodiči. A on jen poslušně plnil rozkazy. Jak je zvyklý celý život. Faktem ovšem je, že zákon prošel a platí. Církvím platíme ze státního rozpočtu miliardy my všichni z našich daní. A církev katolická dostává majetky za desítky miliard. Faktem také je, že by se to nestalo, kdyby poslanci za ČSSD prováděli skutečnou obstrukci. Kdyby zákon blokovali „řečněním“ od počátku jeho projednávání – a ne až na konci, tak se jej Nečasově vládě nikdy nepodařilo schválit. Ani kdyby nepadla a volby byly v řádném termínu.

Viděl jsem i parlamentní bitvy, které nebyly simulované. Jako když bývalý ministr zdravotnictví David Rath (tehdy ČSSD) prosazoval zákon o neziskových nemocnicích. Nebo pozměňovací návrh, podle něhož by všechny zdravotní pojišťovny musely mít peníze vybrané na veřejném zdravotním pojištění ne účtech v ČNB. Nikoli v soukromých komerčních bankách, které jsou ve skutečnosti pobočkami zahraničních bank. V těchto bitvách šlo o majetky za stovky miliard korun (v případě nemocnic). A obraty kolem 200 miliard korun. Každoročně. Bitva o nemocnice se těšila velké mediální pozornosti. O bitvě o účty s 200 miliardami dodnes ví jen velmi malý okruh zasvěcených. A jak to dopadlo? Zákon o neziskových nemocnících Parlamentem prošel a byl vyhlášen ve Sbírce zákonů. I přes zuřivý odpor tehdy opoziční ODS. Která tehdy ovládala kraje, které zase ovládaly většinu nemocnic. I přes veto tehdejšího prezidenta Václava Klause. K přeměně nemocnic na neziskové organizace nikdy nedošlo. Na návrh skupiny senátorů Ústavní soud zrušil transformační paragraf – podle něhož se nemocnice ve vlastnictví státu, krajů a obcí měly stát ze zákona neziskovými organizacemi. Zbytek zákona Ústavní soud sice ponechal v platnosti, Rathova ČSSD však nevyhrála volby a odešla do opozice. Rathův nástupce ve funkci ministra zdravotnictví Tomáš Julínek (ODS) provedení zákona sabotoval. I za cenu porušování zákona. Nevydal příslušné zřizovací listiny (transformační dokument) pro státem vlastněné nemocnice. A i když mu to zákon přikazoval, tak neřídil rejstřík nemocnic.

O dva roky později se Rath stal hejtmanem Středočeského kraje. Chtěl středočeské nemocnice přeměnit na neziskové organizace. Ovšem narazil na to, že transformaci nelze právně dokončit, protože Julínek ji úspěšně sabotoval neexistencí rejstříku, kam měli být nemocnice zapsány. A bez zápisu do rejstříku nemohly právně „vzniknout“. Rath ministerstvo „otravoval“ správními žalobami A soud dokonce ministerstvu nařídil rozsudkem rejstřík zprovoznit a středočeské nemocnice zapsat. Jenže Julínek – aby nemusel splnit nařízení soudu - nechal tehdejší sněmovní většinou zákon zrušit. Za porušování zákona se mu nestalo nic. Tedy v trestně právní rovině. V senátních volbách neobhájil mandát. A po čase přestal být ministrem. Nicméně nemocnice jako obchodní společnosti existují dodnes. A o mnoha zlodějinách, které se v nich odehrávají, psal Nejvyšší kontrolní úřad několik kontrolních zpráv. Ale špinavé kšefty pokračují. Jako v tom přísloví: „psi štěkají, ale karavana táhne dál“.

O existenci „loutkovodičů“, kteří z pozadí řídí kroky politiků, jsem se na vlastní oči poprvé přesvědčil právě při jednání o Rathově pozměňovacím návrhu, podle něhož měly všechny peníze z veřejného zdravotního pojištění přejít z účtů v soukromých komerčních bankách na účty v ČNB. Nejenže tehdejší členové Bankovní rady ČNB „přes noc“ změnili názor. Napřed při technických konzultacích s Rathem tvrdili, že to není problém a ČNB to zvládne. Když zvládá obsloužit celý státní rozpočet a účty všech ministerstev, tak několik pojišťoven navíc není problém. Po předložení návrhu ve Sněmovně však začali tvrdit pravý opak. Že by to přineslo technické problémy a museli by přijmout nové zaměstnance atd. Viděl jsem, kolik „rukou“ umějí mít „loutkovodiči“ a kým vším umí „mávat jako kašpárkem na niti“. Protestovat najednou začali cestou poslanců i vlastními silami zástupci zaměstnavatelských svazů (Svaz průmyslu a dopravy), ale kupodivu i někteří odboráři. Zvláště mě to udivilo u zástupců zdravotnických odborů, ve prospěch jejichž členů měly být úspory použity. Přenesením účtů do ČNB mělo být ve veřejném zdravotním pojištění uspořeno více než 300 milionů korun ročně, které měl být dány do plateb nemocnicím. A touto cestou na platy lékařů a sester.

Neprotestovali všichni odboráři. Třeba Odborový svaz železničářů proti nebyl. Legendární rebel Jaromír Dušek, který v roce 1997 vedl úspěšnou stávku železničářů, dokonce návrh podpořil. Protože byl vždycky proti všem zlodějinám. Protestovali však ti, kteří tehdy za peníze seděli ve správních a dozorčích radách zdravotních pojišťoven. A jejich delegaci vedl pozdější předseda Senátu Milan Štěch. Dech mi vyrazil požadavkem na to aby bylo upuštěno nejen od požadavku na převedení peněz do ČNB, ale zejména od pozměňovacího návrhu, kterým se měly zrušit stropy na odvody zdravotního a sociálního pojištění. Tento pozměňovací návrh, který měl více zdanit vysoké platy manažerů měl na účet zdravotního pojištění přinést více než 2 miliardy ročně. A proti němu se postavil tehdejší předseda odborové centrály a tehdy místopředseda Senátu za ČSSD. Ale protože to nestačilo a Rath od nich odmítal ustoupit, tak „někdo“ v pozadí promluvil s tehdejším premiérem Jiřím Paroubkem. Jehož jediného jako svého šéfa ministr Rath poslouchal. A Paroubek nařídil stáhnout ten pozměňovací návrh o převodu peněz do ČNB. S tím, že se to prosadí potom. Po volbách. To potom pak už nikdy nebylo.

Potom Rath jako opoziční poslanec navrhoval převést do ČNB účty všech státních organizací. A ještě než bylo o jeho návrhu hlasováno, tak byl zatčen policií pro podezření z úplatkářství. Police mu zabavila na místě při zatčení krabici od vína v níž bylo 7 milionů korun. Na nichž však nebyly Rathovy otisky. Poslanec Rath byl potom 18 měsíců v rozporu s Ústavou uvězněn ve vazební věznici. A na svobodu se dostal až po zásahu Ústavního soudu. Během doby, kdy byl držen ve věznici a bylo mu v rozporu s Ústavou znemožňováno vykonávat mandát poslance, byl schválen zákon o církevních restitucích. Ve 3. čtení to bylo schváleno o jeden jediný hlas. Kdyby Rath nebyl ve vazbě, tak zákon schválen nebyl. Později byl Rath za činy, z nichž byl obviněn, nepravomocně odsouzen. Před několik týdny však odvolací soud rozsudek zrušil. Restituční zákon však platí dál.

Práci loutkovodičů jsem pak viděl ještě několikrát. Třeba když se projednával loterijní zákon. Část poslanců chtěla dát peníze z výnosu odvodu z loterií hasičům. Při projednávání na půdě poslaneckého klubu Sobotka návrh napřed podpořil. Druhý den ráno byl na rozpočtovém výboru příslušný pozměňovací návrh v legislativní podobě odhlasován. A večer jeden bývalý ministr Špidlovy vlády (bývalý Sobotkův vládní kolega) telefonoval předsedovi ČSSD Sobotkovi, že schválený text nevyhovuje zájmům PPF. Další den ráno Sobotka nařídil pozměňovací návrh zamítnout. Což se stalo.

„Wrestlingové“ i „ostré“ souboje se pak odehrávaly nejen v české Sněmovně dál. A dějí se stále. Jako „wrestlingový“ příklad lze uvést situaci když Sobotka před volbami sliboval zrušení církevních restitucí, aby pak po volbách sestavil vládu s KDU-ČSL. A žádné rušení se nekoná. Poslanecký návrh je vládou úspěšně blokován. Ostrý souboj svedl třeba poslanec Stanislav Huml (ČSSD) o kšefty s „botičkářskými a odtáhářskými“ firmami napojenými na městské strážníky a vedení některých radnic. V současné době se o poplatky OSA boduje wretlingovým způsobem (nefunkční a protiústavní návrh poslance Petra Gazdíka - podle něhož by ÚOHS měl postup OSA zkoumat) stejně jako naostro (návrh poslance Františka Adámka, podle něhož by větší zvýšení než o inflaci zákon nepovoloval.) A tak bych mohl pokračovat ve výčtu dál. A bylo by to na hodně tlustou knihu. Možná i několik tlustých knih. Kdybych si dostatečně namáhal paměť.

Za 22 let jsem viděl z blízka spoustu politických bojů „naostro“ i těch „divadelních“. Celkový dojem je však takový, že i když se jednotlivý „neohrožený“ poslanec nebo skupina politiků postaví systému globálního kapitalismu, tak jsou buď zničeni, nebo přehlasování. Nebo přehlasováni později. Zatím to až na světlé výjimky v celkové bilanci vychází tak, že vítězí systém Washingtonského konsensu. Což je dohoda Světové banky a Mezinárodního měnového fondu a federálního ministerstva financí USA jakožto jejich největšího (ovšem nikoliv většinového) akcionáře z roku 1990. Podle ní byl v zemích, které po pádu Berlínské zdi přecházeli od centrálně řízené státní ekonomiky k tržnímu hospodářství, prosazován model privatizace, liberalizace a deregulace. Privatizovalo se kde co. Bez ohledu na to jestli vládly stany, které se označovaly jako „pravice“ nebo jako „levice“. V některých oblastech se privatizaci podařilo na chvíli zbrzdit. Zatím však nikde zvrátit. Dlouho se deregulovalo. Rušily se vnitrostátní předpisy od technických norem až po předpisy o bezpečnosti práce. Pak jsme vstoupili do EU. Zrovna v době, kdy v jejím rámci přišla vlna „re-regulace“ (opětovné regulace). Na základě pokynů z Bruselu tak dnes do národního práva zapracovává vláda a Parlament mnoho na první pohled nesmyslných předpisů a nařízení. Tyto předpisy však ve skutečnosti někomu vyhovují. Vyhovují obrovským nadnárodním koncernům. Tím že ničí malé firmy na národní úrovni.

Vlna liberalizace světového obchodu se Západem postupně převalila od 70. let několikrát. Po pádu Berlínské zdi nabrala charakter „tsunami“, která zničila stovky milionů jakž takž slušně placených pracovních míst ve výrobě v USA a v Evropě. Nadnárodní firmy přesunuly výrobu do Číny a dalších rozvojových zemí, kde jsou nižší platy a žádná nebo minimální ochrana zaměstnanců. Přitom se vyhýbají placení daní z obrovských zisků, které jim z toho plynou. A americká a evropská infrastruktura chátrá. Malé firmy pod tlakem neférové konkurence zanikají. I tohle kritizoval ve volební kampani Donald Trump. A slíbil, že tento proces zastaví a zvrátí. Slíbil, že vypoví dohodu o Severoamerické zóně volného obchodu (NAFTA),. V jejím důsledku zanikly miliony pracovních míst a celých firem v dříve průmyslových městech jako Detroit nebo Chicago. Z nichž jsou dnes města duchů s rezavějícími prázdnými továrními halami. Věci, které se v nich dříve vyráběly, jsou dnes dělány v Mexiku nebo Guatemale. Za otrockých podmínek.

Včera zvolený prezident USA Donald Trump ve volební kampani sliboval zrušit obchodní smlouvy S Čínou a dalšími asijskými zeměmi. Tyto smlouvy rovněž stojí – a ještě více než NAFTA - za obrovským poklesem produkční schopnosti USA. A obrovským vzestupem výrobního potenciálu a ekonomiky Číny. Tyto smlouvy způsobily zchudnutí Američanů i jejich vládních institucí. Takového zchudnutí, že USA nejsou schopny ani udržovat své silnice. Podobně jako Česko. Tyto smlouvy však způsobily nikdy v historii nebývalé zbohatnutí nejbohatšího 0,1% obyvatelstva. A pomáhaly roztočit spirály „kasinových“ burzovních machinací, které dnes dosahují hodnoty mnohanásobků objemu světové výroby v dolarovém vyjádření.

Již drahnou dobu řada renomovaných ekonomů – včetně nositelů Nobelových cen za ekonomii (jako Joseph Stiglitz) upozorňují na to, že tento systém svět stahuje do záhuby. A že hrozí vyvolat horší krizi než byla ta po „černém pátku“ 24. října 1929. Kdy po krachu burzy následovala doposud největší hospodářská krize, která vyústila ve 2 světovou válku.

Na jednom předvolebním mítinku Trump kritizoval i systém „kvantitativního uvolňování“, kdy FED tiskne dolarové bankovky, dává je do bank, které FED vlastní, a ty je pak „pálí v kamnech burzovních spekulací“. A stát a jeho občané z toho nají jen dluhy z poplatku, který se nazývá „ražebné“. Což je úrok placený z federálního rozpočtu. S šarmem sobě vlastním Trump vyhrožoval, že když bude třeba tak FED zavře a začne tisknout vládní peníze. A za ně dá milionům Američanů práci na obnově infrastruktury.

Dnes ještě neumím říci, jestli to byl jen humbuk a nafouklá reklama. Jestli souboj o Bílý dům Clintonová versus Trump byl jen wrestling, který režírovali mocní za oponou pro pobavení lidu, nebo jestli to byla bitva naostro. Bitva dvou konceptů podnikání a správy státu. Toho dosavadního globalistického, reprezentovaného Clintonovou, a nějakou skupinou podnikatelů kolem Trumpa, kteří chtějí znovu začít stavět průmysl v USA. Než je Čína definitivně zničí.

Nevím, jestli je Trump stejný jako běžný evropský politik. To uvidíme až ve čtyřech a možná osmi letech, které budou následovat po poledni 20. ledna 2017, kdy se Donald Trump po složení předepsané ústavní přísahy stane 45. prezidentem USA. Kdyby se mu podařilo prosadit aspoň část z toho, co sliboval, tak by to byla změna srovnatelná svým dosahem s pádem Berlínské zdi. Znamenalo by to zmaření plánů globalistů na vytvoření Nového světového řádu. Možná proto mainstreamová média tolik nenávistně křičí proti Trumpovi. V kampani po Trumpovi šli i jeho „kolegové“ z Republikánské strany, kteří dosavadní bankrotářský systém pomáhali budovat. I to napovídá, že zvolení Trumpa může být šancí na změnu k lepšímu. Uvidíme jak se mu podaří ji naplnit. Suďme jej až podle jeho činů.

62 komentářů :

 1. Příznivci Hillary spálili americkou vlajku, demonstrovali, hrozili Trumpovi zabitím po prohře ve volbách
  http://svobodnenoviny.eu/priznivci-hillary-spalili-americkou-vlajku-demonstrovali-hrozili-trumpovi-zabitim-po-prohre-ve-volbach/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Inu, "demokrati".

   Smazat
  2. Rádio F1 dnes hlásilo, že demokraté protestují a zapalují odpadky. Tak jestli ti demokraté považují auta za odpadky a ničení majetku za normální, tak je jenom dobře, že prohráli.
   http://pravyprostor.cz/llevicovi-extremiste-protestuji-proti-trumpovi-hori-popelnice-i-auta-rozbijeji-se-vylohy/
   A ještě říkali, že Trump vyhrál pomocí volebního systému, který sám kritizoval. Zajímavé je, že dosud Američanům ten systém vyhovoval a když jim volba nevyšla tak, jako vždy, najednou jim to vadí. A Trump si ten systém přece nevymyslel.
   F1 je prostě náš "objektivní" a korektní mainstream.

   Smazat
  3. to je to same jak nasi xindlove na staromaku
   k clanku pockame jak trump bude vladnout

   Smazat
  4. Zapalují odpadky - tak to se asi někteří sami upálili....

   Smazat
 2. Nebyl bych takový nadšenec. Trupm jednak je nevypočitatelný a pokud se nezmění jeho chování, tak pro svět bude Amerika ještě více nebezpečná.
  Mimochodem chce přezbrojit třeba atomové zbraně na modernější atd.. udělat pořádek s rozpínavou Čínou atd...
  Takže pokud ho jeho tým nebude držet na uzdě, tak je to ještě horší varianta než Hillary.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Bla, bla, bla...pátá kolono :-)

   Smazat
  2. pro 1143 ale to Trump sám ve své kampani oznamoval. Takže pokud se nezmění, tak to tak bude.
   Navíc jeho hlavním heslem je , že USA musí být zase nejsilnější ! A to bez nějakých činů asi nepůjde ...

   Smazat
  3. Ha ha Trolle, nevyhrála tvým páníčkem protlačovaná Hillary :) To bylo žvástů od podobných jako Ty, že Hillary vyhraje. Media hlásila, že H. vede, ale na mítinky T. chodili desetitisíce na H. stovky účastníků. Všem bylo jasné, že převážná většina si přeje Trumpa, jediné co nebylo jasné jestli se podaří klanům stojící za H. zfalšovat volby. Mimochodem Trump hlásil už před mnoha lety, že se bude muset stát americkým prezidentem. Je stejně čitelný jako Zeman u něhož se můžeme spolehnout, že bude bránit českou republiku. Teď jsme díky Zemanovi za dobře z USA, Čínou i Ruskem.

   Smazat
  4. 1220
   ale to jsi na omylu, já dokonce Trumpovi fandil !!
   A hlavně proto, že trochu udělá pořádek s rozpínavou Čínou a podle mne i zklame hodně naděje Ruska, které si myslí, že Trump jen tak lehce jim odpsutí anexi Krymu ..
   haha

   Dopadne to jinak, USA začnou přezbrojovat své atomové zbraně, Rusko bude protestovat - protože nemá ekonomickou sílu to udělat taky, bude plno řečí okolo a nakonec zase Rusko utře hubu a kromě křiku se na nic nezmůže.

   Smazat
  5. I vy vizionáři 12:23 :-)
   Ozvete se taky v případě, že se vaše snění nevyplní, nebo vylezete s jinými nesmysly?
   Hitlary chtěla válku s Ruskem při obětování Evropy. Trump ji nechce. To je naděje, které by si měl slušný člověk vážit. Jste nespokojen, že vyhrál ten, kdo chce mír? To byste ale byl pěkný hajzl.

   Smazat
  6. Anonymní10. listopadu 2016 12:23
   Ty si trolle zase chytrej jak autobus.Smrdíš tu stále stejně, jako psí hovno přilepené na botě. :-)

   Smazat
  7. 1243 a kromě ruské propagandy, která si zprávy i vymýšlí, jen aby pasovaly na jejich stranu, tak odkud máte , že USA chtěly zaútočit na Rusko ?
   Kdyby to někdo chtěl udělat (což je naprosto nereálné), tak USA měly možnost v 90-tých letech, kdy Rusko bylo na kolenách. Nikdo nic neudělal.
   Vaše informace jsou nějaké domněnky propagančích stratégů z Kremlu - kteří to hustí do svých obyvatel. Asi nechtějí, aby si všimli, že chudnou a nebohatnou.

   Smazat
  8. 12:52
   Zdrojů je mnoho, jenom namátkou:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pravicovy-hlas-z-USA-Hrozi-jaderna-valka-s-Ruskem-Pokud-vyhraje-volby-tato-osoba-za-kterou-stoji-bankeri-a-jestrabi-346258

   http://ceskoaktualne.cz/2016/09/zpravy-ze-sveta/huffpost-hlas-pro-clintonovou-je-hlas-pro-valku-s-ruskem-cinou/

   http://aeronet.cz/news/nebezpecna-hillary-clintonova-se-tesi-na-valceni-s-ruskem-az-bude-prezidentkou-tedy-jestli-bude/

   http://zpravy.idnes.cz/donald-trump-hillary-clinton-prezidenstky-kandidat-treti-svetova-valka-syrie-1yt-/zahranicni.aspx?c=A161026_062735_zahranicni_ekl

   Najděte si další desítky sám, nejsem váš káfir.
   A odkud máte vy svoje vize?

   Smazat
  9. Pro 12:52 pokud si přejete diskutovat zjistěte si fakta. Já vím, že jsi troll. Jelcin hrál na ruku USA a Ruské elity jak o závod odevzdávali zemi Neokonům. I sami Rusové do dnes tvrdí, že nejsou ještě plně svéprávná země, pátá kolona je tam silná, ale pracují na tom. Ta hysterie proti Rusku začala pomalu vznikat od vlády Putina, který se rozhodl, že zemi nedá a nenechá rozebrat a rozdělit Rusko na malé státečky (což teď možná čeká USA). Původně měl být Putin obětním beránkem, ale dokázal se nějak s klanovými uskupeními domluvit. Bylo dokonce i několik vyjádření neokonů, že měli Rusko dorazit, když to šlo, ale to jsou jenom kecy. Jinak je historicky dokázáno a zdokumentováno, že západ se neustále snaží zničit Rusko. Trump, ale nekope za západ, to je vyšší liga, stejně jako Zeman, patří ke globálním elitám, které i když by Rusko také rádi zničili, tak vědí, že pouze Putin a Rusko jsou schopny manévrovat v současné situaci a zachránit lidskou civilizaci před kolapsem (například zničení IS v Sýrii, ale problému je mnoho). Neokoni, nejpomatenější a nejzvrhlejší klanové uskupení musí být v zájmu přežití lidstva nyní zničeno a všichni na tom pracují (u nás kromě pražské kavárny a uměleckého výkvětu typu Krauz a různých Havlistů).

   Smazat
  10. 13:31
   Meleš pátý přes devátý a vymýšlíš si hovna. Jak si "neokoni" jako rozebrali Rusko? Co v Russku patří USA nebo Německu? Buď konkrétní!
   Rusáci si zemi rozkradli sami. Rusko má více než 100 dolarových miliardářů. Putin jim nebluví do byznysu a oni mu zase nekecají do politiky.

   Ty víš naprosté hovno za koho kope nebo nekope Trump. Tvoje přání jsou jen otcem myšlenky.
   A Zeman? To už je dnes už jen ubohý, nesvéprávný 1000x usvědčený lhář který jen vyvolává spory, mstí se a dělá jen ostudu. Naposled lživým obviněním Shapira že nebyl 28. na hradě.

   Smazat
  11. 1308
   ale vždyt jenom potvrzujete , co napsal pisatel 1252 !
   v těch článcích je jasně vidět, kdo si ty nesmysly vymýšlel (ruská propaganda, jenom aby udržovala vidinu vnějšího nepřítele) a nebo Trump v šílenství předvolební kampaně !! Tím se řídíte ve svém úsudku ?
   Tak to potom je zbytečné tady mudrovat - myslete si dále, že válka je už za rohem - raději ani nevystrčte hlavu ze sklepa.

   Smazat
  12. Je jiste,ze nekterym lidem logika neni vlastni.My mame zpravu BIS,dale mame jistotu,ze USA vzdy "demokratizovalo" tam kde neco bylo.Dalsi je NATO u hranic Ruska ne naopak.Co mate vy?Uzvanenou pusu?Ta dnes nestaci

   Smazat
  13. Pro 14.31 : Melete spíš vy , čtěte taky něco jiného než mf a HN !!

   Smazat
  14. 1449 .. no má ptravdu a nebo nemá pravdu?
   Má Rusko dolarové miliardáře a nebo nemá ?
   Lhal Zeman ohledně účasti velvyslance USA na oslavách a nebo nelhal ?
   Až si sám odpovíte na dané otázky, tak Vás ani potom nenapadne nadávat na zdroje, které čte ten pisatel 1431.
   Je to tak a nebo si to 1431 vymyslel ?

   Smazat
  15. Pro 14:57
   pokud Vám nedošlo, že Zemana vadou je hloupá ukecanost, kdy plácne, co nemá valně ověřeno jen proto, aby měl v diskuzi okamžitě navrch, a argumentuje tím u pičičin jako prolhností, nejste o nic lepší než sám Zeman. To je ten problém. Za takovou úroveň diskutujících se musím stydět stejně, jako za Zemana. Vzpomínám na jeho výrok k počtu a poměru vysokoškoláků k počtu obyvatel Nepálu. Jenže tenkrát, tenkrát se to podobným jako jste Vy, náramně líbilo. Při určité úrovni intelektu nic divného.

   Smazat
 3. K tomu, aby výsledek wrestlingu byl předem domluvený, musí být uzavřena dohoda loutko-vodičů z obou stran. Není-li zápas se pravděpodobně nekoná. V politice to může být tak, že nedohodnou-li se loutko-vodiči, pak jde o souboj nikoli s domluveným výsledkem ale o souboj na ostro.

  OdpovědětSmazat
 4. Tito paliči na protest je úplně obyčejně
  zbubnovaná
  chátra anarchistické levice...
  je to opravdový ,před ničím se nezastavící,
  ksindl,který se rozváží kupř. tady v Rakousku dokonce autobusama z místa na místo (z demonstrace na demonstraci-placeno samozřejmě) jak je potřeba , na podporu
  VŽDYCKY socialistů anebo zelených..
  Nastavení provokatéři a event.jimi zneužití hlupàci,kteří
  reagují a nechají se chytit na
  ty nejprimitivnější povely-slogany
  (kupř. Trump je kukluxklan ...apod)
  Viděla jsem to v Evropě mnohokrát a nikoho nemůže nechat na pochybách,KDO? tohle vźdycky zpunktuje...odjakživa
  ...viz nyní boj proti tzv.fašistickè Pegidě -AfD
  apod.
  je to hnus..
  j.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. (12:58)
   Obsah sdělení:
   Pražské slepici se hnusí socialisté, zelení, zkrátka celá ta levicová chátra "tady v Rakousku". Ale fašistka to není, chraňbůh!

   Smazat
  2. 13:22
   Hnusné je počínání těch, které jste jmenoval(a), když se chovají tak, jak j. uvedla. Takže slepice jste vy, když jste obsah sdělení nepochopil(a).

   Smazat
  3. TRANSCENDENTÁLNÍ slepice alias pražská vlaštovka napsala: 5.10.2015 (19.07)
   "Já vím, já to furt všechno zkoumám a možná, že jak mám o nás o všechny starost, tak se někdy propadám až do všelijakých transcendentálních úvah.."

   BOJOVNÁ slepice alias
   pražská vlaštovka | 26.08.2016
   /Židé nechtějí úplnou likvidaci ISIL!/
   Bodejť by to chtěli, když to sami založili,
   smradi ...izrael = největší bandita a terorista - to ví dnes každý poloblb!
   j.

   SKEPTICKÁ slepice alias pražska vlaštovka
   Posted Leden 9, 2015 at 1:51 AM
   Já nevím Míro, mně to přijde nějaký divný….jako ten fake s 9/11.Uvidíme … pa z Vídně. jituš

   slepice FANYNKA alias pražská vlaštovka napsala: 9.3.2015 (12.26)
   Milý Pane Kašuko, milý Láďo,
   Ty jsi narozdíl od Tvých ubohých pomlouvačů jeden z mála statečných,kteří v této těžké době ukázali světu svůj lidský postoj k politice agresora a budiž Ti dík za Tvojí neúnavnou práci na poli pravdy…!
   To, jestli si byl anebo nebyl v KSČ je úplně a absolutně lhostejnè,neboť činy a slova jedince jsou ta, která platí... Ty jsi obstál ve zkoušce životní i morální a toho si musím jenom vážit!!
   Jsi vzorem i pro ostatní i pro mně!
   pěkný den Ti přeju upřímně Jituš-vlaštovka

   slepice VTIPNÁ KOMENTÁTORKA alias pražská vlaštovka napsala: 10.11.2016 (14.20)
   Jestli pojede Donald na první návštěvu k Vladimírovi, tak budou v usa popraskaný žilky vyhlášený jako civilizační choroba č.1.
   jituš

   Smazat
  4. 14:33 Váš "výlov" komentářů nevylučuje, ale naopak posiluje tvrzení, že slepice jste vy sama(sám).

   Smazat
 5. Hillary je v nemocný psychopat,kterého je nutno vymazat a fyzicky zlikvidovat.
  chef

  OdpovědětSmazat
 6. Myslím že právě naopak,Trump je řízen globalisty,váleční zločinci prohráli jen proto že jaderná válka není na poředu dne

  OdpovědětSmazat
 7. ghandi rika: nejprve te ignoruji, pak se ti smeji, pak s tebou bojuji a pak vyhrajes!!!

  OdpovědětSmazat
 8. Souhlasím s autorem. Řada jím uváděných příkladů ze svého života jsem slyšel poprvé. Některé jsem ale ve své době sledoval a jejich průběh, resp. vyústění jsem tenkrát nechápal. Autorovo zdůvodnění zapadá do mého tušení.
  I od zvolení Trumpa jsem nečekal v dané chvíli nic jiného, než protažené huby českých dobroserů. Až čas ukáže, jak to Trump doopravdy myslel. A pokud ho stihne osud J.F. Kenedyho, měl by americký národ začít vážně uvažovat o revoluci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Hricáku, běž se svými konspiračními teoriemi do prdele. Dělat z klanu Kennedy nějaké revolucionáře proti komusi vyžaduje značnou dávku tuposti a ignorantství.

   Smazat
  2. 13,48
   Na tupost a ignoranci tu máme tebe.
   PS
   Jak jsi oslavil zvolení Trumpa? Protáhla se ti huba alespoň jako Borkovi z čt?

   Smazat
  3. 13:48
   Ptal se tě někdo na něco ty zkuvysynu zdegenerovaný domovnice?!Jestli ne,tak zavři tu smrdlavou havloidní lejnolahvárenskou držku plnou ussackej hoven!!!!

   Smazat
 9. Wrestling, nebo-li nepřátelství naoko existuje v politice od starého Říma. Háček je v tom, že se někdy stane, že se to aktérům vymkne z rukou a pravidla se změní během hry a servou se na ostro.

  OdpovědětSmazat
 10. Prosím jenom radši opravte tu pasáž "jeho synovec - senátor Edward Kennedy - a za záhadných okolností zahynul při havárii svého letadla" To byl John F. Kennedy Jr (syn JFK), Edward (bratr) měl Chappaquiddick 1969.

  VR

  OdpovědětSmazat
 11. Pani Prazska vlastovko,
  zatim neni treba brat protest proti presidentu - ELECT- Trumpovi vubec vazne. Jsou to deti pod vekem 20-let z neoliberalnich universit, jako je napr. Brekeley v Californii, nebo KSU v Ohiu.

  Policie je nevnima a my je provokujeme pokrikovanim CRY BABY CRY... (Vyplakej se dite, vyplakej.)

  Zapadni politici v Evrope, kteri vcera nadavali Trumpovi se dnes otocili o 180 stupne ve sve retorice a lezou mu do zadku.

  Tuto zmenu retoriky zahajil Obama ! Domaha se Trumpovi navstevi ve White house.

  Zapadoevropske politiky nejde brat vezne. Jejich nepratelstvi, zmeneno na krecovite pratelstvi, v tak kratke dobe, je dukazem bezpaternosti a bezcennosti.

  V clanku pana Kunsteka je vsak zminka ZAVAZNA ! Bude to revize smluv, jako je NAFTA a smlouvy s Cinou.

  Zatim se nedeje NIC, vubec nic !
  Hystericke zeny s nadvahou - PLACKY - placou po ulicich a delaji sceny za obrovskeho chechotu nas Republicanu.
  Cry baby cry...

  Vcera se mi zdal sen, ze jsem byl na Maria Hilfe Strasse ve Vidni a od te doby mam porad chut na neco sladkeho z videnske cukrarny.
  Zminuji se o tom proto, ze to je jediny problem, ktery mame my - stoupenci Trumpa po volbach. Pochoutky, vino,
  slavnosti a ocekavani radostneho dne, kdy Rudy Giuliani bude jmenovan Attorney General.

  To se zase zasmeji. To bude stejne, jako kdyz lev vpadne do kralikarny.

  Jeste Vam chci rici, ze tim, ze se president Zeman pridal k Trumpovi , kdyz to s Trumpem nevypadalo dobre, udelal na svet velky dojem. On je chytrejsi nez vsichny politicke korouhvicky v zapadni Evrope dohromady.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nicku,
   díky za zprávy..
   nějakej ubohej idiot (14:33 si sbírá moje komenty
   a pak se mi vysmivá ...
   zítra jedu pryč ..
   pozdravy
   j.

   Smazat
  2. (honolulu 15:09)
   To vám ještě pan farář nevyřídil vzkaz od papeže Františka?
   "A person who thinks only about building walls—wherever they may be—and not building bridges, is not Christian. ...I'd just say that this man [Trump] is not Christian if he said it this way. ...We must see if he said things in that way and in this I give the benefit of the doubt."

   Smazat
  3. Asi nejpitoměji vypadá britský parlament. Před nedávnem chtěli hlasovat o zákazu vstupu pro Trumpa na britské ostrovy. Dnes přiblble čumí a za dva měsíce mu ti stejní polezou do prdele. Jak typické pro dobrosery. Bez páteře, lehce se ohýbají ve větru. A jsou všichni stejní. Brit, nebo Čech.
   Dneska nemůžou přijít na jméno Číně, a kdyby nás měla jednou obsadit (což není do budoucna vyloučeno), budou mít přes noc šikmé oči a na hlavě copánek.

   Smazat
  4. (15:21)
   Kdybys Ty slepice tolik nekdákala, nemusela bys teď fňukat. Tak se napij moči - a bude zase dobře -
   Ubohej Idiot

   Smazat
  5. 15:35
   Hele ty ussackej hulibrku eurohovnot,sám smrdiš jak kurvy kufr jen otevřeš tu svou lejnolahvárenskou vypitou držkou a budeš pindat a někoho urážet,bezmozku vzešlý z prdele souseda?!!!!

   Smazat
  6. To bude zase ten přiblblý Vondráček. Nechte ho být. Vždyť je to chudák.

   Smazat
 12. NIC se nebude dit ! Thanksgiving, (svatek podekovani), je za 14 dni a Americane si na tento ritualni svatek hojnosti, velmi potrpi.

  At ma Trump jakekoliv plany pro budoucnost, tak NEmuze delat nic, az do INAGURATION dne, kteremu se take rika ADMISSION den. To je 20.1.2017. potom budou zmeny.

  Pan Kmonicek po zminenem dnu pojede do Washingtonu a je to jeho DULEZITA povinnost, pripomenout viru presidenta Zemana v osobnost a schopnosti Trumpa.

  President Zeman dela vyborne strategicke tahy, ale bude-li podrazen kratkozrakymi intrikany, jako je Herman, tak mu to bude k nicemu.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 13. 15:21 Pani Prazska vlastovko, kdyby Vas ignorovali, tak by jste nemela tak velkou cenu, jakou mate ! SLAVA VAM !

  15:09 Nas velebny pan, kdyz slysi o nasem pomatenem
  papezi, tak zacne byt rudy v obliceji a prska a slinta jako nazlobeny Dobrman.

  K Vasim anglickym vetam ! MY JSME ti lepsi a hodnotnejsi Krestane a proto musime stavet zdi a ploty !
  Zdi a ploty zarucuji mirove vztahy i s opicemi, ktere nam nemohou nakadit do dvorku.

  Z nas Krestanu se stali dojne kravy , ktere musi zivit a satit stale vetsi mnozstvi nezadoucich, ktere se nam odvdeci tim, ze se nas snazi dostat na jejich opici uroven.

  Krome toho, my jsme HEZCI a oni jsou skaredi a svym zjevem nam nici nase zazivaci ustroji, proto potrbujeme ploty.

  To co jste napsal v anglictine je znama otrepana fraze pani Clintonove, ktera byla bita ve volbach, tak dukladne, ze je odrovnana politicka mrtvola...

  Krome toho ji pravdepodobne zavrou, nebude-li bran zretel na jeji zdravotni stav a nebo neutece-li ze zeme.
  nick honolulu - prikladny , ale vzdy hrisny Krestan.

  OdpovědětSmazat
 14. Oprava - muj cenny a hluboce filozoficky prispevek 16:01, byl adresovan prispevkari s peknou
  anglictino 15:22, ktera ma vsak myslenkovou hodnotu produkovanou typickym chlupatym primatem z brehu jezera Malawi.
  honolulu - Katolik, coz je lepsi Krestan.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Smazat
  2. A kdo je horší křesťan - presbyterián Trump?
   Existují nějaké hitparády?

   Smazat
 15. Kampak se zatoulal můj komentář, o němž mi tvrdíte že byl přidán? T

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 19:24) Myslíte tohle?

   (19:21) Celá ta debata o tom co, kdo a jak je na prd. Trump stejně jako Clintonová jsou představitelé na naší Zemi vládnoucího kapitalistického systému. Jeden jako druhý nemají a nemohou mít stejný zájem s těmi, kdo skutečně vytvářejí tento materiální svět. Jejich zájem je zcela protichůdný. To je objektivní realita, ať už je jejich zápolení skutečné, nebo wrestlig. Vzpomeňte na Einsteina (nechci mluvit o Marxovi, protože při tomto jménu naskakuje zastáncům tohoto zdegenerovaného systému vyrážka), který věděl, že kapitalismus přivede svět k zániku už jen tím, že jej bezohledně rabuje. Taková je jeho podstata a nikdy a nikdo to v rámci jeho fungování nemůže změnit. Jediným řešením je změna celého společenského systému. A toho ani Trump a jeho okolí není a nemůže být schopen. T

   Smazat
  2. Ano, Trump (jako mnozí před ním) atakuje onu ZDÁNLIVĚ přijatelnější formu kapitalismus, která si říká liberální demokracie. Dělá to s podobnou argumentací jako Mussolini, pochopitelně poněkud dobově upravenou.

   K tomu (19:21) jako vhodná doplňková četba článek znamenitého dramatika Romana SIKORY - Fascinující doba
   http://a2larm.cz/2016/11/fascinujici-doba/

   Smazat
  3. T R U M P J E S I G NÁ L !

   a o tom to je ....
   j.

   Smazat
  4. (20:07)
   Jo, jenže bohužel spíš pro první a ne pro druhou signální soustavu.

   Smazat
  5. 20:12
   ....a ty jsi ve třetí,viď?

   Smazat
  6. (20:46)
   Ta otázka by byla namístě teprve ve chvíli, kdyby Vám nečekaně začala fungovat ta druhá, Gnädigste - Einbildung ist auch eine Bildung.

   Smazat
  7. (pražska vlaštovka 10.listopadu 2016 20:46)
   - Ale ale holubičko, koukám, že první signální soustava Vám ohlásila, že na Vás někdo zaútočil.
   Chtěl jsem upozornit na obecný fenomén: způsob jak dnes hodně lidí reaguje.
   To, že jsem reagoval pod Vaším příspěvkem neznamená, že jsem mluvil o Vaší osobě. (Neznám Vás a nemám důvod se o Vás zajímat.)

   Smazat
  8. 20:52
   jak jsi na to přišel ,Kopecký, na tu moudrost
   v němčině? Slovní hříčka nebo tvé myšlenkové
   zajiskření?asi pouze chuť jedovatit,viď?
   tak si trhni nohou!příště to tu můžeš předvést v hotentotštině ,my víme ,že jsi polyglot!
   j.

   Smazat
  9. A vy 21:22
   si můžete na rozdíl od Kopeckýho ,
   trhnou oběma!
   buďte rád,že mně neznáte;
   možná byste měl pak důvod se o mně zajímat...
   jenomže o takový,jako jste vy,
   se zase nezajímám já...
   a představte si,
   stačí pár vět z vašeho ideového rejstříku
   a vím,kam vás zařadit; troubo!
   j.

   Smazat
  10. "...možná byste měl pak důvod se o mně zajímat..." - zajímat, abych zjistil - co?:

   Například to, že padělatel dokumentů a oblíbenec holých lebek a podobných vypatlanců po celé Evropě, David Irving je podle ´pražske vlaštovky´ "úžasný člověk a vynikající spisovatel" a "oběť židovského komplotu".
   http://www.nwoo.org/2015/11/27/david-irving-kriminal/
   Hmmm .....

   Smazat
 16. To, co píše Martin Kunštek je - škoda, že se tu objevuje tak vzácně - velmi zajímavé.

  Jen bych se z těch kuloárů rád dozvěděl, jak to tedy bylo, když "Bohuslav Sobotka (ČSSD) vydal svým poslancům rozkaz, že zákon musí projít" - proč žádný z poslanců ČSSD nehlasoval pro? Co jim to tedy vlastně vydal za rozkaz? - Nejde mi vůbec o to zastávat se Sobotky nebo kohokoli jiného z té party; jen mi to nějak nepasuje dohromady.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honzo ale ty se zastáváš Sobotky pořád a píšeš, že to ti o to nejde. Možná ti jde o to, aby někdo Sobotku na tvojí loajalitu upozornil. Nedělej si marné iluze, takhle to tam nechodí. Sobotkovi podržtašky o konkurenci nestojí a brzy začnou otáčet po větru.

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.