Reklama

.

.

pondělí 21. listopadu 2016

Co nového na frontách v Sýrii a na Donbasu? Kde a proč se aktuálně střetávají Rusko s Amerikou? A kde naopak spolupracují? Více ve svodkách Boženy Weitingerové.

Napsal/přeložil: Božena Weitingerová
Úvahy o kalifornské ambasádě v Rusku, Turecko na cestě do Šanghajské organizace pro spolupráci a další krátké zprávy

1; Lotyšští Rusové jsou připraveni se postavit proti základně NATO. Liepāja představuje obrovskou vojenskou hodnotu a může se stát součástí ještě daleko složitějšího plánu.

2; Jmenování generála do Bílého domu předznamenává sbližování s Kremlem. Poradcem prezidenta USA pro národní bezpečnost se stal generál Michael Flynn, který vyzývá k tomu, aby USA bojovaly v Sýrii proti společnému nepříteli bok po boku s Rusy.

3; Prokrustovo lože Bílého domu a Trumpovy metamorfózy. Po uplynutí nějakého času od Trumpova přestěhování do Bílého domu se Američané i celý svět mohou stát svědky Trumpovy určité proměny.

4; Vítězství Majdanu: Ukrajina zaostává za Albánií ve financování vědy. V úrovni financování vědy Ukrajina zaostává za takovými zeměmi, jako je Rumunsko nebo Albánie. A v Polsku je na jednoho vědeckého pracovníka vynakládáno třikrát až desetkrát více prostředků než na Ukrajině.

5; Žádné „Minsky“ Ukrajina plnit nehodlá! Minské dohody z let 2014 a 2015, které měly zastavit válku na východě Ukrajiny a navrátit Donbasu normální život, nepřinesly užitek nikomu kromě Alexandra Lukašenka.

6; Na ministerstvu propagandy byl nalezen rukopis, který přesně popisuje, jak zradu národa interpretovat jako vítězství. Ideologický boj se vede už o každý den přežití „revoluce důstojnosti“, neboť každý nový den už je jen horší než ten předchozí.

7; Putin a prezident Filipín se setkali v Peru. Duterte přiznal, že se na setkání s ruským prezidentem velmi těšil.

8; Peruánka se chtěla protlačit k Putinovi, ale byla zadržena ochrankou. Peruánka Julia Castro, která se zabývá výrobou oděvů, se v sobotu během summitu Asijsko-tichooceánské ekonomické spolupráce pokusila darovat Putinovi vlastnoručně vyrobený svetr, ale byla zadržena ochrankou.

9; Doufám, že se za prezidenta Trumpa vztahy s USA zlepší, říká Si Ťin-pching. Lídr Čínské lidové republiky počítá s tím, že výměna administrace s sebou přinese zlepšení dvoustranných vztahů.

10; V Kyjevě dav opilců zbil hlídkovou policistku. V centru Kyjeva na Vasilkovské ulici během vyšetřování dopravní nehody opilí kolemjdoucí zbili policistku – zástupkyni náčelníka roty.ˇ

11; Začali si „tykat“: Japonský premiér čeká Putina na oficiální návštěvě. Během setkání se Šinzó Abem ruský prezident poznamenal, že vztahy Moskvy a Tokia se posouvají vpřed.

12; Každý dolar investovaný do Ukrajiny uspoří tisíce, které by byly nutné pro zadržování Ruska, řekl Parubij. Elegantně žebrat o peníze u mezinárodních organizací je dovednost, kterou musí ukrajinský politik ovládat především.

13; V Jemenu pálí po Saúdech z ruských Pečeněgů. Na síti se objevily fotografie jemenského povstalce (Húthie) vyzbrojeného kulometem Pečeněg ráže 7,62 mm.

14; A proč se takto nepostupovalo před třemi lety v Kyjevě? Více než 160 demonstrantů, kteří zorganizovali protestní akci v Haagu proti policejnímu násilí a útlaku ze strany vlády, bylo zadrženo v Nizozemsku. Jako důvod stačilo, že si demonstranti přes zákaz úřadů zakrývali tváře.

15; Doněcká vodárna je bez proudu. Všem obyvatelům Doněcka a Jasinovaté se doporučuje udělat si zásobu pitné vody.

16; Ostřelování po celé délce fronty. Pod palbou je Doněck, Jasinovataja i Gorlovka. Ukrajinská armáda večer i v noci vystřelila 308 dělostřeleckých nábojů a min na okraje Doněcka, Gorlovky, Jasinovaté a jižní obce Doněcké republiky.

17; Neočekávejme hned to nejhorší. Barack Obama vyzval Američany, aby poskytli Trumpovi čas.

18; Stoupenci nezávislosti Kalifornie chtějí otevřít velvyslanectví v Rusku, píší média. Iniciativa Yes California, která požaduje odtržení Kalifornie od USA, chce otevřít velvyslanectví v Rusku.

19; Rusko nevyhrožuje, ale jen předvádí svou sílu, říká generál NATO. Rozmístění ruských vojsk u břehů Sýrie ve Středozemním moři není nepřátelské gesto, nýbrž jen demonstrace prostředků, kterými Rusko disponuje, aby dosáhlo svých cílů, myslí si šéf vojenského výboru NATO generál Petr Pavel.

20; Okolí Dokučajevska bylo ostřelováno z Gradů. Byly poškozeny obytné domy. Ukrajinští vojáci ostřelovali z raketometů Grad obec Styla poblíž Dokučajevska. Byly poškozeny tři domy.

21; Polské a ukrajinské protesty nezabrání Severnímu proudu, píší rakouská média. Navzdory námitkám ze strany Polska a Ukrajiny hledá rakouský koncern cestičky k realizaci projektu „Severní proud – 2“.

22; Erdoğan prohlásil, že zvažuje vstup Turecka do Šanghajské organizace pro spolupráci, která je alternativou k Evropské unii, a už uskutečnil rozhovory s prezidenty Ruska a Kazachstánu Vladimirem Putinem a Nursultanem Nazarbajevem.

23; Ukrajinští zaklínači Trumpa? Není třeba se vzrušovat. Kanadsko-ukrajinský blogger Oleg Ponomarjov, který se úspěšně vydává za analytika a je známý mnoha svými hloupými politickými prognózami, prohlásil, že Trumpův manévrovací prostor se zužuje a nakonec nebude moci opustit kurs strany.

24; Šokující ostuda SBU. Mediální expert Anatolij Šaríj komentuje halasně probíranou historku s údajným únosem a úžasným osvobozením Ilji Bogdanova – přeběhlíka, kterého na Ukrajině s oblibou nazývají „důstojníkem FSB“, přestože byl jen řadovým celníkem kontrolujícím vyvážené ryby.

25; Náčelník zastřelil podřízeného, aby mu nemusel vydat výplatu. V Kyjevsko-Svjatošinském okrese byl pro vraždu podřízeného zatčen třiatřicetiletý muž.

26; Hromadná rvačka mezi bílými a černými v Texasu. Policie používá násilí. Srážka mezi skupinou na podporu práv bílých a skupinou na odporu práv Afroameričanů proběhla ve státě Texas. Policie zadržela osm lidí.

27; Televizní stanice Zvezda zveřejnila záběry z posledního velkého setkání ruského prezidenta Vladimira Putina za účasti bývalého ministra pro hospodářský rozvoj Alexeje Uljukajeva.

28; Mexičan vykupuje řády z Velké vlastenecké války a vrací je rodinám hrdinů. Mexičana Eduarda Cruize, který je povoláním klenotník, natolik nadchl hrdinský čin sovětského lidu ve Velké vlastenecké válce, že se rozhodl přispět k zachování paměti o hrdinech těch let.

29; Je třeba odmítnout mučení pomocí vody, říká McCain Trumpovi. Rusofobní senátor, kterého mučili vodou během války, tvrdí, že kašle na názor prezidenta USA.

30; Obamova „přítelkyně“ se nyní ocitla mezi Trumpem a Putinem, píše Bild o postavení Angely Merkelové. A co může od obou pánů nyní čekat, zatím není vůbec jasné.

31; Velení Doněcké republiky evakuovalo tělo civilního obyvatele, který zahynul u Gorlovky. Hlídka mise OBSE se na místě v době evakuace neobjevila.

32; Přední dobrovolník a aktivista Majdanu přiznal, že Janukovič byl mnohem čestnější než současná vládnoucí moc. Uplynuly pouhé tři roky a vavříny Majdanu prudce vadnou. Už i ti nejhorlivější přiznávají, že Janukovič nebyl zas tak špatný.

33; Zabarikádujeme se a budeme čekat na Rusy, říkají lotyšští dobrovolníci. Skupina dobrovolníků přísahala, že bude svěřenou budovu v Rize hájit do posledního muže.

34; Trump dokáže napravit i ten nejhorší Obamův neúspěch, píše Time. Pokud Trump chce dokázat jiným světovým vůdcům, že ví, co dělá, pak jeho zahraničně-politický kurs musí začít pokusy zlepšit vztahy s Ruskem, píše list.

35; V Krivém Rogu policisté ignorují dopravní nehodu. Na internetu bylo zveřejněno video, na kterém hlídková policie Krivého Rogu nepředvádí příliš chuti do práce, naopak se z místa události kouká ztratit dříve, než ji posádky nabouraných vozů spatří a požádají o spolupráci.

36; Ukrajinská armáda přišla o devět lidí při pokusu o průlom obranné linie Doněcké republiky. Eduard Basurin zveřejnil i výši ztrát ozbrojených sil Doněcké republiky v bojích za posledních několik dní.

37; „Minipropaganda“: Německé rádio učí německé děti nenávidět „špatné Rusko“. Autoři německého rozhlasového pořadu „Kakadu“ pro děti do dvanácti let věnovali jedno z vydání vyprávění o tom, jak „zlé Rusko vede válku na Ukrajině a v Sýrii“.

38; Zápas v rámci mistrovství Ukrajiny mezi mužstvy Arsenal a Oboloň-Brovar skončil hromadnou rvačkou fotbalistů.

39; Ekonomika Ukrajiny už opustila jednotku intenzivní péče a vykazuje znaky uzdravování, říká Porošenko ve svém projevu u příležitosti Dne důstojnosti a svobody.

40; Rada patriarchy Kirilla pro mě znamená mnoho, říká Putin. Ruský prezident promluvil o svých vztazích s nejvyšším představitelem Ruské církve v den jeho jubilea.

41; Souboj ruského a gruzínského zápasníka skončil hromadnou rvačkou. Na konci sportovního souboje gruzínský borec vyprovokoval konflikt, když udeřil Šarafetdinova do obličeje.

42; V očekávání dalšího Majdanu zavírají v centru Kyjeva metro. V předvečer pondělního dění v hlavním městě Ukrajiny jsou přijímána zvýšená bezpečnostní opatření.

43; Trump uvažuje o „příteli Ruska a Putina“ pro funkci státního tajemníka. Kongresman, který se zná s prezidentem Ruska, se dostal na seznam kandidátů na funkci amerického ministra zahraničí.

44; Speciální operace u Damašku: Byla zlikvidována teroristická skupina, osvobozeno území. Ozbrojenci opouštějí Han eš-Šejš. Politické vedení syrské armády zveřejňuje záběry ze speciální operace z Východní Guty. Zde, na předměstí Damašku, uchystali vojáci na teroristy past.

45; Dá se za Trumpa vůbec žít? Ukrajinští politici v panice utíkají k velvyslankyni USA. V týmu nově zvoleného prezidenta USA Donalda Trumpa už během předvolební kampaně učinili závěry ohledně ukrajinské moci a určitě se nechystají cokoli prominout.

46; U Doněcka byl zlikvidován velitel rozvědky elitní ukrajinské horské pěchotní brigády. Nedaleko obce Peski u Doněcka byl zlikvidován velitel výzvědné jednotky Konstantin Šramko.

47; Strelkov a Jaroš si vyměnili vzájemně „komplimenty“. Nedávno Igor Strelkov vyjádřil svéráznou „úctu“ vůči Dmitriji Jarošovi tím, že jej nazval „důstojným“ nepřítelem.

48; Obrovské kolony s posilami pro syrskou armádu přijíždějí do Aleppa před masivním útokem. V koloně přijíždějí stovky vojáků syrské armády ze sousedních provincií.

49; Vojáci NATO trénují na litevských polygonech. Rozsáhlá vojenská cvičení Severoatlantické aliance „Železný meč“, zaměřená na odražení případné vojenské hrozby, se konají v Litvě.

50; Putin krátce promluvil s Obamou na summitu v Peru. Summit v Peru se stal posledním velkou mezinárodní akcí, které se Obama účastní ještě jako prezident.

51; Marine LePen vede nad Sarkozym v popularitě o téměř 30%. V únoru oznámila LePenová své rozhodnutí ucházet se o funkci francouzského prezidenta.

52; Američtí senátoři trvají na tvrdé pozici vůči Rusku. Američtí senátoři kritizovali prohlášení Donalda Trumpa a jeho spolupracovníků o Rusku a potvrdili svou připravenost uskutečňovat tvrdou politiku vůči Moskvě.

53; Turecká letadla zaútočila na syrské město Manbidž, píší média. Turecká letadla zaútočila na jeden z bodů, kde jsou dislokováni bojovníci vojenské rady Manbidže.

54; Teroristé Islámského státu zlikvidovali v okolí města Al-Báb v provincii Aleppo tři americké tanky, bojové vozidlo pěchoty a buldozer turecké armády.

55; Melania Trump se synem se nebudou stěhovat do Bílého domu, píší média. Manželka zvoleného prezidenta USA Donald Trumpa Melania a jejich syn Barron se po inauguraci v lednu 2017 nebudou stěhovat do Bílého domu.

56; Putin řekl, že jej tajně pokřtil otec Patriarchy Kirilla. Podle Putinových slov před několika lety se Patriarchy zeptal, jak se vlastně dostal do církve, a Patriarcha mu řekl, že křtícím knězem byl jeho otec.

57; Co se ve skutečnosti děje v Donbasu. Odpověď ukrajinské novinářce. Známý doněcký publicista Konstantin Dolgov ironicky komentuje článek ukrajinské novinářky o Donbasu. Prakticky ji usvědčuje z dvojího metru. Novinářka se vysmívá politickému vedení Doněcké republiky za věci, které naprosto běžně dělají i evropští státníci (ochranka, sázení stromů za přítomnosti novinářů apod.).

58; S Trumpovým příchodem začíná stávající světový řád odpočítávat poslední minuty, říká Viktor But. Podle názoru podnikatele vítězství republikána v prezidentských volbách v USA bude mít za následek vítězství naprosto stejných sil i v Evropě.

59; Ozbrojenec ATO spáchal sebevraždu v Krivém Rogu. Voják předtím procházel depresemi a propadl alkoholu.

60; Čím se zabýval Putinv Peru, zatímco v Lisabonu opravovali porouchaný Il-96 s kremelskými novináři? Byla zveřejněna reportáž ruského novináře Dmitrije Smirnova ze summitu APEC v Limě.

61; Lídři summitu APEC se nechali vyfotografovat s peruánskými plášti přes rameno.

62; V Paříži došlo ke srážkám na shromáždění na Erdoğanovu podporu. Ke srážkám došlo mezi nimi a skupinou zhruba 50 Kurdů, kteří vyjadřovali svou nespokojenost s politikou tureckého prezidenta.

63; V okupovaném Kramatorsku byl odhalen bordel, kde obsluhovali nezletilé. Místnost masážního salonu se nacházela v centru Kramatorska, ale uvnitř nebyl ani jeden masážní stůl, jen dvoulůžka.

64; Sarkozy v poli poražených. První výsledky primárek ve Francii. Bývalý premiér Francie François Fillon s velkým náskokem vede v primárkách pravicových a centristických sil. Na druhém místě je bývalý předseda vlády Alain Juppé. Exprezident Nicolas Sarkozy je mimo šanci projít do druhého kola.

65; Trump by měl brát Putina vážně, říká Henry Kissinger. Politik a expert v oblasti mezinárodních vztahů Henry Kissinger prohlásil, že Obamova administrativa používala v komunikaci s prezidentem Putinem přezíravý tón.

66; Severoatlantická aliance nepovažuje Rusko za nepřítele, říká velitel námořních sil NATO. Jak poznamenal viceadmirál Clive Johnstone, NATO se pokouší pochopit Rusko a zároveň nepoškodit své zájmy.

67; Doněcký novinář Denis Selezňov s humorem vypráví o hlavních událostech uplynulého týdne na Ukrajině, konkrétně o reakci ukrajinských „patriotů“ na vítězství Donalda Trumpa a proruských kandidátů v Moldávii a Bulharsku, o masové nespokojenosti Ukrajinců se zlodějskými cenami za energie a o očekávání třetího Majdanu kyjevskou mocí.

68; S Ruskem je potřeba být připraven na vše, říká prezidentka Litvy. Prezidentka Litvy DaliaGrybauskaitė považuje svého ruského kolegu za nebezpečného a nepředvídatelného.
Zdroj: rusvesna.su

12 komentářů :

 1. Odpovědi
  1. Dokonalý důkaz o tom , kdo tady lže podvádí a brutálně manipuluje s lidmi a Rusko to opět zase jednou prokazatelně a jednoznačně NENÍ, milí SSsluníčkáři!!!!!!!

   Jste to zase jednou a OPĚT VY a Vaše PROPAGANDISTICKÁ RUSOFOBNÍ, XENOFOBNÍ A HATERSKÁ PROPAGANDA!!!!!

   White helmets : organizace placená USA a EU, operující na Teroristy držených částech Aleppa, kandidát na " Nobelovu cenu míru "

   Chyceni při činu, lži, propagandy a mnaipulace :)

   Táááák pěkně se nachystáme, čekáme VŠICHNI TŘI, zraněný (s moukou posypaným obličejem, smrtelně bledý, ale s krkem úplně čisťoučkým a bez "prachu") i OBA "záchranáři" ( v čisťounkých uniformách s obřím logem na zádech a se svými white helmets :) ), na klapku a šup, klapka je tady a tak honem VŠICHNI TŘI NAJEDNOU DO AKCE :)

   Ubohá "oběť" Ruské bestiality z fleku oživne a křičí a křičí a "trpí a trpí" :) oba hrdinní "záchranáři" zachraňují a zachraňují (tahají "zraněného, o kterém nemohou tušit, jestli nemá zranénou páteř, rychle a "šikovně, přímo z díry, do které tak krásně a přesně zapadl ;) ), jak se na Američany, Eurofašisty a Sorošem placené "hrdiny", kandidáty na Nobelovu cenu míru patří :)

   Kluci jedni záchranářští, čisťounští, naleštěné botky, uniformy, rukavičky, přilbičky, zrovna jako by vylezli z maskerny i s tím "zraněným" který má špinavý "od prachu" jenom obličej a na krček potvůrka maskér zapomněl :)

   White helmets byli natočeni s ISIS jak oslavují jejich úspěchy, účastní se poprav ISIS a popisují jak likvidovali těla vládních vojáků, svoloč, muslimští teroristé, jednou pro vždy usvědčení podvodníci a lháři, podvodníci a lháři které platí EU, USA :(

   Takže vlastně ideální kandidáti na Nobelovu cenu míru :( asi tak jako ten Keňan, co se konečně pakuje z bílého domů.

   Tak máme to v "kufru" a šup s tím na naše stránky a do Reuters a podobných "objektivních" agentur :)

   A jéje, po pár hodinách si toho někdo všimne????
   Honem vymažeme a tváříme se jako obvykle, to je ruská chyba, že ten chlap posypaný moukou vlastně ani nebyl zraněný, vlastně ani nebyl v Aleppu, vlastně ani nebyl :)

   No a samozřejmě že to osobně řídil Putin.

   SSsluníčkáři, Rusofobové a podobní xenofobní hateři, je mi Vás a Vaší slepoty, normálně lidsky líto :(

   https://www.rt.com/viral/367775-white-helmets-mannequin-challenge/

   Vymazat
 2. Vse je porad ve hre, i kdyz Trump vyhral volby. Bud Trump je jeden z nich , ci neni. Kdyz neni pak se proti nemu formuji site vlivnych, jejichz investice v Cine jsou v riziku. A oni maji vice penez v Cine, nezli v USA. Trump bude muset kompromisovat , a bude v rizikove posici ze nezvladne ekonomii. Tak ztratil Cank Kai Sheck Cinu, udelali mu nezvladnutelnou inflaci a ekonomicky chaos v Cine a Cina ho vykopnula a a Cinu dostal Mao. A ani honolulu mu nepomohl, vlastne svecena voda.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tvůj názor na čínskou historii je vskutku objevný.

   Vymazat
 3. Zdroj: rusvesna.su - tak to mluví za vše ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pravil Pepek Vyskoč,tak to mluví za vše!

   Vymazat
  2. Dík tomuhle webu jsem znal pravduv době kdy se komentátorským idiůtkům z ČT tak prášilo vod tlam že nebylo v pokoji vidět! Konkrétní příklad vole jo: když se bojovalo u Luhanska, tak z rusvesny jsem přesně věděl, že ukornácky odrazili u železniční stanice Luganskaja. Kdežto v tu samou dobu u nás debílek Železný ohlásil kyd z produkce ukronacistické propagandy: "Právě padl Lugansk!". Tak jsem mu hned do redakce zpráv napsal, aby si sem tam místo zakrývání lysinek na makovici ve volný chvíli zašel na poctivý ruský weby kde by zjistil že takový pád je vysoce nepravděpodobný ! Příště by moh takto se stejnou "lehkostí" ohlásit třebas pitominu typu že "právě padla Moskva!":)))

   Vymazat
  3. Těma kydama v ČT a jinde, odporujícíma zdravému rozumu už neoliberální svaz mládeže respektivě jeho ideologicko-výkonna "tvůrčí" složka, odehnal všechny kriticky a samostatně uvažující dospělé osoby od braní tohoto cirkusu vážně. Vidím to kolem sebe v práci a jinde... Zůstávají naivní děti, zapšklí důchodci, prospěcháři drobného zrna ( Pepek ) a také hlupáci. Nevím nevím s takovou tu pyramidu krasného, demokratického a prosperujícího světa ( 7x7x7 ) nevybudujete:)

   Vymazat
 4. Ty raději nemluv,ty skrytá hodnoto lejnolahvárenský žumpy !!!

  OdpovědětVymazat
 5. Další bod je,USA bude prosazovat demokracii,demokraticky a ne zbraněmi.

  OdpovědětVymazat
 6. Schyluje se k souboji civilizací. Nejedná se primárně o konfrontaci domnělého „křesťanského Západu“ s islámem. Jednak proto, že moderní „Západ“ dávno přestal být křesťanským a měl by tedy být vnímán jako post-křesťanský. Mimoto, muslimský svět není jednotný a postrádá zdroje potřebné k jakékoliv významné konfrontaci s anglosionostickým impériem. Dokud se Čína, Latinská Amerika nebo nějaká jiná civilizace doopravdy nevzchopí a nezvrátí poměr sil v současném světě, bude Rusko pořád jedinou zemí, která se nebojí otevřeně stavět na odpor západnímu politickému systému a jeho ideologii. Moderní Rusko je jak schopné, tak ochotné postavit se dominantní západní ideologii (od kapitalismu k přesvědčení, že homosexualita je normální a zdravá podoba lidské sexuality) prostě proto, že je v pozici dědice a pokračovatele křesťanské římské říše. Posledních přibližně 300 let platilo, že Rusku, obecně vzato, vládla západní elita, která ovšem vždy zůstala jakýmsi cizím elementem uvaleným na ruský národ a nikdy s ním plně neidentifikovala. V Putinovi Rusko konečně našlo vůdce, který nezastává zájmy této cizí elity, ale spíše zájmy velké většiny obyvatel - Putinova popularita je proto také obrovská. A to je další z věcí, který děsí Západ, přesněji řečeno západní elity, které se nyní cítí ohroženy nukleární velmocí, která se jim staví do cesty v jejich snahách o ovládnutí celé planety. Je nemožné předpovědět, co dalšího nastane. Ale působí to na mne dojmem, že tento prastarý konflikt mezi fundamentálně odlišnými spirituálními světy spěje, ať už dopadne jakkoliv, k nějakému rozuzlení v blízké budoucnosti.

  OdpovědětVymazat
 7. To mě těší, že jsme Češi. Moc se mi líbí, jak tem náš papírovej generál (Petr Pavel) hodil brzdu. Co by ještě před třemi týdny označil za nebezpečí a bubnoval na poplach, je už, tu máš Káčo lívanec, "demonstrace prostředků". Tak to jsem zvědav na ty jeho kotrmelce v lednu; to budou panečku veletoče.

  OdpovědětVymazat