Reklama

úterý 1. listopadu 2016

Co se musí ještě stát, aby představitelé evropské civilizace řekli STOP!


Yekta Uzunoglu
1. 11. 2016
Nelze lépe popsat současný stav Turecka, než jak kdysi popsal příchod nacismu v Německu německý teolog, luteránský pastor, zakladatel a vůdce Vyznávající církve Martin Niemöller.
"Nejdřív přišli pro komunisty, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl komunista.
Pak přišli pro Židy, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl Žid.
Pak přišli pro odboráře, a já jsem se neozval, protože jsem nebyl odborář.
Pak přišli pro katolíky, a já jsem se neozval, protože jsem byl protestant.
Pak přišli pro mě a tehdy už nezbýval nikdo, kdo by se mohl ozvat." 
 
Ale ani on by se pravděpodobně nemohl ani domýšlet, že může existovat něco ještě zrůdnějšího, než je německý nacismus, dnešní zrůdný turko-islamistický fašismus, nad kterým zůstává stát představivost i těch nejzrůdnějších. Realita je o to tragičtější, že vše se odehrává v zemi, která je členem NATO a je sousedem zemí EU a kandidátem na členství v EU, přímo před nosem kontinentu, který sám sebe vnímá jako kolébku naší současné civilizace. Odehrává se to nikoliv někdy ve čtyřicátých letech minulého století, ale nyní v 21 století, kdy země kolébky naší civilizace už prošly všemi možnými zrůdnými ideologiemi a mohlo by se oprávněně očekávat, že již nedovolí vznik něčeho ještě zrůdnějšího než to, co již zná, vznik turko - islamistického fašismu. 

Rozbonbardovani historicke casti tisiceleteho mesta Amed ( turecky Diyarbakır)

Tento druh fašismu začal před dvěma roky bombardovat svoje vlastní města zbraněmi, jejichž část pochází právě ze zemí naší evropské civilizace. V historické části tisíciletého města Amed (turecky Diyarbakir) nezůstal kámen na kameni, přitom toto město bylo ještě nedávno „adoptované“ UNESCEM. Copak Hitlerovci zničili staré město či synagogu, nebo židovský hřbitov v Praze? Ale ani tehdy nezvedli ani v Turecku, ale ani v Evropě, své hlasy ti, kteří sami sebe vnímali jako demokraty. Pak začalo bombardování Kurdů mimo území Turecka, Kurdů co, jako jediní již tři roky téměř s holýma rukama bojují proti IS -zrůdám a všichni opět mlčeli. Po té pod záminkou pokusu o převrat v Turecku přes noc propustili cca 100.000 zaměstnanců státní správy a desítky tisíc z nich uvěznili. Aby kapacita věznic, které svým vybavením odpovídají zařízení na mučení ve středověku, vydalo Turecko zákon, podle kterého propustili i vrahy, jen aby "uvolnili" místa pro "zrádce". Zavřeli víc než šestnáct universit a stovky škol včetně mateřských školek, desítky televizních stanic, novin, časopisů a rozhlasových stanic a opět civilizovaný svět stále mlčel.

Každý den přicházejí z věznic zprávy o "umírajících" protiprávně uvězněných osobách.

Uveznene turecke spisovatelky pani Aslı Erdoğan a Necmiye Alpay
 Uveznena starostka kurdskeho mesta Amed pani Gülten Kışanak 
 

Desetitisíce Kurdů žijí pod stany nebo u příbuzných ve vesnicích a křičí do světa o pomoc, aby se mohli vrátit do svých měst rozbombardovaných tureckou armádou.

Před pěti dny byla uvězněna demokraticky lidem zvolená starostka neoficiálního hlavního města Kurdistánu - města Amed (turecky Diyarbakir) tak, jako byly uvězněny téměř všechny starostky kurdských měst.

Mezitím byli uvězněni stovky novinářů a nejrenomovanější spisovatelé, o kterých nejsou pochyby, že nikdy v životě nepatřili do žádné politické strany. Jediný, kdo ještě není uvězněn, je Orhan Pamuk, nositel Nobelovy ceny za literaturu.

A dnes? Dnes byli uvězněni všichni novináři, kteří nestačili utéct do Evropy, novináři z nejstaršího deníku turecké republiky Cumhuriyet, kterému dal jeho jméno samotný zakladatel "moderního" Turecka Mustafa Kemal Atatürk.

Sepisováním zločinů na úkor našich společných lidských hodnot ze strany turko - islamistických fašistů můžu strávit dny a dny a to jsem jen soukromá osoba, ale instituce jako je NATO, EU, OSN mají o jejich zločinech daleko podrobnější informace než já, ale přesto stále mlčí.

Dnes konečně Martin Schulz jakožto předseda zákonodárného sboru evropské civilizace laskavě prohlásil, že tím je překročena "červená linie", nic víc, nic méně, než uším dobře znějící prohlášení. Ale aby svolal Evropský parlament k mimořádnému jednání, nebo aby se obrátil na Radu Evropy či na NATO, to neudělal ani náhodou. Přitom právě Martin Schulz před nedávnem přijal šéfredaktora tohoto nacionalisticko -liberálního deníku Cumhuriyet , který z obav o svůj život opustil Turecko a od něj se nechal Schulz podrobně informovat o stavu Turecka, získal informace z první ruky a od erudované osoby. V reakci na tento rozhovor Turecko zakázalo manželce šéfredaktora opustit Turecko.

Co se musí ještě stát, aby představitelé evropské civilizace řekli STOP!

Při dnešních technologiích nemůže nikdo jednoho dne v Bruselu říct podle vzoru Norimberského procesu: "ich habe das nicht gewusst"!

Možná k tomu ani nedojde a tento svérázný hybridní druh fašismu rozloží Evropu dřív, než se někdo ozve, protože už tady nebude zbývat nikdo, kdo by se ozval, tak jak to popsal Martin Niemöller tehdy...

9 komentářů :

 1. lidi ctete hlavne vsichni volici ano:
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/To-je-bomba-Chysta-se-pry-nove-politicke-spojeni-ktere-da-Cesku-novou-vladu-460817

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. "...prý..."

   Smazat
  2. Anonymní1. listopadu 2016 11:31 tomu ver ze se eu poskoci spojej

   Smazat
  3. Nenažraný oligarcha Bureš udělá všechno pro mamon! I s vlastizrádcem Hermanem a ostatními "lidovci" se spojí proti zbytku národa. Vždyť proto vstoupil do politiky a oslové má dávají své hlasy.

   Smazat
 2. Vždy to začíná nějakým majdanem, jarem, sametem, barvami a končí to koncentráky a šibenicemi. Vždy jsou lidé, kterých se to dlouho netýká a navíc mnozí si zacpávají uši a zavírají oči, někteří se spokojí jen s růžovými brýlemi a sluchátky v uších. A pak najednou se diví, že městská či státní policie zasahuje na Staromáku 28.10.2016, jako by byl 17. listopad 1939 nebo 1989. No jo, ono se nás to vlastně netýká, zatím. Lidé nebdí, kapitál ano! A jeho sluhové jsou dobře vycvičení pořízci na zabíjení plebejců.

  OdpovědětSmazat
 3. volte TOP09, kdo nevolí TOP09 tak takového neposlušného občana postavit mimo zákon a odsunout do Ruska protože takoví nemají v západní demokraciji co hledat a nebrat civilizovaným EU občanům životní prostor.

  OdpovědětSmazat
 4. Ale Turecko je dulezity spojenec ,neco neklaplo v americke rezii prevratu neb Erdogan je Sultan a ted holt cisti.Jeste se nevi zda bude pro RUSKY CI SVUJ CI PROAMERICKY OPET.Je to proste bordel ale ten byl cely muj zivot ale nikdy nebylo tak blizko k velkemu pruseru jako ted . Neocons v americe jsou proste mimo kontrolu a babizna Killary ktera se jiz osvedcila jakozto jejich slouha je v popredi zajmu.Tezko taha svou tezkou prdel po schudcich do letadla ale jeji touha po moci ji nedovoli delat babicku pro jeji otlemenou dceru .Je to proste kandidat a musi byt prosazena,a na Trumpa stale chystaji nove podrazy neb se ho boji ,neb je nevyzpytatelny a ti v pozadi jako buzerant chrochtavy Kissinger Brezinski a dalsi zrudy Perle Wolfowitz atd brzy natahnou brka a neni jista nahrada neb neocons jsou ted zmateni a rozdeleni a oportunismus jede na plne koule.

  OdpovědětSmazat
 5. Ač mi Vůdce Turecka - náš spojenec v agresivním NATO,

  není nijak zvlášť sympatický, jedno se mu neupře,
  milý Uzunoglu :
  Na rozdíl od většiny evropských politiků, o těch českých ani nemluvě, si nenechá kecat do vaření - tj. do vnitřních záležitostí Turecka.
  Turecko má jednu z největších armád k poměru obyvatelstva a prezident je respektován jako opravdový Vůdce...

  Takže si na Turecko nikdo nedovolí vyskakovat, ani světový četník, protože pak prostě narazí...

  A votomtoje, Yekto.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. repektován jako opravdový vůdce?..dokud ho armáda poslouchá...a až nebude?...bože, je to čmoudcká nula, za kterou zatím, zatím stojí armáda....čas ukáže

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.