Reklama

čtvrtek 10. listopadu 2016

Co zamená vítězství Trumpa pro Rusko? Válka je odsunuta. Díky!


Jelena Chaněnkova
10. 11. 2016    zdroj
Rasistická bestie vítězí v Arizoně.
Nepřítel demokracie získal první místo v Michiganu!
Agent Putina vyhrál v Pensylvánii.
Donald vede v Texasu.
Trump je blízko vítězství na Floridě!
Vážený prezident Donald Trump je dnes očekáván ve svém věrném Washingtonu, říká nejnovější vtip, který se stal realitou.


Hlavní otázkou ruského čtenáře - a zcela to chápu - je, co to především znamená pro Rusko? Pro Rusko to znamená, ne-li okamžité zrušení sankcí, pak možnost jejich zmírnění v budoucnosti; ne-li okamžité ukončení expanze NATO na východ, pak počátek dialogu v tomto směru; ne-li normalizace situace na Ukrajině, pak možnost zasednutí k jednacímu stolu s adekvátním protějškem. Ale jak se říká, očekávej méně a nebudeš zklamán.

Britové již nadepsali své úvodníky "Brexit poamericku". Tento americký krok je opravdu odstoupením od zaběhnuté mašinérie globalismu. Trump slíbil, že eliminuje vliv cizích zájmů na politiku USA. Slíbil zavedení pětiletého zákazu, který zabrání, aby se bývalí úředníci Bílého domu a Kongresu stali po odchodu z veřejné služby lobbisty, a doživotní zákaz pro úředníky Bílého domu lobbovat v zájmu cizí vlády. Úplný zákaz pro zahraniční lobbisty na inkasování financí. Trump také navrhuje zrušení miliardových plateb, určených pro programy v oblasti změny klimatu a pro programy OSN. Známé jsou i výroky Trumpa ohledně Severní aliance: "nepotřebujeme NATO v jeho současné podobě. NATO zastaralo a my vydáváme na alianci neúměrné mnoho".

Pokud opravdu dodrží všechny své sliby, pak velmi brzy zůstane osamocený - bez podpory "progresivního světového společenství". "Chválí diktátory, jako je Vladimír Putin, a útočí na naše přátele: na premiéra Velké Británie, starostu Londýna, kancléřku Německa, mexického prezidenta a papeže", vytýkala mu Clintonová.Trump srovnával Obamu s ruským prezidentem Vladimírem Putinem: "Z hlediska vedení dostává známku 5 (česky 1, pozn. překl.) a náš prezident silně zaostává".

O premiérovi Velké Británie Davidu Cameronovi poté, co zkritizoval Trumpem navrhovaný zákaz ve věci muslimů, řekl: "Vypadá to, že nebudeme mít příliš dobré vztahy." Na podobnou kritiku londýnského starosty Sadiqa Khana Trump odpověděl takto: "Myslím, že to jsou velmi hrubé výroky a abych byl upřímný, zapamatuji si je". Trump je také kritický vůči německé kancléřce Angele Merkelové za to, že pustila muslimské běžence do země: "Všichni si mysleli, že to je skutečně velká vůdkyně, ale nyní je jasné, že je to katastrofa".

Po prohlášení mexického prezidenta Enrique Peña Nieto, že Trump používá stejný jazyk, který přivedl k moci Hitlera a Mussoliniho, Trump v rozhovoru s ABC řekl: "Nejsem tomu rád, samozřejmě. Nechci být srovnáván s Hitlerem, ale musíme být silní."

Když papež František navštívil mexické hranice, aby se pomodlil s migranty, řekl: "Myslím si, že nechápe nebezpečí otevřené hranice s Mexikem. Myslím, že Mexiko ho o to požádalo, protože chce, aby hranice zůstaly, jak jsou. Dostávají se tím k velkému jmění, ale my tratíme".

Nebojí se pokazit vztahy i s Kanadou i s Mexikem i s Čínou, což ukazuje na revizi a možnou renegociaci smlouvy o volném obchodu NAFTA a také odstoupení od ní, pokud strany nebudou souhlasit s novými podmínkami USA; na vystoupení z TTIP a z Transpacifického obchodního partnerství; na oficiální přiznání ČLR za měnového manipulátora.

Ale zatím Trump pociťuje jen nekonečnou vděčnost vůči svému národu.

Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová

55 komentářů :

 1. Jeleno, brzdi. Před kým by Putin strašil domácí obyvatelstvo teď? Na koho by svedl problémy kolabující ekonomiky? Na sebe? Bez vnějšího nepřítele by se začali Rusové ptát proč se mají tak na hovno a kdo za to tedy může když ne USA. A to si Putin nemůže dovolit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nebuď z toho smutný, že už ti ten zastydlý antikomunismus a válečné štvaní, fangličkářství tibetským otrokářským režimem, propagaci ukro-amerického nacismu a islámského klerofašismu, obhajobu útoků uprchlíváků na ženy a Cirkus Brady nežerou ani čtenáři MF Dnes. Jaký trest pro sebe navrhuješ za vlastizradu a otevření hranic muslimákům?

   Smazat
  2. 1:07
   Uvidíš sám, blbečku, jestli Putin někdy předstoupí před národ a prohlásí, že Rusko už nemá žádné nepřátele kteří by ho ohrožovali.

   A trest si ordinuji sám a dobrovolně. Každý den totiž čtu ty vaše konspirační rusácké pičoviny tady :-D

   Smazat
  3. 1:19 službu konající poskok nepřekročil obvyklý intelektuální horizont svůj, ani svých případných kolegů. Tužte se chlapci, jen tak dál, tak to svým páníčkům spolehlivě, dřív nebo později, prohrajete.

   Smazat
  4. Tak tohle vypada na Sandora co ma staly prescas pro BIS ktery take nespi a stale hleda nove nepratel .Jdi spat Sandor at te to neklepne a dozijes se duchodu,vzdy prvni v chatu a stejen idiotismy ,takze s pozdravem tahni treba do prdele vole

   Smazat
  5. 1:19
   Ty jsi ale bystrý a rychlý, kašpárku. Jak rychle nastupuješ na noční, a vždy první! A jak hned všechno víš, zvláště jak to je a bude v Rusku. A co budeš dělat, až se dříve nebo později spojí Trump s Putinem? Na jaké téma se budeš zesměšňovat pak, amrdole?

   Smazat
  6. Ty seš naprostý magor ! Evidentně jsi utekl z klecového lůžka a prášky také nebereš. Ale lidé tě jednou chytnou a utratí jak prašivého psa !

   Smazat
  7. Jenom 13 minut po otištění článku? Vždy připraven,že. A sám a tolik, tolik smutný.

   Smazat
  8. Akorát jedno sprosté slovo a ihned v úvodu už neuráží... ale jinak je hloupý úplně stejně.

   Smazat
  9. Re ( 0:04):
   Vy snad ani spávat nechodíte, abyste byl / -a první, kdo tu musí trousit své sračky proti Rusku a Putinovi, viďte? ...
   Rusko to však i přes vaši nevoli ustojí, a opět se zvedne!
   A Putin ruskou ekonomiku neřídí (stejně jako ji ani u nás neřídí prezident).
   Tu i v Rusku řídí vláda (premiéra Medvěděva, která jsouc ve vleku svých prozápadních globalistických představ se stále drží čubajsovsko-gajdarovské ničivé hospodářské koncepce).
   Putin na to může pouze poukazovat a apelovat na provedení změn, a to jak ve vládní politice, tak i v ruském zákonodárství (tj. v ruské dumě).

   Smazat
  10. vlast tě (00:04) potřebuje: "A Pepku, kdyby někdo povídal, že Obama (či Trump) je dobytek anebo, že tu válku nevyhrajeme, tak přijdeš a řekneš nám, kdo to povídal. Rozuměls? Teď zameč a vyskoč!"

   Smazat
  11. 9:22 to je ta směšná úderka, která prý bojuje s ruskou propagandou, ty khaki mozky jim ale zapomněli přebarvit

   Smazat
  12. Putler a jeho banda - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/TMiycBPceyM1.jpg

   Smazat
  13. 0:04 Ah jo, zase ta logika v zádeli. Zřejmě nedokážeš pochopit ani to, co sám říkáš. Vždyť ty přece sám jásáš, jak jsou sankce účinné a Rusko nesmírně poškozují. Takže pokud budou omezeny nebo zruěeny, poroste ekonomika Ruska daleko rychleji a nebude třeba obyvatelstvo "strašit". Tak se laskavě rozhodni, jestli blábolíš o sankcích nebo teď. Nemůžeš najednou hlásat obě hlouposti, protože se navzájem vylučují. Vlastně ty můžeš, tobě nepřijde žádná blbost dost blbá.

   Smazat
 2. Na CT-24 bylo: Stropnický: Vitězství Trumpa znamená zvýšení výdajů členských států NATO. Přečetl jsem to dobře?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Včera Rudy Giuliani mluvil o tom, že ČR a Polsko bude muset vybudovat deštník. Zase tak růžový to nebude.

   Smazat
  2. https://www.washingtonpost.com/news/the-fix/wp/2016/09/08/things-just-got-very-very-heated-between-rudy-guiliani-and-chris-matthews/

   Smazat
  3. Jo, Donald řekl, že už to nebude cálovat sám že musíme přidat.

   Smazat
  4. 8:49 bať, přidat, Stropničtí maj velmi rozvětvenou rodinu, ty hladové krky musí někdo zaopatřit

   Smazat
  5. Stropnický do koše spolu s NATO! Nebudou žádné výdaje! Stejně jenom nečinně přihlíží organizované nelegální imigraci a nechrání nás! Místo toho rozesírá země, odkud imigranti pocházejí!

   Smazat
  6. Nevím, jestli ministr Stropnický řekl všech členských států EU, ale naší ČR určitě. Vždyť co my to máme za armádu, to je hrůza. Jsme schopni se ubránit? Každá země by měla mít svou armádu a nespoléhat pořád na někoho.Asi tak.

   Smazat
  7. 14:36 Klíčová otázka je, čemu se máme ubránit. A až podle toho budovat armádu. Zatím se prý bráníme teroristické hrozbě na druhém konci světa. Proto naše armáda připomíná více expediční sbor, než ochránce vlastního území.

   Smazat
  8. Třeba ve Švýcarsku mají domobranu. Proč bychom my, nemohli mít svoji dobře vyzbrojenou armádu pro případ napadení od kohokoliv. Abychom byli schopni ubránit svoji zem. Vždyť to známe i z historie již třeba od Přemyslovců. Máte pravdu, že naše armáda připomíná expediční jednotku. Měli bychom mít svoji národní hrdost a umět se za Čechy, Moravu, Slezsko postavit. Dnes je myšlenka vlastenectví mladým lidem poněkud "cizí." Protože jim už od MŠ je vštěpováno "multikulti." Nejsem rasistka. Evropa je složena z národních států, není USA. A proto by každý národ v Evropě měl umět uhájit svoji identitu, jak silou, tak svými kulturními zvyky, které by měl předávat z pokolení na pokolení. V USA tomu bylo jinak. Otázka přistěhovalectví apod. :-)

   Smazat
 3. Nemylte se, rakovina vůbec neexistovala, dokud Rockefelleři a jejich společníci Chazařinezačali dávat rakovinotvorné látky do různých výrobků denní potřeby.
  Holulu nick- vim to ze zdroku bileho Draka howgh

  OdpovědětSmazat
 4. Nenapsal jsem prispevek 5:05 !
  Zase ty PRASE krades identitu ?
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Proč bychom měly zvyšovat výdaje na obranu,vybudovat základny USA.Vždyť je to jen ve prospěch USA a naši ztrátu svobody,obchodu.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak.

   Smazat
  2. Podle mě je zvýšit výdaje na obranu nezbytně nutné. A razantně. A ještě to prospěje naší ekonomice, nemluvě o tom, že naše armáda to moc potřebuje.

   Smazat
  3. 11:35 To by byla pravda, kdybychom zbrojili pro obranu našeho státu. To ale v rámci NATO, jaksi nejde.

   Smazat
  4. 12:00 Samozřejmě musíme zbrojit naši armádu. Nemám pocit, že bychom financovali vyzbrojování jiné než české armády.

   Smazat
  5. 12:19 Pocit je pocit :-) Skutečnost je jiná:
   http://www.rozhlas.cz/plus/svet/_zprava/zbrane-v-syrii-a-jemenu-jsou-i-z-ceske-republiky--1636729
   Tak kdopak nám to tady lže, trolle?

   Smazat
  6. 12:19 To ale samozřejmě nijak nesouvisí s vyzbrojováním české armády, trolle. Zbraně jsou, jako každá jiná komodita, věc na prodej a ke koupi.

   Smazat
  7. Pardon, můj předešlý koment byl určen kolegovi 12:47.

   Smazat
  8. Samozřejmě, že to souvisí, protože výroba se také musí "uplatnit", jinak by brzy bylo po kšeftu, že?
   Ten, kdo chce zbrojit a vyvážet do zemí, kde ssa rozesírá země za účelem podrobení, dobytí a vykradení, je válkychtivý odporný troll, tedy jsi to ty 13:44 a 13:45.

   Smazat
 6. Ničemu nerozumím: vypadá to na to, že je sám proti všem - to se tak povede někdy skupině lidí - Husité /a bylo to dosti dávno, že/ - ale jednomu člověku? Je pravda, že za nim část vlivných lidí stojí, ale kolik jich je, jaká je to síla? Nezašli jsme při těch demokratických volbách již tak daleko, že Trump opravdu jen lhal, aby byl zvolen? Plusy jeho zvolení: a/ alespoň že splní alespoň část svých slibů a b/ že jsme nezvolili strůjkyni atomové války. Člověk má volit menší zlo.

  OdpovědětSmazat
 7. Vážení diskutující, proč tak rozjitřený tón namísto skutečné argumentace? O to, že Rusko nebude mít zanedlouho nepřítele (rozlišme od protivníka) nemusíte mít strach. Dokud bude mít Rusko suroviny a velké území, nepřítel se znovu a znovu pokusí zaútočit. Půjde o téhož nepřítele, byť útočníkem může být pokaždé jiný subjekt. Tak, jak tomu bylo až doposud (např. Napoleon, organizace revoluce v Rusku, intervenční armády, Hitler, nyní USA a spol.). V případě mírového soužití by suroviny globalisté a jejich poskoci museli kupovat za světové ceny, jejich zisk by tedy poklesl. Když je ukradnou formou války, budou je mít zadarmo a ještě vydělají na zbrojení a na zisku dalšího lupu. Buďte klidní, globalisté a jejich poskoci Rusku jen tak pokoj nedají.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:12
   naopak, pokud Rusko může generovat a vymýšlet si nějaké externí nepřátele, tak je to v Rusku pod kontrolou. Jakmile tento nepřítel zmizí, bude zle. Občané v Rusku se podívají konečně kolem sebne a zjistí, v jaké jsou mizérii. Mimochodem už to je na spadnutí, dokonce i ruský tisk píše o dřímajících bouřích nespokojenosti.
   Mimochodem - proto asi Putin trochu ustoupil a už z té euforie po zvolení Trumpa postupně ustupuje.
   Jakmile mu zmizí nepřítel, tak Putin neví co dělat.
   http://tapolitika.cz/ze-sveta/ruska-mozaika/ruske-oficialni-zdroje-potvrzuji-ze-v-rusku-roste-socialni-napeti/

   Smazat
  2. 11:34
   To, co jsi vypotil, trolle, je jenom tvoje zbožné přání. Dej už nám tady na NR pokoj, a jdi si přizvukovat a uklidňovat tvoji pátou kolonu vizí nepomíjející hrozby války, než je, i tebe, trefí z toho míruchtivého Trumpa šlak.

   Smazat
  3. pro 1207
   ale nikdo přece nechce válku. A právě proto je potřebné zadržovat Rusko, které je agresivní a to dokonce velmi blízko našich hranic.
   Jinak než z pozici síly to s ním nejde - to je přece známá věc.
   Takže buďme rádi, že Trump vypadá odhodlaně a nenechá s sebou vláčet jako Obama.
   Nebo si myslíte, že splnění hesla "Amerika musí být zase silná" je možné bez pořádného zbrojení ?
   A když USA zbrojí, tak Rusko klesá na kolena.
   Dokonce se může stát, že krachne úplně - jako v 1991 při rozpadu té velké komunistické říše.
   A nadávat mi je zbytečné - promyslete si situaci sami a v klidu.
   Aby Vás ta bezbřehá podpora a nadšení z Trumpa zanedlouho nemrzelo !

   Smazat
  4. Trolle 12:11, ty nemáš žádné právo určovat, kdo koho bude zadržovat, ale zadržet by měl někdo tebe. Když odsud vypadneš, zbyde tu po tobě jenom smrad, který ale brzy vyvane a ovzduší se pročistí. Pokud jsi mírumilovný, udělej to, jinak dokazuješ opak.

   Smazat
  5. 1227 trolle - já na rozdíl od Tebe se nechci dočkat, až se za rohem vynoří ruský tank a bude !zachraňovat! nějaké rusky mluvící občany u nás..
   Stalo se to nedávno na Ukrajině a stalo se to i v Gruzii a v Moldavii. Docela nedaleko našich hranic.
   Nebýt vojenské odstrašující síly NATO , tak touto taktikou už Rusové mohli být klidně na východní hranici Slovenska.

   Smazat
  6. Aha, takže 12:31 je ukrobanderofašista. Fuj.

   Smazat
  7. No jo, ale oni Rusové neustále provokují. Poslední její provokaci odhalila výzvědná služba Německa. Bylo z důvěryhodných zdrojů zjištěno, že se ruské hranice nebezpečně přiblížily k německým tankům, rozmístěným v Pobaltí. A pak s nimi jednejte.

   Smazat
  8. Putlerovská bolševická svoloč je tu! Ma mušce vlastenců Ruska! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/TMiycBPceyM1.jpg

   Smazat
 8. 11:34
  No člověče, ty tvoje rozumové úvahy a to, "že Putin trochu ustoupil.." Nejsi náhodou nějaký "insider", že máš takové přesné informace o Putinovi a Rusku, nebo snad nějaký spolupracovník žumpy ČT? Ti přece také mají ten "informační náskok"! A propos, génie, kdy jsi byl naposledy v Rusku, jak dlouho, a s kým jsi tam mluvil?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No, zapomněl jsem doplnit. Podívejte se, na co ten zoufalec odkazuje!!!! To mluví samo za sebe. Něco jako pobočka Kremlin Watch Jakuba Jandy-:)-")-")

   http://tapolitika.cz/

   Smazat
  2. pro 1209 ale já reaguji jen na článek tady nahoře. Nejlepší by bylo brzdit nadšení z volby Trumpa - a z prohlášení Putina včera večer je to už trochu vidět. Prý se musí počkat, atd.... Vsadím se, že za nějaký krátký čas bude Amerika a jejich nový prezident opětz největší vyvrhel světa !
   Bez toho totiž v Rusku asi nic nefunguje - musí se zbrojit a strašit lidi, udržovat paniku atd.. jinak by mohlo dojít k sociálním nepokojům kvůli slabým platům, opožděným výplatám, rozbitým silnicím a korupci okolo toho všeho.

   Smazat
  3. Je to dáno zvrhlou bolševickou klikou zločinců v Kremlu! - http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/TMiycBPceyM1.jpg

   Smazat
 9. 12:11
  Ano, Jakube Jando.
  http://tapolitika.cz/

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1211 npošťák donese psaní s pruhem a ty se něho zlobíš ?
   Vždyť ten uvedený článek je z ruského tisku - tady máš originál: http://m.rosbalt.ru/russia/2016/10/11/1557406.html
   jste tady ja pštros, který strká hlavu do písku a myslí si, že není vidět.
   Ach jo.

   Smazat
  2. Jen vzdychej pornojando 12:20, to je tak všechno, co tady trollové můžou dokázat.

   Smazat
  3. Kremelská židobanda bolševiků! (z ruského zdroje)- http://iks2010.info/wp-content/uploads/img/TMiycBPceyM1.jpg

   Smazat
  4. 14:53 tak takto si asi vaši velitelé boj s ruskou propagandou zcela určitě nepředstavují, běžte se jich (pro jistotu) zeptat na původ :-)

   Smazat
  5. Zdroj je antižido-putlersko-bolšánskej, tedy poctivej, bílej! - http://iks2010.info/

   Smazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.