Reklama

sobota 12. listopadu 2016

ČT se tento týden zhroutil svět a ani se to nesnažila skrývat. Redaktoři tomu do poslední chvíle nevěřili. A potom Petr Žantovský sledoval na obrazovce naprosto neuvěřitelnou šílenost


Petr Žantovský
12. 11. 2016  ParlamentníListy

TÝDEN V MÉDIÍCH Při hodnocení výsledků amerických prezidentských voleb to nejlépe vystihl Alexandr Vondra, když jako na jednu z možných příčin vítězství Donalda Trumpa poukázal na nadřazenost elit nad běžným voličem. Petr Žantovský při svém ohlédnutí za uplynulým týdnem v médiích narazil i na takové hlášky, že Hillary Clintonová prohrála proto, že je žena, že jejím nezvolením byla odložena rovnoprávnost nebo že v New Yorku teď všichni lidé klopí oči k zemi, protože je mají ubrečené.


Reakcím na výsledek prezidentských voleb ve Spojených státech bude pochopitelně patřit nejvíce pozornosti v pravidelném přehledu mediálních zajímavostí uplynulého týdne. 
 
„Začnu samozřejmě Českou televizí, protože v relacích veřejnoprávní televize, kdo ji sledoval, počínaje přímým přenosem tu noc až po následné ohlasy na výsledky, musel dospět k závěru, že Česká televize je orgán placený štábem Demokratické strany a tamní kandidátky Clintonové. Mám pocit, že její preferování bylo až do posledních okamžiků vysloveně fandící a těm, kteří nás o průběhu informovali, se ani moc nechtělo věřit tomu, jak se situace vyvíjí. A myslím si, že ve finále se ani trochu nepokoušeli skrýt to zklamání, které naši veřejnoprávní novináři pociťovali,“
uvádí pro ParlamentníListy.cz Petr Žantovský.

To zklamání bylo nejvíce patrné zejména ve středu v různých debatách.
 
„Sledovali jsme rozmanité rozhovory, v nichž byly věci pojmenovány více či méně pravdivě, více či méně zájmově. Určitě zajímavá byla debata s Alexandrem Vondrou, Petrem Kolářem a Michaelem Žantovským v Událostech, komentářích, z níž vyšel Alexandr Vondra jako naprostá hvězda. Říkal tam mimo jiné jednu velice důležitou věc, a to, když jako první nastolil téma, kdo volí Trumpa a z jakého důvodu. Upozornil, že je to možná také proto, že se celý demokraticko-liberální tábor staví velmi elitně a velmi nadřazeně nad běžného voliče a že se mu to teď v podstatě sečetlo a spolu se zklamáním z předchozího Obamova prezidentského období to byly jedny z nejdůležitějších příčin Trumpova vítězství,“
myslí si mediální analytik.

 

Nezvolením Clintonové prý byla odložena rovnoprávnost


Vondrův pohled na věc se samozřejmě pranic nelíbil ani Petru Kolářovi, ani dalšímu bývalému velvyslanci ve Spojených státech Michaelu Žantovskému.
 
„Nicméně tato debata měla alespoň poměrně vysokou věcnou úroveň. Ale připomenu úplně bizarní a absurdní telefonický rozhovor ve Speciálu ČT24 s názvem Nový prezident USA s jakousi Zuzanou Boehmovou, která byla představena v titulku jako poradkyně pro genderové otázky, organizace New America, a dopisovatelka týdeníku Respekt. Pochopil jsem z kontextu, že paní Boehmová je ve Spojených státech a měla být člověkem, který celou tu záležitost komentuje zevnitř,“
podotýká Petr Žantovský, jenž si na ukázku vybral několik z jejích naprosto neuvěřitelných hlášek.

Tou první je její konstatování, že Hillary Clintonová prohrála proto, že je žena. 
„Ne z jiného důvodu, ne proto, že byla arogantní, ne proto, že neměla žádný program, ne proto, že je představitelkou politiky demokratů, která selhala, ale proto, že je žena. To mě velmi zaujalo, protože z řady průzkumů vychází, kdybych to vzal genderově, že většina voličstva je ženského pohlaví, ženy jsou věrnější voličky. Dokonce pronesla větu: ‚Rovnoprávnost byla odložena‘, tedy že někdy v budoucnu se prezidentem stane žena. Nevím, co je na tom málo rovnoprávného. Rozhoduje se podle toho, kdo nabídne jaké programové a jiné priority a zda zaujmou voliče. Myslím si, že paní Boehmová tímto zakládá na diskriminaci naruby a v podstatě je to jakási maskulinofobie, kterou tady provozuje,“ míní mediální odborník.

 

V New Yorku všichni lidé klopí oči k zemi, protože je mají ubrečené


Zmíněná poradkyně pro genderové otázky tedy zjevně nechápe, co je rovnoprávnost. 
„Ta přece znamená, že se politický kandidát neposuzuje podle toho, co má v kalhotách, ale podle toho, co má v hlavě, co nabízí voličům a jak moc je důvěryhodný. To ví každý student politologie prvního ročníku. Slečna, nebo paní Boehmová to zřejmě neví, nebo vědět nechce. Další její hláškou bylo tvrzení, že když prochází New Yorkem, tak všichni lidé klopí oči k zemi, protože je mají ubrečené. Tohle doslova řekla. Celý New York má podle jejího podání ubrečené oči a klopí je k zemi. To tedy znamená, že ti lidé do sebe asi narážejí, zřejmě nemohou jezdit v autech, protože mají oči k zemi, a tak dále, když to vezmeme do důsledků,“ poukazuje Petr Žantovský na absurdnost takových slov..

To slůvko „všichni“ bere jako typické pro genderové, NGO a jiné podobné aktivisty, kteří nemají argumenty. 
„Proto se ohánějí výrazy typu ‚všichni přece vědí‘, ‚všichni přece dělají‘, ‚každý přece rozumí tomu, že…‘ a tak dále. Tahle všeobecná paušalizace, která odvádí pozornost od vlastní neschopnosti argumentovat věcně, je úplně typická pro tenhleten typ lidí a tenhle typ argumentace. Čili já nevěřím ani na vteřinu, že celý New York klopí oči k zemi, protože by musel v tu chvíli přestat existovat. A krom toho je to nesmysl,“ zdůrazňuje mediální analytik a přidává další její hlášku, že Donalda Trumpa zvolili ti, kdo s nostalgií vzpomínají na otrokářský bič.    .... ... ....


(v pokračování rozboru si Petr Žantovský dál všímá jak Veřejnoprávní moderátoři se nepídili po vysvětlení pseudoargumentů, dále říká, že Když nevyjdou volby podle přání elit, tak je na vině volič, konstatuje Totální porážku výzkumných agentur a politologických věštců, všímá si
Výhry s programem na prvcích nacionalismu a politické nekorektnosti a dále toho, že Společenský diskurs na Slovensku je naladěn zcela jinak než u nás .... čtěte ZDE
)

27 komentářů :

 1. ČT TV volebný štáb Killary utrpel totalne fiasko vitazstvom Trumpa. Trump killed Killary ! Až do poslednej chvíle fanaticky ČT TV podporovala Killary. Mal som dojem že ČT TV chcela na dialku prispiet k zvoleniu Killary. Tak premývači mozgov utrpeli totalnu drvivú prehru. Trump came, saw and died Killary ,ako raz povedala Killary v pamätnom jej výroku !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ježiš ty demente, nepokoušej se machrovat angličtinou. Died Killary.... ježiš to je hňup :-D

   Smazat
  2. 10:48 Kolega z 10:36 má pravdu, nemáš protiargument,jsi zklamán, nasrán, zoufalý. Ale přesto jej škodolibě urazíš s křečovitým rádoby úsměvem od ucha k uchu.To jste celí vy.........

   Smazat
  3. To som schválne s chybou pre 10.48 .ˇHodil som háčik aby sa niekto chytil. Určite máš od háčku pokryvenu hubu ako presstituti z ČT TV pokryvený charakter. Chutila ti návnada z červa ? Dufam že si vnutorne psychycky rozežranou a strávenou Killary po tom čo bola Killed by Trump zožral a strávil. Stále Ti ešte chutí že ?

   Smazat
 2. Těm mediálním propagandistům to Trumpovo vítězství moc přeji. Mnohem víc jak Trumpovi samému.
  Zvláštní ale je, že ty "liberální demokraty" neznepokojuje to, jaké "osobnosti" mohou být v USA vygenerovány, aby postoupily až do rozhodujícího kola prezidentských voleb. Když o jednom z nich sami říkají, že je nepředvídatelnou střelou, tu druhou zas lze úspěšně označit za Calamity Jane mezinárodní politiky. Která, krom toho, co již stihla natropit, měla rozpoutat další světový konflikt ještě dřív, než by usedla v oválné pracovně.
  O celém infantilním předvolebním divadle raději ani nehovořit.
  Právě toto je varovné!, a ani pro USA ani pro svět to není příliš povzbudivým vzkazem do budoucna.

  OdpovědětSmazat
 3. Už jsem tady psal perlu.perlu z noci na ČT 24.KDYŽ BUDE VÝSLEDEK NEROZHODNÝ A VYHRAJE HILLARY....,pak jsem raději vypnul.Neo-marxistické síly prehrály!

  OdpovědětSmazat
 4. Opravdu je mi s podivem, že v nejdemokratičtější zemi světa není poražená strana schopna přiznat porážku a smířit se s ní? Vždyť volby proběhly demoktraticky. A já myslel, že vymaštěné tykve, které nebyly schopné přiznat porážku svého kandidáta a nejdemokratičtější cestou zvoleného prezidenta jsou jen u nás.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 11:48

   Hillary porážku skoro okamžitě přiznala a spolu s Obamou Trumpovi dokonce popřáli vše nejlepší. Naproti tomu Trump už před volbami prohlašoval, že případnou porážku neuzná, protože volby jsou zfalšované.

   Takže co to kurva meleš?

   Smazat
  2. Melu to, že příznivci Hillary jsou úplně stejní, jako příznivci Trumpa. Oni(!) tu porážku přece taky nestrávili. Nemluvím ani o Hillary ani o Trumpovi. Mě jde o ten stav demokracie v USA.

   Smazat
  3. Je to jak u nás, příznivci poražené strany prostě řvou a nesmířili se s tím. Frštéhe? Šváca taky blahopřál Zemanovi.

   Smazat
  4. Není pravda, že hitlary porážku uznala ihned. Trvalo jí to cca 12 hodin. Zřejmě hledala skulinky, jak to zpochybnit, ale rádcové nenašli. Nakonec dokonce nabídla spolupráci Trumpovi. No chápete to? Ona jemu!

   Smazat
  5. Ted dejte dobry pozor na tu melu a orgie PREDPOSRANOSTI. Jeste bude legrace , nez se splachnou /my je splachneme/ ,do kanalu dejin...

   Smazat
 5. No, já mám ale stejně dojem, že se celkem brzy budeme opět potýkat s pokusem nacpat sem radar, jako v minulosti. Každý americký prezident bude vždy hájit americké zájmy.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyby jenom radar, do Polska a Česka prý dovezou rakety!

   Smazat
 6. Nemohu se dočkat, až všichni lidé v Praze budou klopit uslzené oči po volbách prezidenta ČR.

  OdpovědětSmazat
 7. Tak mne napadá, že pokud by naše média, stejnou měrou jako té militantní babě, fandila naopak Trumpovi, tak by u nás zavládlo všeobecné rozčarování. Takový my máme holt vztah k našim médiím a k jejich nohsledům, analytikům a politologům.

  OdpovědětSmazat
 8. Hroutící se a dezorienovaná Clintonová v přímém přenosu nemohl abýt prezidentkou. Toť jeden pro americké voliče z podstatných faktorů.

  OdpovědětSmazat
 9. Ve zpravodajství ČT a nejen tam, jsou samí debilové,nesleduji to již déle,byla by to pro mne ztráta času.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Debilové jsou trochu také, ale především jsou to naprosto bezcharakterní kolaborantské havlistické svině, řídící se goebbelsovským heslem "Stokrát opakovaná lež se stává pravdou", stejně jako naivní užiteční idioti z řad herců a zpěváků (až na výjimky s mozkem).

   Smazat
 10. Všichni inteligentní lidé a každý soudný, myslící člověk pozná jak uboze česká televize lže. Jak trapný je pan Borek, jak nechutný je pan (paní?) Moravec a ostatní stádo patolízalů.

  OdpovědětSmazat
 11. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Treba-se-ted-pravdolaskari-zmeni-To-byl-vtip-Tomio-Okamura-o-gangsterech-kolem-Hillary-valecnych-zlocinech-Obamy-a-vsech-kteri-po-Trumpove-nastupu-skonci-462318

  OdpovědětSmazat
 12. Když slyšíte, že v Radiožurnálu vybrali 50 kg potravin pro potřebné, přičemž USA rozvrátily celé státy a vykořisťuje národy, nemůžete se tomi divit.
  V normálním státě jsou důchody a sociální zabezpečení na takové výši, že lidi nemusí žebrat.
  Někdy mám pocit, že se tam musím vypravit a dát někomu do držky.
  Svěrák dostává miliony na své filmy od státu a pak si udělá reklamu na nevidomých, nebo jinak postižených. Hillary zřejmě plánovala taky něco takového. Jaká škoda, že nebyla zvolena.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pošleme je za těmito:
   http://www.forbes.cz/miliardari/

   Smazat
 13. 10:48
  Pepi, ty nejsi v bejkovně, že tu zase honíš machra s tvojí angličtinou? Tys nepochopil, Pepíku, že on jen parodoval známý výrok Hitlary?? No von každej není jazykovědec jako ty, který strávil 10 roků v jůesej, že, you jerk!

  OdpovědětSmazat
 14. včera se trošku hnuli ledy z jejich čete když manekina požadala svazaka z emeriki a špecialistu na gender džinsbira aby odpověděl na otazku pisalka facebuku mimochodem nejmeně dva roky starou a pro čete nejmeně dva roky nepublikovatelnou kolik muslimaku by si nastěhoval k sobě čecho amerikanec s zrozeklanym piskem a hrdosti sobě vlastni odpověděl že na hloupe otazky se nepodpovida

  OdpovědětSmazat
 15. Před časem taky jeden hrdina prohlásil, že se klidně nastěhuje do paneláku s našimi nepřizpůsobivými. Když mu Řápková(??) ten byt zajistila, tak nějak ztratil kuráž. Většina umí jen žvanit a odklánět. Organizmus, chce-li být zdravý, musí se těchto cizopasníků zbavit. Q.

  OdpovědětSmazat
 16. Alexandr Vondra je stále tentýž Alexandr Vondra.
  Spolupracovník ÚV KSČ studující v Moskvě,souběžně
  pražský disident,souběžně spolupracovník Washingtonu.
  Podílník natolik známý,že bylo v případě nutnosti,
  před necelým rokem,nechat narůst Marxův vous a prostřednictvím vlastního telekanálu - tzv ČT
  vyhlásil válku Rusku - jediný způsob,jak odstranit
  statisíce svědků jeho vlastních faktických činů
  ve prospěch globalistů.Naživu je použitelný pouze jako informátor změny globálního počasí.Jsem si jista,že si je toho vědom.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.