Reklama

neděle 13. listopadu 2016

Debata o propagandě

Pavel Letko
14.11.2016 E-republika

Někdejší ochránce socialistického zřízení v čele se Sovětským svazem, udavače svých spoluobčanů, nahradili mnohem sofistikovanější strážci liberálně-demokratickému systému a vedoucí úlohy Spojených států v České republice.Dne 9.11.2016 proběhla na Novotného lávce v Praze debata o ruské a protiruské propagandě. Zvali jsme na ni ZDE

Tato akce organizována aktivistou Zdeňkem Kratochvílem nesla podtitul:

Ohrožuje nás "ruská propaganda?" Je zřízení "Chovancova" útvaru při MV pro boj s dezinformacemi největším útokem na svobodu od roku 1989? Proč bojují "neziskovky" s "kremelskou propagandou?"

Hlavními, i když ne jedinými aktéry debaty byli pánové:

Jaroslav Bašta - publicista, bývalý velvyslanec ČR v Rusku a na Ukrajině.

Roman Máca - bezpečnostni a medialni analytik, spolupracovník think tanku "Evropské hodnoty."

Jan Schneider
- publicista, bezpečnostní analytik.

Ondřej Soukup - novinář HN, spolupracovník "Člověka v tísni."


Co jsme se dozvěděli? Úvodem nás Roman Máca ujistil, že nevystupuje za Evropské hodnoty, ale za Romana Mácu. To mě uklidnil, protože v think tanku Evropské hodnoty je Roman Máca ZDE veden jako analytik projektu „Kremlin Watch“. Tímto programem se think tank Evropské hodnoty pyšní následujícími slovy:

S programem Kremlin Watch jsme jediným nevládním centrem v Česku, které se pro-kremelskou dezinformační kampaní systematicky zabývá. Kremlin Watch je strategický program think-tanku Evropské hodnoty, který má za cíl rozkrývat a čelit jednotlivým nástrojům hybridní války Ruské federace zaměřené proti liberálně-demokratickému systému

A čím se skutečně zabývá tento projekt? Řekl bych, že je takovým udavačským centrem, pomocnou stráží „Chovancova centra hybridních hrozeb“, o kterém jsem psal ZDE . Udávat se nemá, hlásit se to musí. To je jasné. Pamětníci pamatují pomocnou stráž Veřejné bezpečnosti (PSVB). Šlo o obzvlášť uvědomělé soudruhy dozírající na nezávadné jednání vlažných nebo dokonce nepřátelsky laděných občanů k jednotné linii strany. Někdejší ochránce socialistického zřízení v čele se Sovětským svazem, udavače svých spoluobčanů, nahradili mnohem sofistikovanější strážci liberálně-demokratickému systému a vedoucí úlohy Spojených států v České republice. Není tedy divu, že i náš web E-republika neunikl bdělému oku Evropských hodnot a ocitl se na jejich "Seznamu českých pro-kremelských webů" (str. 25 -26). Nejde o studii lecjakou, byla vydána s podporou Poslaneckého klubu Evropské strany lidové v Evropském parlamentu. O kvalitě takové „kompletní studie“ svědčí i tato věta věnovaná E-republice.

Obsah publikovaný na E-republice je v drtivé většině zaměřen na dění na Ukrajině...

O pravdivosti této věty se může přesvědčit každý, kdo umí trochu sčítat. Jelikož předpokládám, že analytici "Kremlin Watch" počítat umějí, alespoň pan Máca jako gramotný vypadal, nemohu se zbavit dojmu, že tady někdo pořádně napálil Američany, Brity i Evropský parlament. A nejen je. Jak to? Podle výročních zpráv činnost -“Evropských hodnot“ sponzoruje mj. Velvyslanectví Spojených států amerických, Velvyslanectví Spojeného království, Evropský parlament a další pozoruhodné instituce, k vidění ZDE .


Zpět k panu Mácovi

Ulevilo se mi, že bude vystupovat jen jako občan Máca a nikoliv jako pomocník ministerstva vnitra a Chovancova centra hybridních hrozeb. Uklidnilo mě také, když nás ujistil, že nemá žádnou výkonnou pravomoc. Nemůže tedy ty, se kterými nesouhlasí a které označí ve svých studiích, nijak trestat. Jen využívá svou svobodu s někým nesouhlasit, jak to ostatně činí i celé Evropské hodnoty, s heslem na štítě „chráníme svobodu“.

V této souvislosti je pozoruhodné vystoupení 85letého Miroslava Polreicha v závěru večera. Referoval o tom, kterak byl pozván ministrem vnitra na konferenci do tzv. Kachlíkárny, a jak jej jakýsi Jakub Janda z Evropských hodnot vykázal ze třetího dne konference s tím, že toto jednání je tajné. Jak je vidět, analytici Evropských hodnot jsou zbytečně skromní. Jejich působení není tak marginální, jak se snaží vypadat. Ostatně i další projekt s názvem "Kdo sdílí prokremelské weby na facebooku?“ je takovým amatérským seznamem „závadových osob“. Jde o lidi, kteří sdílejí na facebooku příspěvky od autorů a webů, které se ocitly na jiném seznamu, třeba právě na tom „prokremelském“. Bude-li tedy někdo sdílet a odkazovat třeba na tento náš článek, už jenom tím se ocitne v hledáčku Evropských hodnot a šup s ním na seznam. Evropské hodnoty se tak mohou vypořádat s proklatými levičáky raz dva.

Na výše zmiňovaném denunciačním seznamu Veroniky Víchové se už ocitli poslanci Škromach, Hašek, Huml či Foldyna. To, co začala profašistická skupina na tzv. Pravdoláskařích, dokončují neoliberální „Evropské hodnoty“. Ano, musíme připustit, že k evropským hodnotám patří i vytváření takových seznamů. Jednou jsou na nich Židé, podruhé komunisté, potřetí pravdoláskaři a nakonec se na nějakém ocitneme všichni. Čeká se jen na nějakou radikalizaci, válku nebo něco podobného, aby vynikly i ty evropské „hodnoty“, na které jsme v naší zemi tak trochu pozapomněli: Udávání, loupení, mučení a vraždění. Záleží jen na tom, který seznam zrovna bude v kurzu.

Autentický záznam celé debaty: 


Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 500 Kč . Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!


Související články:

23 komentářů :

 1. Osobně fandím Jakubovi Jandovi!!!

  Když se neukájí v pornofilmech pro homosexuály, bojuje proti "ruské propagandě".

  Představitel "EVROPSKÝCH HODNOT", jak když "vyšije"!!!

  Až se z něj stane představitel "AMERICKÝCH HODNOT", bude hůře!!!

  Ke své kariéře "herce", může připojit i vraždění!!!

  J.B.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. určitě si budete rozumět až vás pošlem domů. Stát Izrael na vás a Jandu bude hrdý
   šalom

   Smazat
  2. 20:38 neporozuměl...

   Smazat
  3. Rad bych vedel proc je nam utajeno vse a hlavne fakta o proslule Kremelske Propagande. Je vsude a nikde. Co to je?Jak nam to uskodi. Nebude chleba ? Maze se to na chleba ?Asi ne. Stejne neni. /Ten chleba/.
   Jak mam bejt dezinformovanej, dyz ani nevim cim. To neni fer.
   A kde /a kdo/ sou ty HYBRYDOVE. Uz je nekdo videl. Svedkove prihlaste se.
   Liberaci byl demokratickej buzerant. Mam v tom zmatek.
   Kdyz ty hodnoty .Nemaji ani na pivo mohly by mi Evropsky Hodnoty, neco hodnotnyho poridit ?. A mam hlad. Tak at mazou taky nakoupit. Analytici i Paralytici ,/k/ analni. Mysli jen na svoje pr...A...Mluvi z cesty. Bejvali udavaci nyni Sudetici a zase udavaci a kolaboranti fasismu. Hodnot Hodnotici ,ale za hodnoty dolarove, ktere na nas nikdy nazbydou. Z kanalu do kanalu. Jinam , nechodi a nepujdou...Jasnacka, budou ODEJITI..

   Smazat
  4. Velim si sam a odpovim si taky sam.
   Kdyz dneska sebeuctivajici a seberespektujici novinar, vedec, politik, umelec, chatrista , spisovatel, a novinar chce byt a ptrebuje slavny a znamy aby si o nem i vrabci na strechach svitorili, vyniknout , tak na nas ledabyle vypusti a !!!
   Vypukne velke Straseni kostitresne , zkratka Udesne.
   Chytnou se toho dalsi , prizivit se na slave , ze ktere jde takovy otresny strach a je Vymalovano a Straslive..V tech nejhorsich barvach Goghovych..Neco bude urcite take Uriznuto !!
   Pak nezbyde nez prchat na toalety, zacpat si usi, nebot Prognostici to zacnou Rozpatlavat a rozpravet dalsi pohadky Nejvyssiho stupne vyhruznosti a i kamen se otrese jako beranek...
   Ale bez zlatych penizku/. Ty vypadnou pak tem Slavomamem posedlym publicistum a kseftarum se vsim...
   Nekteri nevydrzi a jdou se obesit. Reknou, to vyjde pocitam na stejno.
   Obrovska Cerna Dira me stejne vsakne do svych sparu vakuovych a sezere, nebo straslivy Vyr v oceanu stahujici Titaniky, pujdu radsi spat a zaspim straslive Zemetreseni Tsu /s/ Nami...a jine Halucucanice nedobre..Ja to znam. Nestesti nechodi po horach.Ale taky !!
   Takze nekam nahoru chodit nema vergla...
   A stare babky bezi utracet posledni Majland za svicky a diskutovat problem Straslivosti se svymi pribuznymi jiz pohodlne v bezpeci /See no Evil, Hear no Evil/ chrapajici na hrbitove. Kteri jiz zadny strach nemaji zapotrebi a jsou tak chladne imuni.
   Zadaji, babicky nebohe rady, co ted. Smankote ,zase tragedie a uz jei tady .
   Sedumnacty /se pokrizuji/ Listopad ! Panbicek s nama.
   Co se asi vsechno Nesemele. Mozna i ty bozi mlyny semelou sami sebe na vejrazku.
   Zmineni Straslivci si i vydobiji mimo slavy hory medajli a jiz tres ten plechoveho kovu vydava strasne skrabave zvuky vsude kolem,podobne jako z priserneho Texasko-motorove pily horroru , vyliceneho v temnych mrakotach z kdesi daleka , za oceanem.....Amen.

   Smazat
 2. Nic nového pod sluncem, je vidět, že maoisti a neomarxisti, kterých jak vidím tady máme plno se snaží. Jen si říkám budou také trestat za jiné názory a zabíjet lidi jako se dělo v Číně?. Ona ta kulturní revoluce má tady v Evropě zpoždění.

  OdpovědětSmazat
 3. Jene z letošních nejdůležitějších počinů. Udavačská normalizátorská myšlenková lejna na nich vyjevila své ohavné mácovsko-pražskokavárenské vidění demokracie, kde se buď podřidíš, nebo .... . Sračky, hovna - nic jiného z nich nevypadlo. Je to asi to nejhodnotnější, co ty jsou ty jejich hodnoty schopny přinést. Zkurvení udavači.

  OdpovědětSmazat
 4. Dost mě udivuje, a izde jsem se s tím setkal, že tu prvdoláskařskou a genderovou žumpu může někdo označit jako neomarxisty. Proboha, Marxismus je přece něco jiného. Hlavně, aby pracující nebyli okrádáni na ceně za práci a na druhé straně, aby někdo jiný neměl nepřiměřeně velké příjmy. Proč myslíte, že Havel ve svém prvním projevu v parlamentu mluvil o "právu hromadit majetek do neomezené výše". Takoví lidé, jako byl on a další, mají medové řeči vůči voličům, ale v důchu se usmívají při představě, jak vám stahují kůži ze zad. Proč asi v Anglii byl Marx prohlášen osobností tisíciletí. Nebuďte mimoni a neurážejte Marxovu památku.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pseudopravicoví giganti ducha, jsouce na intelektuální úrovni pražské kavárny, se jen snaží posílit svou pozici a bojují proti "levici". Svět je dnes jinde a jim jen ujel vlak. Tejčrová by byla o století dřív souzena za extrémně levicové názory. Z toho plyne, kam se svět, jakým směrem, posouvá. Svět se krom toho přestrává dělit na pravici a levici, ale na parazity a komunitaristy. Komunitarismus nakonec zvítězí, i kdyby se Hájek a jemu podobní na jejich pravicové zdechlé kobyle posrali. Pseudopravice se ještě ze situace pokusí vytěžit fašismus, ale to bude jen poslední kop jejich zdechliny. Proč písi pseudo? Protože on zas takový rozdíl mezi echtovním pravičákem a echtovním levičákem není a dost by se shodli. To tihle pseudo nedokáží, protože jim nejde o věc, ale o koryta a vliv. Nenechme se dělit na levé či pravé a prosazujme lidská řešení.

   Smazat
  2. Neomarxismus se správně má nazývat kulturní (tedy nadstavbový) marxismus! - http://www.white-media.info/chapadla_neomarxismu.html

   Smazat
  3. Když neomarxisté hovoří o otázkách ekonomické základny, mají na mysli tu jeho definici proletariátu, kterou představil Marx ve své knize Německá ideologie. Proletariát Německé ideologie není označení konkrétní masy lidí, nemá tedy substanční význam. Proletariátem Marx označuje uměle vyvolanou duchovní chudobu a nedostatek lidství, který vede k zániku starého stavu společnosti a vzniku takového stavu, který stav proletariátu odstraňuje. Proletariát je tedy principem, který může vést, nezávisle na historickém období či geografické poloze, ke změně společenských poměrů. Ještě jednou: nejedná se o substanční pojem, nemůže být proto spojován jen s jednou konkrétní sociální skupinou. V druhé polovině 19. století bylo v Evropě a Americe proletariátem dělnictvo. Nikoli proto, že mělo nějaký proletářský gen, ale protože bylo na nejnižším stupni společenského žebříčku. Dělníci 19. století bojovali o své přežití a jak říká Marxův slavný bonmot, neměli kromě svých okovů co ztratit. Dnes mohou smutně slavnou roli proletariátu zaujmout právě třeba uprchlíci. Ne proto, že to je mé zbožné přání, ale protože nemají kromě svého života co ztratit.

   Smazat
  4. K proletariátu v jeho původním leninském pojetí, ovšem jako výhradně bílé a národně definované dělnické třídě (neb buržoasie je z principu kosmopolitní) se dnes hlásí spíše Nová pravice! Tedy také marxisté, jako je např. Kai Murros! Dělnická třída, národní třída. To je název jedné z kapitol z příručky Revoluce a jak na ní v moderní společnosti od kontroverzního finského nacionalistického myslitele Kai Murrose. Kai Murros v této kapitole svým „historickým materialismem marxismu“ dokazuje, že dělník je srdcem národa, jeho budovatelem a hlavním ochráncem. Třídou, která je s osudem národa provázána, třídou která s národem stojí i padá. Samotnými myšlenkami marxismu tak vyvrací Marxovu tezi, že dělník je bytostně internacionální.

   Revoluce a jak na ní v moderní společnosti je příručka psaná ve formě pouček pro člena revoluční strany. Sám Kai Murros, o svém použití a aplikování Marxových myšlenek na pojem národa, píše: „Snažil jsem se vypadat jako dogmatický marxista a jak jen to je možné využít marxismus jako rámec pro mé nacionalistické názory. Mým záměrem bylo na marxistické teorii dokázat, že revoluce je nevyhnutelná, ale nebude marxistická, ale bude národní. Chtěl jsem využít zbraně levice proti ní samotné, jejich materialismus aplikovat na historii.“

   V národní třídě složené z dělníku tak Kai Murros vidí revoluční mýtus, který jednou provždy srazí kolos kapitalistického útlaku. Kai Murros následuje marxistické pojetí provedení revoluce - dvě revoluce - první zničí kapitalismus a rozdrtí jeho zbytky pomocí diktatury národního proletariátu a druhá, která tuto sílu bude delegovat zpět do místních společenství, družstev, odborů a tak dále. Přičemž Kai Murros druhou část označuje jako obtížnější, jako překonání sama sebe a posunutí národů do nové společnosti - organické demokracie - http://revolta114.blogspot.cz/2013/04/kai-murros-revoluce-jak-na-ni-v-moderni.html

   Smazat
 5. Pojem NEOMARXISMUS je prvek prohnané propagandy.
  Zdeńka Radičová

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano, je lépe nezobecňovat a být přesným a raději používat termín Nová levice - http://www.white-media.info/imigranti_nova_revolucni_sila.html

   Smazat
  2. To se nemelo stat ! Je nikdo nevyzyval ! Ano soudruzi. To nebyli havloidi, udavaci, hodno/s/tari,buzeranti,lesby, zlodeji vseho druhu, podvodnici a teroristi ved filosofickych, ekonomickych i multikulturalisticko antisemintistickych a anti rasistickych a medialnich. Dnes ti co nejvice jeci dostanou nejvice a ti co nejsou hystericti umiraji pod samopaly tech hysterickych bestii.
   To meli byt Proletari, chudi a bezbrani kteri se meli sjednotit.
   Bestie vyjmenovane /a jine/ nahore , okamzite se rozejdete zpet do svych spinavych a necistych krysich der. Nikdo vas nezval...

   Smazat
 6. Máca bude jen udávat, trestat budou jiní. Řeklo by se, že je to profesionál a dělá jen svou práci. Kdyby mu však zaplatili jiní, dělal by pro ně.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Udávání za jiné názory není práce, ale vada charakteru. Trestuhodné je těmto udavačům naslouchat a to je třeba mít na mysli při volbách a chovance z Chovancovi zahrádky odsunout do kriminálu.

   Smazat
 7. Víte, jak poznáte levicově a pravicově smýšlejícího člověka při žádosti o dávky, nebo dotace? Echtovní pravičák a ani levičák si o ně nepožádají. Pravičák, protože se spoléhá sám na sebe a chce to dokázat sám, levičák proto, že může být člověk, který dávku potřebuje víc a tak se také spolehne sám na sebe. Ty neziskovky a dotčně úspěšní nemají ani s pravicí a ani s levicí nic společného. Strany nejsou ani pravé, ani levé, je to jen podnikání za účelem podojit stát, tedy nás všechny.

  OdpovědětSmazat
 8. Jistě existuje i seznam členů Evropských hovnot-promiňte,chtěl jsem říci hodnot.Také se dá využít.
  Seznam jako seznam.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdyžuž jte nechtěně uvedl správnou verzi názvu Evropské Hovnoty, netušíta zda-li jejich dceřinou společností neni i skupina Stohoven?

   Smazat
 9. Nevíte náhodou, kam se přihlásit, abych byl zařazen mezi ty, "Kdo sdílí prokremelské weby". Rád bych jim ulehčil práci, chudákům.

  OdpovědětSmazat
 10. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pane-ministre-Stropnicky-sve-penize-si-strcte-do-riti-a-omluvte-se-Odbojari-se-bouri-462658

  OdpovědětSmazat
 11. Není-li to dceřinka, pak je to matka. Ale to bych jim asi fandil. Bůhví, je-li těch hoven opravdu sto. Q.

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.