Reklama

.

.

čtvrtek 24. listopadu 2016

Dělová rána na Babiše a ODS: REALISTÉ - nová strana s excelentním vedením!

24.11. 2016 Skrytá pravdaDr. habil. Petr Robejšek

Mentor a zakladatel Realistů, politolog, ekonom, komentátor a publicista
Vystudoval sociologii a sociální psychologii na Karlově univerzitě v Praze. Po emigraci z Československa v roce 1975 studoval na Univerzitě Hamburk národní hospodářství, posléze se zde habilitoval v politických vědách. V letech 1982 až 1998 byl vědeckým pracovníkem ve vzdělávacím středisku „Dům Rissen“ ...


Pavel Kohout zakladatel Realistů, ekonom a investor.
Patří ke známým českým ekonomům. V minulosti pracoval například pro PPF či ING a spoluzakládal finanční skupinu Partners Financial Services. V současnosti je spolumajitelem investiční společnosti Robot Asset Management SICAV. Dále se věnuje vývoji ekonomických simulací a finančního software. Od roku 2002...

RODINA JAKO TMEL NÁRODA 

V současném moderním světě se charakter rodiny a její postavení mění. Znatelně se vzdaluje svému tradičnímu modelu, mění se role muže a ženy, mění se i ekonomická funkce rodiny. Rodina jako by ztrácela na významu. A s tím nenápadně ustupuje do pozadí také její nejpodstatnější úloha – péče o děti.

V realistickém pojetí získává rodina opět své ztracené postavení. Naše země neoplývá přírodními zdroji, naším skutečným národním pokladem jsou lidé. A Realisté vědí, že jedině fungující rodina vychová kvalitní budoucí generaci. Naše rodinná politika proto představuje soubor různorodých opatření, jejichž ústředním motivem je podpora rodiny a současně respekt k její autonomii.

Rodina má zajistit šťastné dětství, plodný život a důstojné stáří. Rodina nesoucí odpovědnost za své členy je ztělesněním lásky a solidarity. Úcta ke stáří je projevem vyspělosti naší společnosti. Je přitom odpovědností každého jedince, jak se na stáří připraví. Nejlepším projevem takové odpovědnosti je založení rozvětvené rodiny. Ta představuje přirozenou sociální síť, přičemž v této roli by ji měl stát nahrazovat jedině tehdy, když v ní ona sama selže nebo na ni nestačí.

Realisté považují rodinu za nejvyšší hodnotu, její podporu a ochranu za jedinou spolehlivou cestu k zajištění budoucnosti našeho národa. Rodina je jeho tmelem. Země bez dětí je země bez budoucnosti. To není fráze, ale fakt.

LEPŠÍ EVROPA

Optimální by byla redukce EU na spolek volného obchodu, který má pro naprostou většinu Evropanů opravdu smysl. Pokud se tak nestane, je alespoň třeba začít státům vracet rozhodovací kompetence, snížit počet členů eurozóny pouze na ty, kteří na ní ekonomicky stačí, omezit nadprodukci dusivým kontinentálních norem a, konečně, pohřbít velikášskou chiméru Spojených států evropských.

Realisté ví, že Česko může i přes velmi omezený vliv malého státu podporovat vývoj EU rozumným směrem. Členství v EU není pro Realisty smyslem samo o sobě, nýbrž pouze nástrojem pro dosahování národních zájmů. Členství něco dává a něco bere. Naše náklady v posledních letech stoupají. Realisté doporučují, aby Česko zůstalo členem EU, ale pozorně sledovalo vývoj a v případě nutnosti rozhodně a pružně reagovalo.

Na přímou demokracii švýcarského typu ještě není česká společnost zralá. Přímou demokracii se musíme učit, což vyžaduje čas. Realisté jsou však přesvědčeni o tom, že občané chtějí a jsou schopni spoluvládnout. Rozhoduje-li celá společnost, tak to s sebou sice nese určité riziko chyby, ale navlas stejné riziko vzniká i tehdy, když jako dosud rozhoduje pouze elita. Schopnosti vládnoucích jsou totiž přeceňovány ve stejné míře, v jaké jsou podceňovány schopnosti obyčejných občanů. Když politici vrátí část moci občanům, budou se moci opřít o nevyčerpatelnou zásobu jejich praktických zkušeností.

143 komentářů :

 1. Konstrukt, vycházející z toho, že je potřeba někomu odebrat hlasy v situaci, kdy není koho volit a lidé k volbám nechodí. Na tom nezmění nic žádná nová strana, notabene taková, která se zaštiťuje národními zájmy a přitom na plnou papulu vykřikuje o setrvání v EU, která je zvlášť pro malé národy vysloveným neštěstím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. stejně jako chtějí zůstat v NATO a platit 2% HDP. Jinak program je značně nekonkrétní a pro běžné lidi tím pádem nesrozumitelný. Ale kdo ví, co přinese čas.

   Vymazat
  2. Moc hezká je ta pasáž o rodině. Pan Robejšek ale neříká, že základem pro fungování rodiny je jistota slušných příjmů. V zemi, kde většinu zaměstnání mají v rukou vlastníci, kterým na zaměstnancích naprosto nezáleží, jsou základy fungování rodiny naprosto nejisté. Proto apel na zakládání rozvětvených rodin je jen planým tlacháním. Do nejistoty a pravděpodobné bídy se nikdo nepohrne.

   Vymazat
  3. Souhlas. Není to nic jiného, než snaha ještě více rozdrobit českou politickou scenu. Jinak by se tenhle pán určitě mohl etablovat v některé stávající straně. Kdy si tohle konečně český volič uvědomí? Tohle není nic jiného, než se lacino svést na stávajícím stavu. Pryč od něho a volit dosavadní malé strany. Máme SPD, pana Cibulku, Děl. stranu a t.d. a t.d. A vesměs všichni mluví jasně a na rozdíl od tohohle pána už dlouho. Jen škoda, že je jaksi nikdo nechce vnímat.

   Vymazat
  4. Vždyť to není nic jiného než další obehraný buržoazně-lokajský projekt, Který má za cíl udržet u koryt zlodějské miliardáře a jejich lokaje a zabránit , aby se chudáci co na ně dřou emancipovali a dokázali táhnout za jeden provaz proti vykořisťovatelům !! Horní jedno promile miliardářů tyjí z krve dělníků a zaměstnanců a to neokecá ani Robejšek !!

   Vymazat
  5. "Do nejistoty a bídy se nikdo nehrne", - nikdo nechce mít děti.Lidé až měli děti za včech režimů , bída nebída, děti byly to hlavní u chudých či bohatých . Teď je hlavní kariéra a peníze a to v celé upadající Evropě. Ta upadá společně se svým vymírajícím obyvatelstvem. Tak se nedivte, že místo něj obsadí přistěhovalci se svými kopami dětí.
   Jarda

   Vymazat
  6. Je to naopak. Kdyby základem fungování rodiny byla jistota slušných příjmů, tak lidstvo dávno zaniklo. Tak se to může stát u nás až teď.Ale jsou opatření, kteá tu situaci rodin dětí mohou zlepšit. Místo toho se ale řeší práva homosexuálů. Ti ale s populací z principu nepomohou.

   Vymazat
  7. Kdosi..tedy tajemný kdosi vytáhl konečně někoho kdo alespoň budí dojem serioznosti a neoplzlosti, asi to byl dobrý tah,ale..kecama a slibama včetně neurčitých témat jsme slyšeli neurékom.Ted jde o program a jejich stanovy,naděje ..snad možná ještě pro doufajícípost kapitalistickootrokářský systém který tahá za záchranou brzdu, v domění že, jestli trochu zpomalí a couvne bude moci jet po stejných kolejích jako dosud. S nad mu na to naletí jentupí optimisté z vyčpělých stran topů odesů a černoprd..atých možná že zavětří i ti co stále ano-jí a bál bych se návratů zombijů let 90-tých těch budovatelů světlých zítřků kapitalismu..bez kapitálu a žijících z kapitálu druhých...tam ted bude asi nával. To si počkám kdo se k těmto novátorským ideálům konce 19-tého století začne přidávat a hlásit. Tak jak v projevu sdělil mesiáš pravice, začínají oslovovat i rodinu, i když dost nesměle protože nezaznělo naprosto rasantně a jasně.- že rodina je základ každé společnosti a tedy státu, a že rodinu tvoří muž a žena kteří spolu zplodí děti a ti mají nejvyšší prioritu ve všech oblastech včetně ochrany pro její spokojený rozvoj. Čas ukáže jak vážně a KOREKTNĚ tito novátoři vykročí a budou postupovat, kéž by bůh dal a z té naší plejády vykradačů hrobů a zaprodanců vzešlo alespoň něco lepšího pro náš národ.

   Vymazat
 2. Pana Robejška mám rád, ale tentokráte myslím šlápl skutečně vedle. Něco jiného je být brilantním teoretikem a něco jiného reálná politika. To je skutečně o něčem jiném.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlas s 15:10 , k tomu dodám :

   Teď si Realisté sežeňte ještě pár set milionů Kč na předvolební kampaň.
   K tomu je třeba vytipovat a angažovat nějaké předvolební maskoty, viz např. již neznámá strana
   Věci veřejné, přezdívaná Veverky, angažovala v předvolebním rauši jistého známého reportéra,
   myslím, že se stále ještě jmenuje John a on se jako předvolební maskot natolik osvědčil, že dostal po volbách vnitro, kde se teprve ukázalo, jaký je to lidský vůl...
   Nebo další příklad předvolebního maskota z nedávné doby, kdy firma ANOfert vsadila mj.na jistého, veřejnosti poměrně známého herce - neherce, který na oplátku za úspěch ve volbách dostal post obrany.

   Že je to pouhá loutka ve zločinných plánech NATO mu nevadí, tolik už si v životě nevydělá...

   No a votomtoje, milí Realisté.

   Souhlasu netřeba.

   Vymazat
  2. mysli si že ty jeho keci zaberou že narod neni zrali narozdil o něj ktery je zraly na naše kačky tak krasně by nas odrbal malokdo jak tito myslitele

   Vymazat
  3. 18:26 Váš příspěvek mi usvědčuje v tom, že takoví blbci jako vy, by snad neměli ani právo volit. Tolik chyb ve dvou řádcích neměl ani můj syn ve třetí třídě. Když nepochopíte český pravopis, jak byste mohl dosáhnout na "level" přemýšlení o politické situaci nejen u nás, ale v celém světě! Vy jste přesně ten příklad, že vám stačí ke štěstí pár stovek ve štrozoku, hrnce se sádlem ve špajzu a mít zajištěnou otročinu za pár šupů. Je mi z vás takových k blití.

   Vymazat
  4. Pane 8.24 - neurážejte pána -18.26, to, že neumí pravopis, zase tolik neznamená, Praha je plná vzácných inteligentů znalých pravopisu s obludnými politickými názory. V komplexnosti světa správný pravopis zase tolik neznamená. Vy jste inteligent, což naznačujete tím, že užíváte "level" místo českého úroveň, tím signalizujete, že jste anglofilní světák, sice povznesený na lidskou malost, ale ne natolik, aby mu z ní nebylo k blití. Špatný piedestal vlastní ušlechtilosti a inteligence.Předpokládám, že budete mít v životě příležitost pochopit, že i teta od plotny a obyčejný dělník tuší pravdu lépe než vy.

   Vymazat
  5. Máte mou plnou podporu 9:20. Jinak, další pravicová "strana", která doufá, že lidé neprokouknou jejich snahu o resuscitaci tohoto zdegenerovaného kapitalistického systému. T

   Vymazat
 3. Objevily se spekulace, že by stranu měla podporovat přímo Penta, ta to ale ústy svého mluvčího odmítla.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je známá skutečnost o zakládání"BÉČEK"stran.Na pravici se to jenom hemží stranami,ale že by je Robejšek posbíral do jednoho pytle,moc nevěřím.

   Vymazat
 4. Pavla Kohouta, oblíbeného hosta ČT, snad nejlépe vystihuje jeho věta:
  "Byly to hlavně počítače, které ze mě v 80. letech udělaly přesvědčeného kapitalistu."

  OdpovědětVymazat
 5. Na přímou demokracii jsou lidí zralí ze své podstaty, protože se musí starat sami o své přežití ale,systém zastupitelské demokracie a ti kteří z něho těží od koryt které jim poskytuje nejsou na to připraveni,od koryt se špatně odchází.Co pak se to pa politolog a sociální psycholog učil, já bych mu titul zrušil.Uplatnění v polit. systému ČR- OO.

  OdpovědětVymazat
 6. To by byl zázrak, aby při nárůstu voličů SPD i po předchozím zdařilém rozvratu Úsvitu, nebyly hozeny nějaké pořádné realistické vidle. Demokracie se musí bránit zuby nehty a udusit vznikající zárodky demokracie skutečné - s prvky přímé demokracie - fungujícími např. ve Švýcarsku hned při zrodu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (15:25)
   Tvrdit ovšem, že Robejšek s Kohoutem zakládají stranu kvůli Okamurovi, je čirá fantasie. U Okamurových přívrženců je ale celkem pochopitelná.

   Vzpomeňnme si:

   "Věci veřejné přijaly v únoru 2013 na své stranické konferenci knihu Úsvit nezávislého ekonoma Pavla Kohouta jako své programové východisko pro další prosazování prvků přímé demokracie v české ústavě. Na nosné ideje této knihy se odvolává také Hnutí Úsvit přímé demokracie, tak proč tedy pro prosazení dobré myšlenky drobit zbytečně síly a rozmělňovat hlasy? ...
   Vít Bárta předseda VV a kandidát za Plzeňský kraj"

   Vymazat
 7. Jazyk je technokratický:

  "Realisté mají současně klíč k řešení problémů pomocí metod, jejichž aplikací lze dojít k nalezení reálných řešení. Reálných znamená zejména rychlých, účelných a dosažitelných. ... Práce s pravidlem 20/80 vyžaduje odbornou znalost řešeného problému a politickou vůli se touto odborností řídit. Vyžaduje také odvahu nezabývat se věcmi, které se touto optikou jeví jako nepodstatné, a neplýtvat na ně energií a prostředky. Paretovo pravidlo se v politice nepoužívá právě proto, že je pro politiky nepohodlné."

  http://www.realiste.cz/WP_PAGESTATIC?OpenDocument&ID=manifest

  OdpovědětVymazat
 8. Pokud "Realisté" pošlou do "háje" Lidovce, Top, ODS a oslabí ANO, ano budu spokojen. Zdá se, že o národním charakteru republiky se s nimi dá mluvit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. ... jak slepice po flusu ...
   Ať Vám, pane Povolny, ten optimismus dlouho vydrží!

   Vymazat
  2. Nějak se trend růstu příznivců koalice SPD-SPO, zastavit musí. Toť vše.

   Vymazat
  3. O mně nemějte péči, nevolím nikoho z nich. Snažím se jen realisticky zhodnotit jejich mořnosti. PS. možná ale budete překvapeni, až v prezidentských volbách podpoří Zemana.

   Vymazat
  4. Držel bych se při zemi. Možná, že zmizí obchodní značky ODS, TOP, nebo KDU. Rozhodně nezmizí jejich personál. V okamžiku, kdy by se realistům začaly nebezpečně zvedat preference, urodí se nám opět bezpočet pomýlených lidovců, nebo topkařů, kteří až nyní pochopili, jak zvrhlé bylo jejich vedení.

   Vymazat
  5. 18:21-nic nového, toto pravidlo bude i vizitkou "Realistů". A naší případnou pamětí, nepamětí.

   Vymazat
 9. OTUPENÁ OSTŘÍ?

  Sebevědomí chlapcům nechybí:

  "Nezbývá než tradičním stranám, které pomohly Evropě dojít až sem, poděkovat. Jejich původních cílů bylo dosaženo a v té chvíli jako by ztratily důvod své existence. Smyslem jejich bytí se stala samotná účast na moci a obhajoba zájmů vlivných minorit a zájmových skupin. Nemají jedinečný program ani odbornost, nejsou schopny se rozvíjet ani nacházet léky na vznikající problémy. Veškerou svoji aktivitu soustředí na udržení moci pro moc samotnou, nikoli pro zlepšování kondice státu a národa."

  Jim o účast na moci nejde? To tedy vyhlašují novou epochu v politice.

  Ohledně třídního boje mají také jasno:

  "Díky rozpadu pevně ohraničených sociálních skupin se otupila ostří společenských konfliktů. Do dělníků se nestřílí..."

  OdpovědětVymazat
 10. Super. Jestli nebudou podlézat komoušům tak jako Okamůra, mají můj hlas.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mohl by konkretizovat jak a kdy podlézá Okamura komoušům?

   Vymazat
  2. Důležitější je, že komouši nepodlézají Okamurovi.

   Vymazat
 11. Pěkný komentář Bohumila Pečinky:

  "Realisté zvolili kalouskovský způsob vzniku politické strany – čtrnáct žen a mužů nejdříve oznámilo vznik nové formace, pak bude následovat šest týdnů, během nichž si budou vybírat důležité členy. Teprve následně se otevřou širší veřejnosti, uspořádají ustavující sněm, představí program, následně kandidátky a konečně v říjnu 2017 půjdou do voleb."

  ...

  "Realisté vstupují na politický trh stejně jako kdysi Věci veřejné nebo později Babiš. Teprve příštích šest týdnů rozhodne, jestli uspějí jako Babiš, nebo skončí jako „véčkaři“."

  http://www.reflex.cz/clanek/komentare/76122/realiste-petra-robejska-nabirame-do-nove-strany-hlaste-se.html

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Počet členů strany pro voliče není podstatný, stovky idiotů v ČSSD nemají potenciál něčeho rozumného dosáhnout i kdyby se rozkrájeli, i když samotným rozkrájením by vlastně tomu to státu pomohli nejvíce. Jinak z diskuzí je cítit zápach trollingu z řad fosilních stran.

   Vymazat
 12. Čím víc stran tím méně přijde voličů . Musíte se sjednotit ! V jednotě je síla ! To se líbí ANO , jen se voliči rozdrobte my to vyhrajem . marcel

  OdpovědětVymazat
 13. Víte jenže mi se nechce opouštět domněnku, že politika by se měla budovat odspoda.Jak potom chcete, aby tuto stranu reprezentovali prověření lidé?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. (efpe)
   To je rozumná poznámka.

   Vymazat
  2. (15:56)
   Začíná platit osvědčená americká zásada:
   Bez peněz do politiky nelez!

   Vymazat
 14. "Dospiva nechce žít v Ženevě, proto rád podpoří iniciativu, která by podle něj mohla zlepšit život v Česku."

  KURVA, TO JE ALE VLASTENEC ! (Škoda, že Viktor Kožený nešel příkladem.)

  http://www.lidovky.cz/sledujeme-online-oznami-politolog-robejsek-kandidaturu-na-prezidenta-1zj-/zpravy-domov.aspx?c=A161124_094721_ln_domov_bri"

  OdpovědětVymazat
 15. Sliby se slibují, blázni se radují. Jakkoliv mohou být úmysly zakladatelů křišťálově čisté, na každou partaj se zvedajícími se preferencemi se začnou, jako na sněhovou kouli, nabalovat prospěcháři všeho druhu. A ti degradují i tu nejvznešenější myšlenku. Mám obavy, že to s realisty nebude jiné. Stačí se podívat na ANO. Babiš na jednu stranu hlásá svůj odpor proti migraci, na stranu druhou si létá za oceán pro noty a má ve svých řadách hvězdy typu Zlatušky, nebo Komárka. Co si má volič vybrat?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vyberte si SPD stejně jako nesčetní jiní. www.spd.cz

   Vymazat
 16. Tak nějak těm zmrdům co emigrovali a teď vylézají z USA, Německa atd. a vykládají nám jak to myslí s námi dobře a jak úžasně zmoudřeli nevěřím. Jsou to podvodníci jako Kožený, Šťáva,jako ten co chtěl být prezident a byl údajně geniální ekonom a spol. a jdou jen bagrovat v cizím žoldu. Ať si zůstanou tam kam odešli a nevracejí se. Nikdo tu o jejich žvásty nestojí. Možná tak zrádci z kavárny Pragensis.

  OdpovědětVymazat
 17. K Robejškovi mám jednu drobnou výhradu. Několikrát jsem ho poslouchal a zdá se mi, že jeho způsob vyjadřování je zbytečně složitý. Chybí mu stručnost a výstižnost. Myslím, že pro plebs bude jeho způsob vyjadřování těžko pochopitelný.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. On si někoho najde, kdo to zjednoduší. Zeman má ovčáčka, teplouši mají Moravce, - a Klára Samková už se k Robejškovi přihlásila.

   Vymazat
  2. "Protiklady" se přitahují. Poslouchám na R+ Kohoutovo střídmé srozumitelné vyjadřování a je jasné, že levicové voliče nepřitáhne. Platí mé viz výše.

   Vymazat
  3. (17:08)
   No vida, to si ho Svobodná Evropa alias ČRplus pozvala rychle. Žádné velké překvapení.

   Vymazat
 18. Hm TOPka v jiném balení.
  Způsob vzniku, jistě i promo v médiích, vše bude obdobné. Strana, která hned v počátku vyhlašuje, že společnost není na neco zralá je pro mne zcela nedůvěryhodná. Kdo tu zralost bude asi někdy v budoucnu posuzovat ?
  Robejšek ? Kohout? Nebo někde v pozadí Kalousek ?
  Ať jdou do háje, to vše už tu bylo.
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 17:15 Nejlepší komentář. Označit někoho za nezralého je skoro stejné jako ho označit za nesvéprávného. Ale není se čeho bát, oni nás přece provedou temnotou...

   Vymazat
 19. Jak řekl, že sociální demokraté dosáhli "výdobytků" pro většinovou společnost, tak dál už je zbytečné poslouchat.
  Nevím jak je nazvat, ale ONI nemají žádnou páku, jak likvidovat dál republiku. Horáček neprojde, ODS, KDU, ČSSD a TOP, jsou vyřízené a Babiš je má u .... však víte a co teď? Jestli je ten pán, co mluví dlouho o ničem jejich řešení, tak to máme kliku.

  OdpovědětVymazat
 20. Já počin pana Robejška jednoznačně vítám, fandím mu a vidím v této straně naději, kterou podívám -li se spektrem aktuálních stran nevidím. Souhlasím s tím, že na tlumočení myšlenek této strany na venek budou muset být jiní, ale ti se určitě najdou, protože tato strana nebude stranou jednoho muže.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rozhodně to může být mediálně zajímavé. Dost možná, že hlavně mezi mládeží se najdou tací, kteří budou přesvědčeni, že "odborníci - ne politici...".

   Vymazat
  2. Mně to dnes zvedlo podstatně náladu. Začínal jsem být z politické reality už vážně nemocný..Ty sra... se valí ze všech ze všech komunikačních "děr"..

   Vymazat
  3. Jste blázen 17:36? Za projektem Petra Robejška Realisté stojí lidé bývalé ODA a peníze z Chemapolu, Penty atd.... tato strana nebude mít o finance nouze a bude mít velký přístup do VŠECH médií a bude profesionální a uhlazená..... a jistě přesvědčí mnoho lidí - ovšem tato strana není ani pro vystoupení z EU ani z NATO ani pro zestátnění přírodního bohatství.... ... opět je zde nový pravicový subjekt - jako byla kdysi US potom ODA, TOP atd ... je to jako přes kopírák... a lidi zase sednou na lep... Česká republika podle Robejška tradičně náleží na Západ a největší politický přínos vstupu do EU vidí Robejšek v přesunu ČR do Západní Evropy. Petr Robejšek mimo jiné jako první navrhl přemístění amerických základen z Německa do Čech. Patří k zakládajícím členům německé sekce Římského klubu, taktéž je členem Rotary klubu a hamburského Übersee-Clubu.

   Vymazat
 21. 15:56, Vaše doměnka je hezká a určitě poctivá, ale neodpovídá realitě. Naopak z článku cítím potřebu a záměr vytvořit partaj klasického typu, která postupně přijme do svých struktur ty kteří ztrácí svoje posty ve stranách které padají. Nebo si myslíte, že lidé typu pana Kalouska zůstanou trvale v partaji která neprojde do parlamentu? Maximálně jedno volební období. Během krátké doby prohlédnou a pochopí, že nová strana je to pravé, co se vyhýbá chybám té předchozí. Převlečení kabátu není problém. Trochu popela a jsem u nového korýtka. Proto přátelé velký pozor na novou stranu, která se opře o tvrzení že nejdůležitější je rodina (to se za rok vypaří jako nic), ale ani slovo o tom co dělat s podřízeností/kolonizací našeho státu. Pro kterou je zřejmě hlas lidu dobrý jen pro "spoluúčast" na vládě, protože pro "přímou demokracii není česká společnost zralá". Zralí pro vládnutí jsou zřejmě jen někteří. Myslíte, že mezi ně patří i zakladatelé strany REALISTÉ? Oni si to bezesporu myslí.
  Prvním krokem musí být jasné vytýčení cíle. Podle toho si musíme vybírat, i když žádné velké záruky tak jako tak nemáme. Prosím, berte rozum do hrsti. Nová strana která vzniká v okamžiku kdy některé jiné odcházejí a na trhu je/bude spousta volných politických profíků, je pro mne málo důvěryhodná.
  Děda Vašek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, Dědo. Co asi myslí tou nezralostí? Že nám zruší přímou volbu prezidenta, aby mohli čachrovat s hlasy v parlamentu jako za starých časů? Ano, hojně se o tom hovoří. A jiné země jsou zralé na důležitá referenda, jako Brexit, migrace, nebo přímé volby představitelů státu? V čem jsme teda my horší? Je vidět, jaký strach mají z "anarchie", za kterou považují hlas lidu ve svobodném hlasování. Kdo chce můj hlas jen proto, abych pak už neměla čím hovořit, u mě skončil ještě než začal.

   Vymazat
 22. A vida, stačí jen trošku zauvažovat a zadiskutovat o tom co se nám tu zprava zase úžasného rodí a hned se objevují okřikovači (jako 17:39). Signifikantní...:-)
  Podpora rodiny - co to v jejich podání je ?
  Chtějí zrušit registrovaná partnerství, zakázat osvojování dětí lesbani a gay, rozehnat český bernevernet atd. ?
  Zatím nic takového. Heslíčko podpora rodiny. Kdo by to nebral, že ?
  Heriot.

  OdpovědětVymazat
 23. Za první republiky bylo 33 stran, po válce proto jen 4, pak 1 + 2 (vždy s lidovci i za soudruhů), pak zase méně než 10 po listopadu. Při posledních volbách jsem si na volební lístky musel vzít málem již ruksak a výsledek voleb - volání po většinovém systému - který známe u nás naštěstí jen z voleb do zcela zbytečné trafiky - senátu. Takže partají čím méně, tím lépe, ale když už, tak se srozumitelným a následně i po volbách kontrolovatelným programem. A tady je kámen úrazu, neb po volbách se vymlouvá jedna partaj na druhou, že svůj program nemohou plnit a z občanů jsou akorát,jak se s oblibou dnes říká, "užiteční idioti".

  OdpovědětVymazat
 24. Pokud chceme něco změnit, tak je třeba volit strany stávající a ne nové. Pokaždé když se něco séře vyleze zde nějaká strana a chce něco změnit a skutek utek. Je třeba číst programy a zamyslet se co splnili a co jen naslibovali. Pan Robejšek má skvělé názory ale s politickou stranou to přehnal. Měl vstoupit do některé strany a tam své názory prosazovat, takto mu přestávám věřit a určitě bych ho nevolil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Můj komentář není o konfrontaci, ale mohl byste tu stranu, kterou mu pro vstup doporučujete, zde uvést?

   Vymazat
  2. No tak tady jeden jasný program je.
   http://spd.cz/program/

   Vymazat
  3. Pan Robejšek zjevně nechce mít nic společného se stávajícími stranami, prolezlými korupcí, politikařením, psychopaty a sociopaty. To je pochopitelné. Zároveň jako ekonom a politolog, kterému záleží na naší české společnosti, nechce nečinně stát stranou. Docela ho chápu, i když jednu věc nechápu, a to je ta deklarovaná pravicovost nové strany. Vpravo je mačkanice, ale přitom řešení naší současné krize (a krize Evropy) žádná pravicová strana nezvládne. To už nám dostatečně dokázali (y) - jak strany po celé Evropě a u nás, tak i jejich představitelé. (:-D) - proto ta dvě íííýýý). Kozoroh

   Vymazat
  4. 18:43 No, víte, oni ti džihádisti kteří se do Evropy hrnou, ani jaderná válka, nebudou rozlišovat mezi pravičáky a levičáky.
   Takže toto bychom měli odložit na pozděj.
   A sympaticky levicový Okamura spolu s nejlepšími úmysly a několika kamarády na změnu kurzu a řízení státu asi stačit nebude.
   Bez spolupráce pravice a levice na zásadních rizicích dneška je to ztraceno. Děda.

   Vymazat
  5. Anonymní24. listopadu 2016 18:43
   Pan Robejšek se nechal najmout, do projektu Realisté. Neboť vpravo jejich koně (ODS, TOP09) ztrácejí na síle, nasazují finanční skupiny dalšího, čerstvého.
   Anonymní24. listopadu 2016 20:28
   Okamura, který se snaží o změnu kursu, propaguje přímou demokracii. Robejšek ji jednoznačně zavrhuje. Nevím, nevím, jestli by byla mezi nimi možná spolupráce. P.K.

   Vymazat
 25. proč mi připomina projev havluje a zemana tehda na letne to bylo kecu na co klademe duraz a jak nas komunisti podvaději vraždi a škrti od rana do večera a že nebudeme bydlet v kralikarnach a kdo bude poctivě dělat tak dvě auta a tři ženy a čtyři baraky budou standart a že za deset let předeženeme všechny co jsme dodnes ani nedohnali

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vtipné, na odlehčení dobré.

   Vymazat
  2. Ale pravdivé!

   Vymazat
 26. Ještě jeden drobný postřeh. Založit novou, konzervativní, pravicovou stranu v době, kdy nám roste armáda chudých a stále chudnoucích, je nerespektováním reality.
  Jak zde již kdosi poznamenal. Bohatý levičák je rozmar. Chudý pravičák je diagnoza.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V parlamentu máte tři levicové strany a další - Zelení, klepe parlamentu na dveře..všechny jsou internacionální..chybí zde naopak reálný, pronárodní subjekt a tím by tato strana měla být.

   Vymazat
  2. O skutečné levicovosti našich levicových stran se dá, myslím, s úspěchem pochybovat. To jednak.
   Druhak souhlasím s Vladimírem s drobnou výhradou k poslední, od kohosi zde převzaté větě. Bohatý levičák nutně nemusí být rozmar, ale charakter, který se někam nevypařil cestou za výdělkem. Je jich málo, ale jsou. Ovšem chudý pravičák, to je dle mého v totalitě zastydlý blbec, který se bojí změnit názor (přiznat chybu?) v návaznosti na vývoj společenské situace. No a pokud to není blbost, pak dozajista masochizmus, což už asi jakási diagnóza je.

   Vymazat
 27. vyplňování prostoru vyplňování prostoru vyplňování
  prostoru
  šijou boty?
  staví domy?
  pěstujou alespoň papriku za oknem?
  nic nevyzkoumali
  nic nevyléčili
  přežili tak x desítek let
  tak proč v tom nepokračovat
  týýý vo.e
  politická strana politická strana politická strana

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jasně, paraziti zůstanou parazity, jinak se živi neumí.

   Vymazat
 28. PERFEKTNÍ 15,24 Na přímou demokracii jsou lidé zralý ze své podstaty. Příkladem je volba prezidenta, proto musíme volit stranu která jako nejvyšší prioritu má ve svém volebním programu referendum při žádosti 1000 občanů. To bude první impulz aby se mohlo něco změnit. Dále žádné koalice, vítěz voleb sestaví vládu a bude vládnout pomocí referend na všech úrovních. Koalice jsou šikovný švindl jak se ze všeho vykroutit. Občané si tak sami ovlivní co je pro ně dobré. Ostatní jsou jen zastírací manévry.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joo, to chci vidět to vládnutí podle referend.
   Zvýšit důchody o 100%? Anooo!!!
   Snížit důchodový věk na 50 let? Anoo!!!
   Zvýšit daně? Neee!!!
   Zadlužit se? Neee!!!

   Představujete si to jako hurvínci válku, blbečci.

   Vymazat
  2. 19:09 Hele Spejbl, nedělej dusno. Ještě jsme to ani nevyzkoušeli a už se najde chytrolín tvého střihu, který křičí, že to nemůže fungovat. No já zatím vidím jen to, co nefunguje teď a nějak mě nenapadá jediný důvod, proč opakovat pořád stejné chyby. To víš, kdo se bojí, sere v síni. Vzmuž se a přemýšlej trochu pozitivněji.

   Vymazat
  3. 19:09 Jedinej chytrej Spejbl mezi Hurvínkama.

   Vymazat
 29. Může mi někdo sdělit, zda hodlají jít do parlamentních voleb anebo jde o jakousi aktivitu s tím, že pak podpoří někoho konkrétního?

  Pokud chtějí jít do voleb:
  Je to smutná zpráva myslím, trochu čísel:
  voličů 8,5mil
  obvyklá účast u parl. voleb 60%
  limit pro vstup 5% tj. cca 0,6x8,5milx0.05=255tis
  je třeba cca 250.000 platných hlasů

  Podívejte se jak dopadli Zelení, Piráti, Svobodní , Zemanovci.... kolem 100tis.

  Výsledek:
  Obdrželi peníze za hlas (pár mil. do kasy). Hlasy propadly a tak vládne ČSSD, ANO a spol.

  Důsledek:
  CSSD obdržela 20% hlasů, ale ovládá 25% (50křesel z 200).

  Pointa:
  Nepotřebujeme se tříštit, ale sjednocovat.

  Zamyšlení o kus dál I.:
  10% či 15% nových subjektů v parlamentu NIC NEŘEŠÍ. ODS, ANO, ČSSD, Zelení, KDU-ČSL, TOP to vše jsou systémové strany. KSČM také, ale alespoň chce referendum, nepodporuje NATO, EU.
  Úsvit končí. Pokud nepřijde subjekt s cca 25-30% hlasů do parlamentu v 2017 - systémové strany se domluví "všichni proti jednomu".

  Zamyšlení o kus dál II.:
  Kdybych měl volit tu moji ideální stranu, musel bych si ji založit sám. Výsledkem tohoto postoje by byly tisíce nových stran s nulovým volebním výsledkem a tedy trio Bohouš+Babiš+Bělobrádek by se nám všem zase vysmálo. To by nebylo nejhorší. Ovšem s tím by přišla islamizace a euro (měna).

  Pro ty, kdož tvrdí, že tu zatím nejsou:
  Teplice, Ústí, Liberec - velké obchodní domy
  Kvítkov, Rožnov - pozemky
  Dále spatřeni:
  České Budějovice, Uherské Hradiště, Lázně Bělohrad, Lázně Darkov, Praha Štěrboholy.
  Noční autobusy v JČ na benzinových pumpách, kde se zastavuje. Cílová destinace autobusů zatím nelokalizována.

  Opakuju - nepotřebujeme tříštit síly, ale sjednotit. Nemá smysl se teď přít o to, zda zakazovat kouření, jestli daně nahoru nebo dolů apod. Je třeba zastavit islám. Zastavit islám, znamená naprosto totálně eliminovat systémové strany - a to kompletně všechny výše uvedené, protože jsou provázané na vyšší procesy řízení mimo národní rámec.

  Více info:
  obcaneCR.8u.cz

  - oficielní dokumenty z vlády a parlamentu, kdo jak hlasoval, audio záznamy politiků, členů vlády. Co říkají a co dělají - na úrovni vlády i na úrovni EU. OSN - pravá tvář této organizace. Vše v jednom dokumentu, složeno v celek tak, aby jej bylo možné rozeslat spoluobčanům. Nikoliv hesla nebo dílčí téze, ale celistvost. Musíme se navzájem informovat. Každý může přispět šířit dokument.

  =========================================
  Sledujte:
  53.schůze parlamentu tyto body:
  Novela zákona zákazu halal porážek (tisk 714)

  Změna zákona o volbách do zastup. obcí (tisk 899)
  http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=899&CT1=0
  str. 21 dokumentu. O co jde? Volební právo přiznat i osobám s přechodným bydlištěm (nikoliv trvalým). Důsledek s ohledem na migranty a migraci (viz. "Pro ty, kdož tvrdí, že tu zatím nejsou:") je doufám zřejmý.

  =========================================
  obcaneCR.8u.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. u té 899 je navržena oprava:
   https://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=899

   A ten halal se snad taky zakazuje, nebo ne?
   https://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?O=7&CT=714&CT1=0

   Vymazat
  2. 7 migrantů Tábor v Tesku , kupovali tvrdý alkohol, ptám se prodavačky a ona di - to jsou bezdomaci. . Rikam , nejsou
   nejsou, to prostě poznáte. . Řekla bych - Íránci , Afganci , jen chlapi , mladi , 25- 35 let . Děs

   Vymazat
 30. No tak ta nová strana není žádná dělová rána. Nejdřív se mu tam nasadí filcky, aby dohlížely na novou stranu z pohledu "havloidní korektnosti" a zdali zde náhodou nehrozí konkurence už ve vládě usazeným parazitům a protinárodním intrikánům, a pokud bude jenom náznak jednoho nebo druhého, provede se již (např. z Úsvitu) známý puč a strana se rozloží. Hodně štěstí.

  OdpovědětVymazat
 31. "LIDÉ BDĚTE ..."
  Robejškovy myšlenky jsou "pozoruhodné" !

  "Po pádu komunismu začal přispívat do českého tisku a záhy vynikl ostrými a výraznými články o bezpečnosti a světové politice (jedenáct z nich vyšlo v Respektu) – mimo jiné jako první navrhl přemístění amerických základen z Německa do Čech."
  https://www.respekt.cz/tydenik/2003/30/uklouznuti-reditele-robejska

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 19:21- máte pravdu, po pádu komunizmu nás bylo vícero blbých. Robejšek je pro mne nevolitelný pravičák ale s každým schopným obhájcem "národních práv" se neštítím diskutovat. O to méně můžeme používat "hnědé zdivočelé", napadnutelné sionisty.

   Vymazat
 32. Začalo to před osmy lety Top 09, poté přišly Věci veřejné a nyní máme ANO. Je to osm let ztracených za sliby které nesplnili. Teď se objevil pan Robejšek se stranou Realisté.
  Myslíte si, že něco změní? Budou to zase ztracené čtyři roky rádoby demokracie ale pro většinu to zůstane stejné né-li horší. Je třeba volit strany co jsou zde zavedené a vybrat tu stranu, která bude vyhovovat většině národa ne jen těm bohatým a vy ostatní makejte ať se máme dobře.

  OdpovědětVymazat
 33. Pan Robejšek je dobrý partner v diskuzích proti islamizaci.
  Je však, řekl bych, velmi velice pravicový. Třeba by mi to ani nevadilo, kdyby neradil lidem zakládat rozvětvené rodiny. V přelidněné Evropě.
  Rozvětvené rodiny, či rody byly sociálním zázemím pro jedince od nepaměti až do nedávna. Ale v moderní společnosti s vysoce rozvinutou dělbou práce, přebírá tuto roli stát, který život takové společností řídí regulačními opatřeními.
  Pakliže to bude dělat špatně nebo vůbec, bude se společnost zmítat v sociálních krizích - tak, jak to vidíme.

  Současná dominantní ideologie „neoliberalizmus“, je slepou uličkou. Časem se možná prosadí nějaká forma socializmu, pokud se ovšem společnost nepropadne do nevolnictví, nebo přímo otrokářství.

  Velké množství politických stran je velkou výhodou pro muslimské „nové Čechy“, kteří své hlasy tříštit nebudou a hravě nám tu prosadí islámský stát. Ve volbách.
  PB

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. PB- Vy jste tomu dal! Evropa vymírá a Vy mu vsouváte do úst, že radí velké rodiny Cikánům a imigrantům? Nám je radí a má pravdu. K čemu je bohatství bezdětným, k čemu je národ bez vojáků?

   Vymazat
  2. A co na to Neznámý vojín?

   Co mi to říkáte?
   Že šel bych zas? Rád?
   Odpověď čekáte? Nasrat!
   Jo nasrat!

   Vymazat
  3. 20:24-vojínů se nikdo neptá, natož mrtvých ale za mne-nasrat!

   Vymazat
  4. PS.otázka zní: Za co a nejsou to peníze.

   Vymazat
 34. Nikdo nemusí tvrdit, že Robejšek s Kohoutem zakládají stranu kvůli Okamurovi. Až přijde zjevná podpora novému subjektu od médií našeho mainstreamu, tak bude více zřetelné jasno. Protože podpora čehokoli od našeho mainstreamu, je vždy podporou (něčeho),čehokoli, co jde proti zájmům našeho národa a občanů této země. A to je ověřitelné poměrně snadno. Zjevná ne-podpora koalice SPD+SPO, s dehonestací při jakékoli příležitosti, plus ignorování této koalice v případě, že příležitosti se nevyskytnou výše uvedené jen potvrzují. Dovolím si tedy považovat neočekávanou a nepředvídanou iniciativu, včetně její očekávané budoucí podpory mainstreamem za reakci na nezveřejněné předvolební průzkumy soukromého charakteru. Může to být i pro příznivce SPD+SPO povzbuzující výzva k upevnění rozhodnutí, komu dát volební hlas. Lze, vedle vlivu růstu počtu příznivců SPD+SPO, připustit i vliv trapně nevydařených taškařic kolem Brady-ho, souvisejících výzev k nepokojným týdnům a ke zvonění budíky. Když se něco kavárenské elitě evidentně nepodaří, budou znovu a znovu vymýšlet nové a nové hovadiny, dokud nás neunaví, neotupí a nezmáknou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vlastenka


   Je vidět, že jste úplně mimo.

   Robejšek není s presstituty zrovna zadobře, nedávno si stěžoval, že je v ČT persona non grata.

   A o Okamurovi se nikdy nevyjadřoval hanlivě, naopak se trefoval do těch blbečků havloidních, kteří šermují výrazem "populista", přičemž to slovo nemá negativní konotace, naopak.

   Vymazat
  2. Uvidíme co a jak se naplní.Uvidíme kdo je úplně mimo.
   Nepochybně pro takové Vlastence a Vlastenky nová strana vznikla. Zejména pro ty, kdo se přikláněli k SPD a k Okamurovi.

   Vymazat
 35. Vlastenka


  Jsem ráda, že do toho Robejšek šel, i když se mu nejdřív nechtělo. Fakt je, že nás bylo dost, kdo ho přemlouvali.
  Můj hlas má jistý a zvažuju i možnost vstoupit do jeho strany. Myslím, že nazrál čas, kdy je nutné začít něco aktivně dělat, jinak jako národ dopadneme špatně.
  Podíváte-li se na iDěs, zjistíte, že tam jsou z 90 procent souhlasné komentáře a většina lidí konstatuje, že bude mít konnečně koho volit.
  Robejšek má poměrně velké šance, záleží na tom, kdo bude stranu kromě něho reprezentovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nechtělo ale nakonec do toho přeci jen jde. Nejste tak trošku dost naivní? Budete dobrá členka strany. Mimochodem - kolikáté již? Zklamání s prozřením, bude nepříjemné zjištění o inteligenci Vlastenky.

   Vymazat
  2. Vidím věc úplně stejně jako vy.
   Robejška bedlivě sleduji už roky.
   Kdo je bude reprezentovat je skoro jasné už nyní. Zde:

   http://realiste.cz/WP_TEAM?OpenDocument

   http://realiste.cz/WP_PAGESTATIC?OpenDocument&ID=struktura

   Pravicovost a levicovost bychom měli na čas odložit a postarat se o své křesťanské krky a neradioaktivní vzduch.
   Mám silný pocit, že jen koalice "SPD - SPO - Realisté" by mohla s tou komplexní mizérií konečně pohnout.
   Podstané plus by bylo, kdyby tyto strany nejen získaly voliče, ale taky mnoho členů!!!
   Děda.

   Vymazat
 36. Jenkýští psychopati oprávněně nevěří, že by se jim podařilo prosadit mafiána Babiše nebo (nejen) zločinnou privatizací profláknutou ODS, tak hledají mezi emigranty projenkýského kolaboranta, kterého u nás nikdo nezná, a doufají, že se mu podaří oblbnout lidi psychopaticky vylhanými sliby.

  OdpovědětVymazat
 37. Tohle Babiš umlátí koblihama.

  OdpovědětVymazat
 38. Nejen pro zcela neinformovaného 20:13:

  https://www.youtube.com/watch?v=2WqD7BTgPCA

  http://realiste.cz/WP_PAGESTATIC?OpenDocument&ID=manifest

  http://realiste.cz/WP_PAGESTATIC?OpenDocument&ID=etickykodex

  http://www.realiste.cz/devel/webportal/webportal.nsf/0/09DE46F1FCF18478C12580750027C89E/$File/Kodex.pdf?OpenElement

  http://realiste.cz/WP_TEAM?OpenDocument

  Diskutovat, a nevědět o čem, ....?
  (V USA Trump, v EU brexit, v NATO turxit, u nás SPD,SPO,+Realisté.)
  Děda

  OdpovědětVymazat
 39. Pozor,
  Robejšek byl členem Římského klubu!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Při dosavadním množství informací jsem tím byl taky znepokojen.
   Něco jsem si o tom přečetl, a hlavně dost se o tom zamyslel. (Do rychlé diskuze se téma nehodí.) A jsem v pohodě, v případě pana Robejška nevětřím vůbec žádné nebezpečí.
   A také je členem Rotary klubu.
   Ale co nyní na tom, islamisti při podřezávání krků nerozlišují pravičáky a levičáky.
   Svět nyní ohrožují zcela jiné problémy a horší rizika než pseudoproblém pravice-levice. Děda.

   Vymazat
 40. A co z toho vyplývá?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Římský klub je zločinecká organizace otevřeně prosatující fašistické myšlenky, například eugeniku.

   Vymazat
  2. 22:09 Eugenika je jednak pozitivní, jednak negativní.
   https://cs.wikipedia.org/wiki/Eugenika
   A pan Robejšek se stává politikem výlučně pozitivním.
   Asi ho dosud vůbec neznáte. Najděte si videa s ním a věnujte mu nějakou tu desítku hodin času! Děda.

   Vymazat
 41. honolulu to pani Vlastenka,
  To co pan Robejsek rika, nema jednu jedinou chybu !
  Nenechte se odradit a novou stranu podporujte, ale az budou presidentske volby zustante verna Zemanovi.
  O svetove orientaci pana Robejska zatim nevime nic.

  Jeho projev je jasny - umi dobre mluvit. Robejsek se jevi, jako nova vychazejici hvezda na politickem nebi Evropy. Jeho myslenky (program) je cisty, potrebny a jednoduchy.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pokud (zdůrazňuji POKUD) je to psychopat, pochopitelně umí říkat, co lidi chtějí slyšet, umí lidi získat - a pak je podrazí. NIKDY nevěř tomu, co někdo říká, věř jen tomu, co jasně vidíš, že dělá.
   Robejšek se sem přihasí a hned chce být prezidentem. Ať nejdřív dokáže svými činy (!), že své řeči myslí smrtelně vážně.

   Vymazat
  2. (Safraporte nicku! Ani se mně nezeptáte, a mluvíte mně z duše!
   Z mé soukromé duše. Děda.)

   Vymazat
  3. Tak Honolulu, tady jsi úplně mimo. Podívej, kdo ho podporuje:
   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miliardar-Dospiva-prozradil-jak-bude-pomahat-Petru-Robejskovi-a-jeho-Realistum-464226

   http://zpravy.idnes.cz/absolventi-moskevske-komunisticke-diplomaticke-skoly-mgimo-p5v-/domaci.aspx?c=A121201_163704_domaci_brd

   Vymazat
  4. Anonymní24. listopadu 2016 22:15
   Naprostý souhlas. Je jasné, že jde o pravicový projekt, ke kterému se nechal najmout. P.K.

   Vymazat
 42. 1. Robejšek je emigrant. Proto je vysoká pravděpodobnost, že bude kolaborovat s USA.
  2. Jako kandidát na prezidenta potřebuje spoustu peněz. Buďto je má (a za každým velkým majetkem je zločin!), nebo ho někdo financuje - kdo?
  3. Vůbec nezáleží na tom, co říká, ale na tom, co dělá!!! Ať se nejdřív předvede v obecním zastupitelstvu; uvidíme, zda bude hlasovat pro mafiánské zlodějny nebo pro lidi. Pak ať se předvede jako poslanec parlamentu; uvidíme, pro co a proti čemu bude hlasovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Pan Robejšek se u nás "předvádí" velice často, dlouhou řadu let, a na daleko vyšší úrovni náročnosti než pouhým hlasováním o komunálních věcech.
   Zajímejte se o něj, internet je plný jeho aktivit. Děda.

   Vymazat
 43. 21:31.. Bez toho by nemohl studovat v Nemecku.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 44. Tak už se to tu zase - nejpozději od 21:31 - hemží lidmi, kteří všechno vědí díky internetu a svému neobyčejnému důvtipu - "Honolulu" "Vlastenka" "Děda", který kohosi oslovuje "přezdívko" ... patrně v domnění, že jde o křestní jméno?

  OdpovědětVymazat
 45. lidi ,nenechte se opět opít rohlíkem.Jak už tady někdo psal,kdopak to platí.Divím se,že do toho pan Robejšek jde, když i já si myslím,že má rozumné názory.Hezky to napsal diskutující 20.58,naopak se divím Vlastence.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miliardar-Dospiva-prozradil-jak-bude-pomahat-Petru-Robejskovi-a-jeho-Realistum-464226

   http://zpravy.idnes.cz/absolventi-moskevske-komunisticke-diplomaticke-skoly-mgimo-p5v-/domaci.aspx?c=A121201_163704_domaci_brd

   Vymazat
  2. (23:17)
   Průprava, která Zaorálkovi oproti jeho slovenským kolegům chybí; handicap se těžko dohání.
   To je to, co násobí Lavrovův náskok před Kerrym nebo Clintonovou.
   Dokáže se s tím Mitt Romney se svým Harvardem měřit?

   Vymazat
 46. Postoj Vlastence - jasně, potřebujeme prezidenta z Ameriky. Vždyť on vede tak krásně rozumné řeči.

  OdpovědětVymazat
 47. Takhle jako 19.09 uvažuje jen paraziticky dement, protože většina se rozhodne vždycky správě.

  OdpovědětVymazat
 48. Uvědomte si jednu skutečnost. Jste schopni dnes jednohoho jediného, zavedeného politika chvíli poslouchat, aniž byste měli pocit ztraceného času nebo nebyli z jeho projevu nasr...?
  Pana Robejška jsem poslouchat vydržel :-)

  OdpovědětVymazat
 49. Pan Robejšek byl brilantní politický analytik. V jednom z posledních rozhovorů říkal, že nechce jít do politiky, neboť by tím ztratil možnost svobodně se vyjadřovat. Zřejmě dostal nabídku, která se neodmítá.
  Podle mého názoru, velké peníze ztratili TOP09, ODS a po určitém prozření lidí, ztratí i ANO. Potřebují mít nové želízko v ohni. Nynější Realistický pan Robejšek, je už jiná osoba. Svoje renomé vložil do projektu finančně silných loutkařů a jak se bude tento projekt vyvíjet a kam bude směřovat, již nebude v jeho režii. P.K.

  OdpovědětVymazat
 50. Ať si Robejškovi věří, kdo chce, já mu nevěřím. Jeho brilantní uvažování je povrchní. Logické nesmysly je schopen vyprodukovat i on. O jeho týmu nic nevím, ničím se nevyznamenali. Kohout ničil českou ekonomiku na dost vysoké pozici. Věřit takovému člověku může jen blbec.

  Poznámka: Analytik teď může sečíst hlasy pro a proti Robejškovi.

  OdpovědětVymazat
 51. Pokud chcete byt v opozici pana Robejska, tak nam musite zdelit vase PROTIARGUMENTY... ! Kde jsou ?

  Vetsina z vas nedokaze predlozit proti argumenty, ale pouze reci, ze mu neverite, nebo, ze se daji lide opit rohlikem, atd.

  To neni politicky argument t.j. Chicken Shit ,
  (kurinec !)

  Zde se vyjadrete v cem mu neverite, a co si myslite, ze je chybne v jeho projevu ! Kdyz nic nemate, tak nic nerikejte !

  (Chci vam napsat pane Robejsek o mem zazitku v Hamburgu a koktavce, ktera me tam zasahla.)
  nick honolulu - pokracuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ty nečteš, Nicku, tady jsou protiargumenty.

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miliardar-Dospiva-prozradil-jak-bude-pomahat-Petru-Robejskovi-a-jeho-Realistum-464226

   http://zpravy.idnes.cz/absolventi-moskevske-komunisticke-diplomaticke-skoly-mgimo-p5v-/domaci.aspx?c=A121201_163704_domaci_brd

   Vymazat
  2. Všechny protiargumenty jsou obsaženy v jejich "programu". T

   Vymazat
 52. Honolulu, Ty to také asi nemáš jednoduché :-)

  OdpovědětVymazat
 53. POUZE pro pana Robejska ! ! ! (Pokracovani z 1:00.)

  Tak to jsem jednou prijel na dovolenou z Ameriky do Nemecka a zatoulal jsem se do Hamburgu. (Nevim ani, proc jsem tam jel.)

  V hotelu jsem potkal skupinu Americanu a oni me vzali na lod, ktera jela kolem pristavu na exkurzi.
  Me se to libilo ! Vsichni jsme se dobre bavili a najednou vidim lod, ktera mela ceskou vlajku.
  Ta lod se jmenovala CSPLO !
  Hned jsem utikal k zabradli a studoval vse, co jsem videl. Na lodi byli dva umasteni, spinavi smiraci.
  A najednou slysim krasnou cestinou, volani jednoho k druhemu.

  "Pepo, schovej tu svacinu ! Nekakej hladovej americkej curak nam ji sezere ! Podivej na vola jak cumi !"

  To obvineni, ze jsem chtel "sezrat" ceskym smirakum svacinu, me tak polekalo a prekvapilo, ze jsem z toho koktal.

  Vezmete si ponauceni pane Robejsek ! U Cechu vas koktavka z uleku a nejake obvineni nemine..
  Ale jinak, v Hamburgu se mi libilo.
  SLAVA CESKE EMIGRACI - ARISTOKRACII NARODA !
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
 54. Záhadným způsobem mi to nejde připnout do vlákna pod "honolulu", tak oklikou. Tuším, že vím proč jste navštívil Hamburk. Byl jste mladší a v TV běžel seriál o "lehké" čtvrti, název mi vypadl. Docela se mi to líbilo. Ovšem, jako ve všem, i v Simpsonech převažují slovanští autoři a sions finančníci, kteří pro kšeft oželí i karikaturu.

  OdpovědětVymazat
 55. Anonymní25. listopadu 2016 1:36
  „POUZE pro pana Robejska ! ! ! (Pokracovani z 1:00.)“
  Když už si píšeš s Trumpem, Zemanem a Putinem, tak si piš i s Robejškem a neotravuj tady s tím.
  Ale radši doufej, že se k té tvoji slátanině vůbec nedostane, protože vy dva opravdu nejste z jednoho těsta.

  OdpovědětVymazat
 56. 2:53... Bez do rite tezkopadny cenzore ! S Tvym barbarskym veprovym smyslem pro humor a s Tvoji priposranosti - ze se zde objevila nova politicka
  strana ! Panikaris, jako stetka pred zpovedi, a nic se jeste nedeje.

  Despoticky tyrane ! Slysel jsi nekdy o Forum Romanum, kde plebejec se bavi s patriciem ?
  NESLYSEL NIKDY !
  Pamatuj Ty nevzdelana figurko dosazena nepotismem, ze po roce 1793 jsme si vsichni rovni, krome tech, co nejsou z Evropy.

  Prece si nemyslis - ostudo - demokracie, ze muzes urcovat, kdo koho oslovi, anebo jakou srandu rekne.

  Vy proste citite , ze se vam vse hrouti pod pazourama ! (Certovskyma.) Na zdejsich prispevcich je to videt.
  Mate strach, ze pujdete na pracak.
  (Ja mam take strach, ze pujdete na pracak. Nebudu se moci nikomu smat. Budete mi chybet, az budete cistit WC na smichovskem nadrazi.)

  Citite se nadrazeni a nevite, ze se na vas narod diva z vrchu.

  Je jasne, ze nemuzeme byt ze stejneho testa. Ja jsem ze Smichova a on je ze Zlina. (Asi.)
  nick honolulu - svobodny tribun lidu.


  OdpovědětVymazat
 57. 2:53..Tezkopadna figurko dosazena nepotismem !
  Aby jsi mohl posuzovat skvele, literalni sarkasticke ironie, tak musis mit urcitou vysku !

  Ona nechybi pouze Tobe, ale cele prazske kavarne.
  T.j. videt a citit na dalku a nikdo vam to nerekne z duvodu, jako je litost, taktnost a snaha, aby jste se neciti jeste hure, nez se citite.

  Figurko, slysel jsi jaky dopis napsal Petronius cisari Nerovi ? "Vrazdi, kradni, smylni ve vlastni rodine, jenom ve jmenu Jupitera se neser do KULTURY !"

  A figurko znas rozdil mez Scarabem a Eaglem ?
  Scarab je cenzor hovnival tlacici hovinko z Egypta nevim kam a Eagle je honolulu
  letec. Good night Scarabe.
  Rika Eagle - honolulu.

  OdpovědětVymazat
 58. Jsem taky pesimista. Ačkoliv Robejšek umí věci pojmenovat správným jménem, chybí mu hlavní věc, a to peníze. Zavedeným stranám v tomto nemůže konkurovat, natož Babišovi. Jelikož tato strana vzešla ze střední třídy, těžko může oslovit chudší obyvatele, spíš na sebe nabalí zase maloměšťáky, tedy oslabí jen všechny strany aniž má perspektivu vyhrát volby. Bude to něco jako ODA, slepenec pro nic a proti nikomu. Něco jako Haškova strana mírného pokroku. Bez radikální a jasné vize penězům nemůže konkurovat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak ty peníze mu asi nechybí, že ano???

   http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Miliardar-Dospiva-prozradil-jak-bude-pomahat-Petru-Robejskovi-a-jeho-Realistum-464226

   http://zpravy.idnes.cz/absolventi-moskevske-komunisticke-diplomaticke-skoly-mgimo-p5v-/domaci.aspx?c=A121201_163704_domaci_brd

   Vymazat
 59. Cesi, 2:53 o me lze ! Nikdy jsem nepsal zadnym jmenovanym presidentum ! Kdysi davno jsem vsak napsal R. Reganovi o zverstvech v Africe..Dostal jsem podekovani.

  Zatim neni duvod nekomu psat. My stoupenci presidenta Trumpa, vyhravame na vsech frontach.
  Koncim pro dnesek !
  Eagle honolulu leti na obhlidku.

  OdpovědětVymazat
 60. Robejšek je ročník 1948. Nikdy nepracoval za českou popřevratovou mzdu a nebude pobírat český důchod. Co on ví o tom, jak se v Česku žije? Jeho tým jsou většinou manažéři na vedoucích pozicích. Není nic známo o tom, že by svým zaměstnancům vypláceli mzdu blízkou mzdám v Německu nebo Rakousku. Oni se budou starat především o své osobní zájmy. Robejškovy názory si lze poslechnout, ale nikdy, opakuji nikdy mu nelze věřit, že svoje voliče bude skutečně zastupovat.

  Teď se opřu do Zemana. Jeho hloupí příznivci ať nečtou. Zeman vyznamenává, aby politicky korumpoval. Je v tom celá řada jmen: Robejšek, Duka, Bělohradský, Keller a další. Buď jsou to jeho osobní slouhové, nebo je to výsledek handlu. Z těch jeho vyznamenaných lidí, až na výjimky různých záchranářů, nikdo nic pro současně žijící Čechy nic významného neudělal. Často jen žvanil, aby za koryto zradil.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak, ty chytrý odpůrče, tak to přece dělá každý prezident, nebo ne? Zemana jsem nevolil, ale jestli bude kandidovat, tak má můj hlas jistý, inteligente.

   Vymazat
  2. V tomto případě je označení "inteligent" pochvalou. I když vy jste to mínil opačně.

   Vymazat
 61. Sytý hladovému neuvěří a čekat od boháčů dobro je bláznovství. Ty 24 v 19,09 jsi vyčůraný parazit. Je potřeba v referendu uzákonit volební povinnost , vítěz voleb sestaví vládu a většina vždy v referendu rozhodne v prospěch většiny. Ty hovadiny co by jsi navrhl Ty by neprošli, protože většina lidí má zdavý úsudek,na všechno musí být peníze a potom můžem ledacos. Jsem fascinován nadřazeným myšlením diskutujících vč honolulu, znalce hystorie a i bible. Snáze velbloud uchem jehly projde nežli se bohatec dostane do království nebezkého. Nejsem tzv hluboce věřící ale vím že nejdůležitější zákon ve vesmíru je zákon rovnováhy a vždy když dojde k porušení musí přijít něco co to uvede do rovnováhy a lidé jsou jen vesmírný prach. Budem všichni cestovat za lepším a smát se do tváře všem co se snaží o přirozenou rovnováhu jak jsou hloupí, to teď dělají muslimové a nelíbí se nám to. v USA po nich na hranicích střílí jako po zajících viz film z 50 let Mokrá záda.Nesouhlasím se způsobem jak se řeší současné problémy s migrací ale celá tzv kulturní Evropa a Amerika staletí parazitovala na ostatním světě, vyhnala své potřeby do neúnosné výše a teď se ty mocní bojí o svojí existenci tak vyvolají nový holokaust. Při tom v druhé světové válce šlo o koncentraci peněz a tím i vlády.

  OdpovědětVymazat
 62. Nez odejdu z tohoto clanku, tak vam chci rict
  pane Robejsek , ze z prispevku je videt, ze se vas boji !
  Ze jinym stranam odvedete volice a take, ze Vam zavidi Vas uspech v Hamburgu.. (Oni vubec zavidi vsechno, vsem.)
  T.j. znameni, ze budete mit uspech !
  Az Vas potkam jednou na Reeperbahnu v St. Pauli, tak se k Vam budu hlasit a probereme politickou situaci ve Washingtone.
  nick honolulu

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je blábol, Honolulu. Žádná závist, jenom obavy, aby to nebyla fiat-alternativa, která by odvedla voliče neparlamentních stran od skutečné alternativy. Uvidí se, zda předloží závazně plán na vystoupení z EU + NATO + odmítání nelegální imigrace, pak bude jasno.

   Vymazat
  2. To tedy neuvidíme, což je jasné už nyní. Jsou to jen vidle, nic víc nic miň.

   Vymazat
 63. Kobliháři všech zemí, spojte se!
  http://pravyprostor.cz/jak-se-bavi-internet-migrant-a-vila/

  OdpovědětVymazat
 64. Já mu nevěřím je to sice inteligentní člověk ale, žije v Německu, zvláštní. Zase šméčko na lidi. Patří k zakládajícím členům německé sekce Římského klubu, taktéž je členem Rotary klubu a hamburského Übersee-Clubu. Zvláštní je, že tyto kluby jsou nakloněny globalistům. Zase hra politiků jak zblbnout čecháčka.

  OdpovědětVymazat
 65. Robejškovi nevěřím ani ň....
  je nastrčenej ,aby se to všechno ještě víc rozdrobilo ,bylo ještě víc stran a tudíz ještě víc bezvýznamnosti v posledním volebním aktu...
  ať se raději spojí tihle novátoři a ať jsou raději méně pyšní na svou "jedinečnost ,tituly a příslušnosti ke klubům "!!!
  já budu volit Okamuru- myslím,že je prověřený
  dost,co se týče nejožehavějších politických
  temat...
  nechci se pouštět do kritiky prof.Robejška- nepřísluší mi to-ale pocitově i fakticky :
  slovo -čin jsem ještě neslyšela ani neviděla...
  jituš

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Okamura má několik handicapů i když se pomalu učí. Aby dohnal vzdělání z historie na to by potřeboval mnoho let, s diplomacií to snad zvládne dřív. Bez dobrých znalostí historie a diplomacie bude vždy špatným politikem ! Škoda, měl by na sobě víc pracovat. Škoda, že se nedokáží strany s podobným programem spojit, sebekriticky uznat kdo na co má a nemá, že opět vítězí strach o svou pozici a ideje jsou na posledním místě. Realisté jsou bandou globalistů - podvodníků - naprosto nevolitelných !!! Bude to opět před volbami dilema...

   Vymazat
 66. Stalo se přesně to, co jsem předvídal, Robejšek mé očekávání nezklamal. Od počátku jsem cítil, že s Robejškem něco nehraje - mnohé rozpory v jeho rétorice, naučené bezemocionální fráze které měly vyvolat dojem jak je vzdělaný a nad věcí a získat nemyslící stádo. Ovšem jeho sebevědomí, že získá 20% je šokující. Vyškolený agent s tlupou souvěrců NWO ! Jak pokorně přijal ocenenění pana prezidenta a vzápětí vystrčil rohy :))))
  NEVOLITELNÍ !

  OdpovědětVymazat
 67. Názory p.Robejška sleduji delší dobu a v řadě věcí s ním souhlasím,ovšem i on se bojí slova kapitalismus jako čert kříže!Takže je to opět další mlácení prázdné slámy.Je třeba radikální řešení a to změnou systému,jinak řečeno,je třeba zlikvidovat kapitalismus,dříve než kapitalismus zlikviduje nás!!

  OdpovědětVymazat