Reklama

pátek 18. listopadu 2016

Do Sýrie míří ve velkém ruská výsadková plavidla (VIDEO)

18.11. 2016   Eurasia24
napsal a přeložil: ea24
Jen za posledních sedm dní minuly břehy bosporského průlivu čtyři velké výsadkové lodě ruského námořnictva. Další vstoupila do Středozemního moře přes Gibraltar.
Dvě ruské výsadkové lodě propluly Bosporem ve středu 16. listopadu. Velká výsadková loď Severní flotily ruského námořnictva Georgij Pobědonosec veze vojenský náklad do syrského přístavu Tartus, který slouží jako středisko materiálně-technického zabezpečení ruského námořnictva. Na palubě lodi byli podle svědků vojáci ruské námořní pěchoty.

Opačným směrem proplula ve středu do Černého moře velká výsadková loď Cézar Kunikov.

V pondělí 14. listopadu minulo Bospor výsadkové plavidlo Baltské flotily Alexandr Šabalin, které směřovalo k břehům Syrské arabské republiky s vojenským nákladem. A ve čtvrtek 10. listopadu touto cestou do Středozemního vplula velká výsadková loď Černomořské flotily Nikolaj Filčenkov.

Podle britských médií pak zhruba ve stejnou dobu přes Gibraltarský průliv vstoupilo do Středozemního moře velké výsadkové plavidlo Korolev Baltské flotily.
video zde
Zdroj: Rusvesna.su

16 komentářů :

 1. Není mi jasné proč Ruská armáda plánuje vylodění v Sýrii. Pobřeží mají i tak pod kontrolou.
  Chápu nutnost z zásahu ruských pozemních sil ve vnitrozemí-Allepo, Rakka, ale k tomu není třeba výsadkových lodí, stačí dopravní loďstvo.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nechejme to na nich. Vědí lépe, co a proč tam potřebují, aby tu zemi pomohli osvobodit.
   A tím i zamezit její parcelaci do rukou nastrčených pro-US a pro-UK figurek.

   Smazat
  2. Je to cvičení v reálných podmínkách válečného konfliktu. To je to nejlepší, jak cvičit armádu. A zároveň pomáhat přepadené zemi před agresory všeho druhu.

   Smazat
  3. Nuž navrhujem zamyslieť sa skôr nad tým, k čomu výsadkové lode slúžia, resp. môžu slúžiť. Operácia Aleppo smeruje k nevyhnutnému záveru. Pozemné jednotky plnia úlohu jeho "čistenia" s využitím nutných podporných prostriedkov. Bojuje sa s protivníkom vybaveným ručnými a "ľahkými"zbraňami. No ostávajú "púštne" zoskupenia vo východnej časti krajiny a možné zrážky na severe a severovýchode - IS, možné i s Kurdmi/ak sa nedohodnú na prijateľnom usporiadaní/a rátať treba aj s možnými zásahmi Turecka, ak by chcelo o severe rozhodovať svojvoľne. Jasné nie sú ani kroky "koalície vedenej USA". K týmto úlohám bude Sýrska arabská republika potrebovať výkonnejšiu a ťažšiu techniku/tankovú, delostreleckú, protilietadlovú/. V blízkej budúcnosti krajina nevyhnutne bude potrebovať podporenie jej zdrojovej stability, ako predpoklad započatia prác na obnove. V neposlednej rade i dobudovanie ruských základní si vyžiada množstvo materiálu, ktorý bude potrebné do Sýrie dopraviť. Naozaj dosť dôvodov navážať do Sýrie množstvo výzbroje, výstroje, zásob aj vycvičených vojenských jednotiek / nie nevyhnutne iba ruských/.

   Smazat
 2. No zrejme z nich vojensky material lahsie vylodia ako z beznych dopravnych (tanky, transportery atd.).

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak!!!! O žádnou invazi nejde,jen o zásobování a k tomu jsou vyloďovací prostředky nejvhodnější...

   Smazat
 3. Myslím,že to jde do finále!Hodně štěstí a přesnou mušku synci ruští,bojujete i za nás!!!

  OdpovědětSmazat
 4. Zásobování a rotace je třeba ;)
  Militarní rofesionalismus na globalní úrovni, dokonalá prověrka a ukázka vykonnosti a schopností ruského namořnictva.
  vyborně Rusko.

  OdpovědětSmazat
 5. Proč se někde vylodili? Protože na tu mizernou podplacenou povstaleckou pakáž je všechno pořád málo. Jsou zalezlý ve všech možných dírách, a nedají pokoj, do svých zemí původu se vrátit nesmějí, vědí, že stejně chcípnou tak, jako tak, proto se snaží už jenom napáchat co nejvíc zla a zkázy. Jsou z nich pochopitelně zdegenerovaní frustráti, pro uchování života žerou drogy - jinak by se navzájem postříleli mezi sebou. Jen jedna věc je zajímavá - kdo jim dává žrádlo? Vodu? Papír na prdel? Kdo jim vypere? Přece musejí denně žrát, někde taky chrápat - vůbec si to neumím představit, jak by taková pakáž ve svých dírách přežila bez existenčního zajištění. Naši bezdomovci umírají hladem i s tím legračním existenčním minimem co mají, které stačí s bídou tak na čtrnáct dní, a druhých čtrnáct dní živoří hůře, než toulaví psi. Tak kdo vykrmuje tu povstaleckou pakáž ve všech zemích, kde je fingované povstání - že by místní obyvatelé? Moje takzvaná hlava už nebere tohle, ani mediální lži, a proto usuzuji, že zákonitě všechno musí bejt jinak. Že media lžou a žvaní, o tom žádná. Že žvaní sračky o místech, které neznají ani z rychlíku, o tom rovněž žádná. Je to asi o těch překladech z cizích sraček - z každé se přeloží něco, pak se to smontuje nějak dohromady, a lidi se nad tím rozčilujou.Já bych například nikdy nedokázal napsat ani dva odstavce o životě horníků v OKD, protože jsem tam nikdy nebyl, a co o tom vím, je jen přenesená znalost z televizních plků a ukázek, ale takový novinář za stejných okolností o tom dokáže nažvanit čtyři stránky - a o tom to je. Celé to slavné zpravodajství, noviny, zprávy, publicistika, a všechny ty žvásty.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Zeptejte se Chazarů. Jestli se výjimečně spletou, řeknou vám pravdu. Žrádlo a další materiály jsou zbraní už od pra-starověku.

   Smazat
  2. Údajně žádný Islámský stát neexistuje. Kdyby nebyli tito řezači hlav zásobováni zbraněmi, municí, jídlem, drogami a dolary, jelikož to jsou pouzí žoldáci, tak by okamžitě skončili. A kdo že je to zásobuje? No Putin ani Asad to na 100% nebudou. Je to docela jednoduchá rovnice.

   Smazat
  3. Muslim žádný papír na prdel nepotřebuje. Mají koránem daná pravidla. Pravověrný mohamedán si vytře prdel levou rukou. Nepotřebuje ani příbor, žere pravou , která není tolik od hoven.
   Nejsou to žádní blbci ani prasata, proto si jich kavárníci všech zemí nesmírně váží. Podle hesla: "Vrána k vráně sedá, svůj svého si hledá".

   Smazat
 6. Možná globálně cvičí ...a trochu exhibují:-) ...a tak to má být!!

  OdpovědětSmazat
 7. Také se musí udělat co je třeba, dříve než chromou kachnu nahradí jestřáb. P.K.

  OdpovědětSmazat
 8. Jeden můj vnuk (3.třída ZŠ) mě potěšil, jednou mě řekl ".. dědo, musí se myslet dopředu! Počítat i s tím co by se mohlo stát. Víš?".
  Děda.

  OdpovědětSmazat
 9. Do you need a loan .We are Legitimate and guarantee loan lender. We are a company with financial assistance. We loan funds out to individuals in need of financial assistance, that have a bad credit or in need of money to pay bills, to invest on business. I want to use this medium to inform you that we render reliable beneficiary assistance as We'll be glad to offer you a loan Contact us via Email: hmloans2@gmail.com

  Services Rendered include

  *Debt Consolidation
  *Business Loans
  *Personal Loans.
  *Car Loans
  *Rent and House Loans

  Write back if interested with our interest rate of 4% annual. Contact us via Email: hmloans2@gmail.com

  Please Note: All interested individual must send a message to our email for urgent response and details to obtain a Loan.

  Best Regards.
  Email: hmloans2@gmail.com
  +15175650123

  OdpovědětSmazat

Na opakovanou žádost čtenářů, kteří se nechtějí zapojovat do diskuzí obsahující vulgární a urážlivé výroky. Jejich odstraňování je časově náročné a narušuje plynulost diskuze. Proto nebude dále možné vkládat anonymní komentáře.
Pro vložení komentáře je proto nutné se na stránce "Nová republika" přihlásit vpravo v horním rohu této stránky "přihlásit se" (výběrem emailového účtu např. Google) a upravením uživatelského profilu (v kolonce Nastavení>Upravit uživatelský profil). Děkujeme za pochopení.