Reklama

čtvrtek 3. listopadu 2016

Dobrý lékař ještě nemusí být stejně dobrý v politických názorech


Jiří Baťa
3. 11. 2016
Pana profesora Pirka jsem si vždy vážil jako skvělého lékaře-specialistu, chirurga na srdeční příhody, ale popravdě řečeno jeho politické názory, hodnocení a komentáře nestojí za moc. Výjimkou jsou snad jeho pohledy a hodnocení imigrantské problematiky kterou, na rozdíl od jiných zaslepenců, vnímá jako vážné nebezpečí pro nás i celou Evropu. Nicméně, dnes jsem si přečetl jeho rozhovor s Parlamentními listy.cz (zde) a z jeho vyjádření mám pocit, že ne všem problémům, které byly v rozhovoru zmíněny zrovna rozuměl, fundovaně a logicky na ně odpověděl. Jeho loajální příklon k lidem (pražská kavárna, havloidi atd.), kteří veřejně kritizují a odsuzují prezidenta Zemana, je až příliš zřejmý.


V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz pan profesor prohlásil, že rozhodnutí prezidenta Zemana neudělit státní vyznamenání oběti holocaustu a bojovníkovi za demokracii Jiřímu Bradymu nepovažuje za moudré státnické rozhodnutí. Budiž, má právo na svůj názor, ale je pozoruhodné, že v době, kdy došlo k politickému incidentu mezi prezidentem Zemanem a ministrem Hermanem ve věci jeho přijetí dalajlámy a následné odmítnutí vyznamenání panu Bradymu, byl pan profesor Pirk mimo ČR, přesněji v Japonsku a tyto události sledoval pouze přes internet. Znamená to, že mnohé skutečnosti mu nebyly v tu dobu známy a obávám se, že mu nejsou dostatečně známy ani dnes. Přesto i v uvedeném rozhovoru s PL.cz suverénně konstatuje, že vyškrtnutí pana Jiřího Bradyho ze seznamu vyznamenaných nepovažuje za moudré státnické rozhodnutí. Co jej k takovému odsouzení hodnému hodnocení opravňuje?

Není od věci si položit otázku, nakolik lze renomovanému a uznávanému lékaři uznat jeho znalosti kolem kauzy Bradyho vyznamenání, když nemá ani základní informace o situaci s vyznamenáním a okolnostech, které s tím bezprostředně souvisejí. Např. nemá dostatečné (zda-li vůbec nějaké) informace, zda Brady skutečně byl či nebyl na seznamu vyznamenaných, zda a kolik je na tom pravdy, že prezident Zeman „vyhrožoval“ ministru Hermanovi stran jeho přijetí dalajlámy, že pokud jej přijme, bude jako jeho pomsta pan Brady ze seznamu vyškrtnut. Už jenom skutečnost, že pan Herman hovoří o vyhrožování jako takovém, je samo o sobě hodně silné vyjádření a nepřehlédnutelné obvinění, navíc zavánějící trestním činem, ale nikdo z prezidenta napadajících a obviňujících křiklounů, tím méně profesor Pirk, se nad tím nepozastavují. Taky proč, když to je právě to, čeho chtějí tito lidé dosáhnout, tj. zkompromitovat prezidenta až tak, aby dosáhli jeho odvolání. Jak naivně a nesmyslně dodává pan profesor, přijetí dalajlámy ministrem kultury nemá žádný dopad na naši ekonomiku a hospodaření, protože velké podniky a celá ekonomika fungují bez ohledu na konání politiků. Tak až takovou naivitu a prostoduchost bych od pana profesora rozhodně neočekával. Ale člověk se mýlí, já v tomto případě dvojnásob.

Pan profesor ve svých hodnoceních a názorech více spoléhá na své PR než na relevantnost svých názorů a vyjádření. Obávám se, že to je ale typické a charakteristické pro všechny, kteří nesouhlasili a velmi razantně se postavili na odpor k ničím nedoloženému prezidentovu rozhodnutí o „vyškrtnutí“ pana Bradyho ze seznamu vyznamenaných tedy, aniž by znali resp. chtěli znát všechny okolnosti týkající se tohoto případu, jednoduše prezidenta neomaleně zkritizují a je pro ně vymalováno!

Pan profesor Pirk je jistě vysoce vzdělaný, erudovaný, chytrý a moudrý člověk, ale udivuje mne, že se tak snadno propůjčí k levnému populistickému hodnocení něčeho, s čím není sám dostatečně obeznámen, což do značné míry snižuje jeho uznávané image. Rovněž odpověď na otázku PL.cz, zda názor, že by měl pan Herman kvůli tomu odejít z funkce, jak ho vyzýval Pražský hrad mu připadá neadekvátní k údajnému prohřešku, že přijal dalajlámu přes nesouhlas prezidenta i ministra zahraničí Zaorálka. Pan profesor na to, jak jinak, že „Samozřejmě, že ne. Vždyť žijeme v demokracii, nežijeme v diktatuře. Pořád si u nás lidi nezvykli na to, že když má někdo jiný názor než on, není to jeho nepřítel.

V demokracii to tak prostě je, někdo má takový názor, někdo onaký. Od toho je to demokracie“. Lze s takovým laciným výkladem demokracie souhlasit? Pokud ano, pak jen do jisté míry, ale pan Pirk vůbec nerespektuje skutečnost, že jedna věc je demokracie jako taková, druhá věc je ale respektování daných skutečností, tedy smluv, ujednání, deklarací apod., zvláště, jsou-li mezinárodního charakteru. Tady už rozdílnost v názorech toho či jiného člověka neobstojí, to by si měl i pan profesor uvědomit.

Znepokojivé také může být vyjádření pana profesora, že zcela důvěřuje skutečnostem, jak je sdělil pan Brady v rozhovoru pro Českou televizi kde popisoval, kdo mu volal, co mu říkal, co má udělat, koho si může na Pražský hrad přivést, že o vyznamenání nemá mluvit. „Vzhledem k jeho celoživotním morálním postojům bych spíš pochyboval o té druhé straně“, (rozuměj Pražský hrad), uzavírá názor pan profesor Pirk. Znovu se nabízí otázka, co pan profesor o panu Bradym ví když zmiňuje jeho „celoživotní morální postoje“ coby bojovníka za demokracii? Znal jej a věděl o něm něco ještě dříve, než se o něm začalo v Česku mluvit a psát? Zjistil si pan profesor, co pan Brady významného udělal pro Československo, resp. Českou republiku od r. 1949, kdy odešel do ciziny a po celou tu dobu zde nežil (otázka je, zda za tu dobu naši zem vůbec navštívil)? Za co by tedy asi měl být oceněn vyznamenáním Řádem T.G. Masaryka, jak se proslýchalo? Nebo mu stačí jen to, že přežil holocaust? Takových jsou dnes ještě desítky a bez nároku na vyznamenání. Přesto na otázku PL.cz., zda věří v tomto případě panu Bradymu a ministru kultury Danielu Hermanovi, a ne Pražskému hradu a prezidentovi, pan profesor Pirk odpovídá jednoznačně: ano! K tomu již další komentář snad netřeba.

Abych však byl objektivní, možná tyto neznalosti a nevědomosti panu profesorovi vytýkám neoprávněně, protože stejně „bohaté, (ne)prověřené a (ne)doložitelné“ znalosti o životě a činnosti pana Bradyho v Kanadě mají rovněž všichni ti z pražské kavárny, Kroměřížské výzvy, havloidi, akademici a ostatní uvědomělí antizemanovci, kteří tak ostře odsuzují jeho nevyznamenání. Ostatně, tyto lidi nezajímají ani bližší detaily, fakta, skutečnosti a informace, jak je uvádějí jiné, ověřené zdroje. Nu což, i takto lze, pohledem výše zmíněných elit chápat a vysvětlovat si podstatu demokracie.

Na závěr už jen připomenu slova pana profesora: „ Pořád si u nás lidi nezvykli na to, že když má někdo jiný názor než on, není to jeho nepřítel. V demokracii to tak prostě je, někdo má takový názor, někdo onaký“. Pane profesore Pirku, platí to i v případě názorů prezidenta Zemana?

62 komentářů :

 1. Všichni pamatujeme angažmá pana profesora v minulých prezidenských volbách, které pro něj samotného neskončilo moc slavně jak sám pan profesor zhodnotil.Také si pamatujeme jak se omlouval za to a sděloval národu, že už podruhé se nenechá "nachytat" na stejnou hloupost, ale zdá se, že pan profesor má krátkou paměť a nebo na něj někdo silně tlačí.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tak prý máme už prvního kandidáta. Nějaký michal čuráček. Nevíte kdo to je?

   Smazat
  2. Článek p. Pirka hodnotí velmi přesně a trefně. Jako vynikající doktor je, to ano. Ale jinak byl jeho článek jako od naivního pitomce. Je mi to líto. Měl by se nad sebou zamyslet, než přísně vyplodí takovou hovadinu.

   Smazat
 2. Kazdych 14 dni vyleze odnekud nejaky sebedulezity TRPASLIK,
  aby se sapal na pozici oblibeneho ceskeho presidenta.

  Zadne volby u vas nebudou ! Schyluje se k valce !
  Neocons (u nas) uz ma pripraveny proslov na "oslavu" viteztvi DOSAZENE, Hillary tyden pred volbami.

  V pripade , ze situace bude ZAZRAKEM zvracena a volby v Cesku budou, tak Zeman bude vitezem na 100 % !

  Vzdyt ve svete se prazske kavarne zacinaji posmivat i ti co nerozumi cesky !
  honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Honolulu, začínáš byt skeptický, to se mi nelíbí. Že by to měla Hitlary tak posichrované i přes ty poslední skandály s e-maily, ze kterých se může stěží vylízat? Vždyť už prý demokrati zvažují, že ji vyzvou k tomu, aby to vzdala.

   Smazat
  2. VŠE JE TO JEDNODUCHÉ

   HAVEL NA HRAD

   Smazat
  3. Anonymní3. listopadu 2016 17:48 no jo,ale kam tam s ním když Vatikán poroučí že urny patří na hřbitov

   Smazat
  4. 3.11 17.48
   Souhlasí HAVEL NA HŘAD
   Václav Vodrážka

   Smazat
  5. 15:43
   No konečně slyším Nicka !:-)zdravím tě přes
   velkou vodu ...!!!
   vrátila jsem se na pár dnů,než opět zmizím ke
   kamnům v divočině..
   v době mé absence vypukla "kauza Brady",
   které jsem zpočátku vůbec nerozumněla....
   když se na tyto blbiny člověk dívá z dálky,tak
   si říká,
   zda je to všechno vůbec pravda a chtěl by pod tím vším blekotem udělat
   silnou červenou čáru a říct :" a dál už ne ,pánové a dámy..od tohoto momentu je konec s adolescentníma blbinama,
   a šášurovinama-
   už jste si dost vyhráli a začínáme ZNOVU ,
   a to :
   s čistým stolem a kebuli našaltujeme zase na normál....
   SNAD TO JEŠTĚ PŘI DOBRÉ VŮLI PŮJDE!!!
   a stmelíme síly národní
   pod jednoho jmenovatele....
   tím by měl být už konečně rozum..!
   jituš

   Smazat
 3. Nová republiko - výběr článků a hlavně komentáře vašich komunistických přispěvatelů už tak trochu zavání honem na čarodejnice !! Ještě chybí Karel Gott, který se s Dalajlámou také sešel a určitě by na rovinu řekl, co si myslí třeba o kreatůře na našem hradě.
  Raději rozebírejte přešlapy Zemana, bylo jich dost - obvykle svým nestoudným chováním ještě přilíval olej do ohně - namísto aby se stáhl, omluvil a nebo připustil chybu. Vám se zdá Zeman jako důstojný prezident ? Když do rozhlasu mluví sprostě, málem bleje na korunovační klenoty, Českou republiku strká do zadku nějaké nedemokratické Číně - od které se navíc chce učit, jak stabilizovat společnost .. ? Vám to připadá OK ?
  Mimochodem, všimněte si, kolik bylo v 2015 křiku, když velvyslanec USA si dovolil komentovat Zemanovu cestu na oslavy do Moskvy - a jak se prezentuje mnohem horší případ vměšování čínské velvyslankyně, která dokonce doklusala na hrad, všechny tam zřejmě poučila jak se mají chovat a výsledkem je servilní dopis našich 4 představitelůposlaný do Číny ... vám všem to připadá normální ?? A pokud ano, tak proč jste tady tak štěkali na naprosto minimální komentář vcelvyslance USA ohledně cesty Zemana do Ruska ?? Tehdy to bylo vměšování Ameriky div ne vyhlášení války !!
  Čína Vám nevadí ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Soudruhu nekomunisto. Chápu tvoje spravedlivé rozhořčení, ale doporučil bych klídek v teplíčku. Na to je dobré uvařit si trochu čaje s rumíčkem (na plynu z Ruska), vyhřát si obydlí (plynem z Ruska), nebo jen tak se zabalit do deky vyrobené v Číně či navlíknout si podvlíkačky vyrobené v Číně. Nebo si natankovat (benzinem vyrobeným z ruské ropy) a zajet si někam za město a projít se v lese. Je tam chladno, tak bych doporučil se dobře obléct, např. do péřovky vyrobené v Číně.

   Smazat
  2. Pro 15:48 Nechápu vaše rozhořčení. Nechápu, proč lezete na stránky, které vás tak rozčilují. To je jako bych já chodil na mítinky přiblblých herců a pak doma mlátil hlavou do zdi. Když mě něco štve, tak se tomu snažím vyhnout.

   Smazat
  3. 1604 + 1622
   ani jeden z vás mi neodpověděl na otázku, proč v 2015 jste tady tak prskali a zeman dokonce zakázal vstup americkému velvyslanci na hrad kvůli jeho komentáři ohledně cesty Zemana do Moskvy. A jaký rozdíl vidíte v tom, že hned poté, co čínská velvyslankyně naklusala na hrad, zdrbala asi všechny okolo, tak Zeman nařídil napsat dopis a ten velmi ponižující a servilní naši 4 představitelé poslali do Číny. Co vy na to ?

   Smazat
  4. K 15:48.Opravdu třeskutá logika.
   Dát rovnítko vměšování USA jako třetího do vztahu dvou jiných států (nás a Ruska), když mu do toho nic není a vzájemného vztahu nás a Číny.
   My i Čína se jaksi do vlastních vztahů vměšovat klidně můžeme...:-).

   Smazat
  5. 1630
   Když se ti nelíbí, co je zde publikováno, proč se sem neustále vtíráš a ztrácíš tady čas, když? Udělej si vlastní web a tam se můžeš vyřádit, jak chceš.

   Smazat
  6. Ty- 15.48 - jsi jednoznačně sprostej dobytek. Takhle se vyjadřovat o hlavě státu, si zatím tady v této zemi nikdo nedovolil. Nikdo se tak nevyjadřoval k hloupému, omezenému,směšnému a lokajskému Havlovi, který byl navíc notorický ožrala, blil v letadle, museli ho odtud vynést na nosítkách, s Landovským se střídal o děvky a platil jim potraty - a před ním jsi přesto seděl v pokoře na prdeli a klaněl ses, ty podělanej zbabělče. Ani ke Klausovi, který spáchal amnestii zločinců, podivné milosti a další excesy, se nikdo nevymezoval, ale protože začala mediální špína a stoka podněcovat na prašivé zadání amerických chcípáků negace a nadávky prezidentovi Zemanovi, také si přihazuješ? Jsi zbabělá krysa, to, co jsi vyjmenoval proti prezidentovi, je směšné. Ty žvásty o Číně jsou směšné. Od hlavy k patě jsi oblečenej do hadrů vyrobených v Číně, doma používáš věci vyrobené v Číně, počínaje nádobím, talířema, příborama, přes elektroniku - kdybys to neměl, budeš žrát z dřevěnýho koryta jako prase.Žvaníš ty zasraný blbosti, protože se to dnes smí - kdyby za to byl každý trestně stíhán, všichni by drželi hubu včetně tebe. Právo na názor máš, proti tomu nic, ale nemáš - a nikdo nemá - právo prezidentovi sprostě nadávat, a urážet hlavu státu. V podstatě nemáš právo urážet ani svého souseda - nikoho - každý se dnes může bránit trestním oznámením. Urážky kohokoliv jsou trestné, a tady toto na diskuzích jsou urážky veřejné. Za to by ses nedoplatil - je to veřejné shazování a dehonestace prezidenta. Ani posledního Gejzu, nebo nějakýho odpornýho teplouše by sis nedovolil urážet, co si tady nějaká zbabělá smečka dovoluje vůči prezidentovi. Kdybys to zkusil někde v hospodě, dostal bys na tlamu, že by ses hned tak nevzpamatoval. Kdo tohle dělá, je sprostej zbabělec, ubohá krysa, a šmejd. Na diskuzích je řada zbabělejch krys a šmejdů, hambářů, pitomců a ubožáků. Co jako těmi urážkami chceš dokázat? Jak jsme my češi ubozí? Žádný jiný národ tohle nemá - krysy z řad občanů, kteří směji beztrestně nadávat prezidentovi. Z ČR se stala smradlavá stoka, a pamatuj si, že všeho do času. Tohle se vám zatraceně vymstí - všem! Ještě budeš kvičet po prezidentovi, kterýmu směli šašci jako jsi, ty veřejně nadávat a urážet ho - jednou se to zarazí. To budeš čumět na svobodu slova. Myslíš že by si něco takového nechal líbit ten hajzl, vekslák a parchant Horáček? Jste fakt mizerové a zbabělci! Měl bys jít makat na uran, až ti zčerná huba.

   Smazat
  7. Já ti odpovím hned!Ty jsi tam tu čínskou
   velvyslankyni na Hradu viděl?Kdybych ti na-
   psal,co jsi viděl,byl bych sprostý.Pleteš si
   pojmy s dojmy.Ta byla na Hradu se zprávou,
   že se ruší cesta blba Jurečky do Číny.Tak
   se zabal do čínské deky a požádej toho
   Šaškira o pomoc.Jinak buď zticha.
   Petr Majevský-anonymní hrdino!

   Smazat
  8. Technická poznámka k 15.48
   Nevím, proč zde dále otravujete. Laskavě se podívejte na odpověď na Vaše výroky k 15.54 "Je Brady s manželkou...". Nikde jste nikdy nedal žádná fakta a vaříte jen z nenávisti! Takže "vůl zůstane volem a pařez pařezem" - můžete si vybrat sám co jste. Vaše je jen morálka řeznického psa soudruhu práskači.

   Smazat
  9. Pro 15:48, od 16:22. Čínská velvyslankyně rozhodně nepochoduje v čele teploušů po Praze, rozhodně nenechává tisknout červené karty na likvidaci prazidenta Zemana. Vůbec nechápu, co je americkému buzerantovi po tom , kam bude cestovat náš prezident, absolutně si nedovedu představit situaci, že by se něco podobného odehrálo v USA. To byl pravděpodobně velvyslanec ČR nalezen mrtev. Pohoršovalo vás také, jak lezl USA do prdele váš idol Havel ?

   Smazat
  10. 1735 pletete si čas a den. Čínská velvyslankyně doklusala na hrad před 10 dny si ztěžovat , že ministr herman se sešel s Dalajlámou a nato okamžitě vyplodil hrad ten ostudný dopis a poslal ho do ˇCíny.
   Ta samá velvyslankyně byla potom pozvaná na hrad a to včera nebo dnes ve věci vysvětlení , proč byla zrušena cesta jiného ministra do Číny. Její odpověď zněla, že neví.
   Stačí si přečíst nějaké normální zprávy a nehltat tady ty jednostranné bláboly.

   Smazat
  11. 1751 čínská velvyslankyně skutečně nepochoduje v čele PRide pochodů v Praze - ale to nějak vyvrací, že Zeman je opilec , lhář a naprosto nekultivovaná postava ?

   Smazat
  12. Konečně se zhodnem. Opravdu jsme za jedno v tom, že ožungr nýmand Havel byl ta největší pohroma, co mohla po komedii 1989 přijít. Snad nic horšího nás potkat nemohlo. Klaus měl svoje chyby a dost, navíc to podělal amnestií, ale byl to chlap, ne podělanej posera. Chlap, kterému to navíc pálí, ten zrzavý kašpárek mu nesahal vůbec nikam. No a nakonec, ten nejlepší prezident, po komediálním převratu, je tady ,díky bohu teď.

   Smazat
  13. Anonymní3. listopadu 2016 16:30 to co ti ty troubo chybí v apatyce nekoupíš a tvým chlebodárcům to taky chybí

   Smazat
  14. 3.11.15:48
   Mám opačný názor, ale to je věc občanského vkusu. Ti kdo chtějí abycho byli součástí(spolkovou zemí ) jsou asi pobouřeni vlastenectvím českomoravským.
   Václav Vodrážka

   Smazat
  15. 15:48 Karel Gott té "kreatuře"fandí chlapče.Opět špatný přehled v kavárenském sklepení!

   Smazat
  16. 15:48 nechej pana prezidenta Zemana na pokoji a věnuj se svému kandidátovi michalovi čuráčkovi.

   Smazat
 4. Trpaslici prazske kavarny !
  Vase vzajemna kmenova vernost, jednoho k druhemu je
  prikladna !

  Na nestesti pro vas - genova degenerace vam poskodila intelekt a vas politicky frnak je beznadejne ucpan... Proto budite udiv a
  posmech !
  Vy nemate cit a strategii, aby jste vedeli co delat.

  Stale vymyslite primitivni intriky proti presidentovi a vzdy skoncite jako sasci.
  (Jednou je to Peroutka, potom je to Dalejlama a pred tim cesta do Ciny atd.)

  Jste takova NEMEHLA, ze v pripade nekdo z vas bude dosazen na pozici vlivu, tak to bude narodni tragedie.

  Vy jste oravdu uverili vasim rodicum, ze jste vyjimecni ?
  HUUU, ha, ha, ha... NEJSTE ! Jste osudem osizeni !
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN - spriznena duse naseho obdivuhodneho Donalda Trumpa.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 5. Jak už jsem napsal jinde,jediným možným protikandidátem Zemana,může být pan Pirk,lékaři táhnou politickou scénu.
  Už vidíme nenápadnou reklamu v televizi s panem Pirkem.Hlavně ho dostat do podvědomí veřejnosti a jak známe média,že jsou v rukou pražské kavárny,které ladí i pan Pirk,tak nebude problém ho vynášet jako hvězdu.Jistě,jako operatér je hvězda,ale jako politik nula.Proto zopakuji,ševče drž se svého kopyta.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pirk by nemohl být prezidentem všech, když neuznává odlišné názory. Nemohl by jím být ani proto, že nerozumí ani zdaleka tak dobře politice, jako svému řemeslu - "ševče, ševče, drž se svého kopyta". Přišel by nás velmi draho, protože by na každé své rozhodnutí potřeboval tucty poradců. A potom, i ve sněmovně je předoktorováno, překomediantováno,..., a dopady jsou nelichotívé. Nemohl by být prezidentem všech ani agent stb reg.č.34483 s krycím jménem sázkař, který rovněž nesnáší odlišné názory, než jsou ty pražskokavárenské.

   Smazat
 6. 15:57...To jsou takove lumparny, ktere ji projdou, ze kazdy druhy, by za ne dostal 300 let vezeni.
  To co ted vysetruje FBI, patri do rezortu kriminalni policie. To neni ani politicke ! T.j. kriminalni !

  Neocons jsou si tak jisti tim, ze ji dosadi a prosadi utok na Rusko, ze uz ted se armada presunuje na ruske hranice...

  Mam proste strach z pristich dnu a nejsem sam !
  Ozbrojene militantni skupiny se stehuji do hor, jak na zapade, tak na vychode zeme. V zemi je napeti, ktere jde vycitit mezi lidmi.

  Objednal jsem z Californie bednu vina na oslavu vitezstvi Trumpa, ale pravdepodobne ji vychlastame z zalu, ze bude hure !

  Nasi demokracii byla vmetena do tvare sprosta nadavka od spesialnich zajmu.. (Rad bych ji napsal v anglickem orginale, ale asi by to bylo smazano.)
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 7. 15:48... Cina, to mela byt protivaha proti
  agresivite EU !
  Vas ministr, CLEN vlady, to tak POSRAL, ze je pro vas ted vsechna snaha marna !

  Dopurucuji dve veci ! Vam vy natvrdliku ! (15:48)
  Pozirat orchard fruits/garden veggies a pit juice, pro regeneraci inteligence !

  Panu Ovcackovi doporucuji zakoupit na prazsky hrad TREBUCHED a bombardovat prazska divadla plna "umelcu" hnojem, aby se to vyrovnalo tomu hnoji, kterym je bombardovan oblibeny a legalne zvoleny president.
  AT ZIJE PRESIDENT ZEMAN !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 8. Profesor Koukolik ma na Inet prednasku o stupidite. Nejedna se o hloupost a dopousteji se ji i velice inteligentni lide. Je potreba najit, vyslechnout, pochopit, zaridit se.

  OdpovědětSmazat
 9. Jsem z branže pana prof. Pirka. Jakpak vypadala na jeho klinice jím požadovaná demokracie? Také si mohl každý operovat podle vlastního uvážení, ale na jeho odpovědnost? I v demokracii platí pravidla, jako v každé práci. A ten, kdo je nemíní dodržovat, může sice zargumentovat svůj názor, ale pokud není potvrzen, nemůže ho aplikovat. Samozřejmě kdyby nebyl Herman zcela bezcharakterním kleronacistickým agitátorem, který zastupuje zájmy sudetských nacistů, tak by už dávno musel odstoupit a pár roků se plížit pražskými kanály. Aspoň v demokracii. Ovšem nevím, jak se vůbec může snoubit demokracie s diktaturou - v tomto případě kapitálu? To mi ještě nikdo nevysvětlil.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. pan Pirk taky umí zapírat a lhát,kolem roku 1995 zmršil bajpas vzdálenému příbuznému,při zašívání cévy k srdci tuto prošili a tudíž nefungoval a když na to po roce v budějicích přišli a musel na novou operaci,tak tam nebyly žádné lékařské zprávy a prý mu nikdo žádný bajpas nikdy nedělal a to tvrdil Pirk,on si nikde nestěžoval tak že ani nikdo nechtěl vidět ten velký řez jizvu na hrudníku,já jsem tam byl s jeho dcerou a pan Pirk s námi chvíli seděl u stolu v chodbě

   Smazat
 10. Co si Baťa jako představuje pod větičkou "být dobrý v politických názorech"???
  Jakože když má někdo názory jako má on tak je "dobrý v politických názorech a když má politické názory jiné než on tak je "špatný v politických názorech"?
  A kdo je Baťa že si dovoluje být arbitrem v dobrotě a špatnosti jakýchkoli názorů kohokoli?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. To, co vnucujete p.Baťovi platí právě na Pirka a celou pražskou kavárnu. A kdo je Jiří Baťa se můžete dozvědět třeba na jeho webu. A kdo jste vy, představte se, když to požadujete na autorovi článku.

   Smazat
  2. A kdo jsi ty? Že si dovoluješ být arbitrem - čím je pan Baťa arbitrem - že napsal nějaký článek? To jsou ale ubožáci, co se slézá na diskuzích. Zakomplexovanci. Venku na ulicích jsou statisíce lidí, kteří nic nevědí o přiblblých šarvátkách a intrikánské špíně, protože makají, a nemají čas dřepět u počítačů, a číst publicistické bláboly, sledovat zprávy, a psát věčně nějaké sračky. Je logické, že toto mohou jen ti, kteří dřepí doma- do práce nechodí. Zakomplexovanci, jejichž názor je úplně jedno. Asi si nestíháte uvědomit, že na názor má snad právo každý, a když to nejsou zrovna slinty, tak prosím. Ale právo na urážky? Na nadávky? Na veřejné zesměšňování kohokoliv? Si všichni nějak pletou to "právo" na názor a svobodu slova, s hnusnými a oplzlými nadávkami. Proto taky náš nejnovější politický bulvár a producent vlastních žvástů - Seznam.cz - viz Slonková,Šidlo apod. nedovolujou pod svými bulvárními žvásty anonymní diskuze - každý se musí přihlásit. Protože urážky a jmenovité nadávky konkretním osobnostem jsou trestné. Tady si to nestíhá uvědomit nikdo. Jestli dělá NR chyby, tak jen v tomhle. Nač sprostoty mazat? Zakázat diskuze, a bylo by vymalováno. Psychopati by odprejskli a museli by si najít jinou zábavu.

   Smazat
  3. Já mu nic nevnucuju, on to sám tvrdí, člověče!

   Já se neptám kdo je Baťa. Vůbec mě to nezajímá. To byla řečnická otázka. Ptám se v čem je dobrý, v čem vyniká, v čem je špička tak jako Pirk v chirurgii, že si dovoluje být arbitrem správnosti jeho politických názorů???
   S politickými názory jiných můžete souhlasit nebo nesouhlasit, ale nemůžete tvrdit jestli jsou správné nebo dobré snad krom extremistických hňupů. Kterým Pirk dozajista není.

   Smazat
  4. Pirk je špička v chirurgii, měl by se jí držet.
   Pražská kavárna tvrdí, že její názory jsou nad všechny ostatní a taky všechny ostatní názory považuje za proruské, extremistické, xenofobní, atd. A Pirk patří právě k této skupině. To je nepřijatelné.

   Smazat
  5. 19:34 - Co vám dává právo o druhému říkat, co má dělat, resp. čeho se má držet?
   A jestli jsou názory pana prof. Pirka pro vás nepřijatelné, pak je to jen a jen váš problém.

   Smazat
  6. 20:35 - co má kdo dělat, říkat, nebo si myslet by ráda diktovala právě pražská kavárna, jak je popsáno v příspěvku 19:34. K pražské kavárně se právě prof. Pirk svými postoji řadí. Nepovažuji za svůj problém, že k pražské kavárně nepatřím, ale naopak. A s tím právě máte problém vy, a tím se řadíte k těm, kteří trpí pocitem neomylnosti.

   Smazat
 11. 17:14..Odlisne politicke nazory se hodnoti kladne, protoze inspiruji k premysleni !

  Neexistujici politicke nazory oportunistickych korouhvicek (prizdisracu) se zasadne hodnoti negativne !

  Knize Schwarzenberg ma stejny nazor jako destruktivni parta v EU ! Ta ma stejny nazor jako Merkerova, ktera musi mit jakykoliv nazor, ktery ma Soros, nebo na ni bude zalovat svetu jeji hrichy.

  Prof. Pirko ma stejny nazor jako Schwanzenberg - ktery je take nazorove pod vlivem slecny od Prasne brany. (Jediny zdravy nazor !)

  A na Limpopu v Africe byly vsechny opice totozneho nazoru s hlavnim babunem. (Jinak by jim ukousl koule.)
  Cesi, budte nazorove svobodni duchem a volte Zemana !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
 12. To 17:14
  Je smutné, že nevíš kdo je Baťa. I za komunistů se učilo kdo to byl, možná jsi tenkrát chyběl.Baťa obul dal celému světu boty, ale možná, že nevíš co jsou to boty, proto nevíš kdo je Baťa.

  OdpovědětSmazat
 13. Prof. Pirko, jelikoz patrite do prazske kavarny, tak drive velbloud uchem jehli projde, nez Vy se usadite na prazskem hrade...
  Kdyby jste prazskou kavarnu verejne odsoudil, za jeji proti narodni politiku, tak by jste mohl jako cestny uchazec podlehnou v cestnem rytirskem boji se Zemanem.

  Bez odsouzeni kavarny se na politicke kolbiste vubec ani nedostanete ! Krome toho Jan Kraus na Vas zarli, zatim vsak nevim proc.
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ahoj Nicku!
   posílám pozdravy ,už jsem Ti psala pár řádek nahoře..
   jsem napnutá z toho 8.listopadu..možná jsem naivní ,ale tolik naděje ,která se upíná k
   D.Trumpovi
   ze všech světových stran -
   tolik energetickèho vlnění a navíc v jasném plusu ,
   to nemůže zůstat bez následku..
   držím palce..
   moc Tě pozdravuju ze zápecí:-)
   jituš

   Smazat
 14. Je komické, nebo spíš tragikomické, že po záchraně demokracie volají ti, kteří odmítají přímo zvoleného prezidenta. Pirk je asi opravdu dobrý doktor. Bezesporu inteligentní člověk. Ale princip demokracie nepochopil. Tahle parta má dvě části. Ta první hraje svou roli užitečných idiotů a přes svou nespornou inteligenci vytvářejí svými zvučnými jmény know how té druhé, kterou příroda neobdařila skvělými mozky, ani šikovnými končetinami. Těm nadělila pouze prořízlou hubu a drzé čelo.
  Všichni se musíme nějak živit. A je mi líto té první party, protože svým talentem a umem šlapou cestu zlodějům a příživníkům.

  OdpovědětSmazat
 15. Pirk je žiďák, to je vše...

  OdpovědětSmazat
 16. Já bych tak přísný na Prof. Pirka nebyl. Stává se už, bohužel, pravidlem, že vysoká kvalita v jedné odbornosti není dostatečným předpokladem kvality i v jiné oblasti, třeba i v politice či ekonomice. I mě překvapilo jeho vyjádření postavené na víře, a ne pouze na silných argumentech. Je zřejmé, že je přesvědčením velmi silný demokrat, který je schopen respektovat opačný názor. Bohužel, jeho názor na demokracii je hodně naivní a tím až nebezpečný, stejně jako byl svého času jakýsi Havel, který neměl problém s humanitárním bombardováním a pro kterého Amerika byla vrchol dokonalosti a idol hodný následování. Přesto bychom si lidí, kteří něco tak dokonale zvládli jako Prof. Pirk a skutečně lidem pomáhají, i přes tyto evidentní chyby měli, všichni velmi vážit.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Víte, osobně Pirka samozřejmě neznám (naštěstí - vzhledem k jeho profesi), ale často jsem zaznamenal u čestných a poctivých lidí bezmeznou, chvílemi až naivní důvěru. Oni, protože sami nelžou a nepodvádí, nedokážou pochopit, že by jim někdo lhal. No ta bene někdo, u koho by to neočekávali.

   Smazat
  2. Lidi si ho váží jako lékaře. O politice ví jenom tolik, kolik mu sdělí pražská kavárna, které je příznivcem. Je přece plně zaneprázdněn svojí profesí, která vyžaduje i nepřetržité vzdělávání. Politické postoje pražské kavárny jsou lidem známy, jsou postupně realizovány politickou garniturou a mnohé z nich jsou zničující pro ČR - např. vstřícnost k imigraci, odmítání referenda, postoje k EU a NATO. "Kdo se smíchá mezi plevy, toho prase sežere". Pirk by se měl držet toho, v čem vyniká. Jinak, pokud je kvalitním jedincem, nevyhne se velkému zklamání.

   Smazat
 17. Nejhorší je, že řada odborníků ve svých profesích je současně velmi politicky naivní a páta kolona je brutálně využívá a zneužívá.

  OdpovědětSmazat
 18. Ti, pro které je medicína posláním, se stávají vynikajícími odborníky a do politiky se necpou. Nejen pro Prof. Pirka je medicína jenom povoláním. Těm, kterým je pouhým povoláním, nerad vkládám do rukou péči o svoje zdraví a také jim nevěřím, pokud se ocitnou v politických funkcích.

  OdpovědětSmazat
 19. Pan profesor jen veřejně říká svoje názory. Má na to úplně stejné právo jako pan Baťa a všichni zde diskutující. To se tady nikdo nedokáže smířit s tím, že má někdo opačný názor?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Názor mu nikdo neupírá, jenom se diskutující zamýšlejí nad jeho chutí kandidovat na prezidenta a zvažují, jeho kvality a vhodnost pro funkci, když je jeho profesnímu zaměření politika tolik vzdálená. A všímají si také jeho spjatost s pražskou kavárnou. Smiřte se s tím, že ho lidé prostě budou hodnotit, když usiluje o to, být prvním mužem státu.

   Smazat
 20. honolulu - INFORMUJE !
  Odpoledni pozdraveni panove a hlavne Vam pani Prazska vlastovko. Vratil jsem se ze schuze Republicanu.
  Lidi co stoji za Trumpem - protoze me zachvatily pochybnosti o jeho vyhre.

  Potreboval jsem mentalni posilu a dozvedel jsem se hodne veci, ktere vam Ct.24 nerekne !
  Predkladam k posouzeni !

  Americka policie v severnich statech s pomoci hodnostne nizsich agentu FBI, udelala velkou vzpouru proti vedeni FBI.

  Narkla je z prodejnosti a politicke priposranosti.
  Dozaduje se zverejneni NOVYCH a dalsich prehmatu, jak tech, ktere udelala Hillary, tak tech, ktere udelal Obama.

  America se vysmeje cele zkoruptovane skupine OLIGARCHU, kteri si z ni udelali dojnou kravu.
  Napr. Hillary prodavala strategicky URAN Rusum a penize si dala na svoje konto.

  Rudi Giuliani bude hlavni procurator a chysta se zatknou 19 Kogresmenu ! Loretta Lynch (Attorney general) pujde na pracak, hledat uplatneni !

  Panem, vsech uredniku v bilem dome bude Newt Gingrich.
  President Trump nebude bydlet v Bilem dome, ale v hotelu, ktery postavil ! Do Bileho domu, vsak bude chodit do prace...

  Kdyz Clintonovi ukoncili presidentovani, tak vykradli nabytek Bileho domu. Nektere veci byly upominkove z dob ranni Ameriky a dva nakladaky nabytku museli vratit.

  Birt Certificate (dokument o narozeni), ktery byl vydan Obamovi, ma uveden rasovou identitu jako African
  American !
  Jenze v te dobe tento slovni termin neexistoval a uzival se termin Negros ! Takze ty jeho dokumenty stoji za hovno, stejne jako jeho vzdelani. Na uvedenych universitach nikdy nebyl a nikdo ho nezna a nevidel.

  To jsou hrozne veci, ktere vychazeji na povrch...
  Zide ho volili a on se kamaradil za jejich zady s Arabama, kteri chteji nahnat vsechny Zidy do more.

  T.j. denne tolik skandalu, ze Amerika je z toho v shoku a ma zachvaty zlosti. Lide se zdruzuji do ozbrojenych skupin.
  MAM STRACH z pristiho tydne ! Narodni garda a policie ma pohotovost. Takove volby jsem jeste nikde NEVIDEL !
  nick honolulu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ano Nicku,
   pŕesně tak -takovejhle bordel ještě neviděl nikdo nikde-co se teďka děje..
   uvidíme ,co z toho u Vás na novèm kontinentu příští týden vyleze...
   dnes na Hájkově Protiproudu taky horor článek ,zase pro změnu z Bulharska a tady se o tom vůbec nepíše-ani co se děje v Bosně ani to, co se děje v bulharských městysech..
   šílím..
   j.

   Smazat
  2. honolulu ono se totiz zatloukat neda vecne jednou pravda vyjde najevo doufam ze clintnova dozije na statni naklady

   Smazat
 21. Oprava : BIRTH certificate..(Nemohu si vzpomenout na cesky nazev. Birth = narozeni.)
  honolulu

  OdpovědětSmazat
 22. Alfou i omegou v utvareni nazoru mnohych lidi je jednostranne a neobjektivni informovani medii. Ceska televize je nasi verejnopravni ostudou a to, jak informuje je hanebne. Proto lide, kteri maji cas pouze na mainstream a zpravy interpretovane TV, nemohou vlastni objektivni nazor utvorit. Takovi lide vidi jasnou pravdu tam, kde lide nezatizeni TV a stejne neobjektivnimi periodiky maji velmi silne pochybnosti. Takovy hon na prezidenta, jaky zazivame u nas, je ukazkou nasi netolerance. Pokud je legitimne zvoleny prezident shazovan kazdym, kdo ma jen trochu te nizke drzosti a tim nerespektuje demokratickou volbu vetsiny, to je vysmech demokracii, ktere ma dnes kazdy umelec a profesor plnou pusu. Nemusime s panem prezidentem ve vsem souhlasit, ale je to hlava statu a respektovat bychom ji meli. Stale se hovori o tom, ze rozdeluje spolecnost. Pokud vsak clovek racionalne uvazuje, vidi, ze nasi spolecnost rozdeluje prave intolerance a nerespektovani nazoru vetsiny, stavebniho kamene prave demokracie.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Napsal jste to velmi přesně. Bez objektivních, netendenčních informací nemůže existovat ani skutečná demokracie, protože lidé se rozhodují podle zmanipulované reality. Osobně si myslím, že rostoucí popularita Zemana, Babiše a Okamury je dána právě tím, že tito politici říkají alespoň občas pravdu o věcech, o kterých ostatní jen mlží nebo vyloženě lžou. A většina normálních lidí instinktivně vycítí, co je pravda, když už je vyslovena. Společnost pak rozdělují právě ti, jejichž lži jsou pravdami bořeny.

   Smazat
 23. Každý by se měl držet svého kopyta. A jak to vypadá, když lékaři začnou fušovat do politiky, nám předvedl nedávno též fundovaný lékař na pražské radnici. A jinak, odkdy pak dělá lékař diagnózy na dálku bez předchozí prohlídky pacienta? A pokud místo konkrétní prohlídky a stanovení diagnózy pouze něčemu "věří", tak ať chodí do kostela (tam to uplatní. A nemotá se proboha do politiky. Je v tom nedostačný.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.