Reklama

pátek 4. listopadu 2016

Dokument: Tiskové prohlášení Hnutí za Přímou Demokracii (HzPD) k výzvě k Týdnům občanskému neklidu.


4. 11. 2016
"Petiční výbor na obranu demokracie" vyzval k podpoře petice Týdny občanského neklidu. Výzva, podpořená patetickým videem herců Jiřího Bartošky a Vojtěcha Dyka, nabádá občany k organizování občanských shromáždění na obranu demokracie, na kterých se mají zvážit další kroky.


HzPD konstatuje, že výzva, podobně jako mnohé další veřejné projevy nesoucí se v tomto duchu, pojem demokracie zneužívá. Autoři podobných prohlášení (ať už jsou jejich úmysly jakékoliv), vědomi si významu, jaký demokracii přikládá lid České republiky, zaměňují demokracii – tedy vládu lidu – za diktát založený na plamenných výzvách, které příliš nehledí na přesnost a úplnost v nich obsažených informací. Demokracie má v našem státě mnohem více a mnohem závažnějších problémů k řešení, než jsou záměrně vyprovokované střety spojené s návštěvou dalajlámy a vyznamenáním pana Bradyho, na které se petice Týdny občanského neklidu odvolává.

HzPD je již delší dobu znepokojeno snahami určitých skupin obyvatelstva o destabilizaci politické situace v zemi. Nelze přehlížet pokusy o prohlubování příkopů v naší společnosti a nedemokratické snahy o sesazení demokraticky zvolené hlavy státu na základě polopravd nebo vyložených lží. Stejně tak nelze přehlížet, že ministr Herman (a nejen on) se zachoval jako neloajální zaměstnanec, který nerespektuje schválenou zahraniční politiku vlády, jejíž je součástí. Neloajální zaměstnanci jsou zpravidla propouštěni.

Situaci bohužel komplikují i nejednoznačné postoje pana premiéra Sobotky, který již natolik lavíruje ve svých prohlášeních, že se pro mnohé občany stává nečitelným a nedůvěryhodným (není jasné, zda kvóty podporuje či ne, zda se chce sbližovat s KSČM a jít doleva, nebo se odklonit od levice s Piráty a TOP09, atp.). Žádáme proto pana premiéra, aby napříště zaujímal jasná a jednoznačná stanoviska.

Autorům petice chceme v této souvislosti připomenout, že demokracie se realizuje ve volbách, což konstatuje ústava České republiky v Článku 6 - „Politická rozhodnutí vycházejí z vůle většiny vyjádřené svobodným hlasováním“. Občané mají samozřejmě právo protestovat, pokud jejich představitelé neplní program, pro který byli zvoleni. Je ale důležité, aby se úzká menšina nepokoušela o zvrácení výsledků voleb reprezentujících vůli většiny. Puč není demokratickou metodou, zvláště když vidíme jasné propojení rudých karet a pořadu Jana Krause s americkou ambasádou. Takovéto počínání považujeme v demokratické společnosti za nepřípustné.

Ano, listina základních práv a svobod, která je součástí ústavy, v Článku 23 praví: „Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny“. Taková situace však nenastala. Volby se konají pravidelně, k falšování výsledků nedochází. Navíc, v případě volby prezidenta, zajišťuje přímá volba nejvyšší možnou úroveň demokratičnosti.

HzPD od svého vzniku prosazuje schválení zákona o obecném referendu. Požadavek, aby zde občané po 27 letech od listopadu 1989 konečně měli demokracii hodnou toho slova, však tito petenti výzvy k „Týdnům občanského neklidu“ zcela ignorují, lze si pouze domyslet, proč tomu tak je, a zda-li pojem „demokracie“ není pouze zneužít k tomu, aby byly nátlakovou akcí prosazeny zájmy určité skupiny lidí.

Občanům, kteří se cítí předmětnou výzvou osloveni, bychom chtěli vzkázat:

Využívejte shromažďovacího práva k prezentaci svých názorů a preferencí. Nezapomínejte ale na historickou zkušenost. Výsledky dosažené revolučním vzepětím velmi často zneužijí síly ukryté v zákulisí.

My ostatní: Dejme najevo, že si přímé volby prezidenta, dosud nejdemokratičtějšího prvku našeho politického systému, ceníme! Že jsme odhodláni ji i její výsledky hájit a demokracii dále rozvíjet.

Ukažme zkrátka všem snahám o rozeštvávání naší společnosti červenou kartu a nepodílejme se na nich.

Hnutí za přímou demokracii www.hzpd.cz

39 komentářů :

 1. Mě se z těchto dvou imbecilů na fotografii zvedá žaludek. Tento odporný páchnoucí hnůj bych nepodpořil i kdyby mi zaplatili. Darmošlapové, do hajzlu s vámí, celá kulturní fronto ! P.V.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Oni to myslí dobře!!!! Přece PATŘÍME NA ZÁPAD!! Musíme podporovat mírové mise SS a dalších našich spojenců!!!

   Ať žijí SS, největší demokracie na Světě!!

   Ať zhynou agresivní státy jako je Rusko a Čína!!

   SS - Náš vzor!!!

   J.B.

   Smazat
  2. 13:20 naprostý souhlas a můžou sebou i kandidáta michala čuráčka a tu vyschlou tresku z Blavy.

   Smazat
  3. 13:31 - přesně jak pravíš, kamaráde!

   V.D.

   Smazat
  4. 13:31 - Když to myslíte ironicky, dávejte to do uvozovek! Když vážně, jste havloidní blb na n-tú! Mám Vás na mušce.
   dr. Chocholoušek z Prahy - Bohnice

   Smazat
  5. My J.B. + V.D. to myslíme jedině vážně! - http://www.petice24.com/tydny_obcanskeho_neklidu

   Smazat
  6. Jsme totiž mladí a neklidní!:)))

   Smazat
  7. Dávať červené karty je nezmysel ,treba ich nakopat do riti a bude to vybavené.

   Smazat
  8. to 17:16
   Chytrému napověr, hloupého trkni a volovi to dej do uvozovek.

   Smazat
  9. 13:31 Samozřejmě to myslí dobře. Jako to svého času myslela dobře podobná dvojka "Přemluv bábu přemluv dědka". Dnes to inovovali na "Přemluv blbku, přemluv blba". Účel je stejný. Zmanipulovat lidi, aby jednali proti svým zájmům.
   Celé to revoluční blouznění se stejnými aktéry vyvolává dojem, že se starým harcovníkům stýská po plyšáku, kdy byli středem pozornosti, mohli dělat naprosto cokoli a likvidovat každého, na koho ukázali. Měli by ale vědět, že nelze dvakrát vstoupit do stejné vody.

   Smazat
 2. Vím proč chtěli demokracii, nemohli krást.

  OdpovědětSmazat
 3. K heslu z 28.10.2018 na Staroměstském náměstí " JSME ZÁPAD!

  Připojuji se!

  Chci pro sebe západní minimální mzdu -40 000,- Kč měs.(jako v na západě- V SRN)!
  Chci pro české důchodce západní výši jejich penzí!, tak jim zaručí Horáček !

  Kdo je proti kandidátu Horáčkovi?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Byla tam chyba na tom transparentu. My nejsme západ, my jsme dokonce "divoký západ".

   Smazat
  2. Ano,na tom transparentu s nápisem "JSME ZÁPAD" byla chyba:namísto"D",mělo být "CH"....

   Smazat
 4. Pánové Dyk a Bartoška u mě budou vyvolávat neklid určitě delší dobu než po jimi proklamované týdny. Hlavně aby to u mě stále nevyvolávalo nutkání ke zvracení.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Jaký Dyk, Jmenuje se Pytlík, příjmení Dyk si vzal po svém dědovi, asi se za Pytlíka styděl.

   Smazat
  2. Jo náš Havranpírko a jeho ženský protějšek,koukněte na ně po letech,to je síla,hlavně ten ženskej protějšek,přetal jsem mět chuť na sex.

   Smazat
 5. Dyk a Bartoška,alias čůrák(ano opravdu dick dělá čset svému jménu) a estébák...Opravdu povedená dvojka,co tady vyzývá k neklidu.Zejména ten Dick je idiot.Špatnej herec,Nightwork taky zrovna originalitou neoplývá a teď nám tady chce tenhle idiot,co v životě pořádně nepracoval(stejně jako soudruh Bartoška)radit...Kdby to nebylo tak ubohé,bylo by to celkem směšné....A pokud chce pan Dyk na západ,tak by se měl snad ve svém prdelolezectví jmenovat dick,ne??

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. ano spravne jeden je dick a druhy dick sucker and vice versa tedy sehrana dvojka!!! hhh

   Smazat
 6. Jetě k nim přidat Trendy tunela a rusobijce Kocába a JUDra Kalvodu,co vlastně JUDr není,neboť si titul koupil....A ze zadu by je mohl jistit Pithart,ano ten,co slyší trávu růst...

  OdpovědětSmazat
 7. A jěště k tomu kolotoči přizvou slovenskou zrůdu Vašáryovou....Ta ať sedí doma na prdeli a stará se o Slováky a ne o nás....

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Další Slovák, co chce zachraňovat Česko. Proboha dost, mně stačí Babiš s Krnáčovou!

   Smazat
  2. Domu nemůže, nakopali by ji tam zadek ! Copak se nepamatujete ? Kdo emigroval na západ zpravidla se chtěl dobře uživitž a přitom věděl prd, musel se dát do služeb rádia Sovodná Evropa a kydat hnůj na vlastní zemí !

   Smazat
  3. 15:02, právě, že na Slovensku si ani neškrtne, tam ji mají na háku, tak z toho důvodu chce pomáhat nám. Co havlista, to blb.

   Smazat
  4. A vůbec, máš to, chlape, krapet pomíchané ! Ta bába sem nepřišla sama, ta je sem opakovane zvána ! A jestli se odvážíš zeptat kým, tak jsme spolu skončili ! Nejzhoubnější jsou ta "jednoduchá vysvětlení", která vedou do záhuby !

   Smazat
 8. Vážený pane doktore ! Vážím si Vaší snahy o dobro věcí, ale co má znamenat tohle :
  "Využívejte shromažďovacího práva k prezentaci svých názorů a preferencí. Nezapomínejte ale na historickou zkušenost. Výsledky dosažené revolučním vzepětím velmi často zneužijí síly ukryté v zákulisí.
  My ostatní: Dejme najevo, že si přímé volby prezidenta, dosud nejdemokratičtějšího prvku našeho politického systému, ceníme! Že jsme odhodláni ji i její výsledky hájit a demokracii dále rozvíjet." Konec citátu. Co to je za obecný výkřik do tmy ? A hlasitě se ptám za všechny: Co tedy konkrétně a jak "to" máme dělat ? Nebo to snad z toho závěru vypadlo chybou sekretářky ? Neboť to, co máme dnes k disposici jsou občasné matoucí demonstrace rozhádaných politických skupin, neschopným se dohodnout na jednotném postupu v čase. místě i hlavního tematu ! Takže nám zbývá jen v různém stupni naštvanosti psát sem nurcující i sprosté příspěvky, které, ta ta léta, nepřinesly absolutně žádný zvrat ! To už dávno smysl nemá, neboť vše už bylo v této zemí vyřčeno a každá další jalová polemika je jen házením hrachu na zeď ! A já jsem hluboce přesvědčen, že vy, jako lékař specialista, víte nejlépe, co je nutno doopravdy dělat, jenže to nesmíte z hlediska profesní etiky vyslovit ! Řeknu to tedy za vás: Tento národ se bez tvrdé občanské konfrontace nemůže vzpamatovat !

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. „HzPD od svého vzniku prosazuje schválení zákona o obecném referendu.“
   Tohoto úsilí HzPD, si musí všichni stoupenci demokracie vážit. Také si ho vážím, čím více bude stoupenců, tím lépe pro věc. Ale aby se myšlenka prosadila, jsou třeba jak stoupenci, tak také výrazná osobnost, která tu myšlenku prezentuje. Podle mého názoru, nejvýrazněji myšlenku přímé demokracie prezentuje T. Okamura. On ji donesl až do parlamentu. Než tam s tím začal, tak slovo „referendum“ bylo pro přítomné giganty zastupitelské demokracie, nevyslovitelné.
   Nelze nevidět, že HzPD odvedlo velký kus práce v definování a parametrizování prvků přímé demokracie. Chápu, že jsou hrdí na toto své dítě. Ale tvorba je půl díla, prosazení do praxe je dílo srovnatelné obtížnosti.
   A zrealizovat tuto druhou polovinu, má největší šanci právě T. Okamura. Proto by se měl každý stoupenec zákona o referendu a odvolatelnosti politiků, stát voličem T. Okamury. Pouze jeho silná pozice ve vládě, je šancí dočkat se uzákonění, těchto prvků přímé demokracie. P.K.

   Smazat
  2. Naprostý souhlas. Ale do voleb 2017 to musí pochopit dalších 45% voličů, aby T.O. dostal těch 50%. Pak budeme za vodou a naopak.

   Smazat
 9. Nevím co v životě dokázal nějaký Dyk, aby mohl k něčemu vyzývat národ. Anebo Bartoška, který rejžoval za všech vlád a režimů. Kocábovi a Kalvodovi by se snad zase zachtělo nějakých funkcí, kdyby ovšem nebyli tak zprofanovaní. Vybarvili se lidovci v čele s Hermanem a Jurečkou. Herman, prosudetský aktivista, který má ministerstvo kultury ne aby v něm něco dělal ale aby ho použil jako základnu pro své podvratné akce. Jurečka bojkotuje státní svátek na Hradě, řeční na trucakci na Staromáku a protestuje proti prohlášení čtyř nejvyšších ústavních činitelů, vše ostře protičínsky a diví se, že ho v Číně nechtějí vidět a obětuje tomu i vývozy českých zemědělských produktů na ten nový obrovský trh.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. při deseti procentni učasti vovčanu většinou černoprdelnich slouhu z pobožně pomatene moravy u voleb lidovci hraji že jsou konečně pupek světa dokonce i pasaček vepřu jurečka trva na tom aby mohl z našich dani jet kazat činskym soudruhum co a jak maji dělat aby tu miliardu uživili a předevšim hladove mnichy pěkně vykrmili jak on sam je vzorem

   Smazat
 10. Když se někomu líbí na "západě", prosím, ať sbalí svých pár švestek a jde přímo do jeho centra. Kde je sice jeho centrum, tím nemohu sloužit, ale dnes může jít kam chce! Možná je brzdí jedna maličkost. Tam kdyby vedli takové "řeči" o demokracii jako doma, tak by neměli žádné "posluchače a brzy by zjistili, že musí makat, aby se vůbec uživili. Holt, to není jako doma, plamenné kecy a přitom výdělek z bohatých dotací od státu v nadprůměrných hodnotách. Vypadá to na strach o příjmy a ne o ideje a svobodu. Kdyby měli strach o svou zemi, jejich "kroky" by nabíraly jiný směr. Jenže, jak je někdo odmládí "křivák", na stáří už se nenarovná, protože už toho není ani ochoten a ani schopen!

  OdpovědětSmazat
 11. Ať se Bartoška vrátí do osady Havranů:-DDDDD

  OdpovědětSmazat
 12. Ja to řeknu a neheknu--"kdo neni pučista,není ani Havlista."Kdo miluje republiku,nemiluje Ameriku."Kdo je za Zemana,te jede proti za Rusama",atak dál atak dál,je snáma dalajlám,nebo davajlába.Falmer.

  OdpovědětSmazat
 13. no nastesti narod tydle blbecky nepodporil nikdo nestoji o radosti ze zapadniho sveta

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 23:03 V roce 89 národ přesně tyto stejné blbečky podpořil. Protože stál o zboží ze západního světa. Dnes ale národ vidí, kolik ho ty krámy stály, jak draze je zaplatil. Permanentní revolucionáři dnes nemají, co nabídnout. Lidi už vědí, že za vznešenými slovy o svobodě a demokracii se skrývá jen svoboda okrádat a totalitními metodami prosazovaný "jediný správný" směr.

   Smazat
 14. Já nevím, proč ten Petiční Výbor Na Obranu Demokracie nepodepíše zase Antichartu, má v tom už ověřenou praxi.
  A pánové Narcis, Sázkař, a další zjevy z propadliště dějin, to je fakt dobrá sestava.Taková důvěryhodná ...
  PB

  OdpovědětSmazat
 15. u nas je to tak sejdou se dva a založi stranu nebo hnuti což je lepši něco jako ufo co nikdo neviděl ale každy o něm slišel a aby měli koho pichat přiberou sekretařku přes někoho to pusti do novin a hlavně do čete vydaji jakysi pamflet ktery stejně nikdo nečte krommně byvale eštebe dnes bis prej kvuli demokracii a čekaji jak rybaři až se někdo chytne na vabničku nechytili se nikdo za měsic i dřive založi jinou s jinym nazvem ovšem že ze stejnymi trotly jo před dvaceti pětilety to bylo docela dost možne ale nyni

  OdpovědětSmazat
 16. demokracie má také své hranice.Je fakt že si mohu říkat co chci,ale také za to musím nést odpovědnost.Pokud zde bude justiční a policejní mafie jsme v ryti.Příklad:Tikadélka Olomouc - odsouzen.Trenirky a zhanobení českého znaku - uznán jako umění a nepotrestán.Justice máš to v té hlavě v pořádku,nebo sídlíš v Plzni.Bartoška a mladej Dik to jsou jen a jen směšné figurky,národ si o nich myslí svoje,trpáci,Horáčkovi zase pomůže bojovnice za demokracii až z ciziny Vašáriová,zřejmě mu bude předčítat v jeho knihovně o kapacitě 2000knih,Horáčku,Horáčku ty si ale bedna vzdělaná,že tě to baví ze sebe dělat debila.

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.