Reklama

čtvrtek 24. listopadu 2016

Drtinová v bezprecedentním konfliktu zájmů coby člen správní rady Sorosovy neZiskovky! Neměla by se otřást jako zlatem nechráněná měna?

Tomáš Vyoral
24.11. 2016   Rukojmí

,,Uznávaná novinářka Drtinová" sedí ve správní radě Sorosovy neZiskovky OSF, v roce 2013 od ní obdržela novinářskou cenu. Sorosova OSF také sponzoruje think-tank, jehož členku Drtinová přátelsky zpovídala v DVTV. A konflikt zájmů?! "A ze všeho nejhorší jsou neZiskovky. Ty potvory vám vlezou všude," když parafrázuji Cimrmana. Je s podivem, že jsem čirou náhodou narazil na informaci, kterou veškerá "nezávislá", "objektivní" a ta "správná" média zcela ignorují. Daniela Drtinová, jako jedna z nejrespektovanějších novinářek (nikoliv však mnou) totiž zaujímá místo ve správní radě pražské pobočky vlivné neZiskové organizace Open Society Fund miliardáře George Sorose, která v roce 2015 z rozpočtu ČR získala 111,5 milionu Kč!Říkáte si, nějaká správní rada bohulibé neZiskovky, co má být? Například na neziskovky.cz však píší, že jeden z cílů správní rady neziskové organizace je: Posilování pozitivního vnímání organizace na veřejnosti - PR! Bingo! Víte o větším konfliktu zájmů? Vlivný novinář a tlak na pozitivní PR - pozitivní renomé v médiích. Vždyť to je na úrovni Andreje Bureše, pardon, Babiše!

Stále pochybujete?

1. Ona paní Drtinová od této Sorosovy neziskovky (OSF) získala v roce 2013 novinářskou cenu, o níž řekla: "Skončila jsem v České televizi a nemohla jsem si představit důstojnější rozloučení s institucí, kterou mám ráda a ve které jsem strávila 21 let, než je tato cena." (odkaz zde)

2. A tato paní Drtinová pak třeba ve svém pořadu na DVTV PŘÁTELSKY zpovídala ohledně proruské propagandy (jak jinak) Ivanu Smoleňovou z (další neZiskovky) Prague Security Studies Institut (Think Tank číslo 1 v ČR, jak se chlubí na webu, který mimochodem není ani česky - jakkoliv jim jde o demokracii a dobro ČR), který právě Sorosova OSF sponzoruje (a jíž je Drtinová součástí). Celý rozhovor, hodný amatérů (z obou stran), zde. Není potom divu, že tento rozhovor o protiruské propagandě proběhl v takovém souznění. Neboť u nás existuje jen proruská propaganda a EU-USA pravda (jak jsem psal dříve s odkazem na Orwella; humanitární bombardování vs. smrtící - dle bombardující strany...)

Tomu se říká novinářská nezávislost a objektivita? A to jsem nezjišťoval, co další její hosté. Ač jsme již docela otrlí díky "objektivitě" ČT, tak toto je podle mě bezprecedentní konflikt zájmů! A nemusí být paní Drtinová apriori neobjektivní - ovšem novinářské ocenění z řad této nadace, post a sním spojené (jistě nemalé) finance, které paní Drtinové určitě nesmrdí, udělají své. A člověk je pak i podvědomě vděčný.

Kdyby vám to stále připadalo jako malichernost, tak na webu Sorosovy OSF se dočtete, že v roce 2015 získala ze státního rozpočtu ČR (tedy z našich daní) 111,5 milionu Kč! Babiš a další papaláši se chlubí každou ušetřenou korunou na úkor vlastních občanů a 111,5 milionu Kč vyhodí do luftu pochybné neZiskovce (co, dle vlastního webu, podporuje "aktivní občany" a "systémové změny"), která ty peníze v lepším případě neefektivně s masnou provizí přerozdělí, v horším případě využije ke svým politicko-multikulturně-globalistickým zájmům.

Zdůrazňuji, že jde pouze o můj skromný subjektivní názor.

Kroměřížská výzvo, pražská kavárno, budíčkáři, sluníčkáři, týdny neklidní herci! Proč, do kopyta, nesepisujete petice a nedemonstrujete teď? Protože právě odsud sosáte chechtáky na ty své novododobé spartakiády, estrády a barevné revoluce, no ni?

A co paní Drtinová a její objektivita? Neměla by se otřást jako zlatem nechráněná měna?

42 komentářů :

 1. na všechy darebáky a děvky dojde

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už jenom novinářská, každé kvítí odkvete i když si myslím, že byla nepříliž kvetoucí bodlák.

   Smazat
  2. Kvůli tý nesnesitelný šmudle,odpudivý už od pohledu,co furt skáče do řeči a umí jen podjebávat,jsem zrušil v baráku všechny televize....ta už měla bejt dávno zakopaná někde v lese....zvlášť,když dělá pro to ho chatzarskýho zmrda Sorose....ti dva se k sobě hodí.

   Smazat
  3. Zásada korektního novináře: Bych neupad v zrádné víry Parlamentních listů, dám si dělat u Famíry Štětinovu bystu.

   Smazat
 2. A proč se tzv. neZiskovkám přidělují peníze ze státního rozpočtu, podle čeho, podle jakého rozhodnutí? To vláda musí, nebo se tak rozhodla? Někdo ji klade podmínky?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Podle různých Sobotků, Babišů a Hermanů, podle jejich rozhodnutí, milí nablblí voliči!

   Smazat
  2. 18:58 - pochybuji, že by Babiš podporoval Kalouskovy kamarády, nejste náhodou nablblý volič?

   Smazat
  3. Babiš je Kalouskův soukmenovec, i když se tváří, že ne.

   Smazat
  4. Hlavně podle rozhodnutí debilních voličů, co tu pakáž volili.

   Smazat
 3. Každý redaktor, novinář, dopisovatel...něčemu a někomu u nás slouží! Co myslíte ti v ČT? Že nikomu neslouží? Nemáme lidi ve sdělovacích prostředcích, žurnalistice, kteří by ctili novinářskou čest , novinářskou etiku(!), pravdu a byli nestranní. Drtička není výjimkou.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. na pravdu dneska každy seře z vysoka prachy a zase prachy ty tahnou napřič staletimy charakteru nemaje a kdo je nema nema televisi ani drtinovou s pavkou šelesnym a jakoby nežil

   Smazat
 4. Štědrý Slovák Babiš......Slovenka a chazarka Krnda zase rozdává klíče od Prahy "za zásluhy o český národ"....

  zločas

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. O dotacích pro neZiskovky rozhoduje vláda a tu vede Sobotka.

   Smazat
  2. Socani jsou zrádná banda, která se hrbí před žurnalistickou žumpou a snaží se jí korumpovat!!!

   Smazat
  3. "Socani jsou zrádná banda,..." - PRÁVO NA ODPOVĚĎ (ještě vám to něco říká?), o které slušní lidé usilovali (aby se tak mohli bránit lžím a sprostotám "novinářských" děvek), neprošlo parlamentem. O to se zase postaraly čubky justiční mafie. (Podobné to bylo při úprku "ekonomů" před právníky na začátku privatizační rvačky). Plat prdný by bylo Čobolovi (a dalším zmetkům nejrůznějších etnik) vlastnictví hromadných sdělovadel, když ta by musela zveřejňovat i stanoviska napadených. -sck- APROPÓ: Poskytnou Lidovky premiérovi vysvětlení, satisfakci, nebo snad NEDEJBOŽE OMLUVU ? !

   Smazat
 5. čete je taky neziskovka a aby vovčanum nejeblo je jeji rozpočet tajny stejně jako je tajny kolik tam sedi estebaku a prekabatěnych komunistu a někteři tak dlouho když ještě byli pionyry a jejich tata a mama kovani bolševici z gotwaldova

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pleteš se vole,ČT toť "pravá židovina" a to od sklepa až po půdu....

   Smazat
 6. Mohl jsem se uřechtat, když v rozhovoru s Ringo Čechem hájila "znásilněné" štěňátko. Bože to byla tak primitivní a cílená ubohost, že to si zaslouží "ocenění".

  OdpovědětSmazat
 7. Kdyby blbost kvetla,tam máme díky tý blbce největší botanickou v Evropě!!!!

  OdpovědětSmazat
 8. střet zajmu takže něco jako koblihovo agrofetarna a co tak to napiše na tu čubičku co ji vojel zavrženihodny čoklik a bude po střetu

  OdpovědětSmazat
 9. ta pani drmolilova musi byt chudak sama představa že by ji někdo chtěl či dokonce že ma manžela tomu se mi nechce vubec věřit stejně jak ji

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Mívala pěkné kozy. Ale její umanutá blbost asi každého odradí!

   Smazat
 10. Komunističtí pitomci,
  DVTV je zcela soukromý projekt na který vy nedáváte ani kačku. A čumět vás na to nikdo nenutí. Tak zavřete ty vaše špinavé rypáky a hleďte si svýho.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Tebe taky nikdo nenutí to tady číst! Tak zavři ten ten svůj špinavý rypák a táhni na IDnes

   Smazat
  2. 19:05
   Komunistickej pitomec byl den zrzavej dobytek,kterej na tobě ukájel,Chujmere debiloviči!!!!A zavři tu nevymáchanou lejnolahvárenskou senkrovnu!!!!

   Smazat
  3. Ty peníze na to DVTV asi spadly z nebe, nebo to byl zprostředkovaný dar od horníků z OKD?
   Stejně jako na tu knihovnu, kde se pořádají podvratné akce proti ČR? Prý soukromý projekt. Že bychom obohatili slovník cizích slov o další heslo?

   Smazat
  4. Pepíku, už by ses sem měl plést do diskute jen tehdy, když se tě někdo na něco zeptá. Pořád se opakuješ jako kašpárek a začínáš být nudný. Odejdi do bejkovny, dej si svých 200 v benči a 250 v deadliftu, zklidni se a běž na chvíli řádit na Novinky, tam budeš doma.

   Smazat
  5. 20:11

   20:11
   O tvoje debilní rady co má kdo dělat nikdo nestojí. Už ani tvoje pizda a parchanti doma. Možná tak ještě tvůj čokl tak to zkus tam, demente.

   Smazat
  6. oprava: celou ... familijí (ale myšleno je celý to tvý parazitický ethnikum) ....

   Smazat
  7. Takže s tou famílií čili etnikem, který bioodpad z 19:05 zjevně zastupuje pudete pod zem, šmejdi rasozrádný! Hrabat těma svejma zlodějskejma čpárama v předsmrtných křečích půdu, aby až ji vaše ohavně z bídy lidu zbytnělý trupiska řádně prohnojí, tato poskytla žírný chléb příštím generacím slovanských dětí a vy se tak xindlové poprvé stali užitečnou hmotou! Totiž úrodným humusem ...

   Smazat
 11. Mám zlepšovací návrh pro Novou republiku - zveřejňujte jen ty slušné a neprodejné, seznam bude dost krátký na zapamatování. To sou lumpi, to sou lumpi.

  OdpovědětSmazat
 12. To 19:10
  Máte pravdu, před časem jsem to redakci navrhoval, bylo mi sděleno, že by to byla cenzura. Na jedné straně redakce NR kritizuje politickou korektnost, ale sama se ji dopouští. Byl bych všemi deseti pro a určitě nejsem sám, aby se ty sprosté a debilní přízpěvky nezveřejňovaly ( a proč by také se měly zveřejňovat). Kdo chce diskutovat slušně a věcně ať diskutuje, zbytek ať má útrum.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Ale ty sprosté a debilní příspěvky je třeba nechat. V naprosté většině se jedná o příznivce "pravdy, lásky a humanitárního bombardování." Mně se například moc líbí, jak jim tečou nervy. Sami ukazují, kam patří. Oni nemají jiné argumenty, než nadávky a to je velmi veselé a povzbuzující.

   Smazat
 13. Sorosova organizace se dely na 4 ramena.
  1 ) Society Institute... (Vetev je)
  1a ) Tides Foundation.
  2 ) Democracy Alliance
  3 ) MoveOn.
  4 ) Center for American Progress.

  Tyto 4 uvedene organizace pumpuji penize do
  MEDIA MATTER a Media Matter do Mainstream Media.

  Zde vidite , ze tim, ze neprimo ovlivnuje Mainstream media pres 4 uvedene organizace je legalne neztranitelny, dokud se nenazlobi CIA. (Momentalne neni nazlobena, ale nasrana jako policajt, kteremu byli ukradeny ksandy.)
  Coz je pouze otazka casu, kdy velci kluci se na neho vrhnou.

  Zaklad jeho bohatstvi je v konfiskaci zidovskeho majetku v Madarsku a prevod bohatsvi, jeho sponzorem do bezpeci. Falesne papiry "krestanskeho" mladika mu koupil otec pred okupaci Madarska Nacisty.

  (MoveOn je ta organizace, ktera plati deomonstrace a nastoluje politiky, jako byla Hillary.)

  Kdyz Soros pozdej utikal na zapad pred sovetskou okupaci, tak byl jediny z uprchliku, ktereho cekalo na zapade velke bohatstvi...
  Tem, tisicum komu to bohatsvi patrilo se o ne nikdy neprihlasilo.
  nick honolulu  OdpovědětSmazat
 14. Takovou babu bych doma nechtěl. Kolikrát se rozvedla?

  OdpovědětSmazat
 15. Brutální sólo Václava Klause v ČT: Na Staromáku chtěli 28. října vyvolat konflikt. Brady nikoho nezajímal. A v tom pořadu ČT lžou, lžou a permanentně lžou
  http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Brutalni-solo-Vaclava-Klause-v-CT-Na-Staromaku-chteli-28-rijna-vyvolat-konflikt-Brady-nikoho-nezajimal-A-v-tom-poradu-CT-lzou-lzou-a-permanente-lzou-464250

  OdpovědětSmazat
 16. Drtinová je ze stejné líhně jako Moravec, Karas,
  Tvarůžková,Železný atd. Ale je pravda, že pokud tito blbové narazí na inteligentního protivníka jsou taktvaně v konečníku. Bavil jsem se když ji utřel pan Kačer, pan Petránek a jiní.

  OdpovědětSmazat
 17. Proboha, co voláte po objektivitě? Propaganda přece není založena na objektivitě, pravdě, poctivosti - ale na opacích těchto termínů. A pro ČT je to vždy velká nehoda, když z ní vypadne něco jiného než čirá propaganda, směřující jen a výlučně k prospěchu velkokapitálu a jen a výlučně v neprospěch českého občana. Podívejte se na obličeje těch spíkrů (a spíkrových?) na ČT, jak pod maskou lhostejnosti je patrné zadržování zvratků z toho, co musí z diktátu vedení ČT recitovat. Česká oficiální media - obecně je to největší žumpa, na kterou ještě ekologové nedorostli.

  OdpovědětSmazat
 18. Váš skromný subjektivní názor se kouzlem nechtěného převrátil v pravdivou objektivní skutečnost.

  OdpovědětSmazat
 19. Pokud se G. Soros musí ve svém konání spoléhat na osoby kalibru D. Drtinové, tak vyhazuje peníze oknem a my máme jistotu, že nemůžeme prohrát. Jen více takových do správních rad vykutálených nadací, jen více takových do hlásných trub a převodových pák velmocí. Je vidět, že velmoci a boháči nemusejí už tolik používat mozek a tím nakročují ke svému úpadku.
  KR

  OdpovědětSmazat
 20. Dejte ji petku , urcite je to Prevlecenej PEPA VYSKOC...

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.