Reklama

čtvrtek 3. listopadu 2016

Držet hubu a krok! Nová strategie Evropské unie je na světě a Češi opět v předstihu zalezli tak hluboko, že už to snad ani hlouběji nešlo!jaj
3.11.2016 inStory
Jsme snad národ nemyslících blbečků?
Komise Evropského parlamentu pro zahraniční záležitosti schválila koncept usnesení ohrožující svobodu tisku po celé Evropě.


Koncept s názvem „Strategická komunikace EU jako vzdorování propagandě třetích stran,“ konstatuje, že Rusko proti EU vede informační válku.

V dokumentu stojí:
„Agresivně využívá širokou paletu nástrojů a instrumentů, zvláště speciální fondy jako mnohojazyčné televizní kanály (Russia Today, RIA Novosti), tiskové agentury (Sputnik), sociální a náboženské spolky (včetně pravoslavné církve) a sociální média a internetové trolly, aby jimi útočilo na západní hodnoty, prosazovalo dezintegraci Evropy a podvracelo domácí podporu pro integraci a vytvářelo dojem, že partnerství těchto zemí zkrachovalo.“ 
Evropská komise rovněž navrhla globální strategii EU v boji proti propagandě třetích zemí.

Zatímco v Bruselu se teprve koncipují návrhy, vláda ČR už v předstihu vytváří výkonné orgány nového "ministerstva pravdy." Chovancův úřad zřizuje útvar, který začne pracovat od příštího roku a podle slov jeho zřizovatele bude mít za úkol „bránit šíření nepravdivých nebo zavádějících informací a propagandy“.

Co už zřizovatel neříká je, kdo bude mít právo posuzovat a hlásat ty jedině správné a "pravdivé" informace!? Kdo bude tím jediným arbitrem?

Doufejme, že příští volby prokáží, že opravdu nejsme národ nemyslících blbečků, kterým musí vládní moc napovídat, kde je pravda a co si máme myslet!

35 komentářů :

 1. Útočení na západní hodnoty?!? Známe dobře západní hodnoty: války, vraždění, genocida, lži, podvody, zrady,terorismus! Díky, nechceme!

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Západní hodnoty? No ty evropské hodnoty jasně brání jakýsi Janda s klackem v ruce na videu.

   Smazat
  2. A co CNN a Reuters, ti tam nejsou v tom hledáčku? Zajímavé, novodobý socialismus Brusele, už aby vytvořili slimáci z tohoto bruselského parlamentu novou no-go zónu, mohli je navozit z Calais právě tam.

   Smazat
 2. Pokud by v EU i u nás bylo vše v pořádku, pokud by veřejnoprávní média plnila to, co od nich lid obecný očekává, pokud by byla objektivní, nestranná, nešířila nenávist, pokud ..., nikdo by o ruské zdroje ani nezavadil. Nebyl by důvod získávat informace jinde.
  Ta příčina, proč jsou ruské informační zdroje vzdor jejich umělému omezování či ostouzení sledovány, není v tom, že by byly lepší. Jsou jiné. A do světa šíří informace o politice Ruska. Toho Ruska, které i takto prosazuje svůj (národní) zájem. Zájem mj. i široce a mírově(!) spolupracovat v multipolárním světě, a to ku všeobecnému prospěchu všech zúčastněných. Nikoliv drancovat, a agresemi napadat země, které mají být podrobeny mocenským ambicím těch, kteří chtějí spatra své hegemonie ovládat svět.
  A lidi jim proto začínají důvěřovat. Což je to, co tyto orwellovské hlídací psy (aj. chovance) tak pobuřuje. Nejsme totiž odkázáni na jejich vidění světa.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pak bychom neválčili s nikým a nikde, spolupracovali se všemi mírovou cestou, měli bezvízový styk s Ruskem, nebyl by majdan nejen na Ukrajině, hodně lidí by stále žilo. Sakra to vypadá, jako bychom nebyli pak potom tak blbí ... jako teď ... A žili bychom nejspíš v socialismu, to přece nejde!!! Vzpamatujte se!!! Nebyli bychom tak bohatí??

   Smazat
  2. Františku, dobře jste to popsal "národní zájem Ruska" a toho se ti bolševici z Brusele bojí a odtud ten socialistický vítr vane. I s vámi 8:07 souhlasím.

   Smazat
  3. František to dobře napsal.
   ...šlus punkt a finito...
   j.

   Smazat
  4. Souhlas s Františkem Opluštilem.
   pražský vrabčák Čimčaro

   Smazat
 3. Hnusná a odporná banda vlastizrádců a eurozrádců.
  Okamžitě vystoupit z EU a NATO.

  OdpovědětSmazat
 4. Stále platí, že nejhorší propaganda, proti které se nejhůře bojuje, je ta propaganda která je postavená na pravdě. Lživá propaganda se totiž časem odkope sama(viz proamerická propaganda nám denně vtloukána do hlavy na ČT). Toto platí všeobecně pro všechny. Také záleží na tom, komu je propaganda předkládána. Úplně jiný druh (primitivní)propagandy platí na vymyté mozky v Americe a jiný na stále ještě přemýšlející a uvažující český národ. Jak zhora uvedeno, je nám předkládána ta americká proamerická, která je z našeho pohledu mnohdy stupidní a ubohá.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 7:44 máte pravdu!Lživá propaganda se odkope sama
   viz.ruský výklad událostí v Maďarsku r.'56 a ČSSR v r.'68.

   Smazat
  2. 10.11 Ano, máte pravdu.Píši: To platí na obě strany! Děkuji za potvrzení. Mě ale spíše zajímá současnost.

   Smazat
  3. Pro 10.11 : Celé jsem to prožil a opět ti zlí Rusové mají pravdu , nejspíš o tom nic nevíte !!

   Smazat
  4. 10:11 - takový neznám! Ale znám antisionistický, pravdivý! Na čase 01:13:00 ZDE! - https://www.youtube.com/watch?v=DSVQHZ3VOt0

   Smazat
 5. Ešte sa pametám,boj proti triednemu nepriateľovi a protisocialistickim živlom.Teraz ako to nazvú? Boj proti vlasteneckému nepriateľovi a protiglobalistickim živlom?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Už to tu predsa bolo - a tých krásnych vtipov, čo z toho vzniklo!
   Nebojte sa, nás nedostanú, pretože my vieme ...

   Smazat
  2. 8:16 - Peter z Oravy, a to Ťa na tej Orave neučili slovenskú gramatiku?! Napríklad: s Oravy - správne z Oravy, pametám - správne pamätám, protisocialistickim - správne protisocialistickym. Hej, huncút jeden z valalov!

   Smazat
  3. Pro: Luko 8:25
   Byly i jiné vtipy, z nichž mrazilo:
   „Čo som mohl, veď – všeci tam boli?“
   Pamatujete?

   Smazat
  4. Pro: anonym 23:09
   Buďte, prosím, tolerantní. Je pro vás snad důležitější správná slovenčina než myšlenka vyjádřená „Peterom s Ostravy“?
   Taky se mi povedl „úlet“ – v příspěvku 10:50 jsem ve slovenském citátu napsal „mohl“ místo gramaticky správného „mohol“, ale nedělám z toho vědu.

   P. S.: Prosím, všimněte si, že ač je má reakce v češtině, přesto jsem použil slova „slovenčina“ (čeština takový tvar nezná) a ne gramaticky správného českého tvaru „slovenŠTINA“. Vy jako Slovák víte, co mám na mysli. Pro mladší české ročníky, tápající ve slovech ťava, konár, čučoriedka etc. jen naznačím nežádoucí podobnost s kořenem slova šťať (čes. chcát).

   Smazat
 6. EU pouze připravuje vymýcení všech, kteří neztratili zdravý selský rozum, u mladé generace, kde rodina na východuí nemá čas, se jim to díky Halíkům a dalším „akademikům“ daří, horší je to s tou střední a starší generací, která na základě zkušenosti jak z režimu před rokem 1989 tak i po tomto roce, procitla z nadšení získané „svobody a demokracie“ a je schopna objektivně si vyhodnotit co je zoufalá propaganda dnešních mocných, a právě tito občané se zdravým selským rozumem, aniž by byli „akademici“ vadí nejvíce

  OdpovědětSmazat
 7. V správach na čt a na ta3 klamú za tri bude znieť.Pokojnú integráciu Sýrskich uprchlíkov sa pokúsila narušiť skupina protiglobalistickich živlov podporovaná antiamerickimi agentmi riadených Vladimírom Putinom.Velcome NWO.

  OdpovědětSmazat
 8. Problem je i v tom, ze rezimova media (tedy i ta "verejnopravni") prakticky o nicem relevantnim neinformuji. Je to pouze naprosto pitoma a primitivni (a tudiz velice lehce odhalitelna) propaganda. Clovek proste nema na vyber u je nucen sledovat napriklad Ruska oficialni media. A ze maji Rusove propagandu? Tak at, vzdyt nic jineho mi nezbyva - za tech par poslednich let jsem se aspon celkem obstojne naucil Rusky! Ale musim uznat ze i na "zapade" existuji porady ktere stoji za to - doporucuji porad "Meibrit Illner" na ZDF - je az dojemne jak rezimova "moderatorka" selhava v plneni zadaneho ukolu a pozvani hoste se sami pred kamerami diskredituji a pletou se ve vlastnich protircenich, anebo jini hoste, kteri jeji pitome protiruske tazeni roznaseji na kopytech v primem prenosu. Pekna podivana, vrele doporucuji!

  OdpovědětSmazat
 9. Nevidíte že nás otrokári z Bruselu a Fashingtonu varia pozvoľna ako žabu?Pripravujú nás na totálnu svetovú totalitu bez práva dožadovať práva,a to či na právo na vlasť alebo práva na slobodu a zdravi rozum,lebo aj oň nás oberajú.

  OdpovědětSmazat
 10. Jen ať si udělají ministerstva "pravdy", jen ať nám sem strkají policajty z reichu, ..., jen ať ještě ve všem přitvrdí, aspoň to urychlí jejich konec. Bude je čekat jenom krach EU, krach NATO a tvrdé potrestání všeho zla, které páchají. Aparátčíci minulého režimu byli proti nim břídilové. Jména všech práskačů jimi zřizovaného ministerstva "pravdy" se dozvíme, protože si je budeme, z rozhodnutí zřizovatele, platit. Chci vědět, kdo se upíše protinárodnímu konání za 30 stříbrných. Bude třeba využívat svobodných médií ke zveřejňování jejich skutků.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 9:04,úplne s tebou súhlasím,už treba sa len rozhliadnuť po povale po nejakom starom elektrónkovom rádiu,také rádio sa dobre hodí keď nebudú komunikačné siete ani internet po jadrovej vojne ak to prežijeme.Veď Hitlery Clinton chcú silov mocov dosadiť na konečný odstrel ľudstva a tohto kúska hliny ktorú voláme Zem.

   Smazat
  2. Peterovi s Oravy 13:23
   Od chvíle, kdy obě velmoci (USA i RF) do svých strategických plánů zcela vážně zakalkulovaly yellowstonský supervulkán (jak jej aktivovat na jedné straně a jak tomu zabránit na straně druhé), se naděje lidstva jako celku na přežití limitně přiblížily k nule. Kdesi jsem zachytil děsivou a nesmazatelně vlezlou formulaci „…a živí budou závidět mrtvým…“. Dinosauři by mohli vyprávět.
   Hledat elektronkové rádio či stavět krystalku je stejně bláhové jako snahy všech VIP stavět protijaderné kryty s nakřečkovanými zásobami jídla a pití. Co si počnou, až z nich sice vylezou živí, ale všichni ti, kteří pečovali o jejich blahobyt, budou dávno po smrti (jedovatě a ironicky: nepočnou!) O psychických dopadech dlouhodobé izolace by mohli vyprávět vězni držení na samotkách.

   HC vs DT. Osobně držím všech osm palců (mé i jeho) Trumpovi, ale s nepříjemně staženou řití. „Vládci lidstva“ (to jsou ti v pozadí, co tahají za nitky a o nichž se nikde nemluví), předem rozhodli, že vítězem má být HC. Selžou-li běžné triky (předvolební dehonestace, falšování hlasů prostřednictvím ovládaných sčítačích automatů i jinak), stále zde zůstává „krizový scénář“ (nebo chcete-li „plán B“) v podobě „nešťastné náhody na předem připraveném místě“ nebo přinejhorším osamělého nepříčetného šíleného střelce. Amerika v tom má dlouholetou praxi.

   Smazat
 11. Nakonec to dopadne tak, že budeme chytat "Glas novosti", číst samizdaty typu Příběh opravdového člověka. Tak až tam to naši slavní eurohujeři a prozápadní demograti dovedou. S podzemní činností máme své zkušenosti. Ještě jen kdyby se dalo vše chytat na krystalce, protože civilizační vymoženosti typu internet budou na příděl.
  Sims.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Pro 9:04: Nebojte - na krystalku lze dobre chytit ledacos, a aby byly pristupne ve vetsim meritku i "nezaplombovane" prijimace tak o to se postarame zase my (lidi co se v techhle vecech vyznaji) - s par soucastkama a presnym navodem slozi a ozivi i slozitejsi prijimac kdokoliv. Schemata dodame. Je katastrofa ze je tady zase doba, ve ktere budu muset svym detem rikat to, co jsem slychaval od svych rodicu: NIKDE NESMIS RICT COS DOMA SLYSEL! Ale diky pravde a lasce tady mame opet 50. leta minuleho stoleti!

   Smazat
 12. Kdyby to nebylo k pláči, tak by to bylo k smíchu...

  Už se to táhne minimálně šest let, kdy si řada lidí a redaktorů, zejména po volbách, oprávněně klade otázku jestli jsou češi opravdu národem blbečků, ve snaze, že se příště proberou a oni budou moci s úlevou napsat, jak lid demokraticky odmítl nějaké velké zlo.

  Jenže český lid v budoucnu opět "nezklame" a znovu ve své většině podpoří ty nejdementnější varianty, strany a kandidáty...

  Má tohle nějaké "demokratické řešení", když pomocí "demokracie" je tady čím dál hůř ?

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. CHlapce,precti si Dabelskou knihu Talmud abys pochopil dnesni DEMON-kraticky bordel>pokud nevychytame Jabachy a Mu-slimaky nemame zadnou budoucnost.moudry Kral Karel 4 vydal narizeni ktere dosud plati ,ze je povinnosti kazdeho obcana CECH a MORAVY napichnout na mec kadeho Jabaca a cikana ktery se pohybuje volne na nasem uzemi bez doprovodu straznika ktery by vedl na retezu tyto skudce a parazity.Dale narizeni rika ze mohou byt tito paraziti obeseni na nejblizsim strome nebot pritomnost techto parazitu ohrozuje a okrada nase obcany.To nynni plati i o Muslimackych nasilnicich a teroristech.Kazdy muslimak dopaden na ulici musi byt okamzite vykastrovan jinak je nebezpeci pro nase zeny a dcery.muslimacke kurvy je mozne taky znasilnovat nebo zapalovat jejich burky

   Smazat
 13. ano pokud to nezmenime budem zit v eudiktature rakousko uhersko hadr

  OdpovědětSmazat
 14. těm našim prodejným presstitutům zapomněli včas předat echo, že volba Clinton už není na pořadu dne, Amerika ji hodila přes palubu a našim tlučhubům o tom něřekli ?

  OdpovědětSmazat
 15. Jak ztohoven? Kdyby byly volby dnes, jen SPD. Děda.

  OdpovědětSmazat
 16. Myslím si, že v ruštině nebo angličtině poslouchá Russia Today nebo RIA asi méně občanů, než je cenzorů na ministerstvu pravdy. že by šly tyto stanice v češtině jsem také neslyšel. Ani jsem nikde nezaregistroval nabídku v nějakých placených balíčcích nebo kabelovkách. A na internetu? To si najde jen ten, který chce slyšet i druhou stranu. Zpravidla to je ten, který za socialismu také vyhledával informace z druhé strany, tedy Hlasu ameriky nebo Svobodné Evropy. Takže na masovou propagandu oblbující české občany tu zůstává už jen Česká televize a český rozhlas. A zdá se, že to dělají výborně, dokonce tak výborně, že muselo být zřízeno ministerstvo pravdy. Proto rezolutně žádám o okamžité zrušení obou institucí a vyhození všech umělců i neumělců, propagátorů, redaktorů a vedení na dlažbu. Přece my poctiví občané nebudeme si platit debily, kteří nás propagaci Ruska. A ušetřených 7 miliard Kč můžeme dát třeba důchodcům na zvýšení důchodů,a naopak si je získáme pro popagaci myšlenek USA a EU. Není-liž pravda?

  OdpovědětSmazat
 17. Evropské hodnoty jsou trvalé.Za 40 let pod Moskvou
  nás ani jednou nazatáhli do války.Za 15 let v NATO
  jsme v Kosovu,Iráku,Mali a bůhví kde ještě.Rusko
  je tak agresivní,že nás evropské hodnoty dostaly do
  p-ryč.A budeme tam,dokud se nezbavíme těch hodnot.
  Petr Majevský

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.