Reklama

neděle 6. listopadu 2016

Fukušima otrávila celý Tichý oceán. Ale po katastrofě vládne zvláštní ticho spiknutí.

6. 11. 2016    zdroj a původní zdroj
Která z jaderných katastrof je nejnebezpečnější v dějinách lidstva? Většina lidí bude říkat, "Černobyl" ale to není pravda. V roce 2011 "zemětřesení" vyvolalo tsunami, která způsobila zhroucení reaktorů v jaderné elektrárně společnost TEPCO v japonském městě Fukušima. Roztavily se tři reaktory. Následkem čeho nastal únik radiace do vody, největší v historii lidstva? Pouze za tři měsíce po katastrofě do Ticho oceánu bylo vyvržených tolik radioaktivních a chemických látek, že převýšily objem emisí během černobylské katastrofy. Nicméně reálné údaje mohou být mnohem vyšší, protože několik vědců za poslední roky dokázalo, že množství udávané Japonci neodpovídá skutečnosti.

A jak by to všechno nestačilo, Fukušima pokračuje s vypouštěním do Tichého oceánu ohromujícího množství - 300 tun! - Radioaktivního odpadu každý den! Fukušima bude zamořují oceán neomezeně dlouho, protože netěsnost nelze odstranit. Přístup prostě není možný pro člověka nebo roboty, z důvodu extrémně vysokých teplot.

Takže nebuďte překvapeni, Fukušima pouze za pět let už zamořila zářením celý Tichý oceán.
 Mapa zatížení radioaktivním zářením

Fukušima by mohla být snadno nejhorší ekologickou katastrofu v dějinách lidstva, ale ní téměř nikdy nemluví ani politici, ani špičkoví vědci, ani žádné informační agentury.
Je zajímavé si všimnout, že TEPCO je dceřinou společností General Electric (GE) - jedna z největších společností na světě, která má významnou kontrolu nad médii i nad politikou. Mohlo by to vysvětlit nedostatek informací o katastrofě v Fukušimě, které jsme svědky v posledních pěti letech?

Kromě toho existuje důkaz, že korporace GE po desetiletí věděla, že reaktory Fukushima byly v hrozném stavu, ale nic s tím neudělala. Tyto fakta vedly k tomu, že 1400 občanů Japonska podali žalobu na GE pro její přímou odpovědnost v fukušimské jaderné katastrofě.

A i když nemůžeme vidět radiaci, některé části západního pobřeží Severní Ameriky v posledních několika letech již pociťují její účinky. Ihned po krátké době po Fukušimě ryby v Kanadě začaly krvácet ze žáber, úst a očí.
 
Vláda tuto "nemoc" ignoruje
 
Mezitím se radiace snížila o 10 procent místní rybí faunu, včetně severo pacifické sledě. V západní Kanadě, nezávislí vědci zaznamenali nárůst hodnoty záření o 300 procent. Podle jejich údajů, úroveň radiace v Tichém oceánu roste každým rokem. Proč mlčí hlavní média? Možná, že důvod spočívá v tom, že USA a Kanadské úřady zakázaly svým občanům mluvit o Fukušima, aby "lidé, nepropadli panice?"

Na jihu, v americkém státě Oregon, mořské hvězdice začaly ztrácet nohy a pak se zcela rozpadat, když i tuto oblast v roce 2013 dosáhlo záření. Nyní hvězdice umírají v rekordních objemech, čímž ohrožují celý oceánský ekosystém regionu.
Nicméně, vládní úředníci říkají, že není na vině Fukušima, ačkoli to bylo pak Fukušimě když se úroveň radiace oregonského tuňáka ztrojnásobil. V roce 2014 radiace na plážích Kalifornii vzrostla o 500 procent. V reakci na to vládní úředníci řekli, že radiace pochází z tajemného "neznámého" zdroje a není se čeho bát.

Ale Fukušima katastrofa měla obrovský vliv nejen na západním pobřeží Severní Ameriky. Nyní vědci říkají, že radioaktivní je již celý Tichý oceán - je 5-10 krát více radioaktivní (samozřejmě v porovnávání se vzdáleností od Hirošimy, Nagasaki a amerických jaderných zařízení a ve Francii - pozn.) Jako v době Druhé světové války a bezprostředně po ní , když americká vláda shazovala v tomto regionu četné atomové bomby - zkoušky.

Takže, pokud nebudeme diskutovat o Fukušimě, očekávají nás velmi nepříjemné překvapení.

39 komentářů :

 1. V kapitalismu jestvuje jenom pravda,polopravda a lez...10 let jsme intesivne poslouchali o Cernobylu,jako europske hrozbe..dnes,nic se nedeje...zapadni svet je jeden podvod,zadna demokracie !

  OdpovědětSmazat
 2. Neskutečný blábol pseudoodborníků, kteří o fyzice, radioaktivitě a i matematice fakticky nic nevědí. Hauzírování nějakými stovkami procent vycucanými z palce je směšné, podstatné jsou absolutní hodnoty, které pochopitelně neuvádějí. Malůvka o "zamoření" je úsměvná, protože žádná kalibrovaná stanoviště pro měření radioaktivity na základě jejichž měření by mohla být jakási mapa sestavena, na drtivé většině plochy oceánu vůbec nejsou!!! Faktem je, že přes obrovský rozsah havarie AE Fukušima nebyl tam ani v okolí dusud zaznamenán jediný prokazatelný případ nemoci z ozáření související s tímto případem.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 10:13
   ..a proč by to měl být blábol ?Jak to víš,že je to "malůvka o zamoření"? opět konspirace od "pseudoodborníků", které se pak
   jako vždycky ukáží pravdou?
   já jsem zase nikdy neslyšela větší blábol než
   Tvojí větu:
   "Faktem je ,že přes obrovský rozsah havarie ,nebyl dosud zaznamenán jediný prokazatelný případ nemoci z ozáření,související s tímto případem...
   a to je ono ,o tom to je -o slovíčkách :
   p r o k a z a t e l n ě
   s o u v i s e j íc í s tímto případem..
   co může proti koncernu jednotlivec prokazovat?nic.
   co může ryba ,která krvácí z očí anebo
   hvězdice bez nožek zažalovat?nic.
   velkÿ kulový může zažalovat..
   nestačí se snad podívat okolo sebe
   na devastaci moří ,která je všudypřítomná?
   vymírání oceánů , zvířat,ptáků ?vše je zdecimováno a to právě zásahem těchto "neprokazatelných " katastrof do přírody,do atmosféry-tedy i do nás do lidí a zvířat-..
   To se právě vždycky použje -že je to
   neprokazatelné.Myslíš,že ten jed ,jež se pouští do moře , zůstane někde jen tak bez
   následku na zdraví planety
   a rozpustí se tak nevinně jako malinová šťáva ve sklenici vody?
   Jak to není hned vidět -tak to neexistuje,že?
   Bohužel existuje chlapče ,existuje...
   přičiněním právě takových,které omlouváš svým
   slepým příspěvkem..
   vědma vlaštovka

   Smazat
  2. Radioaktivita je zdravá a prokazatelně zvyšuje IQ, jak psalo v sedmdesátých letech Rudé Právo po havarii jaderné elektrárny ve Velké Británii a zvýšenému množství Stroncia a Cesia v mléce pasoucích se krav na posypaných loukách. Mléko bylo distribuováno obyvatelům a u žáků škol, kteří toto mléko popíjeli se postupně zvyšovala inteligence a zlepšoval prospěch! Pamatujeme si na toto sdělení jako by to bylo před týdnem a tehdy nás toto sdělení v největším československém deníku uklidnilo. Není nad to, býto vždy a pořád kvalitně informován! A hlavně platit řádně za informace!!!

   Smazat
  3. Pro soudně uvažujícího člověka nemůžou mít nějaké manipulativní řeči o "hauzírování" žádný význam. Nakonec, na -netu- byla tato informace už před dvěmi lety, i s fotografiemi mořských živočichů s nádory, což se před Fukušimou nevyskytovalo. A pak se divme, jaký je tlak na prosazení TTIP a CETA i s tím tajnůstkářstvím. To se bude hodit, vyvážet do Evropy radioaktivní a genetické potraviny, přece by to sami nejedli. Radši si dovezou z Evropy.

   Smazat
  4. Pro 11.57 ! Zdá se ovšem , že radiace zasáhla pouze tebe ! Jinak nikdy nikde ani antikomunisti nepsali , že by tu někdo z toho onemocněl !!!

   Smazat
  5. to 11:57
   Souhlas je to pravda, předpokládám že jste pil alespoň 3 litry toho mléka denně, protože k tak pronikavé inteligenci by jste se jinak nedostal.

   Smazat
  6. UZ predtim slavna British Petroleum utopila vsechny ryby v Mexickem zalivu. /Znicila kyslik vypustenim ropy do zalivu/.

   Smazat
  7. http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/1721977-obrazem-fukusima-po-peti-letech-nasledky-zvysene-radiace-se-objevuji-dodnes
   Tak není jediný případ ozáření ? :) Blbe.

   Smazat
 3. Únik radioaktivity z Fukušimy je ve srovnání jenom s radioaktivitou draslíku v mořské vodě naprosto mizivý. Takové strašení neinformovaných slouží jen získávání politické moci.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A jak to funguje, to získávání politické moci, když se o tom problému vůbec nemluví? Funguje to intuitivně, mysliteli?

   Smazat
 4. komentáře 10:13 a 10:22: Dva blbí blbostí kapitalistické propagandy, jak o tom vzpomíná komentator číslo jedna. Nechtěli byste potom vysvětlit, co je příčinou ekologických změn zmíněných v článku - tajemné zdroje radioaktivity v Kalifornii, jak o tom říká Kalifornie? Ještě jednou si přetěte tento článek - o tom že je někde radioaktivita větší o 300 procent, to už asi pochybovat nelze - nu teď je třeba ještě nějak to vysvětlit, nalézt k tomu příčinu. To už zrovna napište - nic se nebojme, 3. světovou válku přežijeme - alespoň v množství 50 procent, jak si myslí neokoni - dosti populární názor, šířený na internetu, který zazněl ki z úst Martina Kollera - myslím ne jeho názor ale názor neokonů. Není nad to, jak žít s vědomím, ten kapitalismus neoliberální, to je v pohodě, nejlepší zřízení na světě - tímhle jsem chtěl říci oběma blbům, že si vůbec nemyslím, že to co jsme tu měli do roku 1989 to bylo to nejlepší zřízení na světě. Již to, že nijak nejsou zdůrazňovány následky takové havarie dává důvod k neklidu. Jednou jsem viděl v televizi /ano v té naši televizi, kterou kdybych byl sám tak bych odhlásil, protože by mě bylo líto těch 150 korun měsíčně na podporu media, které má rozpočet větší než kultura/ pořad o Černobylu. Zaznělo tam, že se i nyní rodí děti s mutacemi. A teď si vy dva uvědomte, že podobné názory - o neškodlivosti výbuchu v té jaderné elektrarně - ještě k tomu vysloveny lidma, kteří nic pořádně neumějí /naštěstí lidé nejsou hloupí a názor neautorit obvykle není vyslyšen/, jsou velmi škodlivé. Všiml jsem si, že ty trollské přispěvky jsou vždy velmi krátké - asi podle přísloví "práce kvapná nic neplatná", proto pozor na krátký příspěvek - obvykle troll. A ještě si vy dva mudrci zapamatujte IA sydnrom. IA dělá osel. I je ignorant, A je arogant. Ignorance jde ruku v ruce s aroganci. Vás oba - považuji za nositele toho syndromu.

  OdpovědětSmazat
 5. Bláboly, hodnoty vycucané z ... Tak čtěte a vychutnávejte si mořské plody. Dnes už to není "jenom" zamoření z havárie čehokoliv, ale i odpadem všeho možného. http://temelin.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=818:fukushima&catid=45:bezpecnost-atomu&Itemid=92

  OdpovědětSmazat
 6. pražská vlaštovka 11:13: Plný souhlas - a všimněte si vy dva mudrci - zase ten komentář je podstatně delší než váš a nejlepší je to, co říká 11:14 - není možno říci, že zamoření a následky poškození ekosystému včetně lidí je vším možným a proto nelze říci, že to je třeba Fukišima - přesně tak jak to uvádí pražská vlaštovka. Teď 11:14 kdybys tak ještě chtěl zareagovat na tuto skutečnost. Asi máme zůstat opravdu v klidu, kterým se vyznačují tvé dvě věty.

  OdpovědětSmazat
 7. Víte jaký je rozdíl mezi fámou a skutečností?
  (14 dnů)

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Kdepak, v dnešní rychlé době to jsou i hodiny...záleží na kvalitě a váze informace šířící se mezi lidem lačným nových a nových zpráv.

   Smazat
 8. Poradím řešení! Místo radioaktivních koupelí v Jáchymově jezděte na delší dovolenou na břehy Pacifiku. Od poloviny příštího roku ČNB a Rusnok zpevní českou korunu z 27 na 25 Kč za t€uro, respektive k doláči a potom pro Čechy, Moravany a Slezany nebude problém zajet jednou ročně do kapitalistických cizin z naší skvělé kapitalistické a hlavně evropskoczechia domoviny.

  OdpovědětSmazat
 9. tady je dobry dokument o ztracenych jadernych bombach:
  https://www.youtube.com/watch?v=Jt4cANNICis
  v 50 letech se to cpalo do vseho dokonce udelali jaderny granat delo atd ted jaderne zkousky cernobyl fukusima a hodne o cem ani nevime proto vetsina lidi umira na rakovinu misto vsiveho zbrojeni by mely zlikvidovat fukusimu

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Nejsem odborník, ale mám za to, že je rozdíl mezi jaderným výbuchem, kdy se ohromné množství záření uvolní najednou, a jadernou havárii, kdy se do prostředí dostane ohromné množství postupně se rozpadajících jaderných částic. Třeba Černobyl a okolí dnes již začínají být o dost méně zářící oblasti, jak tomu bylo před 30 lety a lidi už tam normálně na nějaký čas můžou. Neutronové bomby jsou založené na zabíjení lidí zářením a nikoli tlakovou vlnou, a to s tím, aby několik hodin od výbuchu mohly na dané území jít vlastní vojska = radiace tedy musí klesnout na přijatelné úrovně. Fukušima na rozdíl od Černobylu je "uníkátní" tím, že i 5 let od havárie do svého okolí emanuje radioaktivní částice... a tak zvyšuje radiaci Pacifiku. Při klasickém modelu by to vypadalo tak, že by radiace Pacifiku krátkodobě vyskočila nahoru, a pak by postupně s poločasem rozpadu částic klesala a klesala. Ale to se zde z nějakého důvodu neděje...

   Smazat
 10. Odpovědi
  1. ..Včera jsem se dozvěděla ze zdrojů zoom,
   že byl vyhuben zákeřnou ranou a úkladem dvounohé lidské opice již poslední exemplář
   leoparda obláčkového ....
   toto nàdherné a ušlechtilé zvíŕe s atributy boha,
   bylo vyhubeno anonymní ,nezajímavou ,nedůležitou kreaturou,která si říká
   "homo sapiens"!
   PROČ?
   j.


   Smazat
  2. Levharta obláčkového chovají minimálně tři česká ZOO.

   https://cs.wikipedia.org/wiki/Levhart_obl%C3%A1%C4%8Dkov%C3%BD

   Smazat
 11. Já bych to shrnul, radioaktivita sice v masivním měřítku vytekla do Tichého oceánu, ale je to neškodná radioaktivita, protože je od americké firmy. V jistém smyslu by se dalo říct, že je to demokratická a lidskoprávní radioaktivita!

  OdpovědětSmazat
 12. Nejlépe prokazatelná je vždy vlastní zkušenost. Udělejte si exkurzi do zdravotnických zařízení. Nemocnic, onkologických oddělení, ambulantních čekáren, Psychiatrických ústavů,lékáren, pozorujte lidi ve svém okolí, poptejte se svých blízkých na jejich zdravotní problémy, nechte se vyšetřit.

  OdpovědětSmazat
 13. Pravda v tomto případě není ani na jedné straně a není ani prostě uprostřed. Podle všeho. Nelze na ni totiž usuzovat z přímých tvrzení a důkazů, nýbrž převážně jen z toho, jak jsou údajně podstatné informace podávány Nebo nepodávány, vyvraceny nebo nevyvraceny. Které a kým (i když to poslední už je zase jenom zprostředkovaný odhad).

  Jinak doporučuji každému prostinký myšlenkový experiment za á z oblasti občanského práva hmotného a a za bé z oblasti medicíny a rodiny, či spíše zdravého rozumu.

  Za á: Předpokládejme, že osud vašeho důležitého majetkového aktiva zájem podstatně závisí na tom, zda současné zprávy o "vážné" kontaminaci Pacifiku jsou či nejsou, z jakéhokoli důvodu, zásadně pravdivé či podvržené. Jinými slovy budete posuzovat, zda je zde reálné riziko, že v budoucnosti se takové zprávy mohly v nějakém rozsahu potvrdit. Víte to, co víte. Jak se zachováte ??

  Za bé, po lopatě a už trochu dryáčnicky. Máte možnost krmit své dítě produkty z oblasti, které je "podle konspirátorů zamořená", anebo podstoupit námahu a výdaje a pokusit se vyhnout se jim. Co zvolíte ??

  To ale prosím pěkně není (jen) primitivní apel na "předběžnou opatrnost", ale i důvod k zamyšlení nad možnými motivacemi atd. Jde ostatně jen o model situací, které už v minulosti byly. A to, podotýkám, v dobách, kdy např. euroamerický "svobodný tisk" při všech výhradách byl pořád víceméně tím, co se pod tím termínem obvykle myslí. Hrát s fukušimským rizikem může být z mnoha pohledů interesantní. Je to ve světě reálných spekulací s imaginárními hodnotami potenciálně zcela reálný faktor (ne-li "aktivum).

  Skutečně divil bych se velice velmi, pokud by neprobíhala informační přetlačovaná zahrnující i vypouštění záměrně zveličených "černých" zpráv. Technika nikterak nová pro politiky i (jiné) spekulanty, netem a ksichtaknížkama jen usnadněná. Každá zpráva obsahující fyzikální nesmysl samozřejmě nemusí nutně být toho produktem. A nedá se to prakticky dokázat. Mluvím jasně?? Míním "černé" tvrzení, které je napadnutelné JENOM ze svého obsahu a BEZ OHLEDU na to, jaká je skutečnost, k níž by se "tvrzení" i jeho "vyvrácení" mělo vztahovat. Komfortní.

  Současně ale, aspoň pokud jsem se dočetl, nikdo, skutečně nikdo se radši nepouští do protidůkazů ani v případě "černých" zpráv o Fukušimě, které aspoň vypadají zcela střízlivě. Tedy, nemají v sobě z záměrně nebo z prosté lidské blbosti zabudovaný žádný logický nebo fyzikální lapsus. Do seriózní polemiky se prostě nikdo nepouští, strategií je mlčení, mlžení a případně komfortní vyvracení konspiračních teorií.

  To podle mého názoru odpovídá (mimo jiné a nemusí to samozřejmě kvůli tomu být pravda) chování klienta, kterému tým právníků, ekonomů, sociálních psychologů, píáristů a jiných podvodníků (pardon, kolegové - poradců) nakonec doporučil, ať mj. nepouští žádné konkrétní informace, které prostě nemusí. Dokud neví, zda a jak budou použity.

  VR

  OdpovědětSmazat
 14. Článek má asi stejnou hodnotu jako tvrzení, že známý upír Vlado Napichovač loni vysál krev z tisíců obyvatel Bukurešti. Dezinformace zelených dosahují naprosto neuvěřitelných rozměrů. Trochu kupeckých počtů pro laiky- když se kubický metr vody znečištěné radioceziem o 1000 tiků za vteřinu na litr(hodnota naměřená u reaktoru ve Fukušimě) naředí do kubického kilometru, koncentrace klesne miliardkrát, čili v litru dojde k jednomu rozpadu za milion vteřin takže 1x za zhruba osm dní. Když jsem v Praze podržel Geiger nad trávníkem, ukázal 20-30 rozpadů za vteřinu a to mašinka měřila jen beta rozpady. V nemocnici vám kvůli diagnoze dají vypít několik milicurie izotopu- a milicurie je 37 milionů rozpadů za sekundu. Normální smrtelník nemá představu o obrovské citlivosti měření radioaktivity, o vysokých dávkách pro škodlivé efekty a o velice přísných předpisech pro povolenou zátěž.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. 1000 tiků vytejká jedině z tvýho záchoda. Svinstvo co výtéká z Fukušimi je tak radioaktivní, že by se ten tvůj tikometr zadrh, ještě bys ani Fukušimu nespatřil!

   Smazat
 15. Do vzdálenosti několika kilomerů od havarované elektrárny je zamoření mořského dna značné. Během r. 2012-14 se radioaktivita hlavního produktu radiocesia poblíž výpusti vody havarované elektrárny pohybovala mezi 0.1 10 kBq na kubický metr (http://www.nature.com/articles/srep09016) což je 1000x míň než povolení světové organizace 10 kBq na litr. Dávka pro umírání živočichů bude mnoha tisíckrát vyšší. Odhadnete, kolika milionkrár se toto množství naředí v Tichém oceánu?
  Lze se podívat například na výsledky skupiny, která se zabývá studiem radioaktivity mořské vody na Havaji a dva roky po Fukušimě s nimi pracoval i český vědec Jan Kameník. Jeho skupina měřila aktivitu cesia ve vzorcích mořské vody získaných během plavby z Japonska na Havajské ostrovy, a to jak v roce 2011, tak více než po roce v roce 2012 (http://www.biogeosciences-discuss.net/10/5223/2013/bgd-10-5223-2013-print.pdf).
  Opakuji, výroba dezinformací se dělá k získání moci a neinformovaní novináři ji šíří, protože vypadá senzačně.

  OdpovědětSmazat
 16. Radioaktivní látky se kumulují v potravinovém řetězci a aktuálně naměřená radioaktivita nemusí být úplně relevantní. Např.v houbách je množství rad.cesia x větší než v půdě. Na vrcholu potravinového řetězce je pak člověk. Opatrnosti nikdy nezbývá. Opožděný účinek je často podceňován.

  OdpovědětSmazat
 17. Pokud chceme poukazovat na nějaké nešvary, musíme předkládat relevantní materiály a data. Mapka neukazuje radiokativní zatížení, ale modelované výsledky výšky tsunami po zemětřesení. Ty trojúhelníčky označují bóje, které měří slapy a výšku dmutí. Radioaktivita se šíří oceánskými proudy, které směřují jinam než šly vlny tsunami: http://www.seos-project.eu/modules/oceancurrents/oceancurrents-c02-p04.html
  PK2

  OdpovědětSmazat
 18. Naši politici jedním hlasem souzní, že Češi chtějí jaderné elektrárny. dosud nevyřešili kam s jaderným odpadem, ale chtějí stavět další jaderné bloky!!!! Naproti tomu Merkel zakázala provoz již stávajících jaderných elektráren a další nehodlá stavět!!! Zamyslete se proč? Že by ten dálkový čudlík? Nebo co ji k tomu vedlo? Němcům je jedno, jestli v jejich blízkosti vyrostou další bloky jaderných elektráren - Temelín, ale Rakušáci jaderky ve své blízkosti nechtějí....

  OdpovědětSmazat
 19. Cesium se v organizmech chová přesně stejně jako draslík. Není tedy divu, že v rostlinách je víc cezia, než v půdě. Ale ve tkáních živočichů nebo v potravním řetězci se cezium nekumuluje a prochází rychlým obratem- je vylučováno stejnou rychlostí jako je jeho příjem.

  OdpovědětSmazat
 20. 1. zamoreni v Kanade a na Aljasce bylo prilis brzy, aby to s tim souviselo.
  Ale slysel jsem (z ust odbornika na jadernou fyziku), ze u zapadniho pobrezi USA zrejme havarovala jaderna ponorka, coz samozrejme nikomu nereknou, ale radiaci tezko utaji.

  2. Zemetreseni ve Fukushime nemelo silu ani 6. Cisla byla umele nadnesena. U pobrezi byla ale pouzita "tsunami bomb", jaderna bomba odpalena pod vodou. (Vlna tsunami prichazela na pobrezi, kde nebyly nijak poskozene domy... Po zemetreseni sily 9 by prichazela do trosek...)

  3. Odpaleni reaktoru v elektrarne Fukushima zrejme velmi souvisi s tim, ze tesne pred "havarii" prevzala kontrolu bezpecnosti Israelska firma (pry ma hlidat i Temelin??), a reaktory byly odpaleny zamerne. Rozhodne nemohla byt cerpadla a diesel-generatory zality morskou vodou, protoze jsou uvnitr v containmentu te elektrarny... A odpalen byl i reaktor, ktery nebyl v chodu.
  Proto Japonci i Nemci okamzite odstavili vsechny jaderne elektrarny, a uvadeji je ted do provozu az po dukladnem "odvirovani" software te elektrarny... Israelci totiz maji "virus" (Stuxnet) na takovahle zarizeni (dostane se tam z laptopu obsluhy), ktery na display hlasi "vse v poradku" ale ve skutecnosti otoci kohouty na plno a zavre ventily a reaktor nebo centrifuga vybuchnou, zatimco obsluha ma porad na obrazovce "vse ok". Ani se tim netaji, udelali ho proti Irancum na niceni jejich centrifug...

  Pekne prehledne a velmi detailni info je k tomu zde:
  http://jimstonefreelance.com/fukushima1.html
  http://jimstonefreelance.com/fukureport1b.pdf
  (pdf je stejny obsah jako HTML stranka ale v PDF formatu)

  OdpovědětSmazat
 21. Krásny HAOX. Tu je to pekne vysvetlené čo za bludy tu autor napísal. http://www.osel.cz/9145-radiace-z-fukusimy-zamorila-cely-tichy-ocean.html
  Obrázok je simulácia vlny cunamy, nie šírenie rádioaktivity. Keď si niekto všimne mierku v akej je graf (cm) čo udáva výšku vlny. Intenzita rádioaktivity sa neudáva v jednotkách cm ;-)

  OdpovědětSmazat
 22. Tenhle článek je pěkný blábol. Viz. zmiňovaný odkaz
  http://www.osel.cz/9145-radiace-z-fukusimy-zamorila-cely-tichy-ocean.html
  Autorem je Vladimír Wagner - Oddělení jaderné spektroskopie
  Ústav jaderné fyziky AV ČR.

  Publikace takovýhle s****k naprosto diskredituje veškerý zdejší obsah.

  OdpovědětSmazat
 23. Autora bych nechal stíhat za šíření poplašné zprávy. takových to hoaxu je tato stránka plná...

  OdpovědětSmazat
 24. O cem tu proboha diskutujete? o HAOXU? Smutny pripad demence/desinformace na tomto vebu. A nejste tu jedini. Kdo ma jeste alespon par fungujicich sedych bunek - podivejte se na "mapu zamoreni" pecliveji. Skala v "cm"? LOL
  To je(cituji): "..jde o modelovou simulaci americké agentury NOAA, která má ukázat maximální amplitudu změny výšky mořské hladiny při cunami v březnu 2011."
  -----------------------------------------------
  No a takhle tady zijete :D
  pro ty , ktere tento hoax zaujal a ma zajem podvat se "pravde do tvare", zde prosim
  http://www.osel.cz/9145-radiace-z-fukusimy-zamorila-cely-tichy-ocean.html

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Dej si značku opravdový mainstreamový trouba.

   Kalifornie zakázala komerční lov krabů v důsledku nadměrné radiace v mořských plodech. http://www.naturalnews.com/053440_California_crab_season_radioactive_ocean.html

   Ryby radioaktivní od jaderné elektrárny Fukušima se nachází na západním pobřeží Spojených států - od Aljašky po Kalifornii.
   http://www.naturalnews.com/2016-12-19-radioactive-fish-from-fukushima-nuclear-plant-found-on-west-coast-of-us.html

   Smazat
 25. http://temelin.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=818:fukushima&catid=45:bezpecnost-atomu&Itemid=92

  OdpovědětSmazat

Redakce vás žádá, abyste diskutovali slušně, nenapadali spoludiskutující ani autory, abyste argumentovali věcně a fakty. Děkujeme.